Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) fityere válasza cinemazealot (#55400) üzenetére


fityere
senior tag

Akkor látni ha állítom a fókuszt, es csak ezekre fókuszál. Amint visszallitom, ahogy volt eredetileg beállitva, akkor homályos foltok es csak feketénél latszik, [kép]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#55402) cinemazealot válasza fityere (#55401) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jó, akkor ez valószínűleg csak kosz. :)

(#55403) m3ss válasza fityere (#55401) üzenetére


m3ss
veterán

az kosz lesz. amugy hivatalos benq szerviz xiii. ker pannonia utca. 1-2 eve 15e korul volt takaritas, lassan nekem is mennem kellene, kivancsi vagyok van-e most olcsobb alternativa.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55404) gyeniko válasza Vikthor (#55397) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem szeretném helyette elmesélni, jobb volna megkérdezned tőle pü-ben, vagy telefonon/emailben.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#55405) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Fuhh srácok, végül tegnap megvettem egy Epson EH-TW750-est, hát ennek az Optoma 144x-hez képest tragikus a képe, oké hogy nincs szivárványosodás, de a feketét konkrétan kékesszürkén sikerül prezentálnia. Szerintem visszaviszem. Az 5700-as jobb lehet...? Benq 1090 csak egy helyen kapható, ez kifutó modell?

(#55406) Vikthor válasza Balázs Z. (#55405) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez nem egy célzott házimozi projektor (roppant gyenge kontraszt aránya miatt is), azért van jelen nálad a csalódás. Nem ezt írtad volna, ha mondjuk egy 9x00-es Epsonra esett volna a választás.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55407) Balázs Z. válasza Vikthor (#55406) üzenetére


Balázs Z.
tag

A marketingszövegekben "Élje át otthonában a lenyűgöző moziélményt" és hasonló dolgok szerepelnek, illetve a Home Cinema sorozat tagja, de ennek ellenére nem az igazi a célra. :( A 9x00 sorozat viszont majdnem dupla ennyibe kerül. A kínai optoma olcsóbban jobb volt még két ev használat után is.

(#55408) Vikthor válasza Balázs Z. (#55407) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Marketingnak ne nagyon dőljünk be, de egy jobb házimozi projektornak illik tudnia a többszázezres kontraszt arányt, az a 16000:1-hez írtó kevés, és 3000+ lumennal olyan kisméretű "alvázban" roppant hangos is lesz. Ez inkább preziprojektor. Odaát hírdetnek baráti árért egy JVC X3-at, ami már egy jóval jobb kategória.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55409) Balázs Z. válasza Vikthor (#55408) üzenetére


Balázs Z.
tag

Hát igen, átverős a reklámszöveg... Sajnos csak új darab jöhet szóba, és max. 300 ezer körül. A hangja egyébként nem vészes ECO módban, "csak" a képe fájdalmas. Az Optoma 144x-szel egyébként meg voltam elégedve, apróságokon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#55410) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Na jó, úgy látszik új projektor ennyiért nem lesz normális minőségben... A használtak mennyire rizikósak, és mennyire javíthatóak, ha bajuk van?

(#55411) Vikthor válasza Balázs Z. (#55410) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én eddig csak használtan vettem projektort. Meg kell nézni előben, érdemes raszanni az időt es a tulajjal is megismerkedni. Aztán ha minden szimpi és okes akkor lehet dönteni. Van sok hely és szerviz ahol foglalkoznak ilyenekkel esetleg ha szükség lenne rá.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55412) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Egyszerűbb gépekkel van tapasztalat esetleg? Konkrétan BenQ MH733 és Optoma HD29Hlv ről lenne jó bármi infó. Sajnos konkrétan még a natív kontrastokat se találtam meg:(

Konkrétan egy HD39darbee leváltásán filózok, de nem tudom hogy egyáltalán lépnék e bármit előre

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55413) Celithrandi válasza Vikthor (#55408) üzenetére


Celithrandi
addikt

Többszázezres? Egy projektor nagyjából 1000:1 hez kontrasztot tud. Azok a szép nagy kerek számok mindenféle csoda dinamikus kamuval vannak belőve. Megjegyzem még a dinamikus értékből is 50000:1 hez szokott lenni kb a plafon a nem sokmilliós gépeknél

