Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Sziasztok!

Még csak egy dolgot a Samsung S27C750P-ről, korábban szó volt róla, hátha érdekel valakit, aztán visszavonulok :)

Kipróbáltam a set top boxszal, bedugtam a hangszórót (mostmár simán bement), és remekül működik! Ha valaki nem akar külön tévére és monitorra is költeni, de van STB-je, ez lehet a neki való vétel! Nem értek hozzá, de gyanítom, hogy asztali BD-, DVD-lejátszóval vagy médialejátszóval (és hasonlókkal) is használható. 2 db HDMI csati is van rajta, meg 1 D-sub. Nagyon ritkán tévézem, elsősorban monitornak kell. Nekem tökéletes!

(#41252) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

BenQ GW2760HS milyen érzés lesz a DELL U2312HM után?

Pécéről konzolra váltás miatt. Csak kíméletesen, mert a DELL már nincs meg, szóval nincs visszaút. :)

[ Szerkesztve ]

(#41253) cenzor


cenzor
tag

Üdv!

A nyitó hozzászólás szerint 23"-as IPS monitorok körében az U2312HM egy biztonságos választás, általános otthoni felhasználásra (játék / web olvastagás / youtube nézegetés). A prohardveres DELL IPS '13 körképben a P2314H-ról azt írják, hogy tulajdonképpen mindent tud, amit az U2312HM, csak valamivel szebb a képe. Azt szeretném megkérdezni, hogy akkor jelenlegi állás szerint melyiket érdemesebb megvenni? Árban nagyságrendileg azonosak, tehát az nem mérvadó.

Még egy dolog: ezeknél a monitoroknál gondolom megéri ráfizetni azt a +5% felárat, hogy kalibrálják?

Köszönöm!

(#41254) Isual válasza atish15 (#41249) üzenetére


Isual
veterán

Akkor inkább egy Dell P2314H-t ajánlanék.

(#41252) BomiBoogie: Majd te megmondod nekünk! ;)

(#41253) cenzor: A nyitó hsz "elavult", a téma összefoglaló kerül már egy ideje frissítésre, s ott már a P2314H-t helyezzük előtérbe. Bár olyat nem írtam, hogy szebb a képe, mindenesetre a jobb fényerő szabályozás miatt talán ajánlottabb. Viszont ahhoz még nem írt senki 72 Hz-es drivert, vagy próbálta a 2312 driverével, ami persze semmit nem jelent. Szóval a cikket elolvasva tudnod kell dönteni.

Kalibráció ajánlott. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41255) atish15 válasza Isual (#41254) üzenetére


atish15
aktív tag

Köszönöm :R

(#41256) BomiBoogie válasza Isual (#41254) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értettem, kapitány! :D

(#41257) cenzor válasza Isual (#41254) üzenetére


cenzor
tag

Bocsi, erre a cikkre gondoltam. És a "szebb a képe" kifejezés természetesen ennél bonyolultabb technikai részleteket takar, csak nekem azok nem jelentenek semmit :)

"azon kívül, hogy hozza az U2312HM-hez hasonló színvilágot, identikus - vagy valamivel jobb - kontraszt értékkel, két dologban túltesz rajta. Mégpedig: örömmel konstatáltam, hogy a fényereje 45-250 cd/m2 fénysűrűség értékek között állítható, így matt sötétben sem lesz a monitor megvilágítása túl erős (ahogy az az U2312HM-nél előfordul), illetve épp ebből kifolyólag a glow mérsékeltebbnek tűnik rajta."

A 72 Hz nem fontos, így akkor a P2314H lesz a megfelelő. Köszönöm segítséged!

(#41258) gstup válasza Isual (#41247) üzenetére


gstup
csendes tag

Köszönöm a válaszod.

