Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) minek?:S válasza KiLo33 (#46400) üzenetére


minek?:S
őstag

Szerintem Xperia SP jobb lehet, ha nem fontos az IP szabvány és a kamera.

Üdv.:M.

(#46402) happyguy


happyguy
csendes tag

Head: 0,9
Body: 0,8

Ez a SAR érték milyennek számít? Nem lesz egész nap a fejem mellett, sőt, igazából elég keveset lesz, mert csak azért venném meg, hogy elérhető legyek. Ezt a modellt venném meg legszivesebben, mert ez tetszik a legjobban, egyedül ez aggaszt kicsit, hogy magasnak gondolom, mert láttam telókat fele ekkora értékkel. Bár vehetnék olyat is, ami pár tizeddel kevesebb (Nokia 100) vagy közel a fele (Samsung E1190), de itt meg a telefont gondolom kicsit kevésnek (leginkább a kis kijelző zavar). Egyébként a Nokia 206-ról van szó.

(#46403) quailstorm válasza happyguy (#46402) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feature phone-ok közt kicsit magas. De az EU határérték meg ennek a duplája. Azok a tellák ahol ez kisebb, az antenna lenn van, vagy kevesebb sávosak. Szerintem bajod nem lesz tőle.

(#46404) meroly válasza happyguy (#46402) üzenetére


meroly
veterán

Teljesen átlag, ennél sokkal jobban kimagaslóak is vannak, nem lesz bajod tőle.

Impossible is nothing

(#46405) Henker2


Henker2
addikt

Vettem a telómhoz, egy Sandisk UHS 1-es 32GB-os Class10-es memókarit! Ezt milyen fájlrendszerre kell formáznom, hogy lássa és persze tökéletesen is működjön a telóval?

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#46406) quailstorm válasza Henker2 (#46405) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez teljesen telefontól/rendszertől függ. De ha FAT32-re formázod tuti menni fog.

(#46407) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég megvettem a Samu C3322-esét, pár hónapja nagy megelégedéssel használom is, jól összerakott, könnyen kezelhető kis masina, egy bajom van csak vele, az akksija nem túl izmos.

Lehet nekem túlzottak az igényeim, de ha sokat nyomkodom (munkába menet meg vissza zene, napközben telefon meg némi mobilinternet) kétnaponta töltenem kell, amivel nem is lenne baj, de azt vettem észre, hogy jó darabig maxon van a töltöttség visszajelző, aztán rohamosan merül (gyakorlatilag órákon belül), bár ezt inkább a technológiának tudom be.

Létezik valami olyan készülék ami kialakításra, minőségre, tudásban hasonló, de jobban bírja szuflával? Nem arra gondolok hogy bírja hetekig, de örülnék ha kicsivel kiegyensúlyozottabb lenne az energiafelhasználás, ne legyen ilyen hirtelen a merülés.

Let the Zone take me if I am.

(#46408) HuMarc válasza kutga (#46407) üzenetére


HuMarc
addikt

Két kártyával használod?

(#46409) meroly válasza kutga (#46407) üzenetére


meroly
veterán

S5610 :DDD

Impossible is nothing

(#46410) kutga válasza HuMarc (#46408) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen.

MOD
meroly
Ha dual simes lenne, az lenne a tökéletes választás.

Let the Zone take me if I am.

(#46411) .Szaki. válasza kutga (#46410) üzenetére


.Szaki.
addikt

Esetleg Nokia 301DS? Megnéztem 100mAh-val nagyobb akksi van a 301-esben (1100mAh). Míg a Te Samsungod készenléti ideje a MA Specifikációs táblázata szerint 660 óra, a Nokiáé 936 óra. Vagy ha azt drágállod van a 206-nak is DS változata, az ugyanezzel az akkumulátorral 1132 órát ígér.

Persze ezeket mindig fenntartásokkal kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#46412) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

Remélem nem kérek túl nehezet: egy olyan mobil kellene amin két dolgot lehet csinálni: telefonálni és sms-t írni. De feltétel még hogy pofonegyszerű legyen, olyan embernek lesz aki kb 1 éve tanult meg sms-t írni.
Előny még ha az akksija is sokáig bírja illetve egy nagyobb kijelző is mert az illető látása se a régi...

Tehát nem kell csillió megapixel és tapiképernyő sem. Csak ne legyen drága.

Előre is köszi!

