Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25101) Móncsa


Móncsa
aktív tag

A 3D az ívelt kijelző és a 60" os képméret is a plazma sorsára jutott ?
Mindhármat elfelejtették a gyártók mert az új tv-k között már szinte egyik sincs.

[ Szerkesztve ]

(#25102) lezuvius válasza kokokka (#25098) üzenetére


lezuvius
őstag

ITT van két hasonló árban levő tv összehasonlítva (b8 vs q7fn). Az itteni mérésekkel mindenki könnyedén összetudja hasonlítani magának, hogy melyik miben jobb.

Aki ennél jobban elmerülne a témában és a flagshippek érdeklik azoknak ITT egy igen érdekes videó egy független kalibrátortól.

Én azt javasolnám mindenkinek aki tv-t szeretne venni, hogy ne egy fórum véleménye alapján vegye meg a tévéjét. Mindenki Olvasson kicsit utána mert nem mindegy, hogy olyan tv-t vesz, ami másnak a legmegfelelőbb volt és elégedettségében a világ legjobb tévéjének titulálja vásárlását vagy egy olyan készülék boldog tulajdonosa lesz, ami saját igényeinek a legjobb.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#25103) kokokka válasza Móncsa (#25101) üzenetére


kokokka
őstag

A 3D-nek TV-kben vége, az ívelt kijelzőnek soha nem is volt jövője, mert csak parasztvakítás. A 60''-t passzolom, szerintem aki nagy TV-t vesz az már édes mindegy, hogy 55, 60 vagy 65. Árban is lehet válogatni bőven.

(#25104) mate543 válasza AL (#25069) üzenetére


mate543
tag

Szia!

És mennyiért lehet már jó minőségű tv-t vásárolni?

(#25105) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek erősítsetek meg abban, hogy 300k-ért a Pana 50EX780 az edigitalból jó vétel...
Ennél közel 50k-val olcsóbb a Samu 49NU8052, igaz abban csak 60HZ-es panel van.

Sajnos a hely limitált, az 55"-os tévék már nem jöhetnek szóba.

(#25106) coppola válasza kevepapa (#25105) üzenetére


coppola
tag

Szia! Jó vétel lenne, de náluk ott a központi raktárban rendszeresen felütögeti a fejét 1 példány. Félő, hogy ilyen visszaküldözgetett darab.

(#25107) kevepapa válasza coppola (#25106) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Kíváncsiságból megrendeltem, és valóban: most már azt írja az oldal hogy nem kapható. :(

Szerintetek mi legyen?
Arra gondoltam hogy felhívom őket, hogy kiállítási/visszacsomagolt/visszaküldött darab volt-e, mert akkor elállok a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#25108) coppola válasza kevepapa (#25107) üzenetére


coppola
tag

Előre felesleges elállnod sztem. Várd meg, próbáld ki, aztán mehet vissza, ha gubanc van.

(#25109) AL válasza mate543 (#25104) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt láthatsz néhányat a kínálatból : [link]
Néhány számomra ismeretlen helyen olcsóbbak a tévék, mint a nagyobb áruházakban, ha ilyen helyeken vásárolsz érdemes megérdeklődni, hogy Magyar, vagy EU garanciát adnak e ( itthoni márkaszerviz javítja e ) , mert néhány cég elviszi külföldre javíttatni és az esetleges garanciális cseréket is elsumákolják.
Nem ismerem ezeket a FHD készülékeket, ezért nem tudom megmondani, melyik milyen minőségű.
Mindenképpen nézd meg őket és úgy válasszál.
[link] Holnaptol itt is ujabb akciók lesznek.
Mint látod az árak inkább az Általad jelölt maximum felé közelítenek, az alsó határodnál szinte semmi nincs .
A kisebb márkákat nem jelöltem be a keresésnél, ha gondolod üssed be őket, mert azok olcsóbbak, de vigyázni kell, mert némelyikre csak 1 év garanciát adnak.
Az MM - ben is nézz körül, ott ki is tudod próbálni a beállításokat.
Azt, hogy hol kezdődik a jó minőség nem tudom, mert mindenkinek más az igénye. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25110) orbo válasza mjani1172 (#25005) üzenetére


orbo
tag

Megrendeltem végül az LG-t. Ez lett: LG60UJ7507
Remélem jól döntöttem, de úgy érzem igen, csak az ára ne menjen lentebb a BF-re egy 50-essel.:)
Elvileg 1 hónapon belül kapom meg.

