Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) quailstorm válasza meroly (#46250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként mi a hályzet akkor ha van egy SIM-em, ami nem az én nevemen van, akinek a nevén van az nem él, valamint kopott és régi, nagychipes a cucc, tehát cserélni kell, legkésőbb microSIM-re váltáskor, mert vágni azt nem lehet.

(#46252) meroly válasza quailstorm (#46251) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem ha beviszed és igazolod magad, a nevedre írják.
Szolgáltatós topikban írnak alkalmazottak is, ők konkrétabban tudják a dolgot.

Impossible is nothing

(#46253) quailstorm válasza meroly (#46252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Okés, az jó lesz. Már 6 éve ez a számom, bízok benne hogy nem lesz fennakadás. Egyelőre még marad, de tekintve hogy N95 akkuja kidöglött, és már volt újabb telóban probléma a SIMmel, lehet hogy csere lesz ez is.

(#46254) Mosanke válasza quailstorm (#46253) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Nem vagyok szakértője, csak a tapasztalatomat írom le.
A SIM kártyát a szolgáltató két évente ingyen cseréli ha akarod. Előbb is cserél mint két év, de akkor fizetni kell érte.
Én egy hónapja cseréltettem le újakra (Telenor és T-Mobile) és mivel az én nevemen volt mindegyik ezért kérték előtte az adatokat is hozzá. Ha már nem él a kártya tulajdonosa akkor nem tudom ilyenkor mi a forgatókönyv, de ha bemész és elmondod mi a helyzet akkor nem hiszem, hogy akadálya lenne a Te nevedre való átírásnak. A Telenor és a T-Mobile is (de gondolom a Vodafone is) már olyan SIM-eket ad ki amiken előre ki van már könnyítve a kisebb mikro SIM kártya is, csak ki kell törni a normál SIM-ből és máris használhatod.
A telefon választáshoz annyit, hogy én most vasárnap jártam az itteni MM-ban és ott volt 14.990-ért Nokia C2-01 fekete és kártyafüggetlen. Még ki is próbáltam kicsit. Szerintem vállalható készülék.

(#46255) Blackmirror válasza Mosanke (#46254) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Lehet,hogy szükség lesz egy halotti anyakönyvi kivonatra.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46256) meroly válasza Mosanke (#46254) üzenetére


meroly
veterán

Nemrég vetem sim-et és nem kombináltat adtak, hanem a simát. A micro sim szerintem akkor jár, ha a készülék, amit veszel, csak azt fogadja el.
A C2-01 meg nagyon jó áron van, érdemes megvenni, ez nem pénz érte.

Impossible is nothing

(#46257) Mosanke válasza meroly (#46256) üzenetére


Mosanke
senior tag

Melyik szolgáltatós SIM-et vettél? Nekem a Dominó 5 Quick-nél a csomagolásban már gyárilag kombinált SIM volt. E-Digitalban vásárolt és nem regisztrált SIM. (2790 HUF volt összesen és ebből 2700 HUF lebeszélhető) Utólag kellett beregisztrálnom de az is csak 2 percet vett igénybe. Igaz nem az enyémet cseréltettem a T-Mobil Ügyfélszolgálatnál, de ott is már a kombináltat adták. A Telenornál is kombináltra cserélték szó nélkül. Nem kérdeztek semmit, hogy tudja-e fogadni a telefon vagy sem.
Samsung C3050-be lettek cserélve. Látta a pultnál az ügyfeles (mindkét szolgáltatónál) a telefont de nem kérdezte meg, hogy mikro SIM vagy normál, csak cserélte szó nélkül.

Nokia C2-01 telefonokat és van köztük sosem használt is vagy csak keveset használt de hibátlan külső/belső állapotban, az aprodon már 10 ezer körül vagy már alatta is lehet kapni. Szolgáltató függőt vagy éppen függetlent. A MM-ban lévő C2-01 az független volt.

