Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) LaptopSystem válasza Dhampir (#46300) üzenetére

ezek szerint nem rossz telo ez sem :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#46302) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni az édesapámnak egy telefont. Vannak bizonyos kritériumok, amelyeknek szeretném, hogy megfeleljen a telefon. Van édesapámnak egy hobbikertje, ahová gyakran kijár dolgozgatni. Munka közben gyakran veszi fel a telefont, így szeretném, ha por és cseppálló lenne a készülék. Nem kell érintőképernyősnek lennie, sőt azt nem is tudná kezelni. Jó lenne valami gumírozottab védelem is gyárilag leejtés ellen. Hagyományos nyomógombok legyenek rajta, ha kicsit nagyobbak a gobok, az még ideálisabb. Már csak két szempont lenne fontos az előzőeken túl. Az egyik, hogy tudjon magyarul - akár hekkeléssel is megoldható legyen. A másik, hogy két SIM kártyát is tudjon kezelni.
Szerintetek van ilyen telefon?
Köszönöm a választ!

Ui.: Ilyen jellegűre gondoltam: Landrover Conqueror S8

[ Szerkesztve ]

(#46303) meroly válasza indigo (#46302) üzenetére


meroly
veterán

Feladtad a leckét :) Dual sim nélkül simán egy samsungot mondanék, de így...
Ez talán olcsóbb és könnyebben beszerezhető: Evolve Gladiator RG400

Impossible is nothing

(#46304) Dhampir válasza LaptopSystem (#46301) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem ismerem. Apróbb hiányosságai vannak (például a Glonass-navigáció hiánya).

Ami fontos egy mobiltelefon esetében is, az a support. A Samsungé nagyon jó (persze negatív tapasztalat is akad). A Gigabyte esetében fogalmam sincsen mire számíthatsz. :)

(#46305) Mosanke


Mosanke
senior tag

Akt érdekel.
Tegnap beugrottam a helyi edigital boltba és megnéztem ezt új Nokia 515-öt. A fekete színű volt kiállítva és ebből is a dual SIM-es, de külsőleg nem különböznek egymástól, az egy SIM-es és a két SIM-es.
Valahogy nem győzött meg a dizájn engem. Lehet, hogy én vagyok konzervatív és megszoktam a jelenleg használt (csak kölcsönben van nálam) Nokia Asha 202-öt, vagy a saját Samsung C3322-ömet, de semmi plusz érzést nem éreztem amikor kézbe vettem. Túl fekete volt az egész telefon, és olyan gyász hatás érzete volt számomra. Kipróbálni nem lehetett csak megnézni és kézbe venni.
Ha már hagyományos mobil, akkor - nekem legalább is - bőven elég formailag a mostani Samsung vagy Nokia de akár a régebbi Nokia 6303-as vagy a 6300. Amely kettő egyébként a kedvenceim még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#46306) meroly válasza Mosanke (#46305) üzenetére


meroly
veterán

Feketében valóban túl egyszínű, a szürke-fekete páros a 6300-nál és a 6303-nál tényleg jobb hatást keltett. Ez az 515 talán fehérben lesz az igazi.

Impossible is nothing

(#46307) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Anyósomnak kellene venni új telefont, nem okosat, de olyat szeretne, amivel tud viszonylag jól fényképezni. A mai telefonokkal nem vagyok képben, simán jó lenne neki pl. egy SE K800, vagy valami ilyesmi, de azt már bajosan találok újat.
Mit ajánlanátok 20-25e Ft-ig? A márka mindegy, nem kellenek más extrák, csak a kamera legyen normális.

Köszi!

(#46308) quailstorm válasza Oldmobil (#46307) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S5610, nem emlékszel? :DDD

(#46309) Blackmirror válasza meroly (#46306) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Egyértelműen...Nekem többnyire fekete telefonjaim voltak,de már a megjelenés után a képek alapján úgy éreztem én is, hogy ebből a fehéret vinném.Fehér telefonom még nem is volt azt hiszem.
Vajon MM-ben már meg lehet tapicskolni?Kicsit csalódás amiket olvasok,de még azért megnézném én ezt...

iPhone X@R, iPad Pro

(#46310) Dhampir válasza Blackmirror (#46309) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem egyszer volt fehér színű telefonom, csak a kamera körüli fémrész volt fekete, de túlságosan virított az egész. Hiába nézett ki jól, nagyon feltűnőnek éreztem.

