Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) King Unique válasza milkabrams (#63699) üzenetére


King Unique
titán

Azért az megint más dolog, hogy rendeltetésszerű használat mellett megy tönkre a HDD, vagy maga a felhasználó, illetve a nem megfelelő használat okozza a meghibásodást. Ha esetedben is utóbbi, az odaverés, leejtés stb. esélye eleve fennáll, akkor ilyen szempontból tényleg strapabíróbb lehet az SSD.

(#63702) Lauda válasza milkabrams (#63699) üzenetére


Lauda
félisten

Ha időnként nekiütöd valaminek a notit, akkor nyilván ssd-t vegyél bele.

(#63703) milkabrams válasza Lauda (#63702) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem olyan ütésekről van szó ami bármi kárt okozna egy lenovo ideapad 520-ban, de mégis előfordulnak kisebb koccanások.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63704) Lauda válasza milkabrams (#63703) üzenetére


Lauda
félisten

Te írtad, hogy nincs rá jó hatással.

(#63705) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Alap NAS-ba otthoni felhasználásra (Zyxel nas326) szeretnék 2x4TB HDD-t, az összefoglaló alapján NAS-ba ezek az ajánlottak:

4TB WD Red WD40EFRX 64MB, 3év gari, AF
4TB Seagate IronWolf ST4000VN008 64MB, 3év gari

Melyiket éri meg jobban megvenni?
A Seagate IronWolf ST4000VN008 -ról nem találtam sok infot.
Arra gondoltam, hogy veszek egy-egy db-ot, de nem tudom, hogy az gond-e ha nem egyforma lenne a nas-ban.

Köszönöm a segítséget!

Levi

(#63706) Orgi válasza Levi123 (#63705) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem erre így nem nagyon lehet válaszolni, akinek Red-je van az szerint azt, akinek Ironwolfja, az szerint meg azt, 2 egyen értékű vinyó elvileg.

(#63707) Alex91 válasza Levi123 (#63705) üzenetére


Alex91
félisten

Egy ilyen, egy olyan :). Egyebkent meg amelyik olcsobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63708) No.01


No.01
őstag

Nonstop uzem + torrent melle SSD felejtos/nem ajanlott vagy az ujak mar birni fogjak? :U

(#63709) Lauda válasza No.01 (#63708) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a merevlemezes topik.

(#63710) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Adott egy WD1600HLHX-60JJPV0 Western Digital VelociRaptor 160 GB 10000RPM

Mennyivel lehet lassabb a "leglassúbb" SSD-nél, ill. mennyit érhet meg? Általában az ilyen Raptor-ok mennyire gyorsak SSD vagy HDD viszonylatban? Tapasztalatokra lennék kiváncsi, nem ismert adatokra...

Előre is köszi a válaszokat... :)

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#63711) Lauda válasza cbm1974 (#63710) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Felejtős, ha az ssd-vel hasonlítod. Nekem van többféle raptorom is, rendszernek használtam őket, semmit sem érnek az ssd-vel összehasonlítva.

(#63712) cbm1974 válasza Lauda (#63711) üzenetére


cbm1974
tag

Köszi, de azért csak a leggyorabb vinyókról van szó..egy ideje Seagate Barracuda-t használok(7200.12), ami gyors a normál HDD-hez képest és nagyjából elégedett vagyok vele. Pár perc, amíg a rendszer használható lesz, de tele van az asztal és vagy 40oldalt kell betöltenie a böngészőnek. SSHD-t fogok hamarosan kipróbálni, szerinted akkor az is jobb lenne a raptornál? Használtál már SSHD-t?
Nem értem, miért van az SSD-vel egy árban a raptor... :N

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#63713) Lauda válasza cbm1974 (#63712) üzenetére


Lauda
félisten

Te az ssd-hez képest kérdezted. Én használtam 74-es, 160-as, 320-as velocit és az utóbbihoz képest is fényévekre van egy ssd, még sata2-n is.

Használtál már SSHD-t?

Nem.

