Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63252) cross56 válasza King Unique (#63248) üzenetére


cross56
senior tag

Ezt a Minitoolt leszedtem... 10x sikerült is beállitanom h formazza azt a meghajtót amit szerettem volna. Most szerintem 2 évig fogja formázni. Mi történik ha megszakítom?
3 órát futott csak 1db formázás. A gép nem akarom h több mint 1 napon keresztül menjen egyhuzamban

[ Szerkesztve ]

(#63253) cross56 válasza cross56 (#63252) üzenetére


cross56
senior tag

Megszakítottam miután megvolt az első formázás. Utána sikerült particionálnom is, úgyhogy működik minden :)

(#63254) King Unique válasza cross56 (#63252) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom te mit csináltál, de a MiniTool alapértelmezetten gyorsformázást hajt végre, ami nyilván kb. azonnal megvan... A lassú formázás, vagy ebben a programban a wipe tarthat sokáig a beállításoktól függően. Egyébként ha nagyon muszáj, akkor meg lehet szakítani a műveletet, max. utána RAW lesz a partíció. De azt lehet törölni, újraformázni stb.

(#63255) cross56 válasza King Unique (#63254) üzenetére


cross56
senior tag

Wipe-ot csináltam. De sikeresen megoldódott a dolog. Működik szépen :)

(#63256) King Unique válasza cross56 (#63255) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azért tartott órákig. A wipe amúgy akkor indokolt, ha a partíció, illetve a rajta lévő adatok teljes megsemmisítése a cél. Ellenkező esetben elég lett volna a delete is. :)

(#63257) Dzsekó válasza petymek (#63245) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább úgy fogalmaznék, hogy aminél ott van az AF az biztosan az. Az újabb szériák már mind AF-esek, mint ahogyan előttem is írták. Azért hagytuk benne az AF-et, mert a régebbi szériáknál még kérdéses volt, hogy AF-e, ezeknél van feltüntetve. Ha ezek a szériák kikopnak, akkor az egész AF szerintem le fog kerülni az összefoglalóból, mert manapság már nincs jelentősége, mivel már nagyon Win XP sincs már, onnan felfelé meg már minden szoftver és operációs rendszer jól kezeli az AF-es vinyókat.

[ Szerkesztve ]

(#63258) Lauda válasza cross56 (#63246) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most meglepett. Az utóbbi időben vagy hat alkalommal csináltam úgy, hogy a win lemezkezelőben töröltem a másik lemez/ssd köteteit, a winét és a kicsit is. Majd létrehoztam új kötetet gyorsformázással. Nem értem nálad miért nem ment.

(#63259) cross56 válasza Lauda (#63258) üzenetére


cross56
senior tag

Én sem tudom, bizonyára valamit rosszul csinálhattam. :F

Egyébként most a wipe után 931GB-ból 916 szabad, ez hogy lehet? Mi foglalt 15GB-ot egy üres HDD-n?

(#63260) King Unique válasza cross56 (#63259) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnéznéd a Windows lemezkezelőjét, vagy a particionáló program (MiniTool) kezelőfelületét, valamint esetleg nekünk is megmutatnád, akkor talán látszana is... Meg elárulnád azt, hogy a Windows fájlkezelője, vagy egyéb mutat-e 916 GB szabad terület a 931-ből. Továbbá azt is, hogy nincsenek-e rejtett rendszerfájlok a merevlemezen, nincs-e esetleg arra irányítva pl. a rendszer-visszaállítás. Konkrétumok nélkül nem valószínű, hogy bárki is kitalálná, hogy esetedben éppen mi az oka, max. találgatni lehet...

[ Szerkesztve ]

(#63261) petymek válasza MaxxDamage (#63201) üzenetére


petymek
senior tag

7K1000 Hitachit hol lehet még kapni?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63262) petymek válasza Dzsekó (#63257) üzenetére


petymek
senior tag

Thx. Van jelentősége, mert melós gép XP-s, és a TV sem szereti.
HGST Travelstar 7K1000 az összefoglaló szerint 512 emulált, ez akkor helytálló ugye, és ez egy megbízható darab?

