Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) MikaVejneGI válasza -FLY-> (#81648) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Köcce.
Elsőre is őt nézegettem.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#81652) laszlofme


laszlofme
csendes tag

Az ASUS VG245H monitor-ról van valakinek véleménye?Játékra használnám elsősorban.Vagy esetleg tudtok jobb alternatívát ajánlani 70000 Ft-ig?

(#81653) Brekk válasza nitro16 (#81641) üzenetére


Brekk
addikt

Lesz az rakin, csak elfogytunk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#81654) tarti19


tarti19
senior tag

Szervusztok!
Végre elérkezett a nagy nap, de büszkén mondhatom, hogy egyLG 34UC79G monitor tulajdonosa lettem.
A kérdésem annyi volna, hogy van-e különleges beállítás amivel mindenképpen foglalkoznom kell, mivel fogalamm sincs mi a teendő egy ilyen bitang monitor beüzemelése után a szoftveres oldalt nézve.
Továbbá freesync mellett nem lehet 1 ms-re rakni a motion blur reductiont nálam, ez csak beállíáts kérdése vaj?

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#81655) bag válasza DeathAdder (#81620) üzenetére


bag
tag

Jár hozzá gyárilag DP kábel, igaz rövid, 1-1.5m-es kb.

ASRock Z790 PG, i5 13600K@5.4 - ALF II 280, 32GB DDR5 6800, Gainward 4070 Ti Phantom GS, LG 34UC79G, Táp: CORSAIR 860AX

(#81656) -FreaK- válasza tarti19 (#81654) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha megérted a motion blur reduction működését, megkapod a választ is a kérdésedre :)

Ez azt csinálja, hogy a háttérvilágítást egy fix frekvenciával "villogtatja", PWM vezérelve (innen az elterjedt strobing kifejezés rá), ezáltal csökken az érzékelt blur mértéke. Valójában a pixelek nem váltanak 1ms alatt, de a szem úgy fogja érzékelni, mintha igen (persze mérni ezt nem lehet, így azt hazudnak rá amit akarnak, lsd. 1ms) Ebből adódóan mivel fix a képfrissítés, nincs Freesync, mivel az pont a változó képfrissítést jelenti. Így vagy ezt, vagy azt használod. Van hátránya is amúgy, mert ha érzékeny vagy az adott frekvenciájú villogásra, akkor hamar fárasztja a szemet, valamint a fényerőt is csökkentheti bizonyos típusoknál, valamint persze bukod az adaptív sync áldásos hatásait.

Ezt a funkciót a Gsync monitoroknál ULMB módnak hívják, Freesync monitorok esetében meg ahogy az adott gyártó éppen elnevezte :)

[ Szerkesztve ]

(#81657) medvezsolt válasza medvezsolt (#81650) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Erre senki nem tudja itt a választ? Sajnos más külföldi fórumokon se látom a megoldást.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#81658) *Ropi* válasza medvezsolt (#81657) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gyártó letiltotta, hogy a digitális jel módosítási / feldolgozási időveszteségét kiküszöböljék (jellemzően PC / Game módban).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#81659) forbexx


forbexx
csendes tag

Sziasztok,
egy frissen összerakott géphez egyelőre VGA csatis monitorom van.
MSI B250M MORTAR alaplapom kimenetei: .
-DisplayPort,
-DVI-D,
-HDMI
Videokártya nincs

Ezek mindegyikét használhatom? A VGA-HDMI átalakító a legolcsóbb, azzal működni fog?
[link]
(Csak pár hónapig haszálom ezt a régi monitort.)

(#81660) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Várható BenQ 22" monitor aminek a kávája vékony?
24" GW2406Z néztem magamnak, ami nagyon tetszik de nagynak találom , inkább egy 22 kellene.Dell pont nemrég adta ki a S2218H, de ezzel csak egy gondom van nincs VESA felfogatás, valahogy megoldható ez?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#81661) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Igazabol nem monitor valasztasos kerdesem lenne (mert harmadiknak kineztem a P2217H-t Oazisban, jart utat a jaratlanert el ne hagyd alapon), hanem monitortarto karral kapcsolatban erdeklodnek.

