Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) m3ss válasza mandju (#55300) üzenetére


m3ss
veterán

en meg azon agyaltam, hogy diy-ozok vmi maszkolo lapot, amit magnessel felpattintok a vaszonra, aztan rajottem hogy ez a vaszon tetejen nem menne olyan egyszeruen, nem erem el. erre vmi jo megoldas, vki? na meg a madvr croppolas a masik problema. croppolni kellene a nem szabvany keparanyokat 21:9-re meg 16:9-re is. probalgattam most en is a madvr croppot, cowboy bebop sorozat talan 18:9 volt, vagy vmi eppen hogy szelesebb, mint a 16:9. de mar ott idegesitett, hogy mennyit elvesztettem a kepbol amikor oda-vissza kapcsolgattam. elrontom az operator meg a rendezo viziojat nem kicsit :DD ugyhogy en inkabb fanyalogva kikapcsoltam.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55302) m3ss


m3ss
veterán

epson 7400-at latott vki? elonyok, ha van egyaltalan es hatranyok 9400-hoz kepest?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55303) BIGi75 válasza m3ss (#55301) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ezen a maszkoláson már én is gondolkodtam pl. hogy a vászon előtt lehúznék vmi rolós fekete anyagot 21:9ig, és akkor a képet letenném alulra. Sonyban el is lehet menteni a képarány beállításos pozíciókat. De egyenlőre itt tartok, az elméleti síknál.
7400 sztem csak kontraszban és fekete szintben rosszabb 9400nál (és 9200nál) másban papíron jobb, de nem láttam.

(#55304) Ijk válasza m3ss (#55301) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát eleve 2.35:1 vásznat kell venni. Croppolni meg nem kell, 16:9-nel belezoomolsz. Az ilyen változó keparanyu filmeknél viszont jól jön.
A legjobb lenne persze a Barco lézeres cinemascope gépe, csak hát azt soká kapjuk meg avx-en 600 ezerért.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55305) m3ss válasza BIGi75 (#55303) üzenetére


m3ss
veterán

"Sonyban el is lehet menteni a képarány beállításos pozíciókat. "
na akkor te egy lepessel elorebb vagy. mondjuk a lehuzhato megoldas tenyleg praktikusabb lenne, mint egy nagy panelt tarolgatni valahol, kerdes hogy ilyen meretben hogy lehet a le es feltekerhetoseget szepen megoldani

#55304Ijk
nem tudom, en azert realtive sokat hasznalom 16:9-ben. nekem a maszkolas inkabb a megoldas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55306) Dorian válasza m3ss (#55301) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt a maszkolási igényt én nem értem. Nyilván ha az egész nappali falra fókuszálok, akkor látom hogy a nem képet tartalmazó rész, pl. alsó-felső sávok világosabb, mint pl a vászon melletti fekete függöny, de azért nagy különbség nincs, nem virít. Ha pedig a képre fókuszálok, akkor a pupilla eleve tágabb, teljesen egybeolvadnak a képen kívüli részek.
Tehát ezért odarögzítgetni minden film előtt vmi lapokat elég felesleges pöcsölésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55307) Vhiktor válasza m3ss (#55305) üzenetére


Vhiktor
veterán

Vannak gyárilag maszkolható vásznak igaz nem olcsóak.

Én inkább nézem alul felül/oldalt a fekete csíkot, minthogy tartalom legyen levágva a képből, vagy torzítva legyen minden.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55308) Ijk válasza m3ss (#55305) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem látom szükségét hogy a cinemascope vaszonomnal az oldalakat maszkoljam. Lehet persze ilyen maszkolos vásznat is kapni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55309) BIGi75 válasza Dorian (#55306) üzenetére


BIGi75
senior tag

Kontrasztosabbnak tűnik, ha maszkolt a kép. Ennyi. Nekem a TV előtt jön le a vászon, leengedtem a TVig, innen jött az ötlet, hogy felülröl lehetne maszkolni vmi rolós anyaggal. Nem zavaró, hogy pár cm-el előrébb van, és még a mennyezetre verődő fényeket is fogja a TVnél.

