Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25201) AL válasza arminlok (#25196) üzenetére


AL
addikt

Szia . Eszerint ez a Sony IPS kijelzős ( ugyanaz, mint az 55XF7005 ) : [link]
[link]
Ez egy idei alap 4K TV. Egy kicsit sokat kértek érte megjelenésekor, most már reálisabb az ára az MM- ben ( 200 ) : [link]
Ennek tavalyi változata ( 55XE7005 ) VA paneles ( szintén 4K alap ) : [link]
Itt láthatod az adatait : [link]
Az XF : IPS, közvetlen Led, Android , az XE : VA ( 3300 - as kontraszt ) és direkt Led. nem Androidos .
Az LG ről nem találtam hiteles adatokat. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25202) arminlok válasza AL (#25201) üzenetére


arminlok
senior tag

Szia.
Köszi a válaszod :)
Most voltam még az euronicsben és ott volt egy nano technologiásnak mondott lg 55sk7900pla 240 ezerért, viszont erről konkrétan semmit nem találtam a neten csak azt hogy ezeket a super nano-s LG-ket inkább dupla ennyiért árulják, most akkor ez mi lehet. Nagyon szép képe volt mondjuk ezek az lg-k fehérjei nekem kékes fehérnek tünnek az csak a boltban lévő magas fényerőnek köszönhető vagy lehet ezeken állitgatni? :) köszi. Bocsi kicsit szakavatatlan vagyok. Ha esetleg ilyen árban van valami jó amit tudnál ajánlani azt megköszönném :)

(#25203) traktorgumi válasza AL (#25197) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Nagyon köszönöm a részletes választ:)
Ha jól értem akkor nem érdemes váltanom?:)

(#25204) traktorgumi válasza ΞΔGLΞ (#25199) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Akkor mire érdemes leváltani amit a telekomnál árulnak és 55" méret? :DD

(#25205) AL válasza traktorgumi (#25203) üzenetére


AL
addikt

Szia . Ilyen könnyen ne add fel ! Meg kellene nézni a kiválasztott készülékeket egy áruházban, hogy össze tudd hasonlítani őket egymással és a régivel. A Te szemednek kell döntenie . Üdv.

(#25206) AL válasza arminlok (#25202) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nem ismerem ezt a típusú készüléket. Ha az előző levélben mellékelt adatokat tartalmazó táblázat jobb felső sarkába beírod a típusszámot előjönnek az adatok. IPS kijelző, nativ 50Hz, valós 10bit, mozgás : 60 Hz, Ha üzletben nézegeted érdemes kicsit állítgatni őket, vagy tesztvideókat vinni. Látom, hogy 250 körül nézegeted a masinákat . Akciójában szoktak 270 körül már komolyabb készülékek lenni, nativ 100Hz, valós 10 bit, mozgás 120Hz, Legutóbb a 49xf8505 ös Sony volt az MM ben 272 ezer. Érdemes a hétvégi akciókat nézegetni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25207) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Szintén TV-t keresek, a keretem rá 250e Ft. Világos nappaliba kellene, a felhasználásban minden benne van, de kiemelt helyen a PS4 Pro-m lenne (FPS játékok), de ha házimozizunk, attól se jöjjön zavarba, de nem vágyom IMAX életérzésre (ennyi pénzért). Ívelt képernyő nem kell, viszont a médialejátszási (smart) képesség fontos lenne, nem baj ha reccsenés nélkül viszi a legtöbb formátumot, akkor kiválthatnám a már lassú WD médialejátszómat. 4K és Active HDR-rel rendelkezzen és nem baj a natív 100 hz is, ha mérvadó a minőségben és belefér az árba. A hangminőség nincs kiemelt helyen, arra van házimozi erősítő és hangfal.
Utoljára 10 éve vettem TV-t, és hiába olvasok el mindenfélét, azért jó lenne első kézből gyakorlatias tanácsokat kapnom konkrét márkára/típusra, mert elvesztem a rengeteg technikai és szubjektív infó között.

Előre is köszönöm, ha segítesz!

Üdv, Edgeri

(#25208) coppola válasza Edgeri (#25207) üzenetére


coppola
tag

Szia! A méret lemaradt.

(#25209) Edgeri válasza coppola (#25208) üzenetére


Edgeri
senior tag

Hali! Jogos, min. 50", ez alá nem mennék.

Üdv, Edgeri

(#25210) Móncsa válasza Edgeri (#25207) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia!

