Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25051) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek?
Érdemes megvenni, vagy felejtős?
Samsung UE55MU6179

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25052) Phiotr


Phiotr
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy LG TV-n a smartshare használata mellett (tehát gépről streamelek filmet TV-re) lehet szimultán a gépet használni (leginkább játékra)?

Ugyanez a kérdés a Samsung TV-knél Samsung Pc Share Managert használva?

Üdv,
Peti

(#25053) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Kinek mi a véleménye erről a típusról?

SAMSUNG UE 55 NU7442UXXH

Most viszonylag jó áron vagy a mediában, szemezgetek vele.

Jelenleg is samsung TV-m van de csak 102cm fhd quad core smart. Sajnos a pontos típust most nem tudom de egyébként szép képe van, 3 éves lesz karácsonykor anno 145k volt, hátha ez segít belőni a típus/tudását.

Film/sorozat és hd sportcsatornák/természetcsatornákra lenne használva a kiszemelt TV is.

Megérné lecserélni a régit az újabbra?

(#25054) nak0n


nak0n
aktív tag

Hali! Ezt a TVt néztem ki (Samsung ue49nu7102), de nem tudom, hogy VA vagy IPS van benne. A displayspecs oldal ilyen sorozatút nem ismer, csak 7100 végűt, az ugyanaz lehet? Főleg Xbox menne rajta, meg 4k filmek, és az anyagiak nagyon efölé nem engednek elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#25055) bghistvan


bghistvan
senior tag

Hali!

UE60J6240 Samun használ valaki konzolt....esetleg közvetlen tapasztalat SPS4Pro-val??

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25056) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok. Az alábbi szempontok a legfontosabbak (más szempont most nem jut eszembe :D):

- fullhd
- 32 colos (nagyobb sajnos nem fér el a szekrénysoron)
- nem kell smart (szerintem felesleges)
- nagyon max. 100 (de inkább 75k-nál állnék meg).

Köszönöm a segítséget!

(#25057) hurrican17


hurrican17
újonc

Sziasztok!

Elsősorban PS4 Pro mellé keresnék 4K HDR tévét. Eddig ezeket néztem ki:
- SAMSUNG UE 55 NU7302KXXH
- LG 55 UK6500MLA
- SONY KD-55XF7005BAEP

Van valami ötletetek, hogy melyik lehet ezek közül a legjobb? Vagy esetleg tudtok hasonló árkategóriában (200-250) más márkát is ajánlani?

Előre is nagyon köszi a segítséget!
Zoli

(#25058) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem hogy milyen készüléket ajánlanátok a következő kritériumokkal ami legjobb és legminőségibb lenne az árkategóriában.
49"-50" méretben szeretnénk egy Wifi képes készüléket, melyet vegyes használatban használnánk, tehát nem csak este, hanem nappal is. Főleg film és tévézésre lenne a használata a készüléknek.
USB-ről játszanánk filmet róla. Mit hol mennyiért van most olyan ami best buy?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#25059) AL válasza Ezekiel Ston (#25058) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szerintem ezek a Sonyk nem okoznak csalódást : 49XF8505, 49XE9005, 49XF9005.
Ebben a sorrendben megy fel az áruk is. A 8505 ös az MM ben az elmúlt héten 271 ezer volt akcióban. Ezek mind Android, VA panel, valós 100Hz, valós 10 bit, 120Hz. Persze meg kell nézni őket, mert lehet, hogy, Neked egész más pl. IPS tetszik. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25060) Ezekiel Ston válasza AL (#25059) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Öhmm...Igen, nem akarok igazából ekkora összeget ráfordítani, úgy gondoltam volna hogy úgy 150-160 ezer lenne rá a keretem...Bocsánat, ezt az előző Hsz-emben elfelejtettem beírni. Így milyen lehetőségeim vannak?

(#25061) excalibur36 válasza Ezekiel Ston (#25060) üzenetére


excalibur36
senior tag

Szia!
Én végül ezt vettem meg: SONY KDL49WE665BAEP
145 ezer Ft.
Iszonyat hogy milyen jó!

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25062) Ezekiel Ston válasza excalibur36 (#25061) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm, megnézem ezt is.

(#25063) excalibur36 válasza Ezekiel Ston (#25062) üzenetére


excalibur36
senior tag

Majd írd meg, hogy te milyennek tartod. :)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25064) Partizan182 válasza hurrican17 (#25057) üzenetére


Partizan182
senior tag

A sorrended kb tükrözi a minőséget, LG és Sony IPS, Samu VA panel. HDR-re egyik sem alkalmas sajnos, arról ilyen árban le kell mondani.

(#25065) KaiotEch válasza excalibur36 (#25061) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Milyen LAN(100/1000) van rajta? Menüje mennyire faszás? Valós 200Hz? Mert itt valamelyiknél láttam, hogy 100Hz király.

