Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) Yeffy válasza Isual (#40547) üzenetére


Yeffy
veterán

köszi a véleményt.

gog: neked is, ha hazajöttem, meglesem a videót

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40552) Tin válasza 1 among many (#40545) üzenetére


Tin
veterán

tehát a legjobb a többmonitoros, a 21:9-es, illetve a sokrétű felhasználásra alkalmasabb 16:10-es monitor alul-felül egy vékony fekete sávval, de 16:9-ben futtatva a játékot. ha jól látom, az utolsó helyen kullog a 16:9...

köszi az összehasonlítást!

(#40553) #67688960 válasza 1 among many (#40550) üzenetére


#67688960
törölt tag

a monitor itt most lényegtelen

(#40554) #67688960


#67688960
törölt tag

na mindegy, azt hittem tetszeni fog a vidi
:)

(#40555) 1 among many válasza #67688960 (#40554) üzenetére


1 among many
tag

nehogy már magadra vedd :D a bemutató videóknak sokan örülnek. a kritika a hölgynek bdsm poreszból szökött jelenségnek szólt.

(#40556) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Üdv mindenkinek!
Monitorvásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni.
Két kiszemelt van: Dell P2414H és AOC i2757Fm

Szeretnék szebb színeket a mostani 22 colos TN-paneles helyett, néha hobbiból Photoshop-oznék rajta, de nem olyan komolyan. Viszont amire a legfontosabb: néha barátnőmmel/ismerősökkel szeretnénk rajta filmezni és játszani is, a kettő körülbelül 1/3 - 2/3 arányban oszlana meg ilyen sorrendben. Ezen kívül előfordulhat, hogy mondjuk egész éjszaka vagy egész nap programozok, de szerintem elég lenne a 16:9-es képarány, mert mindig egymás mellett 2-3 ablakot használok ilyenkor. Természetesen ezen kívül neteznék is.
Amitől félek, az a 27 colon lévő FullHD életlensége, lehet alapból nem zavarna, de a mostani 22 colos 1680x1050-hez képest már lehet zavaró lenne a minőségromlás, nem is beszélve arról, hogy amikor például programozok/netezek, olyankor pont elegendő a távolság a monitortól és a 27-es már lehet, hogy zavarna.
Szóval néha jól jönne a nagyobb 27 colos, de amikor közel ülök, akkor nem akarom, hogy zavarjon! Maradjak a 24 colnál? Az szinte csak szélesebb lenne a mostani 22-nél...

[ Szerkesztve ]

(#40557) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Dell E2014H és 2709W PWM képességéről tudni valamit? TFTcentral nem írja.

Dell S2440L-ről valami vélemény? A glossy ellenére minden oké vele? Ha ablaknak háttal ül az ember, akkor a glossy-t felejtse is el?

(#40558) old_artist válasza Vasinger! (#40557) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tudtommal az "E" típusok mind PWM-esek, a 2709W is PWM-es, de itt fontos szempont, hogy nem led háttérvilágítású, s ezért "nem olyan agresszív a villogása/vibrálása" (PWM), ... és sokkal "nyugodtabb" egy CCFL háttérvilágítású monitor kijelző, mint egy led-es.

Igen, az S2440L "nagyon" glossy, s ha az ablaknak háttal ülsz, akkor nem is kell a fürdőszobádba menni, mert vetekszik a tükörrel. Egyébként ez a típus A-MVA panelt használ, ahol a fekete mélységek szembetűnően jobbak az IPS panellel szemben és a kontrasztjuk is erőteljesebb ... egyébként ITT és ITT van róla teszt!

(#40559) 1 among many válasza lestyanrobi (#40556) üzenetére


1 among many
tag

A két kiszemelted közül én biztosan a P24-et venném. Az AOC sem lenne rossz egyébként, de van 1-2 olyan tulajdonsága, ami nálam kizáró ok. A legfontosabb, hogy pwm-es led háttérvilágítású. Értekeztünk erről a napokban eleget, ha gondolod, visszaolvashatsz. Van, aki fél órát sem bírja, van, akit nem érdekel. Írtad, hogy időnként egész napokat vagy éjszakákat a monitor előtt töltesz. Ebben az esetben még akkor sem ajánlanám neked a pwm-eseket, ha egyébként azok közé tartozol, akiket rövid távon nem zavar a használatuk. Én egy napot sem szeretnék led pwm előtt tölteni, de persze ez (is) a te döntésed.

