Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Adat és film tárolására és lejátszásra szeretnék 4TB merevlemezt.
Ezek közül melyik a jobb választás?
Western Digital Purple 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40PURZ
Seagate SkyHawk 4TB 64MB 5900rpm SATA 3 T4000VX007
Seagate IronWolf 3.5 4TB 5900rpm 64MB SATA3 ST4000VN008

Hangba van különbség,melyik csendesebb?
A Seagate IronWolf és SkyHawk között mi a különbség?
Köszönöm.

(#62102) Dzsekó válasza rayman2006 (#62101) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple és Skyhawk inkább, mert azok nem parkolnak.
Purple ~ Skyhawk
Red ~ Ironwolf
Mindegyik halk.

[ Szerkesztve ]

(#62103) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

egy régi de tökéletesen működő WD Green 1 TB helyett néznék egy 2 TB-os tároló vinyót (van ssd és van egy WD Ezex-em is mellé).

Purple/Skyhawk és Red/Ironwolf szériában gondolkozom, de jól látom, hogy alapvetően a WD vonal 3 év garis, a Seagate inkább legtöbb helyen csak 2, továbbá hogy a statisztika (Iponost néztem) szerint a Seagate azért jobban hullik? Szóval inkább WD Red, mint Seagate Ironwolf és inkább WD Purple, mint Seagate Skyhawk?

(#62104) rayman2006 válasza Dzsekó (#62102) üzenetére


rayman2006
tag

Helló.
Köszi a választ.
Akkor Purple vagy Skyhawk érdemes venni.
Szerinted melyik a megbízhatóbb WD vagy Seagate?
Számít gyakorlatba 5900rpm a Seaget,észre venni különbséget?

(#62105) Czimby


Czimby
addikt

Gyors kérdés!

Netezős gépbe
1Tb WD Blue vagy P300??

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62106) newmoonlight válasza rayman2006 (#62104) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ma üzemeltem be az új, 10TB-os Purple-t. (Előtte is ilyen volt, 2, ill. 6TB-osak.) Megfelelően gyors, megbízható és teljesen halk. Egyszer próbáltam ki a WD Black-et, soha többé nem teszek ilyet. Zakatolt, mint Stephenson gőzmozdonya.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#62107) rayman2006 válasza newmoonlight (#62106) üzenetére


rayman2006
tag

Köszi az infót.
Akkor WD lesz ezek szerint bevált.

(#62108) Dzsekó válasza Czimby (#62105) üzenetére


Dzsekó
addikt

Amelyik az olcsóbb. :)
P300 egy picivel gyorsabb, WD10EZEX meg egy picivel halkabb. De nincs számottevő különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#62109) Dzsekó válasza Orgi (#62103) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kb. egy kutya. Gyári gari mindegyikre 3 év, csak meg kell találni a megfelelő boltot, ahol meg is adják a 3 évet.
Én azt mondom, hogy vedd azt és ott, amelyik a legolcsóbb és 3 év garit meg is adják rá.

rayman2006: Ez rád is vonatkozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#62110) rayman2006 válasza Dzsekó (#62109) üzenetére


rayman2006
tag

Köszi.
Igen figyelem 3-évet.
Aqua-tól rendelem WD-t régi megbízható cég gondlom.

(#62111) newmoonlight válasza Dzsekó (#62109) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ehhez egy kis lábjegyzet. Jogos, el kell olvasni az árukeresőn a véleményeket. Én sajnos kicsit felületes voltam (bedőlve az alacsony árnak) innen rendeltem a 10TB-s Purple-t és -bár néhány nap csúszással (nagy megkönnyebbülésemre :R )- meg is jött, de a gariztatáshoz túl nagy reményeket nem fűzök...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#62112) Czimby válasza Dzsekó (#62108) üzenetére


Czimby
addikt

WD lett az adott üzletben 2év garival adják, a P300 sajnos sok helyen csak 1éves.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62113) rsay


rsay
csendes tag

Sziasztok! Notebookba, caddybe, másodlagos tárolónak, SSD mellé 15eftig 1TB méretben mit ajánlanátok?

(#62114) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok!

Játékra megfelelő lenne a Toshiba P300 1TB vagy van ennél jobb is olyan 15 ezerig?

Op. rendszer SSD-n van!Jelenleg egy WD10EZEX üzemel.

