Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) tommjee válasza Prison85 (#9845) üzenetére


tommjee
senior tag

Próbáltál már G500-as egeret vagy csak azért mondod mert neked DA-d van ? :DDD

For gamers by gamers

[ Szerkesztve ]

(#9852) Synthwave válasza tommjee (#9851) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha macskaszőrős-kacsazsíros kézzel tapperolnám, esetleg lehánynám és kiraknám a napra száradni, lehet nekem is így nézne ki. ;]

"használtam DA-t elég is volt belöle ... MX518 vagy egy G5 sokkal jobb nála tapasztalatból tudom undorító ahogy csúszkál a Deathadder oldala kicsi is elkezd izzadni az ember keze azonnal csúszik az oldala mert még mindig csak annyi eszük van a razernél hogy világítson 6 féle képpen meg fényes legyen -.-' karácsonyfa"

A DA v1-nek köztudottan voltak firmware-bajai. A legutolsó frissítés nagyjából megoldotta, de akkor már késő volt. Amúgy ki lehet kapcsolni a világítást. Az viszont mindenképpen érdekes, hogy nekem nem csúszott, lehet csak a te kezed izzad nagyon. Ha meg ennyire zavar, ~2k-ért létezik SteelSeries SteelGrip csúszás ellen és remekül teszi a dolgát, ha az embernek csak annyi baja van egy egérrel, hogy csúszós a burkolat, mindenképpen megéri beszerezni.

MX 518 tényleg jó. De egy G5? OMG. Refresh-et próbáltam (nem csak egy embernél); 1 perc alatt csak 3x nem tudta követni az a "csodálatos" szenzor a rántást - egyszer negatív gyorsulással jutalmazott, kétszer úgy gondolta, hogy jobban érdekel a cipőfűzőm, mint a szemből érkező rakéták...:C :W Aztán kölcsönkértem és még bő fél délutánon keresztül nyúztam SteelSeries QcK-n, Everglide Titan-on, SteelSeries SS-en, meg egy noname műanyagpadon. Sőt még asztallapon is. Eredmény változtatlan ---> szánalmas hulladék.

"Nem ez a lényege egy egérnek hanem hogy kényelmes legyen még minnél több időt kihúzzon ! Logitech ..."

A bármilyen rántást lekövető szenzort kihagytad.. :U

1. A kényelem teljesen SZUBJEKTÍV.
2. Ha tartósságról beszélünk, akkor azt hiszem, nyugodtan kijelenthetem, hogy MS 1.1-ek és MS 3.0 van a csúcson.
3. Razer is bírja szerelgetés nélkül legalább 4-5 évig, ha vigyázol rá. ;)

A kábelt szokás felragasztani minden vezetékes egérnél - hogy ne akadályozzon/akadjon el semmiben és hogy kíméljem - ne törjön meg könnyen.

"Volt Lachesisem azzal elégedett voltam de a Deathadder az egy rakat kaka"

LOL.

"Arról nem is beszélve hogy 2 éven belüle bisztos le kell cserélni mert tönkre megy benne a bal klikk mikrokapcsolója meg a görgő úgy fel lazul hogy pörgetni birod"

Kifogtál egy gyengébb példányt. Vagy az is lehet, hogy szimplán csak gyilkoltad.

"MX518 4-5 évet kibír és ezt nem csak én mondom"

Vagy többet.

