Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Lehet, sőt valószínűleg off, de nem tudom melyik topicba lehetne feltenni ezt a kérdést, szóval egy kis múltidézéssel egybekötött véleménycserére invitálva az arra hajlandókat kérdem:
-Szerintetek melyik a valaha gyártott legjobb hagyományos kategóriájú (nem érintős, nem okos) Sony Ericsson mobiltelefon? (pl K750, W890, stb.)

(#46652) .Szaki. válasza Yiggdrasil (#46651) üzenetére


.Szaki.
addikt

K300i, K310i, K320i, K700i, K/D750i, K800i, W800, W850. Meg persze a P-sorozat, de ezek érintősek. Ezek örök élet plusz egy év, persze nem egy kategóriák, nem is egy korosztály, de ezek mind nagyon jó kis cuccok. Nekem volt K300i, K310i és K550i is egymás után, annyira szerettem a márkát. A két alsó kategóriással majdnem szó szerint semmi bajom nem volt, a K550i-vel, ami az én szemem fénye volt és a kedvenc telefonom volt, na annak voltak kisebb nyűgjei, aminek már néha szerviz lett a vége. Régi SonyEricssonoknál arra kell figyelni, hogy a joystick előszeretettel adja meg magát, nekem a K300i és K310i joystickje is halódott 1,5-2 év után, ezen kívül szó szerint semmi bajuk nem volt. Ezért is volt fontos az új telefon vételénél, hogy mindenképp SE legyen, de ne legyen joystickje, így lett a K550i, de hát az már egy "új" kor gyermeke volt, nem hiszem, hogy lenne még belőle használható darab, pedig szerintem még mai szemmel nézve is (a kijelzőt leszámítva) egy full extrás készülék.

(#46653) quailstorm válasza .Szaki. (#46652) üzenetére


quailstorm
nagyúr

W810, W710. Szerintem. Jó hang, nagy tudás, és strapább mint egy strapamobil.
Aztán ha okosságra kell menni az mondjuk W995-öt jelent.

P sorozat okostelefon, Symbian UIQ. Végén már IGP is volt bennük, csak nem nagyon használták ki.

K550-ből nálam van egy működő, folyással a W610-ből származó képernyőjén, logout blogomban láthatod. Széthullik...

[ Szerkesztve ]

(#46654) .Szaki. válasza quailstorm (#46653) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyetértek! :R

(#46655) StSanya válasza .Szaki. (#46623) üzenetére


StSanya
őstag

.Szaki. és tvamos!

Köszönöm a válaszokat! Végül 520 lett, Dominóban, netes rendeléssel most jó árban van...

De tragikus a Telekom, azt írja ingyen szállítással, de nem küldi ki, mert csak, hanem el kell érte menni személyesen (nem lusta vagyok, az nekem sajnos oda-vissza 85 - 90 km), rendelés során lefagyogat a felület, meg kidobál, stb...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#46656) juve600


juve600
nagyúr

üdv
női,szines,nem okostelo ??
egyszerű kezelhetőség az egyedüli szempont,hagyomásnyos vagy szétcsusztható,qwerty-s nem
thx

[ Szerkesztve ]

(#46657) .Szaki. válasza juve600 (#46656) üzenetére


.Szaki.
addikt

Attól függ mire használná. S40-es Nokiákból vannak színesek. A legkultúráltabb színösszeállítással, meg ezen kívül is bestbuynak a Nokia 301-et mondanám. Egyébként van még rajta kívül a 206, 208, valamint az 515, de ő árban és megjelenésben is nagyon elüt az előbb felsoroltaktól.

(#46658) juve600 válasza .Szaki. (#46657) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#46659) meroly válasza .Szaki. (#46657) üzenetére


meroly
veterán

+1 mindegyik variációra.

Impossible is nothing

(#46660) Yiggdrasil válasza .Szaki. (#46652) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Most szereztem egy W850i-t, az volt mindig is kb az álmom, de persze sikerült elhagynom anno pár naposan.
Gondolkodom mellé egy strapásabb darabra is, K300 tényleg bírja, de olyat mégegyszer nem akarnék.
K750/W800 lehetne alternatíva talán.

@quailstorm: Köszi neked is a választ! W810/710 is elég masszívnak tűnik, de sehol se találok sajna.
W995 hát igen, az meg a K850 amit muszáj szereznem még az életben, mert nagyon tetszenek, de azoat se adáa el már senki sajnos. P-ből a P1 lenne a legkorrektebb darab?

Amúgy nem tudtok valami oldalt/boltot ahol még fellelhetőek ezek a remek készülékek?