(#41259) Sonja


Sonja
veterán

Dell Launches 24-inch Ultra HD Monitor, Preps 28-inch Model

Érdekes, hogy a 28"-os olcsóbb lesz, mint a 24"-os! :F 28" és 4K 1000$ dollár alatt, már nem lesz rossz! :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41260) Tin válasza Sonja (#41259) üzenetére


Tin
veterán

és akkor az U2414H lenne az U2412M utódja 100K körüli nyitóáron?

csak mert ez valójában 23.8", és már NEM 16:10 hanem 16:9....

de cserébe Color Gamut6 (typical): 85% (CIE1976), sRGB 96% ( average Delta E of>4)

ezen kívül 2 HDMI, 1 miniDP, 1+1 fullDP, USB3.0

[ Szerkesztve ]

(#41261) GBZorSmizzeY


GBZorSmizzeY
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy német használt boltban AOC 2436Vwa monitort 18ezer Ft-ért (a monitor még új, nem volt használva). Garanciája nincs.

Érdekelne, hogy jó vétel volt-e ilyen árban? És ha igen, akkor mennyit ér a monitor?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Gábor

(#41262) gereke


gereke
tag

Tisztelt Szakértők,

Megmondanátok, hogy a következő LG monitorok között mi a lényegi különbség és a három közül Ti melyiket ajánlanátok(sok film, sok játék, kevés Office): :F
- [27EA73LM]
- [IPS277L-BN]
- [27EA63V-P]

Kösz :R

LYA-L29

(#41263) Isual válasza Tin (#41260) üzenetére


Isual
veterán

Nekem tetszik. :K
A 100k-s nyitóár meg túlzó.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#41264) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok!Szerintetek melyiket vegyem: Asus VE228DR 22" LCD monitor vagy LG 22EN33S-B 21,5" LED Monitor vagy ezt Dell E2014H 20" LED Monitor a válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#41265) mrteneues


mrteneues
csendes tag

Sziasztok!
30ezer körül milyen full HD monitort ajánlanátok?
Köszi.

(#41266) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!

Fotófeldolgozáshoz/szerkesztéshez kellene egy monitor, max 60.000 Ft, 22" vagy felette.

LG 23EA63V, LG IPS231P, Asus VN247H, HP Pavilon 23xi, ezek között van szerintetek, ami jó lenne erre a célra?

Jelenleg HP 620 laptop 15,6"-os ledes képernyőjével dolgozom, de nem az igazi, amit helyesnek vélek az más monitoron túlszaturált és sötét. Nem az igazi?

Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#41267) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Vagy Dell P2414H, Dell U2312HM, esetleg Dell U2412M (igaz ez már 69k) ;)

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#41268) mateszloo


mateszloo
tag

Sziasztok!

Egy ilyen monitort szeretnék venni, 20 ezer forint körül, hibátlan állapotban, az aláírásban szereplő konfigom mellé. Jelenleg egy Acer AL1715-öt használok 1600*1200-as felbontáson, főleg játékra :) Mivel nem nagyon értek hozzá, ezért csak annyi lenne a kérdésem, hogy megéri-e, nagyságrendileg jobb lesz a képe és az élménye?

Előre is köszi!

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#41269) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Benq g25 hda monitorról valaki infot tudna ìrni?
Felbontás stb.. jo márka e... mert semmit nem találok róla..ès egyáltalán van e belőle 18'5 coll?mert olyat vennèk 13000ft-èrt szerintem nem sok .

[ Szerkesztve ]

(#41270) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

27" monitort szeretnék venni kizárólag online tévézésre.

LG 27EA53VQ -t néztem ki, 65e huf környékén lenne egyéb jobb vétel?

elvárások:
1080p,ips, 27" legalább, hdmi.
Egy androidos hdmi-s cucc lesz beledugva.

(#41271) mateszloo válasza mateszloo (#41268) üzenetére


mateszloo
tag

Vagy egy BenQ G2220HD, kicsit több mint négy éves, 25 ezerért.

Az is érdekelne, hogy melyiket mennyiért "illik" megvenni :)

[ Szerkesztve ]

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#41272) mateszloo válasza mateszloo (#41268) üzenetére


mateszloo
tag

Az "Egy ilyen monitort" kifejezésem Erre utalt, bocs.