A másik, nem ennyire fontos, de szerintem azért lényeges dolog, hogy nincsen rajta VESA rögzítési lehetőség, az állványa pedig igen kevés állítási lehetőséget biztosít. Lehet, hogy sosem lesz szükséged többre, de én nem vágnám el magam a lehetőségtől, hogy később egy profi állványra vagy monitortartó karra válthassak. (Nekem is egy év után jutott eszembe, hogy a görnyedést és a hátfájásomat egy tartókarra cseréljem, és nagyon élvezem. Arról nem is beszélve, hogy a kisebb kijelzőt, ha egyedül vagy, egyszerűen közelebb húzod magadhoz, és szinte teljesen olyan, mintha egy jóval nagyobb előtt ülnél.)

Az, hogy 27" mellett az 1080p felbontás elég vagy kevés, az teljesen relatív. Igény és egyénfüggő. Meg kell nézd élőben, nem tudsz mást csinálni. Mondhat bárki bármit, csak a saját szubjektív véleményét hallhatod, egyáltalán nem tudhatod, rád is igaz lenne-e. Azt viszont el lehet mondani, hogy az 2560*1440 felbontás majdnem dupla annyi képpontot jelent, mint a full-hd, és 2x olyan erős videókártya is kell hozzá, ha játékokban hasonló minőségben akarod kihajtani, mint az 1080p-t.

(#40560) lestyanrobi válasza 1 among many (#40559) üzenetére


lestyanrobi
tag

Köszönöm a szuper választ, bár ezeket nagyjából már tudtam és vissza is olvastam :) De megerősítettél abban, hogy a Dell-t válasszam. Viszont azt érdemes tudni, hogy az AOC-nak le lehet venni a talpát és úgy is megáll az asztalon, szerintem ez lényegesen javít azon, hogy csak dönthetö és VESA sincs. És még az IPS glow is nagyon alacsony! A vége az lesz, hogy boltban megnézek egy 27-es fHD IPS-t, hogy hogyan néz ki, de végül a Dell-t veszem úgyis. PWM-es monitort még nem használtam (nem ledes a mostani), de eléggé érzékeny a szemem az ilyesmikre, szóval a PWM-mentesség is vonz. Köszönöm!

(#40561) 1 among many válasza lestyanrobi (#40560) üzenetére


1 among many
tag

Örülök, ha tudtam segíteni!

Eredetileg én is egy fHD 27" Dell-t szerettem volna, de sajnos még mindig nincs olyan modelljük, ami mindenben van olyan jó, mint az U23 vagy a P24, így lett nekem is egy kisebb. Inkább a nagyobb méretről mondtam le, mint a számomra megfelelő minőségről. Talán majd csinálnak egyszer 27"-ból is.

(#40562) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Korábban már érdeklődtem azonban most újabb kérdéssel fordulnék hozzátok! Az alábbi monitorok közül melyik lenne a legjobb választás?

A lista:
Dell S2340L
Dell P2314H
LG 23EA63V
LG 24EA53

[ Szerkesztve ]

(#40563) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Sziasztok,
új monitort szeretnék venni, amit eddig néztem az a BenQ GL2023A. Van valami ellenjavallat?

(#40564) 1 among many válasza .wantííd (#40562) üzenetére


1 among many
tag

S23 csak akkor, ha kifejezetten a fényes felületűt szereted (a legtöbben nem).

Ezek közül szerintem a P23, vagy nem sokkal többért egy Dell P2414H.

(#40565) petata válasza Telomanikus (#40563) üzenetére


petata
őstag

Szia!

