Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) komyka


komyka
tag

Üdvözlet!
Van itt esetleg valaki aki jártas Revitben?
Egy múltkori projektnél bele kellett ásnom magam, és minél mélyebbre megyek annál inkább jutok arra, hogy nem is igazán Autocad&Creoznom kellene az esetek nagy részében.
Viszont lenne pár alap kérdésem, -nagyjából mind igen/nem megválaszolós valaki olyanhoz aki átlátja- hogy érdemes e komolyabban nekiállnom belefeccölni az időt a tanulásába.

(#12552) ptesza


ptesza
senior tag

Valmi jó kis anyagot keresnék a GOM inspect-hez. Ismeritek?

(#12553) Parson


Parson
addikt

Kolléga urak, 2D-s müszaki rajzok PDF-be nyomtatott verzióinak az összehasonlitására keresnék vmi jól müködö SW-t. Használ vki ilyet?

Anno vektorgrafikus file-ba - CGM - nyomtatott rajzokhoz volt egy szuper program (már a nevére se emlékszem, de amúgyis csak példaként írom), amiben a két fekete-fehér rajz megnyitva könnyen összehasonlitható volt, mivel az egyiket pirossal a másikat zölddel helyettesítette a fekete vonalakon és az átfedések voltak csak feketék -> eképpen egyböl szembeötlö volt a változás két müszaki rajz között.

Vmi hasonlóra lenne szükségem, mert irdatlanul megnött a müszaki rajzok ellenörzésének a száma, és hogy minimalizáljam a hibákat, (mivel csupán ember vagyok én is) vmi intelligensebb megoldás kell, mintsem 2 rajzot simán egymás mellé tenni / emlékezetböl rábökni, hogy ez jó / nem jó rajz.

Vkinél vmi ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12554) kpityu2 válasza Parson (#12553) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, van az ImageMagick csomag amiben van hasonló funkció, elképzelhető, hogy scriptelni is lehet jó linuxos szokás szerint: [link]
Aztán van valami pythonos próbálkozás is: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12555) Parson válasza kpityu2 (#12554) üzenetére


Parson
addikt

Nem képekre gondoltam, hanem amint írtam, 2D-s fekete-fehér PDF-be nyomtatott gépész müszaki rajzok összehasonlítására.
Közben találtam egy példát rá a youtube-on, hogy még könnyebben értsük, mire gondolok. Na most ha ez vagy ehhez hasonló bevált megoldás van köztetek, akkor szívesen használnám azt, mintsem veszödjek egy találomra talált bugos SW-rel. HA persze nincs más megoldás, akkor marad ez vagy hasonló...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12556) ptesza válasza Parson (#12555) üzenetére


ptesza
senior tag

Próbálkozhatsz a DiffPDF-el ami ami free és van portable is. Megtalál mindent is de ha a nézetet odébb húzzák akkor az egészet pirosra fogja színezni. Ha másik pdf printert használnak akkor jó eséllyel az egész rajz piros lesz.
Van ilyen funkció az Adobe Acrobat-ban is állítólag jól működik.
A harmadik workflow amit használok/unk az az, hogy wordben készíteni kell egy változási összefoglalást. Before-After és piros kerettel kijelölni a változást. Lehet csinálni egy jó kis templatet hozzá. Ez nemcsak neked lesz hasznos, hanem majd azoknak is akinek dolgozni kell a rajzokkal. Ezután be szoktam tölteni mindkét rajzot az Adobe Readerbe egy-egy fülre. Arról kell gondoskodni, minkét rajzon ugyanoda és ugyanakkora nagyítást állíts be. Ha ez megvan akkor tartsd lenyomva a Ctrl és a mutató ujjaddal nyomkodjad a Tab-ot. ha van különbség akkor látni fogod.
Egy megjegyzés a végére, nem csak a rajz jóváhagyó felelőssége a rajz jóváhagyása és hibák keresgélése. A rajznak úgy kell jóváhagyásra érkeznie, hogy abban nem lehetnek hibák. Ha elkészítik ez említett word-öt akkor az első ellenőrzést már el is végezték. Neked inkább a szakmai részére kell majd koncentrálnod. Ha módosítást javasolsz akkor azt mindig e-mailben tedd, mert azt már kutya kötelessége a rajzmódosítónak pontosan úgy elvégezni ahogy kérted. A wordot pedig feltölteni a rajz mellé és együtt véglegesíteni.
Sokat rajzolok, módosítok és rengeteget hagyok jóvá ez működik és mindenki el tudja fogadni.
Ha gondolod akkor megmutatom azt a template-et privátban.

