Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25651) AL válasza SECTORnooB (#25649) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Méretet nem írtál, néhányat itt láthatsz a választékból : [link]
A Samsung 50MU6102 és 6122 - ről sok véleményt láthatsz itt : [link]
[link]
Ezek VA panelesek .
Itt látható egy Sony, ami IPS kijelzős : [link]
Itt láthatod a készülékek adatait : [link]
Ízléstől és használattól függően kell kijelzőtípust választani.
VA panel előnye : 3x - 4x nagyobb kontrasztja, mint az IPS panelé, jobb fekete szín, de rosszabb a betekintési szöge ( ha nem szemből nézed kissé torzulnak a színek ). Vásárlás előtt érdemes üzletben megnézni a kiszemelt készülékeket és bármelyiket veszed ajánlatos + 3 év garanciát is venni hozzá . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25652) SECTORnooB válasza AL (#25651) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm, milyen üzletet ajánlasz ahol a hiteles megtekintés is szóba jöhet? A legtöbb helyen a nagyobb modellek esetében saját tech demójuk fut a main vonalon meg egyszerű promóciós demó pl Média Márkt reklám meg a Szombat Esti láz 640*480-ba.

(#25653) Phobion válasza AL (#25643) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm! Melyek azok a panelek amiktől nem lesz felhős a kép és jó a mozgásmegjelenítés? Ez a VA panel?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25654) nasilli válasza Móncsa (#25632) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Tudom ,hogy Te is régóta keresed a megfelelő Tv-ét mint én .

A Telekom-nál Lg-55 uk 6950 189000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#25655) nasilli válasza Kiskutya (#25629) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Köszi szépen elolvastam a korábbi véleményed az új készülékről.
Személyesen még nem láttam ezt a típust .

A 6307 csak a mérete miatt érdekelne.

(#25656) nasilli válasza q2w3 (#25633) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

Köszi szépen max 60-col - ban gondolkodtam de ebben az árkategóriában nem nagyon van ekkora készülék.

Eddig 42 - colt néztünk ilyen távról . Már az 55 - ös is jobb méret lenne .

Fokozni lehetne de nem akarok nagyobbat .

(#25657) pinnacle válasza Piftuka (#25627) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mi lenne más ajánlott készülék? Ha nincs 3-4 méterről nagy különbség, akkor maradok az FHD-nél. Nem tudom, hogy igaz, de az MM-ben azt mondták, hogy a közép, felső kategóriás 4K-s TV-k tudják felskálázni úgy az SD jelet, hogy hasonlóan nézzen ki, mint FHD-n. Illetve nekem rengeteg FHD-s felvételem is van, gondolom az is jobb natív kijelzőn. Panelben meg IPS kellene, ugye világos szobában (szinte egész nap megy a TV) jobb az IPS? Oldalról is nézzük, nagyon zavaró a VA fakulása. Már azért is megy a zúgolódás, hogy minek vegyünk ekkora TV-t, hiába mondom, hogy még a családi városnéző felvételek is hatásosabbak lesznek, színtorzulásra, biztos kitörne a forradalom. :) Sajnos a gyerekek, amikor felkelnek, egyből bekapcsolják a TV-t, iskola előtt nézik. Ilyen nagyobb, 49"-es kijelző fénye, nem terheli jobban a szemüket, mint a mostani 37"-es? Ha igen, akkor nem veszek másik TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#25658) Móncsa válasza nasilli (#25654) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia!

De én csak dominó csomagban tudnám megvenni meg 211

MM-ban LG60UJ7507 most már csak 264 :C :C :C

(#25659) AL válasza SECTORnooB (#25652) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az MM ben megengedik, hogy külső adathordozót csatlakoztass és azzal próbáld ki. Itt is többen vásároltak már ezzel a módszerrel. Üdv.