----------------------------------------------------------------------------------------------

bigsee: Ezt is már hányszor leírtam. Érik nagyon már a modker. Nem baj, mégegyszer: occsó', kínai gagyi, megkérdőjelezhető minőségű szenzorokkal. Jó drágán (amennyiért már értelmes egeret is lehetne venni, sőt).
A G9 sem éppen egy matyóhímzés (százszor inkább egy MS 1.1...), de még így is sokkal inkább az, mint bármilyen RoKKaNt patkány.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9853) Prison85 válasza tommjee (#9849) üzenetére


Prison85
senior tag

A G500 a cirka 120g-s súlya miatt nekem elég nehézkes, jobb szeretem a könnyű egereket. MX518 és a Deathadder nálam még mindig a BestBuy kategóriába tartoznak, pedig egyik sem mai darab. Mindkettőnek megvannak a betegségei amelyekkel muszáj együtt élnünk. A Razer egerekre sajnos valóban jellemző a fényes és csúszós oldalsó felület, de szerintem szokható. Megjegyezném, hogy a korábban javasolt Imperator is ugyanolyan csúszós és épp emiatt tűnt fel a Mionix anyaghasználata, ami valóban kifogástalan :K

szerk:

#9851: próbáltam G500-at. A súlyozható kütyük legalább olyan giccsnek számítanak, mint a Razeres Ledek. ...és nem DA-m van :P :DDD

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9854) pr1mzejEE válasza tommjee (#9849) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Érdekes 4 évet bírt a da-m, szerintem az sem rossz napi 4-5 óra (átlagos) fps játék mellett. Ráadásul komolyabb szinten nyomom, szóval érzem a dolgokat.
Amúgy az az izzadós dolog is érdekes, mert én nem találkoztam vele. Soha nem csúszott le a kezem vagy ilyesmi, nem is tom, hogy lehet úgy játszani..
Amúgy 10-ből 9 ember ajánlja a DA-t, minden fórumon csak a jót hallom róla, eléggé utánanéztem és te vagy kb most így az első, akit látok, hogy kritizálja.
Félre ne érts nem gond, neked nem jött be, ez van.
A görgővel meg soha semmi gondom nem volt.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#9855) Synthwave válasza Prison85 (#9853) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"próbáltam G500-at. A súlyozható kütyük legalább olyan giccsnek számítanak, mint a Razeres Ledek. ...és nem DA-m van "

Muhaha. :C

:K

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9856) pr1mzejEE válasza pr1mzejEE (#9854) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Arról nem is beszélve, hogy iszonyat durvákat szoktam vele rántani és mindig pontos volt..

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#9857) tommjee


tommjee
senior tag

Mindenkinek mások az igényei és elvárásai egy egérrel szemben :)

[oWn]f4te

G5 nekem is rosszalkodik néha :)

MS egeret nem próbáltam még de itt az ideje :]

Volt Razer Abyssusom azt imádtam :)

Steelseries Ikari Opticalt fogok kipróbálni :K

(#9858) tommjee válasza pr1mzejEE (#9854) üzenetére


tommjee
senior tag

Én is azért szereztem egy DA-t mert nagyon sok jót olvastam róla de nekem pont nem jött be :(

(#9859) bigsee válasza Synthwave (#9852) üzenetére


bigsee
addikt

Figyi, akkor leírom mégegyszer: arra vagyok kíváncsi, hogy neked mi bajod a Roccat egerekkel?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#9860) tommjee válasza bigsee (#9859) üzenetére


tommjee
senior tag

Szerintem kutya párti nem pedig macska (IMG:http://cocnet.clanbazis.com/tommje/2.gif)(/IMG)

(#9861) Synthwave válasza bigsee (#9859) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Melyiket nem érted? Azt hogy occsó kínai gagyi vagy azt, hogy sz@r szenzor? Esetleg, hogy ennyi pénzért lehet 100x jobbat is venni?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9862) pete_21 válasza energy_ (#9815) üzenetére


pete_21
addikt

Én is szívesen megtapiznám az MX518-at, de nem tudom, hol lehetne. Voltam egy Saturnban, de nem volt ilyen egér. MM-ben sem. Én inkább a G400 felé hajlok, elvileg kevésbé csúszós a felülete, ami nekem jól jönne. De ki kéne azért próbálni az MX518-at is. Na meg a G400-ról is keveset tudni. Reméljük valaki hozzáértő majd kipróbálja, mit is tud. :)

(#9863) superecneB válasza Synthwave (#9840) üzenetére


superecneB
őstag

Remélem a fragbite.com és a hltv.org által készitett LAN versenyes fényképeknek hihetek... :(
4HD- az egy másik alakú 4D ebben biztos vagyok a 9HD gondolatom sincs, de ha már ilyen pad akkor S&S. Legtöbben QCK Heavyn és Qck+ on használják, ha nem lenne meggyőző szöveten nem hinném, hogy szarakodnának vele.

