Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) HDR123 válasza ClintEastwoo (#62696) üzenetére


HDR123
tag

Szerintem egy SMART adattáblát át lehet írni, és így lesz 100/100-as.
Viszont amikor használod a hdd-t, akkor a bad sectoroknál szépen frissül a SMART. Ezt ahányszor megismétled, annál rosszabb értéket kapsz, ezért romlik.

De, már láttam olyat hogy elvileg meghalt a SMART szerint a hdd, de még évekig ment. Az biztos, hogy nem azon a hdd-n tárolnám a fontos adatokat.

(#62702) tibaimp válasza ClintEastwoo (#62696) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érem, hogy mi a gondod. A baj az lesz, hogy az eladó azzal fog védekezni, hogy mikor Neked elküldte a terméket, és Te magad is láttad, hogy a HDD 100/100 volt, ezért ő nem fogja hibásnak tartani magát. Azzal védekezhet, hogy mikor már Nálatok volt a HDD, akár el is ejthetted, oda lett koppintva menet közben, stb. és az már nem az ő felelőssége (ami valahol érthető is). Félre ne érts, nem akarom védeni az eladót, de ebben a szituációban sajnos én nem látok mást, mint bukta a részedről, sajnos.

Mikori a HDD? Valami dátumot látsz rajta? Nem tudod gariztatni ismerőssel? Ezek a RED WD-k, tudtommal 3 év garosak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62703) ClintEastwoo válasza tibaimp (#62702) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Igen, pontosan ez a bajom.
Nem szeretném egyértelműen beszopni, ha ez már tényleg hibásan került hozzám.
A hdd gyártási idő szempontjából még garanciális, csakhogy az eladó "ajándékba kapta külföldről" egy WD Clouddal együtt, ami még gyanúsabbá teszi a történetet.

(#62704) Lauda válasza ClintEastwoo (#62698) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ez ennyi. Buktál egy vinyót.

(#62705) tzabo válasza ClintEastwoo (#62703) üzenetére


tzabo
tag

Ha gyártási idő szerint még garanciális, akkor WD részéről számít, hogy hogyan került hozzád?
Ha nem és még időben vagy, akkor lehet ki tudják cserélni neked. Ennek pontos menetével nem vagyok képben, de biztos tudnak majd segíteni itt is.

(#62706) Lauda válasza ClintEastwoo (#62703) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a gyártói gar él, küld el a cégnek a vinyót és kicserélik.

(#62707) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Én már jártam úgy hogy leejtettem az asztali gépemet egy buszon.

Gyors teszt 100% eredmény.

Szállítási teszt is sikeres.

2-3 nap múlva jöttek a badsectorok.

Mivel még garanciális volt elküldtem a gyártónak le is cserélték garanciában.

Költsége:

Posta díj Németországba.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#62708) Orgi válasza ClintEastwoo (#62703) üzenetére


Orgi
őstag

Már egyszer írtam, de leírom még egyszer. Ezt a vinyót lazán le tudod szerintem gariztatni RMA-val a WD-nél, miután beregisztráltad a support oldalukon és szériaszám szerint tényleg van rá gari. Emlékeim szerint kéri a vásárlás idejét, oda behasalsz vmit max, mert semmihez nem kell, számla sem kell hozzá...
A folyamatot pedig leírtam ebben a topicban annó, keress rá, elég egyszerű és gördülékeny is.

(#62709) tibaimp válasza ClintEastwoo (#62703) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Orgi-nak igaza van!!

(én G-skill ramokkal jártam így, nem volt magyarországi képviselete még akkor, így Hollandiába kellett küldenem, miután regisztráltam a terméket és írtam RMA-t + printscreen a hibáról, és szó nélkül cserélték, még arra is figyeltek, hogy, mivel ez egy 4 modulos kitt része volt, kompatibilis legyen a meglévő modulokkal, ez is bejött, összesen ~1200Ft-ba került kiküldeni, ez volt minden költség).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62710) ClintEastwoo válasza tibaimp (#62709) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, regisztráltam a terméket, elindítottam a gariztatást, holnap küldöm is! :)

(#62711) tibaimp válasza ClintEastwoo (#62710) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha sikerül elintézni, vagy van valami infó, írj már ide, légyszíves, más is hagy okuljon!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62712) Dolphine válasza tibaimp (#62711) üzenetére


Dolphine
addikt

Összefoglalóban is elférne majd! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62713) tibaimp válasza Dolphine (#62712) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62714) Dzsekó válasza Dolphine (#62712) üzenetére


Dzsekó
addikt

Beleírtam.

