Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) Vhiktor válasza Vhiktor (#55650) üzenetére


Vhiktor
veterán

Összehsonlításnként Benq W2700:

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55652) Vhiktor válasza Vhiktor (#55651) üzenetére


Vhiktor
veterán

Epson 9400

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55653) Ijk válasza Vhiktor (#55652) üzenetére


Ijk
nagyúr

Először felszisszentem ezen az ANSI értéken, de valószínűleg a környezet ahol mértek erre képes, egyiknél sem tudták meglépni az 200:1-et.
Egyébként jó lenne egy RTINGS-hez hasonló projektor teszt oldal, ahol több szempontból egzakt módon össze lehet hasonlítani gépeket.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55654) BIGi75 válasza Vhiktor (#55652) üzenetére


BIGi75
senior tag

Azért az érdekes, hogy a 9400 a teszt szerint kicsit jobb kontraszttal bír ON/OFF-on kívül ANSI-ban és APL-ekben. Ezt mintha én is észrevettem volna a tegnapi tesztemben a 9200 javára, bár annak tudtam be, hogy a 9200 nincs bekalibrálva, gamma nincs beállítva, és a fekete részletek egy része el is tűnt, viszont mintha mélyebb lett volna...aztán arra gondoltam, hogy a 9200 lejjebb volt egy polccal (aVW520 a mennyezettől 50cmre, a 9200 110cm-re volt).
Az ANSI-ba beleszólhat szerintetek a gép világos mennyezettől való távolsága?
Ezeketek a patterneket megoszthatnád velünk, ha tudsz ilyet generálni.

(#55655) Vhiktor válasza Ijk (#55653) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ismerősöm küldte, lengyel oldalról van, full profi eszközökkel mérve THX minősítésű felszereléssel és emberkével, a szoba dedikált moziszoba, teljesen fekete falakkal.

Én is ennyiket szoktam mérni, de eddig azt hittem én mérem rosszul az ansit, (ezért egy idő után nem is foglakoztam vele) de ezek szerint nem.

Valószinűleg a 600 ansi csak marketing bullshit és legenda (vagy trükkösen mérik).

Szerintem lenne itt az oldalon sok embernek meglepetés amikor kimérnék az ansi kontrasztot vásznon a saját gépével.

RTtngs jó oldal, viszont ők is kamulnak, mert rengetegszer az SDR és HDR fényerő méréseket, nem kalibrált módban végzik, de ezt apró betüvel odaírják, de innentől kezdve félrevezető az egész.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55656) Pro Koryak válasza mettek (#55647) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Rosszul lett festve a vászon, ennyi. Setétben nem látszik.
Na jó, azért így is gáz kissé.
Mondjuk a ~6éve vett 40e Ft-os kézi rolós Sopar vásznam tökéletes volt ilyen szempontból.

(#55657) Vhiktor válasza BIGi75 (#55654) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon is beleszól a amennyezettől való távolság, mert több fény verődhet vissza a mennyezetről ha minél közelebb van a gép hozzá, meg minél nagyobb fényerőn üzemel a gép, legalábbis szerintem.

Az hogy 190:1 vagy 195:1-hez az ANSI kontraszt tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55658) BIGi75 válasza Mik76 (#55644) üzenetére


BIGi75
senior tag

Csak közelről tűnik puhának, normál távról csak azt látod, hogy nagyon sima és éles egyszerre a sony. Minden kép UHD volt, így kijött a 4K előnye is, de hát ez volt az egyik cél.

(#55659) Dorian válasza Vhiktor (#55655) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet hülyeséget kérdezek, de ez most azt jelenti, hogy a gyakorlatban (hiszen az ANSI ami a lényeg) nincs kontraszt-különbség ezek közt a gépek közt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55660) Pro Koryak válasza Vhiktor (#55655) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Régebben projektor.hu oldalon ott voltak az ANSI értékek is a tesztek végén. Amióta nem balage tesztel, azóta sajna nincsenek mérve.
Pár éve tesztelte a PD Avielo Quantum-ot, ennek 700:1 körül volt, itt meg pár hsz-el feljebb csak 200:1 körül lenne az F22-esé?