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55414) Vhiktor válasza Celithrandi (#55413) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azért ma már egy jvc vagy sony simán tud valós natív on off több tízezer az 1-hezt, ezt dinamikus írisz nélkül
Egy epson 9400 meg olyan 4000:1 körül mozog.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55415) Celithrandi válasza Vhiktor (#55414) üzenetére


Celithrandi
addikt

Igen, de itt most 300ezres DLP kategóriáról volt szó nem 2 milliós gépekről

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55416) fityere válasza m3ss (#55403) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm szépen :R . Egyelőre sikerult eltávolítani a rengeteg port es koszt, de elviszem akkor majd a benq szervizbe egy alaposabb szervizre es tisztitasra.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#55417) péjé válasza Celithrandi (#55412) üzenetére


péjé
őstag

A BenQ MH733 inkább előadásokhoz való gép, hálózatra köthető, konferencia terembe való ahogy olvasom, ezek szerint nem házimozis gép. A HD29 2020 legjobb gamer projektora címet kapta, 120Hz-es képfrissítés, alacsony input lag. Ezekhez képest a darbee-s optomád inkább mozis gép.
Haaznált keveset ment igen jó gépek elérhetőek...jvc x30, sim2 3000e, sony hw55...avx-en nézz körül. Új gépben ha kategóriát akarsz váltani az jobban zsebbenyúlós.

(#55418) Celithrandi válasza péjé (#55417) üzenetére


Celithrandi
addikt

Kösz, használt projektor nem játszik. Újból meg a kategória ugrás ahogy nézem kb 1,5 misinél indulna. A 120hz viszont hó dolog lenne meg a nagyobb vetíthető kép a 29hlv nél. Amit nem tudtam leinformálni hogy a nativ kontraszt mennyi a 39 nél és a 29hlv nél ☹️

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55419) Vhiktor válasza Celithrandi (#55418) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hd29 910:1

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55420) Bikkrom válasza fityere (#55416) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hogy sikerült a portalanítás ha megkérdezhetem? Házilag neki álltál vagy szervíz/szakember?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#55421) Celithrandi válasza Vhiktor (#55419) üzenetére


Celithrandi
addikt

nem mérvadó, mert a hd29hlv közel sem azonos gép. Egyébként : Kontrast (Nativ | Dynamisch) 1.420:1 | 2.640:1

Viszont a hd39darbee nél nem találtam egyetlen mérést sem.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55422) Vhiktor válasza Celithrandi (#55421) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amiről biztosan tudom hogy mennyi az az uhd 35, annak 350-400:1 a valos kontraszt aránya.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55423) Celithrandi válasza Vhiktor (#55422) üzenetére


Celithrandi
addikt

azok használhatatlanok. Baloldalt UHD30 jobboldalt HD39Darbee. Mindezt úgyhogy az UHD30 vagy 150ezerrel drágább volt. A teszt után másnap ment is vissza a boltba.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55424) Vhiktor válasza Celithrandi (#55423) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sokan beleesnek a 4k csapdába dlp esetében és mellé kapnak ilyen minosthetetlen kontraszt arányt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55425) Celithrandi válasza Vhiktor (#55424) üzenetére


Celithrandi
addikt

én is ebbe estem bele 1 éve, de ugye visszaveszik. Viszont idén nem akarok szívni ezért próbáltam volna leinfózni a kontrasztokat, de hát eltitkolják.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55426) Vhiktor válasza Celithrandi (#55425) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 0.47es dmdvel szerelt hagyományos izzos 4k xpr techet hasznalo gépek kb mind ilyenek.
A komolyabbakban 4k 0.65 vagy 0.67 dmd (nem emlekszem pontosan) van.

