Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok.

Rá lehet venni a FF-ot, hogy az "ufós" shopping oldalon elmentse a bejelentkezési adataim?
Belép és nem adja fel, hogy mentse-e. :U

(#58302) #79715584 válasza nfsu17 (#58301) üzenetére


#79715584
törölt tag

Szia,
Beállítások/Adatvédelem és Biztonság/Bejelentkezések és jelszavak menü.
Ha a kivételek között ott van, akkor azért nem menti el.

(#58303) nfsu17 válasza #79715584 (#58302) üzenetére


nfsu17
veterán

nincs kivételek között, nincs a mentettek között (még jó), mindenhol - nagyjából - működik, ahol szeretném, hogy elmentse, és fel is szokott jönni egy az ablak.
talán azért van, mert alapból egy kis felugró ablakba kell beírni a nevet?

(#58304) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudja valaki miért nem játssza a youtube videokat le automatikusan? Más böngészővel jó, de ezzel ha pl könyvjelzőből nyitok meg egy videót, utána külön rá kell kattintani, hogy elinduljon.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#58305) csako válasza Tiger. (#58304) üzenetére


csako
veterán

Címsor elején a kis lakatra kattintva engedélyezd a hangot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58306) Tiger. válasza csako (#58305) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nagyon köszi:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#58307) junior11


junior11
veterán

Google comes under fire for sabotaging other browsers once again Mit gondoltok, ilyen lenne a kugli? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58308) guftabi96 válasza guftabi96 (#58225) üzenetére


guftabi96
addikt

Akinek nem megy indul el egy youtube videó azok után, hogy új lapon nyitotta meg és kiválasztotta a megnyitott fület:

Permissions -> autoplay sounds -> allow.
(bocs, ha közben ki lett tárgyalva, nem igazán figyeltem a topikot)

#KeepFightingMichael

(#58309) Apaxp


Apaxp
senior tag

Hirdetésblokkolók?

[link]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#58310) Matthewus válasza Apaxp (#58309) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Origin-t nem érinti.

(#58311) junior11 válasza Apaxp (#58309) üzenetére


junior11
veterán

uBlock Origin vagy Adguard és nincs gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58312) kranazoli válasza guftabi96 (#58308) üzenetére


kranazoli
senior tag

Intereszting, enough...

Ez dettó ugyanazt csinálja, amit én is írtam. Hmmm....

@junior11

Én meg holnaptól elkezdek kötni. :)
Nem kell ám mindent elhinni, amit épp egy füves cigit szívó valaki leír...

"Armin Sebastian biztonsági szakértő" Ehhh!

Én meg majd mefizetek valakit, aki ugyanezt fogja írni az uBlock Origin-ről...

Internet-es újságírás... Noooormális?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58313) guftabi96 válasza kranazoli (#58312) üzenetére


guftabi96
addikt

Igen, én is ezen csodálkoztam, hogy úgy nem működik így meg igen :F

#KeepFightingMichael

(#58314) Llew


Llew
senior tag

A google fiók naptárán kellett beállítanom a netes felületen keresztül pár dolgot és meglepve tapasztaltam, hogy konkrétan nem látszik a beállítások opció, illetve nem enged változtatásokat végrehajtani, vagy nem menti azokat automatikusan. Egy elég régi, bevált profilt hurcolok magammal már sokadik gépre, meg újra telepítésre és ez most így elég megdöbbentő volt, hogy valami mégsem jó vele. Van fenn pár kiegészítő, HTTPS everyvhere, ublock, meg pár árváltozás figyelő, ezeket kéne egyesével letiltani megnézni? Ja illetve, állandó privátban megy.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#58315) kranazoli válasza guftabi96 (#58313) üzenetére


kranazoli
senior tag

Magic! :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58316) mzso válasza Matthewus (#58310) üzenetére


mzso
veterán

Vajon régi verziót sem? Én még az utolsó XUL-ost használom.

(#58317) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Újrahúztam a win10-et. Felraktam a Mozillát. Ennyit tud.
Se előre se hátra.
[kép]

(#58318) tzsolesz válasza tzsolesz (#58317) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem ez volt a ludas. Az összes eszközömön ezt írta ki (teló, laptop, tablet).
Mára megjavult.....

(#58319) Beren válasza tzsolesz (#58318) üzenetére


Beren
tag

Sok ok miatt küldhet ilyesmit a Google.
Ha pl. nem fix az IP címed, akkor az internetszolgáltatód kioszthat neked olyan IP címeket, amit előtte valaki más is használt. Ha ez a valaki csinált fura dolgokat a Google-n, akkor emiatt te is kaphatsz ilyen figyelmeztetést.
Én olyankor szoktam ilyet kapni, amikor szerverek konfigurálásával kapcsolatos dolgokat keresgélek, viszonylag hosszabb ideig. Gondolom, ezeket érzékeny adatoknak tekinti a G, esetleg engem gondol hacker-nek (nem vagyok az... :D )
Viszont elvileg lennie kellene egy captcha-nak is ezen az oldalon, az a kérdés, hogy ez miért nem jelent meg nálad.

