Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25951) coppola válasza vektornfl (#25949) üzenetére


coppola
tag

Mozgás, színhelyesség sztem a mai napig a legjobb samu 49"-ban, de gar nélkül felejtő.
Sajnos nemsoká utólérik a H6400-as sorozatot üzemórában, és jönnek a deformálódott, UV károsult háttérvilágításos felhőproblémák.

(#25952) Redlight2 válasza AL (#25944) üzenetére


Redlight2
tag

Nagyon szépen köszönöm, mostmàr van miből kiindulnom :)

(#25953) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Itt is feltenném a kérdést, bár lehet kicsit OFF.
TV-re hogyan a legegyszerűbb biztosítást kötni? Telekomtól rendeltem, és náluk állítólag nem lehet (csak mobil készülékekre). Lakásbiztosításról is hallottam, de az sajnos nálam nem opció.

Köszönöm. :R

(#25954) AL válasza b.kov (#25953) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha Sonyt vettél, akkor a Sony Márkaboltokban . Telefonon érdeklődjél. A többi típúsról nincs információm. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25955) b.kov válasza AL (#25954) üzenetére


b.kov
senior tag

A márkát valóban lehagytam. LG lesz a készülék. :)

(#25956) a2d2 válasza a2d2 (#25938) üzenetére


a2d2
addikt

Sziasztok!

Egyre inkább hajlok a TCL felé, de az európai modellekben nincs roku?
Ezek tetszenek amúgy ár/értékben. Lehet black fridayban még lejjebb megy az áruk:
[link]
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25957) AL válasza Lazarus911 (#25950) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Vegyesen vannak VA és IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
Itt és az áruházak oldalain véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről (némelyikről nagyon sok van) : [link]
[link]
[link]
A Sony 7005 - ös szériájának tavalyi XE sorozatú készüléke is kapható még, ez VA paneles és nem Androidos.
[link]
A Samsung 58mu6102 és 6122 szinte ugyanaz ( VA paneles ), az 55 - ös méret vegyesen IPS és VA .
Sony 55XE7005 : nem Androidos és VA paneles, az idei XF7005 Androidos és IPS paneles. Az LG - nél is van már mindkét paneltípus. Ezek itt mind 4K alapmodellek ( natív : 50 Hz , többségében nem valós 10 bit , mozgás : 60 Hz, stb )
Az idei típusok általában drágábbak.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel.
Próbálj meg érdeklődni mindegyik készülékről a saját topickjában, hátha több vélemény találsz, vagy a típusszámot a jobb felső sarokban lévő keresőbe beírva is előjön néhány hozzászólás. Üdv.

(#25958) AL válasza b.kov (#25955) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az LG + garancia kötésével kapcsolatban nincs információm, de talán itt tudnak segíteni ( ha van ilyen lehetőség ) : [link] Üdv.

(#25959) AL válasza peeeti_85 (#25948) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod a készülékeid adatait : [link]
A választott készülékeid között vegyesen vannak VA és IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
Itt és az áruházak oldalain véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről (némelyikről nagyon sok van) . Még két készüléket láthatsz itt, amelyek beleférnek az Általad írt árba :
[link]
[link]
[link]
A Samsung 50mu6102 és 6122 szinte ugyanaz ( VA paneles ), az 55 - ös méret vegyesen IPS és VA .
Sony 55XE7005 : nem Androidos és VA paneles, az idei XF7005 Androidos és IPS paneles.
[link]
Ezek itt mind 4K alapmodellek ( natív : 50 Hz , többségében nem valós 10 bit , mozgás : 60 Hz, stb )
Az idei típusok általában drágábbak.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25960) Astroboy


Astroboy
őstag

Sziasztok!

Cimborám lecserélné az LG40-es tévéjét, ami bekapcsolás-problémával küzd, és a szerelő szerint alkatrész hiánya miatt javíthatatlan.
Ezt nézte ki helyette, de még képfrissítési értéket sem találtam a csillivilli oldalukon...100Hz-et írnak máshol az lehet? :F
Ebben a 150 ezres ársávban tudnátok javasolni valami más alternatívát?

Köszönöm!

(#25961) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

LG 49SK8100PLA nem sok véleményt találtam az árukeresőn, de ez még csak pár hónapos termék. Itt tudtok esetleg véleményt mondani? Nem tudom a mostani 100hz-es Samu EU37 D6100 után ennyi pénzért nem lenne e csalódás gyors mozgású jeleneteknél. UPC a szolgáltatónk.
Amire használnánk: Nagyfelbontású HD filmek 65%, Sima TV 20%, 10% net, youtube, 5 % X-box360. Köszi!
235e Ft környékén, LG 49SJ810 van hasonló árban, amit ajánlottatok. Melyik a jobb vétel? Köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#25962) AL válasza Land (#25926) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az átlagostól hosszabb garanciát Csütörtöktől az Auchanban kaphatsz néhány tévére.
Minőségileg nem ismerem őket. JVC : 42 hónap, Hitachi : 5 év . Üdv.