Az összefoglalót olvastad? Használt semmiképp sem jöhet szóba, csak brand-new cucc? Ha 25-30k körüli a kereted és csakis új monitor játszik, arra a tényezőre mindenképp figyelj, hogy a monitor bemenetei közt legyen egy digitális csatlakozó (ezesetben DVI, esetleg HDMI) is, ne csak analóg D-Sub.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#40566) #67688960 válasza Telomanikus (#40563) üzenetére


#67688960
törölt tag

GW2255-el jobban jársz

[ Szerkesztve ]

(#40567) triluan válasza lestyanrobi (#40560) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Például azért ezek is szóba kerülhettek volna: Dell U2412HM,P2714H,S2740L,BenqGW2760HS,Lg-k,Asus,HP.

(#40568) South Velen válasza #67688960 (#40566) üzenetére


South Velen
addikt

Így van, sokkal jobban.

(#40569) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Akkor most nézem a BenQ GL2055-öt. Árban még éppppp hogy beleférne. Szóval az megéri az árát? (Tudom, hogy ez azért monitoroknál még nem olyan nagy pénz, de nekem azért az.)

(#40570) bayarena


bayarena
aktív tag

sziasztok.
Most szeretnék venni egy 24-es Dell-t, "csak" általános dolgokra kellene, és két verzió lehetséges, vagy egy új U2412M kb 70ért, vagy egy használt U2410 ebayről szintén 70ért.
Árban így ugyan annyi, szeretném őket kalibráltatni.
A kérdésem, hogy általános felhasználás alatt észrevehető a 2410 jobb panelja? Vagy inkább az újat vegyem?
(1 év garit adnának és ha jó a németem, akkor pixel gari is lenne talán a 2410hez)
Előre is köszi a segítséget:)

(#40571) South Velen válasza Telomanikus (#40569) üzenetére


South Velen
addikt

De miért nem vagy hajlandó plusz 1-2 ezret kifizetni (GW2255) egy SOKKAL jobb panelért, nagyobb méretért, felbontásért? Amit kinéztél, egy közönséges TN panel van benne. Sőt, ezzel talán egy árban van, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#40572) Telomanikus válasza South Velen (#40571) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Jaaa benéztem bocsi, hirtelen azt hittem egyről beszélünk, mindjárt rákeresek.

szerk.: Na szóóval ő lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#40573) petata válasza Telomanikus (#40572) üzenetére


petata
őstag

:K

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#40574) South Velen válasza Telomanikus (#40572) üzenetére


South Velen
addikt

Igen. :K

Viszont egy DVI kábelt még bele kell kalkulálni a költségvetésbe, mert csak analóg van a csomagban.

(#40575) #67688960 válasza Telomanikus (#40569) üzenetére


#67688960
törölt tag

az már jobb
minimum dvi csatisat vegyél, bár nem tudom mire akarod használni, gondolom nem csak email írni kell vagy ilyesmi mert akkor mindegy
a gw széria sokkal szebb képet ad, ha tudsz inkább olyat vegyél ilyen árban kapsz azt is

(#40576) lestyanrobi válasza triluan (#40567) üzenetére


lestyanrobi
tag

Üdv, köszi, láttam őket korábban de különböző okok miatt "zártam ki" őket, a kettő általam említett jobban megfelelt a tesztek alapján: nem tükröződő de szép felület, eléggé enyhe IPS glow, alacsony utánhúzás és rövid késés egyszerre, ráadásul a kinézett Dell PWM-mentes. Bármi ami valamelyikben még jobb volt, valami másban gyengébb volt egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#40577) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Na ennek akkor utánanézek, hogy mi is ez a DVI. Köszönöm a segítséget! :R
gog fotózással fogokegyszercsakmajd(ésmármostis) foglalkozni és a mostani monitoromnál mindenképp kell egy élhetőbb

(#40578) 1 among many válasza triluan (#40567) üzenetére


1 among many
tag

U24 16:10 és nem 16:9 (írta, hogy a munkájához a szélesebb jó), P27 led pwm-es, S27 glossy - tükröződik, "Lg-k,Asus,HP" - meg még szóba kerülhetett volna az időjárás, a lányok, vagy a hatvanas évek zenei irányzatai is...

