Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) sixpak válasza RiZool (#40197) üzenetére


sixpak
nagyúr

Figyelj, nem akarok beleugatni, de ennyi pénzért kapsz egy R9 290x-et, ami nem csak a 780-at, de a Titant is sz@rrá veri.
És Decemberben jön a Mantle patch.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40202) El Kebir válasza KAMELOT (#40200) üzenetére


El Kebir
őstag

"aranyozott végű legyen."

Mindegy milyen "végű", ha a "közepe" gáz... nem értem mire fel kell aranyozott vég :U , miért nem inkább nagy érvastagságú, megfelelő árnyékolású, szigetelésű, jól illeszetett csatlakozóval, ne legyen feleslegesen hosszú, pl :U
Miért kell külön kiemelned egy olyan tulajdonságot, amit a gyártók/boltok vevőcsalogatásra használnak, és sokszor nincs is egyéb tartalom mögötte...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40203) Tin válasza El Kebir (#40202) üzenetére


Tin
veterán

mert az aranyozott végű csillog.. ;)

pár éve vettem pár jack dugót (apa) ilyen elektronikai boltban, volt sokféle:
- kínai sima, kb 40 ft
- kínai aranyozott, kb 90 ft
- márkás sima (neutrik), kb 200 ft
- márkás aranyozott (neutrik), kb 400 ft

szerintem amúgy kb tökmindegy milyen a kábel, ha átviszi a jelet és rendesen árnyékolt.

(#40204) RiZool válasza sixpak (#40201) üzenetére


RiZool
tag

Ez igaz:) csak azt nem mondtam, hogy hozzátudok jutni 118k-ért :) úgy viszont már nem kapok R9 290x-et valszeg:)

(#40205) KAMELOT válasza El Kebir (#40202) üzenetére


KAMELOT
titán

Amit linkeltem semmi gond vele. Azért mertem ajánlani, mert a haverom is ezt használja.

(#40204) RiZool: Szerintem a R9-290 érdemes megvárnod az szintén olcsó lesz. 110K körüli árral és jó teljesítménnyel. De a GTX780 is simán fogja vinni a 1440p-t. Azzal sem nyúlsz mellé (legalább ez már le van tesztelve).

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40206) RiZool válasza KAMELOT (#40205) üzenetére


RiZool
tag

A 290X-et ajánlgatják nagyon csak ezzel is érdemes várni 2 hetet még kb amíg jön normális hűtéssel. (az erre szánt topicba érdeklődtem meg:) )
Addig is a monitort lehet, hogy megszerzem :)

(#40207) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!
Most jött meg a BenQ GW2255-ös monitorom, amit a ti ajánlásotokra szereztem be, ehhez le kellett mondanom egy már folyamatban lévő megrendelést.. :) Elég jó, azt kell, hogy mondjam.. :) Szóval először is köszönöm a segítséget, másodsorban pedig segítséget kérnék, hogyan lőjem be. Nyomogatni persze tudom én is az alapján, hogy hogy tetszik a képe, de biztos van erre valami opcionális beállítás netezéshez és játékhoz :)

Köszi előre is!

Szerk: jelenleg egy Equip Dual Link DVI 1,8m kábellel működik, gondolom inkább ezzel kössem rá, mint vga-val? :)

[ Szerkesztve ]

(#40208) KAMELOT válasza Askformore (#40207) üzenetére


KAMELOT
titán

DVI kábellel ajánlott kötni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40210) SRII válasza Djsaba (#40209) üzenetére


SRII
őstag

köszönjük a MAGYAR ismertetőt, egyébként nem értem ,hogy magyarban miért nincs ilyen? a Ph-nak is kellene csinálni egy youtube fiókot és amiket teszteléshez kapnak, kicsomagolni és tesztet is felvenni, nem lenne utolsó , sőt mindegy egyes termékkel el lehet ezt játszani, nem értem miért nem vágnak bele pedig lenne rá nézettség szerintem.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#40211) Djsaba válasza SRII (#40210) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát sajnos igen, magyarba nincsen rá sok ember aki értene hozzá, és csinálná is. Valamint hallottam, hogy talán nincs is rá kereslet, egy magyar hardver-tesztelő videójában, hogy veszti el a szponzorokat stb... , de lehet hogy csak azért, mert mostanában nem(tud!) foglalkozik vele. Meg kell valljam, a jövőben én ezt szeretném csinálni, de még fogalmam sincs, hogyan lehet nekikezdeni.. :)

Ui: ez most csak angolul van, aki megérti megérti, aki nem, az meg csak a játék teszteket fogja látni :D

