Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) stranger28 válasza Daffchy (#17697) üzenetére


stranger28
addikt

Úgy éreztem, hogy ez jön. :D

Remélem azért megfontolod a mondanivalómat is, nem csak a stílust, és találsz valami kevésbé TN monitort. /Ritkán harapok ennyire, de ez most telitalálat volt./

(#17702) abéla


abéla
senior tag

Esetleg ezzel kapcsolatban vlkinek némi gyakorlati tapasztalat?
Mondjuk mindegy, szinte biztos, hogy a válsztásom egy u2412m-re, esetleg a 23-as kistestvérére esik, de azért megnyugtató lenne, ha az egyetlen felmerülő "problémával" kapcsolatban volna némi gyakorlati támpont. (az anti-glare fóliát meg leszedem :DDD )
ja igen, remélem a Dell utólagos támogatásban részesít, hogy őket választom...mintegy 1-2 hétnyi teszt, fórum- és véleménybogarászás után :C

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#17703) Isual válasza Daffchy (#17700) üzenetére


Isual
veterán

már elő legenda a tag, jah... :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17704) roberto211 válasza vond (#17696) üzenetére


roberto211
őstag

:DDD Nem 200ezres smart tv hanem 150ezres led tv, XBOX-ot azt mondhatni úgy hogy kaptam mert én csak egy kis részt adtam bele, a p67 meg 2500k most lesz egy éve hogy megvan és arra is egy egész nyarat kellet várnom h összejöjjön.. De erre szokták mondani néha a látszat csal. ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17705) petata válasza Isual (#17703) üzenetére


petata
őstag

hagyjuk inkább, én már így is félek, hogy kapok a mai estéért :(

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17706) h.adam.92


h.adam.92
őstag

megtaláltam az első pixel hibámat... komolyan mondom még a sz*r is megállt bennem
elindítottam az eizo tesztet, és egy kicsit megnyomkodtam az ujjammal, eddig rendbejött a dolog, de remélem nem fog még több helyen is megbetegedni :(

(#17707) Daffchy


Daffchy
őstag

Elnézést a sok OFF-ért! És a vitagerjesztésért!

stranger28, petata: Köszöntem ezt a kimerítő estét és a tanácsokat is! :R

Jó éjt mindenkinek!

vond: Megírom, ígérem! :D

[ Szerkesztve ]

(#17708) vond válasza roberto211 (#17704) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elég sok ez így is... De mondom, mások vagyunk, mások a prioritások... ;)
Azért nagyon ne verd ki a fejedből valamelyik belépő IPS Dell-t, vagy azok utódait! :)

(#17707) Daffchy: Azért majd írd ám meg, hogy végül hogy döntöttél! :D De komolyan...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17709) stranger28 válasza abéla (#17702) üzenetére


stranger28
addikt

Nem akarod te azt leszedni, hidd el nekem. :DDD Viccen kívül, én egész sokat olvastam erről és nem biztos, hogy megéri. (Ha sikerül is, ami azért nem tuti, akkor később lehetnek gondok.) Meg ugye meg lehet szokni/fel sem tűnik.

Ezek után én is tuti prémiumot kapok, pláne, ha bannolnak. :D

(#17707) Daffchy: Sok volt mindenkitől, annyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#17710) roberto211 válasza vond (#17708) üzenetére


roberto211
őstag

Nem verem ki a fejemből minden erőmmel azon vagyok h meglegyen a 2312hm de ez sajna nem csak rajtam múlik :( De remélem meglesz a 2312hm.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17711) Isual válasza roberto211 (#17704) üzenetére


Isual
veterán

Van most fent aprón két 2209wa, én 35k körüli kerettel lecsapnék az egyikre, az tuti. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17712) vond válasza Isual (#17711) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt a pont... Én is hasonlóképp cselekednék... :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17713) abéla válasza stranger28 (#17709) üzenetére


abéla
senior tag

vicceltem ám, azért nem ment el teljesen az eszem :D

hootka!