(#25111) buek1967


buek1967
tag

Üdv, 32 collos méretben keresek tv-t kis szobába. Az egyedüli és legfontosabb szempont a WIFI vétel erőssége, mert digis routerről menne a Youtube, a Netflix és a HBOgo és nem lehet összekötni laptoppal a hely miatt. Ha esetleg a Chromecast és/vagy Miracast is be van építve, előny! Mit ajánlanátok?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#25112) norbert400 válasza #20221952 (#23699) üzenetére


norbert400
tag

nyugi full hd tvn is szar az egész. a full hd tvnek is fel kell konvertálnia. A tv adások nagy része butított hd vagy sd.

(#25113) Móncsa válasza orbo (#25110) üzenetére


Móncsa
aktív tag

1 hónap alatt szállítják ki a MM-ból :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#25114) Móncsa válasza orbo (#25110) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ebben nem gondolkodtál?[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25115) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a hozzáértőktől, hogy az alábbiak alapján milyen tv-t javasolnátok megvételre.
Jelenleg egy LG 37LH5000 helyett nyúzunk,mellyel semmi baj csak elköltöztünk és most már kicsinek tűnik.

Szóval a szem-tv táv 3,8m.

-általában tv műsorokat nézünk digitől ami most 1080i felbontású
-van egy 1080p médialejátszóm, fhd filmeket néznék rajta(hdmi csatlakozással)
-esetleg megpróbálnám letöltött 4k filmeket usb-n lejátszani, de ott már nem tudom lehet e hangot átvinni az erősítőre a tv-ről 5.1 ben optikai kábelen
-szép kép

IPS vagy VA panel? úgy olvastam a va panel jobb?

a limit 150e ft de ha nagy a difi minőségben meg adom érte a 200 e ft-ot.

A családban több LG is van, nem nagyon romlottak el, így elsősorban ez a típus felé van bizodalmam.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25116) norbert400 válasza Móncsa (#25114) üzenetére


norbert400
tag

v ugyan az a tv avplanettől megvéve. ott csak 4-5 napot írnak és ugyan annyiba kerül.

(#25117) Benbirok válasza AL (#25100) üzenetére


Benbirok
újonc

Köszönöm szépen a segítséged. Egyik ismerősöm mondta, hogy 50Hz feletti TV megfelelő játékra, szerintem akkor a 100-al túloztam egy picit :D Ezek szerint elég egy 60 Hz-es is.

PSN: Bendito55

(#25118) AL válasza Benbirok (#25117) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Hz- el többféle képminőségi adatot adnak meg . Egy kicsit bonyolult. Ha ezeket az adatokat látod, akkor már egy komolyabb készülékről van szó : Képfrissítés: 100Hz , vagy (natív 100 Hz) ( 100 Herzes a panel ) .
A frissítési sebesség : 120 Hz.
A normál alap és középkategóriás tévéknél ezek az adatok : Képfrissítés: 50Hz vagy (natív 50 Hz). (50 Herzes a panel )
A frissítési sebesség : 60 Hz .
Ha az Általad írt LG tévék közül választasz, érdeklődd meg az LG topickban, melyik alkalmasabb játékra, ebben nincs tapasztalatom . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25119) vendingo


vendingo
veterán

Sziasztok
Baráti megbízásból tv-t keresnék.
49-50" méretben
ár: 160K
Minimum full HD
Lg/samsung/panasonic, más nem jöhet szóba, kivéve ha valami nagyon ajánlott vétel.

Nem várunk csodát ennyi pénzért, USB-ről játszon le filmet, más extra elvárás nincsen.

Előre is köszönjük!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25120) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!