A garancia kérdéskörre is mondj már valamit,bár fentinél nem nagyon lehet válogatni az eladók között.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63263) petymek válasza petymek (#63262) üzenetére


petymek
senior tag

Értékelése 10/2,7, ez viszont nagyon lehangoló.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63264) Dzsekó válasza petymek (#63263) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez alapján azért annyira nem rossz.
Ha XP van, akkor 4K natív szektor szóba sem jöhet, mert XP nem látja. 512e is 4K szektor méretes, de kifelé emulálja az 512 Bájtot, emiatt XP is látja. Viszont ezeknél is helyén kell particionálni. Azaz ha XP-vel particionálod, az nem jó.
Azt szoktam javasolni, hogy Win 7, 8, 8.1, 10-es gépben lemezkezelővel particionáld meg, azután mehet az XP-s gépbe, de ott már a particiókon ne módosíts, csak másolj rá és használd. TV-re ugyanúgy ráköthető, de TV-vel ne particionáld/formázd meg.
7K1000 vásárlás
Garanciánál mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#63265) MaxxDamage válasza petymek (#63261) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem sok helyen, sajnos.
Nekem ebbe volt egy gyárilag. (idén még garis)
Jelenleg üres, fiókban pihen és max. adattárolásra fogom használni a közeljövőben. Amúgy jó/ajánlott fajta HDD a 2.5" között. Van 2.5" Western Digital RED 1TB is, az is fiókba pihen, azt is csak adattárolásra használom, azon is van még kis gari. :) /2016/2017 gyártás mind2/

Gépekben/laposokban csak SSD-ket használok. (NVMe/Sata3)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63266) petymek válasza Dzsekó (#63264) üzenetére


petymek
senior tag

Igen az Iponos elérhetőséget találtam szintén.

Garanciával:
"Az ajánlóban szereplő garancia idők milyen beszerzési forrásra érvényesek?"
"Garancia esetén egyik gyártónak sincs szervíz hálózata, mindenhol a bolti ügyintézés létezik lehetőségként?"

A WD10JFCX WD red natív 4k?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63267) King Unique válasza petymek (#63266) üzenetére


King Unique
titán

A garanciás kérdésedre korábban már kaptál választ...

A 2,5"-os Red meg nyilván nem natív 4K-s (4Kn) szektorméretet használ, hanem 512e (512/4096). Ahogyan általában a többi komzumer merevlemez is ilyen. Jellemzően az enterprise kategóriás, nagyvállalati felhasználásra szánt merevlemezeknél vannak 4Kn-es típusok (példa).

[ Szerkesztve ]

(#63268) petymek válasza King Unique (#63267) üzenetére


petymek
senior tag

Vagyis akkor a WD10JFCX RED is 512 emulált, kvázi működik megfelelően régebbi OP rendszeren mint az XP, és más készülékekkel is, amik az 512 szektroméretet veszik alapul?

Bocs, de csak az első felére írtál általánosságban, hogy lenyelik az időt, de konkrétum nélkül, hol nem járnak el így. A második részére meg írtál semmit.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63269) petymek válasza petymek (#63268) üzenetére


petymek
senior tag

részére meg írtál = részére nem írtál

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63270) Capt Baloo


Capt Baloo
csendes tag

Sziasztok!

Új 10TB hdd vásárlása előtt állok. Alapvetően otthoni adattárolás - első sorban fényképek (sokezer nagyfelbontású RAW), videók (2560*1440) és filmek (1080-4K) - lesz a feladat. Nem NAS, nagyobb pc házba kerül, de 2 másik WD RED és 1 WD Black mellé, így azért vibráció akad. Nem lesznek agyonterhelve, nem 7/24-es üzem, de azért áram alatt lesz napi pár órát, és hetente-két hetente pár 10GB új adat rákerül (időnként meg sok le). Vágás, fotófeldolgozás nem történik majd rajta, ami anyag épp használatban lesz, annak van ssd meg a fekete WD. Ami alap kritérium az a megbízhatóság (természetesen lesz backup, azzal kapcsolatban a külső vinyós topikba fáradok), illetve mivel két másik hdd-vel (az említett redek) kerülnek egy rackbe pár mm-re egymás fölé, a lakásban pedig nyáron 30 fok van, így azért a hőtermelés is szempont (egy 140-es venti fújja majd őket persze), és az se baj ha nem hangos.

