Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) bolic válasza arcitec (#63549) üzenetére


bolic
őstag

Sajnos télen előszeretettel túlfűtőttek a távfűtés, így mindig nyitott ablak mellett töltöm le a filmet, mert az tudnak borzasztóan melegedni íráskor a proci, alaplap és HDD-k is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63552) dchard válasza cocka (#63550) üzenetére


dchard
veterán

Köszi!

Megy neki a teljes felület ellenőrzés, utána indítom a btrfs replace-t. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63553) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Vettem NAS-ba egy WD80EFAX 8TB-os winyót. A kérdésem az lenne hogy a matrica alapján utal valami arra hogy héliumos winyóval van dolgom, vagy simával?

iPhone 13 Pro Max

(#63554) dchard válasza dchard (#63552) üzenetére


dchard
veterán

No, hát 10 óra alatt sikerült a művelet, 2.7TB adatot kellett mozgatni.

Toshiba DT szériás diszket kellett cserélni, mivel szaporodtak rajta a szektor hibák.

Összehaosnlítás képpen a Toshiba DT 24000 óra után csinálta ezt, a két darab SAMSUNG HD103UJ 1TB-os lemezem túlvan 75000 órán, és egy darab szektor hibája nincs vagy bármi SMART-ból megállapítható probléma. Impresszív.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63555) fede94


fede94
tag

Tudtok segíteni, hogy 3 Tb WD lila HDD-t hogy kell formázni? Egyelőre egyáltalán nem látja a gépem. Köszönöm.

(#63556) King Unique válasza fede94 (#63555) üzenetére


King Unique
titán

Ha újan vetted, akkor nyilván particionálatlan, nincs rajta semmi. Meg nyilván nem a fájlkezelőt kell nézni ilyenkor a Windowsban (már ha azt használsz, mert ez is lemaradt), ahol a meghajtóbetűjel híján amúgy sem fog megjelenni a merevlemez, hanem a lemezkezelőt kellene megnyitni. Ahol először inicializálni kellene esetedben GPT-re, majd utána az új egyszerű kötet létrehozásával particionálni és formázni NTFS fájlrendszerre, gyorsformázással, mint az alábbi screenshoton. Már ha Windowszal fogod használni, mert többek között ez sem derült ki a leírtakból, csak tippelni, sejteni lehet...

(#63557) cocka válasza zoltannagy (#63543) üzenetére


cocka
veterán

Azért vannak ennél biztonságosabb oldalak is. Kb. 15 javascriptes hulladékot kell letiltani ahhoz, hogy a képre kattintáskor ne jöjjön be valami hulladék reklám vagy felugró lóhere.

(#63558) fede94 válasza King Unique (#63556) üzenetére


fede94
tag

köszönöm a választ. igen win10 em van. nemsokára megpróbálom a leírtak alapján. mindenképp kell particionálni? videókat fogok rajta biztonsági tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#63559) fede94


fede94
tag

eddig jutottam. itt már látnom kéne?
C:SSD,
F: 500 gigás régi Hdd.
E: Generic storage USB device
Az új nem látszik sehol.
[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=344hdd.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/07/28/344hdd.jpg[/URL]
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=344hdd.jpg

[ Szerkesztve ]

(#63560) fede94


fede94
tag

na elvileg sikerült. az új egyszerű kötet varázsló végignavigált. már látja a gép is. hogy a formázás is megvolt-e egy kalap alatt, ebben nem vagyok biztos. ezt hogy lehet ellenőrizni?

(#63561) King Unique válasza fede94 (#63558) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván kell, máskülönben használni sem tudnád. Illetve itt a particionálás nem keverendő a több db partíció létrehozásával. Ha az utóbbira céloztál, akkor az valóban nem kötelező, csak opcionális, meg alapesetben adattárolásra elég 1 db partíció is a merevlemezen. Bár, ha GPT-re lett inicializálva, akkor eleve 2 db lesz, mivel ilyenkor a lemez elején létrejön egy rejtett MSR partíció is.

