Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) mettek válasza szepi0808 (#55696) üzenetére


mettek
addikt

Sony 590 vs jvc n5? :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#55702) szepi0808 válasza Khaosz55 (#55700) üzenetére


szepi0808
senior tag

N7

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#55703) BIGi75 válasza szepi0808 (#55702) üzenetére


BIGi75
senior tag

és egy 790es? Nem az volt legutóbb? de látom a képen nem az van....a polcon meg az van, nem?

[ Szerkesztve ]

(#55704) Vhiktor válasza Bikkrom (#55682) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az összes Sony és Jvc modellnél előjöhet a probléma ami SXRD vagy D-ILA.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55705) mettek válasza szepi0808 (#55702) üzenetére


mettek
addikt

Szerencsés ember. De megnézném annak az n7esnek a képét. Bár gondolom olyan a produkciója, hogy azután semmi más nem lenne jó. :U

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#55706) Khaosz55 válasza mettek (#55705) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát igen az N7 is egy másik liga. Kíváncsi lennék rá, majd ha arra felé járok jelzem Szepinek.

(#55707) Vhiktor válasza szepi0808 (#55696) üzenetére


Vhiktor
veterán

Király a szoba :)

Ha már Star Wars, igaz az enyémek kisebbek:


ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55708) Khaosz55 válasza Vhiktor (#55707) üzenetére


Khaosz55
addikt

Háttérben a macskanőt hirtelen elnéztem másnak. :DDD

(#55709) Vikthor válasza Vhiktor (#55707) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Sideshow? Nagyon szépek!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55710) Ijk válasza mettek (#55705) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért én megneznek pl egy Christie Griffynt is egyszer.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55711) Khaosz55 válasza Ijk (#55710) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az már mozigép kategória a 34.000 lumennel. Gondolom kisebb mozitermekbe kell. 110000 Dollár ha igaz.

(#55712) Bikkrom válasza Vhiktor (#55704) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Ilyen esetben mi degradálódik? A chipek mennek tönkre vagy valamelyik optika, szűrő? Tehát tudjuk mi a hibás ilyenkor és cserélhető értelmes pénzen, vagy ilyen esetben kuka a projektor?

+1 kérdés mindenkihez: Adott a fentebb linkelt Sony VPL-HW55ES az izzó már az élettartamát túllépte. Egyik este pukkanás. Se kép se hang. Izzó ment ki, vagy valami más, vagy ez így megmondhatatlan? Vagy kérdezem úgy, hogy ki mit tapasztalt mikor az izzó megadta magát?

Azért vacillálok a megvételén, mert habár első izzó, de 5000+t ment. Se takarítás, se hamarabb izzó csere, amint pont 50 kommenttel ezelőtt tárgyaltatok, hogy ezeknél a Sony-knál a legjobb az lenne ha 1500-2000 óranként takarítás, izzó csere, hogy megelőzze nagy eséllyel az ember. Ergó nagy az esélye, hogy degradálódott vagy fog, de ki sem tudom próbálni izzó nélkül... Kezdek letenni róla, pedig nagyon jókat írtak róla annó. Szerintem ezt elengedem. :F

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55713) péjé válasza Bikkrom (#55712) üzenetére


péjé
őstag

Takarítás nélkül 5000 órát ment paneles vetítőnél jó eséllyel ráégett a por az optikai elemekre amit ultrahangos tisztítás sem tud eltávolítani rendesen, egyszer belefutottam ilyenbe, gazdasági totálkár. A képen foltokat fogsz látni főleg a világos jeleneteknél. Ezt csak úgy szabad elhozni ha az eladó vállalja hogy visszaveszi ha ilyen hibája van, csodálkoznék ha megúszta volna ezt ez a gép. Mondjuk Batyo v. Cseneles sztem a gép megbontása után szemre megmondja hogy menthető vagy kuka.
DLP gépeket is illik kitakaríttatni időnként, színkerék, stb porosodik és romlik a színpontosság, fényerő.
Ráadásul a lámpák az élettartamuk vége felé közeledve nagyobb UV-t adnak ki magukból, ez mind2 típusnak káros lehet.

(#55714) BIGi75 válasza Bikkrom (#55712) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sztem keríteni kellene vkitől egy lefutott izzó ha érdekel a gép, hogy legalább be lehessen kapcsolni. Vakon senki nem fogja neked megmondani, hogy mi van, csak a rossz eseteket, hogy mi lehet. De mi van ha nem?