(#55661) Ijk válasza Vhiktor (#55655) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem ismerem a szobát, mérési módokat.
Projectiondreamen jóval magasabb ANSI-t mértek a szétfüggönyözött szobában.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55662) BIGi75 válasza Ijk (#55661) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szerintem nincs hitelesített mérésmód ANSI mérésre, ezért nem lehet összehasonlítani a különböző helyen talált értékeket. Gondolok itt arra, hogy a műszerrel a vászonról visszaverődő fényt mérik x cm-ről. Szín kalibrálásnál, gamma beállításnál ez tökre rendben van, egzaktul be lehet lőni mindent, és lehet mérni ON/OFF-ot, mert egyszínű képet vetítenek. ANSI-nál már szerintem nem mindegy, hogy a műszer milyen közel van a vászonhoz (erre még utalást nem találtam egy tesztben sem), mert ha távolabb van, fekete szint méréskor a fehér négyzetekből is kaphat némi fényt rosszabb ANSI értékeket kapva, ha túl közel van beárnyékolhatja a saját mérési pontját.
Szerintem minden ANSi mérés annak a műszernek és a fickónak (aki csinálta) a sajátja, esetleg azokat lehet összehasonlítani, feltéve, hogy mindig egyformán méri és ugyanabban a helyiségben, fényviszonyokkal a különböző gépeket.
De javítsatok ki, ha tévedek..

[ Szerkesztve ]

(#55663) Vhiktor válasza Dorian (#55659) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs sok :)

De az ANSI is hülyeség projektorok esetében, mert a filmek jeleneteinek 80-90%-a bőven 20% ADL alatt játszódik, az ansi meg ugye 50% ADL.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55664) Vhiktor válasza Pro Koryak (#55660) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én hallottam olyat hogy fekete anyagon mérték, hogy ők-e vagy más azt nem tudom, de én már csak azt hiszem el amit én mérek :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55665) Vhiktor válasza Ijk (#55661) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kizártnak tartom ezeket az értékeket.

W2000-et megmértem világos falú szobában (nem fehérek voltak a falak, hanem pasztel sárgák) és ott az ansi kontraszt 25:1 volt, nem 98:1-hez. Ez tuti hogy kamu, vagy máshogy, trükközve mérik.
Az on/off tényleg annyi volt nálam is mint nála.

Beszéltem még tavaly a projectiondreamses sráccal, de nem volt hajlandó elárulni, hogy méri az ansit, csak annyit mondott, hogy nagyon nehéz és trükkös. :U

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55666) Vhiktor válasza BIGi75 (#55662) üzenetére


Vhiktor
veterán

nem mindegy, hogy a műszer milyen közel van a vászonhoz

Pontosan. Ez max arra, hogy ugyanabban a szobában mérve ugyanolyan távolról mégis legyen valamilyen összahsonlítási alap a gépek között.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55667) sony89 válasza Vhiktor (#55646) üzenetére


sony89
tag

Köszi!

Biztos van jobb Sony is de kétszer, háromszor, négyszer ennyiért ... :Y

(#55668) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Khaosz55 Sony 590ES-én 230:1 ANSI kontrasztot mértem, az több mint amit a lengyelek megadtak(195:1)

Innentől kezdve biztos vagyok benne, hogy ezek jó meresek a 600:1 ansi kontraszt tuti mokolt meressel történik.(mondjuk fekete vasznon)

Vagy az annyira speci projektor hogy alaz mindent.
De f22nek tuti nincs 400:1 ansija szerintem, annál 120 korulit mertem, igaz ott nem tudtam elég közel tenni q vaszonhoz a műszert.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55669) BIGi75 válasza Vhiktor (#55668) üzenetére


BIGi75
senior tag

Vhiktor, te még fiatal vagy...szerintem vegyél egy hátulról vetítős hordozhatós kisebb vásznat (ott lehet pontosan mérni), szereld fel sötétítéssel projektor oldalon és csinálj egy ANSI adatbázist.
Látod, hiányzik..

(#55670) makkmarce válasza Vhiktor (#55668) üzenetére


makkmarce
őstag

nem lehet, hogy távolabb volt a plafon és az oldafal, mint a ti méréseiteknél? az majdnem mindent megmagyaráz.
A sony szerintem ANSI 50%-ban azért ilyen, mert valami képjavító dinamikus mágia feltekerte 50%-nál már az egekbe a fényerőt, hogy szebben csillogjon.

okoskodom, tehát vagyok

(#55671) BBéci válasza Vhiktor (#55655) üzenetére


BBéci
titán

Pont ezt fogalmaztam meg, de nem írtam le, mert nem akartam vitát: kamuznak. Nem csak ezen a téren, máshol is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55672) Khaosz55 válasza makkmarce (#55670) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nálam kalibráció során minden képjavító kontraszt emelő dolog ki volt kapcsolva. Úgy mértük a 1:230-at.

(#55673) spiky03 válasza m3ss (#55636) üzenetére


spiky03
veterán

Nem azt nem kérdezte, csak azt, hogy miért van zene a filmben. :D
Mert a Nickelodeon Jr-os sorozaton nincs.