(#25963) AL válasza Astroboy (#25960) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt látható néhány a választékból és véleményeket is találsz : [link]
Itt adatokat láthatsz : [link]
Ha valódi 100Hz - es ( natív 100Hz ) tévére gondolsz az tudomásom szerint kb. 250 - 300 körül kapható.
pl. : 49XF8505 Üdv.

(#25964) Astroboy válasza AL (#25963) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszönöm szépen! :R

Az első linked is hasznos, de a másodikat nem ismertem, na az most aranyat ér. :D

(#25965) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. 32-40" között (max 40"-os fér el) keresek TV-t IPTV és offline filmekhez. Melyik típusok ajánlottak? Smart funkció nem szükséges.

(#25966) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A VA – IPS témába kissé elbizonytalanodtam. Ugyanis a Bravia KD- 65XE8577-et megcélozva, azt látom, hogy a 2017-es (XE) modell VA paneles, a 2018-as (XF) pedig IPS paneles.

Egyszerű laikus logikámmal azt feltételezném, várnám, hogy az egyes cégek, így a Sony is, évenként fejleszt, javít a termékein. Az eddigi fórum infók szerint az IPS panel alkalmazása pedig, mintha visszalépést jelentene.
Vagy az IPS panel alkalmazása, megtámogatva egy jobb elektronikával, megtartva a szélesebb betekintési szöget, előnyösebb megoldást jelent mint amit a tavalyi model képvisel?

Ti hogy a értékelitek, mivel magyarázzátok, a fenti panel váltást? Van valakinek ezzel kapcsolatos konkrét, gyakorlati tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#25967) a2d2 válasza macera2 (#25966) üzenetére


a2d2
addikt

Na ez engem is érdekel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25968) pinnacle válasza macera2 (#25966) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem azt mondták a Sony Szalonban, hogy az újabb TV nem biztos, hogy jobb, ráadásul VA panelt már csak a felsőkategóriás TV-kbe raknak. Mondjuk az is érdekes, hogy még az XF85-nél is csak a legnagyobb kapott direkt led-et. Gondolom patikamérlegen számolják ki, nehogy túl jól sikerüljön, ami olcsóbb. :)

Majd csak veszi valaki TCL TV-t, és elmondja a tapasztalatait. Ott nem vacakoltak a VA panellel. Tesztekben nagyon jó a TCL, de azért a felhasználói értékelés az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#25969) junior11 válasza macera2 (#25966) üzenetére


junior11
veterán

A Sony a korábbi években is állandóan váltogatta egyes szériákban az IPS és VA paneleket, gondolom ez továbbra is így lesz, más gyártóknál szintén hasonló a helyzet. Az idei XF85 49"-os méreben még VA, 55" viszont már IPS, nagyobb méret esetén nem tudom biztosra. A két panel technológiájából adódó előnyök és hátrányok mindenki számára ismertek, így mindenki olyat választhat magának, amelyik jobban bejön.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25970) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Egy valamit nem értek. Az elmúlt napok utánaolvasásai után az lett a konklúzió hogy a Thomson TV-k megegyeznek a TCL tv-kkel csak a külső más kicsit a TCL javára.
Ehhez képest itt a TCL-eket edge-led-esnek a thomsonokat pedig direct led-eseknek írja:
[link]

Na az oprendszer is más, illetve a thomsonban van USB 3.0 port is, szóval akkor tuti nem ugyanaz a készülék.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25971) mjani1172 válasza a2d2 (#25970) üzenetére


mjani1172
addikt

Ugyanaz, csak a szoftver és a hardver más! :)

(#25972) a2d2


a2d2
addikt

Találtam közben egy másik jó ár/értékű TV-t.
Sajnos itthon még nem kapható de remélem black friday-ra lesz:
[link]

Az értékelések alapján is ár/érték bajnok meg a specifikációk alapján is: [link]
- direct led
- ac-s wifi
- usb 3.0
- audio formátum támogatottság
- állítólag gyors, zökkenőmentes OS

Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25973) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Érdeklődni szeretnék hogy ps4 pro mellé érdemes e ezt a tvt megvenni? LG 55 Inch 55UK6750PLD Smart Ultra HD TV with HDR. Természetesen 4k film nézés is érintett, de leginkább játékra kell.
Ha valakinek van személyes tapasztalata ne tartsa magában