(#46311) Mosanke válasza Dhampir (#46310) üzenetére


Mosanke
senior tag

Lakatos Márk kezében biztosan nem lenne feltűnő, és jól mutatna.
Illene hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46312) Oldmobil válasza quailstorm (#46308) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm a tippet, egész pofás darab, beleolvastam a fórumába is, ott is jókat írnak!

(#46313) meroly válasza Blackmirror (#46309) üzenetére


meroly
veterán

Én is mindenképpen megnézném, meg egy alapos tesztet is elolvasnék a szakértők véleményével itt az oldalon. 301-be is beleszerettem fehérben, alig bírtam otthagyni MM-ben :DDD

Impossible is nothing

(#46314) Blackmirror válasza meroly (#46313) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Remélhetőleg lesz róla teszt elég nagy az érdeklődés a topicjában is,csakhát ha megnézed ilyen készülékek jöttek mostanában hogy 5s,1020,g2,nóta 3 meg lesz majd kamerás teszt is...ilyen hagyományos mobilt már elég régen teszteltek.
Lehet jobban járnál a 301-gyel.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46315) meroly válasza Blackmirror (#46314) üzenetére


meroly
veterán

Mondom ha lenne benne vaku nem gondolkoznék rajta, mert az az anyaghasználat nekem jobban bejön mint a fém.
Nade lesz ennek tesztje, elég nagyot akar robbantani a nokia ebben a szegmensben, ahol mindig is ő volt a legjobb (a primo-t kivéve).

Impossible is nothing

(#46316) Blackmirror válasza meroly (#46315) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Primo hátulja karcos lett :O Nem tudom mitől,gondolom kulcsok....De nem vészes,csak akkor látszik ha nagyon megnézem.Primon mi nem tetszik?ott gondolom vagy a kijelző zavar vagy az hogy samsung.Emlékszem anno te ajánlottad nekem :R

Rosszul fogalmaztam,remélhetőleg mielőbb lesz róla teszt ha lesz rá idejük.Egyébként megkérdeztem és azt írták lesz. :K

iPhone X@R, iPad Pro

(#46317) meroly válasza Blackmirror (#46316) üzenetére


meroly
veterán

Remélem bevált ;]
A kijelző is zavarna, de a felirat sokkal jobban és az abból adód nehézségek (menü stb).

Impossible is nothing

(#46318) Blackmirror válasza meroly (#46317) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Be ,kettőt is vettem :P
Kijelzője nem tetszik,de semmi más gond nem volt vele,teszi a dolgát.
A "samsungságán" meg túl tudom tenni magam ,már sokadik csamcsungom,de tudom mire gondolsz.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46319) Dhampir válasza meroly (#46317) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is bevált, pedig nem is magamnak vettem. :D
Qwerty-klaviatúrával és wifivel tökéletes lenne. :B

Nokia Asha 302 vagy 210 jó lenne, de fos kamerákkal látták el. :(

Most vehetek az E61-emhez hatezerért új akkumulátort. :-(

[ Szerkesztve ]

(#46320) Mosanke


Mosanke
senior tag

Ma jártam az edigital felé és gondoltam benézek hátha jött közben és van fehér Nokia 515. Kirakva nem volt de kicsit ismerem az egyik eladót és kibontotta az egyiket a dobozából. (haverjának van félretéve és ezért mert ilyet tenni)
Hát mit mondjak? :F Nem nyerte el a tetszésemet ez sem. De ha már - fővesztés terhe melett - de mindenképpen választani kellene a kettő közül, hogy fekete vagy fehér akkor már inkább a fekete. De az sem tetszik. 5 db fekete és 5 db fehér jött ma délelőtt rendelésre, de az elmúlt egy hét alatt az előző 8 darabos készlet gyorsan elfogyott.

Más...
Hogy én milyen aljas is vagyok... az edigitalban láttam, hogy a Samu S5610 most 19.990 Ft, a szomszédban az euronicsben meg mint kifutó darab 18.990 Ft. A MM-ban mellettem egy idősebb házaspár nagyon nézegettek egy ilyen készüléket, nyomkodták ...stb és meg akarták venni. 24.900 Ft-os áron. Halkan odasúgtam, hogy a konkurrencia két másik boltjában - szintén kártya függetlenül - ezrekkel olcsóbban is megvehetik. Azonnal letették a telefont és indultak át a másik boltba.