(#62115) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok.

NAS-ba lesz, főleg media servernek használom, de fájlmegosztás is megy rajta. Mik a mai megbízható vételek 3 TB és 6 TB közt ? Az hogy mennyire halk, igazából nem szempont, mert folyosón dolgozik. Ami még szempont, hogy biztonságos adat tárolás is megy, tehát van duplikáció is bizonyos csomagoknál.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#62116) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Vettem egy 4TB-os Purple vinyót. Olyan hangja van üresjáratban, mintha tücskök laknának benne. 16-17khz körüli magasfrekvenciás zaj, a hallásküszöböm közelében, a falra mászok tőle. Megy vissza elállással, valaki találkozott már ilyennel?

Rendeltem helyette egy SkyHawk-ot, hátha azzal nem lesz gond...

(#62117) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Médialejátszóhoz mit ajánlanátok ha fontos lenne a hangtalanság, a fogyasztás és persze az ár-érték arány? :) 2 és 6 TB között nézelődöm.

Legjobb lenne 2,5"-os méretben, mert egy ilyen lejátszóba szánom ami 2,5"-os merevlemezt fogad (bár csak 2 TB-ig :((( ), de persze ha állandó üzemre nincs megfelelő, akkor marad a 3,5" valami olcsó USB 3.0-ás házzal. De már csak a fogyasztás miatt is jobb lenne a 2,5". Szerintem. Vagy mennyit fogyaszt pl. egy WD Purple 4TB-os HDD?
Mondjuk nem tudom, hogy mennyire kellene nekem 0-24-re szánt merevlemez, mert csak akkor dolgozna igazából ha filmet nézek, torrentezek, vagy pár fájlt szeretnék távolról elérni rajta, éjszakára lehet le is kapcsolnám.

[ Szerkesztve ]

(#62118) Kolondrum válasza Gabbbb (#62116) üzenetére

A 2tb-osra rá kellett tennem a kezem, hogy érezzem egyáltalán megy.

(#62119) chros válasza Gabbbb (#62116) üzenetére


chros
őstag

Nalam 6tb-s hazban megy, s csak akkor hallhato jobban, ha tob process dolgozik egyszerre ezerrel. Egyebkent en nem hallom, pedig en is allergias vagyok mindenfele zajar, plane hosszutavon.
Hazban van vagy kulso egysegben, dokkoloban, stb?

(#62120) maestro87 válasza maestro87 (#62117) üzenetére


maestro87
őstag

2,5"-os méretben jóformán nincs is 4TB-os belső merevlemez? :Y Árukereső csak egy Seagate Barracuda-t dob ki.

[ Szerkesztve ]

(#62121) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék venni egy külső merevlemezt ehhez kérem a segítségeteket .
Tv-hez kellene,4k-s filmekhez , 1 TB os elég lenne Nem tudom hogy külső tápos vagy vagy usb-s a jobb -e ezért érdeklődök , a keret pedig kb 20-25 ezer forint lenne . Előre is köszönöm a segítséget .

El. Psy. Congroo.

(#62122) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

2 TB os merevlemezek közül melyiket érdemes/szabad meg venni?
4k-s filmeket néznék róla.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#62123) Gabbbb válasza chros (#62119) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nyílt ház & nagyon halk gép.. 10 éves WD green a leghangosabb dolog benne.

Csak üresjáratban csinálja a csipogás/ciripelés szerű magasfrekvenciás hangot, elmúlt 20 évben rengeteg hdd járt már nálam, de ilyen hangot egyiknél sem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#62124) M107 válasza adamkaa777 (#62121) üzenetére


M107
addikt

:R

2.5 " usb3.0 HDD elég.
Mondjuk azt vedd figyelembe, hogy lehet hogy a start stop érték az növekszik szépen majd, de ha nincs állandóan rajta csak amikor kell akkor elhanyagolható.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62125) chros válasza Gabbbb (#62123) üzenetére


chros
őstag

Hmmm, erdekes, nalam talan csak a legelejen ment uresjaratban, de nem emlekszem erre. Majd ha lesz idom, akkor en is tesztelem (es az enyem is nagyon halk :) ).

(#62126) Dzsekó válasza Gabbbb (#62123) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem belefutottál egy rosszul sikerült példányba.

