Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25901) q2w3


q2w3
senior tag

Ha már akciónál tartunk, szerintem 55Q8FN sem rossz 385ért a MMban ha megvan a 30% kedvezmény. Elvileg ez már a Sony XF90 szintjén van. Úgyhogy arra is lehet menni. Én azt választottam volna ha nem 450 lett volna amikor vettem az XF90et.

(#25902) bagaba1


bagaba1
tag

Az 55q6fn alapára jelenleg a boltban is 350, vagy az Csak online érvényes? Mert ha boltban az eredeti 420e az ár, akkor 297e-re jön ki a -30%

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#25903) picassol23 válasza q2w3 (#25901) üzenetére


picassol23
csendes tag

55 Q8fn 550 ezer es nincs is benne a 30% akcioban.

(#25904) KaiotEch válasza RedCactus (#25898) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi számít olcsóbbnak, 200-250 körülre gondolok árra és 46" körül.

(#25905) q2w3 válasza picassol23 (#25903) üzenetére


q2w3
senior tag

Neten kiválasztod az akciót és utána 30 tévét dob be. Köztük van, és be is raktam kosárba: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#25906) Móncsa válasza picassol23 (#25900) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Mit rendeltél ?

(#25907) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Erről a tv-ről mi a véleményetek?

Nagyjából ennyit szánnék rá, amennyibe ez most kerül. És 65-öst szeretnék.

(#25908) picassol23 válasza Móncsa (#25906) üzenetére


picassol23
csendes tag

55q6fn
lehet hogy batyameknak kell az egyik. meg egy jelentkezo kellene a harmadikra.

(#25909) StLui


StLui
veterán

Egyébként nem fontos egyféle tévét venni, miért csak 3 egyforma egyszerre rendelésében gondolkodtok?
Én egy 65-ös méretbe lehet beszállnék (Észak Pest környéke elsősorban)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25910) AL válasza polonic (#25907) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod az adatait : [link]
Ezek az adatok szerint jóminőségűnek kell lennie, de itt mégis többen kritizálták a mozgásmegjelenítését :
[link]
Nem tudom melyik igaz, mert ha a google keresőbe beütöd a típusszámot, akkor a külföldi oldalakon csupa dicsérő szavak vannak.
Próbáld megkérdezni a Samsung topickban is . Üdv.

(#25911) AL válasza polonic (#25907) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Most az MM - ben nagy akciók vannak nézz körül ott is .
Itt láthatsz néhányat az Általad jelzett 400 körüli áron : [link]
Itt néhány adat látható, ha valamelyik készülék adataira kíváncsi vagy, akkor a jobb felső sarokba kell beütni a típusszámot : [link]
A legjobb választás : Samsung QLED lenne, de csak Kaposváron kapható.
Ha nem idegenkedsz az Androidtól, akkor ez a Sony is jó választás : natív 100Hz, valós 10bit, VA panel, mozgás 120Hz : [link]
Üdv.

(#25912) kaendre


kaendre
csendes tag

Sziasztok!
55" és 150-200 ezer forint között mit ajánlotok?
Nem nagyon vagyok képbe a tv-ket illetően, ez az első tv-m lenne.
Főleg 720p, 1080p filmeket néznék rajta (mivel sok régi filmet nézünk), illetve Youtube-ozásra használnám.
Nem játszanék rajta, tehát a képfrissítés szerintem nem számítana nekem (javítsatok ki, ha ez hülyeség :) )
Viszont az jó lenne ha szépen skálázná fel a 720p vagy 1080p-t a nagy képernyőre.
Ami még esetleg jól jönne, ha sok formátumot támogatna, meg persze a képminőség legyen a lehető legszebb, amennyire ennyi pénzből lehetséges.
Mindenféle márkát ajánlhattok, ha lehetséges pro és kontra érvekkel.
Előre is köszi az infókat!

(#25913) droid.04


droid.04
tag

Esetleg betársulnék MM 55q6 vásárlásba ( bp. környéke)

(#25914) Zolko72


Zolko72
újonc

Sziasztok!