(#55715) Pro Koryak válasza péjé (#55713) üzenetére


Pro Koryak
addikt

SXRD gépeknél már magában nem szerencsés ennyi üzemóra.

(#55716) m3ss


m3ss
veterán

van olyan itt aki hasznal hdmi 2.0 switchet? x4000 nem tud csak 1080p-t. ha switchelnek a kovetkezot kellene megoldanom:
3 eszkozt kotnek a vetitore, set top box hdmi 1.4, konzol hdmi 2.0, pc hdmi 2.0. a vetitohoz 15m hosszu kabelre lenne szukseg. szoval meg lehet azt is toldanom kellene...vagy aktiv kabelt vegyek?
van ez a switch pl. ez csak annyit csinal, hogy a 4 db hdmi inputjara erkezo jeleket valtogathatom, hogy melyik outputon menjen tovabb, ugye? tehat a hangot ezzel nem tudom szetszedni, ugye? a konzol es a pc hdmi kabelet meg splittelnem kellene mielott a switchbe ernek?
ez egy remalom, a kabel dzsungelrol ne is beszeljunk amit eredmenyezne..
jobban jarok ha erositot veszek kb...mert ez az egesz switch kerdes nem lesz tul koltseghatekony a sok kabel miatt, valamint matrix switch sem olcso es a korulmenyessegrol ne is beszeljunk...plane hogy ideiglenes megoldas, par ev mulva ugy is upgradelnem kell vmi miatt.

4k madvr-hez milyen vga-t hasznaltok? nekem van egy regi 7890-em, ami ajanlott beallitasokkal full hd madvr-re eleg, de 4k-nal mar vissza kellene venni mert nem birja.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55717) BIGi75 válasza m3ss (#55716) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az x4000 4K-s, nem? [link] minek neki switch?
Hangot is le tudod venni a másik HDMI out-on, vagy optikán. Nem kell a mátrix elé még egy splitter.
Én a héten vettem egy PC-t 4K-ra ( [link] ,nincs hangja a gépnek :D, alaplapival megy a madvr 4K-n, ha a proci támogatja a H264/H265/HEVC kódolást hardveresen. Proci milyen?

[ Szerkesztve ]

(#55718) Bikkrom válasza péjé (#55713) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm szépen! BIGi75 neked is. Akkor ez kimarad. Kb ha 50 lenne talán megérné belevágni, elmenni egy lefutott izzóval ahogy BIGi75 írja.

De kár érte, ez egy kiváló gép volt 6 éve. Kb egy 50 ezres gyári izzó meg egy 30-40 ezres takarítás 2000 óránál és most 2* ennyit érne. Nem is értem. Na mind1. Közben megtaláltam avx-en, ott sem tudta eladni pár éve, ugyan ezen okok miatt, mint amit írtok.

De ha már takarítás. Epson LCD-kre mit javasoltok, milyen időközönként takaríttassam? 6 ezer normál, 12 ezer eco van megadva gyárilag. Gondolom 2,5-3 ezer után illik tisztíttatni?
Nyilván ha a fénye, képe már nem oké akkor hamarabb.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55719) m3ss válasza BIGi75 (#55717) üzenetére


m3ss
veterán

en anno csomo forumban azt lattam, hogy nem tamogatja a 4k hdrt, utana olvasok majd.
ryzen 5 1600 a proci.

"Hangot is le tudod venni a másik HDMI out-on, vagy optikán. Nem kell a mátrix elé még egy splitter."
de osszesen 2 hdmi out van. 1 hdmi out kellene a vetitonek, es ezek szerint meg 2 a hang miatt az erositohoz, az mar 3. optikain meg vesztesegmentes audio tudtommal nem fog atmenni.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55720) péjé válasza m3ss (#55716) üzenetére


péjé
őstag

Ha fullhd neked elég akkor ez a Denon is jó. Ha 4K HDR-re akarsz váltani akkor valóban jobban jársz ha cserélsz erősítőt. Nekem is volt mindenféle switch, splitter, csak bonyolították az életem.