Kinek ez jött be kinek az hamarosan még jobban el fogsz veszni , én is így jártam.
Itt minél többet olvasol annál tanácstalanabb lesz. :Y :Y :Y

(#25211) Baxxu93


Baxxu93
újonc

Sziasztok!

4k-s tv-t szeretnék venni a közel jövőben és a tanácsotokat szeretném kérni 55col minimum, ips vagy led? (jelenleg samu 55 col led van) oled még drága. ps4 pro valamint sima tv csatornák mennének rajta.
200k alatt, 200-250k ha tudnátok mondani 2-3 pédát nagyon megköszönném. :)

(#25212) Bacusuz válasza traktorgumi (#25195) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
Most vettem egy kd 55xe7005 típust mely va paneles, euronicsban 189k az ára, szép a képe, és sokan ezt ajánlották.
Állítólag jobb mint az xf idei modell.
Érdemes ránézni.

Ja bocsesz most olvasom hogy telekomnál vennéd...

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25213) StLui válasza Baxxu93 (#25211) üzenetére


StLui
veterán

Az ips is led (-es hátérvilágítású), inkább isp vagy va panel, leírták itt mindkettő előnyét, hátrányát hetente talán többször is. Hogy mi a fontosabb neked kell előbb eldönteni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25214) D@Ta


D@Ta
csendes tag

Sziasztok!

Erről a TV-ről mi a véleményetek?

(#25215) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok,

Szüleimnek keresnék egy Tv-t. A keret kb 100e. Nem kell hogy "okos" legyen, tv adásokat fognak nézni rajta szinte kizárólag. A lényeg, hogy szép képe legyen és ebben az árkategóriában (az ajánlhatók közül) a legnagyobb képátlóval rendelkezzen.

Köszi a segítséget előre is.

(#25216) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy tv-t. 90%ban játékra 10%ban pendriven filmezésre lenne használva.

Jelenleg egy ps4 mellé kellene és kb 100-110cmes maximumig. A keret minnél lejjebb lenne, 100.000ft körűl, ha lenne jó lenne.

Köszönöm

(#25217) RedCactus válasza Kowi84 (#25215) üzenetére


RedCactus
senior tag

Talán ez az Orion, 55"-os képátlóval? Bár tapasztalatom nincs róla...

(#25218) Kowi84 válasza RedCactus (#25217) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Ilyen nagy azért nem kell, és nem minden a méret. Azért a minőség rovására nem menjen a "nagyság"

(#25219) nightvison


nightvison
tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok, de jobbat nem tudok. Ismerős cuccáról lenen szó.
Szerzett egy ilyet Philips CV56SL ugye ez 4 képet tud megjeleníteni. 4db DVI csati van a hátulján. Milyen megoldással lehetne megoldani, hogy ne 1 vagy 2 kép jelenjen meg, hanem az egészet egyebn lehessen használni TV-ként. Esetleg egy ilyennel megoldható a dolog? [link]

Köszönöm a segítségeteket

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#25220) AL válasza Baxxu93 (#25211) üzenetére


AL
addikt

Szia . Itt látható néhány a kínálatból, de ha később veszed, akkor már az XE sorozatú Sonyk és a MU sorozatú Samsungok lehet, hogy elfogynak, mert ezek kifutó ( tavalyi ) darabok . Olcsóbbak, de szerintem nem rosszabbak, mint az idei széria. [link]
[link]
Itt látható 4 Sony adatai : [link]
Ha a táblázat jobb felső sarkába beírod más készülék típusszámát, akkor a legtöbb készülék adatai előjönnek.
Az XE7005 - ös VA paneles, a másik 3 IPS paneles. A VA panel kontrasztja 3- 4 X több, mint az IPS panelé, jobb a fekete színe, de rosszabb a betekintési szöge . Az XE7005 - ös nem Androidos, a másik 3 igen. Az XF7096 - os közvetlen Led háttérvilágítású, ennél elvileg kisebb a felhősödés esélye. Persze nem biztos, hogy neked ezek tetszenek. Vásárlás előtt érdemes megnézni a kiszemelteket. Játékalkalmasságukat nem ismerem. Ha teheted bármilyen típust is választasz vegyél hozzá + garanciát . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25221) AL válasza Kowi84 (#25215) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz néhányat a kínálatból : [link]
Márkásabbak közül a Sony csak FHD, de lehet, hogy TV műsor nézésére alkalmasabb, mint más 4K tévék, ettől nagyobb méretben egy régi márka ( sajnos ma már nem Japán ) szintén FHD készülékei vannak, de minőségét nem ismerem ( SHARP )
[link]
Itt láthatóak néhány készülék adatai : [link] Ezek az adatok szerint a Shapok jók, de hogy tartósságra és látványra milyenek azt nem tudom ( igaz a tartósságát ma már semminek nem lehet garantálni )
Ha valamelyik készülék adataira kíváncsi vagy a táblázat jobb felső sarkába beírva a típusszámot előjön a legtöbb TV adata. Vásárlás előtt érdemes üzletben megnézni, válogatni ( habár otthon más képet fogsz látni )
Bármelyiket is veszed szerintem érdemes + 3 év garanciát venni hozzá. Ismeretlen ( névtelen ) helyről ne vásárolj, mert a garanciával és a javíttatással bajok lehetnek . Üdv.