(#55310) -KP- válasza Vhiktor (#55307) üzenetére


-KP-
addikt

Én is így vagyok vele. Mivel rengeteg 16:9-es tartalmat nézek én nem vagyok hajlandó 21:9-es vásznat használni és croppolni bármit. Úgyhogy előbb utóbb lesz maszkolható vásznam. Egyébként én madvr-el a képet mindig a vászon aljára küldöm. Úgyhogy annyit nyertem vele, hogy amíg nincs maszkolós hangáteresztő vásznam, addig legalább a szereplők és a centersugárzó között nincs akkora távolság. Illetve csík is csak felül van, alul és oldalt semmi. Számomra kategóriákkal jobban tetszik így, mint amikor simán a 16:9-es vászon közepére van lőve a szélesvásznú film alul felül látható csíkokkal.

[ Szerkesztve ]

(#55311) Vhiktor válasza -KP- (#55310) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez jó ötlet

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55312) synar válasza -KP- (#55310) üzenetére


synar
őstag

Mitsubishi Hc4000-en én is mindig így nézem a 21:9-et, menüben beállítható és az egyik gyors gombra rátettem ezt a képmódot, így nálam is a vászon aljára kerül, pont szemmagasságba a kép közepével. Van még egy harmadik gyorsgomb is azt pedig beállítottam a Netflix köztes képarányára, így ott is felülre kerül a szélesebb csík, alul meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#55313) Dorian válasza -KP- (#55310) üzenetére


Dorian
félisten

Régen volt egy médialejátszóm, amiben ez egy-gombos-módszerrel megoldható volt, szeretem én is.
Kodi gondolom nem képes ilyesmire. Esetleg az MPCHC?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55314) -KP- válasza Dorian (#55313) üzenetére


-KP-
addikt

Madvr-nél van egy ilyen beállítás, hogy shift image és ott be lehet állítani, hogy bottom of the screen. Hogy önmagában a Kodi vagy mpc tud-e ilyesmit abban nem vagyok biztos. Szerintem nem tudják.

(#55315) Dorian válasza -KP- (#55314) üzenetére


Dorian
félisten

Értem. Na a kis nyomorék teljesítményű gépemre + az én nyomorék szoftveres tudásommal a madvr felejtős :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55316) Ijk válasza -KP- (#55310) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig szerintem a projektorozás egyik legnagyobb előnye a 21:9, azaz a szélesvásznú film a legnagyobb kép ami emi megjelenik a vásznon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55317) Márton válasza -KP- (#55314) üzenetére


Márton
nagyúr

Már hogyne tudná a Kodi?
Legalábbis a kis S905x stickemen megy, CE-vel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55318) -KP- válasza Ijk (#55316) üzenetére


-KP-
addikt

Nem értem mire akarsz kilyukadni. A lemaszkolt 16:9-es képnél ugyanúgy megmarad a képszélesség,csak a kép magassága csökken.

@Márton: Oké. De miért nem írod meg inkább a kérdést feltevőnek, hol találja Kodiban az opciót?

[ Szerkesztve ]

(#55319) Márton válasza -KP- (#55318) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert nincs előttem, macerás most beüzemelni, ezer más dolgom van, csak leírtam gyorsan, hogy _biztosan_ tudja. Remélem ez is hasznos infó részére és már érdemes elindulni, kutakodni.
bocsánat :U

[link]

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55320) synar válasza Márton (#55317) üzenetére


synar
őstag

Igen a KODI is tudja: a lejátszó ablakban > beállítások > kép beállítások > függőleges eltolás. De valamiért nem minden filmnél működik rendesen.

(#55321) Ijk válasza -KP- (#55318) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha a kép magassága csökken akkor szerinted nem kisebb a kép?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55322) -KP- válasza Ijk (#55321) üzenetére


-KP-
addikt

A 3 méter széles 16:9-es vásznon pont ugyanakkora a 21:9-es kép, mint a 3 méter széles 21:9-es vásznon.

