Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) bpcicke


bpcicke
csendes tag

Help, please!

Igények:
24", 16:10
minden csatlakozó: dsub, dvi, dp, hdmi
lehetőleg pwm mentes (legalább flicker free)

vélt találatok:
ASUS PB248Q
Dell u2413

felmerült kérdések:
1. mennyire érzékelhető ezeknél a pwm
(már fáradt a szemem, napi ~9 óra gép előtt)

2. Asusnál a fényerő mennyire zavaró, és mi a helyzet Dell fronton?

általános felhasználásra (90% office, 10% film) melyiket javasolnátok, vagy mást?
Asust meg lehet nézni valahol?
Asus garancia milyen?
Mennyire megbízhatóak; mondjuk 10 év múlva is működnek? Vagy a garancia után hamarosan bedöglenek...
:))

(#41055) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

A [bpcicke] -hez hasonlóan én is ASUS alternatívát keresek DELL helyett, mert azon van mindenféle csatlakozó(dsub, dvi, dp, hdmi. DELLen általlában nincs HDMI). Viszont vélemény nem sok van az ASUSokról.

[PA238]
[PB238]

Kérdésem, hogy szabad-e ilyet venni? Mennyire jók az ASUS monitorok?
Ha egy ASUSt veszek, feláldozom-e a minőséget a HDMIért? :F :F :F

Kösz

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#41056) Manga25 válasza Isual (#41042) üzenetére


Manga25
csendes tag

Szia.

Úgy döntöttem hogy ez a két monitor közül lesz valamelyik.
DELL P2314H
DELL P2414H

Ezek ugyan olyanok csak az egyik 23" míg a másik 24" ugye?
Ezekhez jár DP(Display Port) kábel?

Még egy kérdésem lenne ezek jók játékra és filmekhez is?

Akkor ezek jó minőségű monitorok,ugye?
Remélem nem zavarlak a sok hülye kérdésemmel...

(#41057) Isual


Isual
veterán

(#41051) bpcicke: A PB248Q az sRGB-s (magas minimum fényerővel), míg az U2413 az wide gamutos. Nem értem, hogy kerültek egy asztalra?

"1. mennyire érzékelhető ezeknél a pwm": ASUS magas frekin megy (9400 Hz), Dell 20% alatt PWM-es csak, de akkor is 8750 Hz-en. Szóval vállalható mind2.

"2. Asusnál a fényerő mennyire zavaró, és mi a helyzet Dell fronton?": Sok, 100 cd/m2 feletti a minimum Br. Dell jól szabályozható.

"általános felhasználásra (90% office, 10% film) melyiket javasolnátok, vagy mást?" - Dell U2412M bőven megteszi erre! :K

"Mennyire megbízhatóak; mondjuk 10 év múlva is működnek?" - Erre térjünk vissza 10 év múlva! ;)

(#41055) gereke: Nem rosszak, de drágábbak a Dell-nél, aminek nincs minőségi oka. Ha ez tetszik, akkor vállalhatóak. "Ha egy ASUSt veszek, feláldozom-e a minőséget a HDMIért?" - Szó sincs erről, azt vedd, ami neked a legjobban tetszik, vállalható az ASUS is. :K

(#41056) Manga25: Igen. Igen. Igen. Igen. Nem. :N

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41058) gereke válasza Isual (#41057) üzenetére


gereke
tag

köszönöm

LYA-L29

(#41059) schawo válasza Rick3D (#41043) üzenetére


schawo
titán

Ez most vicc? Egy random tesztet kéne letölteni valami fájlmegosztóról? :F

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41060) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , egy fél éves ,hibátlan, garis LG IPS237L-BN monitortornak mennyi lehet a reális értéke ? :)

(#41061) Hexaa válasza Mirman (#41060) üzenetére


Hexaa
aktív tag

36-38.000 Ft.

http://www.monitorguru.hu/

(#41062) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Megszeretném kérdezni ,hogy mi a véleményetek erről a monitorról?
[link]
Én igazából ,csak játék szempontjából venném. Megáltalában 16:9-es játékok jönnek ki és nem tudom eltüntetni a fekete csíkot. Ez 16:10-es. Az jobb mint a 16:9?

