Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) Dzsekó válasza Ice&Lime (#62547) üzenetére


Dzsekó
addikt

A kábel tök mindegy, a lényeg a port. USB2.0-n a max. áram 500mA lehet, ez sok vinyónak kevés az elinduláshoz. Az USB3.0-s port már 900mA-t tud leadni, ezért minden 2,5"-os vinyó elindul róla. Így nincs szükség kiegészítő táp USB-re. Tehát egy sima USB-mini USB kábellel kösd rá USB3 portra. A vinyó picit gyorsabb is lesz, a 26-27MB/s helyett 34-35MB/s lesz az USB2.0-s keret-kábel kombóval..

(#62552) kelna91


kelna91
senior tag

NAS-ba keresek merevlemezt, és azon morfondírozok, hogy megéri-e a HGST UltraStar He10 a kb. 10%-os felárat a WD Purple/Reddel szemben. :F Mit gondoltok?
Fontos az adatbiztonság és a hosszú élettartam, de prolivakítás nem kell feláron.

(#62553) Lauda válasza kelna91 (#62552) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt gondolom a 10% árkülönbség abszolút nem számottevő. Ezekre öt év a gyártói garancia, 2.5 millió óra MTBF, enterprise merevlemez.

(#62554) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

8db 10TB-os lemezre lenne szükségem, adattárolásra és hálózatról videóvágásra lenne használva, 24/7 üzemben. Egyelőre OMV alá kerülnének egy szerverbe (raid5 vagy 1+0), később pedig egy 8lemezes NAS-ba. Jelenleg gigabites hálózatunk van. Érdemes 7200rpm-es változatot választani, illetve van olyan típus ami esetlegesen kiemelkedik a többi közül?
Első körben Seagate Ironwolfokra gondoltam. Van ennél jelentősen jobb választás?

Köszi.

(#62555) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek nekem ajánlani egy 2TB-os HDD-t, amelyik a tapasztalatok alapján halk, és alkalmas játékra, film nézésre.

Köszönöm előre is.
Üdv, gjohnny

(#62556) edward2


edward2
addikt

Mi az igazság abban, hogy WD red HDD nem ajánlott sima 1 lemezes desktop környezetben? Van ennek valóság alapja? Különböző infókat olvasok külföldi oldalakon. Elméletileg valamilyen sector recoveryről beszélnek ami a WD red esetében nagyon rövid mert alapvetően raidbe vannak kötve?

Amúgy 10Tbos vinyót szeretnék venni, de abból például nincs is blue verzió...

(#62557) ASDGamer


ASDGamer
tag

Sziasztok! Szűkösen vagyok már tárhely ügyileg a gépen, és jót tenne +1TB. :) Tudnátok ajánlani megbízható HDD-t 15 ezerig? Köszi előre is! :)

(#62558) AiRLAC válasza demerion (#62554) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAID5-öt felejtsd el, RAID6 vagy 10 és legyen legalább 1 spare, inkább 2.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62559) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 8600k + Gigabyte H370 HD3 lap.

Szeretnék bele egy nagy tárhelyű HDD -t venni.
Ezek közül választanék:

ironwolf 12tb]
[Skyhawk 10tb]

Főleg a 10TB os felé hajlok, az jobban megéri.
Ja a lényeget nem írtam: Filmeket tárolnék/néznék rajta.

A két kérdésem:

-Kell valamiféle kompatibilitási problémára számítanom? (nem látja a gép, kevesebbet lát stb).
-Mi a véleményetek erről a 2 modellről, megbízhatóak? Ha nem mit ajánlanátok hasonló méretben és max nagyon picit drágábban?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#62560) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Valami érzés miatt, nemtudom, felraktam egy HDsentinelt, és ránéztem a dolgokra.
A HDD-m így áll, és szerinte napjai vannak hátra.

Szerintetek igaza lehet? Sürgősen kellene egy replacement?

Nem tartok sok mindent rajta, viszont ha csere kell akkor a következők a feltételek:
Legyen csendes, mert az asztalon van a gép
Legyen 1 vagy 2TB
Legyen megbízható.
Bírja a sok start-stop ciklust, mert ha nem kell nem pörgetem, ne susogjon, valamint sokat van altatva a gép.