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#25974) AL válasza macera2 (#25966) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Sony XF8505 - ös sorozatából idén csak a 49 - es méret kapott VA panelt : [link]
Sokak szerint ez visszalépés a tavalyi sikeres VA paneles sorozat után, de hasonló már megtörtént a XD sorozatnál is 2 éve.
Itt láthatsz néhány tesztet róluk : [link]
[link]
[link]
A Panasonic is hasonlóképpen cselekedett, mint a Sony, a tavalyi sikeres EX780 - as sorozatának kijelzőit lecserélte IPS re a mostani FX 780 - nál . Üzletben az 55FX780 - at láttam és nagyon szépnek találtam a képét a dizájn, pedig egyedi OLED stílus ( üveglapvastagságú kijelző ) , de hogy otthon mit produkálna ( milyen lenne a fekete és a kontraszt ) azt nem tudom.
Egyedül az XF9005 - ös szériát fejlesztette szerintem, ez még az XE9005 - től is jobb lett, az volt a Panasonic EX780 vetélytársa. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25975) AL válasza gedikart (#25965) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem írtál árat és képfelbontást, ezért itt vegyesen találsz mindent.
Ezen az oldalon árakat és véleményeket is találsz : [link]
[link]
Itt néhány sok véleményt kapott készülék : [link]
[link]
Itt néhány készülék adatait láthatod : [link]
A fenti készülékek között vegyesen vannak VA és IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög.
Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
A Samsung 50mu6102 és 6122 szinte ugyanaz ( VA paneles )
Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel. Ajánlatos minden készülékhez + garanciát venni. Ha nem annyira fontos az ismert minőség és megbízol más, régi nagy márkákban is, akkor ezeket is érdemes megnézni : Az átlagostól hosszabb garanciát Csütörtöktől az Auchanban kaphatsz néhány tévére. Minőségileg nem ismerem őket. JVC : 42 hónap, Hitachi : 5 év .
Választás előtt ajánlatos megnézni a készülékeket, bármelyiket is választod és egy adathordozón vitt próbafilmekkel tesztelni, mert nagyon sok különbség van hangnál és képnél is. Üdv.

(#25976) gedikart válasza AL (#25975) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, 100 ezer Ft-ig keresek. FullHD 32 vagy 40"-os (43 már nem fér el). Samsung ill LG a preferált.

LG 32LJ500V - VA panel, 2x5W hang, média részen kevesebb fájltípust támogat mint a Samsung.
Samsung ue32m5502 - IPS panel, 2x5W hang

Samsung UE40M5002 - VA panel, 2x10W

Esetleg más típusok?

[ Szerkesztve ]

(#25977) AL válasza gedikart (#25976) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem ismerem ezt a kategóriát. Ezt a Sonyt találtam még az MM - ben akciósan : [link] ( lehet, hogy csak a netáruházban van )
Itt adatokat is láthatsz : [link]
[link] Ez IPS kijelzős, de ez nem jelenti, hogy rosszabb, meg kellene nézni. Ha Sonyt veszel később (1 éven belül ) is vehetsz + garanciát hozzá a Sony márkaboltokban. [link]
A Samsung 40mu6102, 6122 - ről találsz sok jó vélemény az előző levelemben, de ez már 100 feletti áron van. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25978) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Valaki esetleg a korábbi kérdésemre tud választ adni?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#25979) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

Sziasztok,

Mi mostanában a leginkább ajánlott 55"-os tv 200-250e ft-os kategóriában?
LG 55UJ6307; LG 55UJ670V; LG 55UJ6517? Ezekkel mennyire lőnék mellé?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25980) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv!

Szerintetek melyik?

Samsung UE55NU7102 vs LG 55UK6950PLB ?

Csak filmezés!

(#25981) kisbancsa válasza Lazarus911 (#25980) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Üdv. Én ma vettem meg a 6750et és eddig iszonyat jó. Néztem a 6950et is de őszintén semmi különbséget nem találtam a kettő között. Én tudom ajánlani az LGt. Mondjuk ha biztosra akarsz menni menj be valamelyik boltba ahol ki van rakva

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#25982) Kiskutya válasza azelsomillio (#25979) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezek tavalyi modellek az idén uk jelzéssel vannak. Én 55uk6950et vettem szerintem jó vétel főleg ha Telekomos vagy mert ott most 190ezer.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#25983) Lazarus911 válasza Kiskutya (#25982) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Szia! Pont ezt néztem én is. Kb 20 ezerrel olcsóbb mint máshol. Szerintem el se megyek megnéznim nem hiszem hogy nem lenne szuper tv!

