Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) péjé válasza nubu015 (#56648) üzenetére


péjé
őstag

szia,
teljesen jó ez az epson..könnyen hordozható, nagy zoom, széles vetítési arány, lámpaóra ecoban 12,000, wifis...igazából ha ezeken túl kell vmi speckó dolog akkor kell keresgélni. Arra kell fogyelni hogy van benne szűrő, ezt a megadott üzemóránként ki kell takarítani.
Vásznat milyet kerestek? hordozható, fix, leengedhető fali...optoma, grandview ár/érték arányban jó.

(#56652) BIGi75 válasza Teasüti (#56649) üzenetére


BIGi75
senior tag

Vagy ott van még a szürke vászon használata, mint lehetőség
#55036

(#56653) lacoszka


lacoszka
csendes tag

Szép napot,

Benq w1070-hez
Milyen 3d szemüveget ajánlanátok? Hol keresgéljek?
Illetve 3d tartalmakat akár torrent oldalról is letölthetek?
:R :R :R

(#56654) m3ss válasza sony89 (#56647) üzenetére


m3ss
veterán

azt mondod felesleges probalkoznom vele? en se szeretnem mindenaron visszakuldeni, tartok tole hogy ilyen hossznal problemas lesz.
ugy latom nem nagyon hasznalnak az emberek 15m-es 2.0 kabeleket, mert nem sok ajanlas jott...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#56655) Teasüti válasza BIGi75 (#56652) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem józan parasztiból úgy tűnik a kontrasztot nem növeli a fényáram növelése vagy csökkentése. Ahogy LCD-nél a háttérvilágítás sem.
Dinamikus kontraszt tudná elvileg. Legalább a sötét jeleneteknél ha nem világít a fekete... :D

proci985
Szóval úgy 1 millióig bezárólag ennél jobb képet projektor nem tud? Mert szívem szerint már upgrade-elnék. Vmi 3lcd-t megnéznék még, amin legalább nincs szivárvány meg a legdurvább ghosting amit valaha láttam. (Nem tudom nem látni már. :B )

[ Szerkesztve ]

(#56656) BIGi75 válasza Teasüti (#56655) üzenetére


BIGi75
senior tag

Így nézve valóban nem.
Arra reflektáltam, hogy szeretnél egy kicsit jobb feketét. Ezen határozottan segít egy 0.8 gaines szürke vászon egy 1.x gaines fehér vászonnal szemben. Emellett az ANSI-ra azért van jótékony hatással, mert nem világítod be úgy a szobát, mint egy fehér erősebb gaines vászonnal és emiatt tűnik kontrasztosabbnak a képed, nem a projektor fényerejének csökkentésére vagy növelésére gondoltam.
3 vásznam van itthon, nem véletlenül preferálom a szürkét, nekem jobb rajta a kép, de ez szubjektív.

(#56657) Teasüti válasza BIGi75 (#56656) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Emellett az ANSI-ra azért van jótékony hatással, mert nem világítod be úgy a szobát, mint egy fehér erősebb gaines vászonnal és emiatt tűnik kontrasztosabbnak a képed
Jah igen, ez nekem is feltűnt. :K Ehhez elég egy szimpla Eco mód is, mert bárhol nyúlok bele a fényáramba (lámpa teljesítmény/lencse szűrő/vászon gain) ugyanazt érem el vele. Szerintem itt már csak az van vissza, hogy falat kell festeni.
Az olcsóbb, mint még egy nulla az upgrade árcédulája végén. :B

Bár a fekete ettől még világítani fog, csak nem lesz úgy kimosva a világos jelenetekben. :U
Meglepő amúgy, hogy IPS-szerű fekete glow-ja van egy DLP projinak. Most ha csak a technológiát nézem, akkor ennél többre számítanék. Nem lehet ezt feltuningolni valahogy? Mondjuk kifesteni a fényalagutat - vagy ahova a chip veri a fényt "kikapcsolt" állapotban - vmi szuper feketével (Vantablack vagy mi... 99,96% fényelnyelő képességgel).