A nagyobb dmdvel szereltek csak 2szer tolják el a pixelt a kisebbek meg 4szer.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55427) Celithrandi válasza Vhiktor (#55426) üzenetére


Celithrandi
addikt

0,65 (Single 0.65” 1080p DC3 DMD chip DLP®). De az ugyan az a chip ami a hd29 meg hd39 ben is van, tehát sehol nem ér meg + fél millákat főleg hogy nem nem valós 4k.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55428) proci985 válasza Celithrandi (#55423) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez igy eleg szornyu

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55429) Celithrandi válasza proci985 (#55428) üzenetére


Celithrandi
addikt

Az, és reklámszövegben dupla annyi a kontrasztja ami valójában kevesebb mint a fele natívban.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55430) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Viszont ha valakit érdekel most raktam fel apróra a HD39-et. Letesztelem a 29HLV-t, az pont ki tudná vetíteni a vásznam szélén árválkodó 7cm-t amit sajnos eddig nem tudtam kivetíteni.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55431) péjé válasza Celithrandi (#55427) üzenetére


péjé
őstag

Ahogy néztem optoma uhd60/65 alatt nem érdemes keresgélni, csak ugye az áruk is combos.

(#55432) Celithrandi válasza péjé (#55431) üzenetére


Celithrandi
addikt

és nem biztos hogy nem lepődnél meg a kontraszton. Sajnos kb azt lehet csinálni ezekkel hogy megveszed, megnézed és vagy visszaviszed vagy nem. Én mondjuk csak a felbontás miatt nem adnék +ennyi pénzt. Az FHD még szvsz egy 3méteres átmérőnél is teljesen megfelelő, ezért is tartom viccesnek a 4k tv-ket :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55433) péjé válasza Celithrandi (#55432) üzenetére


péjé
őstag

Akkor meg visszakanyarodtunk oda hogy használt felsőpolcos gépet kell megvenni...pl.sim2 3000e....azt ha megnézed akkor sztem nem hagyod ott.
Elég sokan nézünk itt régebbi dlp fullhd közép-felsőkat gépeket, Runco, Sim2, Projectiondesign, Barco. Különösebb bajuk nincs, van aki tudja javítani ha kell, ez a képminőség újonnan pedig igen sokba kerülne.
Ez egy ilyen játék, eldöntöd melyik ujjadat akarod megharapni.

(#55434) Celithrandi válasza péjé (#55433) üzenetére


Celithrandi
addikt

Biztos hogy én használt dlp t nem veszek többet. Most is van egy 10ezer dolcsis a padláson, nem növelem a számukat. A mostanit is azért adom el mert már nem garanciális és nincs szükségem nem garis projektorokra. Nincs időm arra hogy Bátyónak postázgassam 3 havonta a gépeket és közben nézzem a falat. A jelenlegi projektorok számomra 100fokon izzó időzített bombák. Több mint 10 éve használok ilyen gépeket és egy percig nem bízom meg bennük. Azok a felsőkateges ezer éves dlp gépek amik 1 misi alatt mennek most használtan átlag egy új 500ezres optoma szintjét hozzák, max sokan elhiszik hogy csoda képe van egy 10éves runconak.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55435) Ijk válasza Celithrandi (#55434) üzenetére


Ijk
nagyúr

10 éves runco nativ kontrasztja 1:1500-2000 vagy több, ezek a mini dmd gépek jó ha 1000-et tudnak. Optika is "kicsit" komolyabb mint az 500 ezres optomae. Nem tudom miért kell állandóan szervizeltetned a régi gépet, nekem 2+ év és 2000 óra mellett egyszer küldtem el most takarítani, meg lámpa volt másfél éve cserélve.
Csodát meg nyilván egy több milliós modern géptől várnék, vagy egy nem ókori mozis dlp-tol amiben van írisz és modern lámpa.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55436) thomasrc válasza Celithrandi (#55434) üzenetére


thomasrc
tag

Érthető ez az álláspont is, de azért ez az időzített bomba azért eléggé durva hasonlat. Én pont azért választottam régi, felsőkategóriás DLP-t egy félresikerült Sony HW55-ös kitérő után, mert ha baj van vele, akkor ez ésszerű keretek között javítható, nem úgy mint a többi technológia, ami gyakorlatilag elavulásra van tervezve.

Az 500 ezres Optoma is erős túlzás. Sehol nincs az régi PD-hez, Sim2-höz vagy Runcohoz képest. A Runco LS sorozat konkrétan olyan döbbenetesen kontrasztos és éles képet vetít, hogy mikor megláttam, akkor azonnal rámondtam volna, hogy én azt elviszem, akkor is ha, nem eladó... Persze ilyet az ember nem mond, mert hogy nézne már ki, de érted.

