Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) Dzsekó válasza Yeffy (#62346) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jól látod a helyzetet, kb. nem nagyon van ilyen vinyó, amit keresel.
Megtaláltad az egyetlen Toshibát, de az 15mm magas.
Ami van ezen kívül az Seagate:
Seagate Firecuda 2TB SSHD, de 5400RPM, 5 év gari
Seagate Enterprise Capacity 2TB 7200RPM, 5 év gari, 15mm magas, aranyárban

Ezen kívül van Toshiba L200 2TB 128MB cache-el, de ez is 5400RPM.
Illetve van, ami most Neked tönkrement, ami lehet, hogy csak egyszeri eset volt, mert nem panaszkodtak eddig rá.
3TB-os csak az általad is írt Toshiba van sajnos, meg a 3-4TB-os Barracudák, de azokra akad panasz. Ezek is mind 5400RPM-esek. Jóformán csak az Enterprise Capacity van 7200RPM-es, de jó drágán.

[ Szerkesztve ]

(#62352) Tetsuo válasza Dzsekó (#62348) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Viszont az is gáz, ha egész nap pörög használat nélkül, nem?
Úgy tudom, vannak winyók, amelyek inkább a pörgést, míg mások inkább a parkolgatást bírják, ezért is különböző célra ajánlottak.

(#62353) Yeffy válasza Dzsekó (#62351) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszonom a valaszt! :K

Seagate-nek biztos, hogy megegyszer a kozelebe nem megyek, ha 50 ev gart is adnak ra. Na jo, talan akkor. :D
Ha mas nincs, akor nyar korul eladom a laposomat, es vissza valtok asztalira, bar a hazautazasok miatt most elonyos a lapitopi.

Ez a Toshiba nem tunik rossznak, bar lehetne akkor mar 3 TB-os, ha mar lassabb.
Ez a /toshiba amugy az a Toshiba, mint regebben? Az adat 3.5"-es vinyommal semmi gond, hibatlanul uzemelt, mig a gepben volt jo par evig.
Erre is 2 ev gari van, nem tudod? Illetve jol latom, hogy 2 TB-os a max meretu belole?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62354) Dzsekó válasza Tetsuo (#62352) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nálam be vannak állítva, hogy 1 óra inaktivitás után kapcsoljanak le. Ilyenkor nem csak parkol a fej, hanem a motor is leáll, kímélve a vinyókat. Netezéshez nem kell vinyó, most is áll és csöndben van a gép.
Be lehet a parkolást állítani WD-nél észszerű 5 percre, és akkor nem 4-8 mp-es fejcsapkodás van, ami kinyírja a mechanikát 1-2 év alatt (nyilván azért, hogy vegyél újat).
Maradjunk annyiban, hogy vannak vinyók, amik 7/24-re vannak tervezve, tehát éjjel-nappal bírják a folyamatos pörgést és írást, de a túlzott parkolást egyik vinyó sem szereti, mert az mechanika gyilkos.

(#62355) Dzsekó válasza Yeffy (#62353) üzenetére


Dzsekó
addikt

Toshibák mind 2 év garisak. 2,5"-os vinyónál 2TB felett nem nagyon van semmi, csak a Barracudák, meg az az egy szem 3TB-os Toshiba, ami régebbi széria. Gondolom nem tudnak 2TB-nál nagyobbat gyártani 9,5mm-en, 15mm meg nem megy be a laptopba, ezért nincs. Külső USB-s vinyó van 3-4TB-os WD-nek is.

(#62356) Yeffy válasza Dzsekó (#62355) üzenetére


Yeffy
veterán

:O :(
Barracuda-nal gondolom erre ertetted, ami szinten a nem ajanlott kateg/2 ev gari kombos, kb az en doglodomnek a nagyobb verzioja, jol sejtem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62357) chros


chros
őstag

Gumiharangot tud valaki linkelni hdd "csavarjaihoz"? (rezonalast csokkenteni) Ebben a hazban lenne, es itt nem csavarok vannak, hanem muanyag "fok"-ok amik belemennek a hdd-be. Koszi!

(#62358) totyika93


totyika93
tag

Seagate BarraCuda 1TB (ST1000DM010) mennyire ajánlott?
Csak másodlagos lenne, azaz játék és adat lenne rajta, a rendszer SSd van!

