Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24701) AL válasza greg77 (#24697) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az általad jelölt Samsungok közül az 50MU6102 a legismertebb . Előnye a magas kontraszt, VA panel, közvetlen LED . Az általad mellékelt összehasonlításban is sok véleményt olvashatsz róla . A NU ( idei ) széria lehet hogy modernebb, de sehol nincs teszt, leírás róluk . Ha tudod üzletben érdemes szemrevételezni őket . [link]
Itt látható még néhány a kínálatból : [link]
[link]
Itt néhány Sonyt láthatsz : [link]
Ha tetszik az IPS panel ezeket is érdemes megnézned . A 8077 - es Androidos . Szerintem 49 - 50 - es méretnél ne vegyél kisebbet, erre a nézési távra az ideális és bármelyiket veszed ( ha teheted ) vegyél hozzá + garanciát ( megéri a nyugalom ) .Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24702) junior11 válasza lezuvius (#24700) üzenetére


junior11
veterán

+1, a Sony más kategória.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24703) AL válasza excalibur36 (#24671) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Hasonló árban van ez a Samu 50MU6102 is és szerintem modernebb, jobb képpel . Érdemes lenne megnézned Üzletben. Itt láthatsz egy összehasonlító oldalt, ahol adatok is vannak, csak a jobb felső sarokba kell beírni a típusszámot és a legtöbb TV adatai előjönnek ( az 5002 - es Samu nincs benne ) . [link] Üdv.

(#24704) AL válasza rookie8906 (#24696) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Korábban többször ajánlottam már ezt a típust, de többen lehurrogtak, hogy drága és lekvár. Nem tudom, hogy miért, mert nagy siker volt ez a széria és egy jobb minőségű 55 - ös méretet sem kapni ezen az áron . Az MM - ben van most is :[link] Üdv.

(#24705) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Végül csak nem bírtam megállni és vettem egy új tv-t tegnap délután. A választásom a Samsung 55NU8052 típusra esett, ami az euronics-ban 299000 HUF jelenleg. Számomra fontos volt a 120 Hz-es tudás, amit ebben a méretben (55 colos az általam vásárolt modell) találtam viszonylag jó áron (lehetett volna még Sony valamivel drágábban, 49 colos méretben, vagy sokkal drágábban 55 colos méretben).

Eddigi tapasztalatok alapján:

Pozitívumok:
Meglepően jó betekintési szög
4k filmek gyönyörűek (pl. a Stranger things-et próbáltam)
A sötét megjelenítés elég jó
A távirányító kialakítása és minősége kiváló (imádom, megváltás az általam eddig ismertekhez képest)
A hang remek ahhoz képest, hogy egy tv-ről van szó (nem is tudom, hogy az ósdi házimozimra rákössem-e)
Az appok gyorsan indulnak (legalábbis a Netflix, Youtube)
Szép maga a készülék

Negatívumok:
Az SD adások nem valami szépek (bár gondolom ez általános 4k tv-k esetében)
A menü mozgása darabos, de nem vészesen (és számomra (még) nem kézre eső a használata)
A HDR-t kicsit jobbnak képzeltem (nem tudom megfogalmazni milyennek, ne is kérdezzétek :DDD ) - de biztos lehet rajta finomítani
A csatlakozók elhelyezése nekem nagyon nem esik kézre
A képernyő tükröződik, ha nagyon oldalról nézem

Kb azt kaptam, amit vártam ezért a pénzért. Ehhez képest a valódi szint lépés képminőségben az OLED lett volna gondolom, de azok számomra túl drágák jelenleg. Remélem ez is kiszolgál vagy 8 évig, mint ahogy az előző tv-m is, amit én még mindig kiválónak tartok a maga nemében (LG full HD 32 col, 100 Hz).

Resistencia eterna

(#24706) ΞΔGLΞ válasza coppola (#24699) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rohanj csak, rookie8096 meg, menjen be egy euronics-ba és tesztelje le. Nem tudom merre van, de a Pécsi-ben egymás mellett van mind a kettő.

