Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) meroly válasza bul07 (#47348) üzenetére


meroly
veterán

Én ilyen nevenincset nem vennék.

Impossible is nothing

(#47352) bul07 válasza quailstorm (#47350) üzenetére


bul07
nagyúr

A mostani olcsó Samsungának se sokkal jobb a kijelzője , az se volt több újonnan 9000Ft-nál

Azért a készenléti idő brutálisan sok Standby Time 360 Hours, már ha tényleg ennyi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47353) H4ncu


H4ncu
újonc

Sziasztok!

Valaki tunda ajánlani 15000 ft körül egy jó kis készüléket?

(#47354) meroly válasza H4ncu (#47353) üzenetére


meroly
veterán

Kicsit bővebben? Lsd összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47355) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Új mobil vásárlásán töröm a fejem, dual sim, qwerty billentyűzet, jó üzemidő lennének a fő paraméterek.

Telefonálás, sms, facebook a fő felhasználási terület. Árban még nem tudom mennyit szánnék rá, elsőre jó lenne valami javaslat hogy merre nézegessek. :P

Let the Zone take me if I am.

(#47356) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Féloff lesz, amit írok, mondjuk a

"hogy járhatunk használt mobil vásárlásával" címet adnám neki, így kapcsolódik a Milyen mobilt vegyek témakörhöz, még ha nem is típus szerint.

Véleményeket kérek az alábbi esetre:

-vásároltam 2013.12 hónapban egy függetlenként hirdetett S Advance-t.
-elvileg, nem volt rá garancia, csak próba, ezt el is fogadtam akkor.
-a készüléket mai nap Voda letiltotta, aminek 2 oka lehet a Voda Ügyf. elmondása szerint:
a, díjfizetés hiánya ; b, lopott volt.

Ezen a ponton, én hajlamos lennék az eladótól az üzlet visszaboltolását kérni.
Eladó(senior tag) azt mondja, Ő is jóhiszeműen vette, függetlenként, meg kell keresni a tulajt.
Számomra, az eladó a tulaj, így hajlok rá, hogy ne legyek túl kedves a továbbiakban, és kezdjem el visszakövetelni a termék árát, hiszen ez a fajta hiba nem következik be, ha valóban független a termék, amit árult.

Mit tennétek? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#47357) Dhampir válasza MrCsiT (#47356) üzenetére


Dhampir
félisten

Ide lehetne írni, amennyiben Hardveraprós ügy.

(#47358) quailstorm válasza MrCsiT (#47356) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én arra görgetném vissza akitől vetted. Elvégre is őt ismered, még az is lehet hogy kamuzik bár ez nem biztos.
Aztán majd ha érdeke akkor ő intézkedik magának. Azt semmiképp se csináld hogy elkéred az adatait akitől "vette".

(#47359) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Üdv egy Galaxy Minit szeretnék lecserélni S5570
Két versenyző van árban körülbelül egy szinten mindkettő használt!
Xperia Tipo
Galaxy Y S5360

Melyiket lenne érdemesebb megvenni?

(#47360) quailstorm válasza BénaNyurga (#47359) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A galaxy y negyedét se éri erőben mint az S5570 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meg ne vedd azt a kalap fost. Azon kívül hogy felmérgel semmire se jó.

Tipo az jó. Másig generációs hardver, 4.0.4-es droid, 3-mas kernel. Halad, frissebb 3-4x erősebb és olyan utasításarchitektúrát használ amire appok is vannak. ARMv6-ra ilyen myscript calcot se lehet már telepíteni...

Egyébként ide: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47361) galaxys80 válasza tojas007 (#47343) üzenetére


galaxys80
veterán

Feleségemnek S3 mini -je van. Nagyon meg van vele elégedve. Jó kis telefon.
Egész jó a kamerája, 8 gb belső tárhely is elég alapdolgokra

[ Szerkesztve ]

(#47362) BénaNyurga válasza quailstorm (#47360) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Köszönöm az útbaigazítást!! Ott is feltettem a kérdést mert bővült a választék

(#47363) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Fateromnak kéne egy klasszikus (nyomógombos) Nokia mobil ÚJONNAN.
Lényeg:

-hagyományos Nokia menü, egyszerű kezelhetőség.
-legjobb anyagminőség, összeszereltség
-legtöbb "extra"
az utóbbi két pontot, természetesen a márkán belüli, adott kategóriára értem

Szóval melyik most a legjobb klasszik Nokia amit lehet kapni? :)
Előre is köszi a válaszokat!