Ha az előző válaszban leírt módszer szerint csináltál mindent, akkor nyilván megtörtént az inicializálás, valamint a particionálás és formázás is, vagyis az úgy rendben van. Ha megjelenik a HDD a fájlkezelőben is, akkor pedig bizonyára szintén oké lehet. Ugyanis ott eleve csak akkor fog megjelenni, ha van meghajtóbetűjele, amihez meg nyilván az szükséges, hogy az előbb felsoroltak teljesüljenek.

+1: legközelebb inkább a PH! saját képfeltöltőjét lenne célszerűbb használni a képek beszúrásához.

(#63562) dchard


dchard
veterán

Gondoltam megosztom hogy néz ki a szektor hibás Toshiba, hátha érdekel valakit:

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63563) fede94 válasza King Unique (#63561) üzenetére


fede94
tag

igen, minden ok akkor. köszönömi a választ és a tanácsokat.

(#63564) M107 válasza dchard (#63562) üzenetére


M107
addikt

:R

:(

Saját 2016 februárban vásárolt u.a olyan lemez, bár neked több órát ment és kevesebb ki-be kapcsolásod volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#63565) Motosz01


Motosz01
tag

Synology DS218+-ba milyen merevlemezt vegyek?

Fontos lenne, hogy helyi hálón vagy wifin keresztül normál sebességgel lehessen vele 4K-s filmeket nézni a TV-n.Méret 4-6TB körül lenne.

Gondolom az 5400 rpm szóba se jöhet ilyenkor. Viszont a 7200-as 6TB-sok között is több fajta létezik. Így nem könnyű kiigazodni rajtuk.

Köszi!

(#63566) M107


M107
addikt

:R

Pl :

[link]
Jó ára is van de a legjobb a piacon.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#63567) jozsi252 válasza Motosz01 (#63565) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem volt egy 2TB-os WD RED de egyszer sem volt gondom a 4k-s filmek nézésével TV-n. Most volt NAS cserém és egy 8TB-os WD RED került bele, gondolom itt se lesz semmi gond.
Az a baj hogy 7200rpm-es már hangosabb lenne, így én mindenképp maradni akartam az 5400rpm-es vonalon. De soha egy filmnél sem éreztem hogy kevés lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#63568) Lex Icon válasza Motosz01 (#63565) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Gondolom az 5400 rpm szóba se jöhet ilyenkor."

A NAS-od átviteli sebessége a hálózat felé meg se közelíti az 5400-as "4-6TB körüli" HDD-k sebességét.
Viszont ha akarsz egy visító, melegedő NAS-t, akkor persze 7200-ast kell venni. ;)

(#63569) Alex91 válasza Motosz01 (#63565) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63570) Motosz01 válasza Lex Icon (#63568) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi a válszokat!

Mennyi a NAS-om átviteli sebessége a hálózat felé? Ha kérdezhetem? Mert ezt még nem néztem meg, és tényleg jó ötlet lenne megtudni.

A TV csak wifi-t használ. Kábel nincs beledugva. Azt tudom, hogy a wifi sebessége nálam:
- 802.11ac és 802.11ad WiFi technológia
- 800 + 1733 + 4600 Mbps maximális sebesség

Közbe megtaláltam, gondolom ez az:
Kimagasló teljesítmény
113 MB/s olvasási és 112 MB/s írási sebesség titkosított adatok esetén

[ Szerkesztve ]

(#63571) Alex91 válasza Motosz01 (#63570) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam egy legterben ac-s wifi-vel siman viszi a 4k-s filmeket is dlna-n kersztul a TV.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63572) Motosz01 válasza Alex91 (#63571) üzenetére


Motosz01
tag

Lehet a seagate-t választom, mert ár/érték arányban nagyon jónak tűnik, és 7200-as

A másik oka az lehet, hogy bár nagy fájloknál az olvasási képessége 200MB/s felett van, de ahogy látom, a kis fájlokat sokkal de sokkal gyorsabban képes olvasni, mint az 5400-asok.

[ Szerkesztve ]

(#63573) Lex Icon válasza Motosz01 (#63572) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És a 4K-s videóid mekkora fájlok? :F

(#63574) zoltannagy válasza Alex91 (#63571) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Szia!