(#62715) Dolphine válasza Dzsekó (#62714) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Még valami eszembe jutott.
Nemrég a Synology NAS csoportban volt arról beszélgetés, hogy egy NAS-ba való HDD-n milyen fájlrendszert lenne érdemes használni. Két lehetőség van BTRFS vagy EXT4. Nektek erről mi a véleményetek?
Érdemes lenne ezt is összefoglalóban megemlíteni.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62716) chros válasza Dolphine (#62715) üzenetére


chros
őstag

En ext4-et hasznalok mindenhol, ahol lehet, a masikat nem ismerem.

(#62717) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Tuti már milliószor lett kérdezve, de: 200-500 MB, alkalmanként 1 GB-os fájlok esetében mennyire számít a 5400 vs 7200 RPM-es különbség ? Ezen vacilálok megérné-e nekem a felárat. (tudom nem nagy összeg így se, de nem vagyok biztos a dologban)

Másik kérdés: kinéztem egy 2 TB-os WD Black merevlemezet, viszont összehasonlítva más gyártókkal (pl Toshiba), ár/GB arányba eléggé rosszul áll a dolog, viszont itt jön a képbe hogy a WD 5 év garit ad, míg mások általában 2-t (gyanúsan itt az ár-difi jelentős része). LAIKUSKÉNT (aki nem az iparban dolgozik, mondhatni itthoni casual) kérdezem, hogy ha már tönkremegy egy HDD (legyen az fej meghibásodás vagy más probléma) akkor tényleg számítana az a +3 év? (hisz a rajtalévő adat valószínüleg elvész ígyis-úgyis)

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#62718) Dello79 válasza BladePocok (#62717) üzenetére


Dello79
aktív tag

5 ev mulva ezek kapacitasa vicc lesz.. sztem jobb az olcsobb .. adatot menteni ugyis kell.. azt nem tudod meguszni garanciaval vagy ilyen olyan markaval.. nekem van toshiba , wd , seagate, samsung minden.. epp aktualitastol fugg mit veszek.. ha pl 1 hdd akkor wd red megy egyik gepbe.. de van olyan gepem ahol raid5 ugyis vedi az adatot..igy ott toshiba van...de van egy filmes hdd m ott seagate... attol fugg mire akarod..en ugy dontenek..

(#62719) Lauda válasza BladePocok (#62717) üzenetére


Lauda
félisten

Ha egy gyártó ad 5 év garanciát a lemezére, az nagy valószínűséggel egy sokkal strapabíróbb, megbízhatóbb szerkezet. Ellenben előre nem lehet megmondani mennyit fog bírni a merevlemez. Bedögölhet bármelyik bármikor és működhet 10 évig a 2 év garos is. A black azért a hangosabbak közül van, ha zavar a berregés, érdemesebb egy 5400-as vinyót választani. Szerintem elégedett leszel egy 3 év garos red vagy purple lemezzel is. Vagy ha nem gond a keret, beruházhatsz 5 év garos vinyóra is, rosszul nem jársz velük. A wd ultrastar - ok is fasza lemezek.

[ Szerkesztve ]

(#62720) BladePocok


BladePocok
tag

Tudom hogy WD-ről volt szó, de közbe nézegetem más fele is, és a Toshiba P300-as szériát találtam még egy opciónak, viszont ahogy a linken is látható, a 3TB és a 2TB közt közel ezer (1000) FT a különbség, itt valami büzlik nekem... Vagy az OEM ennyit számítana ? (hogy csak egy zacsiba adják és nem rendes dobozba stb)

[ Szerkesztve ]

(#62721) Lauda válasza BladePocok (#62720) üzenetére


Lauda
félisten

Mindkét lemez OEM. A retail (dobozos) verziók típusszáma EZSTA-val végződik. https://www.toshiba-storage.com/hu/products/toshiba-internal-hard-drives-p300/

Ne foglalkozz szerintem az árral, befolyásolja a beszerzés ideje, honnan jön kintről a vinyó, a pillanatnyi árfolyamok stb stb. Felesleges "belelátni" rossz dolgokat. ;)

(#62722) BladePocok válasza Lauda (#62721) üzenetére


BladePocok
tag

Rendben köszönöm szépen!

(#62723) kelna91


kelna91
senior tag

Az EFAX-okkal kell valamit csinálni vásárlás után (parkolás kikapcsolása pl.), vagy jók úgy, ahogy vannak?

(#62724) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Urak, hölgyek!