(#25660) AL válasza Phobion (#25653) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A felhősödés nem attól függ, hogy VA, vagy IPS panel, hanem a háttérvilágítás fajtájától. A háttérvilágítás lehet Edge Led és közvetlen ( direkt ) Led. Az Edge hajlamosabb a felhösödésre, de azért nem feltétlen velejárója. Azonos sorozatszámú modelleknél is az egyik felhős, a másik nem ( mikor, hogy siketül megcsinálni a panelt ). Szinte minden darab más. A mozgásnál jelölik 60 és 120Hz - el. A Sonyknál csak a 8505 -ös sorozattól van 120 Hz, de ez nem azt jelenti, hohy a többi rossz, mert itt is igazából az egész TV számít. Nem muszály mindjárt 500 ezres tévét venni ahoz, hogy jó legyen. Az viszont igaz, hogy szerencse is kell a vásárláshoz . Üzletben azért étdemes nézegezni, hogy eldöntsed melyik tipus képvilága, rendszere tetszik Neked. Rengeteg különbség van a szinekben, a kép élességében, a menű felépítésében. Mindenkinek más az izlése, más szempontok szerint választ. A korábban mellékelt adatokat tartalmazó oldalon a jobb felső sarokba beírva meg tudod nézni a kiszemelt készülék adatait. Ott látható minden lényeges . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25661) SECTORnooB válasza AL (#25659) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez jó hír, köszönöm a segítséget! :)

(#25662) Etele


Etele
csendes tag

Sziasztok, speckó eset vagyok, részletezem. :)
Hálóba csak 40" tévé fér el mint legnagyobb méret. Ami fontos: csak filmet nézünk rajta, legyen nagyra állítható feliratkezelés, és mozizásra alkalmas, jó képe. Smart funkciókat elvétve használnánk csak. Néha esetleg egy kis (UHD) PS4-ezés még befigyel.
100k körül keresek, igazából több van, ami első blikkre szóba jöhet (LG párti vagyok, de árban ebben a sávban nincs ilyen méretű tv sajnos, meg tudtommal az LG már nem is nagyon gyárt 40" tv-t):

- HITACHI 40" 40HB6T62L (ez nem UHD, de árban elég meggyőző)
https://www.digitcam.hu/LCD-LED-TV/HITACHI-40-40HB6T62L-LED-FHD-SMART-televizio-37421-p37420.html?ak=0

- Sharp LC-40UI7352E (ez a legszimpibb mert UHD, de nem tudom képminősége milyen)
https://edigital.hu/led-televizio/sharp-lc-40ui7352e-uhd-smart-led-televizio-p563287

- Hyundai FLN 40T211
https://edigital.hu/led-televizio/hyundai-fln-40t211-smart-fhd-led-televizio-p544892

- Tesla 40S367BFS
https://edigital.hu/led-televizio/tesla-40s367bfs-fullhd-smart-led-televizio-p576078

Sajnos ez a méret pont az, amiből nincsen kiállított darab sehol, pedig élőben lenne jó megnézni.
Az első kettő felé húz a szívem, mert mégiscsak nagy gyártók. Hyundai és Tesla elég homály nekem.

Köszi a segítséget előre is!

(#25663) Partizan182 válasza AL (#25660) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azért ebben van jópár pontatlanság:

"A felhősödés nem attól függ, hogy VA, vagy IPS panel, hanem a háttérvilágítás fajtájától."

Mivel a VA panel 3x-5x annyit blookol a fényből mint az IPS feketénél (ahol a felhő legjobban kijön), az ugyanakkora háttérfény-egyenetlenség sokkal jobban látszik IPS panel esetén. Technikailag nem a panel miatt felhősödik, de gyakorlatban emaitt mégis egyenetlenebbek az IPS-ek a sötét jeleneteknél.

"Az Edge hajlamosabb a felhösödésre, de azért nem feltétlen velejárója."

Edge lednél inkább a széleknél bevilágítási egyenetlenség a gond (flashlighting), direct lednél komolyabb szokott lenni a DSE (dirty screen effect), de edge lednél is lehet ilyen ("oszlopok" látszanak a horizontális panning mozgásoknál) . Egyik sem öröm. Ami viszont kimaradt hogy minél nagyobb a panel mérete annál komolyabbak a homogenitási gondok, ez sokkal nagyobb szerepet játszik mint a backlight típusa.

"Üzletben azért étdemes nézegezni, hogy eldöntsed melyik tipus képvilága, rendszere tetszik Neked."

