Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) junior11 válasza Tothgera30 (#62600) üzenetére


junior11
veterán

Erre célra tudtommal a WD Purple vagy a Seagate Skyhawk széria ajánlott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#62602) Amazonas válasza Tothgera30 (#62600) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

WD Purple.

(#62603) King Unique válasza HDR123 (#62595) üzenetére


King Unique
titán

Ha passzív hűtéses külső házban lesz használva, akkor elsődlegesen 5400 RPM-es HDD javasolt a kisebb mértékű melegedés miatt. De ha csak ritkán lesz használva, akkor akár a 7200-as is elmegy. A WD-nél átcímkézett Blue nem igazán ajánlott, helyette inkább a Red / Purple 3 éves gyártói garanciával.

"jó lenne ha simán kibírna a fenti kondicókkal 10 évet"

Azért ez nem feltétlen reális, sőt inkább irreális elvárás manapság... Ez a 10 év max. talán jó esetben jöhet össze esetleg, de amúgy nem igazán, a gyártói garancia is rendszerint töredéke ennek. Pont az a lényeg, hogy egy ilyen fizikai tároló eleve nem örök életű, sőt 10 éves használatot sem feltétlen bír ki meghibásodás nélkül. Ezért kell eleve több helyen tárolni a fontos adatokat és idővel cserélni a fizikai tárolókat, ha az állapotuk (pl. SMART) indokolja, vagy egyszerűen már túl viseltesek és fokozattan fennáll a meghibásodás esélye.

[ Szerkesztve ]

(#62604) HDR123 válasza King Unique (#62603) üzenetére


HDR123
tag

Köszi!
Akkor a Toshiba lesz a befutó.

Sajnálom hogy ennyire gagyik ma a hdd-k. Van 20 sőt 30 éves hdd-m ami bekapcsol és használható. Igazából ez az utóbbi 1TB-os amit használtam is kiábrándító, de ez van.

(#62605) dragonfx


dragonfx
veterán

akkor wd blue jo?
a black mivel jobb?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#62606) King Unique válasza HDR123 (#62604) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve 3 TB-os kell, akkor ár-érték arányban a P300 nyilván jobb. Amúgy meg a Purple is oké, az 5400-as és 3 év garancia van rá, de a te döntésed.

Azt nem mondanám általánosítva, hogy ennyire gagyik, pláne nem minden sorozatra vonatkozóan. Egyszerűen arról van szó, hogy ahogyan régen, úgy manapság sem tudja senki 100%-osan garantálni, hogy megveszel egy ilyen HDD-t és 10 évig biztosan nem lesz vele semmilyen gond. Ideális (jó) esetben, megfelelő tápellátás, hűtés, nem túl sok parkolás, leállás / felpörgés stb. mellett működhet egyik-másik elvileg akár 6-8-10 évig is gond nélkül, de erre nincsen garancia. Na meg a merevlemezgyártóknak sem az az érdeke, hogy 10-20 évig használd ugyanazt a HDD-t, hanem lehetőleg pár / néhány évente biztosan vegyél egy újat. A garanciaidő is jellemzően 2-5 év szokott lenni, nem több évtized, nem véletlenül. Ez a "bekapcsol és használható" meg egy dolog, de nem mindegy, hogy milyen állapotban van a HDD, vannak-e pl. hibás szektorok a felületén. Ha vannak, akkor hibába működőképes, úgy nem sokat ér, pláne nem fontos adatok tárolásánál. Illetve egy modern HDD-nél is nem feltétlen jelent teljes meghibásodást és működésképtelen állapotot az, ha 10 éven belül cserélni kell. Lehet az az előbbi mintájára néhány hibás szektor miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#62607) HDR123 válasza King Unique (#62606) üzenetére


HDR123
tag

Köszönöm a választ!

(#62608) Dzsekó válasza Yeffy (#62594) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezek közül a HGST a legjobb, és a legdrágább is általában. A prémium vonalat ők folytatták a Hitától, a mezei desktop vonalat meg a Toshiba, persze ez sem rossz, ha a P300-at nézzük.