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#46413) .Szaki. válasza Geffry (#46412) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Nekem most így reggel elsőre csak a Nokia 206 jutott eszembe, természetesen az 1 SIM-es verzió. 2,4"-es jó kijelző, vastag betűkkel, nagy számokkal, pont kényelmes méret és ráadásul a gombok is külön vannak, nem érnek össze, így ez megkönnyíti az SMS írást is. Más ilyen telefont jelenleg nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#46414) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egyre többször gondolkodom rajta, hogy kellene vennem valami komolyabb okostelefont 100k alatt, ami 4 magos procival van, lehetőleg 2 gb rammal. Mit tudtok ajánlani?

A Part Nero GSM-ről mik a vélemények, visszajelzések nagy általánosságban? Bátran rendelhetek tőlük akár? Garit hogyan adják vajon?

:)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#46415) ilko


ilko
csendes tag

Tanácsot kérnék mobiltelefon vásárlása előtt. Amit szeretnék:
- legyen kétkártyás (normál, azaz mini SIM - ha lehet, persze ez megoldható), egyébként mindkét kezelt kártya Telenoros
- nyomógombos, hagyományos kialakítású, ha lehet
- olvasható méretű betűk
- hosszú üzemídő
- nagyon fontos: strapabíró. Hetente egyszer tuti leejtem a telefonomat...
- kamera egyáltalán nem kell, mindegy, milyen minőség
- ugyanígy a zenelejátszás minősége sem érdekes
- alapvetően beszélgetés, sms funkcióra
- e-mail kezelésnek az is elég, ha rá tudok csatlakozni időnként, nem kell, hogy a háttérben fusson
- gmail-en kívül semmi más okosság nem kell (mint facebook, twitter vagy böngészés). Van tabletem mobilnettel, ha valami egyéb kellene, nem a telefonommal akarom megoldani.
- újat szeretnék, itthonról
- eddig minden telefonom Nokia volt.... amíg még lehet, ezt venném, de minden más ötletet is meghallgatok (ezzel kapcsolatban egy plusz kérdésem is lenne: akár egyenest Finnországból is tudnám kérni. Ha ott veszem, magyar menüt találok rá? Bocs, ha ez egy nagyon idióta kérdés volt. No, meg az előbb az itthoni újat írtam, de azért ez is érdekel, ha esetleg olyan, amit itthon nem forgalmaznak vagy más áron)
Minden tanácsnak örülök és köszönöm!

(#46416) meroly válasza ilko (#46415) üzenetére


meroly
veterán

Nokia 112 elvileg jónak tűnik, nem kimondott strapa, de egy eséstől semmi baja nem lesz. Viszont előtte érdemes megnézned, mert a 128x160-as kijelzőn nem biztos hogy lehet érdemben emailezni.
Ha ez nem, akkor a 301-ből is van dualsim, ott az akkuidő már nem annyira jó, de maga a készülék viszont konfortosabb (nagyobb gombok, kijelző, jobb anyaghasználat).
Kintről nem tudom árban érdemes-e beszerezni, de rakatható rá magyar nyelv utólag is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46417) soldi3r válasza meroly (#46416) üzenetére


soldi3r
veterán

Kintről nem tudom árban érdemes-e beszerezni, de rakatható rá magyar nyelv utólag is.

ez igaz a nokia 105-re is?

E30 (oo=[][]=oo)

(#46418) meroly válasza soldi3r (#46417) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem igen, minden olyan készülékre lehet magyar nyelvet rakni, ami amúgy nálunk is kapható.
Az más kérdés, hogy a magyarítás bizonyos része nem teljesen jogszerű, így nem feszegetném a témát tovább.

Impossible is nothing

(#46419) ilko válasza meroly (#46416) üzenetére


ilko
csendes tag

Köszönöm, akkor megnézem ezeket! Reménykedem, hogy a Nokia vmilyen formában tovább él, nagyon a szívemhez nőtt - ha dobálom, ha nem...

(#46420) SimS


SimS
senior tag

Üdv

- Árkategória: max 20k, bár remélem ezalatt kijön :)
- Használt vagy új: mindenképpen új
- Hol vennéd meg? Előfizetésre nem, inkább valami gsm bolt. Esetleg hálózatfüggő, de kártyás, telenor/dj ebben az esetben
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Inkább hosszabb távra (2-3 év?)
- Mire használnád? normál használat, azaz telefonálni lehessen vele, illetve sms, semmi egyéb
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? mindegy
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) nem csúsztatós, nem nyitós, akkor bar gondolom :)

Köszi,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#46421) .Szaki. válasza SimS (#46420) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nokia 1xx széria bármely tagja, 206, 208, 301, vagy esetleg Samsung S5610. Utóbbi kettő már nagyon a teteje, én a 206-ot tudnám ajánlani, vagy ha Neked beválik a gumírozott gomb, akkor a 208 sem rossz. Vásárlás előtt mindenképp menj el szerintem egy MM-ba tesztelni. :)

(#46422) meroly válasza SimS (#46420) üzenetére


meroly
veterán

Ha tényleg csak telefon és sms akkor az akku miatt a Nokia 112.