(#12557) komyka válasza Parson (#12555) üzenetére


komyka
tag

Ha nem végtelensok rajzról van szó és van egy Autocad a gépeden, akkor AC-el PDF import a régi és új rajzot két külön DWG-be, majd AC-ben DWG compare. Pontosan azt csinálja amit szeretnél, viszont picit tökölős.

(#12558) Parson válasza ptesza (#12556) üzenetére


Parson
addikt

'Ha ez megvan akkor tartsd lenyomva a Ctrl és a mutató ujjaddal nyomkodjad a Tab-ot'

Ismerem, és eddig használtam is, de ezt untam meg. Tököm tele lett az indiai mérnökök trehányságával és most már képpel is mutatva szeretem az orruk alá dörgölni amit pontosan te is irsz:

'A rajznak úgy kell jóváhagyásra érkeznie, hogy abban nem lehetnek hibák.'

Mivel pontosan így tanultam anno én is.

'Neked inkább a szakmai részére kell majd koncentrálnod.'

Pontosan ez a cél, és ez müködik már jó ideje is, csak mindig van min finomitani mindenhol...

A többi meg nem kédés, a hivatalos módja a változtatásoknak ismert... legalábbis német oldalról, de az indiaik visznek sírba, komolyan mondom... :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12559) Parson válasza komyka (#12557) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos nincs se AutoCAD-em se, se extra idöm... viszont a fenti példámban mutatott SW egész jól müködik. IT-t rugdalom éppen, hogy hagyják jóvá a használatra. :)

Köszi az ötleteket amúgy, igyexem profitálni belölük vmit. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12560) hunace válasza Parson (#12559) üzenetére


hunace
tag

Sziasztok,

A témáról jutott eszembe, melyik programmal lehet jól leszedni a pdf-ről a nominális méreteket és tűréseket áthúzni egy excelbe ? Vagy ti ez hogyan csinálnátok ? Inkább dwg -vel kellene próbálni?

(#12561) Parson válasza hunace (#12560) üzenetére


Parson
addikt

Én sehogy. Megcsinálja a beszállító. ;] :DDD
Amúgy az a baj, hogy PDF-e válogatja, melyikröl lehet szöveget kijelölni, melyikröl nem... a többiek majd pontositják, miért is.
De gyanítom, hogy nagy részben manuális munka marad, még ha netán egyben kijelölve is exportálható lenne mondjuk egy excel-be.

Közben elkezdhetem befonni a szemöldököm, azzal is könnyebben/hamarabb végzek, mint mire ebben a bürokratikus multikörnyezetben jóváhagynak egy szimpla freeware használatot... :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12562) kpityu2 válasza hunace (#12560) üzenetére


kpityu2
őstag

Nincs általános megoldás. A PDF egy konténerformátum, bármi lehet benne, raszteres kép, vektoros kép, táblázat, hang, videó, 3D test, stb. Táblázatokat talán felismeri a Google Office vagy már az MS Office is ès táblázatkezelőbe importálja.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12563) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Sziasztok.
Inventor 2022-ben kell dolgoznom Win11-en. Új gép, új rendszer, friss telepítés.
New gombra kattintva végtelen ciklusba vágja magát és csak tekeri a gyűrűt, de nem történik semmi. Újraraktam, ugyan az. Rákeresve nem egyedi eset.
Tapasztalt valaki hasonlót és sikerült megoldani a problémát?

(#12564) Parson válasza Sliderxy (#12563) üzenetére


Parson
addikt

Csak egy tipp: próbáltad már esetleg korábbi windows verzió kompatibilitási módjában indítani a programot? Lehet h az segít, nem tudom. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12565) Sliderxy válasza Parson (#12564) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nem, de úgy néz ki csak lesz megoldás rá. Még tesztelem.