Benq GW2760HS volt az egyetlen a felsoroltak közül, ami valóban alternatíva azoknak, akik 27" fHD-t keresnek, és a Dell-ek közül nekik sem jó sem a glossy, sem a led pwm, ha nem zavarja őket az esetenként háromszoros válaszidő. Cserébe jobb feketét kapnak és kisebb glow-t, de valamivel kisebb betekintési szögeket és némi elmosódást a sötét árnyalatoknál.

(#40579) South Velen válasza Telomanikus (#40577) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor a TN panelt messziről kerüld, egy GW2255 (VA) panel a minimum, de inkább gyűjtened kellene egy IPS panelesre.

(#40580) triluan válasza 1 among many (#40578) üzenetére


triluan
tag

Már bocs de az aoc pwm-es és azt is írta. Mellékesen ha teljesen végigolvasod a (40556hsz hobbi photoshop stb..) eléggé általános felhasználásra keres monitort. Plusz (40560hsz " PWM-es monitort még nem használtam") így azt sem tudhatja mennyire zavarja vagy nem zavarja. Így a lányokon és a hatvanas éveken túl alapból simán jó lehet neki A dell u2412(16:10) ebből van pwm mentes is vagy a Dell p2714h.

[ Szerkesztve ]

(#40581) bayarena


bayarena
aktív tag

Erre valaki: "40570" ?

(#40582) triluan válasza bayarena (#40581) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

A kettő közül az U2412m újonnan.

(#40583) 1 among many válasza triluan (#40580) üzenetére


1 among many
tag

"Már bocs de" Az AOC-t azelőtt írta, mielőtt felhívtam volna a figyelmét a led pwm-re.

"Mellékesen ha teljesen végigolvasod" a kommentjeit, akkor biztosan nem kerüli el a figyelmed, hogy:

lestyanrobi írta:

#40556
"...előfordulhat, hogy mondjuk egész éjszaka vagy egész nap programozok, de szerintem elég lenne a 16:9-es képarány, mert mindig egymás mellett 2-3 ablakot használok ilyenkor."

#40560
...de eléggé érzékeny a szemem az ilyesmikre, szóval a PWM-mentesség is vonz.

Tehát nem, ezek alapján nem jöhet szóba sem az u2412, sem a p2714h.

Továbbá ajánlani pluszban 3-4 márkát pár konkrét típus helyett nonszensz, ezen viccelődtem, ha nem lett volna teljesen érthető. :)

[ Szerkesztve ]

(#40584) csana


csana
senior tag

Üdv!

Hamarosan szeretnék monitort venni, és a fórumon olvasottak alapján elkezdtem szemezgetni az U2312HM-el. Ha jól sejtem ez a típus PWM mentes (de javítsatok ki ha tévednék), ami gondolom hasznos.

A monitor többnyire játékra, filmnézésre lenne használva (elvétve kis Photoshopolgatással).
52K lene a moncsi, és ami miatt picit aggódok az a pixelhiba. Nem tudom ezek mennyire hajlamosak ilyesmire, de pl az előző monitoromnál 2-t is kellett térnem bright pixelhiba miatt (azóta 4 éves, de nem jelent meg rajta semmi). Szóval e-miatt írnék ide a fórumra, hogy mi a tapasztalat pixelhiba terén ezzel a moncsival?

Felkeveredtem erre az oldalra, és ha jól értelmezem, akkor már 1 ilyen fehér pixelhibánál cserélik, illetve ha a sötét pixelhibák száma eléri a hatot (azt viszont nem értem miért írták oda, hogy total subpixel).

Van olyan üzlet ami plusz pénzért ad ilyen pixelgaranciát (1-2 hónapig), ami nekem azért érdekes mert webshopból rendelt termékeknél van 8 napos elállási lehetőség. Az alatt meg csak kijönne a hiba, ha jól sejtem..