Te is úgy írsz ajánlást, hogy elolvastad az elméleti specifikációkat, hogy a samsung 60Hz a sony meg 120hz, oké, és innentől másnak is szól a további gondolat...

de akkor megkérdezem itt, hogy a két tévét egymás mellette tesztelte-e valaki?
Mert én 3 tévét is vettem, negyedéven belül, az euronics-ban a rokon az egyik nagyfőnök. És én itt annyi tetves tévét tesztelgettem míg meglettek a befutók, mint itt senki más, hogy megszámolni nem tudom, ráadásul többet besötétített helyen is.

Köztük a két említett típust is, de azt írtam, hogy 65-ben. Márpedig a samu 6402-nek a kép egyszerűen szebb volt minden tesztemnél, a feketéje is jobb volt, sőt.

Ha meg az elmélet itt többet nyom latba, mert itt ezt írták, ott meg azt olvasni, akkor nem kell tanácsot kérni és más idejét ezzel rabolni.
Menjél be egy üzletbe Rookie kolléga és tesztelj, vitt anyagokkal. Lényegében a sok pénzért megvett tévét te fogod bámulni éveken át és nem MI! És ha este akarsz ilyet látni, vedd meg a kibaszott frankó sony-t, samsung-nál ilyen nincs egyáltalán nincs. A többi rád van bízva, de a legjobb a saját tesztelés ezt mindig le is írtam. :)

A 6402-nél csak az xe9005 jobb, de az brutálisan jobb ezt simán aláírom, de a 8577 az lófütty mellette.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#24707) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#24706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De hozzáteszem még azt is, hogy 49-ben egyáltalán nem biztos, hogy bármi bevilágítás lenne, a 49 mindig jobb képminőségben, akár sokkal is, mint a nagyobbak. De ez ismert...

(#24708) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#24706) üzenetére


kokokka
őstag

Látom Te is unod a háttér nélküli hsz-eket. Én direkt azért nem írok ide semmit, mert csak ahhoz szólok hozzá, amiről van személyes tapasztalatom vagy nagyon nagyon megbízható (általam hozzáértőnek titulált embertől) származó információm. De még e mellé is odateszem, hogy nem saját tapasztalat. Ha plazmáról, vagy a Q6F-ről kérdeznek (különösen a 65''-ösről) akkor válaszolok, meg akkor, ha általam tesztelt készülékkel kapcsolatban jön a kérdés. Egyébként nincs értelme ide írni semmit, mert csak megtévesztő lesz a topik!

(#24709) rookie8906


rookie8906
csendes tag

Köszi a válaszokat.
Én még véletlenül sem akarok okoskodni,mivel nagyon nem értek a tvkhez.
Pont ezért is kérdezek,mert nem szeretnék szart venni.
Viszont eagle,pont pécsi vagyok :)
Ami biztos,hogy 65öst akarok venni,100hz-est,film és ps4re és fontos a jó fekete,mert többnyire sötétben nézem.
Akkor az XE8577 kilőve.
Ha már ennyit költök tv-re,akkor a 9005ös is beleférhet,úgy sem 1-2évre tervezem venni.
Meg láttam kokokka neked samu Q6f van. Akkor pl egy xe9005 vs Q6F közül ki kerül ki győztesen?
Vagy 500ig más alternatíva?
Amúgy meg nem sietős a vétel sem,ráérek black friday vagy karácsonyig is,nem tudom mik a tapasztalatok árváltozást illetően,mert nem szoktam figyelni.
Előre is köszi.
Üdv

(#24710) kokokka válasza rookie8906 (#24709) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom, milyen a 9500-ös, sajnos sosem volt hozzá szerencsém. Azt viszont igen, hogy a 65''-os Q6F-emnek szinte nulla a felhősödése, a feketéje pazar, a színei briliánsak. A HDR megjelenítése hibátlan, a Tizen rendszer nálam gyors és gördülékeny. Az okos távirányítóját meg lehet szokni, bár nem a kedvencem (ezért is vettem hozzá egy gyári "buta" távot. Én nem használom ezt a részét, de van rajta játék mód, amivel nagyon jó lesz az imput lagja. 120Hz-es VA paneles és semi glossy a kijelzője, így ennek és a hatalmas fényerejének köszönhetően verőfényes napsütésben is simán nézhető (értsd : teljesen felhúzott redőnyöknél is). Tudom, hogy ez nem OLED vagy plazma, de sötétben is fekete a feketéje, Plazmát váltott nálam, kicsit féltem tőle, de mint kiderült teljesen alaptalanul. Ezzel kapcsolatban soha nem tűnt fel filmnézés közben, hogy nem a plazmát nézem. A mozgásmegjelenítésével szívtam egy kicsit, de nem biztos, hogy csak a TV(?) hibája volt. Amit eddig le akartam játszani rajta USB-ről azt mindent vitt is, kivéve a Dolby Vision-t. De ez ugye érthető, hisz nem is tudja :) Ha kérdésed van még írj, próbálok válaszolni rá!

