Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) enginev3.0 válasza MaxxDamage (#63499) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megjött a HDD, kétségtelenül működik

Érdemes alapértelmezett foglalási egységen hagyni, vagy rakjam nagyobbra? Csak torrentezés megy rajta (lightosan) és filmek / sorozatok lesznek rajta amit több ember fog majd nézni plexen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63502) ANOka válasza enginev3.0 (#63501) üzenetére


ANOka
őstag

Mivel azok általában nagyméretű fájlok, ezért azokhoz javasolt nagyobb foglalási egységet használni.

(#63503) Dzsekó válasza zoltannagy (#63500) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi már régen HGST (Hitachi Global Storage) néven fut, így van az összefoglalóban.
WD is jó. Amelyik vinyóra legalább 3 év garit adnak, az már általában jobb minőségű.

Ilyesmi kereteket nézhetsz, ha nincs előlapod:
Akasa
Chenbro

[ Szerkesztve ]

(#63504) enginev3.0 válasza ANOka (#63502) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor nem jól gondolkodtam hogy pl kisebb fájloknál érdemes nagyobb foglalási egységet használni, hogy bár maga pl egy kép kicsi, de pont ezért jobb a nagyobb foglalási egység, mert bár többet foglal gyakorlatilag mint maga a fájl tényleges mérete (pl 10kbos képnél 64kbot foglal ha ekkora egységet adok meg) és így könnyebben találja meg a hdd-n, viszont ebből kifolyólag úgy hittem hogy egy filmnél vagy sorozatnál ez már nem számít :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63505) zoltannagy válasza Dzsekó (#63503) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm! :R

(#63506) ANOka válasza enginev3.0 (#63504) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem meg számít, hiszen nem mindegy, hogy hány részre (clusterre) kell "szétszabdalni" a nagy fájlokat és visszaolvasáskor ezáltal mennyit kell "egyenként" megcímezni.

Ld.: Helyfoglalási egység

De ha tévednék, akkor majd a nálam szakibbak kijavítanak! :)

[ Szerkesztve ]

(#63507) enginev3.0 válasza ANOka (#63506) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sokat olvastam, sajnos a legtöbb cikk elavult, és nincs benne pl a 2MB foglalási egység, ami már elérhető formázáskor. Én ezt választottam, mert a logika szerint ez a legjobb nagy fájlok esetén (nincs annyi elpazarolt hely mint kis fájloknál)

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63508) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Tévéhez ill, notebookhoz szeretnék USB csatolós minimum 2 TB-os, max. 4 TB-os megbízható HDD-t venni és rajta elsősorban full HD-s filmeket tárolni. Azonfelül biztonsági tárolónak is használnám fontosabb dolgokhoz.
Nem tudom, hogy külső HDD-t vegyek, vagy mobil racket és hozzá HDD-t?
És hogy 3.5 vagy 2.5 collos méretű legyen-e?
Mik az előnyei ill. hátrányai a két méretnek egymással szemben?
Esetleg konkrét típust tudnátok ajánlani?

Arra gondoltam, itt az Apróról venném meg használtan, a kedvező ár érdekében.

Köszönettel várom válaszotokat.

(#63509) King Unique válasza peter889 (#63508) üzenetére


King Unique
titán

Először a topik összefoglalójának és jobb felül a téma tudnivalók elolvasásával kellett volna kezdeni, ezért. :B De amúgy a fórum keresője is hasznos dolog, katt 1, katt 2.

Ha a tévén korrekt USB-n a tápellátás, van rajta "HDD 5V 1A" port, vagy 2 db 500 mA-es port Y-kábelhez, akkor a 2,5"-os külső merevlemez is rendben lehet. Ellenkező esetben viszont biztosabb a 3,5"-os a külső tápellátás miatt. Aztán a 2 TB még oké, de a 4 TB már kérdéses lehet attól függően, hogy kezeli-e egyáltalán a tévé a 2 TB+ és a GPT partíciós séma szerint lemezeket. Továbbá megvannak a maga előnyei és hátrányai a gyárilag készre szerelt és a külső ház + merevlemez = külső merevlemez megoldásnak is. Az utóbbi legfontosabb előnyei pl. a szerelhetőség és az átlagnál tartósabb belső HDD tetszőleges kiválasztásának lehetősége. Ha az utóbbit választod, akkor annál a belső merevlemez felől értelemszerűen ebben a topikban kell majd érdeklődni.