[ Szerkesztve ]

(#46258) meroly válasza Mosanke (#46257) üzenetére


meroly
veterán

Telenornál vettem nemrég egyet, mert olcsó volt a készülék, de ahhoz sima sim-et adtak.

Impossible is nothing

(#46259) quailstorm válasza Mosanke (#46254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz az infót.
Az anyakönyvi kivonat, meg egyéb papírok meg meglesznek. Nagyapám vette még régen a Nokia 1600-at, csak nem kellett a SIM senkinek, így ez lett az első és azóta egyetlen számom, ami akkor még az Alcatel One Touch Easybe került.

A régi SIM-et meg lehet tartani vagy bevonják? Tudom, nem lehet egyszerre két készülékben, de utálok adapterezni, viszont gyakran tesztelek mobilt...
microSIM-ből lejártam van, volt, nemtom hogy hozták össze, most meg vágni kéne, de azokból legalább lehet ami van

Az enyém még más feszkót kér és baromi nagy az érintkező is. Pedig már T-mobile-os, nem Westel.

(#46260) Mosanke válasza quailstorm (#46259) üzenetére


Mosanke
senior tag

Remélhetőleg van még az ügyfélszolgálaton olyan adapter ami tudja fogadni azt a nagyméretű kártyát. A régi SIM kártyát nem kapod vissza. Azzal kezdik, az adat egyeztetést követően, hogy átmásolják egy új üres SIM-re az adatokat a régiről. Ezzel egyben törlik a régi SIM azonosító kódját a rendszerből, és már csak az új lesz az aktív. Néhány perc alatt megvan az egész.
A mostani telefonod tudja fogadni ezt az új kártyát? Neked még az 5 V-os lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46261) albiosz válasza Mosanke (#46260) üzenetére


albiosz
őstag

Én visszakaptam a régi kártyát is most augusztusban a trémobilnál. Annyi, hogy inaktiválta a hölgy, de minden adat rajta maradt. Át nem másolták az újra.

(#46263) Mosanke válasza #40993792 (#46262) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nekem mindkét szolgáltató megtartotta a régi kártyát azaz nem adta vissza. Kérdeztem, hogy vissza kapom-e de azt mondták, hogy ez már inaktív és nem fog működni és ezért bevonják.
Ezért bátorkodtam kijelenteni ezt ilyen merészen.
Mivel az új SIM kártyának a régihez képest értelem szerűen más a sorozatszáma (SSN) is, ezért a régi kártyáról átmásolt IMSI előfizető azonosító (ez tartalmazza az előfizetőre vonatkozó összes információt) már csak ezzel az új kártyával fog működni, hiszen ehhez van/lett hozzárendelve a cserekor.

(#46265) quailstorm válasza Mosanke (#46263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aham, akkor totál felesleges megtartani... remek...
Apropó, egy 5V-os foglalatú tella mit kezd az új SIM-mel? Teszem azt egy Motorola A130, vagy Nokia 3310, Siemens C45?
Eddig a mostani SIM-emmel csak egy LG KG110 csodában volt komoly gond, N95 lekezeli, de az szerintem az újat is le tudná.

(#46266) meroly válasza #40993792 (#46264) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is visszaadták a régit, mondván biztonsági másolatnak jó lesz a névjegyzékről. Meghát a retro telók csak sim-el indulnak el, szóval én örültem neki, sőt kimondottan kérni akartam ;]

Impossible is nothing

(#46267) punky10 válasza quailstorm (#46259) üzenetére


punky10
addikt

:) Nekem még Westeles...És a 6. okostelefonomban is problémamentes,pedig azt írták,hogy az android nem szereti a régi SIM-eket...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#46268) Chereiose


Chereiose
addikt

Bocs, rossz helyre írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#46269) albiosz válasza Chereiose (#46268) üzenetére


albiosz
őstag

Itt tedd fel inkább: [link]

