Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) schawo válasza Isual (#13899) üzenetére


schawo
titán

Igen, a vájtszemű egy vicceskedő kifejezés akart lenni, egy tökéletes képzavar. :)

Tehát akkor egy gyakorlott szem meg tudja egymástól különböztetni a kalibrálás után színhelyes és a gyárilag színhelyes monitort?

Továbbá látszik-e különbség a kalibrálás során nagy eltéréseket produkáló ("agyonkalibált"), és az éppen csak kicsit módosított értékeket használó monitor között?

(#13900) echterion Monitorguru és Oázis Computer.

(#13902) stranger28 Ugyanarról beszélünk? Kalibrálás után is még ilyen eltéréseket csinál egy monitor?

Én inkább darabosságot, aliasingot, kontrasztveszést tudtam elképzelni, mint a kalibrálás látható káros jelenségét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13902) stranger28 válasza schawo (#13901) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem simán ki lehet szúrni. Valami kívánja, hogy szürke legyen például, erre kicsit pirosas/kékeszöldes helyette. De, hogy a pázsit nem olyan zöld, mint kéne, azt már nehezen.

(#13900) echterion: Oázisban most akciós a kalibrálás.

(#13904) schawo: Nofene. :)

[ Szerkesztve ]

(#13903) echterion válasza schawo (#13901) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, megnézem őket. :R

**********

(#13904) schawo válasza stranger28 (#13902) üzenetére


schawo
titán

Ugyanarról beszélünk? Kalibrálás után is még ilyen eltéréseket csinál egy monitor?

Én inkább darabosságot, aliasingot, kontrasztveszést tudtam elképzelni, mint a kalibrálás látható káros jelét.

szerk: Mindkettőben akciós :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13905) stranger28 válasza schawo (#13904) üzenetére


stranger28
addikt

Tehát akkor egy gyakorlott szem meg tudja egymástól különböztetni a kalibrálás után színhelyes és a gyárilag színhelyes monitort?

Ezt kérdezted, erre írtam, hogy szerintem meg lehet a gyári állapottól különböztetni a felárasat. És nem kell hozzá betmennek se lenni.

[ Szerkesztve ]

(#13906) schawo válasza stranger28 (#13905) üzenetére


schawo
titán

Húú, akkor szerintem nem ugyanarról beszélünk. Én nem azt kérdezem, hogy van-e különbség egy gyárilag nem színhelyes monitor képe, és ugyanannak a monitornak a kalibrált képe között, hanem hogy
"egy gyakorlott szem meg tudja egymástól különböztetni a kalibrálás után színhelyes és a gyárilag színhelyes monitort?"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13907) stranger28 válasza schawo (#13906) üzenetére


stranger28
addikt

Dede. A gyárilag színhelyes, az a gyári állapot. És pont arról van szó, hogy nem teljesen színhelyes a monitor gyárilag, de úgy sem rossz. Szóval nem nagyon van olyan, hogy gyárilag színhelyes. Ezért írtam, hogy a gyárihoz képest lehet látni. Érted?

[ Szerkesztve ]

(#13908) schawo válasza stranger28 (#13907) üzenetére


schawo
titán

Jó, mint említettem, én nem erről beszélek :) Az tiszta sor, hogy ez látszik :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13909) Isual válasza schawo (#13906) üzenetére


Isual
veterán

ó erre még egyszerűbb a válasz... nincs gyárialag annyira színhelyes monitor, mint kalibrálás után. sőt, ha azt tekintjük színhelyesnek, aminek az átlagos dE értéke 2 alatt van (a szem elméletileg ez alatt már nagyon nem lát különbséget), akkor úgy amblokk nincs gyárilag színhelyes monitor... pl a Dell az U2410-et, U2711-et U3011-et "bekalibrálja" AdobeRGB és sRGB-módokra (zárójelbe azt garantálják, hogy az átl. dE 5 alatt van, és ilyen 3 körüli eredményt mértek tesztekben). szóval ennyit a gyárilag színhelyesség színhelyességéről (szép mi? :D) Hozzá kell tenni, hogy azért vannak üdítő kivételek, amik gyárilag 2 körüli vagy minimálisan az alatti dE értékkel jönnek ki, de kalibrálás után ott is lenne látható különbség mivel csak az átlag van 2 alatt, bizony színek bőven dE2 felett lehetnek és kalibráció után ezek korrigálódnak és ezt észre lehet majd venni... hú kicsit belebonyolódtam, érthető volt ez? :F