A két kinézett eddig a WD RED 10TB és a WD RED PRO 10 TB. Érzésem szerint nem annyira éri meg a +30% árban a proért (+2 év gari, valamivel gyorsabb, ami ha nem is feltétel, nyilván nem hátrány, cserébe valamivel hangosabb és melegebb, bár lövésem nincs a gyakorlatban mennyivel), de kíváncsi lennék a véleménytekre. Ha van esetleg másik amit ajánlanátok, az is érdekel persze.
(Illetve ahogy nézelődtem szemet szúrt, hogy a Blackblaze statisztikáiában, illetve az Ipon "meghibásodási arány" fülén azért elég magas, átlag feletti számok szerepelnek red-ek neve mellett, persze tudom, hogy nem reprezentatív, főleg az utóbbi, de ez azért feltett bennem egy kédőjelet.)

Előre is nagyon köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63271) King Unique válasza petymek (#63268) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen elolvastad az előző választ, akkor az alapján evidens, hogy igen. Vagy talán a Red sorozat adatlapján látsz 4Kn megjelölést, valamint a WD10JFCX-en 4Kn logót?

Azt azért remélem nem várod el, hogy a belföldi összes létező boltnál és webshopnál fel legyen sorolva, hogy melyiknél pontosan mennyi és hogyan értendő az adott merevlemezre a garancia... Ennek utánajárni alapvetően a vásárló feladata. De nem mintha annyira bonyolult lenne rákeresni, meg kiválasztani a megfelelőt, ha pl. hivatalosan 3 év van a HDD-re és egyik-másik bolt ad 1-2 évet, egy következő meg 3 évet. Ha garanciális ügyintézésre kerül a sor, akkor meg normál esetben a vásárlás helyén, az adott boltnál kell ezzel kopogtatni. Vagy másik lehetősség a HDD gyártójával felvenni kapcsolatot és intézni az RMA-t (példa). Ezek amúgy az itteni téma-összefoglalóban is van vannak írva, sőt a WD-nél külön részletezve is van az RMA menete. Az pedig a linkelt példából is látszik, hogy nincsen belföldi szervizközpontja ezen merevlemezgyártóknak, az egyik legközelebbi pl. a WD-nél Németország.

[ Szerkesztve ]

(#63272) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Külső házba szeretnék vinyót, ezt néztem ki az ajánlóból:
WD10SPZX

Ritkán lenne használva, inkább kimentenék rá adatot, aztán ha megtelik inkább csak olvasnék róla, de azt se sűrűn. Nem egy gyilkos használat, állásában mennyire mehet tönkre egy HDD? :F

:R

(#63273) petymek válasza King Unique (#63271) üzenetére


petymek
senior tag

Elég figyelmes voltam, és sikerült hivatalos infót bányászni is.
Tehát mégsem evidens. Microsoft álláspontja.
Csak az 512 natív játszik ezek alapján.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63274) Dzsekó válasza petymek (#63273) üzenetére


Dzsekó
addikt

Microsoft csak a támogatást írja, ami azt jelenti, hogy XP-vel particionálsz egy 4K-s vinyót, akkor rossz helyen fogja kezdeni a partíciót (azaz nem támogatja rendesen). Egyébként még ettől működik, csak lassú lesz az eltolt particionálás miatt.
Amint írtam feljebb, vedd meg nyugodtan az 512 emulált vinyót, particionáld meg win7/8/8.1/10-es gépben a windows saját lemezkezelőjével, majd tedd át TV mellé vagy windows XP rendszerbe. Nálam is van így XP alatt 2TB-os 4K szektoros, de 512 emulált vinyó. Egyedül a 4K natív nem fog menni XP alatt, de mint fentebb írták ez ritka, csak az enterprise vonalon van még.

(#63275) Dzsekó válasza erahurka (#63272) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ajánlott, illetve bármelyik ajánlott, amelyik az összefoglalóban van.

(#63276) King Unique válasza petymek (#63273) üzenetére


King Unique
titán

Az volt a kérdés, hogy a 2,5"-os Red milyen és annál (is) evidens, hogy 512e. Azt pedig a korábbi válaszban 1x már leírták, hogy mi a helyzet az AF 512e lemezekkel XP-nél, ahogyan nemrég szintén. A Microsoft azon leírása pedig a teljes, illetve a megfelelő támogatásra vonatkozik, nem arra, hogy egyáltalán nem kezeli az XP az 512e lemezeket. Valamint az ITT is le van írva az 512e rész végén, hogy XP esetében mire kell figyelni a használatnál, hogyan kell particionálni, hogy az alignálás megfelelő legyen.

