Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56255) eboostr válasza BBéci (#56237) üzenetére


eboostr
aktív tag

Akkor szerintem ez is érdekelhet :K
[Criterion Collection in 4K: The First Wave]

(#56257) péjé válasza Vhiktor (#56231) üzenetére


péjé
őstag

Mivel 2 éves a proji és elvileg 3 év gari van rá sztem a tulaj menjen vissza a forgalmazóhoz ezekkel az adatokal, kérni kell egy ottani mérést is. Lehet kellemetlen mert nem lesz vetítő egy ideig de engem mondjuk nem hagyna ez nyugodni ha én lennék a tulaj. Mondjuk ilyen gépet tervezek venni majd vmikor később és használtan szóval tényleg érdekel hova ér ki ez a történet.
A gép ez alapján valóban nem adja azt a tudást amiért megvette az illető, esetleg Szepivel egyeztetni egy közös mérést ami lehet tisztázna pár dolgot.

(#56258) Teasüti válasza eboostr (#56240) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Első beállításnál próbáltam az Eco és Normál világítást. Úgy találtam, hogy az Eco is bőven világosabb a kelleténél és simán bevilágítja a szobát. Normál mód szerintem használhatatlan lenne ideális körülmények között. Nem tudom mekkora fényekről beszélünk, de azt már lehetne HDR-nek nevezni, ha csak a szemembe jutó csúcsfényről van szó. Elvileg van 10 bit is, szóval nem is értem Normál módban miért nincs vmi HDR gamma beállítás. :))

Amúgy projinál nem lehet úgy kalibrálni a fényáramot, mint monitornál? Ahol mondjuk 100 nit-re kalibrálok SDR tartalomnál, de desktop használatnál még ez is bántóan sok már esti világítás mellett. Kéne vmi szuper extra eco mód. :B

#56250Dorian
Nemtom mostanában mi dívik tévé fronton, nekem tévém nincs már 8 éve lassan; előtte meg amim volt odahaza, azt meg bekapcsolt fényszenzorral használtam, ami a sötét szobában levette minimálisra a fényerőt. Igaz ekkor a csúcsfények már szürkék voltak, de a vaksötét szobában ez nem volt annyira zavaró. A látott kontraszt relatív ha jól tudom, ezért nem zavar pl. az IPS panel gyenge feketeszintje sem nappali megvilágítás mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#56261) Dorian válasza Teasüti (#56258) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam sötét szobára kalibrált a tévé, bekapcsolt fény-szenzorral, így ha nem sötét van, annak megfelelően emeli.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56262) Teasüti válasza Vhiktor (#56231) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem kell hozzá műszer sem, ha valaki ellenőrizni akarja, elég csak fekete képet betenni és ha vilagit a fekete akkor rossz. Tehát ha egy dlp gép vagy ips vagy va paneles tv feketejet hozza az már rég rossz.

Ha már szóba került, én a W2000-nél tapasztalom, hogy trapézkorrekció mellett (tudom, tudom) a képen kívüli terület is - ami elvileg ugye RGB 0,0,0 fekete kéne legyen - feltűnően meg van világítva. Akkor ez hiba lenne?

#56251szepi0808
:U

(#56266) Vhiktor válasza péjé (#56257) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem semmi tisztázni valóm nincs, ezeket mértem, nincs erről többet mondanom.

Illetve sehol nem írtam, hogy kitől vagy honnan lett véve a projektor, mert ez engem nem érdekel, meg közöm sincs hozzá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56267) Vhiktor


Vhiktor
veterán

De, hogy pozitív példát is mutassak, tökéletes, hibamentes eredmény 590-es projektortól:

Brutális képe volt, meg merem kockáztatni, hogy a legjobb képe ennek a projektornak volt amit eddig láttam :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56268) Vhiktor válasza Teasüti (#56262) üzenetére


Vhiktor
veterán

A képen kívüli területetnek is olyan mély a feketéje mintha a képen lenne, tehát ez nem hiba. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56269) Janaboy válasza Vhiktor (#56267) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Adhatnál magyarázatot is ezekhez a képekhez, én nem tudom mit kell nézni :D

Janaboy

(#56270) Vhiktor válasza Janaboy (#56269) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezt most csak a kontraszt arány miatt tettem be, (hogy megmutassam, hogy én is nagyon sok hibátlan Sony géppel találkozom), ami ebben az esetben lazán 10.000:1 felett van, dinamikus írisszel meg ki sem lehetett mérni. :R

Egyébként meg elég csak a deltaE eltérést nézni, 3 alatt a legtöbb ember már nem látja a színbeli eltérést. :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56274) BBéci válasza Bikkrom (#56273) üzenetére


BBéci
titán

Úgy gondolja, hogy a legjobb védekezés a támadás. De ebben az esetben durván kilóg a lóláb. Valóban nagyon rossz irány.