Mit ajánlatok?
A nagy zöld shopban a 3 legnépszerűbb:
1. WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
2. TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA
3. SEAGATE BarraCuda 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM010

HGST-ről hallottam hogy nagyon megbízható, de ez van és 2x drágább: HGST CinemaStar 5K1000 1TB 5400rpm 32MB SATA3 1W10113

Mit mondtok?

[ Szerkesztve ]

(#62561) Dzsekó válasza gjohnny (#62555) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD20PURZ

edward2: WD Red és Purple is mehet asztali környezetbe. Sima mezei HDD-ként viselkednek.

ASDGamer: WD10PURZ

Joco_77: GPT-re inicializáld és nem lesz gond. Megbízható vinyók, vehetőek.

[ Szerkesztve ]

(#62562) Dzsekó válasza coolpet (#62560) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mire használnád? Ha nem lenne rajta op. rendszer, akkor felesleges a 7200RPM keltette plusz zaj és vibráció.
Ha 7200RPM kell, akkor WD10EZEX vagy P300 mehet, Barracuda inkább felejtős.
Ha elég az 5400RPM, akkor WD10PURZ.

(#62563) coolpet válasza Dzsekó (#62562) üzenetére


coolpet
senior tag

Csak adattár lenne. Filmek torrent képek, doksik ilyesmi

(#62564) coolpet válasza coolpet (#62563) üzenetére


coolpet
senior tag

Miben különbözik a wd blue a wd purpletől és mi az a surveillance jelölés, milyen featurét takar?

(#62565) desigo


desigo
senior tag

Hali!
Én is ránéztem a HD Sentinellel a vinyókra és meglepődtem.
Rendszer SSD hibátlan,Samsung HD103UJ 1 -Tb- vinyó viszont 3100 napot ment.
Nonstop megy a gépem de újítanák egy 3 TB-os vinyóra.
Nem kell nagy sebesség viszont legyen a legmegbízhatóbb és akáűr 5 év gari!
Kiszemeltek :
Toshiba P300 jó ár/érték arány de 7200rpm
Western Digital Red legdrágább a 3 közül
Western Digital Purple pár negatív dolgot is olvastam róla

(#62566) Joco_77 válasza Dzsekó (#62561) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia Dzsekó!

Ú én nem is tudom hirtelen, hogy milyen lett tegnap, egyszerűen csak létre lett hozva(végül a 10eset vettem).
Legegyszerűbben hol látom, hogy MBR vagy GPT win10 alatt?

Ha MBR át tudom rakni GPT re úgy is hogy van már rajta adat és hogy az ne vesszen el?

Azt tudom, hogy 10Tbnyi tárhely látszik rajta akkor elvileg GPT mert ha MBR lenne csak 2TB ot látnék nem ?

[ Szerkesztve ]

(#62567) Lauda válasza Joco_77 (#62566) üzenetére


Lauda
félisten

ha MBR lenne csak 2TB ot látnék nem ?

Igen, emiatt felesleges is ezen aggódni tovább.

Egyébként a lemezkezelőben jobbklikk a partícióra, majd hardver, ott kiválasztod, tulajdonságok, kötetek, beolvasás. Legalábbis win7 alatt így tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#62568) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Külső merevlemez vásárlás elötti kérdés. Olyan kellene, amin sata csatlakozó van, a készülék házon belül is, N spéci valami, esetleges hiba esetén rá tudnám dugni alaplapra is. A mostani WD kattog, de a gép nem látja, és mivel a sata csatlakozót lehagyták róla esélyem sincs linux alól belemenni. Szerencsére nincsenek rajta pótolhatatlan adatok, de a következővel nem szeretnék így jarni.
Próbáltam keresni, de nem igazán jártam sikerrel. Tud valaki olyat, ami 2.5, külső merevlemez, és magán a lemezen mezei sata csatlakozó van?

(#62569) Lauda válasza frankstork (#62568) üzenetére


Lauda
félisten

(#62570) frankstork válasza Lauda (#62569) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszi, bár nehezen, de talán sikerült kiolvasni az infót. Veszek egy 2.5-t, meg egy házat, és így nem érhet meglepetés. :R

(#62571) M107 válasza coolpet (#62564) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Blue, egy alap HDD általában 7200 RPM
WD Purple, egy megfigyelő rendszerekbe szánt HDD 5400-5900 RPM

Surveillance = Felügyelet "rendszer" az ilyen rendszerekhez való a WD Purple

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62572) M107 válasza coolpet (#62563) üzenetére


M107
addikt

:R

Western Digital Red 3.5" 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX

[link]

De ha kisebb kell, 2TB az olyan 24000 Ft indul mostani árakon.