(#62609) kelna91 válasza kelna91 (#62592) üzenetére


kelna91
senior tag

Valaki? Tehát NAS-ba mindegy, hogy Red vagy Purple?

(Lauda, köszi a választ a másik kérdésre!)

(#62610) Yeffy válasza Dzsekó (#62608) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem, most mar tiszta.
Akkor HGST lesz, egyertelmu.

Koszontem a segitseget! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62611) M107 válasza HDR123 (#62604) üzenetére


M107
addikt

:R

Most ők a legrégebbi HDD-k a gépemben

2016 február 27 vásárlás :

2014 Július 10 vásárlás :

UI:

Van még most egy 2 TB DT01ACA200 a szekrénybe de nem használom, mert nem fér be a kis Mini ITX házamba.
2013 Júniusi vásárlás virágbolti HDD volt kapta a TB-okat rendesen 2018. nyarán aztán vízhűtés radiátor miatt ki került.
Idáig egy merevlemezem ment el garanciában, egy Samu 753HJ 750 GB Sata 2 HDD a másik 750 Samut 2 hónap után eladtam de még működik. 2011 novemberben lett vásárolva.
Pedig volt egy pár merevlemezem 12 éve koromtól kezdve 1992 -től :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62612) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdeklődnék, hogy a WD a GOLD szériát megszünteti vagy mi a helyzet, tudja ezt valaki, csak mert az istennek nem találom a saját oldalukon: [link]

Ahogy olvastam az összefoglalóban a WD GOLD váltotta az RE lemezeket, gondolom ezek így igen csak jó minőségű HDD-k, csak nem értem a WD lépését, kivezeti a GOLD-ot a termékpalettáról??

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62613) HDR123 válasza M107 (#62611) üzenetére


HDR123
tag

Biztató! :)
Most hoztam el a hdd-t, este elkezdek másolni rá.

(#62614) kcsa válasza tibaimp (#62612) üzenetére


kcsa
veterán

(#62615) tibaimp válasza kcsa (#62614) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót!

Az fasza, mondjuk. De mivel még több helyen is lehet kapni, ilyenkor az 5 év garral mi van?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62616) Lauda válasza tibaimp (#62615) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs jelentősége. Másik termék is szűnhet meg a garancia ideje alatt. Kapsz az "utódból" helyette, ha cserélni kell. Azt csak halkan jegyzem meg, mivel hivatalosan ezt nyilván nem lehet alátámasztani, hogy a wd goldokat is belebújtatják wd ultrastar köntösbe és kész. ;)

(#62617) tibaimp válasza Lauda (#62616) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi neked is az infót! :R

kcsa kolléga linkje alapján elkezdtem olvasni a vonatkozó cikkeket, hogy pontosan akkor mi is a különbség, persze ha van (vagy csak átcímkézik, ahogy írtad is), egy WD gold/red pro/black/ HGST Ultrastar között, akkor most melyik mire is való?

Nem is értem itt a Ph-t, mindenféle szaros, századik, egyforma, RGB-ledes ház megjelenésekről jön a cikk, de egy ilyen FONTOS dologról meg nem írnak! Hova jutottunk..... :W :W

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62618) jim bcs válasza tibaimp (#62617) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dzsekó és én szoktuk az ilyen infókat elővadászni az internet bugyrából, aztán megy az összefoglalóba. Majd rákérdezek nem-e lehetne kicsit jobban ráfeküdni a hdd-s hírekre, néha tényleg jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62619) tibaimp válasza jim bcs (#62618) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R :R Ennyi, és köszi Mester!!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62620) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

SOS gyors segítség kellene.
2 illetve 4 TB Seagate IronWolfot hol lehet venni három év garanciával? A legtöbb általam vásárolt boltban (Aqua, PCX, Rufusz), csak két évet látok. :F Van valami megbízható hely, ahol él a három év garancia?