Letezik az 50-60k-s arsavban Magyarorszagon beszerezheto, 3 monitor tartasara alkalmas kar? Asztalra fogathato is jo, de falba furosnak orulnek igazan.

Az Arctic Z3-rol olvasgattam. Van nala jobb ajanlat?

Koszi!

Udv. core2

(#81662) Brekk válasza BenQhunria (#81660) üzenetére


Brekk
addikt

ebayen szokott lenni hozzás vas ami alulról a talp halyére megy, és a monitor háta mögé kivezet egy vesa 100 felfogatást. De általában annyiba kerül, hogy ha hozáadod a monitorhoz akkor kijön belőle a VESA-s nagyobb tesó.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#81663) Brekk válasza Neil Watts (#81661) üzenetére


Brekk
addikt

Én csak erről tudok.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#81664) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ennek a Dell SE2717H monitornak van gsynces változata?
Gondolom Nvidia kártyával nem tudja a 75Hz-t.

(#81665) Lipton válasza Brekk (#81663) üzenetére


Lipton
őstag

Szia!

Várható még p27q? Úgy el van tűnve mintha soha sem lett volna... Esetleg valami "dugi bontatlan doboz"? :)
Mi ennek most a 27es alternatívája?
3x" méretben is van alig drágábban WQHD monitor, az mennyire vállalható? Pl.: Acer EB321HQUAwidp

köszi

(#81666) BenQhunria válasza Brekk (#81662) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem, akkor marad az GW2406Z, jó választás ebbe az árkategóriába?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#81667) Brekk válasza Lipton (#81665) üzenetére


Brekk
addikt

Az az Acer sztem jó. A lenovo pedig továbbra is érkezőben. Lenovo nem szállít. :W

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#81668) Brekk válasza Telda (#81664) üzenetére


Brekk
addikt

FEl kell venni nvdia vezérlőben a fullHD 75Hz-et, és akkor gond nélkül menni fog. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#81669) kidy


kidy
csendes tag

Sziasztok!

SAMSUNG C24FG73FQU

Megéri újonnnan 82-ért? Játszani szoktam általában, illetve alap otthoni felhasználás, böngészés, YT stb. Most nvidia kártyám van jelenleg(ez talán változik jövőre AMD-re ha megéri a freesync miatt), filmezni inkább a 4k tv-n szoktam.
Vagy van ennél jobb alternatíva ilyen tudással ennyi pénzért?

(#81670) Lipton válasza Brekk (#81667) üzenetére


Lipton
őstag

Az a lenovo kb "nem létezik" jelenleg a piacon.
Az acer-ról van valami konrétabb infód is vagy csak jó és kész? .)

(#81671) Lipton válasza Lipton (#81670) üzenetére


Lipton
őstag

és akkor már Acer EB321HQUAwidp vagy Benq BL3200PT?
Még annyi adalék hozzá, hogy netezés/office + WOT a használat. Esetleg alkalomszerűen valamilyen FPS de nem erőművel így nem érdekes a 60Hz feletti frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#81672) Telda válasza Brekk (#81668) üzenetére


Telda
addikt

Köszi! :R

(#81673) AxBattler válasza Brekk (#81668) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor gondolom ugyanez a helyzet nálam az LG 29UM68-al és GTX 1050 Ti-vel.
Nekem sem akart Adapterbeállításokból 60Hz-nél többel menni, de akkor majd újra próbálkozom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81674) bads1 válasza Lipton (#81671) üzenetére


bads1
aktív tag

32"-on nem nagyon pixeles már normál távból ez a felbontás? Azért van pár coll difi a 27-eshez képest.

(#81675) Lipton válasza bads1 (#81674) üzenetére


Lipton
őstag

Jo kerdes, lehet ki kell valahol probalnom. Normal irosztalra megy egy 20"-as 1600x1200-as helyere.