[ Szerkesztve ]

(#56658) Vhiktor válasza Teasüti (#56649) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálam tökéletesen műkdöik a smart eco, semmi elszineződés nincs, csak a gamma görbét befolyásolja.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56659) Bikkrom válasza BIGi75 (#56656) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez a vászon dolog nekem olyan, mint az automata írisz. Ahány kommentet olvasok annyi vélemény. Ez valóban így van, hogy teljesen szubjektív a két téma vagy vannak azért elfogadott szakmai vélemények?
Pl. Van aki a fehérre, van aki a szürkére, van aki az alr-re esküszik, a gaint már ne is említsük. Ahány komment annyi vélemény. Vagy ez totál projektor/vetítési környezet függő és adott projektorral adott környezetben objektív ki lehet mondani, hogy melyik vászon típus és milyen gain a nyerő? Valaki össze tudná foglalni, hogy melyik típus mikor nyerő és mikor nem? Melyik esetben kell 1+ gain és mikor 1 alatti? Vagy van erről valami részletes szakmai cikk?

Ugyan ez nekem az automata vagy dinamikus írisz. Itt a hőskori ajánlott DLP-k tudnak 1000-2500 natív full on/full off -ot. Aztán olvasom, hogy egy mai középkategóriás LCD tud szintén ennyit vagy többet pl. tw7300, tw8000, de van auto írisz amivel meg 7000-15000 stb a kontraszt. Mégis rengeteg teszter kikapcsolja vagy nem ajánlja. Mások meg hivatkoznak rá, hogy milyen jó a feketéje tőle. Itt mi a helyzet? Ez is szubjektív téma vagy objektív kijelenthető, hogy az automata irisz jó dolog vagy totál zsákutca? :F Vagy egyes készülékekben jó lett, másokban csapni való?

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#56660) devil-k válasza Bikkrom (#56659) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem akkor lehet jó vásznakról beszélgetni, ha megvan hozzá az ideális vetítési környezet. Ha az nincs meg, akkor sokkal inkább kompromisszumos a dolog. Lehet neked 20.000 eurós vásznad is, ha nincs meg hozzá a megfelelő vetítési kialakítás.

- mozi bolondéria -

(#56661) BIGi75 válasza Teasüti (#56657) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szeinted akkor ez [link] egy teljesen felesleges fejlesztés volt, felesleges a termék is mert elég a lámpa teljesítményt lejjebb venni, és a leírás is csak valószínűleg marketingszöveg.
Nekem más a személyes tapasztalatom erről, de nem erőltetem, csak segíteni szerettem volna egy lehetőséggel a problémádra.

(#56662) Teasüti válasza Vhiktor (#56658) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Próbáld ki ezt a tesztet! [link] :)

(#56663) Teasüti válasza BIGi75 (#56661) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tartom, hogy a fényáramba bárhol is nyúlunk bele, az eredményben nem lesz különbség.

Már ami a kontrasztot illeti, mert a színhűség az más történet; mert tint-el a lencse szűrő, tint-el a vászon és környezet, valamint a lámpa fényspektruma se állandó (teljesítmény és üzemóra függő gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#56664) Vhiktor válasza Teasüti (#56662) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez pontosan azt fogja igazolni amit írtam, hogy a gammát cseszteti :)

Egyébként meg semmi értelme nincs mert a fekete szinten abszolút semmit nem javít a smart eco, pedig nagyítóval néztem és műszerrel is mértem.
Hacsak az enyémben nem működik rosszul....

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56665) Vhiktor válasza Bikkrom (#56659) üzenetére


Vhiktor
veterán

Van értelme a dinamikus írisznek, csak sokan azért nem ajánlják mert látják a működését, tehát azt, hogy lassú, ezáltal látod ahogy veszi vissza vagy adja rá a féynerőt és ez sokakat idegesít többek között engem is :D

Főleg akkor idegesítő, ha gyorsan váltogatják egymást a sötét és világos jelenetek.