(#62359) Piftuka válasza Dzsekó (#62349) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-kat!

Mivel azt mondod, hogy sebességben nincsen szignifikáns különbség, ám a "WD Purple" nem parkol, és még 3 év jótállást is adnak rá, az lesz a befutó.

A "WD Red Pro" túl drága volna adott méretben, ám a "Toshiba P300" és a "WD Purple" között ugyanolyan méretben nincsen nagy árkülönbség.

"Aquila non captat muscas."

(#62360) Dzsekó válasza totyika93 (#62358) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem igazán ajánlott, helyette inkább WD10EZEX, vagy ha elég az 5400RPM, akkor WD10PURZ.

Yeffy: Barracuda sosem volt ajánlott, de egyszerűen nincs más... A Tiéd, ami tönkrement, az Seagate Mobile.
Az másik széria, megbízhatóbb, mint a Barracuda-k.

[ Szerkesztve ]

(#62361) Amazonas válasza Dzsekó (#62360) üzenetére


Amazonas
senior tag

Lehet, hogy már sokszor volt a kérdés, de a WD10EZEX és a WD10EZRZ között egyébként mi a lényegi különbség? Tudom, hogy az előbbi a "hivatalos" Blue, míg az utóbbi valójában Green, és ez csak 5400 rpm, de ezeken felül miért kevésbé megbízható a WD10EZRZ?
A parkolásban van különbség, vagy az WD10EZEX tisztességesebben van összerakva?

(#62362) Yeffy válasza Dzsekó (#62360) üzenetére


Yeffy
veterán

Ahh, ertem most mar.
Koszi az infot.

Vegul ugy nez ki, maradok nala, igaz, csak 2 ev meg 5400 RPM, de ennel a szutyoknal csak jobb, aztan nyar vegen tervezem eladni a laposomat, es visszaterni asztalira.
Oda mar meg van az egy-ket kiszemelt, majd jovok erdeklodni, ha aktualis. :D

Koszontem! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62363) totyika93 válasza Dzsekó (#62360) üzenetére


totyika93
tag

Jelenleg Toshiba P300 üzemel, de folyamatos leáll vagy kifagy
C satolom a képet ha ez mond valamit

(#62364) tomp válasza Yeffy (#62362) üzenetére


tomp
félisten

Lassan 2 hónapja van nekem is ugyan ilyen L200-as vinyó. Egy asztali médialejátszóhoz vettem. Tökéletes. :)
5mp a parkolási idő de nálam nem jelent problémát. A lejátszó úgyis csak akkor szól a vinyóhoz ha filmet indít. Addig meg csak üresben pörög.

(#62365) Yeffy válasza tomp (#62364) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi az infot! :K
Ez a parkoltatas modosithato ezen is, mint a WD-ken?
Remelem, nekem az 5 mp eleg karcsu.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62366) tomp válasza Yeffy (#62365) üzenetére


tomp
félisten

Passz!
Windows alatt egyszerűbb ha felrakod a HDSentinelt majd: Beállítások->Lemez figyelés->Lemezek leállásának akadályozása résznél beírsz egy "*"-ot. Ezzel kb 3mp-ként egy üres parancsot ad a merevlemeznek a program ami ezáltal nem parkol. Én ezt használom windowson.
Azaz minden windows indításkor elindul automatikusan a HDSentinel is a háttérben.

(#62367) Yeffy válasza tomp (#62366) üzenetére


Yeffy
veterán

Ahh, ez mekkora tipp, nem is tudtam eddig! Halas koszonet erte!! :C :R
Viszont gondolom csak akkor mukodik, ha a HDS fut a hatterben, szoval erdemes inditani a Windows-zal egyutt, jol sejtem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62368) tomp válasza Yeffy (#62367) üzenetére


tomp
félisten

Igen jól!
De telepítés után eleve beállítja magát, hogy automatikusan induljon el. Ha bezárod simán a jobb felső "X"-el azzal csak az ablakot zárod be. Maga a program a háttérben fut tovább és senkit sem zavar. A háttérben brutál 4,2MB-ot foglal el a RAM-ból... :DDD

(#62369) Yeffy válasza tomp (#62368) üzenetére


Yeffy
veterán

Ok, akkor atallitom, amint megjon az uj szerzemeny, hogy automatice toltodjon bekapcsolaskor.