(#55323) BIGi75 válasza -KP- (#55322) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szerintem arra gondol, hogy 120" 21:9 szélesebb, mint 120" 16:9

(#55324) -KP- válasza BIGi75 (#55323) üzenetére


-KP-
addikt

Nyilván. De pont ezért célszerűbb szerintem képszélességben gondolkodni, átló helyett. Én legalábbis úgy szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#55325) Ijk válasza -KP- (#55322) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, de utóbbin a 16:9 kisebb. 16:9-nek kisebbnek kell lennie legtöbb esetben mint a 21:9-nek. Van pár ezrelék kivétel, mint az IMAX, de az meg 4:3 eredetileg, csak kiadásokra vágják meg 16:9-re.
Nyilván minden ízlés kérdése, 16:9 vászon kényelmesebb, de nekem ne legyen nagyobb egy random netflix sorozat mint mondjuk a Gyűrűk ura.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55326) -KP- válasza Ijk (#55325) üzenetére


-KP-
addikt

Ha 3 méter széles vászonra van helyem a falon, akkor 3 méter széles 16:9-et teszek oda. Akinek szimpibb a másik, az meg majd tesz olyat. Szerencsére adott a választás lehetősége mindenkinek. :K

(#55327) BIGi75 válasza Márton (#55319) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na ez a link érdekes. Hasonlóban gondolkodtam én is.

(#55328) BBéci válasza Dorian (#55306) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ezt gondolom a maszkolásról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55329) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Engem zavar a csik, szoktam maszkolni.
Letolom a képet alulra és lehuzom a rolettat :)

Janaboy

(#55330) Márton válasza Dorian (#55306) üzenetére


Márton
nagyúr

"Ha pedig a képre fókuszálok, akkor a pupilla eleve tágabb"
Úgy érted, szűkebb?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55331) Dorian válasza Márton (#55330) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, úgy :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55332) m3ss válasza Dorian (#55306) üzenetére


m3ss
veterán

nekem azert nem olyan mely fekete a kepet nem tartalmazo resz, mint a vaszon fekete kerete, vagy a barna sotetito fuggony a kep mellett, engem zavar kicsit...jobb lenne lemaszkolva
mindenesetre jo tudni, hogy madvr-ben is lehet shiftelni a kepet :K
kozben vettem egy 3m szeles vasznat, most mar csak az a kerdes mivel fogok ra vetiteni. egyelore 1070+/w2000/9400 kozott vacillalok. utobbit meg mindig nem sikerult megneznem sehol, de legalabb ma lattam par lcd vetitot...
szoba szinnel kapcsolatban is merultek fel kerdojelek, majd lehet jovok par keppel tanacsot kerni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55333) BIGi75 válasza m3ss (#55332) üzenetére


BIGi75
senior tag

Mikor rakod össze a vásznat? Sztem elég lesz neki fényben a 1070+. 2200 lumen a max-ja, a sonym meg 1800. Öreg már az az izzó...

(#55334) m3ss válasza BIGi75 (#55333) üzenetére


m3ss
veterán

sztem januarban fogok tudni nekiallni a beepitett szekreny atszerelesnek, meg a festesnek. kozben el kellene adnom a mostani vasznat is mert csak utban van, szetszedni meg nem akarom, mert akkor lehet nehezebben vennek meg :F
sztem a 1070+ is ilyen soha nem hasznalt modban tudja csak a 2200-at (ha egyaltalan tudja) cinemaban azert latod +40% volt a sonyd fenyereje.
de amugy 2d-ben talan nezheto lesz a 1070+ 136" 1.2-vel. hatareset lesz sztem.
de hogy nem sikerult rendesen osszehasonlitani a kontrasztot meg a szineket a te vetitoiddel tisztessegesen, nagyon kar. ez a limited rgb mar multkor is majdnem megviccelt.
f22-ot nezegetem, ps4-en firmware update volt es visszarakta limited rgb-re a konzolt, nalam meg a projektor (meg a pc es hat normal esetben a ps4 is) full rgbn van. bekapcsolom az f22ot, belepek a battlefieldbe, valtogatom a kepet a benq meg az f22 kozott es olyan kontraszt meg szinkulonbseg volt hogy mar epp irtam a privatot a forumtarsnak benne a projection design dicshimnusszal amikor rajottem, hogy a benq full rgb-n van.
most is sikerult bekapcsolni full rgbn nalad, vagy hat nagyon remelem, hogy a te 16-235-on vagy :DD de hogy ez elso pillanatra nem tunt fel ahogy bekapcsoltuk, a szurke vasznon plane, nagy zseni vagyok.
megzavart a villogo piros led :DD