Sokakat pedig a működésének a hangja is idegesít.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56666) BIGi75 válasza Teasüti (#56663) üzenetére


BIGi75
senior tag

Elengedem a témát, azt látom, hogy míg nem látod úgysem hiszed el.

#56659Bikkrom
A gain nem kérdés, viszont egyéni preferencia kérdése. Házimozira a nagytöbbség 12-35fL-t tart jó értéknek sötét környezetben. A gain-t meghatározza neked az ízlésed, a projektor fényereje (a használni kívánt lámpaüzemmódban) és a vetíteni kívánt képméret.
A vászon egyéb tulajdonsága már megosztó, mint látod.

(#56667) BIGi75 válasza Vhiktor (#56665) üzenetére


BIGi75
senior tag

Epsonnál nekem is ki van kapcsolva, mert olyan hangja van, mint egy rossz merevlemeznek és elég lassú is. A sony-nál viszont be van kapcsolva, az elég jól működik.

(#56668) Teasüti válasza Vhiktor (#56664) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem elképzelhetetlen, mert nem véltem felfedezni semmilyen fényerő változást a normál és smarteco között (pedig egyes források szerint lejjebb kéne tudnia menni teljesítményben, mint az eco). De a gammát akkor színcsatornánként külön-külön? Vagy miért látom a tesztben az enyhe szürkét fehér háttér előtt rózsaszínből átfordulni szürkébe pár másodperc alatt?

[ Szerkesztve ]

(#56669) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Kimondottan mozizásra milyen projektor ajánlott? Tudom sok tényezőn múlik, ezért néhány dolgot felsorolok ami fontos lehet.
A szoba ~25nm dedikált moziszoba lenne ideális vetítési környezettel.
Jó mozgásmegjelenítés
4K felbontás
HDR-be nem vagyok biztos, talán a nagyobb színtér miatt?
Ár: max 1-2 milla.

:R

(#56670) BBéci válasza BIGi75 (#56667) üzenetére


BBéci
titán

A TW9000 írisze hangosan kerregett, ezért kikapcsoltam, ezzel szemben a TW9200-é alig volt hallható. A Runco LS-5 teljesen némán teszi a dolgát, a hatása kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56671) proci985 válasza Teasüti (#56655) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ujonnan nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56672) BIGi75 válasza BBéci (#56670) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem 9200 van, és kerreg. 1 okkal több, hogy belenézzek?

(#56673) BBéci válasza BIGi75 (#56672) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, hogy alig volt hallható, tehát kerregett, de halkan, nem zavart. Érdemes elviselni, mert rengeteget dob a kontraszton.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56674) péjé válasza Joshi (#56669) üzenetére


péjé
őstag

Ebben a kategóriában JVC N7 meg mondjuk sony vw570 stb játszik...keresd pl. Hiccust.... [link]

(#56675) BIGi75 válasza Joshi (#56669) üzenetére


BIGi75
senior tag

...vagy Szepit [link]

(#56676) nubu015 válasza péjé (#56651) üzenetére

Szia!
Nagyon köszi a gyors választ! :) Nem gondoltam hogy ennyire pörög ez a topic, ezért csak most néztem meg. :) Ez a szűrő tök jó tipp köszi! Erre tuti nem gondolt volna senki az irodában. Vászonból mindenképp hordozós kellene, mert az mindig utazna a projektorral együtt. De mindjárt nézem is ezt a két márkát !

m.