Lehet akár használtan is venni ilyeneket, ha korrekt a külső merevlemez állapota és még valamennyi garancia is van rá. De ha nem, vagy csak az utóbbi nincsen, akkor érdemes megfontolni, hogy a pár-néhány ezer mínusz megér-e annyit. Ha nem, akkor célszerűbb inkább újan megvenni és manapság azért pl. egy 2,5" | 2 TB modell sem különösebben drága (példa). Sőt, ennek a 4 TB-os változata szintén nem.

[ Szerkesztve ]

(#63510) peter889 válasza King Unique (#63509) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ. Azzal kezdtem én, csak aztán belefáradtam a tanulmányozásba.

A tévémen csak 0.5 A-es USB csatlakozó van és csak az az egyetlen USB csati. Máshonnan nem tudná felvenni a hiányzó 0.5 ampert?
De azt sem értem, miért készítenek 0.5 A-es csatikat, ha az az egyetlen USB-s port a készüléken.
De van a tévén felvétel funkció is.

(#63511) peter889 válasza King Unique (#63509) üzenetére


peter889
őstag

Ja és Sony kdl40r455c tévém van, nem tudom hogy ez max. hány GB-os HDD-t tud kezelni. Hiába olvasgattam a tájékoztatóját, nem találtam.

(#63512) King Unique válasza peter889 (#63510) üzenetére


King Unique
titán

Hát azért nem olyan hosszú, hogy ne lehessen a végére érni. Meg ott világosan fel van tüntetve, hogy a külső merevlemezes, külső házas témákkal a társtopikok foglalkoznak, ez a topik viszont a belső merevlemezekkel. Pont ezért kifejezetten az előbbi témát értelemszerűen a megfelelő topikban kellene folytatni, nem itt. De végül is a lényeg már lett írva és példa is linkelve volt.

Ha csak 1 db, 0,5 A-es USB-port van a tévén, az eleve necces, vagy / vagy kategória. De szükség esetén akár pl. egy aktív USB-elosztó (hub) közbeiktatásával is megoldható a plusz tápellátás. Vagy másik lehetőség a 3,5"-os, külső tápos külső HDD használata, aminél nyilván nem téma ez. A tévé jellemzői és képességei, meg az azzal való külső merevlemezes tapasztalatok felől értelemszerűen annak a topikjában kellene érdeklődni, vagyis esetedben a SONY LCD és LED TV-k topikban.

Ennyi, részemről itt zártam a témát.

[ Szerkesztve ]

(#63513) tibaimp válasza peter889 (#63510) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Teljes mértékben egyetértek King Unique kollégával, annyit tennék hozzá, ha nem akarsz kompatibilitási gondokba szaladni:
- 3,5 colos külső házat vegyél így megoldva a tápellátás,
- ne gyárit vegyél mert azok olyanok amilyenek, hanem Te magad rakd össze (vagy egy pc bolt), így Te magad választod meg, hogy milyen HDD-t teszel bele (WD Purple/red)
- 2TB-os HDD-t vegyél, mert azt még lehet MBR partícióra formázni, így tuti (remélem) látni fogja a TV-d.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63514) peter889 válasza tibaimp (#63513) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az infókat mindkettőtöknek.
És ugye 3.5 colos HDD-t ajánlanál a 3.5 colos házba?
(Bár nem tudom kisebbet be lehetne egyáltalán tenni.)

(#63512) King Unique,
(Nekem vannak túl fárasztó napjaim, nem az anyaggal van probléma.)
Csak már nem akartam a kérdés-csokrom 4-5 topikba szétszedni, de igazad van, több különböző topik témájába tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#63515) tibaimp válasza peter889 (#63514) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Persze 3,5 házba 3,5 HDD-t. Fontos USB 3.0 külső házat vegyél! Például ez, nekem ilyenből van 2db eddig OK: SHARKOON Swift Case PRO USB 3.0

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63516) peter889 válasza tibaimp (#63515) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a tippet. :R

(#63517) cocka válasza peter889 (#63514) üzenetére


cocka
veterán

Megsúgom a 2.5-es hddk is mennek a 3.5-es házakkal. :D

(#63518) peter889 válasza cocka (#63517) üzenetére


peter889
őstag

Értem. Még ezek a kérdéseim merültek fel:

És mindegyik 2.5-es HDD rendesen betehető minden 3.5-es házba?
És a 2.5-es vagy a 3.5-es HDD-k a megbízhatóbbak, hosszabb életűek?
És durván hány watt a teljesítmény-felvétele a 2.5-es és mennyi a 3.5-es HDD-knek?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#63519) cocka válasza peter889 (#63518) üzenetére


cocka
veterán

Hát hogy konkrétan, hogy kell egy 3.5-es házba beszerelni, azt nem tudom, mert én nem szoktam "ráhúzni" és rácsavarozni a házat, de gondolom a 2.5-ről 3.5-re alakító beépítő keret kellhet, mert különben lötyögne a vinyó benne.