(#40585) lestyanrobi válasza 1 among many (#40583) üzenetére


lestyanrobi
tag

Köszi és bocs hogy helyreigazítalak titeket, de nem feltétel a PWM-mentes monitor, mert lehet nem zavarna PWM. De ha van rá lehetőség, akkor inkább mentes kéne, hogy biztos ne legyen gond hosszú távon sem. 16:9 sem feltétel, csak úgy értettem, nem zavar mert egyébként is szélesen dolgozok amikor éppen nem film/játék megy, 16:10 is megfelelne ha úgy alakul (jelenlegi 16:10 is teljesen jó most). Amiatt ne vitatkozzatok, hogy nem fogalmazok teljesen jól :)

[ Szerkesztve ]

(#40586) dupladé.


dupladé.
csendes tag

sziasztok ismét megpróbálom hátha :D szóval kb. 130k a keret, játékra kéne 24-27" között jelenleg a benq xl2720t néztem de érdekelne hátha tudtok jobbat ajánlani esetleg olcsóbba az se gond :P :R

"Ha ismerjük az ellenséget és ismerjük magunkat is, akkor száz csatában sem jutunk veszedelembe" - Szu-Ce ## battlelog: eDDy_yolo

(#40587) Isual válasza dupladé. (#40586) üzenetére


Isual
veterán

Dell P2414H vagy P2714H.
És olvasd el az összefoglalót 8 ms ügyben! ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#40588) dupladé. válasza Isual (#40587) üzenetére


dupladé.
csendes tag

olvastam pont ezért bizonytalanodtam el a benq-val kapcsolatban és jöttem ide megkérdezni ti akik jobban értetek hozzá mit mondtok csak eddig 2-ből 2x nem kaptam választ :O de neked köszönöm a választ!

szerk.: a hdmi-nek van valami előnye dvi-al szemben? illetve már csak a 60hz vs. 120hz ami nem tudom mennyire döntő bár ennek a dell-nek az árcédulája barátibb annyival hogy megelégszem a 60hz is :P

[ Szerkesztve ]

"Ha ismerjük az ellenséget és ismerjük magunkat is, akkor száz csatában sem jutunk veszedelembe" - Szu-Ce ## battlelog: eDDy_yolo

(#40589) Isual válasza dupladé. (#40588) üzenetére


Isual
veterán

HDMI nem tűs. Énnyi. (Ebben a kategóriában.) De akkor mér DisplayPort.
120 Hz persze más lépték, de feláldozni a jó képminőséget (IPS vs TN) csak ezért... az már véleményes. :U Szerintem nem kéne! ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#40590) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Sziasztok!

IPS-panel esetén mit jelent, hogy nincs felületkezelés? Fényes?

(#40591) 1 among many válasza lestyanrobi (#40585) üzenetére


1 among many
tag

Nyugodtan igazíts helyre, ha félreértettelek! :) Úgy gondoltam, az általad írtak konkrét igényeid. Túl nagy általánosságban viszont nem lehet konkrétan ajánlani. Minél pontosabban fogalmazol és írod le az igényeidet, annál könnyebb reagálni.

Az általad eredetileg írt két modell közül én mindenképp a P24-et választanám.
16:10 U24 aránytalanul drágább, mint a hasonló méretű 16:9 monitorok. Ha neked mindegy, hogy 16:9 vagy 16:10, akkor anyagilag biztosan jobban jársz a P24-gyel. Persze ha valamiért kifejezetten bejön ez a kevésbé széles képarány, és megér neked akkora felárat, lehet találni belőle jó darabokat. Csak figyelni kell, úgy hallottam, egy részük pwm-es, másik mentes. Tesztelni kell vásárlás előtt.
Módszer itt: led pwm teszt fényképezővel

Ha pedig mégis mindenképp a 27", akkor a fentebb említett BenQ GW2760HS megfontolandó. Még nem láttam ilyet élőben, szeretném is megnézni, de írt már ide elégedett tulaj. Árban is kedvezőbb, mint a 27" Dell-ek.
Ha úgy döntenél, hogy nem érdekel a pwm, akkor P27 is lehet, a led pwm-en kívül teljesen rendben lenne. Ha nem lenne pwm-es, olyat vettem volna én is.
Mondjuk a pwm-nél nem biztos, hogy egy félórás nézegetés alatt rájössz, hogy igazából neked sem annyira jó. Aki nem kifejezetten érzékeny rá, lehet, csak napok, hetek alatt veszi észre, hogy jobban fárad a kijelző előtt, egy olyanhoz képest, amiben nem ilyen agresszív a villódzás. Van, aki meg nem érti, miről beszélünk, annyira nem érzi. Ha tényleg érzékeny / félted a szemed, szerintem ne kockáztass, de te fogsz ülni előtte, te döntesz.