És nem is akadozik minimálisan sem?
Nekem a Tplink össze van kötve a TV-vel LAN-on ugye arról megy be a net a tv-be.
Meglehet így is oldani, hogy filmeket jatszak le róla?
Vagy a wifi járhatóbb út?
Nem vagyok benne annyira a témában csak unom már mindig kihúzogatni a külső HDD-t állandóan és egy már tönkre is ment.
Total Commander van, vagy mivel kellene beállítánom?
Köszi!

(#63575) Alex91 válasza zoltannagy (#63574) üzenetére


Alex91
félisten

AC-s wifi, router ugyanaban a szobaban, mint a TV, ami szinten AC-s. H265 kodolasu HDR 4k-s filmeket siman visz, akadas nelkul, egy belepo szintu NAS-rol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63576) Sn00k


Sn00k
veterán

Beszereztem egy külső wd my book 6 Tb HDD-ét exFatra van formázva.
Mivel csak fényképek lesznek rajta tárolva, érdemes lenne ntfs-re formatálnom , mielőtt hadrendbe áll vagy maradhat exFaton ?

3njoy the Lif3

(#63577) zoltannagy válasza Alex91 (#63575) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Értem, köszönöm bár én még csak ma akarom beallítani mert idaig nem így játszottam le a filmeket.
PC-re melyik a jobb program?
Mert olvastam van a Serviio, Plex vagy mivel LG TV-m van a SmartShare, valaki tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#63578) King Unique válasza Sn00k (#63576) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ hol használod, milyen operációs rendszerrel. Az exFAT akkor lehet előnyös, ha pl. Macen, macOS-szel és PC-n, Windowszal is egyaránt használva lesz, mivel azt mindkét OS natívan írja és olvassa. Sőt, vsz részben ez is lehet az oka annak, hogy újabban gyárilag arra vannak formázva. Ha csak Windowson, akkor viszont bár exFAT-on is maradhat, de általánosan inkább NTFS-re célszerű, meg a belső / külső merevlemezeken amúgy is inkább naplózó fájlrendszert javasolt használni. A FAT32 és az exFAT elsődlegesen inkább az egyes flash-alapú tárolóeszközökre (pl. memóriakártyák, pendrive-ok) valók.

Amúgy van külön topikba a külső merevlemezes témának (fórum keresője, topik összefoglalója, téma tudnivalók megmutatják), de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#63579) Alex91 válasza zoltannagy (#63574) üzenetére


Alex91
félisten

En a sima dlna megosztassal hasznalom. Win 10-en igy tudod bekapcsolni. [link]
De szerintem amelyik szimpatikus, kiprobalod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63580) Sn00k válasza King Unique (#63578) üzenetére


Sn00k
veterán

Szerintem, akkor marad exFaton , mert lehet idővel Mac-re fog váltani asszony a fotózás miatt és akkor nem kell külön szenvedni az eltérő format miatt...
Most jelenleg Win 10en lesz használva.
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#63581) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok, nas vásárlás előtt állok. 4 lemezest fogok venni használtan, gigabites lannal , USB 3-al.(típust még nem döntöttem el, de olyan 30 - 45 ezer körül van pár Németországban eladó) Min 16 TB öszz. Kapacitásút. Tehát 4TB os hdd ket tervezek hozzá( esetleg 6). A nas fő feladata 4k-s filmek atmos, dts x , ill. sorozatok tárolása, lanon media lejátszóval nézni , illetőleg torrent kliens is. Elég sokat olvastam milyet vegyek hozzá, de picit bizonytalan vagyok a 50=80 gigás filmeket nem szeretném ha szaggatnának , blue, Red purple, esetleg más? Gazdaságos vásárlásra, nem pedig felesleges pénzkidobásra gondoltam. Elolvastam az összefoglalót is. Köszi a segítséget.

(#63582) arcitec válasza King Unique (#63578) üzenetére


arcitec
addikt

Szeretném kérdezni és elsősorban az élettartam szempontokat nézve, a tárkapacitás másodlagos még az árat nézve is... Illetve azért nézzük a tárkapacitást is de a kb +17eft figyelembevételével..
WD RED 4TB WD 3.5" SATA-III 64MB Red NAS winchester (WD40EFRX) vs.
6TB WD 3.5" Purple SATAIII 64MB cache winchester (WD60PURZ)
Köszönve ..