(#9864) Stunts666 válasza pete_21 (#9862) üzenetére


Stunts666
őstag

Én ajánlanám az Mx518-at, főleg egy Roccat Taito alátéttel... Mindkettőt látatlanban vettem és nagyon bejött.

(#9865) pete_21 válasza Stunts666 (#9864) üzenetére


pete_21
addikt

QcK minim van, de azt mondták itt, hogy az teljesen jó az MX518-hoz. Csak félek tőle, nem tudom, milyen a felülete. Teljesen sima, vagy kicsit azért mattabb? Izzadós kezem van, szóval ez nálam fontos szempont. :)
Findzs kollégának G400 egere van. Csak azt nem tudom, hogy volt-e dolga MX518 egérrel... Mennyivel mattabb az utód? Jóval kevésbé csúszós? Miben változott a szenzora (DPI emelésen kívül)? Ha erre jár, reméljük válaszol. :)

(#9866) Synthwave válasza superecneB (#9863) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Link?

Mindenkibe szorulhat mazochista hajlam. ;]

A 4HD az egy kisebb méretű 9HD. Nem 4D felület.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9867) superecneB válasza Synthwave (#9866) üzenetére


superecneB
őstag

Xai - cArn
Ikari - face
egyedi desingnű egere markeloffnak

Most így a legutóbbi verseny 2. napi képeire rábökve ezeket szúrtam ki de tudod mit nem érdekel ennyire ez az egész vita, hogy még keresgessek neked bizonyítékokat arra a tényre, ami teljesen nyilvánvaló...
A tény: a diamondback sosem terjedt el nagy körben a profik között és ez nem lehet véletlen (ahogy sok más egér sem).

[ Szerkesztve ]

(#9868) Findzs válasza pete_21 (#9865) üzenetére


Findzs
addikt

volt mx 518 -am is valamikor 5 évvel ezelőtt
arra emlékszem, hogy az akkori setpoint felidegesített mert hiába állítottam be. hogy játék alatt az os. beállítasait használja (nyilván azóta már nincs vele ilyen probléma)
na meg tényleg fényes műanyagból volt a felszine és ha kicsit megizzadt az ember keze akkor már kellemetlen volt

a g400 -nak mattabb felülete van 30 fokos szobában se volt kellemetlen a használata töb órán keresztűl
az optikájáról edig csak jókat tudok elmondani, nem igazán lehet zavarba hozni, prezíc jól leköveti a mozgást
egyedül talán a súlya amit szokni kellett meg az emelési magassága lehetne alacsonyabb mert kb. 5 mm
mikkor megemelem hajlamos elmozdulni a célról e miatt, elég lett volna 2-3 mm is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9869) tommjee válasza pete_21 (#9862) üzenetére


tommjee
senior tag

need-el beszéltem azt mondta hogy ő vesz és majd ír róla :)

(#9870) pete_21 válasza Findzs (#9868) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a válaszod!
Az én kezem hajlamos az izzadásra, és emiatt félek az MX518-tól... Ha túl fényes, akkor nekem valószínűleg tényleg kellemetlen lenne. Meg nem tudom, meddig lesz még hozzá driver. Bár a Setpoint, ha jól tudom több termékhez is jó, ezért még írnak hozzá biztos. (Csak nem akarok megint úgy járni, mint az A4Tech-kel, hogy nincs hozzá driver pár év múlva...)
A mostani X7-em 122-123 g körüli, szóval az sem pehelysúlyú :) . A G400-nak milyen a súlya?
A mostanimnak az emelési magasságát most így nem tudom, de szerintem annak sem kevesebb, szóval nem hiszem, hogy sokáig tartana átszoknom. ;)

(#9869) tommjee: Az jó. Köszi, és persze need-nek is köszönöm előre is a beszámolót. Minél több vélemény, annál jobb. :) Várjuk!