[ Szerkesztve ]

(#46321) Dhampir válasza Mosanke (#46320) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem aljasság, hanem inkább rendesség. :)

(#46322) meroly válasza Mosanke (#46320) üzenetére


meroly
veterán

Ez tök jó dolog szerintem is, én már volt hogy rászóltam valakire, hogy azt a telefont meg ne vegye, helyette inkább ezt vagy azt.

Sajnálom hogy nem jött be az 515, kíváncsi lennék neked a 301 pl hogy tetszik? Azt nem nézted? Nekem nagyon bejött.

Impossible is nothing

(#46323) Dhampir válasza meroly (#46322) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez tök jó dolog szerintem is, én már volt hogy rászóltam valakire, hogy azt a telefont meg ne vegye, helyette inkább ezt vagy azt.

- Inkább válassza ezt az S5610-et vagy azt az S5610-et. :D

(#46324) meroly válasza Dhampir (#46323) üzenetére


meroly
veterán

Vagy a Samsung Primo-t ;] :P

Impossible is nothing

(#46325) Mosanke válasza meroly (#46322) üzenetére


Mosanke
senior tag

A MM-ban a Samu S5610 mellett volt kettővel arrébb az a Nokia 301 feketében. Éppen az S5610 mellet lévő C3322-őt nyomogattam (szerencsémre) és ezért tudtam szólni annak idősebb házaspárnak.
Nekem ezzel a Nokia 301 dual sim-mel (azért vettem kézbe mert dual simes) nagyon vegyes érzetem volt és van. Menüje semmi különös, aki használt Nokia-t annak nem újdonság. Hanem az a külső és azok a gombok...beleértve a középső navi gombot is! :O
Végig olyan érzetem volt mint egy gagyi játék telefont fogdosnék és nyomkodnék, nem pedig egy 20 ezer forint feletti árban lévő telefont. Komolyan mondom, hogy a Samu c3322 és az S5610 mellett (érzetre, tapintásra meg egyáltalán) nagyon gagyinak éreztem ezt a 301-et.

[ Szerkesztve ]

(#46326) meroly válasza Mosanke (#46325) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes, én pont hogy nem, nagyon masszívnak és jól összerakott készüléknek tűnt. Nem vagyunk egyformák, úgyhogy nekem is mihamarabb meg kell nyomkodnom azt az 515-öt.

Impossible is nothing

(#46327) Mosanke


Mosanke
senior tag

Még el nem felejtem. Tegnap az MM-ban kézbe vettem egy Akai PHA-2800 DualSim telefont. Na ha valami ócska lehet fogásra, érintésre érzetre meg úgy összesen akkor ez az. Kemény 9 ezer forint az ára.

[ Szerkesztve ]

(#46328) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

Nokia Xpress music telómat 5300 (nem tudom pontosan, hogy milyen.. :B ) szeretném egy hasonló kaliberű telóra cserélni. (Sajna bezúztam az elejét.)

Fontosabb paraméterek:

- csak telefonálás (meg persze sms)
- hosszú (ha lehet, akkor a leghosszabb) üzemidő
- ha lehet akkor ütés és por álló legyen
- nem kell érintőképernyős, netezni a gép előtt szoktam
- nem kell csicsás telefon, nem akarok játszani rajt, futtatni dolgokat stb...

Ára nem számít, ha ezeknek megfelel.

Köszönöm a segítséget!

(#46329) Dhampir válasza Mosanke (#46327) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Asha 302-őt nézted? Nekem tetszik (a kamera kivételével, mert az egy ótvar).

(#46330) meroly válasza Rabbitf_24 (#46328) üzenetére


meroly
veterán

Evolve-ok között nézegess: [link]
Még két régi típus van, ami eszembe jutott Samsung B2100/B2700, de ezek már csak használtan lesznek beszerezhetőek.

Hú a Nokia 3720-at kihagytam a képből ;] Az akkuja állítólag jó, bár nálam eddig minden telefon max 2 napot ment még ez is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46331) Rabbitf_24 válasza meroly (#46330) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

köszönöm!