Impossible is nothing

(#46423) Valaki1234


Valaki1234
tag

Sziasztok!

Tudtok adni arra tippet, hogy Nexus 10 táblagépet honnan érdemes venni? Karácsonyra szeretnék majd szóval van még egy kis időm.

Viszont ahogy olvasgattam lassan jön ki a Nexus 10 2013-as verziója is. Szerintetek lesz leárazása a 2012-es modellnek (mint ahogy a Nexus 4-nek is volt)az új verzió megjelenésével? Milyen árkategóriában várható az új verzió?
(Az is járható út, hogy Play-en keresztül vegyem meg, van USA-ban élő barátom, akin keresztül el tudnám intézni. Nyilván ez kicsit macerásabb, mintha itthon venném meg, így nem ezt preferálnám)

Esetleg a Nexus 10 helyett milyen táblagépet tudtok ajánlani? (Sose volt táblagépem, sose használtam huzamosabb ideig, csak mobilok terén vagyok otthon)

Előre is köszi a segítséget!

(#46424) Valaki1234 válasza Valaki1234 (#46423) üzenetére


Valaki1234
tag

Bocsi, most látom hogy nem a "melyik okostelefont vegyem" fórumba írtam...

(#46425) .Szaki. válasza Valaki1234 (#46424) üzenetére


.Szaki.
addikt

A helyes topic: Nagy táblagépes topic ;)

(#46426) SimS válasza .Szaki. (#46421) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Köszi neked és meroly-nak is a választ!
Elfelejtettek a telefongyártók egyébként normális készüléket gyártani? Ezek hányadékul néznek ki, már bocsánat. :( A Samsung még hagyján, de az meg elég borsos - bár ajánlottat kapott itt a PH!-n. Jó mondjuk nem szépnek kell lennie, hanem működnie.. :)

Köszi, megyek tapizni, aztán választok egyet!

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#46427) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok, a több, mint 3 éves HTC Desire végleg felőrölte maradék idegeimet, így cserepadra küldöm.

Amivel szimpatizálok, az az LG Optimus G, kicsit tartok az LG hanyag és gyenge támogatottságától, bár ha jól tudom, ezen már javítottak az elmúlt 2-3 évhez képest.

Ilyen ár/érték arányban várnék tippeket, hogy esetleg melyik készülékek jobbak az Optimus G-nél, kritériumaim a következők lennének:

- android, lehetőleg minél frissebb
- kijelző max 4,7', de az ideális 3,7'-4' lenne számomra
- minél jobb üzemidő
- ár maximum mint az Optimus G, 80 eFt körül, kicsivel lehet több, ha mindenben veri a G-t.

Köszönöm előre is a segítséget :)

Boky

(#46428) tvamos válasza Boky (#46427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, fáradjon át ide: [link]

Amugy meg vegyel Nexust!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46429) Boky válasza tvamos (#46428) üzenetére


Boky
csendes tag

Bocsi, most mikor meg akartam nézni, hogy jött-e válasz, vettem észre, hogy balfasz voltam :W

(#46430) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
már alig várom, hogy porrá zúzhassam az n8-as nokiám, különös tekintettel a kapacitív kijelzőjére és "nem csoda, hogy becsődölt a nokia" menüjére.
de egyelőre keresem az utódját, nem sok kritériumnak kell megfelelnie, de nem találok ilyen kombinációt a gsmarena oldalon.

szükséges:

1 ne a letevő gomb (piros) legyen a kikapcsoló gomb. elég macerás minden beszélgetés után kivárni, míg újra bekapcsol. a c6 is ezért repült.
2. legyen 75db a hangerő (Voice), kihangosítva lehessen autóban is beszélni vele
3. legyen s60-as platform (gyorsabb keresés a nevekben, második névben is stb.)
4. így ha lehet Nokia, ahhoz van minden (töltő, program, tapasztalat)
5. ha lehet nyomógombos, középen a nagy navigáló gombbal,
6. ha érintő kijelző, akkor is rezisztív, de zöld és piros gomb alapvető minimum! (felvevő, letevő, de lásd 1. pont)

a 3.5mm jack, AF kamera, gps, wifi már nem érdekel, én már csak TELEFONÁLNI szeretnék végre. arra ott lesz a 5" s4 klón...