[ Szerkesztve ]

(#63277) cocka válasza Dzsekó (#63274) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem teljesen idevágó kérdés, de mi van akkor, ha van egy unaligned lemez XP-vel, progikkal és ezt lementem Macriummal, majd alignolom a lemezt 8 alatt és visszaállítom a Macriummal. Befolyásolja ez az alignment állapotát?

(#63278) King Unique válasza cocka (#63277) üzenetére


King Unique
titán

A Macrium (is) azt az állapotot állítja vissza, amit lementett. Viszont van benne lehetőség a művelet előtt a partíció méretét, alignálás típusát stb. megváltoztatni. Valamint külső particionáló programmal akár még utólag is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#63279) Dzsekó válasza Capt Baloo (#63270) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én inkább 5400RPM-eset ajánlanék a rezonancia és melegedés elkerülésére.
WD Red jó, illetve WD Purple (WD100PURZ) is jó választás.

(#63280) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Udv.
Asztali pc-be altalanos celra erdemes lehet 2,5 hdd-t venni?
Tobb helyen hasonlo aron van mint a 3,5, de 64 helyett 128 cacheval.
Csatik mennyire kompatibilisek vajon?

Mas. Dontenem kene. Kis Ssd + hdd, vagy egy sshd firecuda? Arban ugyanott van. Kerdes hogy mire eleg az a 8gb? Pl. oprendszer toltogezesre? Mit javasoltok?

(#63281) cocka válasza Lacitusz (#63280) üzenetére


cocka
veterán

Asztali PC a 2.5-esekkel is kompatibilis, csak kell neki egy "beépítő keret", mint amilyet az SSD-khez szoktak mellékelni, mert különben ott "lifeg" a semmibe. :D

Tobb helyen hasonlo aron van mint a 3,5

Hát azért a 2 terásokra ezt nem mondanám. 24-26k körül vannak a 2.5-es 2 terások, de 3.5-est már 18k körül is kapsz.

de 64 helyett 128 cacheval.

és 5400 rpmmel.

sshd firecuda

A 3.5-esre gondolsz? Szerintem nem éri meg a felárat. Én semmi változást nem vettem észre, de lehet csak azért, mert nálam AHCI helyett IDE módban megy. (dualboot a rendszer és az XP miatt bukó lenne AHCI-re kapcsolni) Meg halkan tegyük hozzá, hogy nálam az AHCI-vel se lett számottevően gyorsabb a hddk sebessége.

(#63282) Capt Baloo válasza Dzsekó (#63279) üzenetére


Capt Baloo
csendes tag

Nagyon köszi, be is rendeltem.

Még egy kérdés merült fel bennem, bár inkább csak a magam megnyugtatására. Több helyen belefutottam tegnap kutakodás közben, hogy a nasba/raidbe szánt vinyóknál a kikapcsolhatatlan TLER funkció miatt lehet probléma, ha egy szektort valamiért nem tud olvasni a fej, akkor pár másodperc múlva nem is próbálkozik tovább (ami raidben jó, de ha egyetlen vinyón van csak az adat, akkor meg nem annyira jó). Nem a vásárlás miatt perdöntő mindez, úgyis van mindenről backup, a meglévő két red vinyóm együtt van vagy 6 éves, 0 rossz szektor, más se panaszkodott rájuk, illetve egy korábbi blackkel meg egy még korábbi isten tudja már milyen vinyóval már megvan az a tapasztalat, hogy az első rossz szektort villámgyorsan követi a többi, és ha szerencséd van még épp tudsz adatot menteni mielőtt úgyis kuka az egész lemez. Szóval érdekelne a véleményetek, hogy ennek lehet e gyakorlati jelentősége?

(#63283) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy pont ebbe a topicba tartozik-e, de nem volt jobb tippem.

A kérdés a következő: Van 5 tároló a gépemben (1 pcie ssd (os), 1 sata ssd (félig meddig cache-drive), 3 db 500gb-s hdd (tárolók), 1 5400 rpm, 2 7200)

Jelenleg a 3-ból 2 RAID 0-ban van. (egy 7200-as egy 5400-al, tudom, nem a legjobb)

Ezekből szeretnék valami normálisabb kialakítást, esetlegesen adatbiztonsággal együtt. Melyik lenne a jobb opció:

(alapvetően két alrészre osztanám. (programok/játékok, és egyéb felállásban)

-2 db 2TB vinyó, RAID 1-be kötve, s a vinyón particionálva ahogy kell
vagy
-3x1 TB, raid 5-ben. RAID 1 az alaplapi támogatott, RAID 5 az max szoftveresen lenne megvalósítva.