Én nem javaslom a raptorokat. Ha már veszel valamit rendszer alá az ssd legyen. Az a helyzet, hogy az ssd előnyét érezned kell, mert amire eddig vártál, ezután nem kell, nincs kerregés, nincs zaj, nincs melegedés.

[ Szerkesztve ]

(#63714) Levi123 válasza Orgi (#63706) üzenetére


Levi123
senior tag

Erre én is gondoltam, köszönöm!
@(#63707) Alex91 neked is köszi!

Levi

(#63715) tibaimp válasza cbm1974 (#63712) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Felejtsd el az SSHD-t, vegyél külön SSD-t a rendszernek, igazából egy 120GB-tól nem is kell nagyobb, ha csak a rendszer van rajta, meg külön HDD-t. Véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63716) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Adott 2 laptop vinyó, közel azonos - kevés - üzemidővel.
Véleményetek szerint melyiket tegyem egy Lenovo T520-ba? Általános mindennapi használatra kellene.

Seagate Momentus

a másik jelölt:
WD Black Scorpio

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63717) tibaimp válasza embe (#63716) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyiket sem, vegyél bele SSD-t. A hajad elmegy mire ezekre a sz..ra Wint raksz....Egy 120GB-s SSD ~10.000Ft nem tudom pontosan. Csak tipp!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63718) embe válasza tibaimp (#63717) üzenetére


embe
nagyúr

Igen tudom hogy jobb az SSD, de nem ezt kérdeztem. :N
Amúgy 6epárszázforinttól kezdődik.
Van is a fiókban egy 500-as Samsung 2 hónapos, illetve minden más gépben ssd van itthon. Valamelyikben SATA, valamelyikben NVMe.
De most ebbe a gépbe a 2 vinyó közül fog menni az egyik. Ezért is nem a "milyen ssd-t vegyek" topicba írtam. ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63719) King Unique válasza embe (#63716) üzenetére


King Unique
titán

Ha rendszermeghajtónak szánod, akkor kb. ugyan mindegy, mivel ilyen célra lassú mind a kettő, pláne Windows alá. Bár mivel 7200 RPM-esek, a tetű lassú 5400-as modellekhez képest egy fokkal azért jobbak lesznek. De a mai modern merevlemezlemezekhez képest kisebb adatsűrűségű lemeztányérokkal vannak szerelve és a puffer mérete sem túl nagy. Egyébként akár a Windows beépített WinSAT teljesítményfelmérő eszközével is rájuk lehet nézni így, az az elérési időket is kiírja és pontozza egy egyes értékeket.

Egyébként meg inkább SSD-t lenne célszerűbb rendszermeghajtónak használni abban a laptopban, ahogyan már említette más is, de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#63720) embe válasza King Unique (#63719) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!
Nem akarjátok megérteni a lényeget. :DDD
Ez most itthon a 4. gép lesz, amit hadrendbe állítok. Nem veszek bele meghajtót. A fiókban van ssd is, meg ez a 2 vinyó. A két vinyó közül megy bele az egyik. ( Közben beletettem a Scorpio Black-et) .
A felhasználási szokásokat figyelembe véve ez is bőven elég.
Nem kell engem meggyőzni az ssd előnyeiről. Azért használok a többi gépekben ssd-t. De itt ebben a gépben nem lenne jelentősége - mondom még egyszer tekintettel a felhasználási szokásokat amihez lesz rendelve ez a gép.
Egyébként egy 5400 volt benne eredetileg, és észrevehető a különbség a 2 vinyó között. Tudom az ssd még jobb, de ....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63721) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

szeretnek egy legalabb 2.5 TB-os 2,5"-os lemezt, 9.5 mm magas lehet. Kepek, videok tarolasara lenne hasznalva, neha egy kis videoszerkesztesre...az oprendszert SSD futtatja majd. Koszi elore is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#63722) DonMaster