Üzletben szikrázó neonfény alatt, store módba tett szétbarmolt kép alapján dönteni, hát legalábbis bátor dolog. Smart rendszerre / távirányítóra jó a boltban csekkolás, képminőségre nem.

"Rengeteg különbség van a szinekben, a kép élességében, a menű felépítésében."

Színekben az a különbség hogy ki szaturálja jobban túl a dinamikus módban, kép élességben mégis milyen különbségek lehetnek? Ez sose értettem. (Tippre a "ki tolja jobban túl az élkiemelést" verseny lesz).

[ Szerkesztve ]

(#25664) mucsiattila válasza mucsiattila (#25647) üzenetére


mucsiattila
csendes tag

Bocsi!
Amit elfelejtettem: 50 col környéke érdekel.

(#25665) AL válasza Partizan182 (#25663) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezért jó, ha minél többen írunk, mert az esetleges bakikat, így kijavítjuk. Véleménykülönbségek mindig lesznek, mert más a tapasztalatunk és a szakirodalom sem mindig egységes véleménnyel van a különböző témákról. A színeket a paneltől az elektronikáig minden befolyásolja, ezért szoktam tanácsolni, hogy tekintse meg mindenki vásárlás előtt, mert nem egyforma az izlésünk. Van akit minden apróság zavar és vannak olyanok akiknek csak 1 - 1 dolog a lényeges ( jó feketéje legyen , jó fénye legyen , okos legyen, stb. ) . És hiába akar az ember tökéleteset a pénztárca megszabja a határokat. Köszönöm a helyesbítést ! Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25666) Partizan182 válasza AL (#25665) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egyetértünk :)

Szerencsére a mai tvk színpontossága messze jobb mint egykoron volt, akár kalibrálás nélkül is.

(#25667) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Lecserélné, közel 10 éves hd ready tv-m egy 4k-ra (elsősorban ps4 pro miatt), ami gond lehet, hogy maximum csak 43" fér el. Az ár pedig 150.000 Ft lenne, de ha megéri akkor lehet több is.
Nézegettem neten, hogy mik vannak és nagyjából ezeket találtam:
Samsung ue43nu7122
Sony kd-43xf7005

Illetve nem tudom, hogy a 120Hz és a 10bit hdr megér-e közel 100.000 többletet: Sony kd-43xf8505

Körbenézni üzletben sajnos csak jövőhéten tudok, de gondoltam, addig is megkérdezem itt, hátha alapon.

A segítséget előre is köszönöm.

(#25668) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék ,hogy mi a véleményetek a Philips 43PUS6503 SMART UHD 4K tvről?

Pcről lenne hajtva első sorban fim nézésre és játékra. Néha a smart funkció is lenne használva.

Üdv
XenHai

(#25669) attic


attic
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi 4 55" LED TV-n gondolkozom, viszont nehéz a döntés :)
Bízom benne, hogy tudtok segíteni a könnyebb döntésben.

A versenyzők:

- Panasonic TX-55FX600
- Sony KD-55XF7000
- Philips 55PUS7303/12
- Sharp LC-55UI7252E

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/0fad734a2

Szempontok:

- képminőség
- elsősorban PS4 mellé, de esti filmnézésre alkalmanként
- stabil OS, fontosabb app-ok elérhetősége

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25670) AL válasza Geza26 (#25646) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezen már Én is sokat tűnődtem. Talán azért, hogy mindkét pártoló fél ki tudják elégíteni ( IPS, VA ), de azis lehet, hogy azt nézik melyiket kapják meg olcsóbban az adott méretben . Pedig a Sony és a Panasonic is elszúrta így ( IPS panellel ) a tavalyi jó 55 ös tipusait . 55XE8505 VA volt , most IPS és rosszabb, a Pana EX780 is így van. Üdv.

(#25671) Partizan182 válasza AL (#25670) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ez a VA/IPS bontás a vásárlók 95%-nak feje felett elszáll, lapostévé-lapostévé azt kész. Beszerzéshez lesz köze inkább, tavalyi panel-rémálom ugye a Sharpnak volt köszönhető, idei modellekben jóval ritkább az ilyen szintű variancia.

Van olyan méret (50-es pl) amit csak az egyik fajtából gyártanak, ott ugye mindenki azt használja.