[ Szerkesztve ]

(#40212) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Irodai munkára milyen 19-20"-os monitort ajánlott venni. Napi min 5-6 óra folyamatos használathoz. Árban kéne egy olcsóbb(de az se a minőség rovására) és egy arany középút ami közül lehet választani. Előre is köszi :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#40213) 1 among many válasza Bagira01 (#40212) üzenetére


1 among many
tag

Csak általánosságban, de azt javasolnám, hogy ha szöveggel kell főleg dolgozni, akkor vagy egy régi 5:4 képarányút vegyél, vagy a szélesek közül olyat, amit pivot/portrait módba lehet forgatni.
Persze ha inkább táblázatkezelő menne, és fontosabb, hogy több oszlop legyen látható egyszerre, mint hogy mennyi sor, akkor jó a széles.

(#40214) vond válasza Bagira01 (#40212) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A harmadik oldalon nézz körül...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#40215) bazsi98 válasza vond (#40214) üzenetére


bazsi98
csendes tag

Melyiket érdemesebb játékra megvenni?
Dell-t 8ms válasz idővel vagy LG 5ms válasz idővel? Sokat számit 3ms?
Mind kettő IPS-paneles.

(#40216) BomiBoogie válasza bazsi98 (#40215) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem számít, a 8ms is igen alacsony.

(#40217) schawo válasza bazsi98 (#40215) üzenetére


schawo
titán

Ráadásul a 8ms a gyakorlatban általában kevesebb, az 5ms pedig több szokott lenni. A tesztekben általában 1-2ms különbség mérhető csak. Na az (a 3 ezredmásodperccel egyetemben) elhanyagolható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40218) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, sajna nem jött össze az U2312HM vétel, így lehet más monitor felé kell nézelődni.

Amit szeretnék:

- 23" FHD 16:9
- NO PWM! Ez nagyon fontos

Amire használnám:
- Böngészés, olvasás, tanulás/programozás néha-néha filmezés/videó.

A lényeg a jó olvashatóság, ezért sem akarok 22-eset, mert lehet, hogy túl nagy lenne már a PPI FHD felbontáson.

A max keret 40k lenne, lehet használtan is, de garancia legyen rá.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#40219) Isual válasza Vasinger! (#40218) üzenetére


Isual
veterán

Erőltetettnek tartom a cserét, én maradnék az U2311H-m mellett/előtt... :U

(#40220) Vasinger!: Cserére emlékeztem... hát akkor még egy U2311H használtan, (ha) van, találsz. :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#40220) Vasinger! válasza Isual (#40219) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem csere, hanem mellé jönne, pontosabban máshova, ahol az U2311H van.

[ Szerkesztve ]

(#40221) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

Friss ... Dell P2714H "tesztecske" a tftcental oldaláról!

[ Szerkesztve ]

(#40222) Vasinger! válasza Isual (#40219) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azzal csak az a baj, hogy minden U2311H PWM-es, azt pedig nekem nem bírja úgy a szemem, sokat használnám a monitort.

(#40223) schawo válasza Vasinger! (#40222) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy a pwm a baj? Ráadásul egy csövesé??

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40224) Vasinger! válasza schawo (#40223) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos nem tudom. A mostani laptom kijelzője LED+PWM kombót használ, eléggé kinyírja szememet és megfájdul a fejem tőle. (sajnos ma már szinte minden laptop evvel a kombóval van szerelve)
Rövid távon nem is lenne zavaró, de elég sokat bámulom, így pedig nagyon az.

Ezt szeretném kiváltani egy monitorral. Ha lehet nem PWM-eset vennék, legyen csöves vagy ledes.
Arról nem is beszélve, hogy garis U2311H ritka mint a fehér holló.

Ezt néztem így végső esetben, nem tudom, hogy 22" mennyire olvasható jól és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#40225) South Velen válasza old_artist (#40221) üzenetére


South Velen
addikt

Ennyit a PWM mentességről. :W

(#40226) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok van olyan emberke itt akinek ilyen monitora van? Dell S2240L
Tervezek venni egyet csak jo lenne par hozzaszolas :)

Koszike

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#40227) KAMELOT válasza Vasinger! (#40218) üzenetére


KAMELOT
titán

És miért nem jött össze a vétel. Elég sok helyen árulnak U2312HM monitort!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40228) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Tapasztalata van valakinek Samsung B2230W típusú monitorral kapcsolatban? Megbízható darab, érdemes még használtan ilyet vásárolni? Összességében ajánlott modell?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#40229) Vasinger! válasza KAMELOT (#40227) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Használtan vettem volna, újonnan nem igazán jönne össze 40-ből sajna. Az indok az volt, amiért nem jött össze, hogy bár jegelte számomra a monitort, inkább eladta másnak kérdezés nélkül.