azt mondjuk jo lenne meg tudni, hogy a 9400 kalibralt fenyereje milyen a te sonydhoz kepest.
mindenesetre sztem tok jo kis nappali mozit dobtal ossze. fincsi az a vetito. amin azert csodalkoztam, hogy siman latni a 4k vs 1080p kulonbseget kb 1.5x tavrol. a hdr kevesbe meggyozo nekem, bar azt a masik sonyn neztem, nalad talan csak egyet.
koszi a tesztet :C

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55335) BIGi75 válasza m3ss (#55334) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nincs mit, örülök hogy eljöttél.
Ez az rgb beállítás nem tudom hol van a shielden. Olyan van, hogy "Dynamic range" auto/limited/full beállítási lehetőségekkel. Gondolom ez az. De ez az általam használt "12-bit Rec. 2020 HDR10 Ready" képmódnál inaktív. 8-bit Rec. 709-nél lesz aktív. Azt nem néztük meg, mikor az Epson és a Benq is be volt dugva a spliterrel milyen szinteret használt a shield, és milyen állásban volt a dynamic range.

[ Szerkesztve ]

(#55336) m3ss válasza BIGi75 (#55335) üzenetére


m3ss
veterán

ja sztem az a dynamic range lesz. de mind1, mert 110% hogy kulonbozore vagyunk allitva, annyi lightcycle battlet neztem ma mar, hogy elso bekapcsolasnal feltunt most itthon. :DDD nalad nem volt feketem, csak szurkem. itthon most fincsi kepe van. valojaban ennyi penzert ez a vaszon + 1070+ kombo ajandek. kerdes kit fogok megajandekozni vele :D foleg most, miutan kikapcsoltam az f.luxot, mert most azzal boldogitottam magam. ez egy ilyen nap. valahogy be kellene allitanom, hogy ne csak akkor deaktivalja magat amikor adobe termek aktiv, hanem amikor az mpc akkor is...most 60% kek fennyel demoztam :DD
ja azt is megnezhettuk volna a shielden. mondjuk nem benq tesztnek indult, ott csak fenyerot akartunk nezni ugyhogy azert se merultunk bele vegul. nekem amugy is a 9200-on jart az agyam. kar, mert most mar inkabb az izgatna, hogy oda-vissza kapcsolgassam a sonyt meg a benqt, hogy mekkora a kulonbseg.
de valahogy en most azt latom, hogy jelenlegi setuprol azert nem oriasi elorelepes egyik vetito se, ahogy beszeltuk is. kis elorelepesek vannak sok penzert.
mivel kicsit fillerb*szo vagyok, ar/ertekben en meg mindig egy f22ot vennek, ha tudnek vele ekkora kepet vetiteni es halkabb lenne :DD igy keresgelhetek tovabb lehet ez igy izgalmasabb is :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55337) BIGi75 válasza m3ss (#55336) üzenetére


BIGi75
senior tag

És mi a helyzet a Benq 4k-s gépeivel? W1720, w2700 nem kerültek képbe? Szepi is 1800 lumenes projektorral vetített a 136"os 1.2es vászonra és meg volt az fL. W1720 0km-s 400ezer.
Ekkora méretnél, hosszab távra én már lehet erőltetném a 4k-t, ha nem natív, akkor is...

(#55338) m3ss válasza BIGi75 (#55337) üzenetére


m3ss
veterán

azok visszalepesek kontrasztban sajna, w1700 legalabbis.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55339) Khaosz55 válasza BIGi75 (#55337) üzenetére


Khaosz55
addikt

A fekete szint kb sehol nem lesz a W1720-hoz képest. Én személy szerint inkább FHD DLP vennék mint kis chipes rezegtetős W2700. Volt alkalmam látni kis chipes rezegtetős gépet dedikált szobában ráadásul a 3-4 milliós kategóriát. A fekete számomra a totális katasztrófával volt egyenlő az árához képest.