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#41273) d@minator válasza mateszloo (#41272) üzenetére


d@minator
addikt

Egyik sem éri meg igazán az utóbbi meg főleg nem, mert drága és TN panelesek valamint nagyságrendileg sem lesz jobb képük. IPS, VA panelek a korszerűek. Inkább ezt[link] javaslom.

(#41274) mateszloo válasza d@minator (#41273) üzenetére


mateszloo
tag

Rendben. Pont ezt néztem én is, nagyon jó árban van ahhoz képest, amit tud és pofásan is néz ki. Köszi a segítséget :R

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#41275) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

1méterről nézve mekkora monitor az ajánlott?

Ilyen közelre csak max. 24"-ost szabad venni, vagy elmegy egy IPS-es 27" is? :F

Távolabbról filmhez tudom hogy jobb lenne a 27", de félek hogy munkához nagy lesz.

Akinek van tapasztalata kérem ossza meg velem.
Kösz. :R

LYA-L29

(#41276) schawo válasza gereke (#41275) üzenetére


schawo
titán

1 méter közel van? Ha-ha. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41277) gereke válasza schawo (#41276) üzenetére


gereke
tag

ez mit jelent konkrétan?

LYA-L29

(#41278) schawo válasza gereke (#41277) üzenetére


schawo
titán

Azt, hogy inkább 27"-ost vegyél. Én 40 centiről nézem a 24-est, de 27-est is el tudnék fogadni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41279) gereke válasza schawo (#41278) üzenetére


gereke
tag

:R kösz :R

LYA-L29

(#41280) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Ez lehet inkább orvosi kérdés de talán tudjátok a választ.
1,5-s olvasó szemüvegem van. Jobb lenne nekem egy 120-144 Hz-s monitor mint a 60 ?
Köszönöm

(#41281) schawo válasza tom_tol (#41280) üzenetére


schawo
titán

He :F ( :U )

UFO jeleket fordítom magyarra: Nem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41282) triluan válasza schawo (#41278) üzenetére


triluan
tag

Az a 27"-os milyen felbontású lenne fhd vagy wqhd???
Ez csak egy kérdés ami engem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#41283) gereke válasza triluan (#41282) üzenetére


gereke
tag

Nekem csak FullHD-ra van pénzem. :O
100eHUF-nál többet nem tudok(de nem is akarok) adni egy monitorért. :(

Erre valaki szakember tudja a választ: [Link] :F
Ezek közül lenne valamelyik.

Kösz. :R

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#41284) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok!Van 3db kiszemelt Monitor de nem tudok dönteni ebben kérném a segítségeteket tehát: Benq GW2255 monitor,Benq GW2265HM 9H.LASLA.DBE LED monitor vagy LG 23EA63V-P 23" IPS monitor előre is köszönöm.

(#41285) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok! LG IPS 224V-BN vagy LG 22EA53VQ vagy ebben a kispénzű kategóriában tökmindegy...? Vagy ha hasonló összegben van jobb, akkor jelezzétek légyszi ;)

(#41286) Hexaa válasza gereke (#41283) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Kb. egy kategória a három típus. Csak az állványuk különbözik. Panel ugyanaz (AH-IPS), input lag is 10ms körül van.. Játékra, filmre jó választás bármelyik. LG 27EA63V-P-n van DVI is, ezen kívűl nincs számottevő különbség.

http://www.monitorguru.hu/

(#41287) Hexaa válasza csubuka (#41285) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Ezeknél is panel,spec. ugyanaz. 22EA53 valamivel újabb típus, de ahogy modod "tökmindegy". Itt is csak a talp különbözik. Panel, elektronika ugyanolyan. Belépő szintű IPS monitorok jó áron..

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#41288) gereke válasza Hexaa (#41286) üzenetére


gereke
tag

Köszönöm a választ :R

Csak még mindig nem tudom melyiket vegyem :O

LYA-L29

(#41289) Lacza_26 válasza Isual (#41247) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Kösz. Eddig kikapcsoltam, de már gondolkodtam a szigszalagon is.

