Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25351) StLui válasza cigam (#25347) üzenetére


StLui
veterán

xbox-ozni gyerekeknek? miért kéne monitor? 2-4 ember is ugrálhat előtte egy kinectes játéknál

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25352) StLui válasza poolbig (#25348) üzenetére


StLui
veterán

ja akkor az rgh a lényeg :U

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25353) cigam válasza StLui (#25351) üzenetére


cigam
félisten

Mi a difi ha egy 40"-os TV, vagy egy 40"-os monitor előtt ugrál 2-4 ember?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25354) StLui válasza cigam (#25353) üzenetére


StLui
veterán

ja semmi, pont most volt itt PH-n teszten egy 40-43-as philips monitor, csak alapban egy monitor méretű monitorra gondoltam (nekem spec az 55 is kicsi lett, igazán a vetítőt szeretem a méret miatt)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25355) poolbig válasza StLui (#25351) üzenetére


poolbig
aktív tag

+1

(#25356) poolbig válasza cigam (#25353) üzenetére


poolbig
aktív tag

Értem. Vegyek egy 40"-os monitort (ha már tévzni úgysem akarunk), arra kössem rá az Xboxot. Ha meg filmet akarunk nézni, azt meg hajtsam meg valamivel. :) Végül is nem rossz ötlet. Utána nézek a nagy monitorok árainak.

(#25357) AL válasza Begi (#25331) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt láthatod a készülékeid adatait : ezek a FHD tévék
[link] Mindegyik más - más panellel szerelt ( ADS, VA, IPS ), a Samu nem okos.
Ezek a 4K tévék adatai ( mindkettő alap 4K készülék, különböző panelekkel : VA , IPS ) : [link]
A Samu 6102 - esnek a legjobb a kontrasztaránya ( 5x annyi mint a többié, a VA panel miatt ), a Va panelnek jobb a kontrasztja, jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge. A 6102 - nél közvetlen LED van, ennek elvileg kevesebb az esélye a felhősödésre, mint az EDGE Lednek.
Ezen az oldalon találhatsz árakat és véleményeket is a készülékekről : [link]
Végső döntés előtt jobb, ha a kiválasztottakat megnézed üzletben, mert nem biztos, hogy a legjobb adatokkal rendelkező tetszik Neked. Ha van rá kereted ajánlatos + 3 év garanciát is venni hozzá. Üdv.

(#25358) bajnokpityu válasza AL (#25357) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nemcsak a betekintési szöge rosszabb a va panelnek, hanem a szinei is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25359) AL válasza torque12 (#25324) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt látható néhány készülék a kínálatból : [link]
[link]
Itt láthatod 4 készülék adatait. Ha itt a jobb felső sarokba beírod a típusszámot a legtöbb készülék adatai előjönnek ( motion flow, válaszidő, kijelző, stb. ) : [link] Az itt látható Sony XE7005 tavalyi, az XF7005 idei típus, Samuból a MU tavalyi, a NU idei.
A játékra való alkalmasságot nem ismerem. Érdemes üzletben megnézni a kiszemelteket a végső döntés előtt.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25360) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Xbox One S-hez kellene egy tv, elég kicsi a keret, de remélem valamit ki lehet hozni ebből. Egy Samsung LE32R82B típusút vált majd le, szóval nem nagyok az elvárások minőség terén, ha ezt hozza már az is jó.

(#25361) AL válasza bravesoul_s (#25337) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt láthatsz néhányat a választékból : [link]
[link]

Itt láthatsz egy összehasonlítóoldalt : [link] Itt a jobb felső sarokba beírva típusszámot a legtöbb készülék adatait megtalálhatod.
Az általad írt Samsung 6102- esből a 40 - es VA paneles, a 43 - as vegyes panel ( IPS, vagy VA . mindkettővel gyártják ). A Sony 43XE7005 IPS kijelzős . A VA kijelzőnek jobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge.
Háttérvilágításból a közvetlen Lednek kevesebb az esélye a felhősödésre. A játékra való alkalmasságról nem sokat tudok, de az Inputlangnál az a jó, ha minél kevesebb. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#25362) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ez nagyon lelakott lehet?
Samsung QE49Q7FA 250e
24 hó gari.