eddig csak a nokia 5800 ami mindegyiknek megfelel, de ha lenne valami hasonló nyomógombosban is, annak nagyon ürülnék. tud valaki ilyenről (természetesen használtan, újban nem is reménykedem)?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46431) quailstorm válasza Wolfskin (#46430) üzenetére


quailstorm
nagyúr

N82, N95 8GB, E52

Porrázúzásnál vannak hasznosabb dolgok is.

(#46432) Wolfskin válasza quailstorm (#46431) üzenetére


Wolfskin
őstag

Porrázúzásnál vannak hasznosabb dolgok is.

a lelki egyensúlynál nincs fontosabb... ;]

E52: voice 66db.., vettem egy e66-t (az ugyanannyi), de alig hallom autóban, még kihangosítva is gyenge... :(
az N82 nekem is a legjobb kompromisszumnak tűnik
N95, az már olyan régi, kétlem, hogy kapni megkíméltet, ráadásul a a csúszkamechanizmus sem a zsánerem....
N85, ugyanez, ráadásul az érintős dizájngomboktól is ódzkodom (bár még nem volt a kezemben)
6700 slide: lespórolták a kikapcsológombot... (akárcsak a C3-01, 6500 slide, classic, 6720 classic, stb)
6700 classic s40 platform (tudom a 6303i korszakból, hogy sok száz névben nehéz úgy keresni, hogy csak az első betűktől keres és tudni kell mindenkiről, hogyan mentetted el)

szóval én nem találok olyan kombinációt, ami 1-2 tulajdonságban ne lógna ki... de azért kösz :)

asszem veszek még egy marék 5800-t, az C6 szoftverrel eddig a legjobb kompromisszum...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46433) quailstorm válasza Wolfskin (#46432) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De az N95 az HANGOS. NAGYON. Ja és szép tiszta a hangja.
Egyébként én is csak leharcoltakat meg házcseréseket fogtam/láttam mostanában. Szoruló csúszkákkal, recsegősen.
Ahhoz képest az enyém új volt mikor megvettem 3 évesen. Már azért kopik ez is, picikét nehezebb a csúszka mozgása mint új korában, bár az inkább a doodle jump miatti ütés miatt van... 1-szer kell ráütni örökre érzed. Puha a csúszkája.

De így hogy egyébként vigyázva volt rá 5 évesen is hibátlan, csak az akkuja adta meg magát. Ideális esetben tökéletes lenne neked. N82 meg erősebb, jobb kamerás mint 5800 de nem akarlak rábeszélni.

(#46434) Wolfskin válasza quailstorm (#46433) üzenetére


Wolfskin
őstag

megnéztem, de sem n95, sem n82 nincs hirdetve...

az lesz a vége, hogy elfogadom a iphont, amit a főnököm folyton tukmál. egy samsung galaxi ace volt nálam pár hétig, de azt visszaadtam, kösz, inkább neee, aztán jött ez az n8, de rettentően utálom. különösen az idegesítő, hogy ha a partner előbb bontotta a bontotta a vonalat, akkor alapállapotba jön a képernyő, persze én nem tudhatom, hogy ettől jött alapállapotba, vagy attól, hogy telefonálás közben a fülemmel megérintettem a képernyőn valamit, és attól, tehát ha vége a beszélgetésnek, akkor kezdődik a rázogatás, hogy eljöjjön a képernyő, aztán pedig a menüben bogarászsás, hogy előkerüljön a hívásképernyő, ahol a nagy piros gombbal végre le tudom rakni biztosan. és ezt MINDEN hívás után el kell játszani :W . de a kapacitív képernyő amúgy is halál, a telefon szinte MINDIG valami rejtett menü alján, vagy alkalmazás bugyraiban van, mert lépten-nyomon hozzáérek valahol. aztán először rá kell jönni, hogy hol van, mit csinál, és melyik részen kell NAGYON FINOMAN megsimizni újbeggyel, ha használni akarom telefonálásra. tehát a gyors, pörgős telefonos munkavégzés ezzel teljesen felejtős, napi 1-2 hívás, ráérősen, hátradőlve, erre lett kitalálva.
szóval akinek nem státusszimbólum és nem fészbukra, jutubra, vagy egyéb unaloműzésre kell, hanem munkaeszköz, amihez bizonyos funkciók azért szükségesek lennének, akkor nagyon rossz esélyekkel indul, ha használható telefont akar.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46435) quailstorm válasza Wolfskin (#46434) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem nem tudod használni, és össz ennyi...
Az egyik legjobb rendszer... felhasználóbarátságból. Szóval ettől még ne törd össze. Én se vagyok valami jó érintőből, de próbálkozok. Viszont másikkal telefonálok.