(#81676) bads1 válasza Lipton (#81675) üzenetére


bads1
aktív tag

Nekem is el kéne már látogatnom a sivatagba.. ;] ha lenne időm :O

(#81677) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi monitoromat szeretném lecserélni. (Ami igazából egy "buta" TV: LG 32LB5610)

Mindenféleképpen 27-28 colnál szeretnék maradni és igazából két elképzelésem van;

Az első az az hogy legyen FHD és 144 Hz.

Ide jönne is az első kérdésem; Nvidia VGA-m van, és az lenne a kérdéses, hogy ha 144Hz-n játszanék, akkor az úgy magába csökkentené-e a csíkozódást? Vagy ahhoz feltétlen kéne a G-Sync technológia?

Kinéztem egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező monitort ő lenne az.

Ez TN paneles, ez nagy probléma? Illetve ahogy látom ez AMD Freesync-es, így is fog működni a 144 Hz nálam?

A második elképzelésem az az, hogy QHD és 60 Hz.

Itt van két kiszemelt monitor az első: [link] második: [link].

Az első monitor az kifejezetten tetszik, mármint mint kinézet, illetve a vékony káva miatt. Kicsit utána olvastam, és ezt semmiféleképpen sem ajánlják játékra, a rossz válaszidő miatt, illetve az input-lag (?!) miatt.

Ó igen, felhasználási terület az inkább játék lenne. (Cs:go, PUBG) illetve egyéb single játékok mint pl. Ghost Recond Wildlands, Far cry sorozat, Fallout 4.

Keret az nagyon max 120 ezer lenne.

Ezeknek a tudatában, tudnátok nekem segíteni a választással kapcsolatban? Ha esetleg valami fontos infót kihagytam, kérlek jelezzétek, nem nagyon vágom ezt a témát.

Köszönöm szépen előre is! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#81678) #74018560


#74018560
törölt tag

Mikor jönnek már a 27"-os 1440p, ívelt monitorok? :(( (És nem 60Hz-en lehetőleg :U)
:(

(#81679) -FreaK- válasza #74018560 (#81678) üzenetére


-FreaK-
veterán

Egy ideje már vannak... Samsung CFG széria, 144Hz, 24/27/32", ívelt VA panel. Most jött ki egy új verzió is ezekből.

(#81680) #74018560 válasza -FreaK- (#81679) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hol lehet ilyet kapni? :o

(#81681) -FreaK- válasza #74018560 (#81680) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát pl.: [link]
Ez a régebbi széria, most van, vagy jön már az utódja.

Ja bocs, ez fhd, de most van új Samu is, ami 1440p, csak most fejből nem vágom a típusát, nézd meg a honlapjukon.

[ Szerkesztve ]

(#81682) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Szeretnék visszaváltani 1440p-re és ehhez keresem a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező monitort.
U2715H-m volt, de a feketéje nem volt a legjobb, viszont öszességében szerettem.
75Hz-et vitte simán, mint ahogy a mostani is.
Ha lenne ilyen, az is jó lenne.
27" alá nem szeretnék menni és olyan 150k lenne rá.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#81683) Hocsika válasza bombibmw (#81682) üzenetére


Hocsika
tag

Nem volt nagy a 27"-on a FullHD? Én 27"-est nézegetek FHD-ba...
Most látom, hogy az a dell is 1440p...

