Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Milyen merevlemezt ajánlotok egy ZyXEL NAS(236)-hoz?
Néztem az összegfoglalót, de van ajánlás 7200rpm-es és 5400-asra is.
Esetleg azért jó 5400-ast venni mert halkabb talán?

Van a gépemben most egy wd blue 7200-as 1terás vinyó, azon gondolkozom, hogy igazából ezt kellene beletenni a NAS-ba.

Vélemény? :)

(#63452) SunMount3r válasza Scale (#63451) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#63453) Scale válasza SunMount3r (#63452) üzenetére


Scale
őstag

Igen, ezt néztem már, viszont írtam is, hogy az összefoglaló nem tér ki az előző hsz-emben felvetett kérdésekre.

(#63454) SunMount3r válasza Scale (#63453) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem azért, nyilván csak irónia volt. Várok én is egy a "szakértőbb" kollégát...

(#63455) Orgi válasza Scale (#63451) üzenetére


Orgi
őstag

(#63456) lócitrom


lócitrom
őstag

vásárlás előtt állok, de hezitálok Red és Purple között. változatlanul a fő felhasználás főleg P2P, többnyire seed és médiaszerver. meg néha FTP. a felsoroltak közül az első dominál. melyik típus lehet az ideális?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#63457) Scale válasza Orgi (#63455) üzenetére


Scale
őstag

Akkor a Blue változat a WD-ből semmiképp sem járható út? Illetve az összefoglaló pl a purple-t is említi. Kicsit részletesebben esetleg tudnál pár mondatot írni hogy miért az lenne jó? Mármint értem hogy az a legjobb, viszont megéri a felárat? Annyiból már majdnem dupla akkora Purplet/Bluet lehet kapni.

(#63458) Dzsekó válasza Scale (#63457) üzenetére


Dzsekó
addikt

NAS-ba WD Purple/Red illetve Seagate Skyhawk/Ironwolf.
Ezek 5400RPM-esek, Purple és Skyhawk nem parkol.
Beleteheted a WD10EZEX-edet, de 7200RPM felesleges NAS-ba szerintem, meg jobban is melegszik.

lócitrom: Mindegy. Purple nem parkol és olcsóbb is pár ezerrel, ezért én azt preferálom.

SunMount3r: Nem írtál méretet. Toshiba L200 ajánlott. 1TB-ból HGST Z5K1 is jó.
Illetve WD Blue-k is vehetőek.

[ Szerkesztve ]

(#63459) lócitrom válasza Dzsekó (#63458) üzenetére


lócitrom
őstag

írás/olvasás szempontjából is megfelelő lehet a Purple a fenti használatnak? nagyjából hány év élettartamra lehet számítani 0/24 üzem esetén?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#63460) Dzsekó válasza lócitrom (#63459) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megfelelő. 3 év gari van rá, ha berogyik, akkor cserélik. Egyébként 7/24-re vannak tervezve, elég jól állják a sarat. Hibás darabok persze mindenhol előfordulhatnak, de erre van a gari.

(#63461) lócitrom válasza Dzsekó (#63460) üzenetére


lócitrom
őstag

köszi. úgy tűnik Purple lesz. de lehet rosszul emlékszem. az öt év gyártói garancia az szériához van rendelve vagy kapacitáshoz? valahol láttam, hogy mintha kapacitástól függne. teszem azt 4 terrásra adnak hármat, 6 terrásra adnak ötöt. rosszul emlékszem?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#63462) Scale válasza Dzsekó (#63458) üzenetére


Scale
őstag

Akkor jól gondolom, hogy a Purple-höz képest a Red nem éri meg a felárat
Mondjuk azt reklámozzák Nas kompatibilis vinyónak :) de gondolom nem igazán lehetne észrevenni amúgy sem a különbséget. Bár tudnám mivel jobb egyáltalán :DDD

(#63463) Orgi válasza Scale (#63462) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ezt neked kell eldönteni, többen használnak itt ilyen célra Purplet, de mondjuk a gyártó valszeg nem véletlenül gyárt egy Red szériát is, kifejezetten erre a célra. Gondolom nem véletlen az sem, hogy a Red drágább.

(#63464) Scale válasza Orgi (#63463) üzenetére


Scale
őstag

Rendben, köszi a válaszokat, elgondolkozom rajta :R

(#63465) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Egy fura kerdesem lenne.
Okoz az egy hdd-nek barmi problemat, ha nem vizszintesen van beszerelve a rackbe, hanem fuggolegesen az ssd helyere?
Vagy atalakul giroszkoppa a gep es beall eszak deli iranyba, esetleg deformalodik a lemez?