(#40230) schawo válasza South Velen (#40225) üzenetére


schawo
titán

240 Hz, jaj

(#40224) Vasinger!
Évtizedek óta villogó világban élsz. A világító fénycsövek 100Hz-en villognak, a CRT monitorok 60-120(150)Hz-en. Ehhez képest az U2311 200Hz-e semmi extra új terhelést nem jelent. Főleg a vadul villogó CRT-hez képest.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40231) stranger28 válasza Vasinger! (#40229) üzenetére


stranger28
addikt

Pénz beszél.

(#40232) triluan válasza hattrickuser (#40228) üzenetére


triluan
tag

Tapasztalatom nincs de inkább:
Nem!
Mi a keret, mire kell, 1HSZ a szokásos dolgok

[ Szerkesztve ]

(#40233) Vasinger! válasza schawo (#40230) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt ne nekem mond, hanem a szememnek. Tény, hogy az U2311H-t elég jól bírja a szemem, de azért nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne jobb az U2312HM nála ebből a szempontból. Most lehet jönni a nyers számokkal, hogy a CRT is 100 Hz-en ment, meg U2311H is csak 200, nem igazán lehet számokkal összemérni ezt vagy azt.

A PWM-nek a technológiájával van a baj, hogy villog, míg a csöves nem. Én szabad szemmel is látom, hogy villog egy LEDES PWM-es monitor, ami borzasztó zavaró, főleg alacsonyabb fényerőn. Max fényerőn használni meg elég szemgyilkos dolog.

Attól, hogy Téged nem zavar, mást zavarhat. Nem vagyunk egyformák, ezt kell fogadni.

stranger28:

Dehogy. Már vasárnap megvettem volna, csak közölte last minute-ba, hogy bocs, de nem hozta fel albérletbe a dobozát a monitornak, mondom oké, megvárom mire felhozza, mert csupaszon egy monitort fél Pesten átrángatni nem túl vicces dolog. Hát nem bírt a seggén maradni.

[ Szerkesztve ]

(#40234) schawo válasza Vasinger! (#40233) üzenetére


schawo
titán

Milyen PWM-es LED-es monitorod van?

(#40235) Vasinger!
Most akkor a 2311-gyel van gondod, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40235) Vasinger! válasza schawo (#40234) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

DELL Latitude E6430, parancsolj.

szerk:

Nem ülök előtte sokat, de amikor igen, akkor egész jól bírom. Közel sem olyan durva mint a PWM-LED, de azért nem szembarát az sem teljesen.

De, tegyük fel meg is felelne, legalább 1 év garival venni nagyon nehéz ilyet, így emiatt ki is esik.

[ Szerkesztve ]

(#40236) sixpak válasza old_artist (#40221) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez miben más a méretén kívül, mint a 24-es?
Gondolom minden ugyanaz benn...vagy tévedek?

Én is 27"-t szerettem volna, de nagyon féltem az esetleges nagy pixel mérettől.
Jó lett volna élőben megnézni egyet, de sajnos nem volt rá lehetőségem. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#40237) hattrickuser válasza triluan (#40232) üzenetére


hattrickuser
tag

Pár hónapja rendeltem egy LG 22EN33S-B monitort, amit most lecserélek, mert igen ótvar képe van sajnos.

Többnyire internetre használnom, illetve alkalmanként játszani szoktam. Filmeket nem ezen nézném.

Keretem nincs meghatározva, de nyilván szeretném a lehető legolcsóbban megúszni a dolgot, úgy hogy Ár/Érték arányt tekintve is jó vételt csináljak. Nem szükséges a 22"-es képátló, de a 16:9 vagy 16:10-es képarány igen. Felbontást tekintve jobban örülnék egy NEM Full HD felbontásnak (hogy a játékok jobban menjenek Nativ felbontás alatt).

Ha 30 alatt van 19"-es ami ajánlott az említett célra, annak örülnék. :)

Különben az említett Samsungal mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#40238) Teaway válasza Tin (#40203) üzenetére


Teaway
veterán

Más szemmel nézve ez mind a szemét kategória...akkor nézünk nagyokat, amikor belefutunk a 30k feletti kategóriába, pl. CF-102R :)

Nincs itthon csokid??