[ Szerkesztve ]

(#9871) xNemesisx válasza pete_21 (#9870) üzenetére


xNemesisx
csendes tag

Hali
http://www.logitech.com/hu-hu/gaming/mice-keyboard-combos/devices/optical-gaming-mouse-g400
133 gramm

(#9872) Synthwave válasza superecneB (#9867) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Max. az lehet az indok, hogy keveseknek áll igazán kézre. A szenzor biztos nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9873) tommjee válasza superecneB (#9867) üzenetére


tommjee
senior tag

egyedi desingnű egere markeloffnak = xai

ZOWIE egerekkel mi a helyzet ?:) az tuti hogy elég drágák meg Magyarországon nem olyan popular

[ Szerkesztve ]

(#9874) bigsee válasza Synthwave (#9861) üzenetére


bigsee
addikt

Akkor jó, egyre inkább úgy érzem, hogy Roccat lesz, mivel konkrét rossz tapasztalatról nem sokan számoltak be... :DDD Te sem... De azért még utánaolvasok.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#9875) tommjee válasza bigsee (#9874) üzenetére


tommjee
senior tag

Én mondtam Roccat Kone v1 görgőhibával jött ki ! De nem mind csak pár darab ...

Roccat Kave-el is vannak bajok....

inkább Logitech szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#9876) F34R válasza bigsee (#9874) üzenetére


F34R
nagyúr

a kone + lehet hogy jó de az ára csillagászati és egyáltalán nem ismert a szenzor erőssége, ráadásul mindenféle olyan fölösleges fícsör van benne hogy az eszméletlen.

ha van rá lehetőséged valahol próbáld ki a +-st .

[ Szerkesztve ]

(#9877) tommjee válasza F34R (#9876) üzenetére


tommjee
senior tag

+ elég könnyen kopik róla a logo és igen teli van felesleges dolgokal mint pl a
TCU
a sok világítás
72MHz TurboCore processor semmi értelme
ONBOARD MEMORY (576KB) minek ennyi ?
6000 DPI bőven elég 1600-200 DPI...

logo kopás KÉP

(#9878) Prison85 válasza bigsee (#9874) üzenetére


Prison85
senior tag

"mivel konkrét rossz tapasztalatról nem sokan számoltak be..." Nézz körül és tedd fel a kérdéseidet a Roccat tulajok topikjában is. Néhány hsz-t azért kigyűjtöttem, hogy ne úgy tűnjön a levegőbe beszélek:

#14: Nah ezt a kis drágaságot küldhettem vissza gariba.
#15: Én volnék az egyik szerencsétlen, akinek eltört a görgője.
#16: Jujj mindenkinek van valami gond vele? :F az enyém ezek szerint kivételes darab
#18: Én meg úgy döntöttem hogy már csak azért is megtartom a 3. roccat egeret ami vissza jön cseregarival,adok neki még egy utolso esélyt

Ha adnak mellé valami komolyabb "marketingcuccot", akkor én is veszek Roccat egeret. Karácsonyi akció keretében állítólag minden termék mellé adnak egy ilyet 2 év ráncfelvarrás, zsírleszívás és botox-garanciával:

tommjee: ez a kopott logo nagyon ocsmányul néz ki. Inkább lefesteném az egészet egyszínűre. Mégis jó a DA, arról nem kopik le a LED :DDD

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9879) F34R válasza Prison85 (#9878) üzenetére


F34R
nagyúr

nagyon sok a hype Roccatnál de semmit értelme dettó mint a Spice reklámnál ordítós nigger hang itt is megvan , világítás amivel lehet menőzni de mást nem tud az egér 3.jára kellene a fenének , max ha a csajt is adnák hozzá, akkor is kihajítanám a patkányt és a lánnyal játszanék.