(#24711) szaszura


szaszura
csendes tag

Sziasztok!!
Uhd tv vásárlás előtt állok kicsit bizonytalan vagyok.Nagyon érdekelne hogy mennyire vállalható rajta a normál tv adás sima nem hd filmek és normál Ps4???Mennyire jó minőségű a felskálázás v felejtős?Most sima fhd tv-m van.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#24712) AL válasza atti78 (#24689) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Elég szűkös a választék . Árat nem írtál, ezért próbáltam a Samsung szintjén maradni .
Itt láthatod a kínálatot : [link]
[link]
Még az MM - ben is érdemes nézegetni .
Itt láthatóak az általad írt Samu és 2 Panasonic adatai : [link]
Ha a típusszámokat beütöd a keresőbe mindegyikről sok vélemény jön elő .
Üdv.

(#24713) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#24710) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ő 49-ben keres tévét, abban a méretben meg (tudtommal) nincs qled. Xe9005 viszont igen, már ha nem vitték el mindenhol. Az xe9005-nek brilliáns képe van. :)

(#24714) atti78 válasza AL (#24712) üzenetére


atti78
csendes tag

Köszi a választ, a Pana nem is jutott eszembe, Sony-ból meg nem láttam 40"-osat, LG-re meg nem is kerestem. De nem zárkozok el LG-től sem, lehet hogy van olyan ami ilyen méretben nem rossz, és nem OLED-es.
Direkt nem írtam árat, mert ha vmi nem ajánlott, mindegy milyen az ára. Biztos nem a legdrágábbat fogjuk megvenni, csak megszerettem tudni mi az ajánlott paletta ebben a méretben, hogy majd a boltban azokat nézzük meg élőben.
Üdv.

(#24715) FAQtyA válasza atti78 (#24714) üzenetére


FAQtyA
tag

MM-ban van egy nekik gyártott modell SONY KD-49XF8577SAEP néven. A KD-49XF8505BAEP ikertestvére, csak a MotionFlow XR van 800 Hz-ről 1000-re húzva. Van annak értelme, vagy inkább a mindenhol kapható "alapmodell"? A többi paramétere megegyezik a két készüléknek.

(#24716) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Ezek közül szerintetek melyik a legjobb választás:
Samsung UE55MU7000
Samsung UE55NU8040
Samsung UE49MU7040

Thx

(#24717) Partizan182 válasza kokokka (#24710) üzenetére


Partizan182
senior tag

Örülök hogy tetszik a tv, de mágikus mesevilágba azért nem kell elmenni: "A HDR megjelenítése hibátlan".

Nincs olyan ma kapható tv ahol hibátlan lenne a hdr megjelenítése, Q6on konkrétan ott figyelnek a csodás fényoszlopok (edge dimming), színtere bár széles de közel sem csúcs, graduációkkal mindig is gondjai voltak a Samsungnak, jelenetváltáskor esetenként fellépő mikro-röccenések jelensége évek óta probléma, szürke-szürke kis-deltás válaszidő minden VA panelnél gond, ahogy a betekintési szög is. Ráadásul az összes idei Qled túl világos HDRben (rosszul követi a standardot).

Félre ne érts, a Q6 egy jófajta középkategóriás, de közel sem hibátlan.

(#24718) excalibur36 válasza AL (#24703) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm a segítséged! :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#24719) AL válasza atti78 (#24714) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az LG - ket nem ismerem, ezért nem tudok róluk sem jót, sem rosszat mondani ( de csak 43 - as méretben láttam ajánlatot róluk ) . Sony csak Full HD van 40 - es méretben .[link]
43 - as méretben már nagyobb a választék, de az Általad jelzett Samsung 6102 - es 43 - as méretben más IPS kijelzős ( nem mindenkinek tetszik, mert gyengébb a kontraszt, gyengébb a fekete szín , de jobb a betekintési szög ). Üdv.