(#17714) raziel01 válasza h.adam.92 (#17706) üzenetére


raziel01
veterán

LCD repair
Lehet csak placebo de ki tudja. :D

(#17715) stranger28 válasza h.adam.92 (#17706) üzenetére


stranger28
addikt

Ne is mondd, nekem is volt egy ilyen nem rég.. mint amikor meglátod, hogy jön szembe a kamion. De kiderült, hogy csak a PS viccelt meg hálistennek. Vannak erre szoftverek, hátha segíthetnek. Meg a link is talán.

(#17716) h.adam.92 válasza raziel01 (#17714) üzenetére


h.adam.92
őstag

ja hát végülis ez egy ilyen sovány eizo teszt, viszont arra jó, hogy egyszerre 2 monitoron is futtassam, mert az eizo-val ezt nem sikerült összehoznom :)

(#17715) stranger28: ja csak most minden kis rekere is azt hiszem, hogy pixelhiba és egyből "simisimi ujjacskával, szemgolyóval ellenőrzés, törölgetés uhh ez csak egy kis retek volt.........." szituáció van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17717) abéla válasza Daffchy (#17687) üzenetére


abéla
senior tag

Hello, 27-es TN témában esetleg segítség: LG 70-75k, ASUS 85k, SAMU 80k, prad teszt ugyanerről
mondom, körberágtam a témát :K

h.adam.92 : és még csak most jönnek a legyek meg az ő kis piszkaik :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#17718) h.adam.92 válasza abéla (#17717) üzenetére


h.adam.92
őstag

attól nem félek, mert van ilyenem :DDD

(#17719) abéla válasza h.adam.92 (#17718) üzenetére


abéla
senior tag

ha nem vagy épp ott, ettől még szeretni fogják ők azt a szép fényes, naagy, meleg felületet... meg szeretnek odasz..rni is :), persze kiakaszthatod a falra elrettentés céljából, csak nehogy félreértse azzasszony, azt' valami elektro-seggrepacsi legyen a vége :DDD

hootka!

(#17720) Isual válasza abéla (#17702) üzenetére


Isual
veterán

Erre már válaszoltam, nem? Ha lejjebb lehet tényleg venni, akkor vedd majd lejjebb, vagy lődd ki a fenébe és volt-nincs overshot ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17721) gono válasza Daffchy (#17697) üzenetére


gono
csendes tag

Sokat visszaolvasva a fórumban: itt valaki(k) vagy a DELL-nél dolgozik... vagy a DELL-nek dolgozik... vagy a DELL pénzeli...

Vagy inkább DELL előtt ül, ez az amit te viszont még nem próbáltál ki az eddig írtak alapján : ) egy próbát megér..

(#17722) El Kebir válasza gono (#17721) üzenetére


El Kebir
őstag

bizony, itt mindenkit lefizetett a DELL... a hülyeség meg határtalan...

Mondjál nem tn paneles kedvezőbb áru monitorokat!
Hasonlítsd össze őket, és megkapod, hogy miért a DELL van favorizálva, ennyire egyszerű. (a tn szutykok meg érdemelnek hozzászólást ;) )

szerk.: kicsit megzavart az idézőjel hiánya (de azért érthető, hogy kinek a hozzászólásához van címezve), ezen már bukott meg "nagy" ember is... :D

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#17723) Isual válasza El Kebir (#17722) üzenetére


Isual
veterán

:D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17724) Daffchy válasza abéla (#17717) üzenetére


Daffchy
őstag

Szia!
Köszönöm szépen a segítséget, ezekre is vadászni fogok egy személyes teszt erejéig! :R

(#17725) toronte


toronte
csendes tag

Eddig 2/2 BenQ monitor pixelhibás...az egyik egy GL2240 volt ez most egy GL2250.
Tényleg én lennék ennyire peches?

(#17726) kemalboy01


kemalboy01
tag

Szörnyű,hogy az u2312hm-hez a dvi kábel csak single dvi-d,amin rettentően zajosak a videók nagy felbontáson is! Szerencséret találtam a 7970-es dobozomban egy dvi--->hdmi átalakítót,így tökéletesen mükszik,de azért beszerzek egy dual dvi-d kábelt kitudja még szebb lesz :) :) :) (persze ezt is hdmi átalakítóhóz csatolom majd)

[ Szerkesztve ]

(#17727) forceberg válasza kemalboy01 (#17726) üzenetére


forceberg
veterán

Mi a különbség a single és a dual között? Más biteket visz át? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17728) schawo válasza kemalboy01 (#17726) üzenetére


schawo
titán

:DD :DDD :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17729) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Üdv.

