Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Kékes525 válasza C64 (#58599) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó a Firefox Quantum, leszámítva ezeket a bugokat, érdemes átállni rá.

"Csak az a gond, hogy egy rakás jó add-on nincs ff 66-ra."

Mikor nézted meg? Szerintem már sok van. Aminél pedig nincs, annál vannak helyettesítő addonok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58602) C64 válasza Kékes525 (#58601) üzenetére


C64
őstag

Pár hónapja, de amúgy sok van, csak más, nem ugyanaz, és van, amiből egyáltalán nem lett kompatibilis verzió...sajnos! Nem erőltetném a ff 56-ot, jó volna frissíteni, de sok addon hiányzik és macerás az újakat kipróbálni, keresni stb...aztán mindig maradtam az 56-nál.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#58603) Jim74 válasza Frawly (#58593) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az ötletet :R Ez nekem is segített :R

(#58604) Cs1csó válasza C64 (#58599) üzenetére


Cs1csó
félisten

A világ változik változni kell vele, keress alternatív kiegészítőket és válts. Szerintem az nem megoldás, hogy egy biztonságilag már nem frissített több éves böngészőt használsz.

Nekem is volt kiegészítőm ami vagy megszűnt, vagy nem támogatott stb. váltottam.

Rengeteg helyen olvasom ezeket a dolgokat:
- 8 éves torrent klienst használnak még most is sokan mikor már van friss, ingyenes reklám mentes
- nem bírnak megválni a Windows 7-től ami már egy 10 éves oprendszer és egy 2007-es notin is fut vállalhatóan a Windows 10

Ha szoftvereket nem fejlesztik vagy rossz irányba fejlesztik akkor el kell engedni őket, ez sokszor fájdalmas mikor megszokás miatt nem akarjuk otthagyni az adott felületet stb. de váltani kell.

Meddig akarod az 56-os Firefox-ot használni még 3-5-10 évig? Minél tovább húzod a váltást annál fájdalmasabb lesz.

(#58605) bango válasza Cs1csó (#58604) üzenetére


bango
tag

"biztonságilag" "nem frissített" "több éves" agyamra mennek ezek a szlogenek
és főleg az elburjánzó frissítésre rákényszerítés
én tudom hogy ezeket kiválóan el lehet adni és megmagyarázni,
de ha egy "nem biztonságos" vagy fapados kőkorszaki böngészőt vagy op. redszert vagy egy 15 éves számítógépet szeretnék használni akkor hadd használjam a korabeli szoftvereivel. 15-20 éve még megtehettem ma már nem engedik.

(#58606) netpeti98


netpeti98
addikt

Kicsit összefoglalva az eddigieket:

1. A Mozilla elfejtette a megújítani a tanúsítványt amivel alá vannak írva a kiegészítők, ez okozta a hibát.

2. Rövidtávú megoldásként kiadták a megoldásként kiadtak 2 hotfixek a Shield Studies rendszeren keresztül (a Shield Studies alapból A/B tesztelésre van használva, első indításkor kérdez rá az adatküldéssel együtt). Nyilván ez eltér a Shield Studies eredeti funkciójától, de így gyorsan eljut a hotfix mindenkihez akinek engedélyezve van/volt, a böngésző frissítése nélkül.

A legegyszerűbb megoldás: bekapcsolni a Shield Studies funkciót és újraindítani a böngészőt (utána letiltható, ha nem szeretnéd használni). Hogy települt-e a hotfix, az itt ellenőrizhető: about:studies

3. Később érkezik egy normális javítás is, amihez nem kell a fenti megoldással szórakozni.

Forrás

(#58607) Grg


Grg
tag

Innen letölthető a hotfix, akinek a studies-en keresztül nem menne:<br/>https://storage.googleapis.com/moz-fx-normandy-prod-addons/extensions/hotfix-update-xpi-intermediate%40mozilla.com-1.0.2-signed.xpi

(nekem segitett)

(#58608) convar válasza C64 (#58602) üzenetére


convar
csendes tag

Én is pontosan uebben a cipőben járok. Most én is várom a megváltást, hogy hátha visszakapom még pl. a legfontosabb addonomat, a Classic Theme Restorer-t is. Egyszerűen gyűlölöm ezeket a mai böngésző skineket ill. kialakításokat :( És most hogy több órája már ilyenen - a Restorer letiltása miatt - vagyok kénytelen netezni, ez az érzés egyre csak erősödik bennem.

