Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) talmida


talmida
Közösségépítő

Létezik olyan megbízható mobil telefon, amelyik nagyon hosszú életű, vízhatlan, nem törékeny és könnyen is kezelhető? Munkára kéne. Legjobb lenne egy fölpattintható fedelű, jó nagy kijelzőjű. Előre is köszönöm a segítséget! :B

apevia Igaz, nem idetartozik a kérdésed, de dióhéjban : szerintem általában az androidtól ne idegenkedj, nagyon szuper :R , de a HTC ONE-t senkinek sem ajánlom. Én most adtam el, mert beépített a batteryje. :W Hiába tud szinte mindent, miután az elem fölmondja a szolgálatot, dobhatod az egészet a kukába. Szétszedni se lehet a készüléket. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#46152) Dhampir válasza talmida (#46151) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo A660 nagy sláger volt a nyáron. Vízhatlan és ütésálló. Harmincezer körül lehetett rendelni Kínából, de baj esetén vissza kell utaztatni garanciáztatni és az hosszú ideig tarthat valamint plusz költségekkel jár.

Hasonló árkategóriában szintén Kínából a Haier W910 jobb hardverével még többet tud nyújtani.

Samsungok közül a Samsung Galaxy Xcover 2 valamivel alacsonyabb áron, míg a Samsung Galaxy S4 Active drágább árkategóriában nyújt erős kivitelű mobilt.

Mekkora nagyságú kijelző felelne meg az igényeidnek?

Amennyiben inkább a fentiekhez hasonló okostelefon-kategóriában keresel, akkor itt kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#46153) talmida válasza Dhampir (#46152) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen a választ! :R Nem okos telefont akarok, hanem egy megbízható, tartós, lehetőleg ütésálló, vízhatlan, normál kijelzős, régifajta telót. A kisebbik nagy fiamnak lesz, aki direkt azt kérte, hogy ne legyen okos... :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#46154) Dhampir válasza talmida (#46153) üzenetére


Dhampir
félisten

(#46155) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Sziasztok!

Dualsimes strapatelót keresnék.
Három befutóm van véleményeteket szeretném kérni:
Caterpillar B25
ConCorde Raptor p50
Evolveo Gladiator RG250

(#46157) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

A puszta számokon kívül inkább személyes élmények érdekelnének. Evolve-t láttam régebben már ajánlották, bár személy szerint én nem ismerem, a ConCordrol semmit sem tudok, a Cat-et nem tudom mennyire tud telefont gyártani, olvastam róla pár rossz vélemént, pl hogy annyira le van szigetelve a mikrofon, hogy a vonal tulsó végén semmit nem lehet hallani, meg hogy 2 hetesen meghalt stb...
Ellenállósági szabvány IP67 mindnek gondolom ugyan olyan erősek, az hogy most a kamera milyen képet csinál nem perdöntő nállam...

(#46158) talmida válasza Dhampir (#46154) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! :R

IN GOD WE TRUST!

(#46159) Blackmirror válasza talmida (#46158) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Ott van a samsung b2700 ill b2100 is.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46160) Dhampir


Dhampir
félisten

Klasszikus strapabíró telefonok közül még a Samsung Xcover 271 is képbe jöhet. Viszont a 271-nek egy apró hiányossága van; a 3.5mm jack csatlakozó hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#46161) Blackmirror válasza Dhampir (#46160) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Tényleg van az is,de azt nem nagyon ismerem.
Családban b2100 van,ezért jutott eszembe.Pár éve lehetett a vodafone-nál is venni.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46162) punky10


punky10
addikt

+1 az Xcover családnak.Több kollégám használ ilyet,nincsprobléma velük.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#46163) talmida válasza Dhampir (#46160) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szépen köszönöm!
Blackmirror és punky10 Nektek is!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#46164) Dhampir válasza talmida (#46163) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen! Remélhetőleg sikerült többféle típusra ráirányítanunk a figyelmet, amelyek között talán sikerül rálelni a megfelelőre.

(#46161) Blackmirror

Élőben a nyáron egy karbantartó srácnál láttam. Szerelés közben a mobiljával világította meg az aktuális munkaterületet. Nagyon elégedett volt a telefonjával.