Pana meg Sony szvsz totálisan szarik bele a kis-középkategóriába, különösen a Sonynál nagyon zakatol az Oled/XF90 vonat, más marzsok is vannak rajtuk gondolom. Szvsz ez is közrejátszik, nem kell nagykontrasztú VA panelekkel meg milló Fald zónával bohóckodni a felsőkategóriában, elég megvenni az Oled panelt az LGD-től és.... tudjátok, profit.

(#25672) pinnacle válasza pinnacle (#25657) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen 49-50", FHD, IPS TV-t ajánlotok? Panasonic TX-49ES400E-ről semmilyen tesztet, videót nem találok, csak ezt, az 40"-ről. Lehet ez valami kelet európai piacokra szánt modell, azért nincs semmi infó róla?

(#25673) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Ha szeretnétek 164 cm/65" - os tévét venni, akkor ez nagyon jó, ajándék ár : [link]
Üdv.

(#25674) AL válasza mucsiattila (#25647) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Filmnézésre a VA panel a legjobb. A betekintési szögnél ki kell próbálni, hogy mennyire nézed oldalról, mert nem minden készüléken egyforma. A VA panelnek rosszabb a betekintési szöge, de a kontrasztja többszörös az IPS panelhez viszonyítva. Itt láthatsz néhányat a kínálatból : [link]
[link]
Néhány készüléknél több 10 ezres különbség van a két üzletnél. Az MM - ben is van most jó akció.
Itt látható néhány készülék adata, de mindegyiknek van valami gyengéje : [link]
Itt a jobb felső sarokba beírva a típusszámot megtalálhatod a legtöbb készülék adatait . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25675) AL válasza pinnacle (#25672) üzenetére


AL
addikt

Szia ! IPS panelest ilyen méretben csak a Panasonicot találtam, de más panellel van Sony is : [link]
Ha a képminőség miatt félsz a 4K - tól ( szerintem alaptalan a félelmed ) nézegesd meg a kínálatot, mert a FHD - val azonos áron jobb 4K tévéket találsz és nagyobb a választék.
Itt láthatod az adatokat : [link]
Ha jó a 4K is akkor az előző levelemben szereplőket is nézd meg, mert FHD készülék kevés van.
A jelölt tévédről csak ezt találtam : [link] Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25676) pinnacle válasza AL (#25675) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Már megrendeltem a Panasonicot. 130k a Telekomnál. Ha nem tettszik, visszaküldöm. Kíváncsi vagyok, mennyire fog jól működni az adaptív fényerőszabályozás. Tudtok erre valami tesztfelvételt? Illetve elég ha ezt letöltöm, és megnézem, hogy néz ki a TV-n?

(#25677) Partizan182 válasza pinnacle (#25676) üzenetére


Partizan182
senior tag

Local dimming teszt:

[link]

De ilyet a linkelt pana nem tud, ez a legeslegbelépôbb modell amit tavaly gyártottak. Adaptív fényerôszabályzás tippre global dimming lehet, kép átlagos világossága szerint rángatja a fényerôt (ejtsd: az ember azonnal kikapcsolja).

(#25678) Drughi


Drughi
addikt

Üdv, 65 éves apukámnak hálószobába kellene LG TV. Azért LG mert a nappaliba is az van, megszokta a kezelését.

40-43" fullhd, nem smart. Telekomos előfizetéssel lesz használva.

Elég ha megveszem neki a legolcsóbbat vagy azért vannak különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#25679) AL válasza attic (#25669) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezek 4K belépő, alap készülékek, de az Általad jelzett Sonyt tudtommal nálunk nem lehet kapni.
Az 55XE7005 tavalyi típus és az 55XF7005 idei típus kapható. Itt látható az összehasonlítást. Az XE VA paneles , nem Androidos. Az XF Androidos és IPS paneles.
[link]
Üdv.

(#25681) AL válasza #99499520 (#25680) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Félreértetted a leveleinket, itt a Gyártók gondolkodását ecseteltük. Épp azt lett elmagyarázva, hogy nemtörődnek az olcsóbb kategóriát választókkal és silány minőséget adnak nekik drágán. Üdv.

(#25682) Coach Atesz


Coach Atesz
csendes tag

Sziasztok!