(#25222) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

65"-ban mit ajánlotok? Philips 65PUS6162 most 220e, van nála jobb, ez az ár környékén? Érdemes ezt megvenni?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R
Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#25223) golyós


golyós
őstag

2 lányomnak szeretnék 2 tv-t venni, lehetőleg ugyanolyat.
Lg, Samu 80 alatt nem úszható meg viszont a Horizon és egyébb olcsó tv-kről mi a tapasztalat?
Hd és Smart + jack (Bt nem lesz bennük ennyiért) ennyi a kritérium, Youtube és filmnézs lenne rajtuk.
3 év garival adják most, szabad ilyet venni? [link]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25224) AL válasza golyós (#25223) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz leírást és véleményeket a tévédről : [link]
Itt egy hasonlóárú LG ( de nem biztos, hogy jobb ) : [link] Az üzleteket nem ismerem, de talán a 220 Volt megbízható.
Itt láthatod az adatait : [link] Üdv.

(#25225) NoMagix


NoMagix
addikt

AL:

szeretném kikérni a véleményed,
olyan létezhet, ha egy tv-ben nincs bluetooth, de van 2db usb, akkor onnan működhet a bluetooth füles?

(#25226) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.

Szemezek ezzel a tévével.
Ez alapján a videó alapján merült fel egy pár kérdés.
Itt már nem a tévébe kell kábelt dugnom hanem külön doboz van? Ki lehet hagyni ezt a dobozos megoldást?
Tudjuk ezt fali konzolra tenni? Nem nagyon látom a hátán a lehetőséget.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#25227) AL válasza NoMagix (#25225) üzenetére


AL
addikt

Szia . Régebben volt olyan pendrive szerű készülékem, ami a számítógépbe dugva ( USB csatlakozós ) bluetooth kapcsolatot teremtett a telefonommal. Nem tudom, hogy ezt TV - vel is meg lehet e csinálni. Gondolom bármelyik műszaki üzletben tudnak segíteni . Üdv.

(#25228) RedCactus válasza NoMagix (#25225) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem működik. Az adapter driverét nem tudod a TV- re telepíteni.

(#25229) Móncsa válasza h1ght3chzor (#25222) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Üdv.

Nekem azt mondta egy ember hogy Philipsből csak a 7 vagy 8 -as szériát szabad megvenni az alatta lévőket nem.

Itt kérdezz inkább .

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25230) NoMagix válasza RedCactus (#25228) üzenetére


NoMagix
addikt

AL

Köszi fiúk, erre gondoltam én is, csak megerősítésre volt szükségem! :R :R

Ezekből a pana nem tudja a bluetooth funkciót, viszont mind a kettő LG paneles, igaz ahogy külföldi teszten láttam a pana sima RGB paneles de halszálkás a pixelek elrendezése.

Az LG pedig RGBW ledes (talán az összes UHD-jük), amiről nem olvastam túl jókat.

Panasonic TX-49EX633E
LG 49UJ630V

Én mint teljesen átlagbéla néző, látnék bármi eltérést az egyik vagy másik javára?

KB. 140-150 ezer a max amit kiadnék tévére, lehetne drágább is, de nem szeretnék többet rááldozni.

[ Szerkesztve ]

(#25231) AL válasza NoMagix (#25230) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz egy leírást, adatokat róluk : [link]
A Sony 49XE7005 szintén alap 4K készülék IPS - Edge kijelzővel, aminek szintén gyenge a kontrasztja.
A Samsung 50MU6102 alap 4K , de VA kijelzős és 5x akkora a kontrasztja mind az előző IPS kijelzőké. Hátránya gyenge betekintési szög. Mindkettő és a Panasonic is 2017 - es kiadású, az LG - t nem ismerem.
Itt mindegyikről találsz vásárlói véleményeket és árakat : [link]
A Samunak van egy 50MU6122 - es készüléke is, ami ugyanaz, mint a 6102 ( tudtommal, csak a Bluetooth megléte a különbség ). Itt mindkettő azonos áron kapható : [link]
Választás előtt nézegesd meg őket, mert így adatok alapján nem biztos a döntés.
A + 3 év garanciát mindenkinek ajánlom, mert ezek a mai készülékek tapasztalatom szerint hiba nélkül nem bírnak sokat. Üdv.