Pro/con a két megoldáshoz? Melyiket ajánljátok?

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#63284) Floyd80 válasza Lacitusz (#63280) üzenetére


Floyd80
addikt

Nekem kettő is van a gépben, egyiket egy laptopból szedtem ki, egy 2TB-s WD Blue-t meg nemrég vettem (27 volt, tehát azért nem olcsó), a csend miatt döntöttem így, a sebességbeli hátrány, ami azért nem olyan nagy, annyira nem érdekel. meg úgyis csak torrent, kép, film ilyenek vannak rajta. Illetve be lehet tenni az SSD helyekre.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#63285) Lacitusz válasza cocka (#63281) üzenetére


Lacitusz
kezdő

1tb toshiba L200 alig egy ezressel tobb mint a hasonlo kategoriaju 3,5esek. Es azt olvastam rola, hogy ajanlott peldany. Igaz ez?
Az 5400 rpm nem gond, sot elony is zaj/ho szempontbol.

Ha a haz leiras szerint ket ssd hellyel rendelkezik, akkor nem kell mar semmi mas atalakito miegymas ugye?
A sata3 csati es a tap csati is teljesen asztali gep kompatibilisek?

Koszonom, L.

[ Szerkesztve ]

(#63286) cocka válasza Lacitusz (#63285) üzenetére


cocka
veterán

Hát kérdés, hogy rendszerlemez lesz-e vagy sem.

De igazából a 2.5-esek sata csatlakozói gyakorlatilag ugyanazok, mint amik a 3.5-eseken vannak.

Ha nálam külső 3.5-es házzal megy a 12 voltos táppal a 2.5-es hdd, akkor valószínűleg belülre rakva is menne. Most az hogy tápolva van belülről vagy külső házból kapja az áramot, az már tök mindegy.

(#63287) cocka


cocka
veterán

Nyilván csak 5 voltot kap, különben megsülne. :D

(#63288) skill84


skill84
tag

hali!
újonnan garanciálisan keresek hddt.
ahogy néztem 3terások azok amik nekem beleférnek és talán jó is az ár értékük.
nem vagyok elkötelezett egyik gyártó iránt sem. viszont szeretném ha berakom és kb soha többet nem kéne foglalkoznom vele. csak filmek tárolására lesz.
alapból megnézem , hogy melyikről mit írnak de most valahogy nem találtam olyat amit sokan ajánlanának.

nem ragaszkodom ezekhez csak ezek maradtak meg a fejemben:
3TB Toshiba DT01ACA300 SATA3 merevlemez 2év gari 23e
3TB Western Digital WD30PURZ SATA3 merevlemez 3év gari 26e
3TB Western Digital WD30EFRX SATA3 merevlemez 3év 30e
4TB Western Digital WD40EZRZ SATA3 merevlemez 2év 32e

(#63289) Orgi válasza skill84 (#63288) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk filmtárolásra simán odaveheted még a Seagate Ironwolfot is akár, én pl azt választottam (ha már a WD Red és a Purple ott van a listádon).

(#63290) skill84 válasza Orgi (#63289) üzenetére


skill84
tag

igaz =) de ezzel csak több lett a lehetőség
3TB Seagate IronWolf ST3000VN007 SATA3 merevlemez 3év 31e

(#63291) Orgi válasza skill84 (#63290) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem a Purple/Red/Ironwolf közül bármelyik, egyéni ízlés kérdése.

(#63292) petymek válasza Dzsekó (#63274) üzenetére


petymek
senior tag

Köszönöm, így azért más. Azt elárulod, hogy te pontosan milyen típust használsz?

King Unique neked is köszönöm.

Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy a Seagate Expansion gyári külső egységbe, aminek a típusa STEA1000400, pontosan melyik típusú lemez lakik? Forog egy ilyen a családba, ami mindenkinél jól működik.
Gugli keresés nem vezetett nekem eredményre, bár lehet nem jól keresem.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63293) tzabo válasza Orgi (#63291) üzenetére


tzabo
tag

Seagate Skyhawk is ajánlott itt és ugyanúgy megfigyelő rendszerbe ajánlott HDD-mint a WD Purple-je.
Nekem kettő van és szuperül üzemelnek.