(#62127) adamkaa777 válasza M107 (#62124) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Szóval mind 1 milyet veszek tv-hez ? csak 3.0 usb-s legyen ?

El. Psy. Congroo.

(#62128) Dzsekó válasza maestro87 (#62120) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem nagyon van. Barracuda meg nem olyan megbízható.
Inkább Toshiba 3TB, de ez ugye csak 3TB-os.

(#62129) Dzsekó válasza adamkaa777 (#62127) üzenetére


Dzsekó
addikt

Minél több gari legyen rá, a többi mindegy. Továbbá MBR-re inicializáld, mert GPT-t sok TV nem ismeri fel.
Partíció lehet NTFS.

(#62130) maestro87 válasza Dzsekó (#62128) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor marad a 3,5"-os. Most 2-3 TB-osat 2,5"-os méretbe nem nagyon van értelme venni, mert ráteszek pár sorozatot és már el is fogyott. :DDD
Megtaláltam közben a Purple fogyasztási adatait is, és csak 5W-ot fogyaszt, az nem olyan sok. :)
Jól gondolom, hogy akkor most ez a Purple az ajánlott, vagy az olcsóbb szériából is jó lenne nekem valamelyik? :B
Ha lehet maradnék a Western Digital-nál, mert az eddig bevált a több mint 1300 nap üzemidejével és 12 ezer be-kikapcsolási ciklusával a háta mögött. :)

(#62131) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

usb-s külső HDD-t szeretnék vásárolni egy Dell Latitude E5470-hez, amiben nvme ssd-van jelenleg és nincs plusz sata 2,5"-os hdd férőhely neki. Vagy SSD vagy HDD, egyszerre a kettő nem rakható bele, akkor sem ha m.2-es az SSD.

A HDD nem lenne hordozgatva, csak otthon lenne az asztalon használva. Egyelőre a laptopra lesz rádugva, de később közvetlenül egy Dell dokkoló usb csatlakozójára lenne rádugva.

Ami fontos!

1TB bőven elég. Majdnem sok is.

A lehető legmegbízhatóbb és strapabíróbb megoldást szeretném, minimalizálva esélyét annak a HDD meghibásodik.

Eddig asztali gépem volt amiben egy WD Red 1TB WD10EFRX szigorúan csak adattárolásra. Nagyon jól bevált. Most is csak adattárolásra keresek winchestert, SSD-ről futna amúgy minden. A HDD-t nem tervezem lehúzgálni a laptopról vagy a dokkolóról.

Mit javasoltok erre a szituációra?

A, Egy 3,5"-os megbízható HDD (pl. WD Red 1TB WD10EFRX, mert meg van még egyelőre) belerakva egy jó minőségű usb 3.0-ás külső ház-ba.

B, 2,5"-os megbízható HDD hozzá belerakva egy usb 3.0-ás jó minőségű házba. HDD típusa? Mobil Rack típusa?

C, Külső HDD (Típus?)

(#62132) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#62131) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Bocsi, most vettem észre, hogy van külső hdd topik is.

Elnézést!

(#62133) gabo91


gabo91
aktív tag

WD10EARS-om tönkrement, helyette keresek.

2 partíció: játékoknak lenne az egyik fele, másik feléről meg megy a torrentezés/letöltés
Toshiba P300 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA
Toshiba P300 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA 13k

WD Blue 1TB WD10EZEX 13k

másik elképzelés hogy nézek nagyobbat picit, és csinálok egy harmadik partíciót ahova még limlomokat rakot.
(3-3-3TB green meg purple mellette a háttértár, illetve lesz egy 4TB purple is)

Az 1tb-osakkról olvastam már, nagyából egy kategória a kettő, viszont erről a kettőről szeretnék véleményt kérni:

2TB 64MB 5400rpm SATA 3 WD20EZRZ 19k 5400rpm nem rezegne úgy mint a 7200 :) sebességben van e különbség a wd10ezrz-hez képest? játékra/letöltésre mennyire ajánlott?

Toshiba P300 3.5 3TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA 22k ez meg 3tb szinte 2tb áráért. Róla mik a tapasztalatok? Ha a WD20EZRZ tudja hozni a WD10EZEX szintjét vagy a toshiba akkor inkább a nagyobbak közül választanék.

(#62134) Tetsuo válasza Gabbbb (#62116) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezeket a frekvenciákat a lakosság kb. 2/3-a nem hallja. Az emberek jelentős részének fogalma sincs, hogy miről beszélsz, lásd a többi választ...