(#12566) Sliderxy válasza Sliderxy (#12563) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Megvan a megoldás.
Csináltam egy kis útmutatót hátha valakinek majd jól jön még.

(#12567) ptesza válasza Parson (#12561) üzenetére


ptesza
senior tag

Catia-hoz van fejlesztve egy kiegészítő. Külön nekünk lett csinálva, de amúgy szerintem elég univerzális. Sajnos elég borsos az éves licensz viszont mindent tud. Felballonozza a rajzot, csinál profi excelt, ha változik a rajz lehet updatelni stb. . Rengeteg melót megspórol.
Amúgy meg ne egy IT guy tudja, hogy neked mire van szükséged. Kérd, hogy telepítse az unlock pc-t vagy oldja meg neked a rendszergazdai jogot. Sosem volt belőle probléma ha egy programot magunknak telepítettünk vagy drivert kell frissíteni a dokkolóban. Inkább megcsinálom, minthogy bármennyit is várnom kelljen.

(#12568) Kicsipampam válasza Sliderxy (#12566) üzenetére


Kicsipampam
tag

Ez alapján csak az lehet a baj, hogy nincs meg neki a templates könyvtár elérési útja, vagy hibásan. Ezt lehet manuálisan beállítani. Ha nem megy akkor registry-ben kell matatni. A talány az, hogy egy friss telepítésnél ez miért van hibásan?
Esetleg még azt próbáld megy, hogy kiteszed a templates file-ket egy egyszerűen elérhető helyre (amihez nem kell jogosultság), majd beállítod azt elérési útnak. Ha így megy, akkor még lehetnek jogosultság beállítás problémák az Inventor használata körül.

[ Szerkesztve ]

(#12569) Parson válasza ptesza (#12567) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos céges policy-t nem tudom felülirni. Mai napon sikerült eljutni arra a szintre, hogy még 4 hét a kivizsgálás, de megelölegezték a bizalmat és használhatom, max akkor kell csak eltávolítani, ha kiderül h sáros a program. Ugyanakkor tény az is, hogy nem hajt a tatár, úgyhogy végülis ráérünk... csak akkor is autóipari céges bürokrácia ugye.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12570) Sliderxy válasza Kicsipampam (#12568) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az az érdekes, hogy az Inventorban csekkoltam és a leírásban a zölddel keretezett gombra kattintva eleve azt az elérési utat mutatja. Redditen olvastan erről, hogy ez valami bug.

(#12571) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Creo parametric programban kéne parabolát szerkesztenem, de nem csináltam még ilyet és nem nagyon értem, a paraméter szerkesztőben mit csinál a tutorial videóban az emberünk.

Nekem az y=a*x^2 függvény van meg, a videóban meg ezt használja:
a=10

x=a*t^2
y=2*a*t

[Tutorial] 6:20-nál kezdi el a parabola paraméterezését.

Mi a különbség a két megoldás közt?
Nem ugyanazt az eredményt kapom ugyanannál a paraméternél és nem világos, mi történik?

PC

(#12572) Parson válasza Wasquez (#12571) üzenetére


Parson
addikt

Hello, a magyarázat relatíve egyszerü, mégis eltart 1-2 sorban leírva:

1. a te függvényed nem ugyanaz mint ami a videóban van. A videó ezért félrevezet téged, ha nem figyelsz.
2. a megoldás elsö körben: nagyon fontos, hogy értsük a matematikai alapját, és akkor nem csak jót tudunk csinálni, hanem ellenörizni is tudjuk.
3. vegyük egy alapfelirást erre a parabola függvényre:
y = x^2

itt ez úgy értelmezendö, hogy y értékek x változásától függnek, a megadott formában. Ha x konstans, akkor y is egy konstans érték, ha x változik, akkor y a felirt módban változik x változó függvényében.

Na most a parametrizálás csak annyit tesz, hogy behozunk egy külsö változót, legyen a neve paraméter, jele t, fusson alapból 0 és 1 között. Tehát ez a parameter nem száll el a végtelenbe, határt ad neki alulról és felülröl 1-1 konkrét érték (a 0 és az 1), mint ahogy papíron az ember se ábrázolja az adott függvényt a negatív/pozitív végtelenig.