(#46165) hiperhugi


hiperhugi
csendes tag

telefonvásárlás előtt állok végre leredukáltam 2 telefonra amit vennék, ugyanakkor nem tudok dönteni.. már túl vagyok a pro-contra dolgokon is de nem megy.. a tanácsotokat kérném:

Sony Xperia SP - japán, RAM 1GB, 8megapixel, 4,6", 720x1280 felbontás, 2370mAh akku, bővíthető memória 2013 évjárat, android

vagy

Apple iPhone 4 - amerikai, RAM 512MB, 5megapixel, 3,5", 640x960 felbontás, 1420mAh, fix memória, 2010 évjárat, iOS

annyi hogy az xperia kicsivel drágább.. egyszerűen nem tudok dönteni, jelenleg symbian OS-t használok tehát nem ragaszkodom egyik oprendszerhez sem.. :W

(#46166) punky10 válasza hiperhugi (#46165) üzenetére


punky10
addikt

A kérdés,mennyire voltál symbian felhasználó?Telefon,sms,játék,és kész,vagy témáztál?Átrendezted az alkalmazásokat,mappákat,vagy ott hagytad,ahova a rendszer tette?Mert ha saját izlésednak megfelelőre formáztad a symbiant(mert lehetet rendesen alakítani)esetleg mappába raktad a játékokat,skinezted a TTPodot,akkor mindenképp az Android.Ha viszont megvoltál a symbiannál is ezek nélkül,akkor az almás is jó választás(ebben az esetben talán jobb is).
Mondom ezt android-hívőként... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#46167) hiperhugi válasza punky10 (#46166) üzenetére


hiperhugi
csendes tag

ennél a telefonnál sosem volt különösebb késztetésem hogy kicsit is jobbítsam.. nagyon megbántam.. nokia hívőként kihoztam a C5-03-at és már a kezdetek kezdetén nyilvánvalóvá vált számomra a csalódás.. elején még matattam vele sokat, szívesen tettem, de aztán elhalt a dolog.. mostmár inkább a sarokban hagyom, inkább nem nyúlok hozzá mert idegesítően gagyi.. bár védelmére szóljon még mindig 1 hétig bírja! de lelassul, megzavarodik, időnként nem tudom lezárni stb stb... így nagy ingerenciám sincs vele foglalkozni.. valószínű ha olyan készülékem lenne amivel megéri babrálni akkor azért matatnék vele:D

igazából ami fenntartásom van a dolgokkal kapcs.. hogy most nagyon úgy fest hogy hardverileg a sony jobb de kérdés hogy stabil-e anynira... dícsérik a sonyt akik használják de ugyan ez van az almával is..
alma ellen pedig az szól hogy mégis csak egy 3 éves készülékről van szó.. (zsír újan veszem szolgáltatótól, de 3 éve jelent meg..)

[ Szerkesztve ]

(#46168) punky10 válasza hiperhugi (#46167) üzenetére


punky10
addikt

Ezek szerint nem "hardcore user" vagy.Ebben az esetben elég lehet az Iphone is,mert hiába 3 éves,a tudása legtöbb esetben több,mint az átlag elvárás. Én a Sony-t venném,de nem mindenki szereti az androidot.
De van egy ehez hasonló topic,csak okostelefonnal,ott többen,jobb összehasonlást adnának... ;]

;] Itt legfeljebb rábeszélnek egy Primo-ra... ;]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#46169) HevonenKulli válasza Dhampir (#46160) üzenetére


HevonenKulli
tag

Ha lenne benne dualsim már venném is... Jol is néz ki, okos is, a samuval amugy is szimpatizálok... Kár... Szerintem maradok az Evolvénál.

(#46170) .Szaki. válasza punky10 (#46168) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez ütött!! :DD

(#46171) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy fura lesz a kérdésem, de azt kérem, csak az válaszoljon rá, akinek kézzel fogható tapasztalatai vannak, nem csak olasott vhol vmit! Köszi előre is!

Második telefont keresek, céges célokra. Az lenne a lényeg, hogy nagyon olcsó legyen és semmi faxni, meg csilli-villi nem érdekel, DE:

a "föld alól is" lehessen vele telefonálni és engem is elérjenek mindig, minden körülmények között!

Cellahatáron lakom, állítólag, ezért nálam állandóan gond van a mobillal. Hol én nem tudok hívni délutánonként, hol engem nem tudnak elérni (Galaxy S-em van jelenleg, de az összes eddigi telómmal fennált ez a gond ugyan így, tehát nem a teló hibás). Minden úgy történik, hogy fullos a térerő, tehát nem alapvetően térerő gond. Ezért mondták hozzáértők nekem azt, hogy nagy eséllyel cellahatáron vagyok. Van itt mellettünk egy nagy áramelosztó/fejlesztő telep is, plusz panelben vagyok, szóval minden összejátszik.

Tehát a lényeg:

- egyszerű (nem kell érintő képernyő sem, semmi)
- nagyon olcsó (10e FT max.)
- atomstabil, kiválóan lehessen vele telefonálni és mindig elérjenek
- jó, érthető hangminőség oda-vissza
- sokat bír egy töltéssel, bár ez nem létfontosságú
- az is jó lenne ha kis méretű lenne, mert mégiscsak második teló lesz, ne kelljen "cipelni"

Lehet, hogy lehetetlent kérek, de ha van ilyen teló, akkor segítsetek megtalálni plíz!