[ Szerkesztve ]

(#46661) .Szaki. válasza Yiggdrasil (#46660) üzenetére


.Szaki.
addikt

Anno a K550i leváltásakor nagyon gondolkodtam a P1i-n, de valamiért az LG mellett döntöttem. (Nagy hiba volt) Viszont eszembejutott még egy, amit szintén néztem, az pedig a C702, az ráadásul még strapamobil is. Nekem egy K850i lenne még nagy álmom, zöld gombbal, de egy az, hogy nemláttam szépet, és már nem is tudnék visszaszokni microUSB-ről arra az idióta csatlakozóra, ami anno a SE-kon volt.

(#46662) flashpointer


flashpointer
őstag

Végigérdeklődtem az üzleteket és sajnos asha 302-t nem lehet kapni újat csak 30körüli áron [anniyból meg már kijön egy majdnemúj lumia520 ára (csak kár hogy nincs olyan funkciókra szükségem : ) úgyhogy annyit sajnálok rá mert azért mégsem egy kategória].A 210 meg szerintem csúnya, habár majd megfogdosom a mediában, de annyira nem tetszik.
Visszaolvasgattam de sajnos nem találtam senkit aki olyan telefon után érdeklődött volna mint én, nyomógombos+whatsapt,vibert, FB, gtalk.
A klasszik asha 206,208,301 telefonok mennyire tolerálják ezeket? Vagy ami S40 rendszer az kb mind ugyanannyira?
Illetve még néztem a samsung c3780 ill 3322 telefonokat, azokon mennyire mennek szintén ezek a programok? De ezeken meg wifi nincs, pedig egész nap wifis helyen vagyok.
Mást meg nem is lehet kapni. BlackBarry is jó lenne, de ahhoz meg kell BIS ahogy olvastam a programoknak, és mivel külföldön is sokat vagyok külföldi simkártyával, nem túl nyerő.
Esetleg vadásszak 302-t használtan? Van néhány eladó, de egy kicsit bizalmatlan vagyok.

(#46663) quailstorm válasza Yiggdrasil (#46660) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Cedart tudsz még kb szerezni, ahhoz szerintem hozzájutsz. Butított W705, de még rendes DB platformos, nem Philips.

(#46664) Dhampir válasza flashpointer (#46662) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban, a hardvergombokat aranyárban mérik. Talán szolgáltatónál kicsit olcsóbb lenne.

Esetleg Nokia boltokban használtban előfordulhat olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#46665) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Mobiltelefon vásárlása előtt állok. Eddig egy Samsung B2100 készüléket nyúztam. Nagyon meg voltam vele elégedve, de sajnos már nem lehet újonnan venni. Nem követtem sosem túlzottan nyomon a mobiltelefon piacot szóval segítséget szeretnék kérni.

Szempontok:

- Árkategória: 35.000 Ft körül maximum
- Új készülék érdekelne elsősorban
- Telefonálás, sms, ébresztőfunkció és sok emlékeztető a naptárba. Másra nem használnám.
- Fontos, hogy sima nyomógombos legyen, se kinyitható, se szétcsúsztatható.
- Elsősorban valami strapatelefon érdekel, de ha van masszív kivitel nem kimondott strapamobilból az is szóba jöhet.
- Akku erős legyen, nem akarom 3 naponta tölteni, valamint kártyafüggetlen készülékre van szükségem.
- Gyártó mindegy, hogy melyik

Ezek lennének az igények.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#46666) meroly válasza Qtya123 (#46665) üzenetére


meroly
veterán

Ami hirtelen eszembe jutott az S5610 ( ;] ), de az nem túl strapa. Ami még akkuban jó a Nokia 112, de az se egy túl összerakott darab. Ami masszívnak tűnik a 301, viszont az meg nem fogja 3 napnál tovább bírni, de ez nagyon használat függő mondjuk. Esetleg a B2710 ami szóba jöhet: [link]
Ha strapa telót kéne vennem, akkor az evolveo-k közül választanék.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46667) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Keresek valami 2-3 évvel ezelőtti középkategóriás Nokiát (nem ismerem a gyártó termékeit, droidozom már évek óta, de) asszony ragaszkodik a hagyományos nyomógombos telóhoz.
Elvárások: jó kezelhetőség, nem túl nagy méret (most C1-01-gye van, de az kalap kaki hangminőség és sok más téren) lehetőleg minél nagyobb kijelző, stabil működés, nincsenek típushibák, és még lehet kapni hozzá aksit, használt piacon pedig kifogható újszerű állapotú darab:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46668) meroly válasza Mercutio_ (#46667) üzenetére


meroly
veterán

6303 :K

Impossible is nothing

(#46669) Viktor0610 válasza meroly (#46668) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

+1 a 6303-ra!!! Semmiképp' sem az i-s verzió, abban a kamera gyengébb. :)

Samsung Galaxy A54

(#46670) Mercutio_ válasza meroly (#46668) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Esetleg E51/E52?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46671) Viktor0610 válasza Mercutio_ (#46670) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Symbianos telefont nem vennék, mert lassú... Illetve csak akkor vennék, ha fontos a wifi/GPS.