[ Szerkesztve ]

(#25984) Geza26 válasza Lazarus911 (#25983) üzenetére


Geza26
senior tag

A másik TV amit kérdezel 174 020 Ft a Telekomnál, szóval ha az árat nézed azt vedd! :)

Ráadásul a Samsung VA paneles, filmnézésre elvileg jobban ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#25985) a2d2 válasza Geza26 (#25984) üzenetére


a2d2
addikt

Mi ez a Telekomos dolog? Ahogy nézem semmivel sem olcsóbb ott.
Az aquában pl 163e: [link] De máshol is van olcsóbban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25986) Geza26 válasza a2d2 (#25985) üzenetére


Geza26
senior tag

Előfizetéssel olcsóbb, mint az átlagár.

Ami meg szerintem verhetetlen, hogy 22 havi ingyen hitelre el lehet vinni otthoni szerződéssel.

Pl. a mostani Media Marktos 21 havi ingyen hiteles árakat magasan veri a Telekom.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#25987) a2d2 válasza Geza26 (#25986) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem. Én is telekomos vagyok csak céges flottában úgy gondolom nem játszik ez.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25988) Dzsedáj válasza gedikart (#25976) üzenetére


Dzsedáj
tag

Szerintem ezeket a Watt adatokat felejtsd el :B Teljesen lényegtelen. Én nem igazán láttam (hallottam) olyan tv-t aminek elájultam volna a hangjától. Ha fontos a hangzás szerintem érdemes mellé beszerezni egy soundbar-t vagy vmi 5.1-et. A kevesebb fájltípust támogató készülékeket meg ki lehet egészíteni egy külső médiával. Ha az LG-n webOS lenne, szerintem jó kis készülék lehetne, de így én se választanám.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25989) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
48-50"-os méretben keresek TV-t, 200e Ft alatt. Van valami ajánlott típus ebben a kategóriában, vagy nagyjából mindegyik ugyanazt tudja?

(#25990) Dzsedáj válasza gedikart (#25976) üzenetére


Dzsedáj
tag

LG 32LK6100 ákcijós az EMAG-nál.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#25991) Kiskutya válasza Geza26 (#25984) üzenetére


Kiskutya
veterán

Inkább nézze meg előben pl a Samsungon már nem megy a dts és magic remote sincs meg szerintem jobb a webos is. Nekem pl jobban tetszik az ips színe mint a va-nak.

hmm...

(#25992) akela91


akela91
addikt

Thome-nál berakták a kínálatba az 55LG B8 - at 447k ért. (akár havi 20k 0%THM el)

[ Szerkesztve ]

(#25993) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Üdv!

Kollégának keresünk tévét, néhány paraméter van csak meg, a többiben kellene segítség, a továbbiakban tőle is idéznék:

4k, 50" ra gondoltam méretben max. 55" de szerintem az már nekem nagy lenne.
Picture Performance Index - kérdés, hogy érdemes mondjuk 20-30 ezerrel többet adni hogy ez az érték mondjuk magasabb egy adott szérián belül.
Pl.: (PPI) Philips 50PUS7363/12 - 1600 és 50PUS7503/12 - 1700
(PQI) Samsung UE50MU6102 - 1400 és Samsung UE55NU7102 - 1300

A másik, hogy elég nagy a szórás a szériákon belül, kb. úgy a 7 szériát nézegettem a
Samuból NU7122KXXH, NU7442UXXH, NU7102KXXH
Philips: 50PUS7503, 50PUS7363, 50PUS7303
LG: 50 UK6950, 50UK6300, 50UJ6307, 50UK6470 (itt a 7 széria már nekem drága)

Harmadik a smart része, ugye webos vagy android nem tudom eldönteni, melyik jobb illetve azt kéne tudni, nekem melyik lenne használhatóbb, erről olvasgattam de mindenki mást ír melyik miért jobb. Nekem nem kéne semmi extra dolog, max. youtube, hírek, face, stb. Nem kell Netfilx meg ilyenek. de ha már van netezési lehetőségn élnék vele. Amúgy a vezeték nélküli egér és billentű az alap lenne.( jah kérdés, hogy ezeket is hogyan kezeli a tv). Másik a telefon és a tv kapcsolata lenne még fontos, hogy gyorsan össze lehessen párosítani. telók: samsung és huawei.

