Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Anyunak kéne egy új, nyomógombos butatelefon. Gyakorlatilag csak telefonálásra és sms-re használná, legyen normális üzemideje és ne egy csúnya fekete tégla legyen (ha már tégla, legyen mondjuk legalább fehér változata :D ). Egy dolgot nagyon szeretett az előző telójában (Samsung X510), hogy be lehetett állítani, hogy az ébresztő mely napokon ismétlődjön és melyeken ne, így nem kellett azt ki-be kapcsolgatni. Ezeknek megfelelnek-e a következő telók:

Nokia 206
Nokia 301
Nokia 515
Nokia X3-02
Samsung C3355

Más márka és modellek is szóbajöhetnek, én most ezeket néztem pont..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#47302) punky10 válasza koxos:8] (#47300) üzenetére


punky10
addikt

3650-hez hasonló telefon? Szerencsére nem sok van... :) ;] Én pl egyet sem tudok...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#47303) koxos:8] válasza punky10 (#47302) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Talán a 3660 hasonlít rá legjobban. :D
Symbiános telefont árulnak még?

(#47304) quailstorm válasza Wyll (#47301) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S40v6-os telefonom tudja, szal Nokia tuti, de nekem Samsung is. Nézd meg a logoutomban mint írtam az S5350-ről, az hasonlít a kiszemelthez.

(#47303) Guri1885: újat nem hiszem. De amúgy is csak a Belle uccsó szériát kapnád.
Ja várjál, C5, az még van sztem.

[ Szerkesztve ]

(#47305) dfg54


dfg54
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Mobilteló vásárlással kapcsolatban kérdezném, ti mit ajánlanátok az alábbiak alapján:

- 15 ezer lenne a keret, esetleg kicsit több, lehet használt is
- használható kamera (min. 3 MP)
- tűrhető zenelejátszás
- microSD bővíthetőség
- esetleg dualSIM de ez nem feltétel csak jó ha van
- min 3 - 4 nap készenlét átl. haszn. mellett

Megbízható konstrukció, ne kelljen frissítgetni, buherálni csak használni. Előre is köszi a választ!

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#47306) sandorp9 válasza dfg54 (#47305) üzenetére


sandorp9
csendes tag

Nokia 5630 XPressMusic

(#47307) dfg54 válasza sandorp9 (#47306) üzenetére


dfg54
csendes tag

:R

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#47308) Corvin0716


Corvin0716
tag

Sziasztok!

Max. 30 ezerért szeretnék új telefont. Kizárólag telefonálásra/sms küldésre lesz használva. Az elsődleges szempont az, hogy a kategóriában a lehető legjobb aksival rendelkezzen. Az egyéb funkciók közül FM rádió és fényképező nem lenne rossz, de nem feltétel. Gyártók közül a Nokiat preferálom, de nem ragaszkodás, csak eddigi pozitív tapasztalat alapján.

Minden észrevételt/tanácsot előre is köszönök. :R

(#47309) .Szaki. válasza Corvin0716 (#47308) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nokia 301, 515

(#47310) MrChris


MrChris
nagyúr

tanácsotokat kérném, 70 éves anyámnak, apámnak kellene mobil. Nagyifonban gondolkodok, SMS mint extra kellene, strapabíró nagy gomb, lehetőleg nem színes de kontrasztos jól olvasható nagy kijelző. Milyen, hol mennyiért kapható ilyen? :F

(#47311) Dhampir válasza MrChris (#47310) üzenetére


Dhampir
félisten

(#47312) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani egy mobilt maximum! 15 ezer Forintig, de inkább 10 legyen.
Ismerősömnek kellene,csak telefonálásra, sms ezésre, és mp3 hallgatásra, tehát bővíthető legyen.
Érintőkijelző kizárva,lehetőleg nokia legyen.

(#47313) meroly válasza Kreash (#47312) üzenetére


meroly
veterán

Nokia C2-01, Nokia X2-02, Nokia X2-05

(#47311) Dhampir: :R

Impossible is nothing

(#47314) Blackmirror válasza meroly (#47313) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Láttam hogy írtál az okostelos "testvér " topicba.
Mi köze van az M$nek ahhoz hogy okosra váltasz?
:Y
Egyébként androidos gombos telefonból nincs túl sok sajna

iPhone X@R, iPad Pro

(#47315) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Édesanyám részére kellene valami klasszkus nyomkodós telefon, érintőképernyő nélkül. Keret max 30 ezer, elvárások: valamilyen szintű "prémium hatás": normális, viszonylag nagy kijelző (nem kis gagyi, mint amelyet sok típusun láthatunk), "nőies" kialakítás: tehát ne legyen bufurc férfias telefon és ennél fogva valami nőiesebb szín, fekete, sötét színek kizárva.