[ Szerkesztve ]

(#41064) starpeter válasza Hexaa (#41063) üzenetére


starpeter
senior tag

Én 20ezer ft-nál többet nem szeretnék kiadni, de azért kösz :)

(#41065) Isual válasza starpeter (#41064) üzenetére


Isual
veterán

Ennyiből nincs jó ajánlás, se jó monitor. PC outletnél nézelődj még esetleg és ne TN-ben, bár a 20k az nagyon szűkös még így is.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41066) schawo válasza starpeter (#41062) üzenetére


schawo
titán

Milyen fekete csíkot nem tudsz eltüntetni játékok alatt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41067) Hexaa válasza starpeter (#41062) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Natív felbontáson (1680x1050 - 16:10) nem lesz csík.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#41068) Isual


Isual
veterán

EiZO FG24 gamer nyavaja kalibrációs report és gamut, akit érint, érdekel:

(Kontraszt 4000 felett, átlag dE még rendben is lenne, de a színek borzasztóak.)

(Argyllal majd számoltatok pontos lefedettséget, de ez szemre nem több 90%-nál.)

A kéket legalább eltalálták.

Játszani nem tudom milyen. Megjelenítőnek, igényes felhasználó számára, EiZO-tól siralmas és elkeserítő. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41069) #67688960 válasza Isual (#41068) üzenetére


#67688960
törölt tag

ez saját eredmény?
a tft centrálos mintha jobb lenne(de csak kotyogok)
úgy láttam a 120hz-vel meg jobban jár az ember mint a 240-el
marketinges monitor lett az eizo? :)

(#41070) Isual válasza #67688960 (#41069) üzenetére


Isual
veterán

tftcentralos rosszabb, de igazából a monitor a rossz, szóval innen már csak kalibráló hw-sw páros kérdése, hogy melyik mennyire hozza ki rosszra... :D

MVA úgy ahogy van rossz, ha érdekel a személyes véleményem. :U
Gondolom nem. :P

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41071) #67688960 válasza Isual (#41070) üzenetére


#67688960
törölt tag

én mindenki véleményére kíváncsi vagyok :) még az a kis szürkékére is :D
szerintem a legjobb játékos monitor volt itt a fő cél
annyira nem biztos hogy fontos hogy pont éppen olyan színű legyen a pulcsi a cétén amikor lemakkolják mint amilyen igazából, vagy lehet hogy arra lett kihegyezve hogy csak a rendőrkék stimmeljen :D
én pl azért is szerettem régen az eizomat
mert más márka nem ment akkora hz-n mint az(tudtommal), egy maximlistán átgyúrt sony trinitron volt

[ Szerkesztve ]

(#41072) Isual válasza #67688960 (#41071) üzenetére


Isual
veterán

Ha gamer EiZO, akkor sokkal inkább FS2333-at ajánlanám. Mondjuk gyors ez a FG241, ez tagadhatatlan, csak ezt leszámítva sz#r, akár egy TN panel lenne benne. Aminél egy FS2333 oktávokkal jobb.
Egyébként meg alig vesznek ilyet, úgyhogy nagy baj nincs azért, csak gondoltam közlöm, hátha jelent valakinek majd valamit.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41073) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Van nekem egy LG Flatron 1718S monitorom. Lassan már több mint 7 éve hűséges társam, minden hiba nélkül tökéletesen teszi a dolgát. Semmi pixelhiba, semmi karc, vigyázva volt rá. Esténként ment folyamatosan 3-4-5 órát.
Adódott most egy lehetőség, lenne rá egy vevőm (kollégám). Gondoltam lehet érdemes lenne kicserélni, viszont gondban vagyok. Nem tudom, hogy az adatlapomon szereplő konfigom milyen felbontást bír el játék közbe. Elvileg 1600x900 a max felbontás ha jól tudom, ami a vga maximális felbontása.