(#9880) bigsee


bigsee
addikt

Köszi, még futok egy-két kört azé'...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#9881) gYaLo válasza tommjee (#9877) üzenetére


gYaLo
őstag

Azért nézd meg az egér többi részét, milyen zsíros, koszos, dzsuvás.. hozzá nem nyúlnék, hogy lehet valaki ennyire igénytelen ?? :W

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#9882) tommjee válasza gYaLo (#9881) üzenetére


tommjee
senior tag

Van benne valami ...

(#9883) pete_21 válasza xNemesisx (#9871) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi. Múltkor amikor néztem az oldalon, akkor még nem írták.
Ha valaki lát majd kitéve egy G400-at valamelyik üzletben, ahol meg lehet fogdosni, az szóljon! Szerintem többen is kíváncsiak vagyunk. :)

(#9884) need válasza pete_21 (#9883) üzenetére


need
addikt

annyira új hogy még néhol az eladó sem tudja hogy mi is és hogy is van ez..!
ahová megyek szerdán üzlet azt mondta a srác hogy nem is tudta hogy ez az Mx 518 utóda igaz ő még látni sem látta..és kiváncsi Ő is rá.. hát még én gondoltam...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9885) pete_21 válasza need (#9884) üzenetére


pete_21
addikt

:D
Akkor még egy darabig lehet, hogy nem lesz kiállítva... Pedig már elég sok üzletben lehet kapni.
Amint lesz egy kis időd, egy kis beszámolót szívesen fogadnánk róla, tőled is. :)

(#9886) need válasza pete_21 (#9885) üzenetére


need
addikt

én le fotózóm neked miden felől.. ki is rakom majd ide..

viszonyítani csak annyit tudok majd hogy nem régen volt nálam egy MX518 egér..
na meg a mostani LX8 tudom majd hasonlítani...

a mostani egerem csúcs szuper ;] persze ha használva van és nem áll 2 napig..
tehát most elmegyek majd a pichába és vasárnap este esz vissza a fene..akkor jön el a pillanat amikor lerakom a hajamat..egész egyszerűen nem lehet használni az egeret..
vagy még esetleg oda adom a szomszédnak ugyan már nyomkodja egy kicsit a hétvégén mire haza jövök ne legyen xar..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9887) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok melyiket érdemes megvásárolni razer deathadder ? Vagy razer imperator ? A razer deathadder nagyon sok jót olvastam de imperator-ról nem találtam semmit hogy milyen is lenne.

(#9888) F34R válasza bognar110 (#9887) üzenetére


F34R
nagyúr

én deathadder v2-t vennék , imperatornél megvan a "csilli-villi" lazer 5600 dípíáj de fölösleges. Úgylátom mx518-ad van miért nem megfelelő az ? :))

(#9889) bigsee


bigsee
addikt

Na asszem megoldódott az egér mizéria, legalábbis egy darabig. Miután lejártam a lábam kisvárosunk számtech boltjaiban és nemkis pánikot keltettem az olyan kifejezésekkel, mint Razer, DeathAdder és Imperator (no meg Roccat), hazafele úgy döntöttem, hogy megpróbálom rendbe hozni kis G9-emet. Egy régi A***** (isten nyugosztalja, ámen) egérből kiszedtem a mikrokapcsolót és beépítettem a Logiba és sikerült a művelet, a beteg meggyógyult!!! :)) Most tesztelési fázisban vagyunk...