Köszönöm előre is!

(#46172) Sly Bp. válasza sellerbuyer (#46171) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Pár éve a 6310i-t ajánlottam volna de most nem tudok olyan telefonról aminek mindenhol van térereje max a műholdasoknak!

(#46173) sellerbuyer válasza Sly Bp. (#46172) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És ha használtan veszek egyet, az nem megoldás? :F

(#46175) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Akkor nagyon szépen köszönöm a segítséget nektek, utánanézek és beszerzek egyet! :R

(#46176) meroly válasza sellerbuyer (#46171) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem egyébként a 6303 is hajaz erre a címre, ennyi év alatt semmi komoly probléma nem jött elő vele kapcsolatban. Amúgy a 3720-ammal nincs gond a térerővel, liftben, stb mindenhol van.
6310i-ből olyat, ami kifogástalan nehéz találni, főleg ilyen árban, azért egy 11 éves konstrukcióról beszélünk, ez még gombócból is sok :D

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46177) sellerbuyer válasza meroly (#46176) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát igen, hasonlóan látom én is, de ha muszáj és kifogom, akkor ráteszek inkább az árra, csak jó legyen. Még újat is lehet venni belőle, csak kicsit drága a szentem.

Tényleg nem gyártanak manapság megbízható mobilokat, csak az a lényeg, hogy csilli-villi, meg tapizós, meg Android legyen? :F

(#46178) meroly válasza sellerbuyer (#46177) üzenetére


meroly
veterán

Ma már nem nagyon de 3-4 éve még igen, a 6700-ig bezárólag a nokia és jó telefonokat gyártott, megbízhatóakat, ezért is mondtam a 6303-at.

Impossible is nothing

(#46179) sellerbuyer válasza meroly (#46178) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi a tippeket, utánanézek mindegyiknek. :R

(#46180) Levinszky


Levinszky
csendes tag

Sziasztok! A Media Marktnak nemrég nyílt webshopja, ahol szerintem elég sok hasznos információt találhattok a telefonokról, és online rendelhetőek + házhoz is szállítják ingyen. Megéri ellátogatni, mert én sem úgy indultam neki, hogy vásárolok, aztán mégis az lett belőle. :)

(#46181) adam9998


adam9998
csendes tag

Helló, olyan telefont szeretnék, ami lehetőleg, olcsó, legyen benn gyors net elérés(3G?, nem tudom hogy hívják), meg lehessen a netet megosztani vele..Köszönöm.. :R

(#46182) meroly válasza adam9998 (#46181) üzenetére


meroly
veterán

[link]

Impossible is nothing

(#46183) quailstorm válasza adam9998 (#46181) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Netmegosztás miatt a hagyományos mobil ugrott.

Ha van kedved tákolni, vagyis otthon felrakni a cyanogenmod 7-et, akkor az alábbi modellek szóba jöhetnek:
Huawei U8500, U8120.
Sony Xperia X10mini, X8
LG GT540
ZTE Blade

A legolcsóbb és legbutább ami alagból megoldja, az a Samsung galaxy mini S5570. (s5570i-t lehetőleg hagyd ki, fos)

(#46185) pepeke97


pepeke97
csendes tag

Üdv mindenkinek! :)

Új mobiltelefont szeretnék venni, és a legeslegfontosabb szempont a zene lejátszása! Elég komoly fejhallgatókhoz kellene, mert ahogy néztem, a komolyabb zenelejátszók is benne vannak 20-30 k-ba, és gondoltam inkább költök rá egy kicsit többet, de akkor már telefon legyen! A másik szempont a minőség. Nem szeretnék olyan telefont venni, ami tök jó, csúcs szuper, de elromlik egy fél év alatt... Tehát a legfőbb szempont a zenelejátszás, a másik a minőség!

A segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#46186) tvamos válasza quailstorm (#46183) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg a Nokia Lumia 520...
(Marmint az ujonnan, hekkeles nelkul kategoriaban.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46188) quailstorm válasza tvamos (#46186) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, az nagyon jó cucc, végre meg tudtam tapperolni, és mindjárt 2-őt is. Jópár iOS hiányosságot is kiküszöböl.

[ Szerkesztve ]

(#46190) quailstorm válasza #40993792 (#46189) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A mass storage-et biztos. Proxyt iphone-on nem próbáltam még, WP-n megy. Pont android CM7-en nincs...