[ Szerkesztve ]

(#63583) Alex91 válasza arcitec (#63582) üzenetére


Alex91
félisten

Folosleges ezen filozni! Legyen rola mentes, es lehetoleg minel tobb garancia...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63584) arcitec válasza Alex91 (#63583) üzenetére


arcitec
addikt

Ez baromság , akkor vegyek még egy HDD, hogy legyen meg mentve is. Ne már ... Az meg már raid ... Azt nem akarok .. Ráadásul az is elszállhat (akár). Marad az eredendő kérdés .. De ne ilyen válaszokat ..

[ Szerkesztve ]

(#63585) Alex91 válasza arcitec (#63584) üzenetére


Alex91
félisten

Tudom, en is igy ereztem, mikor rajottem, hogy duplan kell tarhelyet boviteni... :).
Most mondhat barki barmit, ha majd pont a tied fog bexarni ido elott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63586) arcitec válasza gyűrű (#63581) üzenetére


arcitec
addikt

Hát csak azért , hogy megnézz egy - egy filmet azért NAS-t. Nálam a film nem olyan mint a zene. Nem nézzük nyakra főre, hiszen úgy nem is érdekes. Szóval nekem az akár több 100eft.os NAS kimatekozva egyáltalán nem éri meg. (Mert, hogy onnan kezdődik a NAS) Akkor már egy külső HDD doboz, azt ha 10 évben 1-2X előveszed , már akkor sem biztos, hogy megérte. Bár ha ilyen olcsón jót kapsz rajta. HDD meg, ma már nem lehet tudni melyik válik be... Azért kérdezem én is hátha...

Alex91 Az akkor ül amit írsz, ha egyik pillanatról a másikra elszáll , de általában nem úgy van. A fontos adataim 3x vannak meg, de azok elférnek 500GB-on jó max 1TB de abban már van reprodukálható ...

[ Szerkesztve ]

(#63587) Alex91 válasza arcitec (#63586) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy nagyobb haztartasban, tobb eszkoz eseten jol jon az a NAS... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63588) King Unique válasza arcitec (#63582) üzenetére


King Unique
titán

Ennek így sok értelme nincsen, hogy 4 vs. 6 TB és akkor melyiket inkább. Persze ha annyira másodlagos a tárolókapacitás... :D De normál esetben nyilván úgy megy, hogy mindkettő 4 TB-os / 6 TB-os és akkor a 2 közül melyiket.

A Purple előnye, hogy halkabb és nem parkol, vagyis ha ezek is fontosak, akkor inkább azt érdemesebb venni a kettő közül. Megbízhatóságra kb. egykutya mind a kettő, 3 év gyártói garanciával. Egyébként meg mintha lenne némi hanyatlás ezeknél is, mert pl. a mai (egyes) Red modellek már nem feltétlen olyan jók, mint a korábbiak, vagy a fene tudja. De másrészt viszont a megfelelő használaton is sok múlik, stabil tápellátás, megfelelő hőmérséklet, ütődés és leejtés kerülése, stb. Ha pótolhatatlan adatok tárolásáról van szó, akkor meg úgyis az a legfontosabb, hogy azokról egymástól elkülönítve, több helyen is legyenek biztonsági másolatok.

[ Szerkesztve ]

(#63589) arcitec válasza King Unique (#63588) üzenetére


arcitec
addikt

OK. Azzal egyetértek, hogy mára vékonyodik a minőség van 1 3TB WD Red 6 éves és hibátlan 100% -os ,egy 3 éves meg most múlt ki és fentebb is írogatnak halálokról Red érintettek. Úgy érzem megéri a +pénzt a nagyobb purple, oszt majd kiderül. Egyébként a garancia is úgy jó, ha még addig elhal, vagy soha, mert ha pont utána az halottnak a csók garancia ügyben..