(#56677) Vhiktor válasza Teasüti (#56668) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt nem tudom miért látod, mert nálam nem csinál ilyet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56678) Joshi válasza BIGi75 (#56675) üzenetére


Joshi
titán

+péjé

Köszi. :R

(#56679) Vhiktor válasza Joshi (#56669) üzenetére


Vhiktor
veterán

4K felbontásnak csak akkor van értelme ha valós 4K a gép felbontása főleg 3LCD technológia (JVC, Sony, Epson) esetében.
Különben nem fogod látni az FHD-hoz képest az előnyét.
Vagy egy FHD DLP gép sokkal élesebb képet fog adni mint egy rezegtetős 4K LCD.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56680) Vhiktor válasza Joshi (#56669) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mivel ha jól tudom oled tv mellé lenne, ezért én is JVC vagy Sonyt ajánlanék a mély fekete és a magas kontraszt arány miatt, esetleg Epson 9400.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#56681) Joshi válasza Vhiktor (#56679) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen valós 4K felbontás lenne, igaz hogy azok még nagyon drágák. Sajnos úgy is az ár fogja behatárolni hogy végül mi lesz.

(#56682) lacoszka válasza Joshi (#56681) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Sziasztok,

Milyen eszközt használtok a projektor "okosításához?"

Média lejátszás 3d ,fhd.. online tv stb..
Illetve a hangrendszerre is kiváncsi lennék hogy merre induljak el nektek már biztos van bevállt dolog

Szép estét.

(#56683) Vikthor válasza lacoszka (#56682) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Oppo 203, Denon AVR-X7200WA, Polkaudio RTiA7, SVS SB4000

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#56684) BIGi75 válasza Vikthor (#56683) üzenetére


BIGi75
senior tag

NvidiaShield TV Pro2019, Yamaha RXV685, Triangle Celius 902 5.0+Sony SSCSE, KEF Kube12b+miniDSP2x4
2. rendszer XboxOneS, Logitech Z906

(#56685) proci985 válasza lacoszka (#56682) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

chromecast pro, meg egy rendes erosito

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56686) BIGi75 válasza lacoszka (#56682) üzenetére


BIGi75
senior tag

Egy keretet jó lenne belőni amúgy, az nem biztos hogy segít, hogy más mit használ. 0-ról indítasz, vagy van már valamilyen eszközöd a projektoron kívül?

(#56688) Ijk válasza Joshi (#56681) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mekkora vászonra?
Ha csak filmezés akkor FHD-vel töredékért vetithetsz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56689) lacoszka válasza BIGi75 (#56686) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Szia,

Igazad van :) amiből jelenleg van itthon 2.1 samsung soundbar, kb 7 éves 5.1 rendszer, android box

Kb 200000ft lenne rá nem sok..azt tudom

(#56690) BIGi75 válasza lacoszka (#56689) üzenetére


BIGi75
senior tag

Azt meg elfelejtettem odaírni tegnap, hogy van az ilyen kérdésre külön topik (Házimozi belépő szinten), ott kellene tanácsot kérned.

(#56691) lacoszka válasza BIGi75 (#56690) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Köszi bocsi nem tudtam ;)

(#56692) spiky03 válasza lacoszka (#56682) üzenetére


spiky03
veterán

Anthem MRX710
Pioneer BDP-150
X96 plus
Amazon Firestick 4K MAX
Xbox One S
Canton Chrono CL 5.0
Ultimax 15" szub + Crown XLS1002

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56693) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Hirtelen ötletnként felmerült vegyünk itthonra projektort, valami olcsó belépőt, havi 1-2 alkalmi filmnézésre, HD-FHD tartalom. Belefutottunk a Wanbo, Blitzwolf stb projektorokba, adatok alapján meg is tetszett, de olvasom nem ajánlottak.

Más olcsóbb, projektorokról van esetleg tapasztalat? Előny lenne a kis méret, ezért egyelőre ezeket találtam, használtan: Optoma ML330, LG PB 60.

Kb. 3 - 3,5 méterről néznénk, szoba teljesen sötétíthető. Vászon még nincs, abból kb. 1,8-2 méter széles a terv.

(#56694) Joshi


Joshi
titán

Mi a vélemény a Sony SXRD technológiáról? Nem nagyon találok róla infót.