(#24720) AL válasza FAQtyA (#24715) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Elvileg az a jobb, ha minél nagyobb ez az érték, de szakemberek szerint az ilyen kis eltérés kevésbé érzékelhető. Itt az látható még, hogy a keret színe eltérő : [link]
Korábban az X sorozatnál is volt ilyen, ott 3 szinte azonos készülék volt, aminél 100 - 100 Hz volt a különbség.
( X8505 - 800 Hz , X8507 - 900 Hz , X8509 - 1000 Hz ) . Szerintem azt vedd, amelyiknek kedvezőbb az ára .
Itt látható egy teszt : [link] Üdv.

(#24721) atti78 válasza AL (#24719) üzenetére


atti78
csendes tag

40"-os lesz, mert a 43" sztem már nem fér be ahol helye van neki.
Display spec-en láttam, hogy 6102 43"-nál van AMVA meg IPS-es is, gondolom itt csak panel kopogtatással lehet tudni melyikbe mi van, de mindegy, mert vszinű 40"-os lesz.

A Full HD teljesen jó, ha még kapható és jó képe van.

(#24722) AL válasza szaszura (#24711) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A képminőség mindegyik készüléken (típuson ) más és más. Az a legjobb, ha egy adathordozóra letöltesz különböző felbontású képeket, filmrészleteket és azt egy üzletben a Neked tetsző készülékeken kipróbálod és így lesznek összehasonlítva ( Az Eladók megengedik ). Kábeltévénél egyértelműen látszik a gyengébb adások közötti különbség, de még a HD adásoknál is nagy a szórás ( minőségre legjobbak a stúdióban készült felvételek, de most már a Sportműsorok minősége is sokat javult ) Egy 4K tévénél sok képjavító rendszer van, de sokszor a gyengébb adások hibái is jobban kijönnek. Mindenképpen látnod kell . Sok függ a szolgáltatótól, a kábelek minőségétől és természetesen a sugárzott adás minőségétől. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24723) coppola válasza ΞΔGLΞ (#24706) üzenetére


coppola
tag

Áruházi körülmények között nem teszteltem egyiket sem, szerencsére ezt megteszik helyettem hozzáértők laborban műszerekkel, és még publikálják is. Én annyit látok a polcokon, hogy melyik tv közelít jobban a valósághoz, és hát a samuknál egyik se kancsóbb kiállítva. Lehet, hogy sok tekergetéssel jól belehet állítani, de a sonykon viszont azt látom, hogy kiállítva is közel vannak jóhoz. Erre jönnek a specifikációk, a 120Hz pont hidegen hagy, mert soha nem játszom. Az fontos, hogy mindenki menjen el, és nézze meg magának mi tetszik, aki nem látja, az kérdezzen itt.

(#24724) atirag válasza rookie8906 (#24709) üzenetére


atirag
őstag

Szia. Csak hogy legyen egy harmadik vélemény😊 Nekem 8577 van és valóban van némi felhősödés teljesen sötét szobában. És az android nem egy webos rendszer. Én mondjuk már megszoktam. A képminőség szerintem nagyon szép Még az sd is testszetős. Digi-m van. És én a q6f-et néztem mm-ben és nekem nem jött be mert amint kicsit oldalra ülsz nagyon más a szín. Ezt lehet más nem látja engem zavart.
Mielőtt vettem sok tv-t megnéztem és én szigorúan ár értékarányban vettem meg. A q6f 400k alatt nem volt. Néztem lg sj810-et ainek Sztem nagyon szép színei voltrak ,de féltem az ips-től este. Előtte egy lg-m volt és azon azért nagyon látszott sötétben. Azért az is nálam volt 4 évig😊
Sztem egy korrekt tv és a 9005 már sokkal többe kerül ami Nekem nem ért meg annyit.

[ Szerkesztve ]

(#24725) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#24713) üzenetére


kokokka
őstag

De rákárdezett a Q6F-re.