ja és erről beszéltél?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13910) schawo válasza Isual (#13909) üzenetére


schawo
titán

Persze, érthető, de, nem is erről beszéltem. Az triviális, hogy ilyenkor van különbség. Viszont ha nincs gyárilag színhelyes monitor (semennyi pénzért???), akkor a kérdésem második fele aktuálisabb inkább:

"látszik-e különbség a kalibrálás során nagy eltéréseket produkáló ("agyonkalibált"), és az éppen csak kicsit módosított értékeket használó monitor között"
Magyarul:
Kalibrálás után látszik-e különbség két monitor között, ha az egyik gyárilag 2dE átlagos eltérést mutat, míg a másik mondjuk 6dE-t, és kalibrálás után mindkettő 0,3dE-t?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13911) Isual válasza schawo (#13910) üzenetére


Isual
veterán

pont ezt a felét nem értettem :D
egyébként mi a búbanatot akarna ez (~"egy gyakorlott szem meg tudja egymástól különböztetni a kalibrálás után színhelyes és a gyárilag színhelyes monitort?") jelenteni akkor? Ez mostmár nagyon bsza az oldalam...

Ha arra gondolsz, hogy két eltérő mértékben színhelytelen montort kalibrálunk ugyanolyan színhelyesre (mondjuk max dE mindket esetben 1.5 alatt lesz kalibráció után), akkor nincs különbség a két kalibrált monitor képe között. Elvileg. (Tételezzünk fel két ugyanolyan típusú, de eltérő mértékben színhelyes monitort ugyebár.)

"Kalibrálás után látszik-e különbség két monitor között, ha az egyik gyárilag 2dE átlagos eltérést mutat, míg a másik mondjuk 6dE-t, és kalibrálás után mindkettő 0,3dE-t?" Ha a max dE értékeknél egyiknél sem marad kiugróan magas (2 feletti), akkor nem.
Első kérdést is helyretennénk, tényleg eléggé zavar :D

(ja úgy az egész elé részemről odatenném, hogy Elméletileg :U )

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13912) kurtz


kurtz
aktív tag

nah megjött a monitor [dell u2312hm]
-a driver cdről telepíteném a PowerNap-ot erre közli h:
An errir icczrred whuke unstakkung systen cinoinents fir oiwernao, Setup cannot continue until all system components have been succesfully installed
majd alatta 1 datails/close gomb.
ez mi ez? vmenyit konyítok az angolhoz de ink nem bíznám arra az angoltudásra ezt [ kalibrálva jött a monitor erre vonatkozna a szöveg? mert nem lenne jó ha visszaállítaná alapra.]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#13913) schawo válasza Isual (#13911) üzenetére


schawo
titán

Első kérdés:
Azt jelentené, hogy ha van-e egy gyárilag optimális - tegyük fel 0,3dE átlagos eltérésű monitor (Amiről mondtad, hogy nem létezik, én meg visszakérdeztem, hogy egyáltalán nem? Semmi pénzért?) és egy gyárilag 6dE, de kalibrálás után 0,3dE eltérésű monitroban. De amúgy nyilván van, hiszen nyilván jobb a képe, de nem ezért, hanem mert minden másban is jobb. Tehát az összehasonlítás érdektelen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13914) Isual válasza schawo (#13913) üzenetére


Isual
veterán

Úgy van ahogy mondod. Ha van is (0.3-as kétlem, de olyan lehet van [valami spéci EiZO, NEC, LaCie..stb] aminek mind az átlagos, mind a maximális dE-je 2 alatt van) gyárilag ilyen monitor, azt nem tudod összehasonlítani egy ugyanilyen, de nem színhelyes monitorral (mivel gyárilag ezek után az is az lenne), mással meg nincs értelme. De teoretikusan mondjuk, hogy van két monitor, azonos típus, panel, háttérvilágítás, elektronika..stb. Az egyik avg. dE0.3, max1.1, a másik avg. dE6, max9. És, ha ez utóbbit bekalibráljuk és ennek eredményeként avg. dE0.5, max dE1.3-at kapunk, akkor elméletileg Nem kéne különbséget látni a két megjelenítő képe között.