Hogy őszinte legyek kicsit félve válnék meg a 4:3, 5:4 1280x1024 felbontástól, de kénytelen leszek.
Milyen monitort ajánlotok? Én 19,5" BenQ és LG monitorokat nézegettem 1366x768 és 1600x900 -as felbontásúakat. Viszont nekem ezek kicsit furcsák, mert olyan hatása van, mintha kisebb lenne a képernyő.
Egy 1366x768 felbontású monitornak mekkora a panelmérete?Lehet hogy már 20"-ban kellene gondolkodnom?
Néztem még 1680x1050 16:10-es monitort is, de félek ezt már nem fogja bírni a vga-m.

Sőt még gondoltam maradok a megszokott 1280x1024 felbontásnál, de már 19" méretben.

A keret nagyon szűk lenne, lehet kamatmentes hitel lenne a vége, attól függ mennyiért lenne. Szóba jöhet még akár használt is, nincsenek nagy igényeim, nem kell a legújabb és legjobb monitor, csak legyen szép képe és ne legyen nagyon kicsi.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41074) El Kebir válasza hegegabi80 (#41073) üzenetére


El Kebir
őstag

"Elvileg 1600x900 a max felbontás ha jól tudom, ami a vga maximális felbontása."

Nemtudom ezt honnan vetted, de nagyon mellé, mert ha van rajta DP port, akkor azon keresztül UHD (4k) felbontást tud, vagy eyefinityvel 3xFullHD-t, vagy csak szimplán DVI-vel is 2560*1600-at, HDMI-vel 1920*1200-at.

...és az hogy egy konfig milyen felbontással lesz játszható, az játékról-játékra változik. Régebbi játékok esetén akár az UHD se lehet probléma, újabbaknál meg lehet a 720p is sok...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41075) El Kebir válasza hegegabi80 (#41073) üzenetére


El Kebir
őstag

..hogy on is legyek, szerintem az 1024 sorszám alá nem menj, szóval 1680*1050 vagy FHD monitort vegyél. Ha mégis kisebb felbontásra lesz szükséged, azt még a nagyobb felbontású monitoron beállíthatsz, de kisfelbontású monitoron nem tudsz nagyobb felbontást beállítani...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41076) hegegabi80 válasza El Kebir (#41074) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pl. DVI van csak a vga-n, most átalakítóval van rákötve. Az 1600x900-at a neten találtam, de este otthon megnézem a dobozán/ban vagy a leírásban mi szerepel.

Amúgy Wot, rFactor, amivel most játszok, BF4, meg ilyenek nem érdekelnek. Esetleg még a Maffia2-t fogom feltenni, meg az AssetoCorsa, tehát inkább autó szimulátor.
Jah a BF4-et kipróbáltam és médiumon élsimítás nélkül tökéletesen ment.

Néztem még 1440x900-ast is. Végül is meg lehet barátkozni ezzel a 16:9 vagy 16:10 felbontással. Mondjuk a az 1680x1050-en én is gondolkoztam, csak azok már 21-22" környékén vannak és elég drága. Meg attól is félek, hogy megveszem, aztán a játékot nem fogja bírni olyan felbontáson, és ha visszaveszem ocsmány lesz. Bár engem a játéknál mindig a játszhatóság áll az első helyen, nem kell hogy hiper-szuper jó legyen a kép.

(#41077) El Kebir válasza hegegabi80 (#41076) üzenetére


El Kebir
őstag

azok a 1600*900 vagy 1440*900 és ennél kisebb felbontásúak elég nyomottak... ebből azért látszik (pedig még a laposabb 16:9-ek hiányoznak belőle), hogy inkább 20-21"-nál nagyobb "wide" monitorra érdemes váltanod, különben laposabb, és kisebb sorfelbontású lesz a mostaninál az új monitor.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41078) hegegabi80 válasza El Kebir (#41077) üzenetére


hegegabi80
addikt

Uh köszi, ez a kép nagyon jól jött. Ebből pont látom melyik milyen az én jelenlegi monitoromhoz viszonyítva.
Minimum egy 20" kell, mert az magasságba ugyan olyan, viszont szélesebb, a 21" meg már magasabb is.
Jah és ezek a wide felbontások 16:10-re vonatkoznak, nem pedig 16:9 HD és Full HD-re, ha jól látom.