Független, vagy T-s kellene!

(*)(*)

(#47364) quailstorm válasza Angelotti (#47363) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nokia 301, 515

[ Szerkesztve ]

(#47365) meroly válasza Angelotti (#47363) üzenetére


meroly
veterán

Csatlakozom quailstorm kollegához, Nokia 515 és 301. :K

Impossible is nothing

(#47366) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, apámnak kellene valami normál billentyűs nagyobb kijelzős nem érintős telefon. Symibanos E52 ugrott be nekem, de fontosak volnának a nagy karakterek is a kijelzőn, ami nem éppen symbian platformra vall. Szóval valami tök egyszerű kellene sms-re és telefonálásra, csak lehessen látni jó nagyban h mi van a kijelzőn :)

Lehet használt 15k környékéig.

szerk. a mostani E51-ét már nagyon kicsinyli! "túl aprók a betűk" etc..

[ Szerkesztve ]

(#47367) meroly válasza DeathAdder (#47366) üzenetére


meroly
veterán

Nézd meg a Nokia 225-öt. Nem symbian és 2,4-es kijelző, ennél nagyobb nincs.

Impossible is nothing

(#47368) DeathAdder válasza meroly (#47367) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi, ez nagyon is jónak tűnik :K

Hol lehet itthon ilyen készüléket vásárolni?

(#47369) meroly válasza DeathAdder (#47368) üzenetére


meroly
veterán

Egyelőre még sehol, kicsit várni kell, kb egy hónapja jelent meg, de a 29 eurós árával még a keretbe is belefér.

Impossible is nothing

(#47370) batyesz


batyesz
tag

Sziasztok!
Egy lánynak szeretnék telefont 50 ezer forintig bezárólag.
Köszönöm előre is:)

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#47371) DeathAdder válasza meroly (#47369) üzenetére


DeathAdder
veterán

Oké, akkor erre megéri várni.
Nagyon köszi az infót :R

(#47372) meroly válasza batyesz (#47370) üzenetére


meroly
veterán

Ennél kicsit bővebben? Lsd téma összefoglaló.

(#47371) DeathAdder: nm. ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47373) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! :) Telefoncserén gondolkodom és a készülékválasztáshoz kérném a hozzáértők segítségét! Mivel nem különösebben rajongok a drága, és számomra kihasználatlan tepsifonokért így itt (is) érdeklődnék: ha egy készüléknél leginkább használt funkciók a telefonáláson-, és SMS-ezésen kívül (ami nyilván alap, csak a rendelkezésre álló üzemidő sem mind1) alkalmi navigáció és zenehallgatás ill. ritkán WiFi (vmi netes dologhoz / frissítéshez) akkor milyet ajánlanátok? Fontos még az említett üzemidő, ami átlagos napi használat mellett 4-5 nap kellene egy feltöltéssel ugye (nyilván használat mértékétől függően, ami nem mindig egyforma).

(#47374) oleee


oleee
tag

Sziasztok!

Mobiltelefon vásárlása előtt állok, előző készülékem egy Lumia 720-as volt, nagyon meg voltam vele elégedve, viszont most visszatérnék az Androidhoz.
Ami fontos:
-elfogadható (legalább 1,5 nap!) üzemidő normál használat mellett,
-4,3-4,5 inch környéken, lehetőleg nem TFT kijelző, 720p felbontással,
-lehetőleg KitKat,
-ne akadjon az alap Android, elsődlegesen nem játszanék rajta!

A telefonálás mellett sokat böngésznék rajta, továbbá gyakran forgatok pdf-eket, doksikat, emailezek és a közösségi oldalakon is kivenném a részem. Multimédiás aspektusból fontos, hogy megszólaljon valahogy a zene a rádugott fülesben (ezt az egyet nagyon nem szerettem a 720-asban), a kamerától nem várok túl sokat, de mondjuk képes legyen olvashatóan befotózni egy jegyzetet!