(#55721) péjé válasza Bikkrom (#55718) üzenetére


péjé
őstag

Van egy manuálja a gépednek, ott megvan adva hogy a szűrő tisztítás (ha van benne) mikor és hogyan menjen. Ha nincs akkor az a 2000 óránkénti általános takarítás sztem ajánlott, lcd gépnél lehet 1000 óránként elvinném ha sokáig akarsz a gazdija lenni. Ha nagyon kezd elmenni a fényerő akkor ne várd meg amíg kipukkan, cserés...Batyó emberi áron tud adni gyári minőséget, ne vedd szentírásnak hogy lesz neked 12,000 órád.
Visszatérve a sony hw55-re: szepi mutogatott itt több mint 6000 órás sony hw65-t hibátlan képpel de az karbantartott példány volt. Mondd meg a tulajnak, ha átnézésre odaadja és nincs gond akkor elviszed. Amúgy ezt neki kellene rendbe tenni és úgy árulni, lehet hamarabb elvinnék...vagy kiderülne hogy már csak alkatrésznek jó a gép.

(#55722) szepi0808


szepi0808
senior tag

Egyelőre nem írok semmit, nem publikus.
Eladja a tulaja majd az N7-et.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#55723) BIGi75 válasza m3ss (#55719) üzenetére


BIGi75
senior tag

Igaz, 1.4 HDMI van az AVR-en, az max.4K/24p 8 bit, 2.0-tól van Rec2020, és 2.0a-tól HDR. Amit linkeltél switchet, arról sem írják, hogy milyen HDMI csati van, lehet az is 1.4.
TV-d milyen? HDR-es?

(#55724) BIGi75 válasza szepi0808 (#55722) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát ez elég szűkszavú lett...akkor maradtál sony fan, ha eladó a JVC?

(#55726) szepi0808 válasza péjé (#55721) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nem volt vele semmi csinálva, csak ez izzzót cserélték. Én küldtem el tisztításra, meleőtt megvette az új tulaj. De jeleztem, hogy 2000 óra környékén jó lenne minden projit karban tartani és akár új izzót is beletenni. Ezért is furcsalom ezt a degradaciós dumát. Mert 10 éve sonyzok, de se én nem láttam, sem nekem nem jelzett senki a vevőim közül, hogy valami gond lenne. Pedig a 50, 55, 65 gépekből éves szinten 40-60 darabok mentek el, csak rajtam keresztül.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#55727) Bikkrom válasza szepi0808 (#55726) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Akkor akár egy ilyen hw55-ös amiben 5000-et ment az izzó egy sima takarítással rendben lehet? Látatlanban úgysem tudhatja senki, csak a tapasztalatod érdekelne. Láttál már olyan 40-45-50-55-60-65-öst amire szintén tett a tulaj a karbantartásra és 5000-et beletolt takarítás meg izzó csere nélkül? :F

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55728) péjé válasza szepi0808 (#55726) üzenetére


péjé
őstag

Ez egy 5000 órát futott vetítő ami a tulaj elmondása szerint nem volt bontva....ezért írtam hogy csak átvizsgálás után venném meg, komoly az esélye hogy foltos a kép a ráégett sok por miatt, én láttam ilyet, ultrahanggal sem javítható egy idő után.
A másik vonal az az új natív 4K-s sonykról szólt, ahol kalibrálással foglalkozó emberke tapasztalt 1-2 példánynál erős kontrasztcsökkenést, ezt más szintén géppel foglalkozó tapasztalt ismerős is már említette nekem. Gondolom nem általános a jelenség de előfordult így foglalkoztunk vele. Ha neked nem említették eddig akkor most már tudsz róla.

(#55729) Vhiktor válasza Vikthor (#55709) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hot toys.

Itt egy sideshow:

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55730) Vhiktor válasza Bikkrom (#55712) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha elojon a degradacio, akkor kuka, annyiba kerül megjavutani mint egy ujjat venni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55731) Vhiktor válasza péjé (#55728) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem 1-2 darab volt sajnos, hanem a 4k-s sony gépek legalább 50%a amikkel eddig találkoztam. Egy közös volt bennük, hogy nem ujjak voltak, általában 2., pár tíz oras. lámpával lettek véve.
Gondolom az eredeti tulaj észrevette, hogy nem olyan a kép mint volt, ezért a legegyszerubb próba az izzó csere, nyilvan azzal sem lett jobb a helyzet ezért gyorsan eladta.

A kontraszt csökkenést műszer nelkul is könnyen meg lehet nézni, egyszerűen csak be kell tenni egy teljesen fekete képet/videot kikapcsolt dinamikus írisz mellett és ha szürke rajta a fekete/vilagit mint egy dlp gépen akkor már előjott a hiba.
A sony gépek a mély feketerol híresek főleg az újabbak.