(#46332) Blackmirror válasza Mosanke (#46327) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Jajjj pont ma láttam meg vásárlás közben én is ezt a szép akai készüléket.Szerencsére elválasztott tőle egy vitrin :DDD teszkógazdaságos.

Rabbitf_24:Samsungokból az xcoverek például,271 van újonnan szerintem.(üzemidőben passzolom,olyan 3nap biztos)De az evolve is jó,nem fogod tudni agyonütni:)

iPhone X@R, iPad Pro

(#46333) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!

Motorola DEFY boldog tulajdonosa vagyok. Nagyon elégedett vagyok a 2 éves kis telefonommal, nem is igazán akarom lecserélni. Most azonban az asszony is szeretne egy okostelefont, így arra gondoltam, hogy megkapja az enyém, én pedig veszek egy újat magamnak. ;]
Milyen telefont ajánlotok DEFY után? Nagyon fontos számomra a strapabírás, mert sűrűn kiesik a zsebemből, és sokszor kap nagyobb mennyiségű vizet is!
Természetesen nem szeretnék lassabb telefont, azaz mindenképp előrelépni szeretnék, de a gatyámat sem akarom rákölteni. Céges előfizetésem van a T-Mobil-nál, így a telefont is onnan volna optimális megvennem. Nem tudom az előfizetés nevét, de kb. 8Ft/percért beszélünk (ha ez segít).
Ha T-Mobilnál nincs ilyen készülék, akkor hajlandó vagyok máshol is megvenni függetlenül, bár gondolom az jelentősen megdrágítja.
Szóval, mit tudtok ajánlani DEFY után?
(Árat szándékosan nem írtam. Ha mondjátok a készülékeket és az árukat, akkor megnézem, hogy ki tudom-e gazdálkodni. Nem vagyok skót, de nem fogom egy jó bicikli árát elkölteni telefonra. :B )

Szerk.:
Ja, és nem SOS, szóval, ha pl. karácsony előtt/után fog megjelenni valami, ami jelentősen megváltoztatná a piacot, akkor azt örömmel megvárom! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#46334) Blackmirror válasza Geresics (#46333) üzenetére


Blackmirror
senior tag

[link] ide írd le ha okostelefont szeretnél,hamarabb választ kapsz.Olvasd el az első hszt. :)

iPhone X@R, iPad Pro

(#46335) Geresics válasza Blackmirror (#46334) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, megpróbálom :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#46336) Xerxész


Xerxész
őstag

Sziasztok,

Félokos ( :DDD ) telefont szeretnék venni, ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot. :)
Elvárásaim:

- érintőképernyő
- lehetőleg fagyásmentes operációs rendszer
- jó minőségű hangzás, mp3
- relatíve gyors internet, böngészés
- videó tekintetében 25 FPS
- kép tekintetében az volna jó, hogy ne nagyon legyen kásás és túlzottan zajszűrt
- üzemidő hossza

Amennyit szánnék rá, az olyan 20 ezer körül.

Köszi előre is!

(#46337) Rabbitf_24 válasza meroly (#46330) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

végül is Nokia Asha 302 lett, remélem jó lesz. :)

(#46338) meroly válasza Rabbitf_24 (#46337) üzenetére


meroly
veterán

Nem kicsit tér el az eredeti igénytől, de reméljük beválik ;)

Impossible is nothing

(#46339) Rabbitf_24 válasza meroly (#46338) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kollégámnak van, dícsérte, remélem nem vezetett félre... :D

(#46340) Blackmirror válasza Rabbitf_24 (#46339) üzenetére


Blackmirror
senior tag

csak ne felejtsd el :ez nem strapamobil :))

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#46341) quailstorm válasza Xerxész (#46336) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyiért már 720p 30FPS támogatott okostelót kapsz... Nokia C7, Sony live with Walkman. 10k körül vannak az N82-k igaz érintő nélkül de megérné.

Újak közül csak szart tudsz venni.