Szerintetek 200k alatt megéri ezt a tv-ét megvenni? UE55F9000
Vagy inkább ezt?: UE58MU6122KXXH .

(#25915) polonic válasza AL (#25911) üzenetére


polonic
félisten

Köszi szépen az ajánlásokat.
Ez a sony is bejön. Nem ragaszkodom a samsunghoz.

(#25916) AL válasza Zolko72 (#25914) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 9000 - es Samsung mint a mellékelt oldal árdiagramján látod, annak idején komoly darab volt 1 millió feletti árral, de már 5 éves ( 2013 - as kiadású ). : [link] 3D , 4K tévé, csak az a kérdés, hogy hol volt 4 - 5 évig és ha valami baj lesz vele tudják e javítani.
A másik készülék MU sorozatú 2017 - es : [link]

Üdv.

(#25917) Zolko72 válasza AL (#25916) üzenetére


Zolko72
újonc

Igazad van a korára nem gondoltam, lehet a kondenzátoroknak már csak napjai vannak. Köszi, hogy rávezettél.

(#25918) Zolko72 válasza picassol23 (#25900) üzenetére


Zolko72
újonc

Én is beszállnék a vásárlásba!

(#25919) sakal83 válasza Zolko72 (#25918) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem privizz neki

(#25920) FR33


FR33
aktív tag

Letezik "olcso" fhd 65" tv? Hulye 4k megy mindenhol, holott 10bol 9 ember fhd fole nem megy.

(#25921) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#25750) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyelőre annyi a fejlemény, h szerdán elvitték a lukas TVt. pénteken még nem érkezett be MMhez. ha beérkezik az MM indit egy új rendelést, aztán majd újra sorbaállás a futárcégnél, majd egyszer csak jön TV. ha jön.

és itt a bökkkenő, hogy kifutó modell, alig van már belőle, (bontatlan 1db) gyártását abbahagyták, és nincs utód 60colos modell. Viszont nem tudok mit csinálni, ennyire rohadt lassan történik bármi. ma 3 hete rendeltem meg, és ha szerencsém van, akkor jövő héten teljesitik végre a rendelést. ha nincs, visszakapom a pénzemet, és soha nem lesz 60colos középkategóriás TVm.

szóval összegezve: egyelőre korrektnek tűnik az MM a hibás teljesitéssel kapcsolatban, de hiába akarnak az ügyintézők mindent megtenni az érdekemben, sajnos a futárok is lassúak, és az MM is lassú. nagyon nagy tanulság, kifutó tipust boltban személyesen kicsomizni, hazavinni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25922) TheHessian válasza Etzel (#33) üzenetére


TheHessian
tag

Szia nekem van egy 3D aktív szemüveges 50colos samsungom ha esetleg érdekel. 4eves fullhd 4kra szeretném cserélni nemigazan használjuk a 3dt senki baja sincs doboza nincs meg

(#25923) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
4tv van kiszemelve, ma megyek valamelyikért. Segítsetek ( playstation, letöltöt film jó minőségben ) ennyi az igény.

SAMSUNG UE65NU7022KXXH - 250.000 akcióban
Samsung ue65NU7022KXXH

LG 60UK6200PLA - 220.000ft akcióban
LG 60UK6200PLA

PHILIPS 65PUS6162 - 230.000ft
PHILIPS 65PUS6162

Ha jól látom az lg ips a philips nem, samsungot nem tudom.
Hdr-t mindegyik tudja, így nem tudom mi alapján döntsek.
A méret miatt cserélem a mostani lg49w310c tvt.
Ha tudok segíteni megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#25924) TheHessian


TheHessian
tag

Sziasztok 4k tv-t szeretnék kb 55col +-10% nem kell 3D, nem kell Smart. Pcre lenne csak )néha Xbox) kötve nem tvzem egyáltán. Játszani nem jatszanék rajta csak az xboxon ugye. Tehát a képfrissítés is szinte mindegy. (Már ha jól tudom) a keret kb 200 max 3 használt is jó. A Qled mennyire éri meg? Sose tudom eldönteni mennnyire parasztvakitas nem vagyok nagy szakbarbár nekem a fekete a crt monitoron is feketének tűnik 😀 de ha ettől függetlenül is szignifikáns a különbség akkor rááldoznék esetleg par colt is

(#25925) curgan


curgan
csendes tag

Ha Szegeden társulna vki akciós Tv vásárlásban , akkor privátban keressen!!