Nokia Asha 300 ami tetszett neki, de arról kiderült, hogy csak fekete van és hogy kötelezően érintőképernyős, mert nincsenek menüirányító nyilak a készüléken (ki érti ezt :F).

Márkától függetlenül javaslatokat várnék.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47316) quailstorm válasza KubanitoS (#47315) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 301
Nagy választék nincs. Vagy Samsung vagy Nokia. És pár hónap múlva csak Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#47317) KubanitoS válasza quailstorm (#47316) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igen, ezt néztük, de sajnos ebben kb semmi ergonómia nincs, nem szép készülék. Most ez is egy szempont .

Amúgy elég szomorú, hogy lassan eltűnnek ezek a telefonok. Meg kellene érteniük a gyártóknak, hogy sokan tényleg csak telefonálásra használják a telefonjukat és ezekre a felhasználókra nem kellene ráerőltetni az érintőképernyőt mindenáron.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#47318) Blackmirror válasza quailstorm (#47316) üzenetére


Blackmirror
senior tag

A butafon asha nem marad nokia?
KubanitoS:
Nokia 515 Samsung s5610 c3322 ezeket érdemes megnézni

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#47319) Kreash válasza meroly (#47313) üzenetére


Kreash
aktív tag

Ezeket a telefonokat nem igazán lehet már kapni, ahol mégis ott a kereten kívül esnek már.
Nokia 108 vagy 113 megfelelhet az igényeknek?

(Azt nem írtam, hogy új kellene vagy független vagy tmobilos)

[ Szerkesztve ]

(#47320) Corvin0716 válasza .Szaki. (#47309) üzenetére


Corvin0716
tag

Köszi. A 301-es megfelelőnek tűnik.

(#47321) quailstorm válasza Blackmirror (#47318) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valószínűleg nem lesz Asha.
(#47317) KubanitoS : egyébként most van nálam egy C3-01, az olyan mint amit kinéztetek, nincs azzal az érintővel semmi gond azon kívül hogy gyakran tönkremegy. Jól kezelhető, kényelmes, gyors, logikus teló.

(#47322) punky10 válasza quailstorm (#47321) üzenetére


punky10
addikt

Még szerencse, hogy csak ilyen"apróság"szokott előfordulni...
" nincs azzal az érintővel semmi gond azon kívül hogy gyakran tönkremegy."
:)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#47323) Blackmirror válasza quailstorm (#47321) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Akkor én nagyon le vagyok maradva.
Valamiért úgy emlékeztem, hogy az asha meg a butafon biztos hogy marad nokia és az okostelefonok lesznek MS. :W

punky: :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#47324) quailstorm válasza punky10 (#47322) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hozzáteszem hogy akiknél ez előfordult, azok kb úgy vigyáztak a telóra mint ha a kutya nyakába kötné. Egy rezisztív panelt kulcs mellé rakni fóliázás nélkül...
Én nem tudom mitől mehet tönkre, de elég gyakori. Viszont mind kilukadt vagy felhasadt amit láttam, tehát segítettek neki.

(#47325) meroly válasza Kreash (#47319) üzenetére


meroly
veterán

Azt valóban nem írtad.
De ha már 1xx akkor a 112 az akku miatt.

(#47314) Blackmirror: csak elgondolkoztam az előnyökön, meg azon hogy új nokia telefon már nem lesz, és a mostani kínálatban egyik gombos sem felel meg és valamit előbb-utóbb venni kell.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47326) Dhampir válasza quailstorm (#47321) üzenetére


Dhampir
félisten

Valószínűleg nem lesz Asha.

Talán jobb is, habár az S40 kezdett egyre okosabb lenni, de némelyik hardver lehetett volna kicsit jobban felszerelt.

[ Szerkesztve ]

(#47327) Wyll válasza KubanitoS (#47317) üzenetére


Wyll
őstag

Mi is ugyanilyen okból (anyunak, nőies legyen) nézegetünk most telefonokat, és a Nokia 515 Gold szerintem pont megfelelő.

Bár kicsit több, mint 30, de nagyon prémium érzetű, azt mondják.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#47328) quailstorm válasza Dhampir (#47326) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem a csúcs az 1GHz-en X3-02 volt. Az ugyanakkora felbontású csak érintős 200mhz-es szarság (Asha 308 tán?)ugyan jobb volt mint egy S5230, de drága és semmirevaló.