Amúgy én is attól félek hogy 56-nál soha nem fognak már visszaállni a dolgok :(

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#58609) Kam1kaze válasza nfsu17 (#58566) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kíváncsiságból felraktam most a 66.0.3 verziót. Offline 64 bites telepítőt töltöttem le (FTP-ről), azt telepítettem fel, ami törölte a "distribution" mappát, így visszakapcsolta a frissítési részt. Emiatt visszamásoltam a mappát, és egyelőre letiltotta megint.

(#58610) Armagedown


Armagedown
őstag

Atyaúristen, mennyire write only user :))
Sajnos nekem is csak a telemetria visszakapcsolása után jöttek helyre a kiterjesztéseim. :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#58611) Frawly válasza Armagedown (#58610) üzenetére


Frawly
veterán

Elég csak egyszer bekapcsolni és a böngészőt újraindítani. Utána az about:studies oldalon ellenőrizhető, hogy települt-e a hotfix. Ha igen, után újra kikapcsolhatod a telemetriát, nem kell örökre bekapcsolva tartani.

(#58612) netpeti98 válasza Armagedown (#58610) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem érdemes lenne kirakni az összefoglaló elejére a lehetséges megoldás(okat). :)

[ Szerkesztve ]

(#58613) Szirtimorc válasza Grg (#58607) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi, nekem így lett jó

(#58614) kicsiogre válasza Frawly (#58611) üzenetére


kicsiogre
tag

Igy se lett jó , használom az operát elég gáz ez a firefox bug

(#58615) nubreed válasza Armagedown (#58610) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem ez sem segített, pedig be van kapcsolva a studies... nem jött meg a hotfix.

Én ezt a workaroundot találtam:
Shut down Firefox
Press [Windows Key]+[R] Ť Type in %APPDATA% > click OK
(C:\Users\***USERNAMEGOESHERE***\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\eknvp9aw.default)
Open extensions.json with Notepad++
Replace all instances of ôappDisabledö: true with ôappDisabledö: false
Replace all instances of ôsignedStateö:-1 to ôsignedStateö:2
Save and start browser
Disable and re-enable all extensions in about:addons

Ezzel működik, kivéve a témát. Betölti az általam használt témát, de néhány mp. múlva az alap FF témát húzza rá a böngészőre. Disabled/Enable az én témámra, nem segít, pár mp. múlva vissza jön az alap FF téma. Idegesítő...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58616) yogibear válasza Grg (#58607) üzenetére


yogibear
addikt

Kösz a megoldást, igaz nekem pont addig ment minden kiegészítő, épp olvasás közben tiltotta le. :)
(angolul nem tudó isminek kerestem magyar leírást a hibáról)

A megoldásod gyors volt és egyszerűbb, mint a Studiest kapcsolgatni. :)
Big thx...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#58617) Kam1kaze válasza netpeti98 (#58606) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz a leírást, sajnos nem oldotta meg. Nálam így néz ki az about:studies:

(#58618) Kam1kaze válasza Grg (#58607) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz, sajnos ez se akar nálam összejönni, ezt a hibaüzenetet kapom:

Töröltem ez a frissítés letiltás dolgot (distribution mappát) is, hátha, de így se működik, egyik megoldással sem.