(#40239) schawo válasza old_artist (#40221) üzenetére


schawo
titán

We measured a 87.2% absolute sRGB gamut coverage :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40240) South Velen válasza schawo (#40230) üzenetére


South Velen
addikt

Azért mert Te épp nem vagy rá érzékeny, még megérthetnéd, hogy másnak ez egy véresen komoly probléma. A LED-ek villogása sokkal agresszívebben működik, mint például a CRT villogása, még ha nem is látszik, de szerintem ezt Te is tudod. A CCFL villogása mondjuk valóban nem kellene, hogy zavaró legyen, de ettől függetlenül biztos van olyan, aki érzi. Én nem éreztem, a CRT-től se volt soha bajom, viszont a LED PWM kiveszi az erőm (szó szerint), továbbá borzasztóan megfájdítja a fejem.

ps.: egyébként annak is elég nagy probléma, aki nem érzékeny rá, csak gondoljatok bele, leveszitek a fényerőt minimumra, mert este úgy jó, az agyad ugye úgy érzi, kis fény érkezik, kitágul a retinád, de ugyanazt a fényerőt kapja meg a felvillanáskor, egyszerűen undorító ez a technológia..

[ Szerkesztve ]

(#40241) South Velen válasza South Velen (#40240) üzenetére


South Velen
addikt

ugyanazt a maximális fényerőt*
pupilla*

[ Szerkesztve ]

(#40242) schawo válasza South Velen (#40240) üzenetére


schawo
titán

nem vagy rá érzékeny
Mutasd, hol írtam ezt. Én meg tudom mutatni, hogy már 2 éve, amikor megkaptam a 2412-t, az elsők között hoztam szóba a PWM villogás jelenségét, ugyanis már akkor is zavart. Abban az időben még senki sem foglalkozott a PWN témájával (még a tesztoldalak sem), pedig évtizedek óta így működik a háttérvilágítás. A 11 éves Dell IPS-em is csöves PWM háttérvilágításos. De ott nem zavart sosem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40243) triluan válasza hattrickuser (#40237) üzenetére


triluan
tag

Ha használt is lehet akkor a computer imperiumban 1 év garanciával van Dell 2209WA(IPS paneles 1680*1050-es monitor). Full HD(IPS) legolcsóbban Lg lesz. Amit te írtál azért nem éri meg mert mindkettő Tn paneles és nem vagy vele megelégedve.

(#40244) Vasinger! válasza schawo (#40242) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gondolom vannak fokozatok is, hogy ki mennyire érzékeny erre. Szerintem a LED+PWM szinte minden ember érzékeny több óra után, egyszerűen aki ezt így kitalálta azt kéne leültetni elég hónapokig, amíg ki nem folyna a szeme darabokban. :(((

Na a lényeg a lényeg.

Ha az igényeimet nézzük, akkor csak az U2311H és az U2312HM felelne meg? 2311H-val csak annyi a baj, amit korábban is írtam, hogy garisat nem igazán találni sajnos.

Fontos:

Az létezik, hogy az A01-es revízió ne legyen PWM-es? :F

[ Szerkesztve ]

(#40245) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

LG IPS277L-BN-ről vélemény? Matt felület miatt lenne nekem jó az azonos kategóriáju DELL-ekkel szemben.

FPS-ekre (BF3/4 multi) használnám főleg.

Köszi! :R

(#40246) triluan válasza Vasinger! (#40244) üzenetére


triluan
tag

Ha 2013 januári és reva01-es akkor Pwm mentes. Sőt még a 2012-ben kiadott rev 06-is pwm mentes volt a gyártó utána kezdte újra a számozást. Igaz előfordultak a szériákban pwm -ek is.

[ Szerkesztve ]

(#40247) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Szerintetek ha most vennek egy dell u2412m monitort akkor pwm menteset kapnek?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#40248) triluan válasza szuk_jozsef (#40247) üzenetére


triluan
tag

Igen de ha az ajánlott boltokban megkérdezed akkor 100%, hogy nem pwm-es

[ Szerkesztve ]

(#40249) Hexaa válasza Vasinger! (#40244) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Inkabb bedobom ide is amit priviben küldtem.
2013.01.-től a DELL újrakezdte a számozást (A01-A06-ig ment 2012.12.-ig). Tehát 2013.01.után az U2312-esek PWM mentesek (A00). A legfrissebb 2013.07. gyártású (szintán A00, PWM mentes). Sajnos újabb már nem lesz, mert kifutó termék.

http://www.monitorguru.hu/

(#40250) schawo válasza szuk_jozsef (#40247) üzenetére


schawo
titán

Vagy igen vagy nem :) Sajnos a 2412 lutri.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.