(Tudom, nem ebbe a topikba való a kérdésem, de a másik topikban nem nagyon kaptam rá választ.)

Lenne egy olyan problémám a Fujitsu-Siemens P20-2-es monitorommal, hogy ha a DVI Portra kötöm a pc-t, és onnan inditok (Tehát kikapcsolt állapot, DVI portra ráköt, indit), akkor nem hajlandó, csak egy pillanatra képet szolgáltatni, de viszont, ha analógról inditok, és a Windows felállása után kötöm át a DVI-re a jelet, akkor már minden klappol. Mitől lehet ez?

VGA kizárva, mivel 3 VGA-val próbáltam (8500GT, GTS 250, HD6950), és mindegyiknél volt rendszer reinstall, tehát Driver sem lehet.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#17730) Nyugdíjas válasza kemalboy01 (#17726) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Főleg hogy nem azon múlott. Még mielőtt elterjed a legenda. Bár én lennék a legboldogabb, ha ezentúl reflekszből mindenki vinné a drága Dual DVi kábeleket a 2312-höz ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17731) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hi. Vacilálok egy ideje már azon hogy Dell 2311h használtan (jobb panel(?) miatt), vagy 2412m a 16:10 miatt.
16:10es tn-es monitorrol váltanék mert már le akarom cserélni a crt-t. Meg mert leginkább 2 monitor helyett (tft+crt) egyet szeretnék használni ha fényképeket szerkesztek. Főleg mert az 1280 mégha 4:3is, kevéske.
Kiváncsi lennék (elsődlegesen képszerkesztés szempontjábol) melyik dell-et lenne érdemesebb venni: 2311h vagy 2412m? Most csupán a minőség érdekel, ha tényleg jobb a 2311 panelja megszokom a 16:9et érte, de ha mind2 hasonlo akkor inkább a 16:10 és a 2412.

(#17732) Nyugdíjas válasza ez_meg_emaz (#17731) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudsz 2311-et venni még?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17733) El Kebir válasza kemalboy01 (#17726) üzenetére


El Kebir
őstag

:W :O istenem.... ennyi sületlenség egy hozzászólásban....
... elmagyarázva: mindenféle átalakítgatásnál a leggyengébb rész minőségét kapod az átalakítások okozta kisebb-nagyobb vesztességekkel lerontva, példádnál "single link dvi minőséget" , hiába ment hdmi-n, ugyanolyan szépen mehetet volna dvi-n is...

ha valós volt a problémád, akkor az beállítási hiba volt. (valamit te magad elállítottál a dvi-hez kapcsoltan, vagy a vga kártyád alapbeállítása más)

és semmi szüksége a dual-link kábelre egy olyan monitornak, ami abból csak az első a "single link" részt használja ki.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#17734) SOAD19 válasza Nyugdíjas (#17732) üzenetére


SOAD19
addikt

Írta, hogy használtan. ;)

(#17735) ez_meg_emaz válasza SOAD19 (#17734) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ahogy mondod :K
A tanácsotokra továbbra is kíváncsi vagyok.

(#17736) Teaway válasza Daffchy (#17674) üzenetére


Teaway
veterán

"de 1000 hozzászólást nem fogok elolvasni"

Puha vagy :DDD
Volt olyan, 22ezer hsz-t olvastam el egyszer egy másik fórumban, mielőtt kérdeztem...

Nincs itthon csokid??

(#17737) Nyugdíjas válasza Teaway (#17736) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ott is van akkor baj :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17738) stranger28 válasza Teaway (#17736) üzenetére


stranger28
addikt

Innye :DDD

(#17739) janos666 válasza janos666 (#15810) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ismét felteszem a kérdést, csak most egy NEC PA231W-vel kapcsolatban.
Van valami speciális kérésetek, hogy valamit alaposabban is szemügyre vegyek a szokásos dolgokon felül, ha esetleg írok róla?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17740) Teaway válasza Nyugdíjas (#17737) üzenetére


Teaway
veterán

Igazad lenne....de kifelejtettem azt, hogy: három hónap alatt :)

Nincs itthon csokid??