Hogy teljes legyen a kép.
A múlt hét folyamán egy Synology NAS-ban újraindítás után egy 4TB WD RED hibár ptodukált, a NAS fel sem ismeri. Távsegítséggel sem lehetett életre kelteni. Még nem néztem meg, hogy fizikailag sérült-e vagy mi a baja, de szerintem ez így nincs rendjén. A HDD 2017 decemberi. Ezért gondoltam, hogy kellene más, ami szintén NAS-ba való és az ajánlások között a Seagatet találtam. Ha van más ötlet, szívesen fogadom. :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62621) Lauda válasza Dolphine (#62620) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

10 éve minden számtech cuccomat náluk vásárlom, gondosak, megbízhatóak, nyugodt szívvel ajánlom őket.

[ Szerkesztve ]

(#62622) Dolphine válasza Lauda (#62621) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Jó lesz ez a NAS-ba, vagy mást javasolsz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62623) tibaimp válasza Dolphine (#62622) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ironwolf NAS, mivel a gyártó is erre javasolja, így elméletileg jó lehet bele.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62624) Dolphine válasza tibaimp (#62623) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62625) tibaimp válasza Dolphine (#62624) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Remélem beválik, nekem van egy 8TB-os, eddig OK!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62626) milkabrams


milkabrams
őstag

Szeretnék laptophoz (Lenovo Ideapad 520) venni egy 3tb-s hdd-t, max 40 ezer forintot szánnék rá. mit ajánlotok?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62627) Dolphine válasza tibaimp (#62625) üzenetére


Dolphine
addikt

Adok nekik egy esélyt, bár sok évvel ezelőtt rossz tapasztalatom volt a Seagettel. Azóta sok minden történt. :P

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62628) M107 válasza Dolphine (#62627) üzenetére


M107
addikt

:R

Tömegtermelés van mindenhol, előfordulnak hibás termékek.
Persze ezt nem azért mondom hogy vigasztaljalak, de attól mert egy gyártó egy bizonyos terméke hibás az nem azt jelenti, hogy a következő is az lesz.

Nekem 27 év alatt, (amióta számítás tech közöm van) 12 éves korom óta ( Intel 286 gép 40 MB Sea HDD-vel 4 mb edo memória hercules monitor kezdtem) egy merevlemezem lett hibás, egy SAMU 753HDJ gari csererélték 15 nap és használtam még olyan 2 hónapot és eladtam.
De azóta is működik 100/100 havernál.
Voltak Sea HDD-m (im) is több egyel sem volt probléma.

UI:
Most jelenleg egy 3TB 2016 februárban vásárolt Toshi van + egy 1TB USB3 WD elemets ami 2014 Júliusi vásárlás.
+
2013 Szeptemeberi vásárlású 840 EVO 120 GB SSD 97% 6.2 TB írással
S
Még egy 2TB DT0ACA200 HDD is a szekrényeben áll hely hiány miatt a ITX házba nem fért be a vízhűti miatt.
2013 Júniusi vásárlás. 100/100

Vehetnék újat is, de minek, nem használom ki csak azért maradt a 3TB mert az volt a nagyobb, de ua. úgy el lennék a 2 TB -sal is bőven 665 GB van a 3 TB ami foglalt, de ez is re dukálhatnám 300- ig tuti.
1 TB usb-s WD-n 381 GB na ez már fontos, de olyan 52 GB tudnák most is törölni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62629) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót és szeretném kikérni a véleményeteket. Egy 1 Tb WD Green-ről váltanék (feladta a harcot cirka 8 év után) 2-3 Tb-osra 240es SSD mellé. Amire nekem kell az otthoni használat, adattárolás, 4k tv erről olvassa a filmeket, illetve néha nosztalgiázok, régebbi játékokat HDD-re szoktam telepíteni.

Az összefoglaló szerint Toshiba P300 (7200) kell nekem, de sok helyen olvastam hogy zajos, rezonál, így nem nagyon merek rápróbálni.