DonMaster
addikt

Sziasztok
Nas/Home szerver torrent és DLNA filmnézős HDD-t keresek.(hálózati másolásnál szeretném ha az 1Gbits hálon helyel közel de pörögne maxon de legalább 100MB/s-en. )

max 40e -ért (3,5")
4TB amiben gondolkoztam de nem tudok dönteni :
Wd red 4TB 32e ironwolf 4TB 35e

ami fontos hogy halk legyen, melyiket javasolnátok ilyen használatra?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#63723) tibaimp válasza embe (#63718) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, jogos :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63724) King Unique válasza mufi (#63721) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem fog menni, mivel egyrészt 2,5"-os HDD 2,5 TB-os tárolókapacitással nincs is, másrészt a 3-5 TB-os modellek mind 15 mm magasak. Vagyis ha 7 / 9,5 mm magas kell, akkor az jelenleg max. 2 TB-ig opció. Ha az utóbbi megfelel, akkor lásd a topik összefoglalójában lévő ajánlott modelleket.

(#63725) mufi válasza King Unique (#63724) üzenetére


mufi
senior tag

Hali,

Arukereson lattam, hogy van 2.5 TB-s, nyilvan az nem annyi ertelemszeruen...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#63726) King Unique válasza mufi (#63725) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom hol (link?), de szimplán elírás, illetve zöldség lehet... 2,5"-os HDD-knél 1,5 és 1,75 TB-osak vannak / voltak, de 2,5 TB-os nem rémlik, pláne nem a mostani kínálatban.

(#63727) Surfym@n válasza mufi (#63725) üzenetére


Surfym@n
senior tag

most vettem 2x2 TB wd blue-t laposba (9.5mm-esek) még a seagate hibridje volt opció, meg asszem Toshiba csinált még 2TB-osat...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#63728) mufi válasza Surfym@n (#63727) üzenetére


mufi
senior tag

Momentusra gondolsz? Nem hangosak?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#63729) Surfym@n válasza mufi (#63728) üzenetére


Surfym@n
senior tag

nem tudom, végül wd blue mellett döntöttem, azok kussban vannak s nem is melegednek

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#63730) mufi válasza Surfym@n (#63729) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem volt egy momentus xt notiban es annak a fejhangja neha hallhato volt. Nem hangos, hozzateszem, csak engem idegesitett.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#63731) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi az oka annak, hogy 3.5" méretben, nagyon kevés 3TB winyót
látok az ajánlott kategóriában ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63732) tibaimp válasza DonThomasino (#63731) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem az egyik oka, hogy kevesebb típus lelhető fel eleve, pl.: a WD csak blue, purple, red szériákat gyárt valami oknál fogva ebben a méretben. Hiányzik a gold-->ultra és a black, purple/red pro is. Gondolom igaz lehet ez a többi gyártóra is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63733) DonThomasino válasza tibaimp (#63732) üzenetére


DonThomasino
veterán

NAS ba terveznék két 3TB os vasat,
de elég keveset találni.

Szerintetek ez mennyire jó választás NAS ba?
Toshiba 3TB 64MB P300
Az összefoglaló szerint inkább alapüzemre van,
de a kedevező ár miatt nekem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63734) tibaimp válasza DonThomasino (#63733) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem vagyok nagy profi ebben, de a NAS-ba nem a WD red/ Seagate Ironwolf NAS "szoktak" ajánlani? Mondjuk drágábbak, de ha jó helyről veszed +1 év gar!! Ezek 3 év garosak a Toshiba-k meg csak 2.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63735) Alex91 válasza DonThomasino (#63733) üzenetére


Alex91
félisten

Ha raid-ben lesznek, es lesz meg a fontos adatokrol backup, akkor en siman bevallalhatonak tartom oket. Van itt, aki a tobb lemezes nas-aban ehhez hasonlo olcso lemezekket tett...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63736) DonThomasino válasza tibaimp (#63734) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen ezeket szokták, ezért is kérdezem, hogy
otthoni felhasználásra beleférhet e ez a Toshiba pl.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63737) DonThomasino válasza Alex91 (#63735) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem tervezek még plusz backup ot.
Vagy RAID ben lesznek vagy az egyik backup drive lesz
ezt még nem döntöttem el.
Menet közbe kialakul... :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63738) Alex91 válasza DonThomasino (#63737) üzenetére