(#25232) NoMagix válasza AL (#25231) üzenetére


NoMagix
addikt

Kedves tőled, hogy szájbarágósan nagy türelemmel elkészíted a linkeket is, sokszor ugyan azokat leírod az új belépőknek, le a kalappal! Köszönöm! Mások helyett is! :R :R :R

(#25233) AL válasza NoMagix (#25232) üzenetére


AL
addikt

Szívesen . Remélem sikerül " olcsón " jót választanod ! Látom RedCactus válaszából, hogy sajnos nem működik az adapteres bluetooth megoldás. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25234) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sok videóban, és leírásban elhangzik, hogy pl. prémium, közép kategóriás TV-k.
Mi a különbség egy olcsóbb, alsó kategóriás, és közép és prémium kategória között? Engem elsősorban a képminőség érdekelne, az, hogy a netflix bejön egyiken, másikon nem érdekel, illetve a hangminősége sem.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#25235) golyós válasza AL (#25224) üzenetére


golyós
őstag

köszi.
A véleményeket tudom, olvastam.
A linkelt LG nem smart sajnos.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25236) mjani1172 válasza grigo (#25226) üzenetére


mjani1172
addikt

Én is nézegettem ugyanezt. Szvsz mindegyiket lehet falra tenni.
Hol vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#25237) mjani1172 válasza NoMagix (#25232) üzenetére


mjani1172
addikt

+1 Respect!

(#25238) NoMagix válasza h1ght3chzor (#25234) üzenetére


NoMagix
addikt

úúú ez sok összetevős dolog, már lassan kezdek kikupálódni, annyit nézegettem mostanában a tv-ket!
A legfontosabb, hogy milyen maga a panel típusa, TN, IPS, VA, OLED, stb, az elektronikai megoldások, képfrissítés, LED világítás elhelyezkedése és még sok más

(#25233) AL: lehet megvárom a november - december végi leárazásokat, addig úgy sem lesz sok időm játszani xbox-on, csak ezért vennék új tévét, ja meg jó indok, hogy odaadjam a régit az apóséknak... ;]

[ Szerkesztve ]

(#25239) h1ght3chzor válasza NoMagix (#25238) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És ha nem OLED, akkor melyiket ajánlanád? Film nézésre lenne használva csak, néha TV műsort is néznénk vele, általában szemből, nagyon nagy betekintési szög sem kellene. Képfrissítést hol venném észre? Melyik LED háttér világítással javasolnád?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#25240) NoMagix válasza h1ght3chzor (#25239) üzenetére


NoMagix
addikt

én csak ugatom az egészet mint a kiskutya a holdat...
filmhez amit magamnak vennék, VA és direkled
igazából a képfrissítéssel még nem vagyok tisztában, talán az IPS gyorsabb lenne, mint a VA? de itt biztosan van nálam sokkal jobban informált tag

(#25241) saturnV


saturnV
újonc

Sziasztok!

200.000 Ft alatt melyik LG TV-t tudjátok ajánlani? WebOS miatt más márka nem nagyon jöhet szóba (persze az ellenkezőjéről is meg tudtok győzni :) ).

Paraméterek:
- 4K IPS
- HDR
- 55"
- DirectLED (ha jól tudom az edgeLED-es megvilágításnál jobb és egyenletesebb a panel színe)

Kizárólag film és sorozat (Netflix, HBO GO), illetve sport (foci, kézi, néha tenisz) nézésére használnám.

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#25242) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

2m-re szeretnék VA paneles Tv-t, nem tudom, sima Sd adásoknál, rosszabb minőségű videóknál nem lenne túl nagy a 49/50 col?
Ebben a méretben a Samsung ue50mu6102 (amíg kapható..) vagy az Lg 50uk6470 lenne jobb? Nagyjából ugyanazok a tulajdonságaik szerintem.

Eggyel kisebben pedig szerintem csak a Samsung ue43nu71xx jöhet szóba, ami tuti VA panelos.

(#25243) Partizan182 válasza saturnV (#25241) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDRt nyugodtan felejtsd el, ips azt nem nagyon tudja (ebben az árban más sem). Direkt led csak akkor előny ha van rendes local dimming, de az megint más árkategória.