Mondjuk aki még nem látott jó sony gépet annak ez alapján nehéz leszurnie.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55732) BIGi75 válasza Vhiktor (#55731) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ezt azért így kijelenteni, hogy több mint 50% kuka a 4k-s gépeknél pár száz óra után, erős túlzásnak érzem. Nem azért, mert sonym van, hanem azért, mert ha így lenne már rég szétkapták volna a sonyt. Ilyen témával erősen keresve itt-ott találkozni a neten és nem minden második sony felhasználónál.

(#55733) szepi0808


szepi0808
senior tag

Tiszta vicc, ami itt megy. :C

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#55734) m3ss válasza BIGi75 (#55723) üzenetére


m3ss
veterán

tv nincs. vagyis haloba pont most raktam fel a 40"-os tizeneves samsung lcd-t, de annyit ment az elmult 10 evben, hogy azt meg egy sony projektor is kibirna :DD ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55735) BIGi75 válasza m3ss (#55734) üzenetére


BIGi75
senior tag

Akkor nem teljesen értem, miért erőlteted egyenlőre a 4K HDR-t, ha az AVR-ed egyenlőre maximálisan kiszolgálja a Benq-t. Sztem még a projektorcsere sem ülepedett le benned teljesen, az is lehet veszel egy fajin fhd-t újra, pl. egy 5000 órás HW55-öt, akkor maradhat minden úgy, ahogy most van, nem?

(#55736) m3ss válasza BIGi75 (#55735) üzenetére


m3ss
veterán

hat ha talalok pl. egy 9400-at, ahhoz kellene. nyilvan nem vagyok magam ellensege es a benq-hoz nem akarok 4k avr-t venni. :DDD osztok, szorzok , hogy mennyibe kerulne a valtas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55737) Bikkrom válasza BIGi75 (#55735) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Rég nevettem ilyen jót, mint most kettőtök utolsó mondatán. #55734, 55735. :)) Szepinél már vásárolni nem fogtok, de legalábbis kedvezménnyel tuti nem. Ekkora bökőforgatást a Sony-kban... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55738) BIGi75 válasza Bikkrom (#55737) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én csak ironizáltam, de szerintem m3ss is
Igaza volt az 55733-ban

[ Szerkesztve ]

(#55739) péjé válasza Vhiktor (#55731) üzenetére


péjé
őstag

Oké, én elfogadom a véleményed meg a mérésed. Multicégnél dolgozom, autóipari megrendelések is vannak (audi, porsche), véresen komoly a minőségbizosítás. Ilyen esetekben a 2. tulaj nem megy vissza a sony-hoz egy kérdéssel hogy xxx gyártási számú gép egyik legfontosabb tulajdonsága sérült xx vetített óraszám után? Persze mivel lejárt a gari nem lesz semmi de higyjétek el ha kap több ilyen visszajelzést akkor a gyártó ilyenkor elkezdi visszakeresni ezeket a gyártásokat. Elismerni tuti nem fogják de biztosan lesz belső vizsgálat ami akár ki is derítheti hogy mi történt. Ez egy prémiumtermék, nem fogják nagydobra verni a hibát de kezdenek vmit vele ha kapnak ilyen infót. 50% nagyon magas érték, lehet megérne egy misét a sony supportnál, persze mérésekkel alátámasztva.

[ Szerkesztve ]

(#55740) m3ss válasza BIGi75 (#55738) üzenetére


m3ss
veterán

termeszetesen en csak viccelodtem, en csak 2 sonyt lattam eletemben, es mindkettonek a kepet elnezegetnem evekig meg. sot mondhatni en sony fanboj vagyok, eleg sok penzt elkoltottem sony fotos cuccokra elmult evekben :)
de amugy attol, hogy nem ettol hangosak a kulfoldi forumok meg nem lennek meggyozodve arrol, hogy nem valos problema. ha csak kontraszt csokkenes van vagy esetleg lajtosan elmegy a wb, nem fogja kiszurni egy atlag felhasznalo, plane ha csak filmet nez. raadasul mindig mast..ne magatokbol induljatok ki. plane ne olyanokbol, akik projektor forumra jarnak. ez a felhasznalok nagyon kis resze. lehet itthon hardcore mozisok veszik ezeket a gepeket, de kint barki.
papa jürgen siman megveszi a 10e euros vetitot, berakja a feher szobaba, plane ha szep folyamatosan romlik...en se vennem eszre lehet...
ja es aki esetleg rajott a problemara es eladta vagy hirdeti, o sem feltetlen fog emiatt pampogni :DDD
mindenesetre ha nem 1-2 mintavetelre alapozza ezt Vhiktor, hanem latott 5-10-et, az mar nem lehet veletlen..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55741) proci985 válasza m3ss (#55716) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vegyel erositot. nalam emiatt szeretem a Yamaha AX-R840et, van ket HDMI kimenet es egyebkent szerintem mar hulyet kaptam volna a kabeldugdosastol egyebkent.