(#62135) Gabbbb válasza Tetsuo (#62134) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ez igaz.

Na mindegy, hátha a holnap érkező SkyHawk jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#62136) Dzsekó válasza gabo91 (#62133) üzenetére


Dzsekó
addikt

P300 ajánlott, WD10EZRX ajánlott, ez még eredeti 7200RPM-es Blue.
Viszont EZRZ-k nem ajánlottak, mert átmatricázott Green-ek, nem olyan megbízhatóak.
5400RPM miatt EZRZ a leglassabb.
Én azt mondom, hogy Toshiba P300 kettéosztva három felé osztva a nyerő, ahogy a legelején írtad. P300-ból 1-2-3TB mindegyik jó, csak a pénztárcád szab határt. Ha van rá keret, akkor ajánlott a 2-3TB-os P300, amit ketté vagy három felé particionálhatsz.

maestro87: Purple erősen :K

[ Szerkesztve ]

(#62137) Gabbbb válasza Gabbbb (#62135) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Skyhawk 4TB:

WD purple és ST Skyhawk-on kívül van olyan halk lemez, ami nem parkol?

(#62138) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

WD5741utility Használható az összes új WD red lemezen?

(#62139) t420s


t420s
aktív tag

Üdv !

USB 3.0 külső HDD-t vagy pendrive-ot USB 3.1 -es alaplapra kötök? Gyorsabb lesz a filemozgatás mint a sima USB 3.0 alaplaphoz képest?

Tehát adott az USB 3.0 külső HDD és pendrive. És adott egy új USB 3.1-es porttal is rendelkező alaplap.
Gyorsabb lesz a filemozgatás ha a 3.0 eszközt a 3.1 portra kötöm? Vagy tök8?

(#62140) tzabo válasza Gabbbb (#62137) üzenetére


tzabo
tag

És ez teljesen új lemez? Nem más által már visszaküldöttet kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#62141) Gabbbb válasza tzabo (#62140) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Smart alapján új, legalábbis 0 percesnek írta, amikor betettem a gépbe..

(#62142) tzabo válasza Gabbbb (#62141) üzenetére


tzabo
tag

Kifoghattál egy rosszul sikerültet.
Nekem 2 darab 2 Tb-os van, lassan másfél és egy évesek. Nincs velük gondom szerencsére.
Gondolom ezt küldöd vissza garanciába.

(#62143) King Unique válasza Gabbbb (#62137) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg vadiújan vetted ezt a HDD-t, akkor nyilván abnormális, ha a SMART hibákat mutat. De ilyenkor érdemes lenne ránézni másik diagnosztikai programmal is, mint pl. a HDS, vagy a gyártó saját szoftvere (SeaTools). Ha az utóbbiak, pláne a gyártó szoftvere és annak tesztjei is (szektor)hibát jeleznek, akkor nincs miről beszélni. Lehet persze a különféle tesztekkel (pl. HDS), vagy egy lassú formázással próbálkozni, de ha már újan ilyen a HDD, az eleve nem jó. Ez esetben adja magát a garanciális csere lehetősége, vagy 14 napig akár a visszaküldés és elállás, ha online rendelted. Valószínű kifogtál egy gyárilag hibás darabot, vagy utólag a nem megfelelő csomagolás és szállítás miatt lett ilyen, amiről nem olyan régen egy másik topikban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#62144) Kolondrum válasza tzabo (#62142) üzenetére

Hát másfél év nem sok idő. Szép is lenne ha ennyit menne el egy HDD. Melóba van olyan IDE hdd ami 1500 napnál jár. A segatere rá nem tudnának venni, pedig régen kiszálltam az aktív számtekes életből. Fel sem merült, a CCTV felvevőben. Only WD, igaz az első azonnal kuka lett. :D

(#62145) King Unique válasza t420s (#62139) üzenetére


King Unique
titán

Először is az USB 3.1 = USB 3.1 Gen 2. Ellenben ha csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 portok vannak a gépeden, akkor nincs miről beszélni. Meg amúgy sincsen, mivel a Gen 2-es tempóhoz eleve olyannak kell lennie mind az USB-tárolóeszköznek, mind az USB-kábelnek, mind a gépen lévő USB-portnak, valamint az OS-nek is támogatnia (driver) kell. Max. esetleg talán minimális különbség összejöhet, mint pl. az USB 3.0 port és USB 2.0 eszköz eseténél. De alapvetően nem lesz gyorsabb az eszköz, ha az előbbi feltételek nem teljesülnek.