Kettő közül vacilálok:
WD Caviar Blue 5400 RPM 64MB
Seagate BarraCuda 7200 RPM 256MB

Szerintetek kell nekem a 7200es vagy elég a 5400es? Szívesebben venném a WD-t.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#62630) Dolphine válasza M107 (#62628) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen tudom, hogy tömegtermelés van, de minden előjel nélkül produkált hibát, amit nem értek. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62631) Lauda válasza Tequila86 (#62629) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Amiket kinéztél nem ajánlott vinyók, az alábbi két szekcióból válassz amelyik szimpatikus és belefér a keretbe:

3,5", ALAP üzemre, 7200rpm,

3,5", NAS és ADAT üzemre, 7200rpm:

[ Szerkesztve ]

(#62632) Lauda válasza Dolphine (#62630) üzenetére


Lauda
félisten

Ez bármikor bármelyik merevlemezzel előfordulhat.

(#62633) M107 válasza Dolphine (#62630) üzenetére


M107
addikt

:R

Lauda, jól mondja semmilyen előzmény nélkül tönkre mehet SSD is HDD is, sőt olyat is láttam már 1 TB sima HDD ami DVR után egy kisebb gépbe lett beletéve 3% kritikus állapotban több mnt egy éve és mindig megy nem romlik az állapota.
Virágboltra használják és arra tökéletes gyorsan tölt rá és nyerhető vissza az adat ( A gyorsan HDD-hez képes ti sebesség )

Nekem is ha most egyik pillanatról a másikra a 97% SSD ami 2013 szeptemberében lett vásárolva bizony nagy valószínűséggel meggyásszólnám és elhamavasztanám, egy urnába téve a szerényem tetejére tenném, mert nagyon a szívemhez nőtt és ő volt az első SSD--m.

Nem örülnék neki de vennék egy másikat és azzal is így bánnék mint vele.

UI:

Nem vagyok bolond !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62634) tibaimp válasza Dolphine (#62627) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, hogy pár éve sokan rossz tapasztalattal rendelkeztek a Seagate HDD-kről, így én sem próbáltam évekig, aztán jött ez az új széria, Barracuda/Ironwolf/Skyhawk/Firecuda és, mivel az Ironwolf itt ezen a fórumon is ajánlott, így adtam neki egy esélyt. Remélem Neked is beválik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62635) kiki0828


kiki0828
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy új külső HDD-t, már van ilyen típus, de az 3,5-ös és ventillátor is van benne...
Szóval ezt néztem ki: WD My Passport külső merevlemez, 4TB, 2.5", USB 3.0, Fekete
Ebből esetleg van nagyobb? (6tb)
Mi a véleményetek, megbízható, kell "formattálni"?
Asztali médialejátszóra csatlakoztatnám (hi media q5 pro) és arról nézném a filmeket. De hallottam olyat is, hogy tv usb-re csatlakoztatva nem biztos, hogy működik...

Előre is köszi!

(#62636) Lauda válasza kiki0828 (#62635) üzenetére


Lauda
félisten

(#62637) Dolphine válasza tibaimp (#62634) üzenetére


Dolphine
addikt

Elvileg az IronWolfot a Synologyval promózzák, nekem meg az van. Úgy tűnik, hogy a két termék jól elvan. Remélem tényleg beválik.

M107
Nagyon kíváncsi leszek arra, amikor majd kiveszem a HDD-t a NAS-ból, hogy mi menthető és mi nem, illetve, hogy milyen sérülései vannak!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#62638) milkabrams válasza tibaimp (#62625) üzenetére


milkabrams
őstag

Valaki erre?
Bocs nem neked akartam.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62639) King Unique válasza milkabrams (#62626) üzenetére


King Unique
titán

Nem adtad meg a fizikai méretet (2,5" / 3,5"), aztán hogy milyen célra, milyen csatlakozással (SATA / USB) lenne használva stb. Az utóbbi azért is lényeges, mert egy laptopba 3,5"-os HDD-t nyilván nem raksz bele, max. pl. USB-n csatlakoztatod. De a 3 TB-os a 2,5"-os modelleknél is kérdéses, mivel a legtöbb ilyen eleve 15 mm magas, ami rendszerint nem fér bele a laptopokba, sőt még HDD caddy-be sem feltétlen.