(#58320) tzsolesz válasza Beren (#58319) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, ez nem jelent meg nálam se telón se gépen se sehol.....

(#58321) nfsu17 válasza tzsolesz (#58317) üzenetére


nfsu17
veterán

már nálam is volt ilyen.
az az érdekes, ha jól rémlik, hogy FF alatt ez jött be, chrome alatt meg ment a keresés.
aztán pár óra sem kellett és megjavult (mondjuk volt captcha, ha jól rémlik)

[ Szerkesztve ]

(#58322) tzsolesz válasza nfsu17 (#58321) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Néztem ám azért tegnap a telefonon krómon. Azon jó volt. Csak a gyári Samsung böngészőben szarakodott, meg a gépen edge-en, és firefoxon. Több böngésző nem volt feltelepítve.

(#58323) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt hol tudom kikapcsolni, hogy ha elkezdek gépelni, akkor egyből a google-keresőbe, vagy a messengerbe írjon és ne ugorjon fel a CTRL+F keresője és ott írjon. Külön bele kell kattintanom, hogy ha oda akarok írni, elég idegesítő, ráadásul pl. egy böngészős játékot nem tudok a WASD-al irányítani mert nem irányít hanem írja a keresőbe a betűket. Kösz! :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#58324) csako válasza kriszwells (#58323) üzenetére


csako
veterán

Beállítások -> "Szöveg keresése a keresett szó beírásának elkezdésétől" -> pipa ki

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58325) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy ASUS Xonar U7 MK2 külső hangkártyám, és firefox alatt ha bármilyen zenét halgatok youtuben leveszi a hangot 5.1-ről sztereóra. Chrome alatt is ez a gond, Edge böngészőn ritkán tapasztalom ezt :F
Tud erre valaki valami beállítást? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58326) mzso válasza makoss (#58325) üzenetére


mzso
veterán

Nem értem a problémát. A youtube eleve csak sztereóban ad hangot.

(#58327) makoss válasza mzso (#58326) üzenetére


makoss
addikt

Én meg a választ nem értem, korábban gond nélkül ment az 5.1 is :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58328) raziel01


raziel01
veterán

Adblock plus már nem jó youtube-ra? Utóbbi 1 hétben bedobálja a reklámot a videó elején a youtube.

(#58329) junior11 válasza raziel01 (#58328) üzenetére


junior11
veterán

Próbáld ki az uBlock Origin-t vagy Adguard-ot, sokan használják. Az Adblock plus-nál nemrég biztonsági rést fedeztek fel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58330) Noxy válasza makoss (#58327) üzenetére


Noxy
veterán

Nem olyan nehéz ezt tesztelni. YT keres: 5.1 surround sound [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#58331) modflow


modflow
veterán

Azt hol lehet beállítani, hogy ha pl. fájlba nyomtatok firefox-ból, akkor ne vigye rá a nyomtatási dátumot?
Nem a külső progi csinálja, mert már próbáltam, csak firefox esetén lesz rajta dátum. Valami lábjegyzéket tesz rá.

(Lap alján dátumoz, felül meg web elérési utat rak rá.)

[ Szerkesztve ]

(#58332) junior11


junior11
veterán

Srácok kipróbáltam a Firefox béta verzióját (67-es), mintha picit pörgősebb lenne, mint a 66-os, ha vissza szeretnék térni a stabil verzióra (66.0.3), akkor ez csak újratelepítéssel lehetséges? Amúgy azt hittem, a béta külön programként fog települni, de ráfrissített a meglévő stabil verzióra, pedig mintha olyat olvastam volna valahol, hogy külön is fel lehet rakni, de ezek szerint félre érthettem vmit.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58333) junior11 válasza junior11 (#58332) üzenetére


junior11
veterán

Végül újratelepítettem, vissza a stabil 66.0.3-as verziót, rá a bétára, nem töröltem, így megmaradt minden beállítás, remélem, így maradhat és rendben van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58334) csako válasza junior11 (#58332) üzenetére


csako
veterán

Külön is fel lehet rakni verziókat, csak akkor másik telepítési mappát kell neki választani.
Profilmappából ugyanazt használja. (ez pont 67-től változik)
Esetedben pedig igen, ha vissza akarsz térni stabilra, akkor csak indítsd el a 66-os telepítőt és lecseréli vagy akár ezt rakasd egy másik mappába, és megmarad mindkettő.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58335) junior11 válasza csako (#58334) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, igen lecserélte vissza a 66-os stabilra, akkor ott hibáztam, hogy a bétát nem egy másik mappába telepítettem, na majd máskor esetleg. Amúgy az nem gond, hogy nem új, tiszta telepítéssel raktam vissza a stabil verziót, hanem a telepítő simán úgymond visszafrissítette a 66-osra?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58336) csako válasza junior11 (#58335) üzenetére