2.5 os notebook vinyorol lenne szo, es elvileg mukodes kozben nem lenne mozgatva.
Koszi.

(#63466) MaxxDamage válasza Dzsekó (#63444) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma ki tudtam próbálni a Caddy-t és pont befér (nem szorul) pont úgy, mint az ODD és SSD-t próbáltam elsőként (960 EVO 1TB) és simán jó. Második nekifutásra a 7K1000 HDD lett próbálva és csodával határos mód az is simán jó bele ezzel a Caddy-vel. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63467) Dzsekó válasza lócitrom (#63461) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple-re 3 év van, kapacitástól függetlenül. Az előfordulhat, hogy néha némelyik kisker ad rá 5 évet, nem tudom, ezt miért teszik, amikor a gyár 3 évet ad rá. Ezekre jól le kell csapni, pláne, ha nem himihumi kisker, és sok éve megvannak már, nem tűnnek el 1-2 éven belül. Egyébként általában a 7200 RPM-es vinyókra adnak 5 év garit, mint pl. WD Red Pro, Black, stb.

Lacitusz. HDD betehető vízszintesen, vízszintesen fejjel lefelé és függőlegesen is (csak ferdén nem javasolt),
lényeg, hogy üzem közben ne mozogjon a HDD. Vannak olyan kicsi házak, ahol csak függőlegesen van kialakított hely a HDD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#63468) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdvözletem!

Egyik ismerősöm keres HDD-t, amit RAID-be kötne. Fotós így fényképeket tárolna rajta, nem keveset de sokat. (egyik kedves 'okos' ismerősétől vett gépet, ami kinyiffantotta a HDD-jét amin a munkái voltak, azóta inkább fél, mint még egyszer megszívja).
2x2Tb - 2x4Tb-ban gondolkozik.
Én elsőre a Toshiba P300-at néztem ki (2 Tb vagy 3 Tb-os verzióban). A cél, hogy minél olcsóbban megússza így keretet nem tudok írni. :(

Másik kérdés tudom nem ide tartozik, de el kell indulni valahonnan:
Mit javasoltok a HDD-k 'tárolására', nagyobb külső rack-et, vagy inkább egy NAS-t?

Köszönöm szépen a javaslatokat.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#63469) ANOka válasza Joezyka (#63468) üzenetére


ANOka
őstag

Ha mindenképpen RAID-et akar, akkor szerintem arra a NAS alkalmas(abb).
Ha pedig nem, akkor két külön külső házba teszi és pl. hetente cserélgeti, hogy melyik legyen éppen a gépre kötve.
(Én gépen belül használok 4 db P300 3 TB-t RAID10 és RAID5 "particiókkal".)

(#63470) Joezyka válasza ANOka (#63469) üzenetére


Joezyka
senior tag

igen, mindenképpen RAID-et akar. Felvetettem neki én is a NAS-t, de még nem reagált rá. De akkor jól gondoltam én is. (csak NAS-sal kicsit hadilábon vagyok, nem nagyon ismerem mélyebben, de utánanézek).

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#63471) ANOka válasza Joezyka (#63470) üzenetére


ANOka
őstag

Tudása miatt a Synology-t ajánlom, de az simán lehet, hogy drágább lesz, mint pl. 2 x 3TB P300 HDD!

(#63472) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kell félni a fekete címkés WD hdd-ktől?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63473) hoffman_ válasza enginev3.0 (#63472) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha süket vagy, akkor nem :d

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#63474) enginev3.0 válasza hoffman_ (#63473) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mármint nem black hdd, ez egy RED, csak gariban cserélte a WD és ilyenkor fekete matrica kerül rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63475) Dzsekó válasza enginev3.0 (#63474) üzenetére


Dzsekó
addikt

Gyári garit nézd meg WD oldalán RMA-nál, hogy mennyi van rá. Ha megadják a 3 évet rá, akkor nincs ok az aggodalomra. De csak fél-1 év esetén, ha utána berogyik, akkor nincs garanciád.
Egyébként a refurbished HDD-k gyárilag ugyanolyan állapotúak, mint a piros matricás Red-ek.

(#63476) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy halk 1 TB-os HDD-t a gépembe?
Főleg adattárolásra kéne, meg egy-két játék lenne csak rajta.

Köszi!