arra ugyelj, hogy mostanaban kezdenek kikopni a 2 hdmi kimenetes erositok 1000 euros kategoria alatt, plusz ellatasi parak is vannak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55742) BIGi75 válasza m3ss (#55740) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én is 2őt láttam, Szepinél. Egyiket el is hoztam, annyira megtetszett. Lehet kicsit olyan ez, mint autóban a BMW. Sokan mondják, hogy ne vedd meg, hú ha elromlik, mert elromlik és akkor ráfizeted a gatyádat. Ezt általában azok mondják akiknek más márka áll a garázsban. 3 éve vettem egy 2015öset, azóta is olyan, mint a doxa, és nem hasonlítható más kocsihoz a feeling. A sony projektornál sem. Nekem az nem tetszett, hogy sokan betérnek ide információért, és az jöhet le egyeseknek, hogy a sonyk fele nem éli meg az első lámpacserét. Ezt így kijelenteni nem lehet, abból a kis minta vételből nem lehet általánosítani. A projektorpiac világszinten 2019-ben 5 milliárd dolláros biznisz, 2025-re 15 milliárdot jósolnak. A sony egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy ilyen bővülés előtt kétes élettartamú termékekkel sorozatával jelenjen meg a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#55743) m3ss válasza proci985 (#55741) üzenetére


m3ss
veterán

nekem kimenetbol csak egy kell, nem tervezek masik megjelenitot ebbe a szobaba. bemenetbol kell tobb, de azt gondolom tudja mind.
kb. amugy x4100-at neznek akkor, vagy a kovetkezo denon-t hasznaltan ami tud 4k hdr-t. nem szeretnek tul nagy meglepeteseket, elegedett vagyok a hangjaval. hangfal egyebkent is a gyenge lancszem valszeg, szoval tovabblepni sem akarok. arrol nem is beszelve, hogy mostanaban atlag -20 -22 dtshdma atlag hangerore vagyok itelve :DDD
de ezzel futok majd egy kort akkor a masik topicban. de kb +100e-bol kijon ez a csere ahogy latom. akkor biztosan nem szorakozok switchel, az is lenne fele ennyi penz.

#55742BIGi75 igazad van, tobb info kellene errol, abba is hagyom a poenkodast ezzel.

holnap elmegy a vasznam, lassan neki kell allni a szobanak. mar csak egy 9400 demot kellene osszehoznom a boldogsaghoz, hogy minden kerdesre valaszt kapjak. vagy teljesen osszezavarodjak :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55744) Vhiktor válasza BIGi75 (#55732) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem a Magyarországon vagy a világban lévő Sony gépek 50%-ára gondoltam, hanem szigorúan csak azokra amikkel én találtokztam.

Ha elöjön a kontraszt csökkenés attól még nem kuka a gép, mert simán élvezhető a képe, csak nyílván nem azt hozza amit elvárna tőle az ember.
További felhasználás során idővel eljuthat a kuka kategóriába, vagy akkor is ha javítani akarja a tulaj mert mondjuk őt zavarja a kontraszt csökkenés, mert az anyagi totálkár.

Ha viszont a degradáció miatt elszineződés van, akkor meg kb élvezhetetlen az egész, akkor tuti kuka.

Ezért is mondom azt, hogy a kontraszt csökkenés még nem a világ vége.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55745) Vhiktor válasza péjé (#55739) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valószinűleg nem tudnak vele mit kezdeni, a technológia velejárója, ez van.

Sokan nem szeretnek reklamálni sem, főleg ha másodkézből vették és nem újjonan. Újonnan vett projektornál nem találkoztam még ilyennel.

Meg most ha megveszi használtan és mondjuk x hónap múlva kiderül, hogy ez van, akkor az eladó joggal hajtja el a vevőt.

Én nem vagyok Sony ellenes, sőt!
Csak leírtam, hogy sok gépnél mit tapasztaltam.