(#55340) m3ss válasza Khaosz55 (#55339) üzenetére


m3ss
veterán

marmint a 1720-hoz kepest a 2700 feketeje nincs sehol? vagy elirtal vmit?
a 1720 is rezegtetos, nem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55341) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha már szóba került a madVR, létezik ebből azóta már vmi felhasználóbarát frontend, vagy még mindig pluginekkel és kódekekkel kell baszkurálni hozzá mint 15 éve is?

(#55342) Vhiktor válasza m3ss (#55334) üzenetére


Vhiktor
veterán

Benqnal pont hogy össze vissza szokott lenni az rgb range. Pl w2000 ha yuv jelet kap akkor a pc jó neki (pedig az yuv is limited), de ha limitedre vagy autóra teszed a projektort akkor duplán limited lesz és jön a black crush.

Úgyhogy ezt teljesen biztosan csak tesztabraval lehet leellenorizni, mert a beq w2000 autón siman téved.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55343) Khaosz55 válasza m3ss (#55340) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen elírtam 1070-re gondoltam, de nem néztem meg az előzményeket pontosan melyik típusról volt szó. Inkább a FHD DLP mint a rezegtetős kis chippes DLP. Láttam mindegyiket egyik volt is W2000, persze ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#55344) Khaosz55 válasza Teasüti (#55341) üzenetére


Khaosz55
addikt

"Baszkurálni" természetesen kell. Persze ez olyan dolog egyszer beállítod és nem kell vele foglalkozni. Az első alkalommal cseszekedtem vele, most kb 10 perc lenne.

(#55345) m3ss válasza Khaosz55 (#55343) üzenetére


m3ss
veterán

#55342Vhiktor ja en is tesztvideoval csinaltam itthon, autot hanyagolom is, pc signalon van, en is ugyanezeket olvastam vhol. jaja, a crushed blacket nehezebb eszrevenni teszt nelkul, plane ha nem full sotet jelenetet nezel, a fakot konnyebb kellene hogy legyen... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55346) Vhiktor válasza m3ss (#55345) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pont abban q helyzetben vagy ahonnan nehéz feljebb lépni.

F22nek kalibraltan kb 1,5-2 szerese a kontrasztaranya a 1070hez képest.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55347) m3ss


m3ss
veterán

azt jol latom, hogy az f32 tud 3d-t is? ugyanolyan hangos, mint az f22? fenyerejuk az ugyanaz, ha ugyanolyan szinkerekkel szereltek?
megmertem megint, de f22-hoz hianyzik 10-20 cm hely... :O es a hushbox miatt meg nagyobb hely sem artana..

en nem hallottam meg eloben hushboxot, sokat szamit?

kellemes karit :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55348) thomasrc válasza m3ss (#55347) üzenetére


thomasrc
tag

Infitec kiegészítővel tud csak 3D-t. Egy lámpával, nem túlfűtőtt helyiségben kb. olyan hangos, mint egy W1070, nyáron tud megiramodni a ventillátor, amikor forróság van. Ha két lámpával használnád, akkor igen, hangos alapból is.

(#55349) spiky03 válasza m3ss (#55347) üzenetére


spiky03
veterán

Megszokható a F22 hangja.
Főleg ha normál hangerőn nézel filmet akkor nem is hallod

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#55350) m3ss válasza thomasrc (#55348) üzenetére


m3ss
veterán

Infitec kiegeszito az mit takar? mennyibe kerul?
ezek szerint halkabb, mint az f22? mert az egyertelmuen hangosabb ecoban, mint a 1070+ normalon, mertem is, de hallani is siman. nyilvan fugg attol milyen messze van az embertol, de en inkabb hushboxolnam ha van ertelme.

"Főleg ha normál hangerőn nézel filmet akkor nem is hallod"
amikor szepen elhakul minden, vagy halk parbeszed van akkor hallgathatom a ventiket. tok jo volt lcd vetitoknel, hogy semmi hangot nem lehetett hallani econ, hangi dinamika is jobban atjott nekem. en nem csak filmezek rajta, meg nem mindig uvolt.
de teny, hogy szokhato. ha elferne vhogy megszoknam a hangjat bevallom :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.