(#63477) tibaimp válasza Mr.Manus (#63476) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha fontos, hogy csendes legyen, akkor valami 5400-as HDD-t nézzél, pl.: WD red/purple.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63478) lócitrom


lócitrom
őstag

lett végül egy Purple-m. úgy néz ki rendben lesz. egy dolog viszont nem világos. ennek egyáltalán nem kellene parkolnia vagy csak bizonyos idő elteltével? lehet én nem értem a működési elvet, de ha nem pörög, akkor a fej parkol egyértelműen. csak mert OpenWRT router-re van csatlakoztatva és hallom, hogy néha felpörög.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#63479) Dzsekó válasza lócitrom (#63478) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem parkol a fej, és a vinyó végig pörög a Purple-nél. A parkolós vinyóknál is csak a fej kerül parkolóvillára, de maga a vinyó nem áll le, hanem állandó jelleggel pörög. Ha leáll a vinyó azt valamilyen külső forrás vezérli (op. rendszer / router). Meg kéne nézni a router beállításaiban, hogy nincs-e beállítva 5-10-15 perces alvó mód. Ha zavar a vinyó felpörgése, akkor kapcsold ki az alvó módot vagy állíts be sok percet, hogy ennyi tétlenség után menjen csak el alvóba.

[ Szerkesztve ]

(#63480) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy asztali gépem (HP Compaq Elite 8300).
Kérdezném, hogy meglehet e oldani azt, hogy az optikai meghajtó helyére egy HDD-t tegyek?
Mert laptop esetében ugye egy beépítő kerettel meglehet oldani (hogy az SSD megy HDD helyére a sima HDD pedig kerettel az optika helyére), itt is van hasonló módszer, hogy az optikai meghajtó helyére beépítve?
Köszönöm!

(#63481) lócitrom válasza Dzsekó (#63479) üzenetére


lócitrom
őstag

nem így értem. máshogy fogalmazom meg akkor: adott egy Windows gép, ami megy orrvérzésig, semmilyen alvás sincs beállítva. ebben az esetben egy Purple parkol-e magától?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#63482) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Gamingra keresek valamit, amivel válthatnám ősöreg, ám rendkívül megbízható 1TB WD Blackemet, ami kb 8 éve teszi a dolgát, és jelenleg sincs semmi baja.
Úgyhogy, ebből a szempontból, az egyik jelöltem, mindenképp vagy a 2TB WD Black, vagy ugyanez 4TB verzióban, gondolván a jövőre.

Olcsóbb alternatívának pedig a Firecuda 2TB-s Gaming verziója jött a képbe (7200RPM vs Compute 5400RPM), esetleg Barracuda Pro.

A 2TB voltaképp bőven elég, a 4TB azért úszott be a képbe, mert mintha növekedne a cache mérete a HDD-n, és ez esetleg előny lehet. De a Firecudaból a legnagyobb amúgy is 2TB
A Seagate-el kapcsolatban semmi tapasztalatom nincs, viszont az ára elég meggyőző, és sebesség tesztekben, fej fej mellett halad a WD Black-el, néhol meg is előzi azt. Persze ha lehet hinni ezeknek a jutubos videóknak. (Nem linkelek, van ezer)

Megbízhatóságáról nincsenek információim.

Köszi a válaszokat. :R

(#63483) enginev3.0


enginev3.0
félisten

30ert bemernétek vállalni?
[link]

24/7re kellene

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63484) ooooobi


ooooobi
senior tag

Synologic NAS-ba lett véve 6x 4Tb WD Red NAS lemez, 3 ebböl bekapcsolás pillanatától kezdve kattog és használhatatlan. Neten utánaolvasva sok ilyen panaszt lehet olvasni. Ezek után senkinek nem ajánlom, hogy ilyeneket vegyen magának.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#63485) MaxxDamage válasza enginev3.0 (#63483) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:K
WD RED "White Label"
NAS HDD és az még új, gondolom Ref. HDD

Ezt azért nézd át :) [link]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63486) enginev3.0 válasza MaxxDamage (#63485) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beírtam SN számot warranty check oldalra, ott azt írja a WD oldal hogy WD Blue

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63487) tibaimp válasza enginev3.0 (#63486) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A sorozatszáma alapján: HUH... ez valójában egy HGST Ultrastar HDD, He töltéssel!

szerk.:
csak közben ugye felvásárolta a HGST HDD üzletágát a WD, így lett WD címke rajta.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63488) MaxxDamage válasza enginev3.0 (#63486) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem egyszerű :)
Ára nagyon jó, csak ne átverés legyen az :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63489) tibaimp válasza MaxxDamage (#63488) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is hasonló van, szintén 8TB,ugyan ilyen fehér címkés, csak az enyém HUS...: HGST Ultrastar Standard, vagyis nem He töltött.

szerk.: ja és WD

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63490) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na hát nem tudom, valaki azt írja hogy nem működik pc-ben mert más a tápellátása (külső hdd tokból van kiszerelve), van aki azt mondja simán működik (külföldi odalakon)
és minimális firm eltérés is van, ami hátrányos lehet

:F
Fontos adat nem lenne rajta, de azért na

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63491) MaxxDamage válasza enginev3.0 (#63490) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

30k-t megérhet simán :K
Szerintem jó lesz az és nem lesz vele gondod.