Purple is jó egy árban vannak nagyjából, mondjuk a purple egy indítás egy parkolás, ha jól emlékszem, de a RED esetén is meg minden HDD esetén HDS progi lemez figyelés * és parkolt nem parkol, de persze a program induljon el a Windows-zal legalább figyeli a merevlemezeket ssd-ket.

Western Digital Purple 3.5" 3TB 64MB SATA3 WD30PURX

[link]

UI:

A Toshiba P300 sem rossz választás, dönts belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62573) coolpet válasza M107 (#62572) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali, ezt nem értem: mondjuk a purple egy indítás egy parkolás.

Persze így van, de mi az ami bírja a sok indítást és parkoltatást? 10 perc inaktivitás után (mert nincs épp használatban) leállíttatom. Ezemkívül sokszor van a gép altatva/elindítva is.

Ez egy HDD-nek sem egészséges, de csak vannak amik erre vannak kihegyezve, és nem szerver HDDk.

Halk kell, a gyorsaság nem feltétel, adattárolásra lesz :)

Éertem hogy a WD
kék - basic
purple - megfigyelő rendszerekbe
red - NAS-ba
black - gaming videovágás

(#62574) Lauda válasza coolpet (#62573) üzenetére


Lauda
félisten

Azt jelenti, hogy működés közben nem parkoltatja a fejet. Tehát indításkor behúzza a lemezek főlé, leállításkor meg kiparkol.

(#62575) coolpet válasza Lauda (#62574) üzenetére


coolpet
senior tag

Csak hogy tisztázzuk.

A normál HDD működésnél ha elindítja a HDD-t (nem a power on-nál, hanem ha olvasni akar róla), akkor először felpörgeti a lemez(eke)t, majd behúzza a fejet a lemez fölé. Ha a lemezeket leállíja, akkor előtte kihúzza a fejet parkolás pozícióba. A fej addig van a lemez felett amíg pörög, nem rángatja állandóan ki ha éppen nincs R/W.

Miben lenne más a WD Purple?

Én nálam az a gond, hogy energiatakarékosság és a zaj miatt a HD sokszor pörög fel és áll le (Start/Stop)
És igen, kell a tárhely, viszont nincs pénzem 1-2 TB SSD-re, és külön NAS-ba sem szeretnék invesztizálni :)

(#62576) Lauda válasza coolpet (#62575) üzenetére


Lauda
félisten

Abban más, hogy a purple csak a gép bekapcsolásánál csinálja ezt és leállításnál, közben nem.

Próbáld ki ezt a megoldást, ha gondolod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62577) coolpet válasza Lauda (#62576) üzenetére


coolpet
senior tag

Van egy Intel 320 series 600GB MLC SSD-m. HDS szerint a TRIM-et támogatja, de nincs bekapcsolva.
A Windows 10-ben be van kapcsolva a TRIM support. A másik 2db Samu SSD-m tágomgatja, és enabled is.

Leszedtem az Intel SSD toolboxot, elvileg supportálja, de valójában nem is látja.
A Windows viszont simán, és kezeli, tudok írni, olvasni rá.

Egy USB3-as rackbe tettem ideiglenesen, mielőtt szétborítom a gépet.
Vélemény mi lehet vele a gond?

(#62578) Lauda válasza coolpet (#62577) üzenetére


Lauda
félisten

(#62579) coolpet válasza Lauda (#62578) üzenetére


coolpet
senior tag

Megpróbálom majd hogy nem usb-re dugom, nanem Sata-ra, aztán majd írok.

(#62580) Amazonas válasza coolpet (#62579) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK, de majd a Lauda által linkelt topikba.

(#62581) Yeffy válasza Lauda (#62576) üzenetére


Yeffy
veterán

Arra varok, hogy megjojjon a csere vinyom, aztan kiprobalom ezt en is.
Kivancsi vagyok, mukodik-e.

De akkor jol ertem, h a Purple vinyok nem csinaljak ezt a parkolgatast? Mi a helyzet a Black-ekkel, meg a HGST Ultrastar-okkal?
Tudja valaki?