Csak üzletben, de sehol sincs :)

(#25363) imisrac válasza AL (#25259) üzenetére


imisrac
újonc

Szia,

Köszönöm szépen a tanácsot. Megfogadtam, megnéztem. Nekem nem tetszett a képe, úgyhogy végül a 49XF9005-t vettem meg. Kb azonos paraméterek, de nekem szebb a kép, igaz az árán is látszik.

Köszönöm

(#25364) Begi válasza AL (#25357) üzenetére


Begi
senior tag

Koszonom :R
A Samu kepe nem igazan jott be.
A ket Sony kozul pedig az FHD kepe jobban tetszett SD adas eseten es foleg az lesz rajta nezve.
Viszont a Sony joval lassabban valt csatornat :(.
Ugyhogy meg gondolkodom.

(#25365) coppola válasza .: JuSzT :. (#25362) üzenetére


coppola
tag

Pár óráig volt aktív Tatabányán 1db, sztem fel fog még bukkanni.

(#25366) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok,
egy kollégám kért segítséget, max 150k-ig 140cm-es tv-t akar venni. Én 3 éve nem néztem tv-t, lassan azt sem tudom mi az, ezért hozzátok fordulnék.
Ő ezt --> Toshiba-55v6863dg nézte ki, de ha van jobb akkor javasoljatok kérlek. Mire használja: tv nézés és onlinefilmek.hu-n mozis, gagyi sz@r minőségű filmek nézése. Ennyi kb. Nem "vájt szemű", nem válogatós. Talán még annyi, bár ezt sem mondta, hogy a menüje legyen gyors, gombnyomásra, ne 10mp után reagáljon. Nagyon köszönöm, ha kapok tippet/segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#25367) Móncsa


Móncsa
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#25368) AL válasza imisrac (#25363) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az egy egész más kategória, az már a felsőosztályba tartozik ( nem sokkal van alatta a 8505,de látható a különbség ), de nem ajánlottam ilyeneket, mivel a kereted jóval alatta volt. Ezzel biztosan meg leszel elégedve. Egy éven belül a Sony márkaboltokban tudsz hozzá + garanciát venni. Megéri a nyugalon. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25369) poolbig válasza cigam (#25353) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos megtaláltam a difit. Egy 40"-os (inkább 43", mert 40"-ost nem nagyon találtam) UHD felbontású monitor minimum 1,5-szer annyiba kerül, mint egy UHD TV. :(

[ Szerkesztve ]

(#25370) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Elvitték az utolsó LG 60UJ 6517-es tv-t is helyette ezt ajánlották

[link]

Véleményeket kérek szépen,

(#25371) golyós válasza AL (#25357) üzenetére


golyós
őstag

Ezt a betekintési szöget egyébként ki találta ki?
Tegnap direkt megnéztem a VA paneles Samu 6102-n, gyakorlatilag full nulláról hibátlanul látni mindent.
Nem tudom elképzelni mit ad pluszban egy IPS. Ki nézi mondjuk 120 fokról a tv-t?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25372) Partizan182 válasza golyós (#25371) üzenetére


Partizan182
senior tag

A betekintési szög nem arról szól hogy látszik e a kép vagy nem, azon már bőven túlléptünk hogy a TN panel képe oldalról eltűnik.

A gond hogy a szűk középső tartományon kívül a fekete padló meredeken világosodni kezd, színek kifakulnak. Különösen otthoni környezetben látványos, minap gameltünk egy monster 75ös MU6102 előtt, konkrétan ketten nem tudtunk úgy helyezkedni hogy az ellentétes széle ne fakuljon a képnek.

(#25373) Hazli17


Hazli17
aktív tag

Sziasztok!
Erről a tv-ről bárki, bármi infót?

Samsung UE55NU7092 A google nem annyira volt a barátom. Csak külföldi oldalakat dobott.