(#24726) lezuvius válasza ΞΔGLΞ (#24706) üzenetére


lezuvius
őstag

Ez egy szakmai fórum akarna lenni, ahol a laikusoknak segítenek olyanok, akik szakmailag felkészültek a témában. Ehelyett alig van pár ember itt, aki próbálja szakmailag eligazítani a kérdezőzek, viszont annál többen vannak azok, akik márkahűségből és a saját szemük alapján tudják a tutit.

Lehet itt vitázni, hogy melyik tv mit tud és a boltban a polcon milyen képe van de szerencsére a televíziók gyakorlatilag minden fontos paramétere műszeres mérések alapján mérhető (színhűség, fényerő, betekintési szögek, homogenitás stb...) és ennek köszönhetően össze is mérhető egy-egy készülék tudása objektīven is.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#24727) kokokka válasza Partizan182 (#24717) üzenetére


kokokka
őstag

Hidd el, hogy (ezen a szinten) egy qrva jó készülékről beszélünk. Nekem itt van a nappalimban most már napi használatban. Nem általánosságokról írok, hanem az általam tapasztalt tényekről. Itt Te értesz félre valamit : minden amit írtam, egy jelenleg 400-500k között kapható készülékről szól. Még igazat is adnék Neked, ha egy másfél millás TV-ről beszélnénk. Megint más lenne a helyzet, ha egy 150k-s TV-t elemezgetnénk, és azt dicsőíteném. Ha már az Rtings a mérvadó, meg lehet nézni a Q6F tesztjét. Nézd meg a szürke és a fekete egyenetlenségét! Se ott, se itthon nincsenek rajta "csodás fényoszlopok". Kalibrálás előtt 8.1-et adtak a képre, utána 9.2-t! A 4K inputra maximumot, de még az 1080p-re is 9-et. Graduációkról írsz, de azt maximum csak tesztábrákkal lehet kimutatni, mert használat közben nem létezik ilyen gond. A mozgásinterpelláció hibátlan, judder nincs. A mikro röccenést meg tényleg nem tudom honnan vetted, én még olyat ezen a TZV-n nem láttam. Pedig b@szott tünde szemem van (néha ez már átok is a feleségem szerint).
Persze tudom, már a Q7F és a Q8F is jobb HDR szinten mint ez. A szó teljes értelmében természetesen nem tökéletes a HDR-je, de nagyon jók a színátmenetek, én még nem láttam benne különösebb hibát.
Félre ne érts : ez nem a világ legjobb TV-je, közel sem. Ha szigorúan vesszük értem a kritikádat a hsz-emmel szemben. De mindezt én kategória, ár és minőség arányában írtam. A Mediában megnéztem vagy 50 TV-t. Az alig olcsóbbak is a béka pics@ja alatt voltak ehhez képest, pedig ott tényleg minden az eladásra van kihegyezve (fény, beállítás, erre kitalált 4k demók stb). Kezeld a helyén a dolgokat, úgy bizony ez a TV olyan, amilyennek leírtam. Remélem érted, mire gondolok...

(#24728) kokokka válasza coppola (#24723) üzenetére


kokokka
őstag

A 120Hz nem csak a játék miatt fontos, ezt honnan veszed? Nézz meg egy 24ps filmet egy 60Hz-es, majd egy 120Hz-es TV-n! Látni fogod, hogy a 60Hz-es nem tudja lekezelni akadás mentesen a 3:2 pulldown-t. Ezt sokszor észrevenni film közben, de főleg az oldalirányú, pásztázó mozgás lesz akadozó. A 120Hz-esnél ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24729) Partizan182 válasza kokokka (#24727) üzenetére


Partizan182
senior tag

Q6 nem rossz, amíg az XF90 ára nem csökken én is azt venném ha limitált büdzséből kellene egy jófajta készülék (leginkább a gaming funkciói miatt).
Fényoszlopok jönnek majd ne félj hisz az edge dimming kikapcsolhatatlan (szélesvásznú hdr filmeknél a leglátványosabb), graduációs limitációk dettó. Samsung mikroröcögései szintén megvannak (nem kell semmi komolyra gondolni, pár jelenetváltásnál az elektronika "lemarad" és kihagy 1 frémet) , ha eddig nem tűnt fel örülj mert nem vagy rá érzékeny.
Csak árnyalni kívántam a feltétlen áradozást, örülök hogy ennyire bejön, de közel sem tökéletes gép.