Mondjuk 95+%, h HGST-m lesz, ha megint PC-t epitek, Black-ekrol sok helyen olvasok/latok videokon, h zajosak.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62582) Lauda válasza Yeffy (#62581) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

Egy HUS726060ALE610-et használok, az sem parkol.

(#62583) olivera88


olivera88
veterán

Régen, pár éve ajánlották itt a topicba a a WD Blacket, hogy nagyon jó.
Azóta is aktuális még? Vettem egy 1TB os Blacket, holnap megyek érte.

Egy 500 as Seagatet vált majd, ami már 4 ik éves idén nyáron, de nincs semmi baja.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#62584) Yeffy válasza Lauda (#62582) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem, koszi, ezt jo tudni. :K

Mar csak a Black, meg az UltraStar a kerdeses.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62585) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. 4K-ra, Plexen való médiaszerver megosztásra laptopba való vinyót milyet ajánlanátok? Olyan kb 30k-ig, 2TB minimum

Előre is köszi. :)

(#62586) Lauda válasza Yeffy (#62584) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit!

A black én úgy tudom parkolgat. Az ultrastarra írtam a saját példámat, a többit nem tudom, kevés ultrastar tulaj ír a topikba.

-------------------------------------

Érdekesek amúgy a hdsentinel smart adatai. Az egyik purx-em smartja így néz ki: [kép] Kevesebb a load/unload, mint a start/stop. :F

[ Szerkesztve ]

(#62587) Yeffy válasza Lauda (#62586) üzenetére


Yeffy
veterán

Orulok. Nem birom egyszeruen megerteni, hogy powerusereknek szant vinyoba minek ezt a f.szsagot belepakolni? Biztos azon az 1-2 Watton fognak a tulajok ragodni. Helyette csapkodja ki/be a fejet. Nagyszeru.
Green/Blue, meg hasonlo, addattarolos, lassabb vinyoknal meg megertem, de hogy amugy mi a raknak, fel nem fogom.
Na mindegy. Masnem, kiprobalom, amit a kollega javasolt nekem par hete HDS-sel.

A te Ultrastar-os peldadat merre talalom? :B

Dzsekot is kerdezem, egyebkent ezt a ket lemezt neztem ki magamnak oszre desktopba:
Ultrastar
Black
Melyik a javasoltabb? 3 TB-osat nem talaltam, igy esett a valasztas a 4 TB-osokra. Idotallosag, tehat 5 ev gar, sebesseg a fontos, illetve lehetoseg szerint ne parkolgasson, es ne legyen zajos.
Ahogy irtam, Black-rol olvasgatom nehol, hogy zajos, van a ket vincsi kozott erdemi kulonbseg? Mert en nem nagyon latok.

Illetve errol az AD-rol kerdeznek.
Ez mar kicsit melyviz nekem, sz'al javitsatok ki, ha tevedek.
Szoval, ha jol ertem, a 4k formatum a legelonyosebb, utana jon a ket 512-es. Ahogy nezem, ezek nem 4k-sak, csak 512-esek. Gondolom, attol meg mindketto ajanlott, nem olyan rossz az, h "csak" 512-es szektormeretuek, nem? :B

Viszont, tanulva a mobilvinyos kalvariambol, mindenkepp retail verziosat fogok venni, nem OEM-et. Sz'al eselyes, h a Black ki is esik. Ha csak nem szerzem be WD-tol kozvetlen. Ami, ugy latom, kemeny £4-al dragabb csak, ha o lesz a kivalasztott.

Velemenyek? :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62588) Lauda válasza Yeffy (#62587) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt én sem értettem soha.

Itt találod. ;)

(#62589) Yeffy válasza Lauda (#62588) üzenetére


Yeffy
veterán

LOL.
Nekem ez a masodik sor miert kerulte el a figyelmemet? Foleg, hogy nekem valaszoltal? :DDD :N
Koltoi kerdes, mea culpa.