Végül, de nem utolsósorban! Így egybe kell írni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56275) Dorian


Dorian
félisten

Kicsit zavar a mostani középszürke (világosszürke?) szőnyegemről filmezés közben a fényvisszaverődés, és erre tegnap szembe jött ez a gyapjú szőnyeg. Azt hiszen beleszerettem :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56276) BIGi75 válasza Vhiktor (#56267) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem az furcsa kicsit, hogy az 590esenél 56,7 nit fényerőt mértél, a 270esnél 96,62-t. Mindkettő azonos (1800 lumen) fényerős. Vagy nem azonos üzemmódban voltak, vagy volt vmi beszűrődő fény a 270nél (de elég lehet pl. egy eszköz led kijelzője) vagy valamelyiknél nem volt jó a fényerő/kontraszt beállítás vagy ezek kombinációja ( A cca.60nit inkább jó érték a 16fL-hez).

[ Szerkesztve ]

(#56277) BBéci válasza Teasüti (#56238) üzenetére


BBéci
titán

"Nálam a 20 nm-es szobában a 230 centis vászon bevilágítja az egész szobát "
Milyen színűek a falak és a plafon?
Hány footlambert mérhető a vásznon?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56278) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Haveromék a plafonra beépíttet projektorhoz szeretnének egy Ryzen-es Win10es laptoppal csatlakozni. Természetesen úgy oldották meg a felrögzitést és a kábelezést okosan, hogy HDMI nincs és nem is nagyon szeretnének.. Én úgy gondolom, hogy a laptopról való filmezéshez HDMI lenne a legjobb megoldás, de érdeklődnék, hogy a Wireless Display technológia használható-e valamelyest már ilyen célokra, és ha igen akkor milyen eszközt kellene venniük?!

Bármiféle tapasztalatot előre is köszönök! :R

(#56279) Vhiktor válasza BIGi75 (#56276) üzenetére


Vhiktor
veterán

270-en nincs manuális írisz, nem lehet szabályzoni a fényerőt, csak 2 állásban, High és Low lámpa mód.

Kontrasztot meg önygyilkosság lejjeb csavarni, mert a fekete szintre nincs hatással de cserébe a csúcsfény még kisebb lesz, így a kontraszt arány is ki lesz nyírva.....

Nem volt beszűrődő fény (korom sötét volt, sötét bordó falakkal, mennyezettel, fényzáró függönnyel, led sem volt, a projektor világított így, azért nem vagyunk amatőrök :) ), figyelmeztettem is a tulajt, hogy ne engdeje magát ezzel lerázni.....

590-nél van írisz állítási lehetőség, ott szépen be lehet lőni a maximális fényerőt, úgy hogy a kontraszt ne csökkenjen.
De ha a fényerőt csak a kontraszt érték lejjebb vételével tudod lejjebb venni, akkor midnenképpen kontraszt arányt fogsz veszíteni, nem a kontraszt csúszkával kell ezt állítani.
A kontraszt helyes beállítására van teszt ábra, azt annak alapján kell beállítani és sony projektorok esetében ez gyárilag kb jól is van beállítva.

Hozzátenném, hogy kalibráltam másik 270-es sonyt máshol és ott teljesen jó volt a kontraszt arány.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56280) Vhiktor válasza Vhiktor (#56279) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valamint olyan eset is van amikor a tulaj ragaszkodik a nagy féynerőhöz......

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56281) BIGi75 válasza Vhiktor (#56279) üzenetére


BIGi75
senior tag

...és gondolom mindkét gép limited RGB jelet várt, a 270 sem fullra volt állítva...

(#56282) Vhiktor válasza BIGi75 (#56281) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erre inkább nem is válszolok, mert kezd sértő lenni, ez teljesen amatőr hiba, aki ezt nem ellenőrzi le. :O

Egyébként meg nem kell feltétlenül limiteden lennie.
Olyanon kell lennie amilyen jelet kap. Ha fullt akkor fullon, ha limitedet akkor limiteden.

Egyébként ennek ellenőrzésére kiváló ingyenes teszt videó:
[link]
Ha nem jó a hdmi range beállítás, akkor vagy nem látsz villogni semmit, vagy mindent látsz villogni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56283) Vhiktor válasza BIGi75 (#56281) üzenetére


Vhiktor
veterán

Francia teszt oldal által mért eredméynek, gyári beállításokkal és kalibráltan, nézd meg a lumen értékeket és a kontraszt arányt, az sem 16 Fl....

Ha nem állítasz rajta semmit és kiméred bármelyik gyári képmódot a gyári beállításokkal akkor ezeket kell kapnod.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56284) Bikkrom válasza Kroni1 (#56278) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Én tuti nem fognám ezzel a laposom. Milyen projektor pontosan?