(#46436) tvamos válasza Wolfskin (#46434) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem fogadd el az iPhone-t. Én azt tennem. Meg ha 3GS is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46437) Blackmirror válasza tvamos (#46436) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Én meg pont azt akartam írni,hogy ne iphone,mert felesleges számára. :)

iPhone X@R, iPad Pro

(#46438) tvamos válasza Blackmirror (#46437) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az igaz, hogy felesleges, de a tobbinel, amit emlitett klasszisokkal jobb, ha nem valami regi, lenyuzott hasznalt peldany. Amigy meg kellemes, minosegi keszulek, es nem nagy batar. (Az Ace-nel klasszisokkal jobb!) Ha van olyan opcio, hogy visszaadja, ha nem tetszik, akkor minden keppen erdemes kiprobalni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46439) quailstorm válasza tvamos (#46438) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel én is egyetértek. Telefonálin gyors és felhasználóbarát. Meg tud sok mást is ha kéne. Aztán kérdés azt mennyire nyomkodná a fülével, de elvileg ott a közelségérzékelő, gomb meg nincs :DDD

(#46440) Wolfskin


Wolfskin
őstag

nah, csak néhány szóban had reagáljak.
az n8 legnagyobb rákfenéje az, hogy beszélgetés után nem lehet szakítani a vonalat, mert ahogy a partner bontotta a vonalat, a "hívás" képernyő (zöld és piros gombokkal) eltűnik, helyette az főképernyő lesz. marad egy kicsi kb 8x8mm "gomb" a képernyő tetején, ha azt eltalálom, akkor visszajön a hívásképernyő, de ahhoz először rázogatni kell a készüléket, hogy az lcd egyáltalán feléledjen, utána pedig el kell találni a képernyő tetején lévő apró gombot, és csak ezek után tudom bontani a vonalat (vagy a hívás utáni jelentést)
ez a/ lassú, de ha nem csinálom végig ezt a rituálét, akkor várnom kell 10-15 mp-et, amíg a háttérben a hívás utáni jelentés magától inaktiválódik, csak ezután tudok új hívást kezdeményezni
b/ sosem tudom biztosan, hogy VALÓBAN bontotta-e a vonalat a másik fél és azért van fenn a főképernyő, vagy beszélgetés közben véletlen megnyomtam valamit és azért. tehát MINDEN hívás után végig kell csinálni a rituálét. ez elég röhejes, fárasztó, vezetés közben meg még veszélyes is. (igaz, akkor mi nem)
ez kb akkora ergonómiai baki, mint anno a k610 telefonon, ahol fixen be volt programozva, hogy a piros (letevő) gomb indítja a netet. tehát ha a másik fél egy fél másodperccel előbb bontotta a vonalat mint és, akkor elindítottam a webböngészőt... (az a telefon 1 napot volt nálam, elajándékoztam, nem, volt képem átverni senki).

a visszaadás nem volt opció, kaptam egy céges telót, amit nemsokára visszaadtam. ennyi. utána kaptam meg az n8-at, ami csak úgy volt egy a cégnél. egy jó fényképezőgép és a térképe is kiváló. arra fogom használni.