Remelem, topikgazda is ir nekem valami okosat.
Illetve, hogy amit irtal, az el erre a 4 TB-os Ultrastarra is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62590) mufi válasza Dzsekó (#62550) üzenetére


mufi
senior tag

Lehet bevallalok egy 2TBos lemezt, P20 pro eleg nagy kepeket es videokat csinal, van sok filmem, torrent, azt mar tele is lesz...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#62591) Dzsekó válasza Yeffy (#62587) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a kettő közül kéne választanom, akkor inkább Ultrastar. Elvileg egyik sem parkol, de linkeltek már be ide enyhén parkolós WD Black-et, meg WD10EZEX-et is.
Mindkettőnek lesz hangja, mert 7200RPM-esek.
Mindegyik mai vinyó AF-os, azaz 4k szektorosak. Ha natív már, akkor a régi op. rendszerek nem fogják kezelni (XP), ha 512e (emulated) , azaz kifelé emulálják az 512 byte-ot, akkor minden kezeli. Érdemi különbség nincs a kettő között. Win7-től felfele bármivel megparticionálod miután GPT-re inicializáltad.

[ Szerkesztve ]

(#62592) kelna91


kelna91
senior tag

3 vagy 4 TB-os lemezeket fogok venni RAID1-hez, NAS rendszermeghajtónak. A kérdés csak, hogy Purple vagy Red legyenek? Árban nincs nagy különbség, de a Purple mégiscsak olcsóbb kicsit.
Adatra pedig HUH721010ALE600 lesz, az ajánlott, igaz?

(#62593) Lauda válasza kelna91 (#62592) üzenetére


Lauda
félisten

Adatra pedig HUH721010ALE600 lesz, az ajánlott, igaz?

Igen.

(#62594) Yeffy válasza Dzsekó (#62591) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi a valaszt.

En is inkabb az Ultrastar-ra hajazok.
Termeszetesen tudom, hogy lesz nemi zajuk, foleg, mivel gyorsabbak, nem azt varom, hogy nemak legyenek (most a laposom, ami nema, hogy nincs benne a vinyo, csak az SSD :D ), csak, ha rakeres az ember WD black zajokra, raklapnyi talalat van, mig Hita-nal kb semmi.
Ezert erdeklodtem csak. :)

Ahh, most mar ertem. Akkor a 4k-ssag megvan bennuk, max kifele tudjak a regebbi meretet emulalni. No nem, mintha Win10-en kivul mas menne ra, nagyon max VM-ben. De meg ugy sem.

Gondolom 3-4 TB meretben, ilyen tulajdonsagokkal nincs mas nagyon, ami kaphato a piacon? Van meg tan Toshi meg Seagate, utobbit tobbet soha, Toshi meg nem rossz, van egy vinyom toluk, de inkabb hajlok a Hita fele.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62595) HDR123


HDR123
tag

Sziasztok!

Van 1 db 1TB-os WD desktop vinyóm ami a HD sentinel szerint csak 18%-os kondicióban van. Kb 10 éves lehet, külső házban volt, külön táppal USB2-es keretben, tavaly került USB3-as keretbe.
Most kicsit be vagyok parázva, addig be sem kapcsolom amíg nem lesz egy másik.

Jelöltek:
* WD, 5400 rpm 2 TB 18 590 Ft 2 év gari [link]
* Toshiba 7200 rpm, 3 TB 22 590 Ft 1 év gari [link]

Olvasgattam az MTBF-ről, illetve hogy az mennyire lehet valós, de nehéz a döntés.
Használat és elvárások:
* külső házban, külön táppal (eddig is így volt)
* csak akkor kapcsolom be amikor rá írok vagy lementek róla (legyen az én titkom hogy mire mentek)
* működjön évekig, jó lenne ha simán kibírna a fenti kondicókkal 10 évet.

[ Szerkesztve ]

(#62596) gjohnny válasza Dzsekó (#62561) üzenetére


gjohnny
tag

Dzsekó köszi szépen az ajánlást!

(#62597) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

1Tb.s melyik ajánlott márka típus?
mire érdemes figyelni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#62598) Lauda válasza dragonfx (#62597) üzenetére


Lauda
félisten

[ Szerkesztve ]

(#62599) Yeffy válasza Lauda (#62598) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62600) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Minimum 2Tb-os merevlemezre lenne szükségem. Felhasználási területe: biztonsági kamera videófájlainak 24/7-ben történő mentése.

Kritériumok:

- Mindegy hogy 2,5" vagy 3,5"-os méretű.
- Strapabíró, tartós.
- Csekély fogyasztású.
- Csöndes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.