Na most a paramétert mindkét esetben be kell hozni, x-re és y-ra is, de mivel egyik a másiknak függvénye, így végeredményben nem okoz kalamajkát. Viszont eképpen két külön függvénnyé írjuk át az eredetit:
x = t
y = t^2

És most felmerül a kérdés, hogy ez a parametrizálás valóban jó-e, ezért ellenörizzük le! Az egyszerübbik egyenletet t-re kifejezzük:
t = x

és ezt a másik egyenletbe beheleyettesitjük:
y = t^2 = (x)^2 = x^2,

ami visszaadja az eredetit, tehát jó.
Tehát az eredeti függvény elsö változója le kell hogy fusson egy t paraméter szerint, és a második változó is, de egyúttal az elsö változó szerint is.
Na most jön a te függvényed:
y = a * x^2, ahol:
a = 10

Ez az 'a' konstans értékü paraméter az y értékeket egyszerüen megszorozza 10-zel, függölegesen 'nyújtja' a fv-t. Tehát ez parametrizálva:
a = 10
x = t
y = a * t^2

Ellenörzés visszahelyettesítéssel:
y = 10 * x^2

ami jó.
-
Na most mi történik a videóban? Parametrikus egyenletek:
x = a * t^2
y = 2 * a * t

Elsö amit észre kell venni, hogy ez bizony egy parabola, viszont nem y, hanem x tengely mentén, tehát ez egy elfektetett parabola ÉS az 'a' paraméter mindkét x és y változónál jelen van, tehát nem csak nyújtja a parabolát, mint korábban. Na most az érthetöség és a könyebb logika mentén is hasznos a parametrizált egyenleteket a meghatározott inputok alapján sorba rakni, tehát:
a = 10
y = 2 * a * t
x = a * t^2

Ezt nyugodtan át lehet írni a-t behelyettesítve és elhagyva:
y = 20 * t
x = 10 * t^2

Ez 2 dolgot mutat kapásból:
y értéke 0 és 1 helyett 0 és 20 között változik
x értéke pedig ki tudja mi között... deritsük ki ismét behelyettesitéssel:
t = y / 20
x = 10 * ( y / 20 )^2 = 10 * (y^2 / 20^2) = 10 * y^2 / 400 = y^2 / 40

Tehát:
x = y^2 / 40

Ez pedig annyit tesz, hogy a parabola most nem nyújtva van, hanem zsugoritva a második változó (ezesetben felcserélt helyzet miatt az x) tengelye mentén.
Tehát észrevehetjük, hogy a felirás pontatlan, hasonlóan relatív nyújtott esethez a következö helyesbítés kell:
a = 10
y = 2 * a * t
x = (a * t) ^ 2

ami visszahelyettesítve:
t = y / (2 * a)
x = (a * y / (2 * a) )^2 = (y / 2) ^2 = y^2 / 4

ahol láthatóan az elfektetett parabolának egy kevésbé zsugoritott változata.
Viszont ha szimplán kihagyjuk az 'a' (konstans értékü) paramétert, akkor láthatjuk hogy a függvényünk ábrázolt 'határértékei' lettek csak csökkentve.

Tehát fontos részlet: ha a t paramétert nem csak 0 és 1 között szeretnénk futtatni, akkor öt az ö szorzójával közösen kell kezelni, és ezért :

a = 10
x = a * t
y = (a * t)^2

esetén próbáljuk ki mit eredményez ha csak az a ´paraméter értékét változtatjuk 10-röl 1-re, 2-re, 3-ra, stb...

Kieg.: Ha a t paraméter határait (0, 1) át tudjuk állitani külön ablakban, akkor azzal is lehet játszani.

Remélem ez így hasznos volt. A lényeg, h megértse az ember az alapösszefügg´st, aztán már bármilyen görbét le tud generálni helyesen és pontosan! :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12573) tycon válasza Parson (#12572) üzenetére


tycon
tag

Egy mérnöktársam a dns-spirálra rakott dns-spirált. Hasonlóan. (rugóvonalra rugó).