Legközelebb meg leszel szíves használni a fórum keresőjét, meg elolvasni a jelen topik összefoglalóját + a téma tudnivalókat, mivel ez a téma eleve nem ide, nem a belső merevlemezekkel foglalkozó topikba való! Van külön topikja mind a külső merevlemezeknek, mind a pendrive-oknak.

[ Szerkesztve ]

(#62146) tzabo válasza Kolondrum (#62144) üzenetére


tzabo
tag

Mivel még csak másfél éve van meg, így csak ezt tudom megerősíteni, hogy ennyi ideje megy nálam probléma nélkül.
Márkákról meg annyit, hogy volt már mindenféle márkájú HDD-m: Quantum, Maxtor, Seagate, WD, Hitachi, Samsung. Egyik se ment tönkre, csak a legelső HDD-m, egy 800 Mb-os WD. De ettől függetlenül mindegy a márka, csak jól sikerült széria tagja legyen.

(#62147) Gabbbb válasza King Unique (#62143) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nem csak a SMART visszajelzés volt a gond, hanem írási hibát kaptam TC-ben..

Van egy WD greenem, ami 10+ éves. Szóval csak most vagyok ilyen szerencsétlen..

[ Szerkesztve ]

(#62148) King Unique válasza Gabbbb (#62147) üzenetére


King Unique
titán

Ha szektorhibák vannak a lemezen, akkor nyilván nem meglepő, ha olvasási / írási problémák jelentkeznek. A SMART pedig pont azért lényeges, hogy nyomon kövesse a meghajtó állapotát és jelezze, ha probléma van. A normális pedig nyilván az, amikor OK a SMART. De az ellenkezője már nem, az pedig mindenképpen abnormális, hogy egy vadiúj HDD-nél már kapásból ilyen hibák vannak. Ha a tesztek, illetve a gyártó szoftvere is jelzi ezt, akkor meg pláne indokolt a garanciális csere és nyilván nem érdemes vele sokat szórakozni.

Az pedig szép és jó, hogy a régi WD Green nálad még mindig oké, de ez most nem igazán kapcsolódik ide. De amúgy egyrészt azoknál is voltak jobban sikerült sorozatok és modellek, mint pl. az EARS, viszont mára már inkább csekmet lett és nem véletlenül nem ajánlott itt a topikban sem. Másrészt hibás példányokat ki lehet fogni kb. akármeleyik gyártónál, vagy van amikor az előző válaszban említett nem csomagolás és szállítás miatt lesz gond. Na meg a megfelelő használat (jó hűtés, stabil tápellátás, mechanikai behatások kerülése) sem mindegy, mert ha nem stimmel, akkor annak megint élettartam-rövidítő hatása lehet.

[ Szerkesztve ]

(#62149) w.miki


w.miki
veterán

Szeretnék nagyobb tárhelyet Dell e6540 notim-ba, az eddigi 1TB helyett. A rendszer 128gb msata van (w7), az 1TB HDD-n néhány program, és sok film, de már kevés a hely.
2TB jobb lenne, ezeket néztem ki:
Seagate BarraCuda 2.5 2TB 128MB SATA3 ST2000LM015
Seagate Mobile 2.5 2TB 5400rpm 128MB SATA3 ST2000LM007
25eFt alatt van mind2. Melyiket válasszam? Vagy mind1? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62150) King Unique válasza w.miki (#62149) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvasod a topik összefoglalóját, akkor láthatod, hogy a Mobile HDD sorozat modellje (ST2000LM007) az ajánlott(abb). A másik azért nem / kevésbé, amiről egy korábbi válaszban volt szó. De ott az is le van írva, hogy pl. itt a fórumon is többen vettek már ST2000LM015-öt és használják gond nélkül. Másik opció a WD20SPZX, ami szintén szerepel az összefoglalóban az ajánlottak között, valamint szintén 7 mm magas és nem sokkal drágább. Plusz a WD márkanév is jobban csenghet egyeseknek. Ha 9,5 mm magas is belefér a laptopba, akkor pedig még a Toshiba L200 is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.