Egyébként azt lehet tudni, hogy milyen 10 000 dolláros gép van nálad a padláson? Nem kötekedésképpen, csak felkeltette az érdeklődésemet.

[ Szerkesztve ]

(#55437) Celithrandi válasza thomasrc (#55436) üzenetére


Celithrandi
addikt

régi 720p themescene (optoma) Az utolsó baja a színkerék 2. szétrobbanása volt, ekkor engedtem el a kezét anno

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55438) kalapacsolok válasza Vikthor (#55393) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi!

(#55439) fityere válasza Bikkrom (#55420) üzenetére


fityere
senior tag

Szétkaptam. Minden alkatrészt szépen kiszedtem, óvatosan megtisztitottam. A sok fehér folt eltűnt egy apró maradt, de az annyira nem zavaró, sőt csak halványan fekete felületnél latható. Megy majd szervizbe, de igy nem kell kapkodnom, ráérek egy hónap múlva is elvinni (remélem).

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#55440) BBéci válasza Celithrandi (#55434) üzenetére


BBéci
titán

"Azok a felsőkateges ezer éves dlp gépek amik 1 misi alatt mennek most használtan átlag egy új 500ezres optoma szintjét hozzák"
Bocs, de aki ilyet állít, annak halvány fogalma nincs arról, milyen a jó képminőség.
Az utóbbi 10 évben semmiféle előrelépés nem történt, inkább az ellenkezője a valóság. A kiváló DarkChip 4 helyett gagyi 0,47 colos (nem biztos, lehet pár tized eltérés) DMD-vel szerelik a gépeket, amiknek a kontrasztja és egyéb tulajdonságai meg sem közelítik azt. Az objektívek lencséi műanyagból készülnek, nem gondosan csiszolt üvegből és még sorolhatnám a silányosodás részleteit.
Egy 8-12 éves SIM2, Runco, Avielo agyonveri, lealázza, sárba döngöli a mai félmilliósok mindegyikét.

#55436thomasrc
Runco LS-5-öm képét az első perctől imádtam, ám a lámpacsere és tisztítás óta folyamatosan tátott szájjal ámuldozom a képminőségén. 18 éve vetítek itthon, volt nálam pár gép, dedikált moziszobákban tucatnyit teszteltem, tehát van összehasonlítási alapom.
Egy mai félmilliósért száz ezret sem adnék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55441) Celithrandi válasza BBéci (#55440) üzenetére


Celithrandi
addikt

Viszont kívánom a fogalma sincs részt mert cirka visszaolvasva két típusról esett szó és azt nem találtad el, hogy ezeknél mi van a dobozban. De én itt be is fejeztem, hiszen te is mint minden hittérítő teljes mértékben tudod hogy milyenek azok a termékek amiket az életben nem láttál. Igen, jól gondolod, szarok, egy fillért sem érnek. Sok barom még használja is. Pont vége.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#55442) péjé válasza Celithrandi (#55441) üzenetére


péjé
őstag

Ott azért benézed ezt hogy 300eft-os belépő kat. gépeket kérdezgetsz közben meg ekézed őket hogy szarok ill minden más is az amit ajánlunk. Tv is csak belépő kat. van 300e ft-ért, kis pénz, kis foci. Akkor tegyél ki pár misit és vegyél mostani felső kat. gépet és végre elégedett lehetsz. Az említett Runco LS5 sztem lemos minden 1 chipes gépet amit eddig láttam, műszerrel is ki lett méregetve, döbbentes jó.
Ahhoz képest hogy tanácsért jöttél elég hamar eljutottál a barmozásig. Mi is szeretünk Barbi.

(#55443) gyeniko válasza Celithrandi (#55441) üzenetére


gyeniko
őstag

Én csaknem 5 évig vetítettem egy használtan vásárolt Runco RS-900-assal (induló lista ára 11.900 USD volt). Annyira volt gagyi a képe, hogy kb. 3 év után az utódnak megvásárolt JVC DLA X55 keltett csalódást, ezért megváltam tőle és maradt a Runco.
Lehet, hogy neked különös peched van a használtan vásárolt cuccokkal, ha az univerzum törvényszerűségeit nézem, akkor esetleg nem is véletlenül.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#55444) m3ss válasza Celithrandi (#55437) üzenetére


m3ss
veterán

ezen kivul milyen gondjaid voltak vetitokkel? en szerencsere megusztam, pedig 15-20 eve vetitek itthon, volt eleg sokfele beugro kategorias vetitom, 1 kiveteltol eltekintve dlp-k. raadasul regebben sokat hasznaltam oket, nemelyik 5-10e orat is elment. egy optomanal, talan hd20, szivtam en is a szinkerekkel, de ezen kivul semmi gondom nem volt veluk izzo cseren es takaritason kivul.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55445) Vhiktor válasza Celithrandi (#55434) üzenetére