(#25066) excalibur36 válasza KaiotEch (#25065) üzenetére


excalibur36
senior tag

A Lant nem próbáltam, mert Wifiről használom.
Azt, hogy hány Hz.-n megy fogalmam sincs, nekem csak egyszerűen tetszik a képe.
A menüje jó. nekem kézre áll és gyors is.
Két napja van meg, de az eddigiek meggyőztek arról, hogy jó vétel volt.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#25067) AL válasza Ezekiel Ston (#25062) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt láthatod ennek a tévének az adatait :
[link]
[link]
[link]
Ez egy jóminőségű FHD TV . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25068) Takika14


Takika14
aktív tag

Azt tudja-e a valaki, hogy Samsung soundbart csak Samsung tv kezel rendesen vezeték nélküli kapcsolatnál?

Konkrétan Sony TV és egy Samsung HW-K450 lenne a páros vagy maradjak Samsung TV-nél?! Jelenleg mint írtam Samu TVm van a soundbar mellé.

(#25069) AL válasza mate543 (#25056) üzenetére


AL
addikt

Szia . Nehéz ennyiért jó FHD tévét találni. Ha a HD is elég ( lehet, hogy jobb képe van, mint egy névtelen FHD - nek. Nézegesd meg ezeket : [link]
[link]
Itt láthatod az adataikat :[link]
Az MM - ben is van sok, de többségük névtelen.
Mindenképpen nézd meg személyesen, hogy melyik tetszik !
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25070) coppola válasza nak0n (#25054) üzenetére


coppola
tag

Szia! Ugyanaz, VA panel, a 2-es csak régió kód

(#25071) cigam


cigam
félisten

Létezik még olyan TV gyártó/sorozat, aminek a távvezérlőjén dedikált sleep gomb van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25072) tiop


tiop
tag

Üdv.
Ez a FHD tv megér ennyit?Most 115000Ft ért lehet megvenni.
[link]

(#25073) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék TV-t vásárolni kb 2-3 hónap múlva (nem véletlenül Black Friday környékére időzítve), azonban kissé tanácstalan vagyok.

Szívem szerint az LG B7V-t választanám, azonban egy kissé sokallom az árát.
A másik széria, ami talán tetszik, az a Samsung QLED, és nagyjából a Q6F az, aminek az árát még elfogadhatónak találom (300k körül).

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek általános felhasználás esetén (tv, filmek, sorozatok, ps4) mennyivel van lemaradva a Q6F?

Esetleg tudnátok valami mást ajánlani ilyen kategóriában? Androidot szeretném mellőzni mindenképpen (így a Sony kiesik sajnos).

Köszönöm. :R

szerk.: még a Samsung NU8052 modelljét is néztem, az is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#25074) Partizan182 válasza b.kov (#25073) üzenetére


Partizan182
senior tag

Q6 legnagyobb baja a betekintési szög, egyébként jófajta középkategóriás tévé. Az oled nyilván más dimenzió (főleg sötétben / HDR-rel), nem véletlenül kerül ennyibe.

Ha a szűk betekintési szög nem gond akkor a Q6 nem rossz ilyen árban.

(#25075) lezuvius válasza b.kov (#25073) üzenetére


lezuvius
őstag

ITT összetudod hasonlítani az idei Q6-tal a B7-t. Euronicsban még van 400e-ért a 55B7 de Black Fridayre nem valószínű, hogy marad ilyen modell akárhol is.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#25076) StLui válasza lezuvius (#25075) üzenetére


StLui
veterán

Érdekes, hogy minden üzletükben elérhető raktárról, azonnal, és mégsem lehet online megvenni. Gondolom unják a 14 napos elállást.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25077) b.kov


b.kov
senior tag

Köszi szépen a válaszokat. :)
Esetleg van valami, ami hasonló árban van a Q6F-fel, és mégsem ennyire rossz a betekintési szöge?

(#25078) lezuvius válasza StLui (#25076) üzenetére


lezuvius
őstag

Lehet a központjuk kifogyott és már csak a boltok készletei maradtak.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#25079) Partizan182 válasza b.kov (#25077) üzenetére


Partizan182
senior tag

LCD esetén jó képminőséghez sajnos gyenge betekintési szög társul (VA panel) . Alternatíva egy IPS paneles gép (pl LG UK8-as széria), ott jobb a betekintési szög, de az sötétben / este harmatgyenge mindenhonnan. Ha inkább nappal (nagy fénynél) használjátok akkor jó lehet, ott nem jön ki az IPS gyenge kontraszja.

(#25080) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Tiszteletem!