(#41290) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, monitorvásárlással akarok pár választ kapni.
A [link] helyen néztem pár 22"-os monitort 20000ft-ért ezek most tényleg ennyiért vannak vagy van valami hátulütőjük, ha pedig tényleg ennyiért vannak melyiket érdemes megvenni NEC EA221WM, Acer V223W, vagy Lenovo L2250P?
Illetve mennyire szélesek a 20+"-osok, mert nem akarok olyat hogy az asztal egyik végéről kell elnézni a másik végére :), vagy inkább vegyek 18-19.5"-osat.
És az LCD-LED monitorok mennyi ideig szoktak elmenni márkától függetlenűl, mert a mostani CRT-m már van vagy 10 éves.
Ha pedig már márka, akkor melyik, a nagy nevek LG, Samsung, Phillips gondolom tuti jó, de azon kivül van még más is.

(#41291) tom_tol válasza schawo (#41281) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz.
Valójában mindegy milyen a képfrissítés gyakorisága ?

(#41292) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Samsung T220-amat szeretném lecserélni HD monitorra.

Amire kell:
Főként játék és modellezés
Kicsi film meg ugye internet

Keret mivel a T220-at 80-ért vettem és ennyit most nem akarok rászánni ezért 50-60 ezerre gondoltam. Bármilyen márka jöhet :)

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#41293) schawo válasza tom_tol (#41291) üzenetére


schawo
titán

A szemnek? Teljesen.

Érdekesség: A rövidlátás és a távollátás is jellemzően azért alakul ki, mert nem megfelelő a szemgolyó alakja. Ennek több oka lehet, de ezek jó része nem függ össze semmivel, egy része pedig a szemmozgató izmok bénázása.

Ami esetleg érdekes lehet, az a háttérvilágítás villogása, illetve annak frekvenciája (PWM varázsbetűk, ugye), de ez sem jelent önmagában semmit a rövidlátás szempontjából (kivéve, ha...).

De majd mindjárt jön a beépített optikusunk, és jól megmondja a tutit. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41294) tom_tol válasza schawo (#41293) üzenetére


tom_tol
addikt

Még egyszer köszönöm.
Akkor jön az idevágó kérdés: Milyen monitort cca. 27"-s méretben, elsősorban fps multi játékhoz. Ár nem annyira számít csak jó legyen.

(#41295) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Van egy régi Ag neovo f-415-ös monitorom. Nincs vele semmi baj, a képét jónak találom, és a válaszidejével sincs bajom, csak a képátló és a betekintési szög kicsi. Szeretném egy nagyobb, olcsó ,full hd-sra cserélni.
Egy Benq GW2255-öst néztem ki.

Jól gondolom, hogy ez a BenQ minden tekintetben jobb a régi kis f-415-nél? Szóval, ha a régivel jó volt a filmezés/játék, akkor az újjal egy teljesen új élmény lesz? :D

Előre is köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#41296) csubuka válasza Hexaa (#41287) üzenetére


csubuka
addikt

Koszonom szepen valaszod! Ezeken kivul igazan van valami szemelyes kedvenced az olcsok kozott? Nagy ritkan jatszom, am nem tudom, hogy oda mennyire kell TN...? (valaszido miatt tan... bar lehet hogy ez nem helytallo mar)

[ Szerkesztve ]

(#41297) atila4 válasza atila4 (#41292) üzenetére


atila4
senior tag

Azt elfejtettem, hogy 24"-ost szeretnék :)

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#41298) harry válasza atila4 (#41292) üzenetére


harry
veterán

Dell P2414H.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41299) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Kedves Szakértők!

