Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) kleinguru válasza stranger28 (#17348) üzenetére


kleinguru
addikt

Gondolom a 2410re gondoltál, ezért is írtam offba:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17352) stranger28 válasza kleinguru (#17351) üzenetére


stranger28
addikt

A 2 monitorra gondoltam, mert akkor középen van a 2 káva. :) Játéknál az pedig nem a legjobb finoman szólva. Akkor már vagy 3 darab vagy, ha mindenképp el akarja költeni, akkor az U2410 szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17353) kleinguru válasza stranger28 (#17352) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17354) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!

Dell u2312hm és a 2412hm között sok külömbség van? Csakmert 20 ropival drágább...Mitől jobb az utóbbi monitor (az 1 colt leszámítva és az 1200p-t) komolyabb színek vannak benne vagy miért több ennyivel??

[ Szerkesztve ]

(#17355) petata válasza kemalboy01 (#17354) üzenetére


petata
őstag

1. hsz-ben bennevan (a végén keresd) :P

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17356) Isual válasza kemalboy01 (#17354) üzenetére


Isual
veterán

első hsz vége, linkek! sok sikert! (az a difi, meg a 16:10-nek van általánosságban sajnos felára...mondhatni)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17357) kemalboy01 válasza Isual (#17356) üzenetére


kemalboy01
tag

Megtaláltam,de nem irják hogy miben külömbözik csak annyit hogy otthoni használatra 2312hm graf,szerkesztéshez a 24-et... :s

(#17358) petata válasza kemalboy01 (#17357) üzenetére


petata
őstag

Akkor talán ez jó lesz.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17359) kemalboy01 válasza petata (#17358) üzenetére


kemalboy01
tag

És mi a helyzet az U2410-el

Megérné rá beruházni,hozzá gyűjteni?

(#17360) kleinguru válasza kemalboy01 (#17359) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem írtad, hogy mire kell a monitor...
Csak mert ettől nagyban függ a kérdésedre a válasz.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17361) Isual válasza kleinguru (#17360) üzenetére


Isual
veterán

"Egyébként főként gémelésre lenne..." - felesleges az U2410 (kiv csakúgy alapon)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17362) El Kebir válasza Isual (#17361) üzenetére


El Kebir
őstag

igaz, hogy pont játékra nem olyan ideális, mint az e-ips dell-ek, de azért általános képminősége jobb azoknál (nem csak a wcg és a precízebb színszámítás miatt)...
csatlakozók arzenálja és azok kezelése első osztályú (pl lehidaltam, mikor a 300k Ft-os bolti áru w2420r nem volt képes egyszerre kettő(!) nyamvadt bemenetet kezelni...)
széles tartományban fogadja a legkülönbfélébb képjelformákat (a faroudja chip majd megdolgozza)
osd-ben extra funkciók; "pip" , nem natív felbontás és képarányok tökéletes kezelés (az e-ips dellekből kimaradt néhány mód)

csak azért írtam, mert mindig az jön le itt a fórumban,
hogy wcg-> úgyse használod ki -> felesleges

...pedig nem csak a színtere nagyobb (ami mellesleg nekem még kifejezeten tetszik is :) )... ahogy fent részleteztem.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#17363) rambustibi válasza El Kebir (#17362) üzenetére


rambustibi
őstag

Érdekes, mert a TN paneles LCD és LED monitorjaimban van pip funkció (70-80 ezres árkategória)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17364) El Kebir válasza rambustibi (#17363) üzenetére


El Kebir
őstag

hagyjuk... inkább újra betettem egy régebbi aláírásomat...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#17365) Isual válasza El Kebir (#17362) üzenetére


Isual
veterán

igazad van, így teljes a történet :K
egyetlen negatívum talán a 2412-höz képest kevésbé jól leszabályozható fényerő (+ vmivel alacsonyabb kontraszt), de ezen kívül minden aspektusból jobb kijelző. kérdés, hogy "főként gémelni" megéri-e a dupla árat...
(ezen még énis elgonodlkoznék annak ellenére hogy nemnagyon szeretem a LED-es monitorokat :D)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17366) kleinguru válasza Isual (#17361) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt meg hol?:D