Mondjuk nemcsoda hogy tönkrement a mikrokapcsoló, hiszen Kínában gyártották :DDD :DDD :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#9890) bognar110 válasza F34R (#9888) üzenetére


bognar110
őstag

Felemelés közben nem kapcsol ki az érzékelés mx518-al, és nekem néha ez kényelmetlen na meg nem 1000Hz-es. MEg kipróbálnék egy razert :)

(#9891) Synthwave válasza bigsee (#9874) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

~sigh

"Te sem..."---> úgy látszik, tényleg értelmezési problémáid vannak a magyar mondatokkal, pedig már kétszer írtam le ugyanazt. Szerinted mit jelent a "kínai gagyi" és a "sz@r szenzor" (Lehet azt, hogy minden ~5. rántásnál elvérzik? Lehet...)?

"Miután lejártam a lábam kisvárosunk számtech boltjaiban és nemkis pánikot keltettem az olyan kifejezésekkel, mint Razer, DeathAdder és Imperator (no meg Roccat)"

A RoKKaNt és Imperator említése esetén érzett pánikot teljes mértékben átérzem. Na de DeathAdder? OMG...milyen boltok ezek, lol?

G9 még mindig jobb, mint a RoKKaNt. Vegyél bele japán Omron-t.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9892) Prison85 válasza bognar110 (#9887) üzenetére


Prison85
senior tag

Szia! Nekem Imperatorom van, tudnék róla mesélni. Kezdjük a rossz tulajdonságokkal:

-MX518 után szokni kell az oldalsó fényes műanyagot. Eleinte zavaró lehet, de pár óra játék után fel sem tűnik. Ugyanez jellemző a DA-ra is

-ahogy én tapasztaltam kemény felületű pad illik alá, mert a teszkós ócskaságon magától is életre kel a szenzor. Qck-n sem valami pontos, de lényegesen jobb, mint a száz forintos alátétek (persze ez egyértelmű)

-a szenzor kényes a porra és koszra. Én minden játék előtt áttörlöm a padot, hogy lehetőleg semmi se kerüljön az egér alá. Okozott már bosszúságot

-oldalirányban nem mozog a görgő, értelemszerűen nem programozható

-emelésre érzékeny. Többen is írnak a Z-axys problémáról, sajnos ez az 5600-as lézer szenzor átka. Ha megemeled, akkor egy kicsit ugrik a kurzor, de közel sem annyit, mint a Mionix

-drága

Pros:
-letisztult design - szerintem. Ha nem üzemel, akkor egy sima fekete egér, ami nem szúr szemet a laikusoknak. Szoftveresen ki lehet kapcsolni a ledek működését aktív állapotban is

-állítható távolságú oldalsó programozható gombok. Az egér alján található egy "kapcsoló", melyet ha benyomva tartunk, akkor el tudjuk mozgatni a gombokat abba a helyzetbe, ahol a hüvelykujjunknak kényelmes.

-részletes szoftver, melyben minden lényeges dolgot megtalálhatunk és átállíthatunk (frekvencia, DPI, gombok kiosztása stb)

-jó firmware támogatás, ami többnyire a Razerre nem jellemző - lássuk be

-kopásálló talpak még kemény padon is (nálam Razer Vespula /Control side)

-nem folyamatos, hanem szakaszos/darabos görgő - nálam kifejezetten jó pont

-nem kopik le a logó (mint Roccatnél) :D

Összességében az Imperator egy egész jó egér, de nem éri meg a 30-40%-os felárat a DA-hoz képest. Inkább utóbbit választanám és vennék hozzá egy új padot. Az 5600-as DPI-t pedig hagyd figyelmen kívül, én 1300-on használom 1920x1080-as felbontáson, 1280x1024-en 800on ment

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9893) bognar110 válasza Prison85 (#9892) üzenetére


bognar110
őstag

Köszi az infot, :C én most ilyen padot használok, akkor szerintem deathadder lesz amúgy v2 és a sima között mi a különbség ?