(#63294) King Unique válasza petymek (#63292) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen Seagate, pontosabban a Mobile HDD sorozat, illetve azon belül az 1 TB-os modellnél az ST1000LM035. Ami amúgy szintén AF 512e és az itteni ajánlóban is szerepel. Viszont ez egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, amit ha otthon megbontasz és ennek marad külsérelmi nyoma, akkor ugrott a garancia... De ha már nincsen rá, vagy számodra gond, akkor az más.

[ Szerkesztve ]

(#63295) petymek válasza King Unique (#63294) üzenetére


petymek
senior tag

Szintén thx. Nem akarom szét szedni, azért kérdeztem, hogy esetleg azt a típust venni, ami abba is dolgozik.
Továbbá -bár nem tudom ennél a Segate-nél pontosan, hogy van- nem mindig lehet kivenni a lemezt, más irányú felhasználásra, mert a nyák úgy van kialakítva, hogy arra integrálva van az USB illesztő egység.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#63296) Dzsekó válasza petymek (#63295) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez WD-nél is így van. Olcsóbb, mert pár elektronikai komponens nem kell bele, illetve emiatt a külső ház is rövidebb, és ugye a méretminimalizálásban is verseny van.

[ Szerkesztve ]

(#63297) King Unique válasza petymek (#63295) üzenetére


King Unique
titán

Azok az integrált USB-s típusok, de azoknak jellemzően a modellszáma is más. A WD és a Toshiba 2,5"-os külső merevlemezei jellemzően ilyenek. De a Samsungnál is ilyen volt az Spinpoint M8U (ST1000LM025), az alapmodell pedig a Spinpoint M8 (ST1000LM024). Korábban az 1TB-os Expansion Portable belsejében az utóbbi volt, de az újabb gyártásúakban már az ST1000LM035.

[ Szerkesztve ]

(#63298) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Vettem egy 3,5" 10TB-os HDD-t és az alján a csavarhelyek (mounting hole) 3 inch távolságra vannak. Nem tudom a kihúzható HDD tálcára csavarozni mert a tálca rövid, tehát plusz lyukakat se lehet ráfúrni, nem tudom 4 ponton a tálcára rögzíteni.

Van egy Icy Boksz IB-AC602a műanyag tároló dobozom és ha beleteszem a 10TB-os HDD-t akkor nem lehet rácsukni. Egy régi és sokkal kisebb tárolókapacitású 3.5" HDD-mre rá lehet csukni az Icy Box műanyag dobozát. Ezek szerint térbeli kiterjedésre is van valami különbség.

Az összefoglaló nem ír semmit erről a dologról, a csavarhelyek problémájáról. Szeretnék megkérni valakit akinek az ideje engedi írjon valamit a témáról mert talán másokat is érdekel akik HDD vásárlás előtt állnak és nem tudnak erről a "csavaros húzásról". Elnézést a szóviccért!

Szerény az angoltudásom de találtam ezt a cikket ami arról ír, hogy 6TB a határ amitől máshova kerülnek a csavarok. Ide kattintva megnyílik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#63299) PadaVaJ válasza tknof1871 (#63298) üzenetére


PadaVaJ
tag

Szia.

Nekem 3db 8TB hdd m van abból csak 1 ilyen segate archiver
Másik 2 normális 3-3-3-3 lyukkal (alján 3-3 oldalán 3-3).

HA ránagyítasz a képre láthatod a 3 lyukat Hitachi Ultrastar
Western Digital Purple 3.5 10TB

Én eddig azt hittem egyedi probléma ez a lyuk kérdés :U

Láthatóan nem Seagate SkyHawk 3.5 8TB

Engem is érdekelne a WD purpe 3 lyuk kiosztású alul és oldalt is?
Ősszel azt tervezek venni.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#63300) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Van itthon egy kompjuterem, amit NAS-nak hasznalok.
Nem megy folyamatosan, mert azert zajol, meg fogyaszt, meg minek menjen...
Kb. heti 30-50 orat van bekapcsolva.
3db WD red van benne, ketto tukrozve, a 3. meg csak ugy.

Most vennek bele megegy lemezt, csak nem tudom milyet.
60 ezert szannek ra max.

Ebbol ha jol latom, tudok venni 4TB WD purple, vagy red lemezt.
Ez rendben van. A purple olcsobb kb 2000 Ft-tal.

Vagy egy Seagate Barracuda ST6000DM003 256MB 6TB.
Ezt nem tudom, hogy rendben van-e...

Mit gondoltok?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.