És a 2.5-es vagy a 3.5-es HDD-k a megbízhatóbbak, hosszabb életűek?

Hát ez nehéz kérdés. A 2.5-eseket elvileg úgy tervezik, hogy durvább gyötrelmeket is kibírjon, plusz van bennük valamiféle védelem rázkódás meg leesés ellen. De ez még korántsem jelenti azt, hogy biztosan hosszabb életű lesz, mint egy 3.5-es.

És durván hány watt a teljesítmény-felvétele a 2.5-es és mennyi a 3.5-es HDD-knek?

Hát attól függ mikor gyártották, mekkora a tárkapacitása, milyen rpmmel forognak a lemezek benne, hány lemez van benne stb.. működés közben (írás-olvasás közben) vagy csak állás közben vagy "alvó módban". De annyit tudok írni, hogy a 3.5-eseknek működés közben olyan 4-8 watt a fentiektől függően. Plusz a bekapcsoláskor biztosan pár mpig többet fogyaszt ennél is, mert akkor minimum 2-2.5 amper szokott kelleni nekik.
A 2.5-es meg gondolom ennek megfelelően jóval kevesebb, tehát működés közben max. 4-5 watt lehet vagy még annyi se, csak úgy van szinten szerintem meg max. 1-2 watt.

Maradjunk annyiban, hogy megpróbáltam válaszolni, az okosabbak, majd kiigazítanak, ha valami baromságot írtam. :D

(#63520) Alex kettő válasza cocka (#63519) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Ne haragudjatok, de nem mennétek át a fentebb is írt topikokba?

(#63521) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
Egy 3.5-ös WD HDD-nek, sok a 48 fok? :Y
Ma tettem bele a PC-be igaz, hogy még a beépítő keret nincs meg és szinte egymás tetejére raktam a 2 HDD-t, de normális e még a hőfok vagy inkább ne rakjam így mert túlmelegszik?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#63522) ANOka válasza zoltannagy (#63521) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem nem.
De a hőmérséklethez tartozó színeket a beállításokban tudod módosítani.

Szerk.: kép

[ Szerkesztve ]

(#63523) zoltannagy válasza ANOka (#63522) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszi!! :R

(#63524) Pgraph válasza zoltannagy (#63521) üzenetére


Pgraph
aktív tag

A magam részéről HDD-t nem engednék 50 fok közelébe. Tartósan nem egészséges véleményem szerint. Egy ventilátorral és az összezsúfoltság oldásával (ha ez lehetséges) 40 fok környékére, de inkább ez alá, 33-36 fok köré vinném le a hőmérsékletét.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#63525) Buckey válasza zoltannagy (#63521) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Nekem a 8TB-os WD Purple alapjáraton 44°C-os volt, terhelve 50°C.
Én sokallottam és átvariáltam a NAS-t, így már csak 36°C, ami már nekem megfelel. De én „hűtésmániás” vagyok. :DD
Amúgy a szervertermekben 23°C körül vannak a HDD-k.

(#63526) peter889 válasza cocka (#63519) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ.
Csak jól írtad tán, ha a többiek nem javították ki. :)

(#63520) Alex kettő, legutóbbi üzenetváltás túlnyomó részben ide tartozik, ha csak nincs külön topik a HDD-k teljesítményfelvételére ill. megbízhatóságára - ha tudsz olyan topikokról légyszi linkeld be.

[ Szerkesztve ]

(#63527) ANOka válasza Pgraph (#63524) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem 5 db HDD van "egymáson", úgy, hogy előttük van egy 12 cm-es ventilátor.
30 °C kánikula felett szokott ennyire felmelegedni klíma nélküli, csak egy álló ventilátort tartalmazó szobában.
Én inkább csend mániás vagyok: a gépbe ventilátor csak halk üzemben mehet!

[ Szerkesztve ]

(#63528) Buckey válasza ANOka (#63527) üzenetére


Buckey
senior tag

5db HDD nem éppen a csendről szól. :)
Én kiraktam még azt a kettő HDD-T is a szobából, így tényleg néma a gép (szó szerint néma).