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12574) Parson válasza tycon (#12573) üzenetére


Parson
addikt

Nos a DNS spirál a sima spiráltól ugye csak anyniban különbözik, hogy kettös, és a két spirál között diszkrét lépcsönként kapcsolat van, de ez utóbbi a spirált leíró fv szempontjából nem érdekes.

Viszont egy fv-t egy másik fv-re rátekerni (pl spirál a spirálon végigfutva) egy érdekes kérdés... Pro/ENGINEER-ben gond nélkül meg lehetett ezt tenni a megfelelö feature-ökkel, csináltam is anno ilyet, de hogy matematikailag hogyan kell felírni precizen, na azt most fejböl nem tudnám... utána kell olvasnom nekem is annak, amit már régóta nem használ az ember... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12575) tycon


tycon
tag

Egy kis érdekesség, amit használtam, porszívóügynöknek, hurkakészítőnek, proctológusnak: Változó keresztmetszetű söprés. Ha valaki ilyenbe akad bele.

[ Szerkesztve ]

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12576) kpityu2 válasza tycon (#12575) üzenetére


kpityu2
őstag

Szép munka, gratulálok. Teljesen valószerű a kinézete.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12577) tycon válasza kpityu2 (#12576) üzenetére


tycon
tag

Kösz. Néztem, látszik e az egyenlet, de igen. 40 a hurkadarabszám a teljes hosszon, aztán az átmérő és a hullámzás amplitúdó. Térgörbén, látszik a listában, hogy az ass-ban van a feature.

[ Szerkesztve ]

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12578) Wasquez válasza Parson (#12572) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm szépen, hogy ennyit fáradoztál ezzel a kérdéssel!
Gyakorlatilag akkor ez az az általános iskolai kis táblázatos forma, ahol fentre volt írva a sorban egy szám tól ig és arra számoltuk ki a másik tengely értékét.
Most szembesülök vele, hogy 15 évvel a szigorlat után alig emlékszem valamire.
A feladatot sikerült megoldanom végül.

PC

(#12579) Parson válasza Wasquez (#12578) üzenetére


Parson
addikt

Nyugodtság van, az én fejem se káptalan. Egyetem óta azt amit nem használok, én is felejtem durván. A lényeg, hogy tudja az ember, merre induljon el, ha vmit újra kell használni. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12580) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nem találtam sajnos relevánsabb topikot:
Tudtok olyan megoldást jelenleg, amivel ingyenesen vagy elérhető módon lehet generative design/topology optimisation-t csinálni?

Product design-hoz kéne (By default F360-ben dolgozom, de nem fehér embernek való áron érhető el a feature), 3D nyomtatandó modellekhez.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12581) kpityu2 válasza TheProb (#12580) üzenetére


kpityu2
őstag

Blender?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12582) Norbi46 válasza TheProb (#12580) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Esetleg Solid Edge. Van Community Edition.

(#12583) TheProb válasza Norbi46 (#12582) üzenetére


TheProb
veterán

Ahogy nézem, ott is csak a fizetős (classic, premium) verzióban van benne a feature.

#12581kpityu2: Eddig ez tűnik az egyetlen megvalósítható megoldásnak, kérdés a gyakorlatban mennyire jó, köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12584) Norbi46 válasza TheProb (#12583) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem benne van a Community-ben is.

(#12585) TheProb válasza Norbi46 (#12584) üzenetére


TheProb
veterán

Az oké, hogy a menüpont ott van, de tudsz is vele generáltatni? Megnéznéd pls, potyára nem tölteném le?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12586) Imics(13) válasza TheProb (#12585) üzenetére


Imics(13)
újonc

Tudsz, az egy "közel" Prémium csomag. Igaz, hogy a kis topopt-ot tudod használni, kevesebb opcióval!