Bátyám szeretne venni magának tv-t átlag felhasználásra (HD-SD tv műsorok, HD filmek nézése). Eléggé romlik a szeme, ezért kellene 50" méret.
Az alábbiakat nézegette:

[LG 49SJ810V ]
[link]
[link]

Nem ragaszkodik az LG-hez, ha van valami Best Buy 200.000HUF körül, valószínű azt választaná...
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#25121) AL válasza Bacusuz (#25115) üzenetére


AL
addikt

Szia . Ez nem LG ( mint írtad azt szeretnél ), de azért érdemes megnézned ezt a Sony 55XE7005.- öst.
[link]
[link] Most igen akciós áron van, mert tavalyi, kifutó típus. VA panellel van szerelve . Itt láthatod az adatait : [link]
A VA panel jobb filmnézésre . Előnye a nagyobb kontraszt, a jobb fekete szín megjelenítése, de rosszabb a betekintési szöge ( ha nagyobb szögben oldalról nézed torzulnak a színek ) . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25122) orbo válasza Móncsa (#25114) üzenetére


orbo
tag

Nem láttam ezt a modellt, de annyit olvasgattam már mindenfélét, hogy szerintem maradok az UJ-nél akkor is ha "rátalálok". Nem akartam már variálni, ez tetszik, legyen akkor ez.
Amúgy jó kis készüléknek tűnik ez is, és 30-al olcsóbb...
Az 1 hónap tényleg sok az MM-ben, kíváncsi vagyok mennyi lesz ténylegesen. De nem sürgős nekem, csak mostmár tényleg legyen.

(#25123) orbo válasza norbert400 (#25116) üzenetére


orbo
tag

Inkább egy nagyobb, megbízható bolt mellett vagyok, nekem megéri akár várni is rá, gari miatt is (főleg). Mondjuk nem ismerem az avplanetet túlságosan, de az MM-ben nem csalódtam még.

(#25124) Bacusuz válasza AL (#25121) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi a választ, ez is tetszik

szerintetek ezek a sony tv-k megbízhatók? tapasztalat?
ez a típus az alsó kategóriájába esik a sonynak?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25125) Bacusuz


Bacusuz
őstag

link lemaradt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25126) nak0n válasza Bacusuz (#25125) üzenetére


nak0n
aktív tag

Öcsém érdeklődött itt csütörtökön vagy pénteken, már csak pár darab volt nekik raktáron, ha ilyet vennél, siess.

(#25127) norbert400 válasza orbo (#25123) üzenetére


norbert400
tag

Mindegyik gyartoi garit ad, szoval tokmindegy hol veszed meg.

(#25128) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ez az android os pl a sony tévéken ez jó dolog? Mert így elsőre, telefonból kiindulva a hideg ráz már a gondolattól is.
Vagy esetleg le fog ez csengeni valamikor? Nyugodtabb lennék ha tudnék venni 300-as határral valami 55-ös tévét a saját oprendszerével, ami annyit tud, hogy van rajta youtube alkalmazás és a lehető legjobb a képe, szuperül kezel minden feliratot és fájlt. Úgy látom most ez a hdr nagy divat, mint anno a 3d olyan lehet ez most.
Esetleg valami gyártót tudtok ajánalni? Eddig egyedül a phillips-el fürödtünk be de azzal nagyon.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#25129) sakal83 válasza grigo (#25128) üzenetére


sakal83
addikt

Ha a mobilnal nem szereted az androidot akkor a tvnal messzirol keruld el. Viszont korrekt kepminosegu tv igy 300k alatt csak tavalyi modellek vannak de leginkabb csak lennenek ha nem fogytak volna el. Az egyetlen szoba joheto tv most a samsung 55q6f az Eironicsban meg van 300kert. Gyorsan csapj le ra. Es pluszgarit vegyel;)

https://euronics.hu/termekek/samsung-qe55q6famtxxh-ultra-hd-smart-qled-tv/p/220137

[ Szerkesztve ]

(#25130) b.kov válasza sakal83 (#25129) üzenetére


b.kov
senior tag

Esetleg még?
Samsung UE55NU8052

Ez idei modell.