Sony KD43XF8096 és SONY KD-43XF8096BAEP ugyanaz a modell? Megéri az árát?
Milyen meglepő, hogy tv nézésre és Xbox One X konzolhoz lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

the easy day was yesterday

(#25684) pinnacle válasza Partizan182 (#25677) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ugye az a lényeg, hogy csak az ábrák lehetnek világosak? Kisebb ábráknál utánahúzás van a VA paneles monitoromon.

Majd kiderül milyen lesz. Kíváncsi vagyok, hogy nagyobb méretben milyenek lesznek a felvételeim. Ilyen városnézős videók, biztos jobban mutatnak majd.

Már máshol is láttam, hogy Direct LED-nél nincs jelezve a kontraszt. Ez csak "adathiány", vagy végtelen érték, mert kikapcsol a LED?

[ Szerkesztve ]

(#25685) nasilli válasza Móncsa (#25658) üzenetére


nasilli
csendes tag

Szia !

LG60UJ7507 ezt én is láttam csak a 200 körüli 55- ket néztem leginkább.

(#25686) Partizan182 válasza pinnacle (#25684) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igen, azt kell figyelni hogy a zónás dimming mennyire marad le a mozgó alak mögül, meg hogy mekkora a "glória" körülötte. De sztem a választott tvdben ilyen nem lesz (local dimming).

A másik adathiány lesz.

(#25687) Partizan182 válasza #99499520 (#25680) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ahogy AL is írta valamit félreérthettél. Budget tvben a kínaiak jönnek fel mint a talajvíz, MM mintha már forgalmazna TCL modelleket (hogy milyen formán azt nem tudom mert a gyártó official nincs jelen a régióban), idén hivatalsan is indul UKben a TCLek forgalmazása (remélhetôleg követi EU többi országa majd).

Ôk meglepôen jó képminôséget adnak verhetetlen áron, szurkoljunk nekik hogy a többieket is rákényszerítsék a versenyre. Ami most a nagy gyártóknál megy az alsó/alsó-közép kategóriában az botrányos.

(#25688) Piberius127


Piberius127
újonc

Sziasztok!

Jelenleg azon gondolkodom, hogy legkésőbb karácsonyra meglepném magam egy PS4 Pro+TV kombóval, és most a TV részéről kérném a ti segítségeteket.
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy-két adott kritériumot belefoglalva, ti milyen TV-t ajánlanátok?
A kritériumok pedig a következők: mivel 90%-ban PS4 Pro-hoz használnám a TV-t, jó lenne, ha a 4K, HDR, 144Hz, alap lenne, illetve 32" és 43" közötti méret lenne a legideálisabb.
Ezek tudatában ti mit ajánlanátok?

Valaszotokat elore is koszonom,
Adam

(#25689) Partizan182 válasza Piberius127 (#25688) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ekkora méretben sajnos csak belépô kategóriát gyártanak, 40" alatt 4k sincs már.

Ezek mind 60hzesek (144hz-es tv nem létezik), HDRre alkalmatlanok. Samu NU7400 szériát nézd meg, ott még van 43-as méret (egyel magasabb kategóriában már nincs ilyen "kicsi"), VA panel, korrekt kép, jó input lag.

(#25690) Geza26 válasza Partizan182 (#25687) üzenetére


Geza26
senior tag

Ebben az esetben kb. mindegy, hogy melkyik tv-t veszi az ember 150-200 ezer Ft-ért?

Mert ha így van akkor a Thome-nál otthoni előfizetéssel 107ezer Ft-ért árult PHILIPS 50PUS6503 több, mint jó vétel lenne.

Géza

(#25691) Partizan182 válasza Geza26 (#25690) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha megvan hogy VA vagy IPS panel kell akkor az igazi különbségek smart rendszerben, szervizhálózatban, gariban van leginkább. Az ilyen nevenincs Sector meg hasonló tévéktôl érdemes távolmaradni, leginkább mert borzasztóan el van barmolva az összes képprofil gyakran ( színek, gamma), játékra is alkalmatlanok szoktak lenni hatalmas input lag miatt.

Phillipset nem ismerem közelrôl, de ahogy nézem ebben nincs ambilight ami kb a legnagyobb selling point.