Koszi meg egyszer neked is! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62370) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Toshiba P300-as helyett a normál 5700RPM -es Toshiba mennyire ajánlott? Mert gondoltam venni kellene egy 2 vagy 3 TB-osat a rendszer mellé, de a P300 nekem túl zajosnak tűnik a mostani WD-hez képest ami most benne van a gépben (mivel már korábban vettem egy P300-ast de azt nem használom minden nap).

(#62371) ANOka válasza tomp (#62366) üzenetére


ANOka
őstag

Ez a HDS beállítás hogyan hat a Windows energiagazdálkodás beállításaira?
Pontosabban ott van egy paraméter, hogy merevlemezek kikapcsolása. Oda milyen értéket célszerű beírni, ha a HDS-ben *-ot használunk?

(#62372) SpG válasza ANOka (#62371) üzenetére


SpG
csendes tag

Az csak inaktivitásra érvényes. A HDS pont aktivvá teszi az eszközt, ami így nem lesz leállítva.

Ha jól értelmezem...

SpG

(#62373) tomp válasza SpG (#62372) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan! A windowsos beállítás csak az inaktív állapotra érvényes. De HDS miatt soha nem lesz inaktív a merevlemez.

(#62374) Dzsekó válasza Atomantiii (#62370) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha kisebb RPM-es vinyó kell, akkor inkább WD Purple. 3 év gari és nem parkol.

(#62375) Dzsekó válasza Amazonas (#62361) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pont ahogyan írtad.
WD10EZEX az utolsó igazi Blue. A Green is megbízható volt régen kb. EARX szériáig,
de aztán rontottak a minőségükön és levitték 3-ról 2 évre a garijukat. Egyesítették a Blue-val,
és a WD10EZEX-nek is 2 év lett a garija. Statisztika szerint az EZEX jobban bírja, mint az EZRZ.

(#62376) Atomantiii válasza Dzsekó (#62374) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi.

(#62377) Yeffy válasza Dzsekó (#62375) üzenetére


Yeffy
veterán

Mik a tapasztalatok a Toshiba UZSVA mobilvinyojaval, amit majd keszulok venni?
Az is csak 2 ev garis, de korabban jo tapasztalatim voltak/vannak Toshi-val.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62378) Pala válasza Yeffy (#62377) üzenetére


Pala
veterán

En epp most vettem egyet (2TB-os verzio), eddig 3 nap hasznalat utan minden oke, persze ebbol meg sokmindent nem lehet leszurni. Halk es huvos, ennyit tudok rola mondani. :K

(#62379) Yeffy válasza Pala (#62378) üzenetére


Yeffy
veterán

Az jo.
Remelem, hogy jobban fog teljesiteni, mint a hulladek elozo. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62380) Amazonas válasza Yeffy (#62379) üzenetére


Amazonas
senior tag

Magyarországnál nem fog jobban. :)

(#62381) Pala válasza Yeffy (#62379) üzenetére


Pala
veterán

Attól függ mi számít jónak. :) Sebességben nyilván nem egy bajnok, mivel csak 5400rpm-es. Én pl. adattárolásra vettem, külső házba rakva, hetente 1x van gépre dugva. Így nem hiszem, hogy sok baja lenne.

(#62382) flash-


flash-
veterán

2TB WD20PURZ és 1TB WD10EZEX közül torrentnél,játéknál mennyivel gyorsabb az utóbbi?

vagy nem releváns a különbség?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#62383) M107 válasza flash- (#62382) üzenetére


M107
addikt

:R

WD20PURZ 5400 Rpm
WD10EZEX 7200 Rpm

Sokan mondják a 7200 -as jobb én anno RED 5400 Rpm játszottam Full HD-ban és stabil volt nem nagyon volt micro lag.
A legjobb a mai árak mellett, 240 GB vagy egy 500 GB SSD, a különbség leírhatatlan.

UI:

Meg pesze legyen meg az ajánlott CPU, VGA, és ram mennyiség. :D

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62384) Emu


Emu
őstag

Kollégák!
Kicsit off, de nem találtam jobb topikot :B
Ha egy külső merevlemezt egyszerre akarnak windows és os-x környezetben is használni, akkor jól tudom, hogy a fat32-re formázás a jó megoldás?
Köszönöm!