Na ezzel kaptál-e választ vagy megint másról kezdtem el hablatyolni?

(a második kérdésre akkor megkaptad a választ, ugye?)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13915) schawo válasza Isual (#13914) üzenetére


schawo
titán

Oké, köszi. Erre kérdeztem.
Tehát akkor az eredeti mondatomhoz visszatérve a vájtszeműek sem látják a kalibrálás káros hatását. Éppen ezért érdemes kalibráltatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13916) Isual válasza schawo (#13915) üzenetére


Isual
veterán

Te kikészítesz engem. :D Milyen káros hatást gondolsz te itt?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13917) schawo válasza Isual (#13916) üzenetére


schawo
titán

Azt hiszem túl messzire megyünk, hagyjuk :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13918) Yany válasza schawo (#13849) üzenetére


Yany
addikt

Vagy ha a pénz a korlát, érdemes még ezen a fronton is körbeszaglásznod: [Samsung UE32D5500]
PC bemeneten egészen jó az input lag és a bluray-élmény valagát is fényesebbre... vele. Arról nem beszélve, hogy a TN+Filmes 27-es csodákhoz képest pöppet nem kicsit jobb a képe.

...jaaa és a +5"-ról, meg az USB-s médialejátszásról még nem is beszéltem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13919) schawo válasza Yany (#13918) üzenetére


schawo
titán

Uhh, ez durva volt. Tévét monitorként felhasználni abszolút balgaság, különösen ezt a típust. Inkább egy TN paneles monitort, mint ezt, de nagyon leginkább egyiket sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13920) Isual válasza Yany (#13918) üzenetére


Isual
veterán

ezt meg sem hallottuk :)

@schawo: "Szóval lehet az 27"-os, csak nem ezek. Pl Dell U2711H" a szokás hatalma, mi ? :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13921) Füleske válasza schawo (#13919) üzenetére


Füleske
addikt

Az ok hogy ez a típus pl. nem jó , de miért is nem lehet jó egy tv monitornak ? Ha pl. ugyanolyan ips panel van benne ? Én is ezen gondolkodok most. A nagy betűk is jól jönnének mivel nem túl jó a szemem.

(#13922) Isual válasza Füleske (#13921) üzenetére


Isual
veterán

Minden bizonnyal lag terén nem a legerősebbek, illetve én, amikor LCD-n ténykedtem nekem valahogy nem jött át az a minőség, mint egy monitoron. Képélesség, színek (kalibrálhatóságról ne is beszéljünk), gyorsaság stb. Kb a nagy betűkön kívül semmi értelmét nem látom, a legtöbb nem PC-s használatra van optimalizálva, bár vannak, amelyek az átlagosnál alkalmasabbak lehetnek arra is. Én így gondolom. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13923) echterion


echterion
nagyúr

Egy kérdésem van még: mennyire valószínű, hogy pixelhibás lehet egy ilyen IPS paneles, 23"-os Dell moncsi? Van erről valahol valami tapasztalat? Vagy ez annyira kicsi, hogy nem is érdemes rajta rugózni?

**********

(#13924) Füleske válasza Isual (#13922) üzenetére


Füleske
addikt

A lag engem mondjuk nem érdekel , mivel nem játszom fps - t ( mást is keveset). Milyen lcd - d volt ? Nyomdai munkát sem akarok végezni. A képélesség miben nyilvánult meg ? Mert ha hdmi - n kötöd össze és a tv tud 1:1 - ben megjeleníteni , akkor milyen homályosság lehetséges ?