Imics13

(#12587) repvez


repvez
addikt

nem tudja valaki , hogy hogy tudom a fusion 360ast letölteni? a személyes vcerziot ingyen probálom a hivatalos oldalrol be is vagyok jelentkezve,de amikor kiválasztomn a verziot, akkor kéri a nevet meg a munkahelyi telefonszámot, ha a mobilszámomat irom akkor nem fogadja el minig +19es elöhivót akar odatenni ,de még ugy se enged tovább.
de ha lehet akkor a start up verziot használnám, mert abban nincs benne a 10 es limit, nálam ez elég nagy gond lenne,mert vagy egyszerre több dollogba kezdek és van, hogy honapokig nem halad az, meg van, hogy külön fileba csinálnám az alkatreszeket amit majd később összeállitanék, de a 10 file az nem lenne elég hozzá.

A start upos verziohoz nem tudom, hogy kell e és ha ighen akkor milyen valid adatok kelenek, vagy lehet fikcio is?

(#12588) Wasquez


Wasquez
senior tag

Creo parametricben a Sketch Fillet paranccsal nem boldogulok!
Hogyan kell azt megcsinálni, hogy ne kelljen minden lekerekítésnek külön megadni az értékét, hanem egy előre meghatározott lekerekítést tegyen minden sarokra, amit kijelölök?

Van egy hűtő borda, aminek vannak 90°-nál kisseb és nagyobb szögei, ezekre sehogy nem tudom rátenni a lekerekítéseket, mert a kijelölések után a létrejött lekerekítések értékét ha megpróbálom átírni, akkor szanaszét dobálja a vázlatot!
Mit csinálok rosszul?

PC

(#12589) Kicsipampam válasza Wasquez (#12588) üzenetére


Kicsipampam
tag

Vszeg nincs minden tökéletesen lekötve, megadva. Addig is rádiuszok nélkül készítsd el a vázlatot, majd nyiss egy újat, másold át, majd mehetnek a rádiuszok. (Vagy modellben teszed rá,)

(#12590) tycon


tycon
tag

Kérdés: van egy VMware alatt egy XP. Nem lehet azt kirakni egy szűz pendrive-ra, és másik gépen onnan futtatni. A másik gépen már eleve van 1 SSD és egy HDD, és akkor harmadiknak indulna egy XP32, USB pendriveról. Nem boot és onnan install, hanem azon futna. Mondjuk egy 32G, vagy 64G. És arra raknám a Clipet. Nem VM-eznék.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12591) kpityu2 válasza tycon (#12590) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem. Az XP nem szereti az eltávolítható tárat. Persze varázsolni mindig lehet, de nem érdemes. Folyton írogatja a swap-et, iszonyú lassú. Volt XP-re PE verzió, egy kínszenvedés. XP amúgy jól elvan a mai gépeken VM-ben, mai szemmel alig van erőforrásigénye.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12592) tycon válasza kpityu2 (#12591) üzenetére


tycon
tag

Kösz. Akkor megyek mégis a jégre, mint a disznó. Hekk, hukk.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12593) tycon válasza kpityu2 (#12591) üzenetére


tycon
tag

Na, sikerült. Felraktam egy VM-t. És felszívta az átmásolt XP-t, simán. És benne van vele együtt a Clip is. Sörömésbódogság. Már majd csak rá kell dugni. Remélem..

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12594) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Solidworksben (2021), ha van két felület ami takarja egymást, akkor, hogy tudom a takartat megfogni, mondjuk mérésnél vagy méretezésnél?

(#12595) Kicsipampam válasza eldoble (#12594) üzenetére


Kicsipampam
tag

Legtriviálisabb, hogy addig a másikat kikapcsolod. Esetleg drótvázmegjelenítésre váltasz át, ott éleket ki tudsz választani. Amúgy jobb egér gomb az objektumon vagy a közelében és ott a "más kiválsztás"-on belül megkeresed azt, amelyik kell neked. (Nem tudom a pontos nevét a paracsnak, de ha nem boldogulsz írj újra és dobok fel képet.)

(#12596) eldoble válasza Kicsipampam (#12595) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, holnap kipróbálom.

(#12597) eldoble válasza Kicsipampam (#12595) üzenetére


eldoble
aktív tag

A jobb gombosat, most itthon megnéztem, az jó, ilyet kerestem, köszi még egyszer.