Samsung Galaxy A54

(#46672) Mercutio_ válasza Viktor0610 (#46671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi ilyet nem használ,szigorúan csak telefon és sms:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46673) meroly válasza Mercutio_ (#46670) üzenetére


meroly
veterán

E52 nem túl masszív, az E51 meg már tényleg régi és az akkuja is vacak.
6303-ba az a jó, hogy van ilyen nőcis színben [link]
Csak győzd beszerezni ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46674) Mosanke válasza Mercutio_ (#46667) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szintén +1 a Nokia 6303 Classicra.
Nem a Classic(i)!!

(#46675) Viktor0610 válasza Mosanke (#46674) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Asszem, akkor ez eldőlt. :D

Samsung Galaxy A54

(#46676) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Apumnak keresnék szigorúan megbízható és könnyen kezelhető nyomógombos telefont max 25.000 Ft-ig.

A lényeg, hogy 2,2-nél nagyobb legyen a kijelzője és könnyen és pontosan lehessen kezelni a nyomógombokat.

Sokat telefonál vele, másra nem használja. Netes funkciókat egyáltalán nem igényel.

Mit ajánlanátok? Sajnos akármilyen tesztet elolvasok itt ph-n a mostani nokiakról, egyik sem kap még tetszett, plecsnit sem, nemhogy ajánlottat. Akkor nincs olyan nyomógombos telefon, amit megérné ennyiért megvenni??

Előre is köszönöm a segítséget.

(#46677) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Átmeneti, olcsó telefonra lenne szükségem, mert az androidos telefonom kijelzője beadta a kulcsot és csak kb 2 hónap múlva tudok venni újat szerződéses dolgok miatt... :-)
Van olyan olcsó (<10000) telefon, amivel meg lehet etetni a google címtárat kiexportálva?

(#46678) juve600


juve600
nagyúr

üdv

nokai asha 202 vs nokia c2-06
melyik jobb vétel,csak telefonálásra ill sms-re lenne használva
thx

(#46679) meroly válasza juve600 (#46678) üzenetére


meroly
veterán

Csak e kettő közül lehet választani?

(#46676) q13579: szerintem a nokia 301 nagy jó ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46680) q13579


q13579
senior tag

No.

Körbenéztem és a Samsung S5610 tűnik a legjobb választásnak eddig. Ebben még korrekt minőségű kamera is található...

Kérdés, hogy tudnátok-e mondani jobb alternatívát 25.000 Ft-ért? Ez a felső határ!

Csak telefonálásra lenne használva, elég aktív igénybevétellel. Illetve néha egy-egy fotó is kellene. Semmi netezés....

Lehet esetleg az S5610-et valamelyik nagyáruházban kapni? (T..co, Au..n stb?)

[ Szerkesztve ]

(#46681) meroly válasza q13579 (#46680) üzenetére


meroly
veterán

Mivel fontos volt a kijelző mérete, így gondolom a minősége is, ezért nem ajánlottam az S5610-et. Ebben elég gyenge sajnos.

Impossible is nothing

(#46682) juve600 válasza meroly (#46679) üzenetére


juve600
nagyúr

thx
301 lessz

(#46683) q13579 válasza meroly (#46681) üzenetére


q13579
senior tag

Hát igen, a felbontása nem a legjobb... Ráadásul nehéz is találni normális áron.

Még a Nokia 208 jöhetne szóba, de annak meg a kamerája botrányosan rossz... Bár ez a kisebbik prioritás, nem annyira lényeges.

A kijelzője viszont elég meggyőző és árban is tökéletes lenne. 20.000 Ft 2 év garral, nagyon korrekt.

Kérdés, hogy a kijelzője miatt nem zabálja-e az akkumulátort? 3 napnál gyakrabban nem lenne jó tölteni...

(#46684) meroly válasza q13579 (#46683) üzenetére


meroly
veterán

Nagyban függ a felhasználástól de én olyan 3 napra tippelem az akkut.

(#46682) juve600: nem kimondottan neked ajánlottam, de örülök hogy bejött ;)

Impossible is nothing

(#46685) juve600 válasza meroly (#46684) üzenetére


juve600
nagyúr

asszonynak tökéletes,csak telefonálás és sms,érintőképernyőst meg nem akar

(#46686) tibizje


tibizje
tag

Sziasztok! Melyik a jobb telefon? Nokia Lumia 520 vagy 710? A 710-t 35 ezer, kártyafüggetlen 1 év garival, a Lumia 520 is 35 ezer T-Mobilenál.

(#46687) quailstorm válasza tibizje (#46686) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A 710 elavult, régi, nincs terméktámogatása. Tehát ne vedd!