csako
veterán

Nem gond.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58337) junior11 válasza csako (#58336) üzenetére


junior11
veterán

Okés, köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58338) vlevi válasza junior11 (#58333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mázli, mert volt már olyan Firefox verzió, nem is olyan régen, ami annyira felforgatta a profil mappa struktúráját, hogy nem volt hajlandó elindulni a régebbi.
Ezt nekem pár hete csinálta meg, a firefox portable. Szerencsére a portable FF-t csak próbálkozásokra használom, így nem volt belőle probléma.
Egyébként is ajánlom másoknak is a portable verziókat, főleg kipróbálásra. Ha nem tetszik, 1 mozdulattal törölhető, nem hagy maga után temp könyvtárat, vagy registry bejegyzést, satöbbit.

(#58339) junior11 válasza vlevi (#58338) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ezért is gondoltam, hogy lehetséges lesz vele vmilyen gubanc, de végül nem volt gond. Főböngészőnek amúgy is ott a Chrome, de szoktam néha próbálgatni, használni a FF-ot is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58340) Kékes525 válasza csako (#58334) üzenetére


Kékes525
félisten

"Profilmappából ugyanazt használja. (ez pont 67-től változik)"

Ezzel kapcsolatban mi fog megváltozni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58341) csako válasza Kékes525 (#58340) üzenetére


csako
veterán

Minden egyes telepítés létrehoz magának egy profilmappát. Mármint, ami külön mappába kerül, és így egymás mellett futhat kétféle Firefox is
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58342) Kékes525 válasza csako (#58341) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ez jó ötlet. Így könnyebb kipróbálgatni az egyes kiadás előtti verziókat, illetve különböző konfigurációkat hozhatok létre a profilekezelő nélkül. Picit egyszerűsödik a dolog. Amúgy működni fog a régi profile választás is?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58343) Syl válasza csako (#58341) üzenetére


Syl
nagyúr

Vajon ha a "normál" FF (66.0.3) mellé telepítem a 68 Nightly-t, akkor az automatikusan létrehozza a különálló profilt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58344) csako válasza Syl (#58343) üzenetére


csako
veterán

Ki kell próbálni :P egy backup mellett.
Amúgy szerintem igen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58345) Syl válasza csako (#58344) üzenetére


Syl
nagyúr

Automatán külön profilt hozott létre. Ez oké. De a profilkezelésért jár a koki a fejlesztőknek! :((( Nem szeretem a Chrome-ot, de a profilkezelése 100x jobb!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58346) Kékes525 válasza Syl (#58345) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért, mi a baj vele?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58347) Syl válasza Kékes525 (#58346) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom. Talán az, hogy nem egy dedikált gombbal vagy menüponttal lehet kezelni a profilokat, hanem trükközni kell Terminal ablakkal, about:profiles meg mifene helyeken. (vedd figyelembe, hogy én nem Windowsról nyomom, itt nincs parancsikon jobb klikk, -p kapcsoló - bár az is egy tök béna megoldás!)
A Chrome-ban ott van jobbra fent a profilkép, egy kattintással kezelhető. Sőt, a dock-on, a futó program ikonjára jobb klikkre is kérhető új chrome másik profillal. Stb., stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58348) EmptyParadox válasza Syl (#58347) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Amikor profilt váltasz Chrome-ban, akkor az összes beállítást, témát, kinézetet, addont, adatvédelmi, hálózati beállítást, userchrome-nak megfelelő módosítást.. is váltja? Tehát egy teljesen független profilt kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#58349) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
A Firefox az előzőleg megnyitott oldalak listáját merre tárolja? Illetve mindig csak az utolsókat menti vagy van valami logja erről?

Nagyon sok fontos lap (100+) tab formájában volt megnyitva, mert nem volt időm rendszerezetten kedvencek közé rakni. Illetve minden megnyitásnál elérhető volt, ha kellett. Viszont valamelyik utólag megnyitott oldal miatt kifagyott az egész. Kicsit megkerülve elindítottam safe módban, majd elveszett az összes tab és mire újra beléptem, már a legutoljára bezárt lapok között sem láttam. Tehát se a legutoljára bezárt lapok között nincs, se az előzmények között (mert konkrétan nem hoztam be az oldalakat). Összefoglalva elveszett mind.

Van még valami esély a visszahozásukra, vagy csináltam magamnak egy heti munkát, amíg egy év előzményeit átnézve rábukkanok mik voltak fontosak? :F

(#58350) prime_adam válasza prime_adam (#58349) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Update
Valahogy sikerült feltámasztani, de még én sem tudom hogyan :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.