(#25926) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Ahogy látom az LG, Samsung stb TV topicok jobban pörögnek, de hátha itt is kapok választ.

100.000 Ft-ig, min 42"-os (102 cm), Full HD TV-k közül van best buy vétel jelenleg? Anyumnak keresek Tv-t. Minél több garancia fontos lenne. Tudom plusz garanciát lehet hozzá venni több helyen is. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#25927) fcb92 válasza TheHessian (#25922) üzenetére


fcb92
tag

Szerintem nem aktualis mar neki. :)

(#25928) TheHessian válasza fcb92 (#25927) üzenetére


TheHessian
tag

Ehh ez mem tudom hogy ment oda és így.. privát akart lenni teljesen máshova bocsi

(#25929) AL válasza TheHessian (#25924) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Most az MM - ben nagy akciók vannak nézz körül ott is . Itt láthatsz néhányat az Általad jelzett áron :
[link]
[link]
Itt néhány adat látható, vegyesen van IPS és VA paneles, olcsóbb és drágább is ( Samsung 58MU6122, Samsung QLED, Sony 49XF8505, Sony 55XF8505. Ha valamelyik készülék adataira kíváncsi vagy, akkor a jobb felső sarokba kell beütni a típusszámot :[link]
Ha a legigényesebbeket nézzük, akkor legjobb választás : Samsung QLED , vagy a Sony 49XF8505 , amely natív 100Hz, valós 10bit, VA panel, mozgás 120Hz
[link]
Itt megnézheted az árakat és néhány vásárlói véleményt is találsz : [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25930) bbsofficial


bbsofficial
tag

Olyat nem lehet, hogy veszek 3Tv-t és 2t visszaviszek 14napon belül? :D apróbetűnél nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#25931) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok! Samsung UE37 D6100 TV van anappaliban. Ez menne fel a hálóba, helyette kéne ugyanez nagyobb méretben csak UHD. (LG43uj701 jó volna, de nem 100hz)
Ami fontos:
- Felbontás (UHD)
- 100 hz.
- Smart TV.
- USB-s külső winchesterre felvétel, megállít, visszateker. (Digi volt, UPC van, működik)
- 109 cm vagy egyel nagyobb.
- Noname márka nem lehet.

köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#25932) AL válasza Lesliegold (#25931) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha valódi 100Hz - es ( natív 100Hz ) tévére gondolsz az tudomásom szerint az előző levelemben szereplő Sony szintjén kezdődik. Az Általad jelölt LG árkategóriájában nem kapsz. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25933) coppola válasza Lesliegold (#25931) üzenetére


coppola
tag

Esetleg 49sj810

(#25934) FR33 válasza StLui (#25909) üzenetére


FR33
aktív tag

65-ösben én is ;)

(#25935) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Milyen 4k tv ajànlanàtok 50-55"-os méretben, 150-180ezer forint körül?

LG-t preferàlom, hiszen eddig bevàlt nekem ez a màrka,de persze màs is jò :)

Lg 50uk6500mla-t , illetve hasonlò àron az 55 uk6300mlb-t néztem.

Elsősorban külső forràsbòl filmezésre, illetve ps4pro-hoz lenne.

Ezeknek a tvknek a belső lejàtszòja a 4k-s tartalmat kezelik ?

(#25936) bbsofficial válasza Redlight2 (#25935) üzenetére


bbsofficial
tag

Az 50 col VA paneles és (kövezzetek meg ha nem így vettétek észre) szerintem a Samsung VA panelja sokkal jobb, mint az LG-é. Ha nem full pontosan szemből nézed rettenetesen romlanak a színei, miközben a Samsung panelja azért még nézhető.Több boltban, több mintafilmmel összehasonlítva.