Használtban gondolkodom, tetszenek az Európában nem kapható Motorolák, a Sonytól az SP, esetleg Samu S4 mini is.
Kerülöm a távol-keleti csodákat, valami letisztult készülékben gondolkozom.

Keret: 50E+10%.

Gyanús, hogy nincs ilyen telefon a piacon (vagy ha lenne is, mindenki azzal rohangálna :DD ), de azért bizakodom benne, hogy tudtok valamit ajánlani, ami nagyjából megfelel ezeknek a kritériumoknak! Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#47375) Prevent válasza oleee (#47374) üzenetére


Prevent
aktív tag

Szia!

S4 mini szerintem drága!
Hát az Xperia SP jó választás lehet a 4.6 Inches kijelzőjével. Hardverilag sincs vele probléma...

Azoknak üzennék akik Samsung telefont vásárolnak:
Van 3-4 típus amit senkinek nem ajánlanék!
Samsung Galaxy S DuoS, S DuoS 2, Galaxy Trend illetve Trend +, Galaxy Ace 3 összes verziója, Galaxy Core/Core Plus.
A Samsung a felsorolt készülékekben ugyanazt a TFT megjelenítőt használja. Nagyon élénk színek szép a képe aki megnézte azt mondta gyönyörű. De van egy hibajelensége ami az én szememet piszkosul zavarta!
Én kibontás után mindig leellenőrzöm a kijelzőt és az esetleges pixelhibákat! Első nap minden ok teljesen pixelhiba mentes.
A többi napon előjönnek szépen a pixelhibák.
Kezdődött a Galaxy Core-al. Teljesen sötét helyiség , max fényerő, értesítési sávot lehúztam és megláttam 12 db fehér pixelhibát és azok körűl rengeteg halványabbat. És egyre több lett.
Ezután következett az S DuoS 2 ami természetesen ugyanezt a megjelenítőt kapta. Itt a hibajelenség ugyanaz, csak itt fehér foltok is voltak dögivel. A telefont visszavittem és kicserélték. Valahogy éreztem, hogy pixelhibás lesz és az is volt. Szintén fekete háttér, sötét szoba, max fényerő.(Ha hozzászokik a szem fele akkora fényerőnél is látszottak rendesen)
Kis szünetet tartottam a Galaxysban a csalódások után.
Ezután lehetőségem volt egy teljesen új Galaxy Trend Plus használatára. Amint bekapcsoltam be kellett látnom, hogy ez ua. a kijelző mint az S DuoS2-ben és a Galaxy Core-ban lévő kijelző. Tudtam mire számíthatok, és a számításaim 100%-osan beteljesültek. Első nap kb 25-30 db FIX pixelhiba. Második nap megjelent még 30 Db halványabb. Majdnem elértem a 72 órát mikor nagyobb pixelhibák is jelentkeztek Piros illetve Kék színben. Fele se tréfa visszavittem, meg se nézték már írták a cserepapírt.
Ace 3-ban ugyan ez a kijelző van, félek ennél a típusnál is jelentkezik a probléma.
Annyit tudni kell, hogy mindhárom típust újonnan vásároltam, tokban tartottam őket a kezdetektől és fel is lettek fóliázva. Tényleg amúgy jó kis telefonok, szép élénk a kijelzője de szerintem ez a hátulütője ennek.

Vagy csak én lennék ilyen szerencsétlen, hogy kifogtam 4 hibás darabot a 4-ből?

Akik az alsó kategóriában keresgélnek olcsó Androidos telefont:
- A MM-ban szórás van Galaxy Y-ból. 15-ért adják gyári függetlent 4 Gb Samsung memóriakártyával!
-Beex-et nem ajánlom 19-ért mert csinál olyanokat, hogy nem ébreszt, lefagy és hasonló jellegzetességek!
-Ha valaki kétkártyás mobilt akar de szeretné olcsón megúszni annak az Alcatel 3040D-t ajánlom szintén a MM-ban 19-ért! A telenornál ugyan ez egykártyásban függően kerül 21-be.
-Ha 25-30 ezret költene rá valaki ajánlom az LG L4 II telefont. 3,8 Inches kijelző (IPS) szép színek, kiváló összeszerelés, bár akkor inkább 27-ért egy FÜGGŐ Lumia 520!
-Nokia telefonokat az olcsó kategóriában nem ajánlom. Főleg ezeket az érintős Asha telefonokat. A Nokia X kb ugyanaz mint az 520 csak "androidos" csempékkel + a kijelzője látszatra gyengébb!
-Galaxyból ha valaki azon vacilál melyiket vegye pl Pocket Neo vagy Y akkor az Y-t vegye meg! A Pocket Neo sokszor nem reagál az érintésre(gyári hiba, sok embernél előjött majd kikapcsolás után helyreállt.
-Akai telefonokat se ajánlom a kiállított telefonjuk kijelző üvege mögött porszemek voltak. Meg ugye ha a Samsung TouchWiz főképernyőjét helyezik el a telefondobozra akkor ugye sikeresek nem lehetnek :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#47376) Prevent