(#47327) Wyll: a Nokia 515-tel is az a bajom, hogy annyiért legyen benne GPS, wifi, tudjon VGA videót 15FPS-sel, és ne 200MHz-es laggos legyen. Tehát olyan legyen mint a C3-01 csak érintő nélkül(+GPS). Még csak nem is lehetetlen kérés.

[ Szerkesztve ]

(#47329) Wyll válasza quailstorm (#47328) üzenetére


Wyll
őstag

Anyunak ezek pont nem kellenek :)) Viszont szép!
Az alapfunkciók (hívás, sms, ébresztő) meg csak nem fognak belaggolni :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#47330) quailstorm válasza Wyll (#47329) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Volt olyan Nokiám amin sikerült ezeknek is, de az nagyon alsós volt. S40v2 idők.
Nokia 515 funkcióival nincs bajom, nekem is van hasonlóm, tök jó. Csak akkor ne legyen 40, hanem mondjuk 20.

(#47331) Wyll válasza quailstorm (#47330) üzenetére


Wyll
őstag

Jogos, de hát ez van. Amúgy "csak" 33.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#47332) quailstorm válasza Wyll (#47331) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az már jobban hangzik. Indulóára még 40 fölött volt.

(#47333) MrChris válasza Dhampir (#47311) üzenetére


MrChris
nagyúr

majdnem jó, amit a cikkíró is ír: "de ebbe bőven elég lett volna egy monokróm típus is, amit egyrészt jobban látni..."
Aztán lehet hogy ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47334) SutEEE


SutEEE
csendes tag

Mellé ment, ezer bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#47335) meroly válasza MrChris (#47333) üzenetére


meroly
veterán

Most látom, hogy tőlem idéztél :Y :R
Igen, teljesen felesleges a színes kijelző, egyrészt mert nincs kihasználva, másrészt mert jobban eszi az akkut és kevésbé kontrasztos mint egy monochrome.
De mindettől függetlenül - alternatíva híján - jó kis készülék lett szerintem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47336) Storms


Storms
őstag

üdv

Ezek közül melyiket? (kb. egy áron tudnám megvenni)
Samsung Galaxy S Advance
Samsung Galaxy Ace 3
ZTE Blade Super

Vagy mit ajánlanátok (használtan), min. 4"-es kijelző, min. 768MB RAM. Olyan 25-30k-ig.
ha van kamera-gombos ilyen árban az még jobb lenne. Én csak az ARC-S-t láttam. :( (Ami android-os)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#47337) tvamos válasza Storms (#47336) üzenetére


tvamos
nagyúr

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, fáradjon át ide: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47338) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
A páromnak keresnék egy mobilt. Telekom előfizetők vagyunk de ott már csak okostelefonok vannak amiből egy rózsaszín Huawei Ascend P6 -ot, és egy piros, mintás Samsung Galaxy S4 Mini ami tetszik neki. Úgyhogy nem ragaszkodunk a szolgáltatónál kapható készülékekhez de mindenképpen új telefont szeretnénk. Írtam a "Melyik okostelefont vegyem?" topic-ba is hátha ott is kapok tippeket. :) A mostani egy ősrégi Nokia 7373 ami már kicsit kopottas. Az ő utódját keresném.
Első feltétel hogy szép legyen. Kb. ennyi is az elvárás. :DDD
Szóval "csak telefonálás és sms", "normál felhasználás, fényképezgetés, wapozgatás" .
A keret azért ne haladja meg a 100K-t.

Bazinga!

(#47339) DANDE22 válasza bluyoo (#47338) üzenetére


DANDE22
tag

Nekem K800-m volt de az már tényleg ős régi. Ha tudsz szerintem azért próbálj keresni jó állapotút, talán lehet találni. Illetve van a felségemnek Samsung GT-S5610. Azt még a MM-ba is lehet kapni újonnan, úgy 24000 körül. Szerintem az majdnem a legjobb még újonnan kapható normál mobil. Pedig én nagyon nem vagyok Samsung párti :DD

(#47340) bluyoo válasza DANDE22 (#47339) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem tudom. Milyen nőies vonásokat látsz a K800-ba? :DDD
Én nemrég cseréltem le több év szolgálat után kezdte feladni a harcot. Ma is visszasírom annyira meg voltam vele elégedve.
Hát a Samsung GT-S5610 -et sem nevezném női mobilnak. De úgy látszik végül Samsung mobil lesz, a La Fleur sorozatból.
Azért köszönöm a válaszod.

Bazinga!

