Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56007) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ezt egyszer és végérvényesen el lehetne dönteni

Csak kell egy spéci eszköz ami vizsgálja a hdmi kábelből kijövő jelet, bit perfect mintagenerátorral kell mintákat vagy tesztképeket ráküldeni és a hdmi kábel végén vizsgálni az egyes pixeleket, hogy uyganaz-e mint a forrásnál. Még megjelenítő sem kell feltétlenül hozzá, max csak abból a szempontból hogy ki lehessen választani a pixelt amire éppen kiváncsiak vagyunk.

Sőt elég ehhez egy pc is ami jól van konfigurálva és bit perfect a kimenete (ami már nem egyszerű dolog, majdhognyem lehetetlen). Egyszerűen csak kell egy screenshot a képről majd photoshopban color pickerrel megnézni az adott pixel RGB kódját :D

Már az elméletből ki is jön, hogy nem igazán lehet semmi különbség digitális jel esetén, mert ha 1 bit is megváltoik akkor szétesik a kép és nem a szín lesz más (ahhoz nagyon a csillagok együtállása kellene), egy kábel nem nyúlhat bele a képbe, nem csinálhat olyat, hogy a piros pirossabb lesz a fekete meg feketébb. Ha ilyet csinál akkor kukába való. :R
Egyszerűen annyi a dolga, hogy amit a bemenetén kap ugyanazt adja vissza a kimenetén, semmi más.

Ez véleméynem szerint csak placebó semmi más. Nekem is mutatta az egyik tulaj, hogy a másik kábellel mennyivel jobb a kép én semmit nem láttam rajta, aztán amikor votl rá lehetőségem, mert kiment a konyhába, sunyiban visszacseréltem és észre sem vette a cserét. ;]
Persze miután mondtam neki, hogy már a másik kábel akkor már megint látta a különbséget.

Vakteszten is csak úgy lenne értelme ha közben nem lenne kikapcsolva a projektor, hanem valahogy meglehetne felezni ugyannak a projektornak a képét 2 hdmi bementét használva.
Mire visszakpacoslódik a gép már teljesen szubjektív az egész, mert csak emlékezetből van visszaidézve a kép.

Az hogy hosszú kábel esetén vacak az étvitel és szétesik a kép, eldobja a jelet, az más tészta.

Ez csak a saját véleméynem. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.