(#46270) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

szerintetek egy 2200mAh aksi mennyi ideig tud hajtani egy 4 quadcore 1.2 ghz mobilt?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46271) Blackmirror válasza marec1122 (#46270) üzenetére


Blackmirror
senior tag

sok mindentől függ ám ez.
egy napot számoljál általában ennyit bírnak,kijelzőtől meg nyüstöléstől függően.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#46272) marec1122 válasza Blackmirror (#46271) üzenetére


marec1122
senior tag

igazából nem pontos idő kell inkább nagyságrend. de mondjuk aktív használat mellett, mondjuk játék

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46273) Blackmirror válasza marec1122 (#46272) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Itt van pl az s3,igaz az 1,4ghz és 2100-as aksija van de erre kerestem rá neked most hirtelen:
[link]

Legjobb lenne ha megkérdeznéd az adott teló topicjában :)
Aktív használat mellett általában 1 napot bírnak,nekem gyengébb(kétmagos) kis kijelzős telefonom van az eldöcög két-két és fél napig.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46274) marec1122 válasza Blackmirror (#46273) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46275) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy ismerősömnek mobiltelefonos boltban ajánlottak Nokia N9-et, de a szerviztörténete miatt szerintem nem ér meg 36.000 forintot. Korábban azzal etették, hogy 26.000-ért hoznak egyet és két hetet kellett várni rá.

Főpanel-(ha jól értettem) és hátlap csere történt, valamint az egyik sarkán picit sérült.
Fél év bolti garancia járna hozzá.

Szerintem nem éri meg az árát, csak akkor, ha hibátlan lenne. Mi a véleményetek erről?

Bár ez már okostelefon-téma, de hátha befér még ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#46276) Dhampir válasza Dhampir (#46275) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább megkérdezem az okostelefonos topicban. :)

(#46277) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,
Telenornál szerződés hosszabbítás van tterítéke. Most van a 70%os akciójuk.
20e ft-ig bezárólag mit erdemes venni 2. telefonnak?

Wifi és / vagy jobb kamera, jack dugó kellene.
Samsung primo jó választás? Vagy inkább egy Nokia?

(#46278) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Segítséget kérnék. A legolcsóbb telefonra lenne szükségem ami baromi sok contactot tud kezelni. Jelenleg egy 10+éves nokia van de sajnos a sim 250 a telefon 100 és mindjárt betelik. Csak üzleti hívásokra kell semmi másra. Nem kell hogy tudjon semmit. SMS és Hívás :D ahogy régen is :)

Mit tudtok javasolni?

Köszi

(#46279) quailstorm válasza Songo (#46278) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Samsungoknak van nagy tárhelye jellemzően. C3322, S5350, de a c3300-at is ajánlom (champ).

(#46280) Samus


Samus
addikt

Egy olyan használt telefon kellene nekem, ami hagyományos kialakítású, tehát gombos, de nem csúszkás vagy flipes. A kamerája legyen kiemelkedő. Hasonlóan, mint a Samsung G600nál, ami majdnem jó is lenne, de félek, hogy a három-négy éves modellek szalagkábele nem igazán bírja sokáig a strapát...

Lehet esetleg még érintős is, csak használtan bele kellene férnie 20k-ba (reálérték) egy jó állapotú típusnak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46281) Songo válasza quailstorm (#46279) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm szépen a samsungok nyertek bár nem ezek de a tipp jó volt mert 5kért már találunk olyat ami tudja az 1000 számot.

Köszi még1x

(#46282) quailstorm válasza Samus (#46280) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De 20k alatt már kapsz SE Xperia X10 minit, sőt! Live With Walkmant is. Meg Nokia N95-öt, N82-őt. Szal nem feltétlen kell butafont venni. Most kb csak az S5610 primo mint új, és a W995 meg a C7xx C9xx SE sorozat jöhet, ami részben flipes.