(#63529) racskobalazs válasza Buckey (#63528) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Már full SSD-vel nyomod? :D

Mik vannak bent? Én is gondolkodok cseréken.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#63530) Buckey válasza racskobalazs (#63529) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem. A szobában van a gép, amin a rendszer SSD-n fut. Ez így néma. A HDD-k kerültek NAS-ba, a tárolóba, vagyis már ott is egy SSD van a rendszernek és egy HDD az adatoknak. Ott zajonghat a HDD.
Azért annyira nem vagyok tollas, hogy több TB SSD-t tartsak. :DD

(#63531) tibaimp válasza zoltannagy (#63521) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarok okoskodni, de szerintem a számítástechnikában akkor a legoptimálisabb a működés, ha minél alacsonyabb a hőfok, ez mindenre igaz, a HDD-re is. Nálam is sok HDD van a gépben, de egy 24cm-es cucc telibe fújja őket (CM HAF 932-es ház), így elég hűvösek. :)

Szerintem, ha áthelyezéssel, plusz venti beszerelésével tudsz csökkenteni a hőfokon, hosszú távon megéri.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63532) ANOka válasza tibaimp (#63531) üzenetére


ANOka
őstag

Ez igaz, viszont mindenkinek az arany középutat kell megtalálni a saját igényeihez és lehetőségeihez!

(#63533) zoltannagy válasza tibaimp (#63531) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!
A HDD-t áthelyeztem, így már nem megy 39 fok fölé.
Ez egy fekvő HP gép itt azért korlátozottak a lehetőségek, egy ventilátort is beszerelnék csak fekvő gépbe nem tudom, hogy-hogy lehetne hogy el is férjen.

(#63534) trafipax


trafipax
tag

A WD Purple fekete margójára csak annyit, hogy nem sűrűn szoktak tönkremenni, de nálam mégis bekövetkezett, elkezdte gyűjteni a Bad sectorokat és a NAS már fel sem ismerte. PC-n tesztelve HDD Sentinel felismerte a hibás szektorokat és a PC tudta írni olvasni. Hála istennek még gari időn belül a 2TB PRUX cserélve lett egy 2TB PRUZ-ra.... remélem ez jobban bírja.... :))

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#63535) arcitec válasza trafipax (#63534) üzenetére


arcitec
addikt

Szia. ? % -os hibás volt, hol gariztattad,simán elfogadták,mennyi idő stb ... Köszönve ...

(#63536) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Vettem én nemrég egy 3TB Toshiba P300as HDD-t, és lenne vele egy kis gondom.
Ha bármit csinál, tehát dolgozik, nagyon hangossan kerreg..
Mármint szerintem hangosan mert közel 20éves számítógépes pályfutásom során nem hallottam még ilyet. Persze régebben is hallottam 1-2 alkalommal hogy dolgozik a vinyó, de ilyet még sosem tapasztaltam.
HDD sentinel szerint 100%os, de akkor sem hinném hogy ez normális.

Másnak van ilyenje, tapasztalt hasonlót? Mivel tudnám még monitorozni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#63537) trafipax válasza arcitec (#63535) üzenetére


trafipax
tag

ha jól emlékszem akkor 125 hibás szektor volt, nem néztem a %-ot. Aqua-s vásárlás volt, bevittem garpapírt odaadtam, az eladó szemrevételezte (külsérelmi nyomok, karcok horpadások) majd, bevette, jegyzőkönyvet írtunk. kb 1 hétre rá jött a mail, hogy csere, fáradjak be az üzletbe. Bementem, jegyzőkönyv garipapír bemutat, és már kaptam is az újat. Gyors és probléma mentes volt. Köszönet nekik (ha olvassák) bár ez nem reklám akart lenni :)

eleinte a Current Pending Sector Count ba voltak, majd a test után átkerültek a raw read error ba (asszem ez volt a neve)

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#63538) tibaimp válasza ANOka (#63532) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, jogos!!

zoltannagy: látod, az áthelyezéssel nyertél ~10°C-ot, ha csak 2 évvel bírja tovább, már megérte :)

Sirandrish: nekem a nem ajánlott DT01ACA300 verzióból (ez ha jól tudom a Tied elődje) van/volt 3db 3TB-os, de az általad említett "zajt" nem tapasztaltam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63539) zoltannagy válasza tibaimp (#63538) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Így van és köszönöm!
Ráadásul, 30.5 fokos szobában :D
Holnap lövök egy képet a gép belsejéről, hátha lesz valakinek ötlete, hogy hová lehetne egy ventit beszerelni :)

(#63540) Dzsekó válasza zoltannagy (#63539) üzenetére


Dzsekó
addikt

40 fok alatt nem kell hűteni a HDD-t. 45 fok felett kezdi nem jól érezni magát egy HDD.