Tegnap este megnéztem és 550 óránál tart az F22 kicsit több mint 1 év után.

@Dorian
Olyan nálunk is van, hogy megkell állítani a filmet, mert ordít az egyik gyerek. :)
Aztán vagy van folytatás vagy nincs, eredménytől függően. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#55674) mandju válasza Vhiktor (#55655) üzenetére


mandju
senior tag

"Én is ennyiket szoktam mérni, de eddig azt hittem én mérem rosszul az ansit, (ezért egy idő után nem is foglakoztam vele) de ezek szerint nem."

A te mérési metódusod publikus?
A vászonról visszaverődő fényt méred, vagy a fényútban, vetítő objektívjával szemben?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#55675) makkmarce válasza Khaosz55 (#55672) üzenetére


makkmarce
őstag

az több, mint jó, mennyire denevérbarlang a szoba? Ez a sony, igaz?
1:24 az enyém fehér falakkal :DDD

okoskodom, tehát vagyok

(#55676) Vhiktor válasza mandju (#55674) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen publikus. :)

Mivel véleményem szerint csak a vásznon történő mérésnek van értelme (mi is azt látjuk) ezért én ott mérem, a többi szerintem megtévesztés.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55677) mandju válasza Vhiktor (#55676) üzenetére


mandju
senior tag

ok.

Külön megméred a 8 fehér négyzetet és átlagolod, majd ugyanezt megteszed a fekete négyzetekkel is és a 2 értékból kontrasztot számolsz, vagy 100 IRE - 0 IRE - ansi sakktábla -inverz ansi sakktábla - O IRE?

vagy egész egyszerűen egy ansi sakktáblán mérsz egy feketét, majd mellette egy fehéret és kontrasztot számolsz?

köszi.

Nem számonkérés, csak kíváncsiság... :)

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#55678) Vhiktor válasza mandju (#55677) üzenetére


Vhiktor
veterán

Középen mérve sakktáblán, a műszer egy helyen marad végig, egyszer középen van fekete kocka, utána meg fehér. Lehető legegyszerűbben. Tehát ansi sakktábla és inverz sakktábla.

Méghozzá azért mert általában amúgy is a képernyő közepét nézzük és nem a széleit.

Véleményem szerint ne abból számoljuk/számolják az ANSI kontrasztot, hogy mennyire nem egységes a világítás mértéke a képen, az már megint fals és manipulált eredményt ad.

Méghozzá ha van egy vacak gép ami a sarkok felé sokkal sötétebb akkor a 8 mérés alapján annak magasabb lehet az Ansi-ja, ez megint félrevezető.

Amúgy is egy normális megjelenítőnek nagyjából egységesnek kellene lennie.

Én a több kockás mérésnek csakis uniformitás szempontjából látom értelmét. Ott 25 db zónán mérek egyenként 25, 50, 75, 100%-on.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55679) BBéci válasza Vhiktor (#55678) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de nem kocka, hanem téglalap! :P
Emiatt a sakktábla megnevezés sem helyes. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55680) Vhiktor válasza BBéci (#55679) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igaz :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55681) mandju válasza Vhiktor (#55678) üzenetére


mandju
senior tag

köszi a válaszod. :R

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#55682) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Ez a Sony mennyire veszélyeztetett ebben a degradációs témában? Link. Gondolom még izzó nélkül is ennyiért ajándék.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55683) Khaosz55 válasza makkmarce (#55675) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem barlang, mennyezet világis, padló is, de egy részén van szőnyeg.
[kép]
[kép]

(#55684) Janaboy válasza Khaosz55 (#55683) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

2 vásznad van? :)

Janaboy

(#55685) Khaosz55 válasza Janaboy (#55684) üzenetére


Khaosz55
addikt

Párom ragaszkodott hozzá, hogy a "régit" ne adjam el mert azon a legjobb a fekete, de nekem kevés volt anno a 270 fényere hozzá 0.6gain 12fl volt a max.
A "régit" majd eladom, csak felraktam teszt miatt, hogy előre lépés lett-e az utód és az lett (fényerő, csillogás, szín, és a fehér szín sem piszkos) ,igaz más ár ligában játszanak.
Ilyen trükkösen. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#55686) Khaosz55 válasza Bikkrom (#55682) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát szerintem meg kell mérni. Német Sony-s fórumon olvastam, hogy a degradáció akkor jön jobban elő ha a készülék sokáig nem volt használva, konkrétan nem írták hogy ez most 1 vagy 5 vagy 10 hónap. Hogy miért mondják ezt azt nem tudom. Aztán lehet ez is csak egy városi legenda.