Vennék egy amlogic-os tv boxot, meg egy vezeték nélküli egeret. A boxot felteheti a projektorra vagy mellé aztán hdmi.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#56285) BIGi75 válasza Vhiktor (#56282) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jól van na, én még ezen a szinten vagyok

(#56286) Vhiktor válasza BIGi75 (#56285) üzenetére


Vhiktor
veterán

Bocsi, ha ingerült volt a válasz, de akár mennyire nem akartam, egy kicsit paprikás hangulatban vagyok. :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56287) Vhiktor válasza BIGi75 (#56285) üzenetére


Vhiktor
veterán

Természetesen azzal kezdtem és le is ellenőriztem teszt ábrákkal.
Valamint a feketeszint (fényerő beállításnál) amúgy is lebukna a dolog.
A kalibrálást amúgy is a végpontozással kell kezdeni, ott meg kijön az ilyen jellegű hiba (rossz hdmi beállítás) rögtön.

Ha ez rosszul van beállítva akkor valós tartalmakkal rögtön látszik, hogy vagy túl sötét vagy túl fátyolos a kép.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56288) Kroni1 válasza Bikkrom (#56284) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Valami nem wifis de nem tul régi cucc állitolag, de pontosat nem tudok. Az a baj, hogy 230V is úgy lett megoldva, hogy nincs több eszköznek hely.. :) Én most egy Mi Stick-re próbálom rábeszélni, a laptopra meg Plex szerver, és minden streaming app felmehet. Szerintem elég lesz a Mi stick-nek a projektor USB-je, anyámnál a TV-ből egy 500ma 5V usb2.0-ről simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#56289) BIGi75 válasza Vhiktor (#56287) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nincs több kérdésem. Csak arra próbáltam kilyukadni (amatőr szinten), hogy a két mérés összehasonlítható-e.

(#56290) Bikkrom válasza Kroni1 (#56288) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A 230 nem gond. Ha a projektornak van áram akkor az osztható tovább. Link.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#56291) Teasüti válasza BBéci (#56277) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát az meg miféle freedom unit?? :P
Nem végeztem még mérést vagy kalibrációt. Igazából talán ha megnéztem rajta 5 filmet eddig.

Természetesen minden felület világos a szobában, ahogy az egy életszerű átlagos szobától várható.

[ Szerkesztve ]

(#56292) Kroni1 válasza Bikkrom (#56290) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez jó ötlet, köszi! :R

(#56293) Teasüti válasza Kroni1 (#56278) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak lazán kapcsolódik a kérdéshez, de nekem eddig vezetéknélküli képátvitellel a Win10 beépített Miracast funkciójával kapcsolatban ("Connect to a wireless display") csak rossz tapasztalataim vannak, ahol a cél eszköz egy másik Win10 volt, egy Surface Go pontosan.
Ha jól tudom ekkor Wifi Direct-en ment a kép és nekem a tapasztalatom, hogy teljesen alkalmatlan bármiféle multimédiára. Még GUI monitornak is necces, max monitorozni pár diagramot, arra jó.

Egyszer próbáltam a Miracast-ot egy LCD tévével is, az is hasonlóan szőrnyű élményt nyújtott.
Nem csak a frissítési frekvencia volt kb diavetítés, de a képformátum is vmi olyan alacsony fallback minőség volt, hogy kb egy laptop webkamerájával vetekedett videóhívás közben ADSL-en keresztül, azt is "24 bit high color"-ral, ha emlékszik még vki eme régi Windows képernyő beállításra (ahol a 32 bit True Color volt a sztenderd).

[ Szerkesztve ]

(#56294) BBéci válasza Teasüti (#56291) üzenetére


BBéci
titán

Foot-Lambert.
Ha minden világos, akkor nyilván bevilágítja a szobát a vászonról visszaverődő fény. Arra mondjuk, hogy vetítésre nem ajánlott, sőt, szinte alkalmatlan.
Egyáltalán nem természetes és nem életszerű, hogy minden világos. A sötétebb árnyalatoknak ugyanúgy megvan a létjogosultsága és a rajongótábora.
Amikor a házam épült, már megcsapott a vetítés szele, beépíttettem a gipszkarton plafon fölé egy plusz gerendát, amihez a vászontartó konzolokat lehet erősíteni. De én balga, nem foglalkoztam kellőképpen a falszínnel, elfogadtam a festő által ajánlottak egyikét, Az volt a lényeg, hogy ne fehér legyen, mert attól feleségem és én is lábrázást kapnánk. Barackszínű lett és évekig szenvedtem az általad említett jelenségtől. Aztán 2019 nyár végén sötétzöldre festettem és eljött a házimozis Kánaán.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56295) Kroni1 válasza Teasüti (#56293) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a megerősitést, akkor ez ott tart most is mint 5-8 évvel ezelőtt.. :R