[ Szerkesztve ]

(#13925) Isual válasza Füleske (#13924) üzenetére


Isual
veterán

Jóégtudja milyen... IPS Pana, annyira nem volt nagy szám, már nincs is meg. Nekem monitor után nem volt élvezet azzal akármit is csinálni, nem volt vészes, de nem volt annyira éles, olcsó HDMI kábellel kötöttem össze. Monitorhoz képest nekem nem tetszett, ennyi az egész. LCD-s topicban szerintem kompetensebben/ek ezt jobban körül tudják neked írni, nekem ez rövidke ideig tartott, nem hiszem, hogy a véleményem ilyen szempontból reprezentatív lenne.

(#13923) echterion: Kérj pixelgarit, most akciós, akadnak pixelhibásak, TFT-LCD-ből van ez is, így a biztos! ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13926) echterion válasza Isual (#13925) üzenetére


echterion
nagyúr

Iponból akartam rendelni, de ott nincs pixelgari. Akkor anélkül nagyon rizikós a vásárlás?

**********

(#13927) El Kebir válasza echterion (#13926) üzenetére


El Kebir
őstag

a Dell a teljes garanciaidőben cseréli a fényes subpixelhibát, a sötét subpixelhiba meg gyakorlatilag nem is látszik. Nem olyan rossz ez az garancia se.

szerk.: jaj, nem mindegyik szériánál, de az itt általában ajánlott különböző típusú "ultrasharp"-oknál igaz ez.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#13928) Isual válasza echterion (#13926) üzenetére


Isual
veterán

És miért is akarod a híresnevezetes iPonból rendelni? :U ... Oázis, monitorguru

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13930) echterion válasza Isual (#13929) üzenetére


echterion
nagyúr

Mert most nem áll rendelkezésemre 55ezer kp-ban.

**********

(#13931) Isual válasza echterion (#13930) üzenetére


Isual
veterán

így akkor El Kebir gondolatmenetével kell, hogy azonosulj és ha szerencséd lesz nem kapsz pixeleset...term. erre van a nagyobb esély (ezzel majd le tudod ellenőrizni, a subpixelhibákat is :K )

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13932) echterion válasza Isual (#13931) üzenetére


echterion
nagyúr

Á, ahhoz túl sokba kerül. Csak már kicsit beleéltem magam, így nehéz szívvel, de lemondom a rendelést. Majd januárban vagy februárban megveszem, a karácsonyi hajrá után jobban fogok állni anyagilag. Vagy veszek fel bérelőleget, majd meglátom.
Köszönöm a tanácsokat mindenkinek. :R

**********

(#13933) razRR


razRR
csendes tag

Hello all! :)

Van egy BenQ 19"-os 1440x900-as LCD monitorom,és egy LG Studioworks 900B 19"-os 1600x1200-as monitorom(bírja a 1920x1440-et is.) az lenne a kérdésem,hogy melyik a jobb( Sapphire HD 6670 1GB ddr5-höz kellene majd)??? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#13934) Horvi


Horvi
őstag

Hali!

Ma végre elhoztam a boltból az U2412m monitoromat. Itthon aztán összeszereltem és gondoltam felrakom a drivert amit adtak cd-n. Hát a dvd olvasóm nem megadta magát? :( Próbáltam a dell oldalán keresni a drivert de ott meg vagy azt írta hogy ehhez a termékhez nincs driver vagy azt hogy a fájl nem létezik. Akinek ilyen monitora van az megtenné hogy elküldi mailben vagy belinkeli valahova a drivert ami a hivatalos cd-n van? Előre is köszi.

Hello darkness, my old friend...

(#13935) stranger28 válasza Horvi (#13934) üzenetére


stranger28
addikt

Nincs értelme feltenni szvsz, pláne ha kalibrálva vetted. Win7 felismeri magától.

(#13936) Horvi válasza stranger28 (#13935) üzenetére


Horvi
őstag

Hát nekem csak PnP képernyőnek ismeri fel.

Hello darkness, my old friend...

(#13937) stranger28 válasza Horvi (#13936) üzenetére


stranger28
addikt

Képernyőfelbontásnál felismeri, az a lényeg. Eszközkezelőben, illetve a színkezelésnél nekem is PnP, de ez nem gond.