(#25937) Partizan182 válasza bbsofficial (#25936) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nagy a variancia Samun belül is modelltől függően, sőt egy modellen belül is megy a panellottó (tudtommal vegyesen használnak saját gyártású és AUO paneleket). LG VA panelt nem gyárt, emlékeim szerint nekik is az AUO szállít (na nem ők akkor tévedtem, de fix hogy nem saját gyártás).

(#25938) a2d2 válasza FR33 (#25923) üzenetére


a2d2
addikt

Sziasztok!

Na ezt követem én is mert hasonlót keresek majd black friday környékén.
- 65"
- 4k
- Játékra és filmekre
- Smart nem feltétel (megoldom androidos boxxal), de ha telóról ki tudok dobni rá youtube-ot az előny (az is ha esetleg androidos smart-os és futna rajta a horizon go).
- LAN elég lenne de nem baj az sem ha WIFI-s
- DBV-T
- IPS előny nem baj ha kicsit drágább

HDR fronton hülye vagyok, tudom hogy vannak eltérő szabványok, ugyanúgy audió téren is sajnos. Nem tudom melyiket érdemes venni most. PC lenne amúgy rákötve.
Ekkora méretben az OLED sajnos felejtős, 55-öst pedig nem szeretnék már venni.
LG van jelenleg. Az elején nagyon szimpatikus volt, aztán lekapcsolta a 3D-s szolgáltatásait, pár éve pedig kinyírta a youtube szolgáltatást ezen a régebbi modellen.
Szóval igazából minden jöhet, akár a kínai csodák is (hisense, tcl, ...), lényeg a jó ár/érték arány.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25939) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Tudtok ajánlani 30-40k-ig mélynyomó nélküli hangprojektort? Esetleg valakinek van ilyen Xiaomi vagy BlitzWolf?

(#25940) Redlight2 válasza bbsofficial (#25936) üzenetére


Redlight2
tag

A nagyobb nem VA paneles ?

Milyen panellal szerelt tv-t keressek 150-180k körüli àrért ?

(#25941) RedCactus válasza pinnacle (#25939) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem a BlitzWolf van. Meg vagyok vele elégedve. Sok csatlakozási lehetőség, távirányító, equalizer. Egy komolyabb hangrendszert nem vált ki, de a TV hangján sokat tud javítani. A Xiaomi-t nem ismerem, de lehet, hogy hangzásban egy kicsit jobb.

(#25942) pinnacle válasza RedCactus (#25941) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem csak a TV hangszóró kiváltására kell. Semmilyen formátummal nem volt probléma? Itt az 5.1-re panaszkodtak, de lehet csak egyedi eset.

(#25943) RedCactus válasza pinnacle (#25942) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem volt ilyen gondom vele. Nekem is a TV hangszórójának leváltása volt a cél és nagyon bevált arra. Viszon a Gearbest-en most a Xiaomi jobb árban van.