(#24730) coppola válasza kokokka (#24728) üzenetére


coppola
tag

120hz-es tv-m van, lehet, hogy ezért hagy hidegen, mondjuk 49es. A q6f 49esben 60hz-es , sztem azért, mert ekkora méretben ez nem annyira jön ki.

(#24731) kokokka válasza coppola (#24730) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, a Q sorozatban csak az a panel 60Hz-es a többi 120-as. Arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyivel kerül többe egy gyártónak a 120-as panel, hogy nem mindegyikbe azt tesz? Úgy ötezer forinttal? Vagy fölé mondtam?

(#24732) coppola válasza kokokka (#24731) üzenetére


coppola
tag

Inkább csökkenő tendenciát látok ezen a téren, mintha minőségi okokból jobbnak látnák kis méretben a 60hz-et, ugyanúgy, mint az ips-t. Nekem személy szerint a szappanopera nem adja. Manapság inkább a motion flow felé hajlik a dolog.

(#24733) frankstork válasza kokokka (#24728) üzenetére


frankstork
aktív tag

Írhatnál nekem, kérlek, 120hz-es tv 55", HDR, UHD. 210E környékén, ha létezik. Egy csomó oldalon nem is választható a hz szűkítéskor...

(#24734) AL válasza morpheus133 (#24716) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Próbáld meg a Samu topickban mert elég kevés infó van róluk, csak az elsőről találtam adatokat : [link]
[link]
Üdv.

(#24735) kokokka válasza frankstork (#24733) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem ebben az árkategóriában nehéz lesz. 55-ös is meg 120Hz-es is... Ebben a méretben még egy százas plusz a Q6F is.

(#24736) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

70.000 Forintig milyen 32"-os fullHD tv ajánlanátok? Ami fontos hogy jó legyen az a külső merevlemezről való film nénzés (tehát tudja azokat a kodekeket amit manapság kellhetnek) . Gondolom Smart funkció ebben az árban felejtős :DDD

Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#24737) frankstork válasza kokokka (#24735) üzenetére


frankstork
aktív tag

Igazából már így is emeltem az árát, először 190ig néztem. Akkor mi lenne az ajánlott vétel? Samsungtól eddig faztam, itt sok jót olvastam, LG-ket néztem eddig, de már a Sony is játszik. Csak PS4, és pc megy rá
Pl LG-nél 55UK630MLB vagy vagy 55UJ670V. Előbbi frissebb utóbbi állítólag jobb. Ha feljebb lépek 55UJ701. De sajnos Sony-t, Samsungot nem ismerem. Egye fene elmehetek 240ig.

(#24738) coppola válasza frankstork (#24733) üzenetére


coppola
tag

Csak figyeld a topicot, ha lesz ilyen, itt fixen be lesz linkelve.

(#24739) Humbucker


Humbucker
senior tag

Honnan érdemes tv-ét venni leginkább?Én olyan 120 centis tv-ét keresek, csak Full HD, nem 4K-s,nem smart tv-ét, lehetőleg Samsungba, mert ahogy nézegetem azokon a legszebb a szín.

(#24740) sakal83 válasza rookie8906 (#24709) üzenetére


sakal83
addikt

Nehogy felulj ennek a sok jotanacsnak. Fokent olyanoktol akik kihagytak a pana ex780at. A tavalyi sorrend led tvknel sony xe9005 pana ex780 q6f sony xe85. A samsung 6os szeriat ne keverjuk ezekhez...

Mindenki erdekesen azt ajanlja ami az ove.

Az xe90 jelentosen jobb az xe85nel. A pana ex780 kb egyszint. Utana 1 teljes polc a q6 es fel polc a sony xe85.

[ Szerkesztve ]

(#24742) sakal83 válasza rookie8906 (#24709) üzenetére


sakal83
addikt

Olcsobb arakat ne nagyon varj mert a tavalyiak kifutnak. Az ideieket jovo majustol arusitjak ki. A bf talan de limitaltan lesznek modellek. Ha jot akarsz akkor Lg 65b7v vagy sony xe9005.