27-es monitort vennék, a 2413-as DELL-emről váltanék egy nagyobb méretre. A 2413 sok fejtörést és bosszúságot okozott nekem az alsó sarkokban jelentkező erős, színes IPS glow és a backlight bleeding miatt (a neten keresve a monitorra rengeteg rémkép található), amit sötét képek esetén szemből is látni. Ráadásul a minap a derült égből megjelent a képernyőn egy apró világos folt is, ami elsőre a coating külső felületi sérülésének néz ki, de nem az, hanem valami belső elszíneződés, nem is értem. Egyébként a színvilágával és a képpel általában elégedett lennék. A régebbi 2410-esemmel semmi ilyen gond nem volt, mikor egyszer végre sikerült egy elszíneződés nélküli modellt beszereznem :).

Nem kiadványszerkesztek/editálok fotót hivatásszerűen, viszont mivel rengeteg időt töltök előtte, fontos nekem a monitor minősége a racionális korlátokon belül. Néha játszom is. 2560x1440 felbontású monitort keresek.

A lehetőségeket néztem és elsőre ezek merültek fel:

- DELL U2713-asok: árban sajnos a legjobbak. Viszont nagyon tartok attól, hogy a fentieket (erős színes glow szemből, bleeding) kapom újból, csak még nagyobban és még több pénzért. Az első sorozatok ismereteim szerint egyértelműen hozták az említett 'hibákat', de nem tudom, hogy az újabb modellekben sikerült-e valamennyit javítani rajtuk. (Régen a korábbi DELL monitoraimnál a reviziók közt akár drámai különsbség is volt.)

- EIZO Flexscan 2736w: ez azért elég drága, és fáj, hogy nem usb3-as csatlakozókkal jön (nem létkérdés, de rendszeresen használom). Hogyan viszonyul ennek a képe, egyéb tulajdonságai pl. a DELL-ekhézez?

- Viewsonic VP2772: a Viewsonicról old_artist leírásában nem sok jót olvasni, és nekem sem volt még ilyen monitorom, idegenkedem is a márkától, viszont ezt a modellt sok weboldal dícséri. Ráadásul ha jól értem, ez nem is IPS paneles, így nem tudom, mekkora 'sokk' lenne a csere.

Bármilyen tanácsot, javaslatot szívesen veszek. Egyáltalán érdemes most váltani? Mikor lesz elfogadható árú oled monitor? :)

Előre is nagyon köszönöm!

GyR

[ Szerkesztve ]

(#41300) up


up
senior tag

Kedves lakók, tanácsotokat szeretném kérni monitorvásárlással kapcsolatban. Egy öregecskedő Iiyama 17" lcd-t szeretnék lecserélni. Elolvastam a nyitót, onnan pár linket, és itt több száz hozzászólást. Ami miatt kérdezek, hogy más lehet most jó vétel, mint akár két hete.

Fontos szempontok:
- 30-40k, jó ár/érték arány. Tényleg nem tudok feljebb menni.
- full hd felbontás, hdmi
- szép kép (némi - nem hardcore - grafikai tervezés, fotószerkesztés is akad)
- jó teljesítmény játékra is
- lehetőleg modern panel
- minél jobb garanciális támogatás/alkatrészellátottság itthon (hiába a Wuai Ching a legtutibb, ha Kínába küldik szervizbe:))
- pcx, ipon vagy edigital kínálatában elérhető legyen (vidéki vagyok és vagy rendelek tőlük mást is, vagy az edigital ingyen szállít 15k fölött)

Igazából ezekre a paraméterekre, profibb márkákra az ipon keresője egyetlen terméket dobott: LG 22EA53VQ-P. Ez 37k, ránézésre nem is rossz. A többi mind elbukik valami szűrőn (pl a HDMI hiánya).

Véleményeznétek, hogy ez az LG mennyire felel meg a céloknak?
PWM-mel hogy áll? (nekem nem sikerült kideríteni)
Matt, ugye?
De bármi más tippet is szívesen fogadok, mondjuk ha egy nagyon bevált modell régebbi típusú panellal is elveri.
Egyébként ezek a monitorok tudnak olyat, hogy régebbi, 4/3-ra optimalizált játékokat a képernyő közepén futtassanak, fekete csíkokkal a két szélen? Vagy mindenképp kihúzzák teljes képernyőre?

Előre is köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.