Direkt visszaolvastam és nem találtam:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17367) Isual válasza kleinguru (#17366) üzenetére


Isual
veterán

első topicos hsz-e végén ;)
(attól még változhatott a felhasználási terület, de ennyit lehet biztosan tudni :) )

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17368) petata válasza rambustibi (#17363) üzenetére


petata
őstag

LCD és LED?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17369) Lewzke válasza kemalboy01 (#17357) üzenetére


Lewzke
őstag

2312hm jobb választás játékra, a képarány, a 72Hz és kisebb input lag miatt. (az utóbbit lehet elmérték de a többi elég indok hozzá)

(#17370) petata válasza Lewzke (#17369) üzenetére


petata
őstag

Ez mind szép és jó, meg tényleg így van, de attól még az U2412M is tökéletesen alkalmas reája :P
(Ezért van az, hogyha megvan az a bizonyos keret, akkor az U2412M ajánlható inkább, mivel játékra tökéletes, viszont a "színmegjelenítése" az U2312 felett van [jóval].. egyedül filmezésnél jön nagyobb előnye a 2312-nek, mert ott sokat számítanak az egész fps-ek.)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17371) kleinguru válasza Isual (#17367) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt értem, de nem biztos, hogy mindenki játszik:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17372) Isual válasza kleinguru (#17371) üzenetére


Isual
veterán

Nem is mindenkinek írtam azt, hogy felesleges az U2410 - viszont főként játékra talán de...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17373) Lewzke válasza petata (#17370) üzenetére


Lewzke
őstag

Elhiszem, hogy az U2412 is alkalmas játékra de nem csak a filmlejátszásnál jön jól a 72Hz, gyors játékokban is érezhetően jobb mint a 60Hz (BF2,BF: BC2, CS 1.6, CS:S stb.) . Felhasználás kérdése, hogy melyiket választjuk.

[ Szerkesztve ]

(#17374) veze válasza Lewzke (#17373) üzenetére


veze
őstag

Máskor meg azt lehet olvasni hogy NEM érezhetöen jobb max a számok meg tesztekben kimutatható a különbség amit a szem már ugyse érzékel, és a 2412 is ugyanolyan jó, ha elébe ül az ember.
szval embere válogatja hogy igazodik el ebben, meg mit hisz belelátni ...

(#17375) petata válasza Lewzke (#17373) üzenetére


petata
őstag

En semmi kulonbseget nem ereztem 75 to 60 to 72/75 valtasoknal, de nyilvan szubjektiv a dolog... van akinek kevesbe tunik fel, van akinek jobban... :K

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17376) rambustibi válasza petata (#17368) üzenetére


rambustibi
őstag

Igen, a VE276 az LCD, a VE278 pedig LED.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17377) petata válasza rambustibi (#17376) üzenetére


petata
őstag

Ez még mindig fokozottan igaz: "Szakmailag nulla vagyok"
A LED egy háttérvilágitás, de ez is LCD.. inkább így helyes: a VE276 az CCFL, a VE278 pedig LED.

"a specifikációkból vettem az adatokat."
hát igen, látszik is ezen az LCD-s, LED-es dolgon.. :U

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17378) rambustibi válasza petata (#17377) üzenetére


rambustibi
őstag

A LED-es LCD-k úgy működnek, mint a CCFL háttérvilágítással szereltek, és maga az LCD panel a háttérfény áthaladó mennyiségét szabályozza.
A különbség annyi, hogy a LED LCD-ben fénycső helyett LED-ek világítanak.
Lehet rosszul tudom.. :F

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17379) petata válasza rambustibi (#17378) üzenetére


petata
őstag

Ezt nem értettem teljesen, de azthiszem jófelé kapirgálsz :D

Az viszont továbbra is helytelen/rosszul megfogalmazott, hogy LCD vs. LED..

Amúgy nem tudom, hogy te vagy a cikkíró, vagy a hsz-edet innen copyztad, kicsit átformázva.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17380) Teaway válasza rambustibi (#17378) üzenetére


Teaway
veterán

"a LED LCD-ben fénycső helyett LED-ek világítanak"

Ez igaz.