(#25131) sakal83 válasza b.kov (#25130) üzenetére


sakal83
addikt

Ez ugyanannyi es nem qled. A q6 megerosebb szerintem.

(#25132) b.kov válasza sakal83 (#25131) üzenetére


b.kov
senior tag

Lehet, meg kell nézni élőben.
Én is vaciálok most a 2 modell között, habár az én fantáziámat inkább az idei Q6FN mozgatja.

De a talpa egyértelműen az NU8000 sorozatnak tetszik jobban. :))

(#25133) kevepapa válasza sakal83 (#25129) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Ezek a 299k-s 55Q6FAM-ek sajnos mind kiállítási darabok. Személyesen kérdeztem rá, nem véletlen h csak az üzletekben lehet kapni, rendelésre nem. Mindegyik üzletnél ahol fel van tüntetve az elérhetősége, 1-1 (kiállítási) db van készleten...

(#25134) AL válasza Bacusuz (#25125) üzenetére


AL
addikt

Szia . A mellékelt oldalon nekem csak jóval drágább idei modellek jönnek elő, nem tudom melyikre gondoltál. A korábban jelölt 55xe7005 egy tavalyi belépő alap 4K TV. Az idei XF sorozat még jòval drágább. Ha mégis érdekel az idei sorozat, akkor abból a legolcsóbb VA paneles 49xf8505. Ez már 100 Hz- es panel , mozgás 120 Hz. Minőségi készülék. De ezzel még érdemes várni, mert egyre olcsóbb lesz. Megjelenése ( Május) óta már 100 ezret esett az ára.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25135) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Sziasztok!

PS4-hez (későbbiekben esetleg pro-hoz) keresnék valamilyen 40-43 colos tv-t.
Valamilyen jó képfrissítésű, jó képű darabra lenne szükségem, az okos funkciói teljesen feleslegesek.
Alapvetően valmailyen samsung vagy sonyban gondolkodtam, de ott mintha nem látnék normális képfrissítésű, kis input lagú tv-t.

Üdv
G.

[ Szerkesztve ]

(#25136) Bacusuz válasza AL (#25134) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia
először is köszi a választ. :R
a készülék egy KD-55XE7005
nekem még engedte a rendelést,meglátjuk mit igazol vissza.
a régi 8 éves lg 37lh5000 képest mennyire jelent előrelépést ez a típus, van --e vkinek ilyen és mennyire van megelégedve vele, bármi olyan hiba, szoftveres vagy hardveres meghibásodás ami később fel szokott ennél a tipusnál merülni?

a betekintési szögről érdekelne hogy gyakorlatilag mekkora?
egy 3 méter széles L alakú kanapéról néznénk 3,8m távról, aki a szélén van
kb igy nézzük a gyakorlatban:

szerintetek ez a szögön belül van?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25137) AL válasza Bacusuz (#25136) üzenetére


AL
addikt

Szia . A betekintési szög készülék típusától és a beépített VA kijelztől függ . VA és VA között is van különbség. Nem egyforma szögben kezdenek torzulni a színek. Remélem elégedett leszel vele. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25138) Móncsa válasza Bacusuz (#25136) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ez kizárt dolog hogy gondot okozna , ezt mindhárman szemből nézitek. :C

(#25139) grigo válasza sakal83 (#25129) üzenetére


grigo
őstag

Éreztem, hogy problémás lesz, de ennyire rossz a helyzet? Akkor bevált a megérzésem, hogy az android dolog nem nekem való. Igazából attól lett elegem, hogy a zsír új rendszer egy év múlva mindig szétesett és lassult és már nem olyan volt.
Köszi a tippet, financiálisan úgymond BF környékén szerettem volna belevágni.