[ Szerkesztve ]

(#81684) tarti19 válasza -FreaK- (#81656) üzenetére


tarti19
senior tag

Nos igen, így már értem, hogy mi mit váltana ki s miért nem lehetséges a kettőt egyiedjűleg használni.
Köszönöm szépen a választ. :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#81685) Anonymus23 válasza watador600 (#81677) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt nem írtad, hogy milyen nVidia VGA-d van (bár látom adatlapodon GTX1080).
Szerintem a preferenciák:
1., 144 Hz (mindegy, hogy Freeesync vagy G-sync, bár abban az ársávban nem kapsz G-syncest)
2., IPS (esetleg VA panel, Brekk jókat írt egy 32 colos AOC QHD monitor kapcsán, igaz ez ívelt)
3., QHD (GTX1080-hoz már ne FHD-t válassz szerintem)

Namár most a 120k-ban max TN paneles FHD jöhet szóba, szerintem inkább gyűjts hozzá még, és addig nézelődj. Ha nem zavar a TN panel sajátossága, akkor akár jó is lehet, én nem vennék már ilyet, mert engem piszkosul zavar.

Egyébként meg:
Ha most egy TV-ről váltasz, akkor "bármelyik" (akár a TN paneles is) 144Hz-es monitor az "megváltás" lesz. Én szerintem semmiképpen ne a 60Hz-es monitorokat célozd meg, főleg egy GTX1080-al!
Nekem is egy LG 32"-os TV van mellette, ég és föld a két kijelző.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#81686) AxBattler válasza bombibmw (#81682) üzenetére


AxBattler
félisten

AOC Q3277PQU
Philips BDM3270QP

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81687) Alvin_ti4200 válasza #74018560 (#81678) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Samsung C27H711

Kapható az Edigitalban és a Media Marktban is jó pár hete. Előbbiben most akciós 135 ezerért, a normál ára egyébként 150. 60 Hz-es viszont és nem állítható a magassága - viszont a képét láttam élőben, nagyon rendben van.

(#81688) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Freeesync - G-sync között van érdemi különbség, vagy inkább csak marketing bullshit?

Freeesync monitort néztem ki hosszú távra, de amd kártya nem lesz a gépemben...
Ennek fényében felejtős, vagy nincs érdemi funkciója?

(#81689) AxBattler válasza DeathAdder (#81688) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem Radeon van a gépedben, akkor a Freesync nem működik. Ennyi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81690) deja vu válasza bombibmw (#81682) üzenetére


deja vu
addikt

Esetleg AOC AGON AG322QCX black friday alkalmával megcsíphető 150 magasságában.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#81691) AxBattler válasza deja vu (#81690) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, valami akcióban az még jobb lenne játszódásra. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81692) DeathAdder válasza AxBattler (#81689) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem :)

Tehát ha nvidiával tervezek a jövőben is akkor csakis g-sync monitort érdemes venni? vagy ez nem ad semmi különösebb extrát?

tudtommal ez a funkció arra hivatott hogy akinek gyengébb a gépe és nem képes annyi képkockára ahány hz-es a monitor, annak a g-sync illetve freesync technológia segítségével a monitor frekvenciája a képkockához igazodik? (tehát mondjuk 65 fps-nél beáll 65hz-re)
Ez gyakorlatban is egy jól működő technológia? Tehát érdemes számba venni monitor vásárlása esetén?

[ Szerkesztve ]

(#81693) watador600 válasza Anonymus23 (#81685) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm válaszodat! :R

Időközbe én is ráeszméltem hogy inkább akkor 144hz, QHD és IPS lesz a befutó. Hosszútávra tervezek, szóval akkor még gyűjtögetek hozzá.

Gsync-hez egyébként nem ragaszkodom, vagy is inkább úgy fogalmaznék hogy nem vagyok hajlandó kifizetni a felárat.

És akkor a 144hz, QHD, IPS tudatában tudsz/tudtok ajánlani valami megfelelő monitort?

A TV-s részedhez annyit fűznék, hogy teljesen igazad van, viszont szeretném kihozni a max-ot ebből, és utána nézve a TN panel tulajdonságainak, az nem az én monitorom lenne.