a telefon számomra egy szerszám, sokat használom telefonálásra. sajna vezetés közben is sokszor, ezért olyan készülékeket szerettem használni, amik képesek voltak automatizmussá válni. egy példa: autóvezetés közben nem gondolkodsz, hogy hogyan használd az indexet, de ha azt egy érintőképernyőről vezérelnéd, ahonnan egy menüből kellene kiválasztanod és megérintened a megfelelő gombot, az óriás szívás lenne. nekem mindig is a marketing egyik csodája lesz, hogy az apple hogyan tudta megetetni az egész világot és divatba hozni a érintőképernyőt. bár sajnos a mai társadalomban megfelelő marketinggel a rituális öngyilkosságot is divattá lehetne tenni...:(
egy profi fényképezőgép tesztjén (ami szintén munkaeszköz) általában a minőséggel és árral egyenes arányban nő a dedikált fizikai gombok száma. a gyártást megdrágítja, a felhasználást megkönnyíti. próbálna valaki eladni egy gépet egy háborús tudósítónak, hogy "látod, itt a menüben kiválasztod, itt belemész, lejjebb görgeted, leokézod és már exponált is". nem kell hülye gombokkal bíbelődnöd, az egész fícsör látványosabb és még menőbb is leszel. az apple-nak sikerült ugyanezt a telefonnal. mára meg már a telefonálás a készülékek teljesen periférikus mellékfunkciója lett, ezt mutatja a telefonásláshoz legfontosabb felvevő és letevő gombok elhagyása is. ezek mini pc-k, arra szolgálnak, hogy az információ áramlása a fejedbe lehetőleg folyamatos maradjon: facebook, youtube, tv, rádió, böngészés - folyamatos révületben vegetálhatod végig az életed. de ez már inkább a szociológia, mint az ergonómia területe.

legutoljára két 5800-as nokiát használtam az egyiken c6 szoftverrel, de sajna elhagytam, és megint az n8-al szenvedek. nah, mindegy, fel lett dobva a labda, hogy válasszak egy készüléket, csak legyen megoldás, de valahol belül azt sejtem, hogy jó megoldás az már nem lesz többé. iphone 5, samsung s4 /active, note3, de tulajdonképpen már mindegy is...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46441) soldi3r válasza Wolfskin (#46440) üzenetére


soldi3r
veterán

bb9900? esetleg q5? nekem az elso mindenre eleg
de ha csak telefonalasra kell, en arra egy b2710-et hasznaltam a muhelyben, amit most egy c3350 valt

E30 (oo=[][]=oo)

(#46442) Wolfskin válasza soldi3r (#46441) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem egy kicsit idegen ez az apró gombsor, félek nem találnám ela szémokat közötük. bár ismerőseim, akiknek ilyen van (bb, nokia) elégedettek vele. én nagyon keveset írok telón, nekem szerintem felesleges a qwerty bill.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46443) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Apumnak keresek mobilt. A jelenlegi Nokia 6303i Classic keszuleke beadta a derekat, erre keresnek jo alternativat. Kulonosebb elvarasai nincsenek, az emlitett tipus tovabbra is megfelelne neki, jo lenne minel olcsobban meguszni a vasarlast.

Elore is koszonom a segitseget!

(#46444) meroly válasza r6man123 (#46443) üzenetére


meroly
veterán

Minőségileg az 515-ot mondanám talán, de árban az elég húzós.
Nézzétek meg a 301-et, viszonylag jó típus szerintem. Ha még ez a "tudás" sem kell, akkor jó egy 112-es. Gondolom csak telefonálásra használja főként, ez utóbbiban bivaly erős akku van.

Impossible is nothing

(#46445) .Szaki. válasza r6man123 (#46443) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1 a 301-nek. Nagyon jók a 100-as széria termékei is, én pusztán azért szoktam a 206 felettieket ajánlani, mert azért 2,4-es kijelzőt mégis csak kényelmesebb használni. :-)

(#46446) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!

Apósomnak keresek egy szimpla telefont. Most egy SE K310i-t nyúz, semmi baja nincs neki, ért is hozzá, és bőven elég neki - csak azért kell cserélni, mert DUAL SIMes kellene.
Szóval a kitételek: olcsó, DUAL SIM-es, és megbízható/tartós, és piszok egyszerű legyen kezelni.
Mit válasszak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#46447) quailstorm válasza LógaGéza (#46446) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 112

(#46448) Mosanke válasza LógaGéza (#46446) üzenetére


Mosanke
senior tag

Bár nem a legolcsóbb kategória, 18 ezer körül van a bolti ára újonnan, de én a Samsung C3322-est ajánlanám.

(#46449) Wolfskin válasza Wolfskin (#46440) üzenetére


Wolfskin
őstag

tudom, hogy nem okostelefonos topik, de mivel a problémát itt kezdtük boncolgatni...:

úgy hallottam S4 lesz
viszont alternatívákon gondolkodom

S4 active
plus: vízhatlan IP67, fizikai gombok (3 db)
minus: nincs hőmérő, pára mérő, fényképező gomb, csak gorilla glas 2

nod2
plus: nagy, van toll hozzá, lehet írni, tovább bírja az aksija (?)
minus: nagy

szerintetek?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46450) meroly válasza quailstorm (#46447) üzenetére


meroly
veterán

+1 :K

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.