(#46281) FeW: csak vannak tapasztalataim az olcsó Samsungokkal, pár hónap és megbánod kategória. De te dolgod. (SMS fogadás hibák, random fagyás és kikapcsolás, egyébként is szar minőség és menü)
Felsorolásom általam kipróbált, vagy mások által jól ismertetett készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#46283) Samus válasza quailstorm (#46282) üzenetére


Samus
addikt

Anyámnak kellene, nem nekem. Ezért kerülném az okostelefonokat. Nem is nagyon akar érintőset (sajnos az első tapasztalata egy csak vésővel kezelhető pici Alcatel volt ilyen téren, amit minden ellenkezésemre megvett). Csak telefonálni használja, illetve szeret lefényképezni dolgokat, horgászik is, szóval téma akadna.

Sajnos erről a Samuról semmi tesztképet nem találok (nem csak nálunk, úgy kollektíve sehol sem a hálón). A C széria kuka (a 702 képei borzalmasak, a 905 csúszkás, akkor inkább a G600), pedig baromi olcsó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46284) quailstorm válasza Samus (#46283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt nézted már? Az utolsó 200 hsz közt van pár. De elég normális képei vannak.
Aztán már csak a Samsung innov8-at tudom mondani, symbiannal. Vagy egy LG Renoir? (LG KC910)

(#46285) Samus válasza quailstorm (#46284) üzenetére


Samus
addikt

Ez a Samus tökéletes lesz. Olcsó, és brutális minőségű képeket csinál. Komolyan mondom, manapság nem láttam ilyen fényképeket egy telefontól sem...nem hogy egy kártyásan 15k körül mozgó telefontól...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46286) Drughi


Drughi
addikt

Samsung primo helyett tud valaki tippet adni, ami:
-dual simes
-wifis

Lehetőleg 30e ft alatt, jó minőségű legyen.
Vagy a primo minősége és kamerája megéri, hogy nincs wifi és dualsim?

(#46287) Mosanke válasza Drughi (#46286) üzenetére


Mosanke
senior tag

Várj egy hónapot és Nokia 515. Várhatóan szeptember vége október köze és nálunk is kapható lesz.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46288) Drughi válasza Mosanke (#46287) üzenetére


Drughi
addikt

figyelemmel követem, de abba nincs wifi.
függetlenül 45e-ért már van, ami nem biztos, hogy belefér az előfizus 20e alatti árba.
Ráadásul a kamerája is gyengébb.

(#46289) meroly válasza Drughi (#46286) üzenetére


meroly
veterán

Nokia Asha 210

Impossible is nothing

(#46290) Drughi válasza meroly (#46289) üzenetére


Drughi
addikt

És ez minőségileg felveszi a versenyt a Primoval?
Mert sejtem nem. Inkább úgy kérdezem, megérheti-e a wifi + a 2sim a minőséget és a jobb kamerát?
2. telefonnak kell úgyis csak

(#46291) Mosanke válasza Drughi (#46290) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ha csak tényleg telefonnak kell és egy SIM akkor Samsung S5610
Ha két SIM akkor meg Samsung C3322
Vagy még a mostani kedvencem a Nokia 202 dual SIM.

(#46292) meroly válasza Drughi (#46290) üzenetére


meroly
veterán

A primo se egy nagy minőség, gombok nyomáspontja bizonytalan, ház ropog, másodtelefonnak és ha fontos a dualsim meg a wifi akkor jobb a 210-es szvsz.

Impossible is nothing

(#46294) func93


func93
senior tag

Üdv!

Milyen telefont érdemes venni az aprón olyan 40.000 Ft körül?
Igazából ami lényeges lenne az a kamera. A többi annyira nem fontos, de mindent meghallgatok.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#46295) Dhampir válasza meroly (#46292) üzenetére


Dhampir
félisten

A ház nem ropog, a billentyűzet nyöszörgős.