Prevent
aktív tag

Még egy kicsi kiegészítés:
- Y210: 3,5 colos kijelző , DE! A fekete inkább világosszürke rajta, bal és jobboldalról erős a fehér bevilágítás én egyszerűen nem bírtam hozzászokni!
- Alcatel POP C7: 2 db is van a családban, azoknak ajánlom akik szeretnének tepsit használni közepesen jó hardverrel! (1 Gb RAM és néhány futó alkalmazás mellett 750 mb fixen szabad). Hátrányai : gyenge szinek, alacsony felbontás - bár ezekhez hamar hozzá lehet szokni !

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#47377) batyesz


batyesz
tag

- Árkategória.
50 ezer forintig
- Használt vagy új
Használt is jó.
- Hol vennéd meg?
Itt az aprón vagy ha új akkor neten valahol.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
Félhosszú
Az éppen best-buy jöhet.
- Mire használnád?
Telefonálás, internetezés, csevegés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mindegy.
- Milyen kialakítású telefont keresel?
Minden jó.

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#47378) Prevent


Prevent
aktív tag

Én személyes véleményem az, hogy elég jó ár/érték aránnyal bír a Motorola Moto G. 45-50-ért már gyakorlatilag újat kapsz. Mindenre elég kb, korrekt hardver, 720p kijelző, nem kell Mindenre nagyítgatnod böngészés közben :) 2070 mAh akksi ami a Moto G hardvere mellett a 720p kijelzőfelbontással maximum fényerő mellett kb 8 óra folyamatos böngészést biztosít.
Hátránya(egyetlen) : Nehezebben beszerezhető mint más típus. De pl itt aprón is van pár Db új vagy csak keveset használt hibátlan!

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#47379) energy4ever


energy4ever
addikt

Telefonalasra kellene valami telefon. Olyat szeretnek ami valamivel kitunik a tobbi kozul. Sony Ericsson parti voltam regebben, de a tobbi markaval sincs bajom. W900i lenne a legjobb, de azt nem kapni. Egy 10-15ezer ftbol jojjon ki.
Nokiat, apple-t nem szeretnek. Gyorsan erjenek el rajta, toltson be hamar a telefonkonyv. Mit tudtok ajanlani? :)

(#47380) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Kellene nekunk egy "nagymama" telefon. Melyiket erdemes megvenni? Semmi extra nem kell, nagy gombok legyenek es egyszeru legyen a kezelese. 80 eves embernek lesz. Arat nem irok, az nem lenyeg, gondolom nem olyan tul dragak ezek a keszulekek.

(#47381) meroly válasza szasanyi (#47373) üzenetére


meroly
veterán

Nekem hirtelen a Nokia E52 ugrott be.
Egyébként a qwerty-sek közül nézz körül.

(#47380) fojtviki Primo by Doro

Impossible is nothing

(#47382) quailstorm válasza energy4ever (#47379) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Samsung G800+szalagkábel kijönne 10k alatt simán. Az feltűnő lenne. Meg nem vacak.

De G810 még jobb lenne, symbianos okosteló.

[ Szerkesztve ]

(#47383) energy4ever válasza quailstorm (#47382) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem tetszenek! :N
W900 ami nekem nagyon tetszik, de nem kapni sehol. W950se lenne rossz, de aztse kapni sehol se.