Nekem sem jó érzés szembesíteni vele a tulajt, hogy milyen alacsony kontraszt arányt mértem, tök kellemetlen az egész.
De elhallgatni sem hallgathatom.

Meg sem kérdezem, hogy honnan/kitől vette, mert nem érdekel (meg nyílván nem ezen múlik a hiba, teljesen mindegy honnan van a gép), innentől kezdve meg a tulaojn múlik, hogy mit lép. Valószinűleg semmit.

A gyártó meg simán lerázhat, hogy rosszul használtad a gépet (ami akár igaz is lehet).

Én nem tudom mi hozza ezt a hibát elő, csak leírtam amit tapasztaltam, illetve külföldi oldalakon rengetegen.

Lehet a tulaj észre sem vesszi, mert gondolom folyamtosan csökken a kontraszt arány, nem egyik pillanatról esik le a másikra a 4-edére, mert az szembetünő lenne.
Így meg lehet fel sem tűnik neki.

Ami meg nem tűnik fel az nem fáj :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55746) Vhiktor válasza BIGi75 (#55742) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azért ezzel tele van a net, nyílván senki nem reklámozza a teszt oldalak közül, különben nem kapnának teszt projektort, meg hát annyi hazsnálat alatt elő sem jön a hiba, de fórumokon nyitot szemmel járva sajnos rengeteg panasz van.

Khaosz elolvasta az egészet amit belinkeltem és meg talán Német fórumot is, és nem bíztató a dolog.

De ott azt írják, hogy rendszeresen használni kell a projektort heti minimum egyszer és azzal megelőzhető.

Én ebből nem akartam vitát, csak segíteni akartam a használt projektort vásárlóknak :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55747) LuSa válasza Vhiktor (#55745) üzenetére


LuSa
csendes tag

Ez most nagyon laikus lesz, javíts ha tévedek.
Amit eddig láttam kontraszt mérés grafikonokon, hogy a szoba kialakítása nagyban befolyásolja ezt az értéket. A gyári mérés elvileg a referencia szint, amit nem tudok milyen körülmények között mérnek. Mindegy is. Szerintem akkor úgy lehet megállapítani a kontraszt csökkenést, hogy új korában telepítéskor mérem, majd, x idő múlva az eredetihez képest történt változást nézem, mínusz a lámpa öregedése.
Ha már meglévő szobába használt gépet telepítek, akkor nem tudom hogy mennyi az adott helyen elérhető referencia kontraszt, így nem tudok messzemenő következtetéseket levonni csak a gyári értékhez képest.
Lehet én bonyolítom.

(#55748) Ijk válasza LuSa (#55747) üzenetére


Ijk
nagyúr

Natív kontrasztra gyakorlatilag nincs hatása a szobának, feltéve ha nincs más fényforrás. Ha fekete képet vetítesz akkor nincs fényviszaverődés ami rontaná a kontrasztot, fehérnél meg tökmindegy a visszaverődés és ugye a kettő arányát méred. Szóval natív kontraszt minimális eltéréssel bárhol mérve ugyanaz lesz.
Most ilyen dolgoba nem akarok belemenni hogy sok lumennél egy 1:500-at tudó gépnél már bizony a fekete is világít és számít a visszaverődés, mert ott is minimális hatása lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55749) LuSa válasza BIGi75 (#55742) üzenetére


LuSa
csendes tag

Azért szerintem ennél árnyaltabb a kép, hasonló a helyzet az OLED tévénél is.
Nem olcsó, viszont elég kényes a beégésre, elolvastam az LG iránymutatását a használatra vopnatkozóan, és botrányos.
- Ne legyen statikus tartalom hosszú ideig a képernyőn
- Gyakran váltogassam a tartalamkat
- Logokra Egyéb statikus elemekre figyeljek, váltogassam a csatornákat gyakran.
És még egy pár apróság.
Erre kiadnak gamer TV-ket, amik már támogatnak G-Sync-et is, amit viszont csak PC-n van. A játékokban meg van bőven statikus tartalom.
De ne használd moitornak, stb,stb...
És ez mondjuk egy kb. 400k-s tv.(új) Azért ha igaz amit írnak, akkor használtam millióba kerülő projektornál nem igazán nyerő belefutni.

(#55750) LuSa válasza Ijk (#55748) üzenetére


LuSa
csendes tag

Ok, így már világos, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.