Ennyiért kb 6os széria van, nem kell sokat várni tőle.

(#25244) AL válasza h1ght3chzor (#25239) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem írtad, hogy mennyit szánsz rá és milyen méretet szeretnél. Jelenleg képminőségileg az OLED a legjobb, de még ennek is vannak apróbb hibái . Én még olyan tévét nem láttam, ami teljesen hibamentes lenne.
Az Oledet a Plazma utódjának is tekinthetjük, de még van rajta javítani való. Tökéletesek a színek, a betekintési szög. Talán a mozgásmegjelenítésnél látok apró hibákat. Sokan dicsérik és szidják a Qledet, ennek mindenképpen rosszabb a betekintési szöge. Én csak üzletben láttam, ezért szakmai véleményt nem tudok mondani . Ott gyönyörű volt ( ügyesen, vagy csalókán be volt állítva a Demo filmekhez ). A VA panelek között is nagy különbség van ( minőségbeli ) és a háttérvilágítás ( Direkt, vagy Edge ) is befolyásolja a minőségét. Az Edge hajlamosabb a felhősödésre, de két azonos kijelző között is van különbség. Az IPS - nél is használják mindkét háttérvilágítást . Persze a kijelző nem minden a háttérelektronika sokat javíthat, vagy ronthat a helyzeten. Itt néhány alap 4K készüléket láthatsz : [link] Már itt is megtalálod mindegyik kijelzőtípust .
Itt a komolyabb Sony 4K készülékei .: [link] Ezek közül a legolcsóbb : nativ 100Hz kijelzős, mozgás 120Hz, valós 10 bit, VA kijelző : 49XF8505 ( Az Euronicsban mont 280 ezer, Májusban még 400 volt ). Érdekes, hogy ennek az 55- ös változata "gyengébbre" sikerült ( IPS kijelzős ). LED tévéknél az XE9005, XF9005 már a csúcson van nagy kontraszttal és modern elektronikával. Hasonló csúcs TV volt a Panasonic tavalyi EX780 - as készüléke. Az idei készülékeiről még kevés a tapasztalat. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25245) Partizan182 válasza h1ght3chzor (#25239) üzenetére


Partizan182
senior tag

Képfrissítést 24fps filmeknél lehet észrevenni. 60hz ugye nem osztható 24-el, ezért ott mikroröcögések vannak (3:2 pulldown). 120hz-en ilyen gond nincs, plusz ha szereted az interpolációt azt jobban fel lehet húzni.

(#25246) silboy válasza AL (#25244) üzenetére


silboy
aktív tag

Szia, ezt a két paramétert el tudnád magyarázni pontosan mit is jelentenek: "nativ 100Hz kijelzős, mozgás 120Hz"?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#25247) Kiskutya válasza saturnV (#25241) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha nem sürgős akkor tudok majd véleményt írni edge vs direkt led különbségröl 200ezer Ft-os kategóriában. Egy uj6307 cserélek ami direkt ledes volt uk6950-re ami edge ledes. T-től rendeltem tegnap, nemtom mikor jön meg.

hmm...

(#25248) Kiskutya válasza Partizan182 (#25243) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos sokkal látványosabb az oled-en a hdr de én a 6-os szériában is láttam pozitív hatást Ps4 játéknál meg hdr youtubos videókon is. Azt nem mondanám hogy felesleges, főleg aki csak ennyit szán rá az is szeretné a legjobbat választani. Én teljesen jól el voltam a 6307 LG-vel is, igaz a fekete hiánya sötét szobában tényleg érződött. A színek viszont sokkal jobban bejöttek nekem mint egy va paneles samsungon.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#25249) saturnV válasza Kiskutya (#25248) üzenetére


saturnV
újonc

Sikerült kedvezményekkel 125.000-ért vennem egy lg 55uj6307-et. Ennyi pénzért bőven megfelelő nekem, ráadásul a régi TV és laptop eladásából meg is van az ára.

Láttam már működés közben. Foci és tenisz, illetve netflix 4k streamnél is szép képe volt. A feketéje is elég jónak tűnt, nyilván a helyén kell kezelni, nem egy 300.000+-os kategória. A mostaninál sokkal jobb, szóval megvettem, főleg ennyi pénzért.

Ha vannak pozitív/negatív tapasztalataid, akkor nyugodtan írd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#25250) Móncsa válasza saturnV (#25249) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Üdv.

Hol lehet venni nekem is kell ennyiért egy. :Y :Y :Y

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.