LG 55b7v 1400€ ert jo vetel?(ujonnan 2 ev garival)
Csak mozi szobaba kene kepmegjelenitonek. Hdmi-n kivul mas dugora nincs is szuksegem.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#25081) b.kov válasza Partizan182 (#25079) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a választ. :)
Ha lehet választani, akkor számomra inkább a színek, és a kontraszt legyen jobb, mint a betekintési szög. Igazából nem néznénk oldalról a TV-t valószínüleg, csak azt sem szeretném, hogy nagyon feltűnően csúnya legyen a kép oldalról (ha mondjuk mászkálunk a szobában). De ha nem annyira vészes a QLED esetén, akkor az is megfelelne.

(#25082) Partizan182 válasza b.kov (#25081) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kifakul a kép, a lenti linken találsz róla videót hogy hogy néz ki.

[link]

(#25083) Partizan182 válasza Erwinke (#25080) üzenetére


Partizan182
senior tag

A tévé remek, de ennyiért lassan már B8-at kapsz (most voltam egy euronicsban, 479k a B8), ha nem sürgős inkább megvárnám a BF-et, lesz C8 is hasonló árban, az egy picit jobb.

Csalódni nem fogsz benne ha mégis behúzod.

(#25084) Erwinke válasza Partizan182 (#25083) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Rendben. Egyaltalan nem surkos.
Koszonom, szep napot!

(#25085) Ezekiel Ston válasza AL (#25067) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Hálás köszönetem, nézem.

(#25086) AL válasza tiop (#25072) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod az adatait : [link]
Ahogy látom az árakat nem nagy engedmény ( Ha az MM - ben van hétvégeken LG akció ott is szoktak enyít, vagy még többet engedni.) : [link]
Nem látom az üzlet nevét .
Arra figyelni kell, ha ismeretlen ( " névtelen " ) üzletben vásárolsz, hogy adjon Magyar szakszervizzel érvényes garanciát ! ( NE vigye külföldre javíttatni, ne saját szerelővel javíttasson hiba esetén és az esetleges csere módját is tisztázni kell ) . Jó lenne megnézned, hogy mit tud és a lényeg, hogy milyen a képe . Üdv.

(#25087) b.kov válasza Partizan182 (#25082) üzenetére


b.kov
senior tag

Esetleg valami vélemény az NU8052-ről?
Nagyjából egy árban van a Q6FN-nel. Habár rtingsen itt is eléggé le van húzva a viewing angle.

[ Szerkesztve ]

(#25088) Partizan182 válasza b.kov (#25087) üzenetére


Partizan182
senior tag

Majdnem teljesen ugyanaz mint a Q6, utóbbinak picit szélesebb a színtere HDRben. Betekintési szöge egyik VA paneles tvnek sem lesz jó sajnos.

(#25089) kokokka válasza b.kov (#25087) üzenetére


kokokka
őstag

A Q6F-et betekintési szög miatt nyugodtan veheted! Egyáltalán nem vészes oldalról sem, persze nem plazma vagy OLED. Ezt a típust nézem itthon minden nap 65""-ban.

(#25090) sakal83 válasza b.kov (#25073) üzenetére


sakal83
addikt

Oledet valasztanam. Jo a q6f de az oled mas teszta. Ha megengedheted magadnak akkor hajra:)

(#25091) b.kov válasza sakal83 (#25090) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi szépen mindenkinek. :R
Még van egy kis időm gondolkodni, úgyhogy alszom egy párat rá.

(#25092) kokokka válasza sakal83 (#25090) üzenetére


kokokka
őstag

Ez nem ilyen egyértelmű. Mindegyiknek van előnye is és hátránya is a másikkal szemben. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ezek közül melyiket tartja fontosnak, vagy kevésbé fontosnak.

(#25093) orbo


orbo
tag

Mit gondoltok a korábbi évek alapján, az MM jelenlegi LG akciója mennyire számít jónak a Black Friday akcióihoz képest? (én nem tudom, mert sose vásároltam még semmit a BF-en)
Konkrétan ezzel a tv-vel szemezek már pár hete: LG 60UJ750

60-as méret a max., amit meg tudok venni, és mivel ez a méret kifutó ha jól tudom, kérdés lesz e készlet belőle a Black Friday-on? Mit gondoltok, csapjak le rá? :-)
Köszi a véleményeket!

(#25094) sakal83 válasza kokokka (#25092) üzenetére


sakal83
addikt

De. Ez egyertelmu. Volt qledem es oledem. Ha nincs pc monitorkent hasznalva az eszkoz akkor oled jobb. De qled sem rossz. Meglepett engem is pedig alsokategorias volt. De azert az egy lcd. De jo. A betekitesi szogben es kontrasztban gyengebb.