(#13938) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

sziasztok! kinéztem egy monitort. konkrétan ezt. monitor a márkát kérem nem fikázni mert nálunk kevésbé ismert viszont kint jó. Nos a paraméterei alapján kérem a véleményt. nem a márka alapján. köszönöm előre is!

(#13939) kicsiultra válasza stranger28 (#13935) üzenetére


kicsiultra
tag

főleg akkor kell a driver ha kalibrálva vette, de a többi felesleges a cd-n (nekem csak driverrel ment a beállítás) kalibrálás

[ Szerkesztve ]

Kávé?

(#13940) Horvi válasza kicsiultra (#13939) üzenetére


Horvi
őstag

Kalibrálva vettem a monitort. Úgyhogy akkor mégiscsak kéne az a driver ha esetleg vki el tudná küldeni megköszönném.

Hello darkness, my old friend...

(#13942) vond válasza Horvi (#13940) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Google u2412m display driver második találat... :)
A hivatalos Dell fórumról...

INF file (driver)
(jobb egérgomb » cél/link/hivatkozás mentése...)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#13943) razRR válasza razRR (#13933) üzenetére


razRR
csendes tag

ja az még lemaradt,hogy az LG CRT monitor... tehát CRT (1920x1440) vs LCD (1440x900)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#13944) Horvi válasza vond (#13942) üzenetére


Horvi
őstag

Köszike. :R

Hello darkness, my old friend...

(#13945) mosquetoo


mosquetoo
tag

[link]

Erre én is kíváncsi lennék elég szimpatikus az ára . :)

(#13946) petata válasza mosquetoo (#13945) üzenetére


petata
őstag

Semmi extra. 21.5"-os TN, HDMI és DVI csatival... Kicsit többért lehetne kapni nagyon közkedvelt (és jó) Benq monitorokat, ami ugyanez, csak nincs HDMI...ez meg ugye nem fontos, kivéve annak, aki két gép/konzol képét szeretné megjeleníteni digitális úton. Ennyi :U

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#13947) stranger28 válasza kicsiultra (#13939) üzenetére


stranger28
addikt

Nem kell hozzá, amit linkeltél abban is benne van..

(#13948) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Ma át is vettem a U2412M monitorom. Tényleg le a kapalappal, nem semmi a képe, és még nem kaptam meg e-mailben az ICC-t eszméletlen!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#13949) stranger28 válasza Mustármag (#13948) üzenetére


stranger28
addikt

Na, még egy boldog Dell tulaj. Grat a jó vételhez. :)

(#13950) Yany válasza Isual (#13920) üzenetére


Yany
addikt

Isual, schawo, nem teljesen értem az aggályaitokat. Alapesetben én sem ajánlanám, de azokra a területekre, amikről beszélt, pont passzol az anjálott cucc. Ráadásul az input lag-ot is kár idekeverni. Saját szememmel láttam működni, és tesztekben is megerősítik, hogy megfelelő bemeneten kiiktatható a TV input lag-ot okozó feature-jeinek java, miközben képminősége (ezt továbbra is ERŐSEN fenntartom) összetéveszthetetlenül jobb egy tn+filmes monitornál. Mindezek mellett (és még1x, figyelembevéve az igényeit: bluray, játék) egy elég durva képátlót is kap.

Szerintem ebben a kontextusban kár előrángatni a szinte már agyba égett "fujjj! tv-t monitor helyett?!" elvet. Pusztán arra érdemes felhívni a figyelmét, hogy más területeken viszont előfordulhat, hogy hátrányban lesz a monitorokkal szemben, mint pl. irodai alkalmazások esetén, vagy egyéb számítógépes munkák során, illetve az is fontos, hogy ne olyan közel üljön, mint egy monitor esetén tenné, mert a fényereje és egyéb paraméterei sem arra vannak kalibrálva.

Ha ezekkel tisztában van, akkor szíve joga dönteni és meggyőződésem, hogy így jól fog dönteni, akármerre is billen a mérleg. De ez a "tv-t ne, mer' ne" inkább destruktív, mint konstruktív. Egyébként, ha meg nem láttam volna BFBC2-t, GTL-t és MKV-t futni pontosan egy ilyen TV 40"-os változatán, akkor én sem ajánlanám. De láttam... :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.