[ Szerkesztve ]

(#63590) Motosz01


Motosz01
tag

Még annyi, hogy a Toshiba winyákról mik a vélemények? Mert kicsit olcsóbbak, mint a Seagate-k, de vajon azért mert rosszak, vagy bátran lehet pl. ilyet is venni. Mert úgyis adnak rá 2 év garit:

Toshiba N300 3.5 6TB 7200rpm 128MB SATA3 HDWN160UZSVA

(#63591) gyűrű válasza arcitec (#63586) üzenetére


gyűrű
addikt

Külső hdd-im vannak. Kb 5 tb. Plusz megy egy PC, a zenék pedig külön 1 TB. 3 media lejátszót szolgál majd Ki a nas.. Jelenleg a PC megy sokat letöltés miatt. Nekem megér kis kényelmet, némi befektetés. A nasra megalkudtam egy némettel, úgyhogy az úgy néz ki az adott.. Sztem jó áron vettem. Egy zyxel 540 lesz.. Ebbe 4 db 4 - 6 terrás hdd fog kerülni. Először csak 2.. Tehát a nagyméretű filmekhez ha wd akkor Red Blue vagy purple?. Ha esetleg tud valaki valahol olcsóbb forrást a neten találhatóaktól, azt megköszönöm. Jöhet pmben is. Vagy ha más javaslat lenne azt is szívesen fogadom. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#63592) Alex91 válasza Motosz01 (#63590) üzenetére


Alex91
félisten

Ilyenem meg nem volt de szerintem bevallalhato, bar megneznem a garit is, mert lehet, hogy a hosszabb gari megeri azt a par ezrest...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63593) Alex91 válasza gyűrű (#63591) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 20k korul vetted, akkor ok, egyebkent, khmmm...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63594) gyűrű válasza Alex91 (#63593) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha 40 alatt tudsz akkor oké.. Különben khmm.. :) De ez nem lényeges már.. Mindegy milyen típust veszek és mennyiért úgyse jó valakinek.. Ezekkel már rég nem foglalkozom. De ha hdd t tudsz ajánlani azt megköszönném.

(#63595) Alex91 válasza gyűrű (#63594) üzenetére


Alex91
félisten

Az biztos, hogy nem az ev uzlete volt :).
HDD-nek vagy veszel direkt nas-ba valot (red, ironwolf), vagy szerintem otthonra a legolcsobbak is mehetnek, ha nem kritikus ha veszik az anyag, vagy van valami vedelem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63596) arcitec válasza Alex91 (#63595) üzenetére


arcitec
addikt

NAS-ba a Purple nem jó? Illetve miért lehet jobb oda a Red? :U

[ Szerkesztve ]

(#63597) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Adattárolásra és torrentre keresek egy halk, 1 TB-os hdd-t, WD Red WD10EFRX és WD Purple WD10PURZ lenne a kiszemelt, jó lehet erre a célra az olcsóbbik Purple?

Let the Zone take me if I am.

(#63598) Orgi válasza arcitec (#63596) üzenetére


Orgi
őstag

Biztos van vmi oka annak, hogy a gyártó a Redet gyártja e célra.

(#63599) Noninnyó


Noninnyó
tag

Sziasztok!

Kérdésem félig HDD, félig TV kategóriás, ezért előre is elnézést kérek :B.
A közeljövőben tervezek venni egy 50"-os Samsung 50RU7470 típusú 4K-s televíziót.
Szeretnék venni hozzá egy 2.5"-os külső HDD-t, amin csak 4K-s filmek lennének tárolva.
2 TB-ban gondolkodom, mert olvastam több fórumon, hogy ezt a méretet még gond nélkül lekezelik a tévék.
WD Elements Portable 2TB-os vinyót néztem ki erre a célra. Jókat írnak róla, a PC-mben is WD vinyók vannak, és hibátlanul teljesítenek.
Az érdekelne, hogy a kinézett vinyót ajánlanátok-e Ti is, esetleg van-e valakinek konkrét tapasztalata vele, vagy ha tudtok jobbat ajánlani, akkor szívesen meghallgatom a véleményeket.

Köszönöm szépen, és szép napot mindenkinek! :R

(#63600) bolic válasza Noninnyó (#63599) üzenetére


bolic
őstag

Tipp: csak USB 5V 1A-ba lehet dugni különben tönkremegy a külső HDD a 0.5A miatt.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.