Vhiktor
veterán

A Barcok natív kontraszt aránya f22 és f32 esetében 1.500-2.500 körül mozog attól függően milyen színkerékkel vannak szerelve.

Egy Sim2 C3X 1080 kontraszt aránya 4.000:1 felett van (nem emlékszem rá pontosan, de lehet, hogy Dorian kijavít :) )

A Benq W2000-es időszakból való gépek olyan 1.500 - 2.000:1 körül mozognak.

De az on off kontraszt csak a történet egyik fele, mert legalább enyire fontos vagy még fontosabb az ANSI kontraszt amiben az f22, f32 sokkal jobb hiába, hogy az on off kontrasztjuk nem sokkal több.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55446) Pro Koryak válasza Celithrandi (#55437) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez hiába volt 10e dollár, ez egy 8-10éves Sim2, PD, Barco ... felső kat. géphez képest kb. diavetítő.
Ebből a gépből ne indulj ki.
Nekem is jó 10éve csak használt gépeim vannak/voltak, semmi gondja egyiknek sem.
Projiból nem is vennék újat boltban 1-2misiért, amikor 1,5-2év múlva fele áron megkapom használtan ~100-200 üzemórával.

#55445 Vhiktor
Sim2 C3X 1080 kontraszt aránya olyan 6000 körül van, lehet még felette is? :U

[ Szerkesztve ]

(#55447) Vhiktor válasza Pro Koryak (#55446) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kalibráltan én 4.000-5.000 körülire emlékszem, 6.000 biztos nem volt.
De kb lényegtelen, mert kb veri az összes dlpt :D

De majd újra kimérem amikor újra bekalibráljuk.
Azóta takarításon esett át a gép és új izzót is kapott, úgyhogy kiváncsi vagyok (lehet meglesz akár a 6.000 is):C

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#55448) m3ss


m3ss
veterán

ahh agyf*sz, vegre vki felrakott egy 9200-at, nem eladta par ora alatt 180e-ert? meg ra is licitaltam volna az elso erdeklodore egy 20-ast, de nem akarta, csak ha nem viszi el az elso erdeklodo :W
mindekozben jofogason 400e-ert arulja vki a 9200-at. vicc mennyire pang a projektor hasznalt piac. mondjuk elnezve az uj gepek parametereit,meg az arakat, nem csoda...nem lesz ez egyszeru vasarlas, foleg igy, hogy minden 10. gep lesz nekem jo 136"-ra 4.5 meterrol. dlp-k kb kilove.
lehet jobban jartam volna ha maradok a 120 col vaszonnal, vagy a jelenleginel csak ugy rendezem a szobat, hogy kozel udjak ulni...ezt egy regebbi dlp geppel is be tudtam volna vetiteni. foleg igy, hogy mar napok ota 2.5 meterrol nezem a 113 colt. nem vagyok hajlando tobbet tavolabbrol filmet nezni. foleg 3d-t, zsenialis ilyen tavrol. viszont innen nezve majdnem tul magasan van a vasznam, pedig 55 cm az alja. kicsit felfele kell nezni...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55449) tobias40 válasza m3ss (#55448) üzenetére


tobias40
veterán

Azt a gépet néztem én is tegnap este de "gyanúsan olcsó" volt és nem mertem rámenni... :B

(#55450) m3ss válasza tobias40 (#55449) üzenetére


m3ss
veterán

2e oras izzo, azt mondta az elado ennyi a realis ara, izzo lassan cseres. aztan ki tudja milyen kepe volt...
mindenesetre szerinte uj izzoval 250 korul van a realis ara, 300 korul a 9300...amugy szepi is ilyesmit mondott nekem a 9200 piaci arara. csak hat evente van kb. 3 db elado?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.