(#46296) Mosanke válasza func93 (#46294) üzenetére


Mosanke
senior tag

Olyat ami lehetőleg majdnem újszerű állapotú, hibátlanul működik és megvan hozzá minden gyári tartozéka. És ajánlott a személyes átvétel mert akkor legalább látod és kézbe is tudod venni.
De komolyra fordítva... kicsit tág ez a megfogalmazás így az elvárásaidhoz.

Volt kollégám járt rosszul a napokban egy ilyen netes hirdetése vásárlással. Egy ideje akart már venni egy Samsung Galaxy Ace 2-öt. Gondolta olcsóbban megússza, ha hirdetés útján veszi. Nem így lett. Kinézett magának 29 ezerért egy szép/újszerű állapotúnak meghirdetettet minden gyári tartozékával. A telefonról feltett fényképek is ezt mutatták. Mondtam Neki, hogy vegyen inkább boltban az a biztos, ráadásul éppen akkor az Euronics-ban volt is ilyen készülék gyárilag független és akciósan 34.990-ért. Ő a meghirdetettet vette meg mégis. Amikor meghozta a csomagos, a dobozában egy eléggé lehasznált telefon várta töltő és minden más tartozék nélkül. Ráadásul úgy volt független, mint aztán kiderült, hogy eredetileg T-mobilos volt és valami sufni műhelyben lett kiütve belőle a szolgáltató függőség ami félig sikerült csak. Ilyen hibái voltak, hogy:- nem mindig ismerte fel a kártyát legyen az bármelyik szolgáltatóé, aztán vagy elindult az Op. rendszer a telefonban vagy nem és félúton lefagyott. Ha végül már minden működött a ritka esetek közül akkor meg szakadozott a térerő és le/fel kapcsolódott a hálózatra. Javítása 20 ezer körül lett volna. :DDD
Na csak ennyit a szépnek és függetlennek mondott telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#46297) Blackmirror válasza Dhampir (#46295) üzenetére


Blackmirror
senior tag

+1
A billentyűzet "nyikorgós" a kialakítás miatt,és emiatt nincsen rendes nyomáspontja,de szokható.

Mosanke:na így nem szabad vásárolni.

iPhone X@R, iPad Pro

(#46298) Mosanke válasza Blackmirror (#46297) üzenetére


Mosanke
senior tag

Hát igen, de hiába győzködtem neki ez kellett.
Úgy kell vásárolni ahogy én ... :K
Véletlenül vettem/vettük észre, három hete, hogy az itteni Edigital-ban valami ünnepi akciósban az összes hagyományos telefon ami akkor jelenleg készleten volt mindegyik 50%-os kedvezménnyel van aznap. Rögtön lett is véve egy Nokia Asha 202 dual. (9990 Ft) Ez még belefért a hagyományos telefon kategóriába.
Nekem egy Samsung C3322-esem volt/van de most cseréltünk pár hétre telefont. Nekem eddig tetszik ez Nokia telefon.

(#46299) LaptopSystem

Sziasztok

mi a véleményetek erről a telefonról?

GIGABYTE GSmart Sierra S1 Mobiltelefon

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#46300) Dhampir válasza LaptopSystem (#46299) üzenetére


Dhampir
félisten

Media Tek MTK procis 4 maggal, ezt illetve ezt tudja (de ebben a proci-családban nemsokára nyolcmagos MT6592 Cortex A7 (ARMv7), 28 nm, 1.7 GHz, 2 GHz octa-core proci is lesz).

A kamera 13 megapixeles (a taiwaniak ebben mennyire jeleskednek?) a Samsung kamerái általában jobbak.
Nagyon a telefon sarkán helyezték el az optikát, az ujjbegy belelóghat)

Glonass navigációt (orosz műholdak becserkészése, gyorsabban talál jelet) nem tud, pedig az hasznos lenne.

Dual-SIM-es, ez praktikus.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.