Ez a Samsung annyira jó vétel?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#25140) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék venni 200ezerig bezárólag egy tv-t. FullHd teljesen elég lenne. A képminőséget előrébb helyezem a méretnél szóval ha 50 colosban van valami jobb minöségü akkor inkább olyat vennék mint egy roszabb 55"-ost. Filmezésre lenne használva elsősorban másodsorban játékra. Okos funkciók nem relevánsak, betekintési szög annál inkább. Ami jó lenne ha jó lenne az a háttérvilágitás. Nagyon csunya amikor sötétben bele világit alulról. Nem tudom hogy van e olyan LCD technologia aminél ezt már kiküszö9bölték vagy mindenképpen OLEDre kéne e gyüjteni :D

Tudnátok ajánlani ennek megfelelően valamit a nagyobb magyaroszági üzletekből? :) Szerintetek érdemes várni valami akcióig (glamour napok stb), vagy csak parasztvakítás?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#25141) kevepapa válasza grigo (#25139) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Ha nem kiállított darabok lennének akkor igen. Így azért szvsz kockázatos.

(#25142) grigo válasza kevepapa (#25141) üzenetére


grigo
őstag

És azt jelölniük kell, hogy kiállított darabok?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#25143) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Tesom kinezte maganak ezt

Alapvetoen a cel egy 55"-os Tv jo kepminoseggel, netflix-tamogatassal.

Bevallalhatja ezt, vagy esetleg van jobb opcio a keretbol?

Koszi!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#25144) AL válasza grigo (#25128) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Jelenleg 55- ös méretben szerintem ez nagyon jó áron van . Androidos, de mindegyik más rendszernek is van hibája. Szerintem a képminősége ( ennyiért ) feledteti az esetleges bakikat. Nem ismerem ezt az üzletet, a garanciális feltételeknek érdemes utánaérdeklődni . [link]
[link] Az árdiagram nem hazudik, valóban ez jó minőség és volt 500 ezer is, csak most kifutó típus .
Itt láthatod az adatait : [link]
Üdv.

(#25145) mjani1172 válasza kevepapa (#25141) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem mindegyik kiállított darab, én holnap megnézném élőben.
Bár szinte minden héten van valami akció.

[ Szerkesztve ]

(#25146) sakal83 válasza grigo (#25139) üzenetére


sakal83
addikt

Igen. Jo vetel most. Annyira nem kivalo de jo. Android hijan kilotted a sonyt aminek az xe90 xf90 szeriaja kivalo. A pana ebben az evben nem az igazi. Igy csak az lg oledje es a samsung qledje marad.

[ Szerkesztve ]

(#25147) mjani1172 válasza sakal83 (#25146) üzenetére


mjani1172
addikt

Most komolyan kérdezem, mi gond lehet az androiddal? Lefagy vagy ilyesmi? Kell tőle félni egyáltalán?
Van helyette jobb?
Vagy legyen az ominozus Samsung?

[ Szerkesztve ]

(#25148) kevepapa válasza mjani1172 (#25145) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Én egy budapesti üzletben kérdeztem, ahol megnézték a rendszerben és azt mondták, hogy kiállított darabok vannak már csak készleten. Nem véletlen hogy csak az üzletben lehet megvásárolni, nyilván ott élőben közlik az emberrel hogy mi a szitu, így is kell-e. Persze érdemes lehet próbát tenni, ha bontatlan dobozos akkor ennyiért szuper vétel.

[ Szerkesztve ]

(#25149) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
32"-os 1366*768-as vastagkeretes (típust most nem tudok) LG TV megfelel minden tekintetben, egyedül annyi probléma van vele, hogy CI kártyát nem tud fogadni. Ennek tekintetében keresnék másikat, ami lehetőleg nem nagyobb a mostaninál (32"+keretnél szerintem már egy modern 40"-os nagyobb), és tud CI kártyát fogadni. Nem kell okosnak lennie, cserébe ne legyen nehezen kezelhető, ugyanis nyugdíjasnak lesz, kizárólag TV nézésre.
:R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25150) sakal83 válasza mjani1172 (#25147) üzenetére


sakal83
addikt

A kollega fel az andoidos telotol. Pedig jo os telefonon. De sajnos tvn vannak anomaliak nem sikerult jol. Lassulas kilepes lassu csatornavaltas stb. En bevallalnam de sokan nem. Az biztos hogy ha a telo szintu android lenne tvn akkor a felhasznalok 99.9%ban elegedettek lennenek. Most nem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.