(#25692) AL válasza Drughi (#25678) üzenetére


AL
addikt

Szia ! LG - ből alacsony árszinten elég kevés van, itt látható néhány
( FHD és 4K is ) :
[link]
[link]
Itt láthatsz egy összehasonlítást és adatokat az árak sorrendjében : [link]
Itt véleményeket találsz róluk : [link]
Minőségi tapasztalatom egyikről sincs. Az, hogy azonos lesz a kezelhetősége a már meglévő LG - vel nem biztos, mert mindig újítanak és ha az már régebbi, akkor szinte biztos, hogy más a menüje. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25693) Geza26 válasza Partizan182 (#25691) üzenetére


Geza26
senior tag

Megnéztem élőben ezt a Philipset. Nem tűnt ki se jó se rossz értelemben a hasolnó kategóriájú tv-k közül. Majdnem meg is rendeltem.

Viszont az ambilight engem is érdekel és a Philips saját szoftveréről sem írnak jót sem itthon külföldi teszteken. Így nem vettem meg. (Bár ha belegondolok, hogy 107ezer Ft a tv +20ezer Ft egy normális tv box kínából, még így is jó vétel.)

Titokban most kicsit reménykedem, hogy akciózza a thome a PUS7303-at. Az ambilight és android.

Géza

(#25694) pinnacle válasza Partizan182 (#25686) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem az is elég ha a G10-es TV-m minőségét hozza. G20 is van, az is nagyon jó. Akkoriban jött be a CCFL-ről, a LED-re váltás, remélem ennyi idő után már kijavították a problémákat. Tudom, hogy az ár nem mindig van arányban a minőséggel, de ennyiért talán minőséget adnak, mert vagy nem venné meg senki, vagy visszaküldenék. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nincsen erről a TV-ről, teszt, videó, hozzászólás.

(#25695) Partizan182 válasza pinnacle (#25694) üzenetére


Partizan182
senior tag

Majd írd meg a tapasztalatokat, félek hogy a kontraszt / feketeszint csalódás lesz a plazma után (színekben/fényerôven viszont elôrelépés). Nagyon sötétben ne használd (IPS panel), esetleg egy ledsor a tv mögött javít az érzékelt feketeszinten.

Ha nem online rendeled csak úgy visszavinni nem lehet, hogy nem erre számítottam (ha egyébként nem hibás a gép), teszt az ilyen belépô kategóriás gépekrôl ritkán van (rtings.com szokott ilyet is tesztelni, de ôk USA/Kanada, ott nincs jelen a Panasonic).

[ Szerkesztve ]

(#25696) bajnokpityu válasza pinnacle (#25694) üzenetére


bajnokpityu
félisten

attól függ, milyen paraméterek alapján választasz. ha a fogyasztás fontos szempont, akkor jó a csere, amúgy sztem általánosságban a plazmáknak jobb képük volt, mint az lcdknek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25697) hegyitaho válasza Piftuka (#25568) üzenetére


hegyitaho
tag

Kösz a segítséget, meg is rendeltem a TCL X2-t. Ez a teszt is segített.
A sony-k másfélszer annyiba kerülnek, az már túl van a keretemen.

(#25698) pinnacle válasza Partizan182 (#25695) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Partizan182, bajnokpityu! Nekem LCD TV van. Feketéje tényleg nincs, de ez csak sötét szobában tűnik fel. Egyébként nagyon jó. Úgy tudom legjobban a bőr színén, illetve a zöld színen lehet észrevenni a színhűséget, azt egészen jól hozza.
Ezt a nagyobb kijelzőt mennyi idő alatt lehet megszokni? Lehet eleinte még én is meg fogok ijedni, a hatalmas fejű szereplőktől. :) Család nagyon reklamál, remélem pár nap után már nem lesz furcsa látvány.

[ Szerkesztve ]

(#25699) Partizan182 válasza pinnacle (#25698) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ahhoz képest fasza lesz. A nagy képet megszokni kb 2 nap lesz, utána a régi egérmozinak fog tûnni.

(#25700) Móncsa válasza hegyitaho (#25697) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Hol rendelted meg?
A garanciát hol lehet ezeken érvényesíteni hova kell vinni küldeni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.