Aztán egyelőre van NFC támogatás, bár nemsoká lesz iOS-ben is. Meg a gyári böngésző és gyári maps szerintem ergonómikusabb, MO-n jobb.

De sajna egyik platformot se használtam eleget...

BT-t meg mondtad. iPhone max a Sony headsettel kommunikál mint más cucc.

(#46192) molnarpeter válasza pepeke97 (#46185) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nexus S, abból is az LCD-s verzió, mert tartósabb. Voodoo soundos kernelt rá, és kész.

(#46193) tvamos válasza quailstorm (#46190) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahh... Pedig nemsoka lejar a hu(lye)seg nyilatkozatom, gondoltam elhozok egy iPhone 5s-t.:)) ;)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46194) quailstorm válasza tvamos (#46193) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig nagyon is jo az.

Nekem ezerszer inkabb megeri az iPhone apptenger, plane hogy mar ismeros, mint a WP. Inkabb viszek pendrive-ot meg regi tellat is. Csak ez igy baromi draga.

Az ujjlenyomatolvaso meg majd gondoskodik arrol, hogy ne azt vakarja az egesz iskola.

(#46195) happyguy


happyguy
csendes tag

Nokia 207 megjelenésére mikor lehet számítani?

Szerintetek megérné megvásárolni ezt a telefont?
Azt olvastam 15 ezer körül fog mozogni az áruk.

Egyszerű használatra fog kelleni, így nem is baj, hogy nincs benne kamera. Ahogy láttam van benne wifi, valószínűleg ezt sem fogom minden nap használni, de nem baj, ha van. Leginkább csak SMS és elérhetőség miatt akarok telefont venni.

Vannak olcsóbb, és egyszerűbb telefonok is, mint a Nokia 100, vagy a Samsung 1190, de ezeknek túl kicsi a kijelzője. Célnak ez is megfelelne végülis, de csak jobb ránézni egy nagyobb kijelzőre.

Készenléti idő ha tényleg ~500 óra, akkor az jó.

Mondjuk a SAR viszonylag magas, fejnél 1,2 testen 0,7. Nem tudom ez mennyit számít.

Mit gondoltok?

(#46196) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Nokia asha 202 telefon, ezen van microUSB csatlakozó is ahol (ha a számítógéphez van csatlakoztatva) töltődik az akkuja is. Alapból egy 2mm-es tüske csatlakozós töltő jár hozzá egyébként. Szeretném kiváltani ezt a tüske csatlakozós töltőt, és azt szeretném megkérdezni, hogy ha olyan Nokia kompatibilis 220V-os hálózati töltővel tölteném ezt a telefont aminek microUSB csatlakozós a telefonos vége és a telefonnak ebbe az aljzatába dugom, hogy nem károsodik-e töltésnél a Nokia. A számítógépről kapott töltés nagysága és a külön töltőről a külön kivezetett töltő bemenetre menő az megegyezik?
Ha lehet így is tölteni a telefont akkor tudnátok hozzá illő töltőt is ajánlani, amit meg tudok majd venni?

[ Szerkesztve ]

(#46197) meroly válasza happyguy (#46195) üzenetére


meroly
veterán

Elnéztél valamit, mert nincs benne wifi: [link]

Egyébként nem tűnik rossznak, ha kimondottan kamera nélküli telefont keresel.
A SAR érték a törvényben meghatározott határértéken belül van, ami 2W/kg, de én is sokallom és én is figyelek rá mindig, pedig állítólag semmi jelentősége.

Én a helyedben egy 206-ost vennék, teljesen jó az is és már kapható egy ideje, nem kell várni rá.

(#46196) Mosanke: Miért akarod kiváltani? Teljesen jó az. USB-ről egyrészt szerintem lassabban töltene fel, másrészt meg a 2mm-es nokia töltő olyan mint a levegő, mindenhol találsz egyet.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#46198) meroly válasza Mosanke (#46196) üzenetére


meroly
veterán

lejárt a szerkesztési idő...

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor Nokia AC-6E elvileg az USB-s töltője a nokiának.

Impossible is nothing

(#46199) Mosanke válasza meroly (#46198) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi.
Ez egyelőre inkább csak tervezet, de azért az is megérne pár szót, hogy a Nokia miért teszi (még mindig) rá a telefonjaira külön is még azt tűcsatlakozós aljzatot amikor közben már ott díszeleg a telefonján a microUSB-s csatlakozó aljzat. Nem lenne egyszerűbb egy az egyben megoldani? :F

(#46200) meroly válasza Mosanke (#46199) üzenetére


meroly
veterán

Én személy szerint örülök neki, mert 2mm-es töltőből van vagy 10 darabom, micro usb-s meg egy se.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.