Nos, ahogy ígértem nemrég rákérdeztem az illetékeseknél miért nem jön sok sok friss ropogós hdd-s cikk. A hdd-s cikkeknek van a legkevesebb látogatottsága minden téren, ezt mutatja a statisztika, ezért nem éri meg vele foglalkozni. Kvázni nem fog jönni ezután se több, minden fontosabb infót továbbra is a netről kell majd kivadászni, ez van.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62725) Lauda válasza jim bcs (#62724) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönjük az infót! Mellesleg azt gondolom katasztrófális hozzáállás egy it oldalnál. :(

(#62726) jim bcs válasza Lauda (#62725) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát ez van, sajna nem tudok érvelni az ide folyamatosan betévedő valamint jelenlévő tagokkal és ez nem 20db egyén hanem jóval több. Ezek függvényében sem tudom mennyi fő szükséges egy pozitív statisztikához. Mindegy, kivadásszuk ahogy eddig, no problem.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62727) M107 válasza jim bcs (#62724) üzenetére


M107
addikt

:R

Részvétem :(

Pedig jó lett volna ha valaki összefoglalná most hogy hol tartunk, egy mega tesztben, de úgy látom már csak elolvasni járhatunk ide és mindenki azt fogad meg amit gondol kár érte :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62728) M107


M107
addikt

:R

Meg az is egy baj hogy a HDD egy számítógépes részegység és a számítógépen + a szoftver környezet / hómérséklet stb stb sok múlik.
Egy széria tesztelése olyan 2-3 év ha tartósságra nézzük, de már a gyors fejlődés ütem miatt ez már nem elfogadható 2-3 év az sok idő egy HDD-nél lesz újabb gyorsabb jobb. STB

S sajnos az ilyenekből adódik a wd az isten nem mert szar....
a Seagate az isten nem mert szar....

stb stb,

Nincs elég idő a termék megfelelő kifutására, mert ugye HDD-t nem 1 évre vesz az átlag 80 % de nem is 2 évre .

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62729) villamos válasza jim bcs (#62724) üzenetére


villamos
őstag

Kérdés, hogy van e egyáltalán miről írni?
Azon kívül hogy vegyél WD -t mert a többi jobbára az ipari hulladék szintjén leledzik. Másrészt már vannak elsősorban adattárolásra szánt nagy kapacitású szilárdtest meghajtók, amik kezdenek egyre inkább megfizethetőek lenni. Itt persze nem elsősorban a sebességük a lényeg, hanem az hogy nem mozog bennük semmi, kevesebb energiával működnek stb. Mondjuk még kérdéses, hogy mennyire fognak bírni pl. egy 24/24 -es torrentezést, de idővel kiderül.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#62730) Yeffy válasza jim bcs (#62724) üzenetére


Yeffy
veterán

Eleg szomoru, foleg egy IT oldalon, de koszi, hogy rakerdeztel!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62731) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok!

Apró kérdésem lenne HDD cseréről.
Már nem garanciális xbox s-ben szeretnék bővíteni, véleményetek szerint érdemes a Seagate-nél maradni vagy nyugodtan mehet bele másik gyártó terméke is?
Amúgy erre gondoltam a cserét Seagate Pro ST1000LM049 vagy lenne ennél jobb is?

köszönöm a választ

(#62732) Dzsekó válasza NoMagix (#62731) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vehető, ajánlott. Arra figyelj, hogy ha 5400RPM-es van most benne, és nyáron nagyon meleg, akkor necces lehet a 7200RPM-es Seagate, gondoskodni kell a hűtéséről. Nagyon meleg a ~48-50 fok vagy felette.
De tehetsz bele WD10JPLX-et is, az is megbízható 5 év garis szintén.

[ Szerkesztve ]

(#62733) NoMagix válasza Dzsekó (#62732) üzenetére


NoMagix
addikt

Nahát, erre nem is gondoltam, hogy ennyire melegebb lehet egy 7200-es!
Az S-nek nagyon jó a hűtése, bízom benne hogy nem lesz gond, amúgy nyáron kint kell jatszani a kertben, nem a gép előtt görnyedni! :DDD
Nézzek inkább egy 5400-es sshd vinyót?
Pl. ez jobb ST1000LM014 ?
Sebességben szeretnék jobbat a gyárinál.

[ Szerkesztve ]

(#62734) jim bcs válasza villamos (#62729) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha csak az összefoglaló elejét olvasod el láthatod, hogy bőven lenne.