(#17741) kemalboy01 válasza El Kebir (#17733) üzenetére


kemalboy01
tag

De akkor hogy lehet hogy már nem zajosak a videók? nem értem akkor mért irjátok hogy nem mulik ezen pedig semmit nem állítottam...

Majd kibróbálom átalakitó nélkül is a dual-d kábelt..

(A dual-dvi-i már nem fér bele a moncsiba :S)

És hogy érted azt hogy a vga alabeállításán mulhat...? Mit kéne állítgatnom? :S

[ Szerkesztve ]

(#17742) kemalboy01 válasza forceberg (#17727) üzenetére


kemalboy01
tag

http://dvi-kabel.dvdx.hu/

(#17743) stranger28 válasza kemalboy01 (#17742) üzenetére


stranger28
addikt

A single link is elég hozzá, nem lesz tőle jobb a kép, ezt írja le mindenki. Tehát nem a kábel az oka, hogy esetleg szebb lett a kép. Vagy placebo, vagy a gyári beállítások mások a két külön kimenethez. Lehet esetleg valami hiba is, de nem tudom hogyan oldottad meg pontosan, hol az átalakító, milyen zaj, stb.

[ Szerkesztve ]

(#17744) kemalboy01 válasza stranger28 (#17743) üzenetére


kemalboy01
tag

semmi mást nemcsináltam csak a vga-ba bedugtam egy dvi-hdmi átalakítót és már nem volt szemcsés a kép(ez főleg sötétebb részeknél látszott inkább)Hogyan lehet a dvi bemenet beállításait állítani?Valamien szinten még mindig látszanak ezek a szemcsék de kb 70%-al jobb lett az eset...

Az az érdekes hogy játéknál semmiféle hasonlót nem vettem észre,ott elképesztően gyönyörű....csak videóknál áll fent.... :S

[ Szerkesztve ]

(#17745) stranger28 válasza kemalboy01 (#17744) üzenetére


stranger28
addikt

Úgy értem a külön beállítást, hogy HDMI-nél más profil lehet esetleg. Szóval nem tudod DVI-re külön állítani, csak úgy egyáltalán az egészet. De egyébként CCC-ben a videó fülnél lehet ezt megtenni. De az alapértelmezettel sem kellene, hogy baj legyen. Lejátszó? Valami gagyi .avit nézel? Melletted van a mosógép és az zajosíccsa? :D

De, ha játékoknál nincsen baj, miből gondolod, hogy hibás a kábel? Akkor ott is hibás lenne, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#17746) kemalboy01 válasza stranger28 (#17745) üzenetére


kemalboy01
tag

Mirillis Splash pro-t használok,de youtube-on is hasonló a helyzet amugy 1080p.mkv-kat többnyire

(#17747) vond válasza stranger28 (#17745) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"zajosíccsa" - Ez nagyon ütött... Köszönöm az élményt! ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#17748) stranger28 válasza kemalboy01 (#17746) üzenetére


stranger28
addikt

Az elsőt nem ismerem sajnos, én megpróbálnám valami gyakoribbal. MP Classic, Winamp, ilyenek. De a zajt magát írd már körül, vagy csinálj egy képet. Egyébként, ha le tudod fotózni zajosan számítógéppel, akkor eleve zajos, nem a kábel a ludas. :)

(#17747) vond: Igazán nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#17749) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
Xbox 360-hoz kellene nekem egy monitor,amivel jó minőségben élvezhetően lehetne játszani FullHD-ben.
Lehetőleg minnél olcsóbb legyen,de ne menjen a minőség rovására :) (max. keret 50k)

(#17750) vond válasza Badtor (#17749) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dell U2212HM + egy HDMI»DVI átalakító

Ha tudsz kicsivel 50 fölé is menni, akkor elgondolkodhatsz esetleg az U2312HM-en is, +1,5", jobb input lag, kicsit rosszabb kontraszt, fekete, és magasabb minimum fényerő...

Játékra, meg általános használatra is tökéletes mindkettő... :K

Ilyen kerettel TN+Film panelben ne is gondolkodj! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.