Előre is köszönöm a segítséget, én sajnos nem sokat konyítok a tévéhez, illetve arra a konszenzusra jutottunk, hogy manapság már nagyon sok nagyon jó készülék van, azt kellene kitalálni, hogy az adott kategórián belül melyik ad a legtöbbet a pénzéért. :R

(#25994) b.kov válasza akela91 (#25992) üzenetére


b.kov
senior tag

Igen, de ezeknél TV-t vásárolni valami borzalom.

Én lassan 1 hónapja intézek új szolgáltatásmegrendelést TV készülékkel (először B7, most már B8). Ráadásul aranykártyás vagyok, így egy szavuk nem lehet.

És valamiért mégis mindig történik valami buktató: egyszer ezért lett törölve a rendelés, egyszer azért. Üzletvezetői engedéllyel kellett végül megrendelnem a készüléket. Legalább 10x voltam bent a 2 hét alatt a Telekom üzletekben, megannyi értékesítőn futottam keresztül, több üzletben. Nagy nehezen ezalatt az idő alatt sikerült leadni úgy a megrendelést, hogy jóvá is hagyták.

Kaptam is időpontot a mai napra (kb másfél héttel a rendelés jóváhagyása után), így itthonról dolgozom. Reggel 8 és 10 óra között kellett volna megérkezniük, azonban fél9 körül kaptam egy telefont, hogy hát sajnos mégsem tudnak jönni, miszerint NINCS MÉG A RAKTÁRBAN A KÉSZÜLÉK. :W :W Kérdezem én: akkor minek adtak nekem időpontot?

Teljesen nonszensz a dolog. Jövőhétre kaptam egy másik időpontot (természetesen 1 óra körbetelefonálgatás után). Ha jövőhéten sem kapom meg a rendelt szolgáltatást + készüléket, akkor nem tudom mit csinálok. Valszeg elhajtom őket a nagy büdös francba, és szolgáltatót váltok. Hihetetlen, hogy mi mindent megenged magának 1-1 nagyobb cég. :(((

(#25995) Lazarus911 válasza Kiskutya (#25982) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Megrendeltem a tv-t.. mobilra 170 ért oda adták :-D
Sztem jó kis tv lesz!

(#25996) gedikart válasza Dzsedáj (#25990) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi. A hangzás csak olyan szempontból fontos, hogy érhető legyen (nem a hangerő miatt). Szülőknek lesz, így csak IPTV és néha pendrive-on filmek lejátszása a lényeg. Minél biztosabb és egyszerűbb működés kellene, pl LG-nél olvastam, hogy van valami energiatakarékos mód, ami menet közben feldob egy ablakot, amit vissza kell igazolni.

(#25997) mzso


mzso
veterán

Helló!

Tegnap kipróbáltam egy Samsung (43 7402) TV BFI-jét a MM-ban. Csak nekem tűnik írtó rossznak? (Vagy csak a körülmények miatt horribilis)
Szinte rosszul volt ahogy bekapcsolt és érzékelhetően elkezdett vibrálni a kép. Amikor Panasonic TV-nél próbáltam (itthoni körülmények között), nem vettem észre észlelhető vibrálást.

Amúgy oldalról a fényerő csökkenés nekem nem tűnik olyan vészesnek mint ahogy sokan emlegetik. Az olcsó philips 6162-es kifehéredése sokkalta rosszabb kisebb szögnél is. Kiváncsi vagyok honnan szalajtották annak a VA paneljét...

[ Szerkesztve ]

(#25998) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
TV vásárláson gondolkozom, ami szimpi lenne az már nemigazán kapható és/vagy túl drága (55ös sony XE90, XF85, XF90, Samsung Q)
Két modelt néztem, 200 és 250ért (UE55MU6402 és UE55MU7002) Néztem összehasonlítást és ez alapján nem tűnik sokkal jobbnak a 7es. Viszont tesztekben jókat írnak róla.
Kérdésem az lenne hogy jó vétel lehet 250ért az, vagy nem ér meg 50el többet mert nem sokkal jobb a képminőség. Esetleg más alternatíva? Vagy vájrak BF-ig vagy decemberig? :) Előfordulhat hogy ennyiért lesz jobb vétel, vagy ilyesmi olcsóbban?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#25999) akela91 válasza b.kov (#25994) üzenetére


akela91
addikt

Legutóbb 2 nappal a rendelés után kiszállították, most is azt mondták 2-3 nap és nálam van. Nekem egy szavam se lehet. Te azért szívsz, mert egy jelenleg nem készleten lévő kifutó tavalyi terméket rendeltél.

[ Szerkesztve ]

(#26000) Kiskutya válasza Lazarus911 (#25995) üzenetére


Kiskutya
veterán

Melyiket rendelted?

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.