(#12598) suzuki1


suzuki1
újonc

Üdv Mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy ki, mire használja a különböző CAD programokat? Ötletet szeretnék meríteni, hogy az itthoni rajzolgatást hogyan lehetne hasznosabbá tenni. Eredetileg a gépjárműves vonal (nyomatékváltó, csapágy, tengely, dugattyú, henger, szelep stb.) lenne az én területem, de idehaza ez a terület eléggé korlátozott. Vagy talán tévedek? Köszi, ha bármilyen tippet, tanácsot tudtok adni!

(#12599) Parson válasza suzuki1 (#12598) üzenetére


Parson
addikt

Autóipar (Németország) - mostanában szinte csak mechatronikai rendszerek, csak és kizárólag munkaidöben. Szabadidömben nem CAD-ezek már egyáltalán (csak nagyon-nagyon ritkán), mert se kedvem, se idöm már rá, olyan sok a munka.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12600) kpityu2 válasza suzuki1 (#12598) üzenetére


kpityu2
őstag

Pl. 3D nyomtatásra modellezni alkatrészeket. Az otthoni magadnak rajzolgatásban az a probléma, hogy nincs benne kihívás. Nem próbálkozol olyasmivel amit esetleg nehéz megoldani az adott CAD szoftverben. Ellenben ha egy meglévő alkatrészt kell úgy lemodellezned, hogy az gyártható legyen, szinte biztosan belefutsz kihívásokba

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12601) tycon válasza suzuki1 (#12598) üzenetére


tycon
tag

Ilyeneket terveztem: https://www.cxmed.com
https://mediagnost.hu/EN_termekek.php#
Wildfire, Creo

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12602) lorcsi


lorcsi
veterán

szeretnék megtanulni alap szinten gépész dolgokat megrajzolni (gáz, víz, csatorna nyomvonal..padlófűtés)
létezik-e ehhez hasonló videó a témában ?

(#12603) Henrico


Henrico
tag

Inventor kérdés, elnézést, ha nagyon láma. Adott egy él, pl ez a hasábon, amennyiben nem szeretném teljes hosszában lekerekíteni a hosszabbik élt, hanem mondjuk csak a feléig, azt hogyan valósítom meg?
Ennél azért sikerült komolyabbat is alkotni, de maga a probléma megoldása érdekelne. :)
Köszönöm, ha időt szentel nekem valaki.

(#12604) kpityu2 válasza Henrico (#12603) üzenetére


kpityu2
őstag

Attól függ milyen átmenetet szeretnél a lekerekített és a nem lekerekített rész között. Többféle megoldás lehetséges, attól függ, hogy miként akarod tovább folytatni a modellezést. Lehet csinálni változó sugarú lekerekítést. Lehet csinálni íves kivágást. Meg lehet csinálni, hogy modellezel egy kivonó testet/felületet. Lehet csinálni, hogy csak azt a rész készíted el ameddig a lekerekítés tart, ráteszed a lekerekítést és utána hozzáadod a lekerekítés nélküli részt.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12605) Henrico válasza kpityu2 (#12604) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm! Tehát nincs rá lehetőség, hogy mondjuk az élen kijelölök két pontot és a kettő között kerekítsen csak?

(#12606) tycon válasza Henrico (#12603) üzenetére


tycon
tag

Wildfire/Creo-ban van ilyen. Az Inventort meg nem ismerem. Egy pontig megy a lekerekítés.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12607) kpityu2 válasza Henrico (#12605) üzenetére


kpityu2
őstag

Változó sugarú lekerekítésnél meg tudsz adni pontot, ahonnan nulla a lekerekítés. Itt van egy olyan megoldás is, hogy részleges letörést csinált és annak az éleit kerekítette le. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12608) tycon válasza tycon (#12606) üzenetére


tycon
tag

WF. 3 él kijelölve, 1 pontig rádius. 1 feature.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12609) Parson válasza tycon (#12608) üzenetére


Parson
addikt

Melyik WF-t használod? (Datecode?)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12610) tycon válasza Parson (#12609) üzenetére


tycon
tag

Jelentesz? Mittudomén. Vállalati. Régi mint az országút. A legújabb régi.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#12611) tycon válasza Parson (#12609) üzenetére


tycon
tag

W4 M220
Úgy nézem 2011-es.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.