Nincs itthon csokid??

(#17381) petata válasza Teaway (#17380) üzenetére


petata
őstag

Ja, csak az a gáz, hogy ezt a cikkből másolta ki :DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17382) petata


petata
őstag

Hazro HZ30Wie teszt.
(sztem az ár/érték aránya nem éppen a legjobb.. amúgysem hiszem, hogy kapható lesz itthon)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17383) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Egy kis koreai "szuper"-IPS áttekintés. A legjobb móka az egészben, hogy megrendeled ebay, aztán valaki küld neked egy valamilyen ilyesmi monitort. Csupa öröm :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17384) stranger28 válasza Nyugdíjas (#17383) üzenetére


stranger28
addikt

Nagyon hajaz a Samsungra. Bár kínaiknál nem meglepő a másolat. Ezen felül azt nem értem, hogy miért hangsúlyozzák ki a tükör mivoltát. De tudja a 100Hz-et. :D

(#17385) Nyugdíjas válasza stranger28 (#17384) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Koreaiak. De talán ez mindegy is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17386) stranger28 válasza Nyugdíjas (#17385) üzenetére


stranger28
addikt

Nálam egyre megy, de valóban. :)

(#17387) Pista0001


Pista0001
addikt

Üdv szakik!

200-250 € körül van valami különösen ajánlott monitor?
Követelmények:
- VA/IPS paneles
- legalább 1200 soros
- állítható állványzat

A másik kérdésem hogy mi a legolcsóbb Európában is elérhető 1440 soros monitor? Hátha megéri gyűjteni még egy kicsit :)

Előre is köszi! Pista

(#17388) petata válasza Pista0001 (#17387) üzenetére


petata
őstag

Szia!

Egyértelműen Dell U2412M :K
A legolcsóbb (minőségi) 1440p monitor a Dell U2711, de az jóval drágább.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#17389) Pista0001 válasza petata (#17388) üzenetére


Pista0001
addikt

280 € a legolcsóbb amit találtam itt (Franciaország). Esetleg mik a "simán" ajánlott alternatívák? Inkább a 200 €-hoz közelítőek érdekelnének. A Dell adott méreten belül a legolcsóbb? A állítható állványt hajlandó vagyok beáldozni. :U

Esetleg mik a kevésbé "minőségi" 1440-esek? A bőven 600 € feletti ár valóban jóval több mint amit ilyesmire szánok.

[ Szerkesztve ]

(#17390) Pista0001 válasza Pista0001 (#17389) üzenetére


Pista0001
addikt

Azért az durva hogy jelenleg a 24 colos Dell majdhogynem Magyarországon a legolcsóbb. Az Amazonnál Amerikában akciós 186 $ (vagy valami ilyesmi), a német Amazonnál 260 €, Franciaországban nem elérhető. Van egy Redcoon nevű több országban működő cég, Fr.o.-ban itt a legolcsóbb, 280 €, a német boltban 250 €, de ugye még ezek is az Ipon ára (kb 237 €) felett vannak.

(#17391) Nyugdíjas válasza Pista0001 (#17390) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Furcsa, és szokatlan,de köztudott tény egy ideje. Köszönetet elfogadok :DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17392) Pista0001 válasza Nyugdíjas (#17391) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem vásároltam mostanában szám.tech. alkatrészt/perifériát, külföldi árakban meg amúgy sem voltam képben, úgyhogy alaposan meglepődtem.