(#25944) AL válasza Redlight2 (#25935) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatod a készülékeid és másik 2 ( Samsung 50MU6102 és Sony 55XE7005 - nem Androidos ) adatait, ha valamelyik TV megtetszik a jobb felső sarokba beírva a típusszámot előjön a legtöbb készülék adata : [link]
Érdemes még a két kiszemelt készüléken kívül mást is megnézni, mert lehet, hogy jobbat is találsz.
Itt láthatod az árkategóriádba tartozó készülékek árait : [link]
[link]
Vegyesen vannak VA és IPS panelesek. VA panel előnye : legalább 3x - 4x nagyobb kontraszt, mint az IPS - nél, jobb fekete. Hátránya a gyengébb betekintési szög. Filmnézésre, ha szemből nézitek a VA panel a jobb.
Itt véleményeket is találsz a kiszemelt készülékekről (némelyikről nagyon sok van).
[link]
[link]
[link]
Samsungból a MU szériás - tavalyi modellekről és némelyik LG - ről sok vélemény van : A Samsung 50mu6102 és 6122 szinte ugyanaz ( VA paneles ), az 55 - ös méret vegyesen IPS és VA .
Sony 55XE7005 : nem Androidos és VA paneles, az idei XF7005 Androidos és IPS paneles. Az LG - nél is van már mindkét paneltípus. Ezek itt mind 4K alapmodellek ( natív : 50 Hz , többségében nem valós 10 bit , mozgás : 60 Hz, stb )
Az árak nem mindig tükrözik a minőséget. Az idei típusok általában drágábbak.
2017 - es 4K modell : Panasonic - EX, Samsung - MU , Sony - XE .
2018 - as 4K modellek : Panasonic - FX, Samsung - NU , Sony - XF
Választás előtt érdemes megnézni a készülékeket és egy adathordozón vitt próbafilmekkel tesztelni, mert nagyon sok különbség van hangnál és képnél és a lejátszási képességekben is. Arra vigyázz, hogy ismeretlen helyen ne vásárolj, mert baj lehet a garanciális ügyekkel. Ha teheted vegyél hozzá + garanciát is. Ha a Sonyt választod és hivatalos helyen veszed a vásárlást követő 1 évben vehetsz hozzá + garanciát a Sony márkaboltokban. Üdv.

(#25945) AL válasza Land (#25926) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz néhányat a választékból : [link]
[link]
Némelyik típusnál szokott több garancia is lenni . JVC 40 hónap, Hitachi 5 év, de nem minden üzletben adják így és csak regisztrálás után érvényes ( ha érdekel érdeklődni kell )
Ezen az oldalon véleményeket is találsz, némelyikről egész sok van : [link]
Azt, hogy melyik best buy vétel jelenleg nem tudom. Nem ismerem ezeket a FHD készülékeket.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25946) FR33


FR33
aktív tag

Euronics miert nem ad kedvezmenyt kiallitott termekre? Anelkul necces elhozni? Koszi

(#25947) pinnacle válasza RedCactus (#25943) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen! Mintha a Xiaomi mélyben jobb lenne.

(#25948) peeeti_85


peeeti_85
újonc

Sziasztok.
Új tv-t szeretnék venni, főleg filmnézésre használnám, játékra egyáltalán nem. 3 tipusban gondolkodom, melyiket ajánlanátok?
Samsung UE50NU7402
LG 50UK6950PLB
Sony Bravia KD-49XE7077S
Kb. 200ezer ft-ba szeretnem ha beleférne. Válaszaitokat előre köszönöm. Üdv

(#25949) vektornfl


vektornfl
tag

Sziasztok!

Nagyon kacérkodok azzal, hogy beruházok egy samsung ue49ks7000-re. Egyes “noname” webshopokban max 200.000 ft. De lehet még kevesebb.
Az adatai displayspecifications szerint:
Contrast 4000:1
120 hrz
PQI: 2100
10 bit
HDR: 1000

Ezek talán a legfontosabb paraméterek (és nem mellesleg rohadt jól néz ki :D ). Ilyen adatokat a mostani szériákból, még drágább árfekvés mellett se igazán találok. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen árkategóriában van ennél egyértelműen jobb megoldás, ilyen méretben (kb. Mm-re pontosan ez a max ami elfér). Kicsit megijeszt, hogy régebbi konstrukció. Tényleg jelenthet ez problémát?

Elsősorban filmnézés és ps4pro menne rajta, TV műsorból csak sport.

Előre is köszi a tanácsokat

(#25950) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Srácok!

Ezt a 3 tv-t néztem ki. [link]
A 3 tv kb ugyan az. A sony androidos os-ről nem tudok semmit. Igaz a samsung os-ről sem.

Mindhárom tv 200k. Az lg-nek nagyon tetszik a távirányítós megoldása. Tényleg annyival jobb a képe a samsungnak filmezésre?

Színben az LG többet tud mint a Samsung! Segítenétek esetleg hova tegyem le a voksom?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.