(#62385) flash- válasza M107 (#62383) üzenetére


flash-
veterán

és a Toshiba p300?

tesztek szerint elég gyors...
van vmi hátránya?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#62386) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Ha NAS-ba vennék WD Purple HDD-t, ami a leírása alapján megfigyelőrendszerekhez ajánlott, érne-e valami hátrány a sima, vagy a kifejezetten NAS-ba ajánlott (pl. WD Red) HDD-khez képest?

A NAS torrentezésre, illetve filmek / zenék SMB megosztott tárolására szolgál.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62387) King Unique válasza Emu (#62384) üzenetére


King Unique
titán

Olyan szempontból jó lehet a FAT32 is, hogy a Windows és a macOS egyaránt natívan írja és olvassa. Viszont másrészről elavult fájlrendszer és a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat sem kezeli, 512e alapon 2 TB lehet a kötet max. mérete stb... Helyette inkább az exFAT javasolt, azt szintén natívan kezeli mindkét rendszer és nincsenek olyan korlátai, mint a FAT32-nek. De akár az NTFS is opció lehet, viszont azt a macOS alapértelmezetten csak olvasni képes, az írásához külső program / terminálos trükközés szükséges.

Egyébként a topik összefoglalója, téma tudnivalók, fórum keresője mondanak valamit? :)

(#62388) King Unique válasza TCr (#62386) üzenetére


King Unique
titán

NAS-ba hivatalosan a Red való, nem a Purple, utóbbi felügyeleti rendszerekhez ajánlott. Viszont itt a topikban is volt már szó arról, hogy a gyakorlatban akár a Purple is használható ilyen célra, sőt többen használják is (példa).

(#62389) ANOka válasza flash- (#62385) üzenetére


ANOka
őstag

Egyesek szerint hangos.

Én kettőt is vettem a hónap elején. Vagy a ház túl jól szigetel(t), amibe beleraktam, vagy a fülem süket (vagy mindkettő :D ), de én nem hallom hangosnak.

(#62390) Y0da


Y0da
csendes tag

Sziasztok!
Egyszerű adattárolásra melyik lenne jobb? Seagate ST12000VN0007 vagy Toshiba MG07ACA12TE?

(#62391) Atomantiii válasza ANOka (#62389) üzenetére


Atomantiii
őstag

Valamivel hangosabb, mint a régi WD és Samsung merevlemezeim, de annyira nem vészes.

(#62393) Piftuka


Piftuka
veterán

Mi a különbség a WD Purple WD30PURZ és WD30PURX merevlemez modellek között? :F

"Aquila non captat muscas."

(#62394) Buckey válasza Piftuka (#62393) üzenetére


Buckey
senior tag

Állítólag csak a Z és az X. ;] (amit kétlek, de lehet, hogy csak túl paranoiás vagyok)
De hogy miért kellett átnevezni, ezt halandó ember sohasem fogja megtudni.

Amúgy a jobb felső sarokban is le van írva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62395) Yeffy válasza Pala (#62381) üzenetére


Yeffy
veterán

Persze, a lassabb sebesseggel tisztaban vagyok, nem is varom tole azt, mint egy 7200-astol, adattarolo vinyonak lesz a laposba, amig nalam van (terveim szerint fel ev).

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62396) Yeffy válasza Amazonas (#62380) üzenetére


Yeffy
veterán

Lol :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#62397) Piftuka válasza Buckey (#62394) üzenetére


Piftuka
veterán

Óh! o_O

Nem is tudtam, hogy van "jobb felső sarok". :N

Mindenesetre köszönöm az információt! :R

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#62398) Buckey válasza Piftuka (#62397) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen! :)

(#62399) Piftuka válasza Buckey (#62398) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindenesetre megrendeltem az "Z" sorozatba tartozó, 3 TB-os modellt. :K

Bízom benne, hogy hűséggel kiszolgál sok évig, mint a korábbi "Blue" sorozatos elődje! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#62400) Buckey válasza Piftuka (#62399) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is reménykedem benne, csak nekem az X végű a 3TB-os és egy évvel későbbi a Z végű 4TB-os. Augusztus óta még nem álltak le (állítólag jobb, ha mindig forognak a tányérok).
Ha elmennek 5 évig, akkor már a NAS-t is cserélem. :DD
Meg remélem addig ideér egy rendes internet is a lakásba. Vagy addigra lesz 5G. :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.