Itt egy felvétel, hogyan kezd villogni egy pwm-es U24 a fényerőcsökkentés hatására: U24 pwm

(#40592) Tin válasza 1 among many (#40591) üzenetére


Tin
veterán

az új U2412M-ek már PWM mentesek, de elmondták vagy százszor.

kezd kicsit unalmas lenni a negatív reklámod erről az egyébként magasan ajánlott típusról...

(#40593) schawo válasza Tin (#40592) üzenetére


schawo
titán

És tévedtek, ez is el lett mondva százszor.

Határozottan még senki sem tudta megerősíteni, hogy akár egyetlen pwm-mentes 2412-t látott volna. Eddig csak olyan volt, hogy 'lehet, hogy pwm-mentes, de az is, hogy tévedek'. Pwm-est annál többet láttak eddig.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40594) schawo válasza schawo (#40593) üzenetére


schawo
titán

Az én privát tippem, hogy az összes pwm-es, csak mivel elterjedt a pletyka (by Nyugdíjas), hogy az újak folyamatos háttérvilágítással készülnek, a vevők nem is ellenőrizték, és észre sem vették, hogy pwm-est kaptak..

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40595) Tin válasza schawo (#40594) üzenetére


Tin
veterán

nézd, nálam volt egy példány pár napig pár hete, 2013/07, arról csináltam 1/25-öd záridős fotókat a fentebb linkelt módon 100%, 75%, 50% és 25%-nál, és folyamatos volt a vonal, egyedül 25%-nál látszott benne egy kis dzsuva, de azok sem sávok voltak. plusz, 10 percnél többet nem foglalkoztam a dologgal, ez tény. szóval ha nem is PWM mentes, valami nagyon magas frekin mehet a villogtatás, mert abszolút nem volt zavaró, és nem villogott alacsony fényerőn sem.

[ Szerkesztve ]

(#40596) schawo válasza Tin (#40595) üzenetére


schawo
titán

Múltkor valaki járt a gurunál és az oázisban is, de nem talált pwm-mentest, pedig azok is mind 13/07-esek voltak. Képeket is mellékelt.

Az enyémen 25%-on 1/25-ön már szépen kijön a csíkozódás (az enyém természetesen régi, sosem volt kérdés), szóval nálad is látszani kellene, ha pwm-es lett volna. Mivel készült a tesztkép?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40597) Tin válasza schawo (#40596) üzenetére


Tin
veterán

emlékszem ilyesmi postra (360Hz?), de képekre nem.

akkor viszont érdemes lenne tényleg elvégezni egy normális tesztet, mert mindkét bolt szerint PWM mentes a monitor, legalábbis a júliusi kiadásoktól felfelé.

nekem 25%-on sem látszott semmiféle csíkozódás, volt benne talán 1 sötétebb rész, de most nincs itt nálam a kép, meg amúgy is eléggé hevenyészett fotózás volt. egyébként Canon 70D-vel.

(#40598) schawo válasza Tin (#40597) üzenetére


schawo
titán

Jó, annak rendes zárja van. Ha pár pixel széles volt a tesztcsík, akkor látszania kellett volna a csíkozódásnak. Akkor lehet, hogy már kifogytak a 13/7-es pwm-mentesből.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40599) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, egy Dell S2340L vagy egy Dell S2440L-re gondoltam, főképp játékra, netezére, szerintetek ez jó választás? Most kicsit megijedtem, hogy ez ennyire fényes, sarokba menne, ahol nem süt rá a nap, illetve ez a 6-7ms válaszidőt, itt ips paneleknél máshogy mérik? Köszi előre is!

(#40600) superg válasza Tin (#40597) üzenetére


superg
senior tag

itt egy pontos teszt oszciloszkóppal igaz ez a régi tuti pwm-es de tényleg 363hz-et mérnek.[link]
Egyébként külföldi fórumokon is ez van hol pwm-es hol nem az újabb reveknél.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.