(#63492) enginev3.0 : Sata3 lesz az. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63492) enginev3.0 válasza MaxxDamage (#63491) üzenetére


enginev3.0
félisten

Írtam neki, hogy csak gyári wd tokban használható, vagy belsőnek is

:R :R :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63493) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Uraim !

Ez:

SEAGATE BarraCuda 8TB 3.5" 5400rpm 256MB SATA3 ST8000DM004

Miért feltünően olcsó?

PMiki

ui.: Milyen 8 terrását vennétek NAS-ba, számít az ár...

(#63494) Orgi válasza P.Miki (#63493) üzenetére


Orgi
őstag

(#63495) Buckey válasza P.Miki (#63493) üzenetére


Buckey
senior tag

Azt nem tudom, miért "olcsó", de biztos megvan az oka, nem folyamatos üzemre tervezték..
Én a múlt héten egy [ilyent] vettem használtan (110 óra és 48 indulás). Csendes, de melegebb mint az elődei, a 3 és 4TB-os Purple-k.

(#63496) Dzsekó válasza #48613632 (#63482) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha most váltasz, akkor SSD (Pl. Samsung 860 EVO) + 5400RPM-es WD Purple.
Purple-ből meg olyan méretűt veszel, amilyet akarsz, később is cserélheted az op. rendszer babrálása nélkül.
- Sokkal gyorsabb lesz minden SSD-vel
- Halkabb lesz a géped
- Hűvösebb lesz a HDD

Árak tekintetében ha a 2TB-os Black-et és Purple-t vesszük, akkor egy 250GB-os Samsung SSD-vel olcsóbban jössz ki a Blacknél, 500GB-os Samsung SSD-vel kb. 5000-et rá kell dobni.
250GB-on csak az op. rendszernek, programoknak és pár játéknak kell elférnie, amivel éppen játszol.

lócitrom: Nem.

[ Szerkesztve ]

(#63497) Dzsekó válasza zoltannagy (#63480) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha ilyened van, akkor a "kis floppy" külső 3,5" helyre be lehet tenni beépítő keretet és berakni az SSD-t. De egyébként egy asztali gépbe sok helyre be lehet csavarni 1 vagy 2db csavarral az SSD-t. Nincs súlya, csak éppen rögzítse valami. Nem kell ezért az ODD kiütni a helyéről. Laptopnál más a helyzet, mert ott nincs máshol hely, csak az ODD helye, ami ott jóval vékonyabb.

(#63498) enginev3.0 válasza MaxxDamage (#63491) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rendeltem egyet

Molex csatlakozót hány felé tudok y kábellel elosztani hogy vigye a rájuk kötött hddket?

Molex->Y Sata

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63499) MaxxDamage válasza enginev3.0 (#63498) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Járj sikerrel! ;)
2 felé biztosan, többre én nem szoktam meg már régen is foglalkoztam ilyennel :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63500) zoltannagy válasza Dzsekó (#63497) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Lehet félreérhető voltam.
SSD már van a gépben egy 3.5-ös HDD is van benne de még 1 darab 3.5-öst szeretnék beletenni.
Olyan gépem van mint amit linkeltél de azon már nincs flopy "hely" erdetileg sem.
Ezért akarom az optikai meghajtó helyére rakni mert nincs már benne több hely.
De úgy szeretném megoldani, hogy ne látszódjon ezért két dologra gondoltam.
Egy "kibelezett" meghajtóba bele lehet e esetleg csavarozni egy 3.5-ös merevlemezt vagy:
Kivenni az optikai meghajtót a helyére rakni egy 3.5-ös HDD-t e akkor meg takaró lemez kellene amit ehhez a géphez nem találok sehol, pedig még Alin is néztem.
A másik, amit nem tudok eldönteni, hogy Hitachi vagy WD 3.5-ös HDD legyen mert nézegettem a teszteket a Hitachi megbízhatóbb de itt az oldalom, még feltűntetve sem láttam..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.