Amúgy meg ott van a topik összefoglalója, benne az ajánlott sorozatokkal és modellekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#62640) milkabrams válasza King Unique (#62639) üzenetére


milkabrams
őstag

Miután említettem, hogy laptopba... azt feltételezi, hogy fizikailag benne. Na de mindegy is, majd keresek valamit, igaz az összefoglaló egy darab 3 tb-s 2.5" HDD-t sem tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62641) King Unique válasza milkabrams (#62640) üzenetére


King Unique
titán

Azt írtad, hogy laptophoz, ezért is volt kérdés a pontos kivitelezés...

Az összefoglalóban valóban nincsenek 2,5"-os 3 TB-os modellek, de egyrészt azokból amúgy is szűkebb a kínálat, vagy egyik-másik már kifutó sorozatból való és azért drágább. Vagy már nem elérhető, vagy csak a gyártó külső merevlemezeinél (pl. WD). Másrészt, ha eleve 15 mm magasak, akkor nem fogod tudni beleszerelni a latopba. De ha az kell, akkor ezen ne múljon, írok én pár 3 TB-os modellt.

Toshiba MQ03ABBxxx | MQ03ABB200
Seagate Laptop HDD | ST3000LM016 (kifutott / nem elérhető)
Seagate BarraCuda | ST3000LM024

[ Szerkesztve ]

(#62642) tibaimp válasza milkabrams (#62640) üzenetére


tibaimp
nagyúr

3-4TB-os 2,5 colos HDD-k 15mm magasak!! Nem tudod beletenni minden laptopba, ez fontos, ezt előtte ellenőrizd le!

King Unique: :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62643) -Nomad-


-Nomad-
tag

Sziasztok! Játékra (Wows,Wot) és adattárolásra milyen hdd-t tudnátok ajánlani? 3 típus közül melyik a megbízhatóbb? WD,Toshiba,Hitachi

(#62644) milkabrams válasza tibaimp (#62642) üzenetére


milkabrams
őstag

Rendben, akkor mi a legnagyobb tárhellyel bíró hdd, ami befér egy laptopba? Maradjunk 7mm-nél, valami megbízható és strapabíró darab kellene, tárolásra, torrentre és filmekre.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62645) King Unique válasza milkabrams (#62644) üzenetére


King Unique
titán

A 7 és 9,5 mm magas kategóriában max. 2 TB, az összefoglalóban találsz olyan ajánlott modelleket. Annál magasabbak rendszerint nem férnek bele a legtöbb laptopba, max. esetleg az ODD helyére rakott HDD caddy-be. De még az utóbbiaknál is gyakran 12,X mm a max, vagyis olyankor a 15 mm pont kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#62646) milkabrams válasza King Unique (#62645) üzenetére


milkabrams
őstag

A Lenovo Ideapad gyári hdd caddyjét használnám konkrétan ez az.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#62647) Brekkk


Brekkk
senior tag

Létezik olyan 4 TB-os HDD amiben csak 2 db lemez van?
Adattárolásra kellene, egy nagyon rosszul szellőző házban. Kevesebb tányér, talán hűvösebb működés.

(#62648) tibaimp válasza milkabrams (#62646) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha a linkedben rákattintatsz a képre, látod, hogy oda van írva: "Only for 7,0 mm HDD"
Szóval így elkelt!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62649) AiRLAC válasza Brekkk (#62647) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem mostanában az 1TB platter az alap mindenhol, szóval nagy eséllyel a legtöbb 4TBos modell 2 lemezes és 4 fejes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62650) Lauda válasza Brekkk (#62647) üzenetére


Lauda
félisten

A ház szellőzésén nem lehetne javítani? Adattárolásra az 5400-as fordulatú lemezek is megfelelőek, ezek kevésbé melegszenek. A seagate vinyókról található részletes leírás, ami tartalmazza a lemezek és a fejek számát is, 3 fejesnél kevesebbet nem találtam 4tb-os modellben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.