[ Szerkesztve ]

(#24743) coppola válasza sakal83 (#24742) üzenetére


coppola
tag

Ex780-ér jár a pont, kiváló cucc ,de a fent említett Userek véleménye is erősen releváns, mégiscsak van nekik jól megnézve. Olcsóbb árakat meg talán lehet várni, csak lesznek akciók, black friday, sőt még kari is. :)

(#24744) kokokka válasza Partizan182 (#24729) üzenetére


kokokka
őstag

Nem egy HDR filmet végignéztem már rajta, de a hsz-ed miatt tegnap a Revenant-tot és az Apokalipszist is elindítottam. Semmiféle fényoszlop nincs a széles vászonnál (sem), ne írj ilyen megtévesztő dolgot légy szíves. Nem azért mert nekem ilyen TV-m van, hanem azért, mert ha valaki ide jön és elolvassa ezt, azzal félrevezeted. Több vegyes összetételű jelenetet is megnéztem és most konkrétan csak az általad említett hibára figyeltem, de nem volt olyan rész, ahol látni lehetett volna akár egyetlen "fényoszlopot" is! Természetesen tudom, hogy mik a technika hátrányai, tesz ábrákkal és tesz videókkal elő lehet hozni némi felhősödést, azt is leginkább az éleknél, de semmi számottevő. Az AVS dimming tesztje mutatja meg talán a legjobban, de használat közben bármilyen sötét is a jelenet, nincs látványos hiba. 8 év plazma használat után írom ezt és igen tudom, ott a fekete fekete, itt meg nem, de használat közben ez semmit sem jelent. Persze lehet tesztelgetni, én is megtettem, látom is mi az LCD a plazmához képest, de ha otthon, napi szinten használnád biztosan nem írtál volna látványos fényoszlopokról!
Amiért viszont megérte, hogy írtál az az, hogy egy jelenetváltásnál most kijött a a mikro röccenés, valóban láttam. De csak én, mert se a fiam, se a feleségem nem tudta miről beszélek :)

(#24745) AL válasza Janoo_07 (#24736) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Elég kicsi a választék . Figyelj arra, hogy némelyiknél csak egy év a garancia ! Hogy melyik mit játszik le azt csak akkor tudod meg, ha kipróbálod egy MM - ben, vagy ahol vásárolsz .
[link]
[link]
Üdv.

(#24746) Partizan182 válasza kokokka (#24744) üzenetére


Partizan182
senior tag

Fényoszlop: simán elhiszem hogy a Q6 algoritmusa a te beállításaiddal úgy van belőve hogy elkerülje a flashlightingot (felhősödés az más téma), feláldozva a fényerőt / árnyék részleteket. Q9 is ezt csinálja, valamit valamiért, sorry, Ks7000 - ből indultam ki (ami kb ugyanez a tv pepitában). Mégegyszer elnézést.

Mikroröcögés teljesen nonszensz, évek óta probléma, de még csak el sem ismerik nemhogy javítanák.

Fekete a plazmán sem volt fekete, még a csúcs kurokon meg ZT60on se. Az oled territórium ;)

[ Szerkesztve ]

(#24747) kokokka válasza Partizan182 (#24746) üzenetére


kokokka
őstag

:) A fekete a plazmán nem fekete? Eddig ez a legérdekesebb(?) irományod :)

(#24748) StLui válasza kokokka (#24747) üzenetére


StLui
veterán

Pedig igaz, csak éppen nagyságrenddel jobban megközelíti mint az lcd tévék!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24749) kokokka válasza StLui (#24748) üzenetére


kokokka
őstag

Ne írogassunk hülyeségeket emberek csak azért, mert ez egy kiőlt technológia. Neked sem volt sose plazmád ezek szerint. Inkább nézz utána a technológiának! Ráadásul egy KURO? A kutya meg nem mondaná hogy OLED vagy KURO megy egymás mellett, ne legyünk már ennyire OLED pártiak! A plazmának megvoltak a hibái, de a feketéje az fekete volt. Még ma is az, de most már a szomszéd nappalijában.

(#24750) coppola válasza kokokka (#24747) üzenetére


coppola
tag

Kimondottan rossz feketéjű plazmák is voltak. Hamár szőrszálhasogatunk a fekete szín nem is létezik.

U.i: Nézz vissza pár tesztet, csodálkoznék, ha találnál 0 nit mérési eredményt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.