(#55687) makkmarce válasza Khaosz55 (#55683) üzenetére


makkmarce
őstag

jól néz ki, érdekes megoldás, hogy a szoba közepére tudtad tenni a vásznat, így nincs oldalról visszaverődés :) A fotel feletti fekete háromszögnek van valami jelentősége, vagy csak díszítés?

okoskodom, tehát vagyok

(#55688) Khaosz55 válasza makkmarce (#55687) üzenetére


Khaosz55
addikt

Adott volt a környezet, nem én építettem a házat vettem a 2007-es válság csúcsában. A fekete háromszög csak díszítés (a csillagromboló), de nekem bejön.

(#55689) BIGi75 válasza Khaosz55 (#55683) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na ebben a helyiségben ALR nélkül nem volna olyan cool a mozi :D
Akkor most a 0.6-os ALR-t cserélted milyenre?
Én is gondolkodtam rajta főleg a mennyezet miatt, meg a méret is piszkál, hogy 106 helyett 120 milyen lenne... Itthon elég gyatra a kínálat a feszített ALR-ben. 1.0 gainest nem is találtam, esetleg 0.8. De az is olcsóbb külföldről, pl: [link] szóval te most mire vetítesz?
Amúgy én ezt a szobát már láttam valami régebbi ALR-es hirdetésben...

[ Szerkesztve ]

(#55690) Khaosz55 válasza BIGi75 (#55689) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen akkor egy perforált ALR vásznam volt, de az katasztrófa volt. Amit te linkeltél az is 0.6 valóságban van egy nagy német teszt amiben tesztelik, a valós gain értéke 0.6. Különben az egy xyscreen black cristal csak a németek szerintem átcimkézik. Nekem is az van 120"-os egy az egyben deluxx dark vision, csak a Kínából lényegesen olcsóbb igaz körülményesebb beszerezni.

Nekem most ez van [link]. Nem volt olcsó, de jobb mint a xyscreen igaz árban duplája. Kevesebb csillogás, tiszta fehér, 1.2 gain igazából szerintem inkább 1. Igaz csak szemből jó nézni a betekintési korlátok miatt. Nem bíztam a véletlenre kimentem Németbe megnézni és összehasonlítani más ALR väsznakkal. Screenline a gyártó csak másik anyagot használnak.

Ennek ellenére az xyscreen-t szerettem ár érték arányban, a w2000-en sokat javított főleg a feketén. Volt is fényereje hozzá.

(#55691) BIGi75 válasza Khaosz55 (#55690) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, épp filmet nézünk, a feleségem szerint hibbátlan a képminőség (ahogy írtam úgy mondta, 2bvel :K), szó se lehet vászoncseréről :D

(#55692) proci985 válasza Khaosz55 (#55683) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

imadom, ahogy a macska befoglalta maganak a hocserelo alatti fotelt :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55693) Khaosz55 válasza proci985 (#55692) üzenetére


Khaosz55
addikt

A másik meg a lábamnál mozik sokszor, a természetfilmet nézni is szokta ha madarak vannak. Igaz mostanában nem bírja a méllyeket, illetve sokat hempereg a Cav erősítő tetején.

(#55694) proci985 válasza Khaosz55 (#55693) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en onnan tudtam, hogy a regi quarterbookshelfjeim tudtak a 30Hzt, hogy teszteles kozben a macska meg akarta tamadni :). erosito teteje anno nekem is kedvenc pozicio volt. meg a borfotel a juhprem alatettel, meg egy neha hangosan horkolo macskaval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55695) Khaosz55 válasza BIGi75 (#55691) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha sötét a falak színe nem is kell. Viszont ha világosak, akkor egy jó ALR sokat dob rajta. [link]

(#55696) szepi0808


szepi0808
senior tag

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#55697) BIGi75 válasza szepi0808 (#55696) üzenetére


BIGi75
senior tag

Huhu, kik vannak a tesztpadon? Eredményeket, véleményedet megosztod?

(#55698) BIGi75 válasza Khaosz55 (#55695) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nagyon látványosak ezek az ALR-videók (a szines csajos nekem is le van mentve :K), de mindig az van, hogy világosabb helyiségben leengednek egy ALRt egy a fénytől kontraszttalan fehér vászon elé. Full sötétben azért elkopik az előny nem?

(#55699) Khaosz55 válasza BIGi75 (#55698) üzenetére


Khaosz55
addikt

A világos falaknál jön ki az előnye. A videóban mutatnak is olyan szitut 2:45-től. Amikor én megnéztem, akkor is sötétben néztem világos falú környezetben.

(#55700) Khaosz55 válasza szepi0808 (#55696) üzenetére


Khaosz55
addikt

Melyik JVC?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.