Még azt nem tudom, hogy az 1680x1050 felbontású monitort a vga esetleg nem bírja, milyenre lehet visszavenni?

[ Szerkesztve ]

(#41079) El Kebir válasza hegegabi80 (#41078) üzenetére


El Kebir
őstag

Játékok alatt nem annyira vészes az alacsonyabb felbontásra interpolált kép, szöveg olvasásnál (tehát pl netezés, vagy szövegszerkesztésnél) zavaróbb. (az egy pixel széles vonalú szöveg kritikusabb, mint egy játék nagy felületű képelemei)
A sima windows asztalhoz biztosan jó lesz az a vga, 2560*1600-at tud dl-dvi-n keresztül, ezen nem kell aggódni. (meg az összes ma kapható vga/igp tudja a FullHD-t dvi-n)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41080) hegegabi80 válasza El Kebir (#41079) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor Ok, köszi.
Ahogy nézem 1680x1050 felbontású új monitort nem is találtam nagyon. Inkább csak 1600x900, 1440x900 vagy pedig fullhd.
Pl ezt néztem most, ez full hd-s, a windows asztalnál biztos szép, meg filmnézéshez is. Játékhoz max visszább kell venni a felbontást.
1680x1050-es inkább már csak használtan van.
Még most a munkahelyen megnéztem, van egy 19" Dell 1440x900-as felbontással, végül is az sem olyan vészes. Hát nem tudom, lehet maradok az 5:4 19" használt monitornál még pár évig, aztán utána fejlesztek. Még alszom rá párat.
Bár annak több értelme van, ha már most veszek egy FHD monitort, játék közben lejjebb veszem a grafot, aztán idővel fejlesztem majd a gépet.

(#41081) El Kebir válasza hegegabi80 (#41080) üzenetére


El Kebir
őstag

ha a használt, de jótállásos is jó, akkor innen egy 22" HP LP2275W (1680x1050, S-PVA)-es jónak néz ki 24k-ért.

szerk. vagy a monitorguru-n van még egy kicsit többért ips-ek hada...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41082) redhunter válasza hegegabi80 (#41080) üzenetére


redhunter
senior tag

A te kártyádon még hdmi is van ha jól tudom.Egyébként sztem mindenképp fhd-t vegyél ,még akkor is ha a kártyád nem birja .Max lentebb veszed a felbontást.De monitort nem 1-2 évre veszel és sztem már azért mindenhol alap lesz a full hd.Én itteni ajánlásra vettem egy 22 colos BENQ VA ledes full hd-t. és megkell hogy mondjam hogy nem is értem hogy eddig miért nem cseréltem le.Én egy 17 colos crt-ről váltottam erre Ez a BENQ az ajánlottak között van az olcsóbb kategóriában .Most 26500ft-ért lehet az EMAG áruházban rendelni ,ingyenes kiszállitással.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#41083) starpeter válasza Isual (#41065) üzenetére


starpeter
senior tag

Miért ne TN monitort vegyek?

(#41084) starpeter válasza starpeter (#41083) üzenetére


starpeter
senior tag

Egyébként egy Samsung SyncMaster 226BW monitort szeretnék venni. Az megfelelne a mai játékokhoz?
Ez is TN?
Egyébként egy DELL 1908FP monitorom van. Az TN-es?