(#17393) Gege94


Gege94
tag

Lenne egy kérdésem, hogy amit a supermarketbe árulnak 40collos TV-k 150ért azok milyen panelosok? Nem tervezem egy ilyen vételét csak érdekel, mert lent is van egy ilyen hasonló Trévénk. (Philips és 32 collos LED)

(#17394) Chosen válasza Gege94 (#17393) üzenetére


Chosen
addikt

Ha Philips, akkor valószínűleg LG, persze pontos típus nem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#17395) baliii


baliii
senior tag

Sziasztok!
TV-t szeretnék venni, amit monitornak is használnék. Jelenleg egy samsung t190-em van monitornak, és egy 22"-os LG lcdtv-monitor tvnek és 2. monitornak. Ezt a kombót szeretném lecserélni egy darab nagyobbra, egy forgatható-állítható fali tartóval megtámogatva. TV-ként 2-max 2,5m-ről nézném, viszont monitorként kb 1 méterről, de inkább kevesebb. 26-32"-ig gondolkoztam, TV-ként a 32" lenne egyértelműen a választásom, de monitorként félek, hogy olyan közelről túl nagy lenne és kifolyna aszemem. FullHD felbontásban, és LED-es háttérvilágításban gondolkodtam. Mi a véleményetek, szerintetek is nagyon közeli lenne a 32"-os méret egy monitornak?
ELőre is kössz!

(#17396) kleinguru válasza baliii (#17395) üzenetére


kleinguru
addikt

Unokaöcsémnek is egy 32-es monitora van ami ugye tv:)
Teljesen vállalható ~1m távolságból, szokni kell egy picit, de jó:DD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17397) eight válasza Nyugdíjas (#17383) üzenetére


eight
senior tag

hehe:) azért elég sokat elmond a tft-centrálos emberről hogy ebből él, és mégis csak most esett le neki a tantusz amikor szinte minden játékos erről beszél már hónapok óta. Ráadásul még arra sem vette fáradságot hogy utánna járjon, mert akkor tudná hogy csak a B2-es Q270-est szabad rendelni, mert csak az tudja a 100Hz-et, és ha nem azt kapsz akkor azonnal vissza kel küldeni a francba.

Én egyébként láttam egy azonos panellal szerelt Apple 27"-es Cinemát (ami 250ezer körül mocorog), és egy olyasmi cucc 80ezer alatt vitathatatlanul jó ár/érték arányt képvisel, még akkor is ha nagyon fapados a kérdéses monitor. (LG IPS panel, 2560 x 1440, 6ms, 100Hz, 1000:1, 350 cd/m2, 178/178)

Nekem ezzel az egészel csak az igazából a bajom, hogy én szeretem azoknak adni a kevéske pénzemet akik között élek, szóval inkább maradok nálad;) Persze azért őszintén bevallom hogy nagyon jó lenne egy olyan minőségű és akkora képet nézni:(((

(#17398) Nyugdíjas válasza eight (#17397) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A nagyon bizonytalan, vagy méginkább nemlétező support miatt van nekem csak ezekkel egy kis averzióm...

"hehe azért elég sokat elmond a tft-centrálos emberről hogy ebből él, és mégis csak most esett le neki a tantusz amikor szinte minden játékos erről beszél már hónapok óta."

Lehet volt más dolga. Vagy csak nem játékos ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17399) eight válasza Nyugdíjas (#17398) üzenetére


eight
senior tag

"A nagyon bizonytalan, vagy méginkább nemlétező support miatt van nekem csak ezekkel egy kis averzióm..."

Hát igen, nem véletlen hogy ripsz-ropsz premium kategóriás ársávba kerül amint megérkezik Hazro-ként az EU-ba (ráadásul azt már a Hazro elektronika meg is "nyomorítja" egy kis inputlag-gal).

"Lehet volt más dolga. Vagy csak nem játékos ;]"

Ebben eltér a véleményünk. Egy orvos is felír gyógyszereket olyan betegségekre, amit maga soha nem élt át személyesen, viszont olyat nem fog kezelni amihez nem ért.
Szerintem fontos (lenne) hogy valaki naprakészen képben legyen és értsen ahhoz amit csinál. Vagy ha nem ért, akkor ne is mondja meg másoknak abban a témában hogy mi van.:K

(#17400) Nyugdíjas válasza eight (#17399) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem fontos (lenne) hogy valaki naprakészen képben legyen és értsen ahhoz amit csinál. Vagy ha nem ért, akkor ne is mondja meg másoknak abban a témában hogy mi van
Pédául én?:D Legalább nyugtod lesz ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.