(#46688) Blackmirror válasza tibizje (#46686) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Főleg, hogy az 520 27ezer webshopból rendelve. :) 2év garanciával és még valami ajándék lebeszélhetőség is van.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46689) tibizje válasza Blackmirror (#46688) üzenetére


tibizje
tag

Ezt hol láttad? Tudnál linket küldeni?:)

(#46690) ilko


ilko
csendes tag

Sziasztok. Dual sim-es telefont vennék. Korábban már kaptam tőletek tanácsot, de a vásárlást mostanra halasztottam.
Márkaként csak Nokia jöhet szóba.
Amit nem tudok, és segítség kellene benne:
Nincs szükségem arra, hogy hívás közben képes legyen a másik sim-re érkező dolgokat fogadni, azaz egyszerre két kártyát használni. De ugye azt minden dual sim-es tudja, hogy ha bent van a két sim, akkor bármelyikre is érkezik sms vagy hívás, azt jelzi? (Azaz alapből mindkettő aktív, él.) Biztos naiv a kérdés, de sosem volt a kezemben dual sim-es, s nekem csak ennyi kell. S ugye, ha beszélek az egyik simmel, akkor a másikra érkező hívást nem fogadottként mutatja utána? Vagy észre sem veszi? Gondolom az sms nem gond, az mindenképp megérkezik. Bocsánat a zöldségekért, de nem tudom, hogyan működnek.

És egyáltalán a Nokia c2-03 kapható valahol, mert első körben azt néztem ki (telenoros vagyok, mindkét sim olyan).
Előre is köszönöm!

(#46691) Blackmirror válasza tibizje (#46689) üzenetére


Blackmirror
senior tag

[link]

iPhone X@R, iPad Pro

(#46692) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a vodafone-nál milyen kártyás telefont érdemes venni?
A lényeg, hogy ne kihajthatós legyen,
aránylag strapabíró legyen,
jó erős akkumulátorral,
bluetooth legyen benne
a keret 20-25 ezer, max 30ezer Ft
Köszönöm előre is! :R

(#46693) tibizje válasza Blackmirror (#46691) üzenetére


tibizje
tag

Köszi. Csak ezzel az a baj, hogy mellé kell még igényelni domino csomagot, ami havonta nem tudom hány ezer lenne. Anélkül nem lehetne megvenni?

(#46694) Blackmirror válasza tibizje (#46693) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Sehány ezer lenne,ez sima kártyás csomag lebeszéled róla a 990-et és viszlát...meg még kapsz netes rendelésnél ajándék lebeszélhetőséget.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46695) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Nem emlékeztek rá, hogy melyik telefonokban volt anno olyan, hogy FM-transmitter?

(#46696) molnarpeter válasza Yiggdrasil (#46695) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nokiákban volt néhányban...

(#46697) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
Édesanyámnak szeretnék venni valami telefonkészüléket, mert idegesít, hogy egy ősrégi (orosz) szintű telefonja van, ami kb semmire se jó, csak telefonálni (+félig törött a képernyője..) :DDD

20ezer forintig milyen készüléket lehetne neki találni? (gondolom, ennyiért nincs még vállalható Okostelefon, ezért jöttem ide)
Új kivitelben, Telekomnál Ajkán vásárolnánk lehetőleg, mert már rendelésre nem igazán van lehetőség. Szerintem most egy Best Buy telefont kellene neki találnunk, mert a jövőben majd szeretne Okos telefont. De addig. Kialakítása majdnem mind1, de ne legyen randa, egy középkorú nőnek tetsszen.
Telefonálni és Sms-ezni szokott, de ha talán elfogadható az ilyen készülékeken a kamera, akkor 1-2 pix, de inkább semmi, mint valami.

:R

[ Szerkesztve ]

(#46698) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

86 éves nagyapámnak keresek telefont. Most egy 3410-es Nokiája van. De már nem a legjobb a hangszórója + új akku is kellene bele. Olyan kellene ami jó hangos. Néztük az Emporia TalkComfortot a magentánál. Erről vannak tapasztalatok? Tényleg jó hangos? Bár Ő azt mondta valami nagyobb kijelzőset szeretne.
Esetleg vannak még Nokiák amiknek jól látható a kijelzőjük és jó hangosak is, vagy Samsung?

(#46699) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#46700) quailstorm válasza Gabesz1019 (#46698) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Samsungot nagyapának NE!!!!!!!!!!!!
Nagyanyám már megjárta miatta...
Nokiáknak meg újabban vacak a kijelzője.

(#46697) Djsaba: szerintem C2-01-es Nokia.

(#46695) Yiggdrasil: symbian^3-ös telefonok nagy része, valamint Nokia N900. Ezek tuti. 20k-ból már megúszod, és nem is buták, meg megbízhatóka (N900 az nem, az macerás és modokkal összeomlós, nélküle meg e-mailt se tudsz már fogadni...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.