Alex91
félisten

Otthonra bevallalhato szerintem, de mondjuk ha csak 1-2 ezerrel olcsobb, akkor mar nem vennem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63739) DonThomasino válasza Alex91 (#63738) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ahogy néztem kb 4-5000 rel olcsóbb darabja.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63740) Alex91 válasza DonThomasino (#63739) üzenetére


Alex91
félisten

Itt mar esetleg megfontolando, bar 2 db-nal talan ez se akkora deal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63741) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Sokszor látni garanciában cserélt eladó winyókat,
Ezek általában megjavított darabok, vagy teljesen új gyártás ?
Ilyenkor a garancia is újra indul ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63742) Lauda válasza DonThomasino (#63741) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben új csere vinyót küld a gyártó, a garancia újraindul. Ha refurb darabot küld, nem indul újra. Nem tudni mikor és miért küld ilyet vagy olyat.

[ Szerkesztve ]

(#63743) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Sziasztok!

SSD mellé asztali gépbe noti winyó járható út lenne, ha a hang a fontos? Adattárolásra kell, egy régi 500GB WD Caviar Blue-t váltana ami már elég zajos.

Első körben a Seagate Barracuda Pro-t néztem 1, vagy 2 TB méretben.

(#63744) laslo. válasza laslo. (#63694) üzenetére


laslo.
csendes tag

Erre valaki? :B
Előre is köszi!

(#63745) embe válasza DEV_NULL (#63743) üzenetére


embe
nagyúr

Persze. Miért ne?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63746) arcitec válasza embe (#63745) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor miért van nagyobb hdd? A notiban kevés a hely. Miért nem terjedt el az pc-re. PC-be nem azt tennék. A mai Puple, Red nem hangos, semmi hangjuk. Azt nem tudom melyik drágább,de attól tartok a nagyobb olcsóbb...Ráadásul külön beépítő keretet is be kell szerezni rá ami + költség lehet..

[ Szerkesztve ]

(#63747) embe válasza arcitec (#63746) üzenetére


embe
nagyúr

De ez most mire válasz? Én a feltett kérdésre válaszoltam.
Szerinted nem tehető be? Nem "járható út"?
Egy Himedia Q10Pro-ba nekem pl. egy 3,5" -os 3TB-os Purple van, ismerem.

Lehet nem kell hozzá, vagyis a 2,5"-oshoz átalakító, mert kapott a házhoz. Nekem is adtak mindhez.
Az is lehet egy kis méretű ház, amibe ez a fizikai mérete miatt jobban beszerelhető.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63748) DEV_NULL válasza embe (#63747) üzenetére


DEV_NULL
őstag

CM Silencio S400-ba menne, van benne 4db 2.5 hely. Csendes legyen, csak az a lényeg. Most az 1TB-s 5400RPM-es WD Blue Mobile PC Drive-ot nézegetem éppen.

(#63749) embe válasza DEV_NULL (#63748) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem most az említett médiaplayerben mint írtam egy 3,5"-os Purple van, csenden teszi a dolgát. De volt korábban 2,5"-os sshd-m is benne, mert az volt éppen akkor a fiókban.
Ha adattárolásra kell, akkor érdemesebb az alacsonyabb fordulatúak között (5400-5900 nézelődni.

Saját vélemény, nem akarok ezen vitázni, mivel egy agyon szigetelt ház, így nemcsak a hangot, de a meleget is jobban bent tartja. Így lehet jelentősége a kevesebb hőt leadó, kisebb hőleadó felülettel rendelkező alkatrésznek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#63750) arcitec válasza embe (#63749) üzenetére


arcitec
addikt

Azért az a kisebb felület , kevesebb hő termelés megfogalmazása, sántít nem is kicsit ... ;) ;]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.