[ Szerkesztve ]

(#58619) yogibear válasza yogibear (#58616) üzenetére


yogibear
addikt

Jó eséllyel azért ment mindeddig minden kiegészítő, mert mindegyik manuális frissítésre van állítva és mikor az egyiknél rányomtam a frissítésre, akkor dobott hátast, mert lekérte a tanúsítványt ami ugye lejárt...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#58621) Cs1csó válasza netpeti98 (#58606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na végül egy fél órája nekem is jött a hiba (11 órán keresztül nem) de megcsináltam amit mondtál gép restart és jó lett. :R

(#58622) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Debian 10 és legújabb Firefox 66.0.3: semmit sem tapasztaltam abból amit leírtatok. Megnéztem a kiegészítőket, minden frankó, pedig automatikusra van állítva azok frissítése. A biztonság kedvéért azért kikapcsoltam. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#58623) csako válasza Apollyon (#58622) üzenetére


csako
veterán

Nincs köze a böngésző vagy addon frissítésekhez.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58624) Cs1csó válasza Apollyon (#58622) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gépeden lévő böngészővel és a kiegészítőkkel sincs semmi gond az FF központban van egy kisebb hiba aminek a hatása ez.

Lehet nálad be van kapcsolva az ami ebben #58606 a hozzászólásban említve van funkció ezért nem is lesz ilyen gondod esetleg ha igen akkor ennek bepipálása és egy gép újraindítás megoldja.

(#58625) Apollyon válasza Cs1csó (#58624) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom, hogy mi van, csak más topikokban pánik volt, gondoltam beírom a tapasztalataimat.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#58626) Frawly válasza Cs1csó (#58624) üzenetére


Frawly
veterán

Nem értem nála miért nem jön elő. Pedig biztos nincs neki bekapcsolva a Studies. Debianban a firefox csomagot eleve úgy fordítják hogy kikapcsolják ezt a telemetriát.

Nálam Arch Linuxon azonnal előjött hajnalban. Igaz én nem a disztró tárolójában lévő Firefoxot használom, hanem a Mozilla oldaláról letölthető Developer Editiont.

(#58627) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én annyit csináltam, hogy felraktam a legújabb béta verziót, azzal simán működtek a kiegészítők, majd visszaraktam a legújabb stabil verziót és simán működik minden kiegészítő. :K

(#58628) Frawly válasza Misi 007 (#58627) üzenetére


Frawly
veterán

Ez azért működött, mert mikor felteszel egy új verziót, mindegy hányas, csak valamit, ami előtte még nem volt telepítve, akkor első indításkor be van kapcsolva a telemetria, amin keresztül leszedte ezt a cert-hotfix-et. Onnantól viszont minden újra működni fog.

(#58629) Apollyon válasza Frawly (#58626) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én sem a Debian-féle ESR verziót, hanem a mozilla oldaláról letöltött stabil verziót használom, és szoktam frissíteni kézzel.
Azt hozzáteszem, hogy nálam eléggé szénné van konfigolva a FF, lehet valami about:config csicskítás óvott meg ettől az armagaddontól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#58630) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Update scanner-t nem tudom telepíteni. Mással nincs gond. Mi lehet a probléma? Van más kiegészítő, amivel tudom figyelni, hogy változott-e az oldal?

(#58631) Apollyon válasza Apollyon (#58629) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Korrekció: benéztem a dolgot. A beállításokban engedélyezve van az "Allow Firefox to install and run studies".
My bad. Lehet, hogy mire elindítottam a FF-ot már jött is ez az update egyből.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#58632) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam most ütött be a krach úgy 10 perce, de szerencsére az about:config-ban lehetett orvosolni. Firefox ESR 60.6.1.

(#58633) Jazz


Jazz
veterán

Már megint mi a frászt művelt a FF?? Lefrissült, erre a kiegészítőim 95%-a kuka, le van tiltva, nem használható!! :W :((( Fsz ki van. Imádom ezt a böngészőt, de látom mindent elkövetnek hogy örökre kukázzam.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#58634) nubreed válasza Jazz (#58633) üzenetére


nubreed
veterán

Az előző 3 oldal erről szól. Olvass vissza.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58635) akaido válasza Jazz (#58633) üzenetére


akaido
addikt

Szintén derült égből a "villám_csak_más". :O

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58636) Jazz


Jazz
veterán

Ezzel működik. A studie-s al nekem sem megy, pedig látom hogy aktív a hotfix.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#58637) akaido válasza Jazz (#58636) üzenetére


akaido
addikt

A Colorful Tabs kieg. nem úgy működik, ahogy eddig sajna. Már az előző - a Quantum előtti- FF-nél is ezt a kiegészítőt sajnáltam a legjobban, de hát ez van...
szerki: Na talán kezd hasonlítani, és nem oldalsávban jeleníti meg a "füleket" Fülhúzás a FF-nek. :((

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58638) gojko.m


gojko.m
senior tag

Pfff... már az androidos FF is letiltotta a kiegészítőket. :(

Van valami megoldásotok erre a telefonos verzióra?