"Azon kívül hogy vegyél WD -t mert a többi jobbára az ipari hulladék szintjén leledzik."
Azt tedd hozzá, hogy szerinted. A seagate és a toshiba is összekapta magát, mindkettőnél vannak igencsak jó hdd-k, csak nem mindegy melyiket veszed, de WD-nél se.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62735) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy (vagyis kettő) HDD-t? Asztali gépbe kellene beújítani egy HDD-t, főleg torrentezés céljára. Egyelőre még nincs eldöntve, hogy 500GB vagy 1TB lenne a cél, tudnátok ebben a két méretben ajánlani egy-egy ajánlott modellt? (Nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább HDD megvásárlása a cél, a lényeg az, hogy ne legyen típushibásan már akár 1 éven belül badsectoros)

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#62736) kelna91 válasza kelna91 (#62723) üzenetére


kelna91
senior tag

Erre valaki?

(#62737) Dzsekó válasza kelna91 (#62723) üzenetére


Dzsekó
addikt

Asszem azoknál már nem működik a wdidle3. De kipróbálhatod, gond nem lesz belőle.
A wdidle3 /r paranccsal megnézheted, hogy mire van állítva a parkolás, lehet, hogy nem is kell birizgálni.
Illetve HD Sentinellel lehet szabályozni szoftveresen a parkolást, hogy ne is parkoljon a vinyó.

(#62738) Dzsekó válasza NoMagix (#62733) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az SSHD nem dob annyit a sebességben. Nézd meg a mostani hőmérsékletet, a 7200RPM-es HDD kb. 3 fokkal lesz melegebb. Ha most 40 fok alatt van, akkor vehető a 7200RPM-es vinyó.

(#62739) Dzsekó válasza Livius (#62735) üzenetére


Dzsekó
addikt

500GB-osat már nem ajánlanék, mert egy árban van az 1TB-ossal, illetve amit most ajánlani fogok, az 1TB-tól kezdődik felfelé:
WD10PURZ, WD10EFRX

2,5"-osban WD10JPLX vagy WD10JFCX

(#62740) Livius válasza Dzsekó (#62739) üzenetére


Livius
őstag

Nálam itthon lassan 3 éve van egy WD10EZEX. Néztem még mindig kapható ezek, és ez 7200 RPM-es, most egyelőre ezt néztem ki. Ezek amiket írsz csak 5400 RPM.esek. Van valami előnye annak, ha a drágább 5400 RPM-eseket venném? Az, hogy hangosabb lenne a 7200 RPM-es, az most itt nem szempont.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#62741) Lauda válasza Livius (#62740) üzenetére


Lauda
félisten

Elég torrentre az 5400rpm és ezekre 36 hónap a garancia. Csendesebbek, hűvösebbek.

[ Szerkesztve ]

(#62742) Dzsekó válasza Livius (#62740) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az is jó. Gondolkodtam, hogy beleírom a WD10EZEX-et is, de a másik kettő csendesebb, több rájuk a gari, és torrenthez is elég. De ha van otthon kéznél WD10EZEX, akkor nem kérdés, hogy azt kell berakni.

[ Szerkesztve ]

(#62743) kelna91 válasza Dzsekó (#62737) üzenetére


kelna91
senior tag

Oké, köszi!

(#62744) NoMagix válasza Dzsekó (#62738) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm!
xbox-ban is van diagnosztikai progi, hol tudom megnézni?

(#62745) Livius válasza Dzsekó (#62742) üzenetére


Livius
őstag

Nyilván ami itthon van WD10EZEX az használatban van, de egyelőre bizonyította, hogy nem döglik meg 2 év alatt. Ezért gondolkodok abban, hogy még egy ilyet kellene venni, amíg még kapható.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#62746) Dzsekó válasza Livius (#62745) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vehető az is, de ahogy előttem írták is, torrentet a halkabb 3 év garis Red vagy Purple is kiszolgálja, ezért is ajánlottam ezeket.

(#62747) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok. Egy wd purple-ben gondolkodok màsodik nak egy asztali pc-be, a rendszer egy ssd-n van. Talàltam olyan hozzàszólàsokat külf fórumokban, hogy ez a purple széria annyira nagyon survill. felhasznàlàsra van, hogy a hibajavítàs miatt lehet némi "data corruption" . Ez mennyi igaz vagy régebbi info,amit càfoltak azóta? Azért is zavar, mert leginkàbb hàttértàr lenne de akàr folyamatos adatelérés is a belső hàlón.Köszi.

(#62748) Lauda válasza funkygee (#62747) üzenetére


Lauda
félisten

Mehet, nem lesz vele semmi gond.

(#62749) funkygee válasza Lauda (#62748) üzenetére


funkygee
aktív tag

Köszi. Elvileg purple-nél nem is kell a parkoltatàst piszkàlni?

(#62750) Lauda válasza funkygee (#62749) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.