[ Szerkesztve ]

(#63541) arcitec válasza zoltannagy (#63539) üzenetére


arcitec
addikt

Nálam ilyenek vannak mindkét HDD-n : [link] Google: [link]
Egyik sem volt túl magas hőmérsékleten talán max 45 fokos, persze nyilván hűtés nélkül akár több is lehet bőven. Általában sikerül max 33 fokig de bőven alatta tartani .A külső - dobozos - egységekre pedig: [link]
Abszolút bevált mindkét módszer. A jégakkut papírkéztörlőbe kell tekerni. Több terrát másoltam a külső házban lévő HDD-re a nagyot tettem rá, a 30 fokot alig érte el...még sok is volt neki...
Ettől függetlenül most az egyik 4TB WD Red mára már csak 18% lehet még 1-2 nap és 0%-os lesz,nyilván nem a hőmérséklet nyírta ki :O

[ Szerkesztve ]

(#63542) arcitec válasza arcitec (#63541) üzenetére


arcitec
addikt

Példának okán van egy 250GB pendrive, az eléggé melegszik(kézre) - zenelejátszó forrása, egy kisebb akkut tettem rá több óra után is hideg volt,nélküle érezhetően nagyon meleg volt...

[ Szerkesztve ]

(#63543) zoltannagy válasza arcitec (#63541) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Én is nézegettem hasonlókat ha beférne a gépembe :D
Itt van 2 kép, valami kis venti lehet nem ártana, ha van ötlet, hogy tudnám belepaszírozni tudom, elég zsúfolt a hely. :R

Mivel nagyobb mint 5 MB a kép így nem engedi ide, így feltöltöm.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#63544) zoltannagy válasza Dzsekó (#63540) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Már 42 fok :DDD
Mondjuk 42-nél nem megy feljebb.

(#63545) arcitec válasza zoltannagy (#63543) üzenetére


arcitec
addikt

Hát nem a legjobb szögből készült képek, de pl nálam - mivel sajna a ház jellege olyan - hogy a videó kártya, ha hajtva van ez elég meleget termel, hogy a HDD-k is kapjanak belőle.Nos, a ház alján van rácsozat és arra ,oda fektettem egy talán 120-as ventit, ( akkor még lehetett kapni kicsi szilikon rugós,mágneses talpacskákat ) ami nyomja pluszban , úgy kb középen (nincs előtte szinte semmi) felfele a levegőt. Tehát ez és a HDD hűtés már megfelelő a HDD-k hőmérséklete akkor megy úgy 34-35 fokig fel, ha a videó kártya is hajtva van(játék).
Igen a ház tetején is van egy min 240-es venti.(Ez gyári) :DDD Meg e HDD-k előtt egy 120-as(gyárilag) :DDD
Tehát így a gépben 2 db HDD hűtő. Egy előlapi(ami az SSD-t is hűti valamennyire. Egy hátul,egy fent, egy lent.A táp lefele kifele hűti magát.És ez így összességben rendben is van már évek óta... ;)

[ Szerkesztve ]

(#63546) dchard


dchard
veterán

Hadd kérdezzem meg az urakat, hogy a Toshiba P300-ban van bármilyen automata fejparkoltató, esetleg motorleállító hülyeség amit ki kellene kapcsolnom?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63547) bolic


bolic
őstag

Én mindig légkondival hűtőm az otthoni szerver gépemet, átlagos hűtésű légkondival 38 fok, enélkül üresjáraton mindig 40-43 fok. :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63548) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Western Digital RED 1TB 3.5" 64MB SATA3 WD10EFRX
alkalmas lenne adattárolásra elsődlegesen,illetve 1-1 játék futtatására ? rendszernek ssd-t használok
:R :R :R

(#63549) arcitec válasza bolic (#63547) üzenetére


arcitec
addikt

Télen is? ;]

(#63550) cocka válasza dchard (#63546) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem tuti nincs, mert egyezik a load/unload cycle a start/stoppal mindig.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.