(#25374) AL válasza golyós (#25371) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ez valós hibája aVA panelnek, de panelek között is nagy eltérés van. A színeket láthatod fakóbnak, kissé torznak egy bizonyos szögben a derékszögtől eltérve. Ez a bizonyos szög nagyon változó. Függ a kijelzőtől és a nézési körülményektől. Üdv.

(#25375) poolbig válasza IntelKiller7 (#25343) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szerinted nagyon gáz az Xbox360 1080p-je UHD-n?

(#25376) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Új, 65"-os tv -t szeretnék venni, olyan 350K -t szánok rá. Tv és filmnézésre venném főleg, keveset, de játszanék rajta pc -vel. Nem ragaszkodok egyik márkához sem, de eddig Samsung tv -im voltak, elégedett voltam velük. Nappaliba lesz, kb 3,5 m távolságról nézném. A felhősödés nagyon bántja a szemem, így olyan kell, aminél a legkisebb ennek az esélye, vagy egyáltalán nem felhősödik. Van most egy pár jó akció az Euronics -ben is pl. Samsung 65nu7102 (mondjuk máshol olcsóbb), Sony KD65XE8505BAEP, LG 65SJ810V. Bármi más ötlet is jöhet. Vagy van bestbuy ilyen méretben ebben az árkategóriában.

Köszi, üdv!

(#25377) sakal83 válasza johnny82 (#25376) üzenetére


sakal83
addikt

Arra a 65ös sony xe85-re 300k-ért szerintem gyorsan csapj le. Jó tv ennyiért nagyon.

(#25378) IntelKiller7 válasza poolbig (#25375) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem tudom. Nem próbáltam még azt a kombót. De valami olyasmi lehet mintha vennél 1 Ferrarit és csak 2000-ért tankolnál bele. :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#25379) StLui válasza johnny82 (#25376) üzenetére


StLui
veterán

sony például már sehol nem elérhető tavalyi modell

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25380) StLui válasza sakal83 (#25377) üzenetére


StLui
veterán

Megnézted az elérhetőségét?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25381) .: JuSzT :. válasza StLui (#25380) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez nem teljesen fedi a valóságot mert tegnap telefonon hívtam őket egy olyan tv miatt ami szintén nem volt elérhető és a központi raktárban volt 2db

Azt mondták hogy elvileg az üzletbe be tudják kérni a raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#25382) StLui válasza .: JuSzT :. (#25381) üzenetére


StLui
veterán

Akkor biztos csak nem akarják eladni, azért írják nem elérhetőnek, se online se budapesti, se vidéki üzletben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25383) johnny82 válasza sakal83 (#25377) üzenetére


johnny82
őstag

Igen, most nézem, nem elérhető a Sony sehol már. :(

(#25384) sakal83 válasza StLui (#25379) üzenetére


sakal83
addikt

55ösben van még az alzán 285-ért xe85

(#25385) sakal83 válasza johnny82 (#25383) üzenetére


sakal83
addikt

Amire még ránéznék az ez a qled 5 év garival.

(#25386) johnny82 válasza sakal83 (#25385) üzenetére


johnny82
őstag

Erről a márkáról még nem is hallottam. Samsung QE65Q6FAM esetleg? 400, talán még belefér a keretbe. Android tv-k milyenek? Ha belassul, attól megőrülnék.

(#25387) mjani1172


mjani1172
addikt

Én elvileg holnap megyek ezért: Sony KD60XF8305BAEP

Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#25388) sakal83 válasza johnny82 (#25386) üzenetére


sakal83
addikt

ez is jó ár érte. Samsung qled. Korrekt tv. Szerintem rendeld meg gyorsan

[ Szerkesztve ]

(#25389) kokokka válasza sakal83 (#25388) üzenetére


kokokka
őstag

Innen ezért az árért nehéz lesz gyorsan megvenni.Oda van írva, hogy nem kapható.

(#25390) sakal83 válasza kokokka (#25389) üzenetére


sakal83
addikt

Már nem kapható. Volt, csak lecsaptak rá. még árukeresőn is fent van.