(#58639) jeni válasza gojko.m (#58638) üzenetére


jeni
félisten

Erre szeretnék rákérdezni.
Nem olvastam vissza a sorokat,de van valami helyette a letiltott Video DownloadHelper program helyett más?

pl.: ColorfulTabs-ez sem megy

Esetleg megoldás lehetne ha a korábbi verziójára mennék vissza és nem frissítek rá többet?

[ Szerkesztve ]

(#58640) akaido válasza jeni (#58639) üzenetére


akaido
addikt

A netpeti98 által javasoltakat végezd el, indítsd újra a bongészőt, és akkor -legalábbis nálam- újra telepíthető lett a video download helper, és a Colorful Tabs is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58641) gojko.m válasza jeni (#58639) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha a PC-s változator kérdezed, akkor ott sikerült visszaállítani ezt az addon-t (is) az egyik leírás alapján. Ha az androidos változat érdekel, akkor azon korábban sem működött. A Flash Video Downloadert használtam helyette, ami kevésbé jó.

[ Szerkesztve ]

(#58642) jeni válasza akaido (#58640) üzenetére


jeni
félisten

hiába megyek azon belül rá ,ott nekem passzív .

(#58643) akaido válasza jeni (#58642) üzenetére


akaido
addikt

[Akkor ezt told fel, hátha]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58644) jeni válasza akaido (#58643) üzenetére


jeni
félisten

ezt sem engedélyezi a Firefox!

(#58645) DRB


DRB
senior tag

Nálam pontosan öt perce zakkantak meg a kiegészítők, egy darabig nem vágtam mi az anyja mihálylott meg a firefoxban(már megint). :DDD Azután bekukk ide, kis olvasgatás után ráleltem a #58606-os hsz-re, megcsináltam az ott leírtakat, restart és minden ok. Na ezért(is) jó a PH! fórum. Kösz netpeti98, meg mindenki másnak is, aki a mostani problémára megoldásokat írt! :R

(#58646) Vesa válasza DRB (#58645) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Szinétn így jártam. De ismét minden megy, hála a PH-s kollégáknak! :R

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58647) C64 válasza convar (#58608) üzenetére


C64
őstag

megoldás az kiegészítők újrahasználatához:

Shut down Firefox
Open extensions.json
Replace all instances of "appDisabled":false to "appDisabled":true
Replace all instances of "signedState":-1 to "signedState":2
Save and start browser
Disable and re-enable all extensions in about:addons

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#58648) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Kb 30 perce elkezdtem nézni a YT-t. Egyszer csak a firefox feldobja, hogy némely kiegészítőt tiltott mert nem ismeri fel.
Nekem csak egy kieg van fent az a "Adblock Plus" ezt a hivatalos honlapról szoktam felrakni. (Googleben rákeresek majd az első találat -> https://adblockplus.org)
Amikor ez történt rögtön megpróbáltam felrakni. Fel is raktam volna de kidobta az FF hogy nem lehet mert elképzelhető hogy sérült.
Kb 5 perc mulva bezártam az FF-et mit se törődve az eddig történtekkel addig nêztem tovább az YT-t.
Bezárás után egyből feltudtam rakni a megszokott oldalról.

Valaki tapasztalt már ilyet hogy random eldobja a kiegészítőt ? (Bármelyiket is.)
Lehet hogy az volt a baj hogy frissített volna s valami lemaradt ? ....

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#58649) bul07 válasza Roxkex (#58648) üzenetére


bul07
nagyúr

Olvas vissza 1 napot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58650) Frawly válasza bul07 (#58649) üzenetére


Frawly
veterán

Most már talán elég csak frissíteni, egy másik fórumon jelezte valaki, hogy egy frissítés helyre is tette a dolgot nála, mindenféle állítgatás és trükközés nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.