(#56296) viperabácsi válasza cinemazealot (#56241) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi az infókat mindenkinek. Az a gondom a " lámpás " Projikkal , hogy használtan amit megvennél készüléket abban kb ugyan annyiba kerül a csere mint maga a készülék.
Van pl egy BENQ TH-530 használtan HA-n , néztem abban egy gyári lámpa csere 60k

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#56297) Teasüti válasza BBéci (#56294) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt is vmi barackszín van, ha ez segít kontextusba helyezni a helyzetem. :D
Nekem még képlékeny ez a projektorozás. Nem is a végső helyén van, nem tudom lesz-e költözés, ott mennyire akarom alárendelni a szobát a vetítésnek, stb.
Még elválik majd mennyire való nekem ez, szerencsére nem áll benne sok pénz, bukó nélkül ki tudok szállni még, ha nem jön be. :)

(#56298) BIGi75 válasza Janaboy (#56269) üzenetére


BIGi75
senior tag

Részben kaptál választ a kérdésre: 11 pontos szürke skála mérést látunk. A projektorral 11 minta kerül vetítésre egymás után a feketétől 9 szürke árnyalaton keresztül a fehér ábráig. Ezek mért adatai láthatóak a grafikonon és a jobb alsó táblázatban. Az a lényeg, hogy a grafikonon egy adott mintánál a piros/zöld/kék oszlop azonos értékű és közel 100% legyen, hogy színhelyesen legyenek megjelenítve a szürke árnyalatok (ez komoly hatással van a színes képekre is). A jobb alsó táblázatban az Y cd/m2 sorban látjuk a mintákhoz kapcsolódó fényerő értékeket (cd/m2 = nit). A "fekete" mért értékét a 0 oszlopban a "fehér" mért értékét a 100 oszlopban látjuk. Az 590-esenél 0,0047 nit fényerőt mért Vhiktor feketére, a 270-esnél 0,0393-at. Ezek szerint a mért 270-esnek bő 8x világosabb a feketéje, mint az 590-esnek, a fehér fényereje meg kb. a duplája. A kontrasztot a fehér fényerő/fekete fényerő arányából kapjuk meg, és így jön ki az 590-es kb. 4x jobb natív kontrasztja Vhiktor mérése alapján. De csak a natívnál, ANSI-nál már ez az előny elveszik, ezért írta Vhiktor, hogy a 270-esnek is brutál jó képe volt film alatt, napi használatban a képi tartalom ugye elég ritkán blackorwhite.

(#56299) Bikkrom válasza viperabácsi (#56296) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha veszel egy használt jó állapotú Sony-t, JVC-t, Epson-t, BenQ-t stb. kb 300-ért akkor lesz egy kb 2-3* jobb kontrasztod, szebb képed, mint ezekkel a kínaiakkal. Ha a lejátszó is fontos akkor meg veszel egy Amlogic tv boxot 15-20-ért.

Csak segíteni akarnak a lámpás ajánlásokkal a srácok. Én is ezt az utat jártam be pár hónapja. Kínait akartam. Aztán utána olvastam, meg sokat kérdeztem itt és végül egy használt gép lett és nagyon jól jártam. Ha most láthatnád a képét egymás mellett annak a lézeresnek, meg egy használt 300 ezres fent említett gépnek akkor gondolkodás nélkül letennél a kínai csodáról. Fejlődnek, de még nincsenek ott ár/érték arányban.

A lámpa nem lesz 60. Takarítással, szűrő cserével, gyári izzóval is olcsóbb lesz annál (ha a gépnek nincs más gondja). Aztán heti 3-4 filmmel is kitart egy ilyen izzó 4-5-6 évig simán. Utána úgyis váltassz jobb gépre.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#56300) cinemazealot válasza viperabácsi (#56296) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni. Várhatsz ugyan, amíg felbukkan egy megfelelő lézeres vagy LED-es fényforrású gép, de szerintem azok vagy jóval drágábbak, vagy jóval kisebb fényerejűek lesznek. Ha pedig a vetítésre szánt helyiség nem tökéletesen besötétíthető, akkor az a fényerő csak jól jönne.

Bájdövéj, nekem egy 1600 órás BenQ W1070-em van, amivel egy 1.4-es vászonra vetítek 113"-en. Gyakran előfordul, hogy néhány váratlanul (sötét után) érkező világosabb jelenetnél hunyorognom kell. De nem akarom leszabályozni ECO módba, mert azt olvastam, hogy az nem tesz jót az izzónak. Szóval ha 1600 óra után még mindig hunyorgok, mennyire hunyorogtam volna 0 kilométeres korában? :) (Használtan, kb ~700 órával vettem.)

A projektre szánt 350 eFt egyébként csak a vetítőre menne vagy a vászonnak is bele kéne férnie?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.