(#25095) Kiskutya válasza orbo (#25093) üzenetére


Kiskutya
veterán

BF akció rizikós, ami nagyon jó árban van abból kevés a darabszám és nem biztos hogy jut neked is. Az ár amit linkeltél kb máshol is annyi. Az uj sorozat kifutó modell az lg-nél azért megy le ára szerintem. Ha tetszik a képe akkor nem tűnik rossznak ennyibe, 7-es sorozat és 60 méretben.

hmm...

(#25096) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok,

250K környékén keresek 55-60' méretben jó képminőségű TV-t DIGI előfizetés mellé.

Fő felhasználási területek:
- mkv filmek
- TV nézés

Preferenciák:
- megbízhatóan működő SMART funkciók (Youtube, mindenevő médialejátszó)

(#25097) sanyi150 válasza sanyi150 (#25096) üzenetére


sanyi150
tag

250K környékén keresek 55-60' méretben jó képminőségű FULL HD TV-t DIGI előfizetés mellé (HDR és 4K nem fontos)

Fő felhasználási területek:
- mkv filmek
- TV nézés
- HBG GO

Preferenciák:
- megbízhatóan működő SMART funkciók (Youtube, mindenevő médialejátszó, HBO GO)

(#25098) kokokka válasza sakal83 (#25094) üzenetére


kokokka
őstag

De fényerőben, nagy dinamikatartományú filmnél, beégéssel kapcsolatban jobb, mint az OLED. A QLED nit-je sokkal jobb, mint az OLED-é, ráadásul ezek tudják visszaadni a legmagasabb szintű színtérfogatot. Ezt nem én írom, hanem a VDE! Feketére, oldalnézetre tuti, hogy jobb az OLED, de azt biztos, hogy ahhoz, hogy extrém színtorzulás legyen rajta olyan szögben kell nézni ami már teljesen életszerűtlen! A feleségem oldalról nézi kb. 45 fokból (sacc), de még onnan is szinte hibátlan a képe. Szóval nem kell azt állítani, hogy az OLED verhetetlen, mert vannak dolgok amiben nem az. Így aztán mégsem egyértelmű a dolog és tényleg mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mit részesít előnyben.

(#25099) Benbirok


Benbirok
újonc

Sziasztok!

TV vásárlása előtt állok és tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen TV-t vegyek. Nekem a főszempont a PS4 ( egyenlőre sima de tervezem a Pro megvételét ), ezért gondoltam, hogy komolyabb TV-t szeretnék amit nem kell lecseréljek jó pár évig. Annyiból meg van kötve a kezem, hogy Svájcban élek és itt akarok TV-t venni, de nézegettem és ugyan azok vannak szinte otthon is. Amire gondoltam az egy 4K UHD TV lenne és SONY vagy LG gyártótól. Nézegettem már üzletben is de sok készüléken nem volt feltüntetve a Hz és tudtommal minimum 100 Hz-es készülék a megfelelő játékra. Árban max 170-190 ezerig szeretnék elmenni. Ezért mindenféle tanácsot elfogadok és meghallgatok köszönöm. :))

Ui.:

Ezeket a készülékeket néztem ki itteni egyik nagy üzletláncban( 1 CHF nagyjából 275 Ft ):

https://www.melectronics.ch/de/p/770346900000/lg-lg-43uk6950-108-cm-4k-fernseher

https://www.interdiscount.ch/de/fernseher-audio/fernseher/fernseher--C111000/sony-bravia-kd-43xf7596-43-4k-uhd-smart-tv--P0001490161

https://www.interdiscount.ch/de/fernseher-audio/fernseher/fernseher--C111000/lg-43uk6300plb-43---P0001556546

Sajnos a 700 frankot már sajnálnám TV-re de ha nincs jobb opcióm beletudok egyezi :D

PSN: Bendito55

(#25100) AL válasza Benbirok (#25099) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt láthatod a készülékeid adatait : [link] Ezek alap 4K készülékek : IPS panel, nem valós 10 bit , nem 100 Herz a panel ( ez csak a drágább készülékeknél van ), mozgás : 60 Hz , Azt nem tudom, hogy játékra mennyire alkalmasak . Ha tényleg 100 Herzes panellel szerelt tévét szeretnél, akkor csak valami nagy kiárusításon talán tudsz 250 körül , de 43 - as méretet nem tudok.
Sonynál tudtommal a 2018 - as készülékek közül a 8505 - ös sorozatnál és e felett ( számozásnál ) van 100 Hz panel és ezeknél már a mozgás is 120 Hz . Ez a 49XF8505 - ös Sony nálunk 300 ezer körül van .
[link]
Az LG 810 - es már komolyabb készülék Mozgás : 120 Hz, de azt nem tudom, hogy a panel 100 Herz e .
Ezek viszont már jóval drágábbak, mint szeretnél . A tavalyi sorozatú 55XE8505 ( 8577, 8596 ) volt mostanában itt 260 körül, de már kifogyott. Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.