(#47384) quailstorm válasza energy4ever (#47383) üzenetére


quailstorm
nagyúr

W595

(#47385) energy4ever válasza quailstorm (#47384) üzenetére


energy4ever
addikt

A SE-nek volt ennel nagyobb szettolhatos telefonja? Mert volt nekem egy a W szeriabol, szettolhatos, de en nagyobra emlekszem. Ami megmaradt bennem belole, hogy gyarilag a Lumines nevu jatek telepitve volt rajta.
Bar lehet ezvolt az, de en nagyobbra emlekszem!? :F

(#47386) quailstorm válasza energy4ever (#47385) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem emlékszek lényegesen nagyobbra. W900-at nem láttam még, képről hosszúkás, tán az nagyobb.
Nekem W810, W910, W200, K550, W610, G705, W705 volt eddig. Meg a kezemben K750, W580, W595, S500, K800, G502, V640. Szóval abszolút a másik designoldal.

Nokia N95 8GB nem tetszik véletlen? ;]

[ Szerkesztve ]

(#47387) energy4ever válasza quailstorm (#47386) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem... :N
Esetleg hol tudnek beszerezni W900/W950-es telefont? Telefonos boltokba, elofordulhat, vagy teljesen kizart? 15-20ezer ft lenne ra a keretem.

(#47388) quailstorm válasza energy4ever (#47387) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesen kizárt a boltban. Nincs értéke, max gyűjtőknek. Netet kell túrnod.

(#47389) energy4ever válasza quailstorm (#47388) üzenetére


energy4ever
addikt

Olx, jofogas, vatera, hardverapro vegignezve! :(

(#47390) quailstorm válasza energy4ever (#47389) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor már csak a külföld maradt. Ez van, túl speciális igényeid vannak ;]

(#47391) szasanyi válasza meroly (#47381) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt már néztem, de csak használt van. A qwerty-sek közül alatt mit értesz?

(#47392) energy4ever válasza quailstorm (#47390) üzenetére


energy4ever
addikt

Kornyezo orszagok hirdeto oldalai vegignezve... Amerikabok nem merek hozatni, felek tole nem menne telekomos kartyaval.
Hirdetest raktam fel rola, hogy keresek. Topikjaba irtam, hogy keresek. Majd meg a lejart hirdetesek eladoit kerdezem meg kinek adtak el, hatha akik megvettek meg nem dobtak ki.

(#47393) fojtviki válasza meroly (#47381) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi. Meg is rendeltuk a senior shop-bol. Remelem bevalik.

(#47394) meroly válasza energy4ever (#47392) üzenetére


meroly
veterán

Azt értettem alatta, hogy ha kell a wifi meg gps is, az vagy érintősben van vagy némely qwerty-sben.
Én ezek közül válogatnék: BB Bold 9780, Nokia E6, Nokia E5. De itt a teljes kínálat a wifi-vel, gps-el rendelkező nem érintős telefonokról: [link]

(#47393) fojtviki: nálunk bevált ;)

Impossible is nothing

(#47395) energy4ever válasza meroly (#47394) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezt biztos nekem akartad irni? :F

(#47396) meroly válasza energy4ever (#47395) üzenetére


meroly
veterán

Nem, bocs. A fölötted lévő (#47391) szasanyi hsz-ra.

Impossible is nothing

(#47397) newgamer


newgamer
aktív tag

sziasztok, szeretnék venni egy telefont és ebben kérnék segítséget. Nokia Lumia 520-ra gondoltam elsődlegesen, mert 40e-nél többet nem szeretnék most telefonra költeni. Érdemes lenne ezt a telefont megvenni? Tudnátok hasonló árkategóriába ajánlani Androidos telefont?

(#47398) energy4ever válasza newgamer (#47397) üzenetére


energy4ever
addikt

Faradj at ide! :)

(#47399) Dhampir válasza newgamer (#47397) üzenetére


Dhampir
félisten

Mostanában szaporodnak a kijelzőproblémái, itt olvasható a saját fóruma.

(#47400) flash-


flash-
veterán

sziasztok

barátnőnek keresek megbízható normális androidos alaptelefont 4 Colos képátló alatt, amire azért 10-15 program felmegy, és már a viber sem akasztja meg ,de mondom alaptelefont tehát ne ilyen s3 at vagy advance-t írjatok kérlek.(használt is jáccik)(most mini van neki de az már beakad..)

köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.