[ Szerkesztve ]

(#9894) pr1mzejEE válasza bognar110 (#9893) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

DPI 3500 v2-nél, v1-nél 1800.
Szövet kábel, v1-nél műanyag.
Nagyjából ennyi.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#9895) Prison85 válasza bognar110 (#9893) üzenetére


Prison85
senior tag

A szenzor a lényeges különbség. Míg az elsőt 1800as szenzorral szerelték és nagy rántásoknál kiakadt (kodiak beszámolója alapján is), addig a másik 3500as infrát kapott. Nem is a számok a lényegesek, hanem a pontosság és megbízhatóság. Le a kalappal az előtt, aki 2000dpi környékén és afelett tud játszani. Azok vagy AIMbotot használnak ;] vagy nem remeg a kezük egy cseppet sem és pályát tévesztettek (játék helyett inkább agysebészettel foglalkoznának - kifizetődőbb ;) )

Ghost padhoz még nem volt szerencsém így véleményt sem tudok mondani. A Giga egereit én csak irodai felhasználásra árusítanám, de a padjaik lehet, hogy jók. Ugyanez a helyzet a Roccatnál is: egérben gyengék, de a Taito-nak sikere van (és a Kave is népszerű). Mellényúlások voltak/vannak a Razernél is, lásd Lycosa. Egy átok volt az együtt töltött 1,5 hónap! :((

szerk
pr1mzejEE: ha jól tudom változtattak a görgő és a mikrokapcsoló konstrukcióján is. Görgő egy idő után bemondta az unalmast, akárcsak a bal klikk

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9896) Synthwave válasza Prison85 (#9895) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

DA v1 3G infra-val van szerelve.
A kiakadás nem a szenzor miatt volt, hanem a firmware miatt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9897) bigsee válasza Synthwave (#9891) üzenetére


bigsee
addikt

Nyugi, ne húzd fel magad, nem intézetből írok, csak jó volt látni, hogy húzod magad... már nem szórakoztat...

Sajnos kisvárosunk már csak ilyen, drága cuccot nem rendelnek, mert nem fogy el, aztán rájuk szárad. Egyik helyen találtam Razer Salmosa-t (itt maradt véletlenül) 10E-ért, másik helyen Logi MX518-at 8.900-ért, persze rendelni mindenhol lehet (nagy ár -> nagy haszon ;] ), délutánra ígértek árat Imperator-ra és DA (v2)-re.

A lecserélt kapcsoló volt Omron és China felirat rajta, persze attól még lehet Japán... Érdekes azért, hogy nem a - sokat használt - bal gomb döglik be, hanem a - kevéssé használt - jobb gomb, várom a bal oldalit és, de még van kapcsom két darab, úgyhogy addig jók vagyunk...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#9898) Prison85 válasza Synthwave (#9896) üzenetére


Prison85
senior tag

bocs, én írtam félreérthetően. :U Valóban már a v1 is infrát kapott.

A kiakadás nem a szenzor miatt volt, hanem a firmware miatt. ...és az említett minőségi/működési hibák miatt. :U Déjá vu Roccat kone v1 vs v2

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9899) tommjee válasza bognar110 (#9890) üzenetére


tommjee
senior tag

Ha olcsón adod az MX518-ad akkor írj :DDD nembaj ha kopottas :) :R

(#9895) Prison85

nekem a DA v1-be pont ahogy írtad a görgő és a bal , jobb klikk adta be az unalmast :)

HÍRDETÉS : KINZUT VENNÉK KORREKT ÁRON

[ Szerkesztve ]

(#9900) Synthwave válasza bigsee (#9897) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyugodt vagyok. Különben is; mindenki úgy szórja a pénzét, ahogy neki jónak tetszik.

Szórakozni ne szakmai topikokba járkálj. Csak téged minősít. ~3000 napos regnél ennél azért többet várna az ember.

^^

Azt a Salmosa-t meg lealkudnám 9-re és vinném is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.