[ Szerkesztve ]

(#41085) redhunter válasza starpeter (#41084) üzenetére


redhunter
senior tag

Az TN az biztos ,itt a PH-n annak idején volt róla egy teszt is mert ez már vagy 6 éves modell. Meg a Dell is az. Gondolom használtan veszed a samut.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#41086) starpeter válasza redhunter (#41085) üzenetére


starpeter
senior tag

Igen használtan veszem 19-ért.
De még mindig nem értem ,hogy miért mondják sokan ,hogy ne vegyek TN-est, miért rossz az?

(#41087) lavorka válasza starpeter (#41086) üzenetére


lavorka
aktív tag

Senki sem mondta h rossz a TN, de nem is jó. A többi tipushoz képest ( IPS, VA, PLS ) rossz. Főleg betekintési szög, és a színvisszaadás amiben nagyon gyenge a TN.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#41088) starpeter válasza lavorka (#41087) üzenetére


starpeter
senior tag

És a samsung monitor amit mondtam annak mennyi a válasz ideje? 2ms vagy 5ms?

(#41089) redhunter válasza starpeter (#41088) üzenetére


redhunter
senior tag

Ha jól látom az itteni cikkben akkor 2,de ne ez döntsön.Illetve olvasd el azt a tesztet amit irtak róla itt a ph-n..........A TN+film panelek a válaszidőn kívül minden tekintetben le vannak maradva az egyre olcsóbb és emiatt egyre versenyképesebb MVA/PVA panelektől, ezek közül az egyik legfontosabb paraméter a kontrasztarány.Ez az első mondata a tesztnek.AZ ips paneleket meg már ne is emlitsük.

PSN - RedFoxHun

(#41090) starpeter válasza redhunter (#41089) üzenetére


starpeter
senior tag

Én igazából azért szeretnék új monitort venni ,mert majd veszek egy HD7790-es vga-t és azt mondják ,hogy ha egy nagyobb felbontású monitort veszek akkor kihasználja a vga teljesítményét. Azt mondják ,hogy nem elég neki a 1280*1024.

(#41091) #67688960 válasza starpeter (#41086) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért szokták mondani, mert ha új monitort veszel nem sokkal több egy fejlettebb panellel rendelkező típus, és sebességre nem igazán van különbség, mert a tn is csak jól meghúzva tud olyan gyorsan menni, és színekben rosszabb mint egy ips, némelyek szerint és én is oda tartozok, inkább va-t vesz mert kontrasztban az az ász
nézőpont kérdése hogy mit kell venni, és hogy mit érdemes
azért figyelj mert a régi lcd monitorok többsége lassú, régiből játékra szigorúan tn kell venni, és abból se mind jó
szerintem

ui.: van hogy jobban megy a játék 16:9-ben mint 4:3 vagy 5:4 ben
azzal a kártyával inkább full hd-ra gyúrnék

[ Szerkesztve ]

(#41092) DeFranco válasza starpeter (#41090) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fordítva ülsz a lovon. Kell neked amúgy a nagyobb felbontás? Szükségét érzed?

Ha nem, akkor felesleges nagyobb felbontású monitort venni, sőt, ebben az esetben akár elég lehet egy 7790-nél gyengébb kártya is, vagy a 7790 tovább fogja bírni a játékokat magas részletességen futtatni.

Ha mindent maxra hegyezel, akkor folyamatosan fejlesztési kényszered lesz valahol, gatyád rámegy, kérdés, hogy milyen haszonnal.

Én személy szerint azt az utat választottam, hogy vettem egy 19-es 1280x1024-es PVA paneles monitort 12-ért, aztán jóvilág. Van mellé egy 5670-es videokártyám, ezen a felbontáson maximális részletesség mellett vetít mindent, amivel játszom, aztán majd ha újabbakkal is akarok játszani, akkor elég lesz az akkori középkategóriát megvennem és megint mehet minden maxirészletességen, ugyanezen felbontás mellett, feleannyiból.

Persze ha szeretnéd a FullHD felbontást, igényed van rá, akkor az más kérdés, akkor nem szóltam, de azért felesleges új monitort venni, hogy a 7790-et "kihajcsaje"

@gog: sem a 970P-t sem a P19-2-t nem éreztem soha lassúnak, nem tapasztaltam semmilyen utánhúzást, vígan játszom vele.