(#47341) DANDE22 válasza bluyoo (#47340) üzenetére


DANDE22
tag

Ja bocs a nőies vonal kimaradt a dologból. De szerintem a feleségem elég nőies :Y s neki jó

(#47342) bluyoo válasza DANDE22 (#47341) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" De szerintem a feleségem elég nőies" Nincs kétségem felőle! :R De ennek ellenére az S5610 szerintem nem az. :R
Végül is ez lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#47343) tojas007


tojas007
újonc

Sziasztok!

Két és fél éves Xperia Neomat vagyok kénytelen lecserélni, mivel megadta magát a hangszórója.
Mindenképpen "egykezes" telefonban gondolkodtam: max 4".
A következők jöttek számításba: Xperia M, Galaxy ACE 3, esetleg S III mini.
Maradnék márkapárti, de sok tesztben lehúzták az M kijelzőjét és a memóriáját, hogy csak a Kb 2 GB szabad helyre lehet alkalmazásokat telepíteni: a NEO-mon jelenleg a kártyám és a memóriakártyán összesen 0.7 GB van telepítve.
Kérdés:
1. Nagy elvárásaim nincsenek a készülékekkel kapcsolatban, tehát a NEO után az Xperia M csalódás lenne-e?
A fényképezőjét is lehúzták, de van itthon DSLR, úgyhogy nem érdekel ez sem.
2. XPERIA M vagy inkább valamelyik Samsung

Köszönöm előre is!!!

Azt hiszem öregszem: Annak idején pisilés után elfelejtettem felhúzni a cippzárt, most márelfelejtem előtte lehúzni is...

(#47344) quailstorm válasza tojas007 (#47343) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hardverben az a legerősebb(Xperia M), meg az S3 mini nagyon régen lejárt lemez. Csoda hogy még nem fogyott el a novathor proci.
Más nincs ami befér a keretbe?

Z1 compact meg iP5 tudom drága :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47345) tojas007 válasza quailstorm (#47344) üzenetére


tojas007
újonc

2-3 évre vásárolok készüléket, tehát ha valamivel drágább is szóba jöhet.
Csak fontos a max 4", mivel próbáltam egy S II pust, de akkorát már nem szeretnék.
Kösz a választ.

Azt hiszem öregszem: Annak idején pisilés után elfelejtettem felhúzni a cippzárt, most márelfelejtem előtte lehúzni is...

(#47346) tojas007


tojas007
újonc

Bocs, most láttam, hogy rossz helyen kérdeztem...

Azt hiszem öregszem: Annak idején pisilés után elfelejtettem felhúzni a cippzárt, most márelfelejtem előtte lehúzni is...

(#47347) DANDE22 válasza bluyoo (#47342) üzenetére


DANDE22
tag

Jól van értő olvasásból jeles nekem mehetek érettségizni. :)) Mert az is egyértelműnek tűnt, hogy nem okoska kell. Akkor végképp nem szóltam és egészségére, használja jól :)

(#47348) bul07


bul07
nagyúr

Erről a telefonról mi a véleményetek ?
Édesapámnak jó lenne?
horgászik egész évben akár esőben is, és csak telefonálásra használja a telefont

Ha megrendelném erre is rádobnák az áfát?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47349) bluyoo válasza DANDE22 (#47347) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindegy lett volna. Ezért is írtam hogy "Írtam a "Melyik okostelefont vegyem?" topic-ba is hátha ott is kapok tippeket."
Sőt egy jó/szép nem okos telefon még jobb is lett volna. Csak hát ritka mint a .... és ugye azok sem olyanok amit elképzelt volna magának. Azért írtam ide is hátha tud valaki valami pofás, nem okos telefont amit még kapni is lehet. De nem találtam ... így marad az okos telefon. Legalább haladunk a korral telefon terén is. :)

(#47348) bul07
Nem ismerem de most nekem is egy strapatelefonom van.
Egy Samsung B2710 Xcover 271 eléggé bevált bár a Sony Ericsson K800 -amat jobban szerettem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#47350) quailstorm válasza bul07 (#47348) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A kijelzője a videót nézve jó szar lehet. De legalább nem mütyür a GUI mint egy hasonló felbontású Samsungon. Ettől eltekintve nem jött be a gui.
Valószínűleg ha nem kapsz hibásat jó lenne. Esetleg Samsung Xcover terén tudsz szétnézni, az előttem már bizonyított.

De ez a beépített hordozható akkupack nagyon nagy. Csak azért érmes lenne vennem egyet.
Ja és szerintem kapnál rá áfát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.