(#25391) AL válasza johnny82 (#25376) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez nem egy elterjedt méret, de ha tetszik ár- érték arányban nem rossz . Otthoni körülmények között még nem láttam, de az üzletben nézve és így az adatai szerint jó üzletnek tűnik. Most Android 7 van rajta, de az ígéretek szerint még az idén megkapja a 8 - ast . [link]
[link]
Üdv.

(#25392) AL válasza mjani1172 (#25387) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha vissza tudod még mondani, akkor az MM - ben ( itt ) 50 - nel olcsóbb. Próbáld meg megkérdezni, hogy nem - e adják oda ennyiért, hátha az is sikerül. Nekem az MM - ben volt már ilyen esetem, az Eladó megnézte a neten, hogy igazat mondok e és odaadta olcsóbban.
[link]
Elnézést ! Nem akarlak idegesíteni az árral, de hátha sikerül olcsóbban megkapnod. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25393) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Gyorsan átfutottam a Hitachi hsz-ket.
Kizárólag az 5 év garancia és fhd miatt esne rá a választás, kb ennyit is tudok róla.
UPC kábeltévé van, ez nem tudom mennyire fontos.
Kizárólag Tv műsorok mennének rajta, semmi adobe szerkesztés.
Ennek függvényében Hitachi 32HB4T02B DVB-T2/C FHD jó választás lehet 60k-ért?
Köszönöm!

(#25394) dioka7 válasza dioka7 (#25366) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm a válasz(oka)t! Mindig öröm egy ilyen segítőkész csapatra bukkanni :K
Ja, nem... :(

[ Szerkesztve ]

(#25395) bajnokpityu válasza mjani1172 (#25387) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Most néztem meg. Sajnos ott volt mellette egy 55ös lg ips, mindkettő normál módban, és a sonyn mindenki zombi volt. Minden emberi bőrszin szar vele. Lg sok szempontból gyengébb volt, de kb nincs film ember nélkül, így engem zavarna, így ott hagytam, pedig kb utolsó esély ez a hónap 60colt venni..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25396) Partizan182 válasza dioka7 (#25394) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha a képminőség mindegy vegye meg a legolcsóbbat. Thomson az már csak nevében az, kína TCL használja a nevet. Középszar kb, erősen panellottó.

(#25397) johnny82 válasza johnny82 (#25383) üzenetére


johnny82
őstag

Van egy Sony 65xe8577saep 295-ért. Egy darab. Vegyem azonnal?

(#25398) silboy válasza johnny82 (#25397) üzenetére


silboy
aktív tag

Én venném... :K

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#25399) dioka7 válasza Partizan182 (#25396) üzenetére


dioka7
senior tag

Nagyon köszönöm! Azt láttam, hogy D-LED a panel, de nem tudom, hogy tv-kben mi az ajánlott most, ebben az árban (150k-ig - 140cm). Ebben még tudsz segíteni, konkrét tipust már nem is kérek, csak valami irányzékot, hogy milyet keressek neki?

[ Szerkesztve ]

(#25400) AL válasza dioka7 (#25366) üzenetére


AL
addikt

Szia . Az a baj, hogy ennyiért mint látod "megbízható" márkát nem kapsz. Sajnos ezek a régi nagy nevek, mint a Sharp, Thosiba, JVC ma már nem tudni, hogy hol készülnek és nincs sok tapasztalat velük.
Mint láthatod szűk a választék : [link]
Egy kicsit kisebből talán biztosabb lenne a választás. Ezt a tavalyi kiadású Samsungot sokan vették és az adatok szerint jó készülék ( persze használat során derül ki minden ) : [link]
Itt árakat és vásárlói véleményeket is találsz minden készülékről : [link]
Még kisebbekből sem nagy a választék : [link]
Itt van a Te készüléked is : [link]
Itt az adatokat láthatod néhány készülékről : [link]
Azt javasolnám, hogy bármelyik Tévét veszed vegyél hozzá+ 3 év garanciát, mert ebben a tömegtermelésben nagy az esély a meghibásodásra. Az lenne a legjobb, ha meg is néznétek egy párat vásárlás előtt, mert a képminőség ( a színek ) nagyon eltérőek. Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.