Szerk.: Ó, közben rákerestem a monitorodra :D tetszik, csak az árával nem vagyok kibékülve :(

Egyébként az hogy az támogat freesyncet, és 144hz, van összefüggés? Nvidia kártyával is menni fog a 144 hz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#81694) deja vu válasza AxBattler (#81691) üzenetére


deja vu
addikt

Neked is valami ilyesmi kéne és akkor nem cserélgetnéd havonta. :P

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#81695) AxBattler válasza DeathAdder (#81692) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól működik, de a G-Sync-nek van egy 50-60k HUF-os Nvidia-felára, ezt bele kell kalkulálnod.
Persze ha 60-75Hz-es kijelzőt veszel, és a VGA-d röccenésmentesen kitolja ezt a képfrissítést, akkor fölösleges minden ilyen.

(#81694) deja vu
Lehet, de akkor inkább Predator XZ271 a visszafogottabb külső miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81696) Anonymus23 válasza watador600 (#81693) üzenetére


Anonymus23
veterán

Milyen méret érdekel?

Én a helyedben elgondolkoznék egy ilyenen is: LG 34UC79G
Árban ez nincs messze a te max áradtól, annyi, hogy ívelt, de ezzel (biztos) együtt lehet élni. A pixelméret meg csak távolság kérdése, hogy mennyire messze ülsz a monitortól.
Ivelt: Multimédia (játék, film) ez nem jelenthet problémát, excelnél/tervezőprogramoknál engem szerintem már zavarna.
Ha jól tudom ez magasságban annyi, mint egy 27" 16:9-es monitor.

Freesync:
Ha nVidiaával hajtod meg, akkor gyakorlatilag úgy működik mint egy normál monitor, fel tudod venni a frekvenciát 144Hz-re, ha ettől több FPS-t tudsz kicsikarni a konfigból az adott játékban, akkor a V-sync beállításokban vannak különböző opciók, amivel gyakorlatilag majdnem a G-Sync-et tudod reprodukálni, egyébként meg nem fogod látni a tearinget, mert 80-90-100-110 FPS-nél már nagyon éles szeműnek kell lenned, hogy a néha becsúszó hibás képkockát kiszúrd, gyakorlatilag folyamatos a kép, és sokkal folyékonyabb az egész, semmint a 60 Hz.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#81697) Neil Watts válasza Brekk (#81663) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszonom valaszod!
Ez a Z3 mennyire stabil cucc? Lattam aruljatok is. Elnezve a specifikacioit es a karonkenti terhelhetoseget, egy U2211H, P2217H, P2214H triot meg kell hogy tartson, nem?

Felszerelest illetoen ha jol lattam 2 lehetoseg adott:
- Megfogatom a vassal (ez nalam nem biztos hogy opcio)
- Atfurom az asztalt, es megfogatom alulrol.

Feltetelezem mindket opcio kello stabilitast nyujt.
Remelem. :D Nem lenne tulsagosan szivderito ha megindulna a cucc a monitorokkal.

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#81698) kidy


kidy
csendes tag

(#81699) DeathAdder válasza AxBattler (#81695) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az a baj, hogy az lg34UC79G-t néztem ki, elsősorban a mérete, ívelt megjelenítője, és kedvező ára miatt.

Nem tudom hogy 60-80 fps mit csinál v-sync nélkül (amd hívján meg a freesync tárgytalan), de életemben nem játszottam még olyan játékkal ami 144+ fps-t tudna, pedig gtx1070-em van és egy FHD monitorom :DDD
Lehet 1080Ti SLI kellene, és akkor is gyanús hogy a jövő játékaival tudni fogják a 144+ fps-t ;]

Szóval lehet akkor felejtős ez a dolog... :(

(#81700) watador600 válasza Anonymus23 (#81696) üzenetére


watador600
senior tag

27-28 col ami a kiszemelt. A mostanitól jó lenne egy kicsit kisebb, és magasabb felbontással rendelkező monitor.

Az az LG is tetszik, szemeztem vele, de valahogy nem az a must have érzés, mint az Acer :D

De élőbe szívesen megnéznék egy olyan LG-t, csak sajna itt Debrecenbe nem igen lehetséges :

Köszi a magyarázatot a 144Hz-re, megnyugodtam! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.