(#46342) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok
Anyukamnak szeretnek telefont vennia szuletesnapjara, mivel a jelenlegit mar szemuveggel se nagyon latja. Telefonra es sms re fogja hasznalni, az nem lenne baj ha lenne rajta wifi es lehetne ra telepiteni skype ot (nem kellene bekapcsolnia a szamitogepet) Lgyen nagy a kijelzoje (minimum 3,5" -az se baj ha nagyobb)
Ha uj akkor ne legyen dragabb 50 ezernel, ha hasznalt akkor pedig 30 ezernel
koszonom

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#46343) .Szaki. válasza ovecs (#46342) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Én azért kipróbálnék mondjuk egy Nokia Asha 302-t, Wi-Fivel, QWERTY billentyűzettel és 2,4"-es kijelzővel. A Nokiák feliratai elég vastagok, szerintem jól látható. Ha viszont ragaszkodsz a minimum 3,5"-hez, akkor esetleg Huawei Ascend Y300? Nincs vele tapasztalatom, de 4.1 Android van rajta, tehát okostelefon, 4"-es kijelzővel, legolcsóbban 41.100 Ft-ért találtam újat.

(#46344) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, apámnak kéne telefon, kritériumnak annyit írnék csak, hogy nyomógombos, max 30k, könnyen kezelhető és jól érthető legyen mind amit ő mind amit a másik fél mond a telefonban, zenei hangzás tökmind1, előny ha van benne kamera, de nem fontos, mivel poros munkát végez ezért valami por álló kéne és ütés álló, mert munka közben nem igen figyel oda. Ha lehet akkor könnyen beszerezhető készülék kéne, most egy Cat B25 a kiszemelt, Auchanba venné.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#46345) MASSlag


MASSlag
tag

Ajándékba keresek telefont.
Büdzsé max 100e Ft + Armor
Alapvetően okostelefon+armor vagy strapaokostelefon éredekel, mivel akinek venném sokat jár terepen (pl. építkezések, üzemcsarnokok).

Ami fontos:
-bírja a strapát, vagy legyen hozzá erős armor
-3,5-5" közötti napfényben jól látható kijelző,
-min 2-nap üzemidő sok telefonálással, de kevés netezéssel,
-jó telefonálási hangminőség/erősség.
-minél kevesebb akadás, ha lehet nem fagyon
-egyszerű, logikus kezelés
-tűrhető fényképező

Felhasználás:Sok telefonálás, levelezés, sms, skype, pdf olvasás, fényképezés, navi (dwg/dxf olvasás sem lenne rosz, ha van hozzá app).

Nem a nyers teljesítmény, hanem a folyékony működés lenne fontos. Játék/video teljesítmény lényegtelen (az UI-t szépen vigye).

Armor szempontjából kb. az Otterbox Armor a mérvadó, de az csak iPhone-re és SGS3-ra van.
A WP-s nokiák tetszenek, csak nem találok hozzájuk tisztességes armort. Néztem a CAT B15-öt is, de nagyon sok a rossz vélemény róla.

Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#46346) HuMarc válasza MASSlag (#46345) üzenetére


HuMarc
addikt

HTC 8X + OtterBox? Vagy ha megoldható a külföldről rendelés, akkor Nokia 920 + OtterBox.

[ Szerkesztve ]

(#46347) MASSlag válasza HuMarc (#46346) üzenetére


MASSlag
tag

920-hoz sehol sem lehet itthon Otterbox armor-t venni?

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#46348) HuMarc válasza MASSlag (#46347) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, de itt az eBay-en. Itt a fórumon segítenek az eBay-es vásárlások bonyolításában. Pl. Winner_Hun.

[ Szerkesztve ]

(#46349) MASSlag válasza HuMarc (#46348) üzenetére


MASSlag
tag

Így rendben van, kösz a segítséget.
Találtam egyébként az expansys-nál is.

Akkor a 920 kibír 2 napot, ha a procit nem dolgoztatják meg nagyon?

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#46350) HuMarc válasza MASSlag (#46349) üzenetére


HuMarc
addikt

Fogjuk rá. :B Igazából a mai okostelefonoknál a 2 napnál több már kisebb csoda, de a WP-k (az 520 akár 4 napot is kibír, ha nem dolgoztatják nagyon) talán kicsit jobbak e téren, mint az Android. Aki hosszabb üzemidőre vágyik, annak érdemes beszereznie egy vezeték nélküli töltőt. Pl. Yobaoo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.