[ Szerkesztve ]

(#41093) starpeter válasza DeFranco (#41092) üzenetére


starpeter
senior tag

Amúgy nem csak azért szeretnék új monitort azért is szeretnék ,mert néhány játék 16:9 vagy 16:10-es felbontáson van és fekete csík van felül-alul és az zavaró nekem. PL: Mortal Kombat, Driver San Fransisco stb.

(#41094) DeFranco válasza starpeter (#41093) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, legális, csak először szerintem azt döntsd el, hogy milyen felbontást akarsz, illetve mire van pénzed.

TN monitort én sem vennék, de én laikus vagyok, csak a fentieket akartam hozzátenni.

(#41095) starpeter válasza DeFranco (#41094) üzenetére


starpeter
senior tag

Hát azaz igazság ,hogy itt PH-n nekem többen is azt mondták ,hogy ha veszek egy nagyobb monitort akkor jobban kihasználom a HD7790 "erejét".
Én úgy gondoltam az egészet ,hogy eladom 17-ért a DELL 1908FP-s monitoromat és hozzá rakok 2K-t.
De amúgy engem nagyon zavar a mostani monitorom 5:4-es aránya ,mert igazándiból a 16:10 vagy 16:9-es arányú játékokat csinálnak. Na meg youtubenél is amikor egy videót nézek ott is néhány videónál alul-felül fekete csík van és szintén zavaró tud lenni.

(#41096) redhunter válasza starpeter (#41093) üzenetére


redhunter
senior tag

Én egy 22-es VA led paneles BENQ-t vettem 26500-ft-ért.3év garival .Sztem jobban megéri mint egy 5-6 éves használt .Már persze csak ha hozzátudsz még tenni,mert ha nem ,akkor nem szóltam.

PSN - RedFoxHun

(#41097) starpeter válasza redhunter (#41096) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem igazán tudok hozzá tenni ,mert vga-t is szeretnék venni és egy HD7790 30K-ba kerül újonnan (mert használtan nem találtam) Vagy esetleg tudtok egy HD7790-hez hasonló vga-t mondani használtan?

(#41098) #67688960 válasza starpeter (#41097) üzenetére


#67688960
törölt tag

hú benéztem 7970-nek
le vagyok már maradva, nem figyeltem hogy már 90-es végűek is vannak
a vga-t lehet húzni is, a 70-es olcsóbb tízzel, bár attól is függ hogy mivel akarsz majd játszani
én régen spóroltam 10rugót azal hogy 4850 helyett 4830-at vettem, rátettem a nagyobb hűtőmet és húztam ha kellett úgy hogy csendes maradt
és még mindig azt használom :D
mondjuk én hagyományosan húzom kártyáimat az nvidiát jobban tudtam húzni mint az atit, egy vga-t érdemesebb húzgálni szerintem mint egy procit

[ Szerkesztve ]

(#41099) starpeter válasza #67688960 (#41098) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem nagyon szeretnék huzogatni meg ventiket sem szeretnék venni.
Inkább a 7790-hez hajlok jobban ,mert hát ugye ott a memória órajel 6000mhz és az elég csábító
míg a 7770-nél 4500mhz
Egyébként én ilyen GTA IV, AC 4, BF 4-ekkel szeretnék majd játszani.

(#41100) #67688960 válasza starpeter (#41099) üzenetére


#67688960
törölt tag

bf4? na oda kell vas, éppen hogy elmegy nálam, vért izzad a vga :D, oda kéne egy 260x min szerintem, ha nem veszek konzolt akkor muszáj lesz min egy olyanra beruháznom, de szerintem sokan várják hogy mi lesz a gta 5 igénye, lehet hogy akkor majd olcsón lehet használt karikat beszerezni :)
körbe kell nézni hogy hogy mennek ezek a játékok azon a kártyán, én nem tudok biztosat

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.