(#56695) makkmarce válasza Kar07 (#56693) üzenetére


makkmarce
őstag

érdemesebb lenne házimozira ajánlott projectort venni a filmekhez, amiket te írtál, azok nemigazán tűnnek annak.
Nem írtad le, hogy milyen távolságból mire vetítenél és hogy mennyire tudsz besötétíteni.
Használt vagy újat mindenkép? Mekkora a keret? nézd meg az összefoglalót, mert projectornál valamit 50 centire kell tenni a faltól, valamit meg 3 méterre. Nem tudjuk zavar e a szivárványhatás,stb. Így sajnos nehéz bármit is ajánlani.

okoskodom, tehát vagyok

(#56696) Kar07 válasza makkmarce (#56695) üzenetére


Kar07
tag

Kb. 3 - 3,5 méterről néznénk és ilyen távolságból lenne a vetítés is. A szoba teljesen sötétíthető. Fehér vászonra szeretnék majd vetíteni, 1,8-2 méter szélesre. A szívárványhatás biztosan zavaró lenne, ha nekem nem is de a családban többeknek.

Amiket írtam azok a kis méret miatt kerültek képbe. Fali polcon lenne a helye és ott jobban elfér egy kisebb eszköz :) A keret 80-100ezer; olcsóbban gondolom esély nincs. Használtan is jó lehet.

(#56697) péjé válasza Joshi (#56694) üzenetére


péjé
őstag

Nagyon jól ki van találva...érzékenyebb mint a DLP de sok tekintetben többet tud.... [link]

(#56698) m3ss


m3ss
veterán

elgondolkodtam, hogy mennyire is legyen sotet a fal, aztan belefutottam ebbe. itt egy emberke azt irja, hogy 18% kodak szurkere festette a falakat (en is kb hasonlora keszulok amugy) es ezzel olyan 50:1 ansit mert. aztan ahogy soteitette le fekete szovettel a vaszon felett, alatt, mellett ugy ment fel 150:1-re es 200:1-re. gondolom 15% adl korul is durva kulonbseg lesz meg :F plane ha nagy a vaszon, fenyero is sok.
ha ennyire lehetetlen jo ansit elerni aranylag sotet szurke/kek/zold falszinnel akkor feleslegesen erolkodok lehet. nappaliban nem fogok se fekete filcet aggatni a falra es full sotet falszint sem csinalhatok.
most ott tartok, hogy kolorimeter es meg fogom merni nalam festes utan milyen kontrsztot merek...
most amugy ilyen, vagy ilyen szinben gondolkodok. mennyezet kozepen feher, korulotte 1.5m szelessegben viszont ugyanolyan szinu, mint az oldalfalak. szoval vaszon folott is 1.5m sotet. igy lesz 35:1-es ansim? :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#56699) péjé válasza Kar07 (#56696) üzenetére


péjé
őstag

HA DLP nem jöhet szóba akkor maradnak az epson, sony, jvc gépei...használtan pl van most 2 jvc x3 kitéve bár többért mint a keret, sztem fontold meg.... [link] HD DLP-t hamarabb ki lehet fogni jó áron.
HD Epsont sem nagyon látni most, használtan 50-60eft körül szokott menni, pl ilyen... [link] de jófogásos hirdetés, nem tudjuk ki hirdeti, meg kell nézni mindenképpen. Hirdetnek nagyon régi LCD panasonic 720p-s vetítőket, legtöbbnek foltos már a képe. Ez LCD betegség, ráég a kosz a panelekre, legtöbbször nem lehet megmenteni.
Esetleg ezeket érdemes megnézni, normális hirdetések.... [link] , [link] [link]
Fehér vetített képen nem lehet folt,elszinződés sehol .

[ Szerkesztve ]

(#56700) Teasüti válasza m3ss (#56698) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogyan fogod megmérni a kontrasztot úgy, h a feketeszinted szélsőségesen ugrál a megjelenített tartalomtól függően?
Én koloriméterrel teljes képernyős módban kalibráltam, így jött ki kb 1500:1. Viszont fehér háttéren meg a fekete szinte világos szürke lesz, szóval nem lepne meg ha ilyenkor a tizedét kapom annak, amit mértem. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.