Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!

Kérlek ajánljatok egeret. Olyan egérre lenne szükségem, ami játék, képszerkesztés közben gombnyomásra változtatja a felbontást (érzékenységet) + esetleg makró gomb. Ritkán játszom és az ár fontos, de azért ne essen szét hamar. Tehát max. 5 ezer forintom van rá. Az egeret ujjal fogom és csuklóból használom.

THX

[ Szerkesztve ]

(#9552) superecneB válasza Balazuz (#9549) üzenetére


superecneB
őstag

Azért én az a frimware cserét nem degradálnám le ennyire... Szerintem ha nem vagy megfelelően tájékozott ne ess neki a másiknak!

(#9553) Synthwave válasza Balazuz (#9549) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincsenek firmware-gondjai.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9554) Balazuz válasza superecneB (#9552) üzenetére


Balazuz
tag

Kiesett kinek? Milyen firmware cseréről beszélsz?

(#9555) Synthwave válasza Balazuz (#9544) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy, ha működik az Imperator-od, fölösleges lecserélni. Netezni, irodára jó az is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9556) energy_ válasza hibavissza (#9551) üzenetére


energy_
senior tag

ennyiért én trust gxt 14et ajánlom,3ezer ft,2500dpi-s és 3 szinten állitható

én pont most adom el ha érdekel aláirásomban megtalálod

(#9557) Tothgera30 válasza Synthwave (#9555) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Imperator - netezni és irodára kicsit drága mulatság, még a WMO-t is sajnálom néha a munkahelyihez.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9558) Balazuz válasza energy_ (#9556) üzenetére


Balazuz
tag

Még jó is néz ki

(#9559) benjemin1994


benjemin1994
tag

Holnap veszem meg ezt! Jó választás volt 10k ért?

(#9560) Synthwave válasza benjemin1994 (#9559) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. De te tudod.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9561) hibavissza válasza energy_ (#9556) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért adod el? Azt hiszem a Trust gyártja a Microsoft egereket. A webkamerákat biztos. Elég rikító nekem az a vörös láng rajta....

ez nagyon szar? [link]

[ Szerkesztve ]

(#9562) Synthwave válasza hibavissza (#9561) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eléggé.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9563) energy_ válasza hibavissza (#9561) üzenetére


energy_
senior tag

újat veszek,amugy ez a sima fekete

(#9564) pete_21


pete_21
addikt

Tudtok mondani egy olyan üzletet, ahol az MX518-at meg lehet fogdosni?
Voltam MM-ben, és Saturnban, egyik helyen sem jártam sikerrel...

(#9565) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Nem tudok dönteni a 2 egér közül:
Logitech G500 vagy Razer Deathadder.
Árban körülbelül megegyeznek, tudásba nem.
Esetleg mást is ajánlhattok ebben az árkategóriában!
Előre is köszi!

(#9566) energy_ válasza MATEO6600 (#9565) üzenetére


energy_
senior tag

deahadder

(#9567) superecneB válasza Balazuz (#9554) üzenetére


superecneB
őstag

"És szerinted van különbség a Razer DA v1 és v2 között, leszámítva, hogy több a DPI-je a másodiknak? Én mindig megálltam az 1000DPI érték körül, bőven elegendő, a több zavaró!"

DA v1 és v2 közötti különbségek a szenzoron kívül: Frimware csere, Vezeték csere - mind a kettővel problémák voltak a v1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#9568) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
lenne egy olyan kérdésem hogy tudnátok valami olcsó jó vezeték nélküli egeret ajánlani?
laptophoz kellene átlag felhasználásra nem kell 20millió dpi 85gomb stb

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#9569) Synthwave válasza MATEO6600 (#9565) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyértelműen DeathAdder v2.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9570) benjemin1994 válasza Synthwave (#9569) üzenetére


benjemin1994
tag

Miért neked az van? Én G5 öt használtam több évig és baromi jól szerepelt csak most váltok át g500 ra mert már rongyosra használtam a régit. Szerintem nincs semmi baj a logi egerekkel.

(#9571) energy_ válasza benjemin1994 (#9570) üzenetére


energy_
senior tag

baj nincs velük,csak deathadder sokkal jobb

(#9572) benjemin1994 válasza energy_ (#9571) üzenetére


benjemin1994
tag

miben jobb?
Kényelem szempotjábol kézre álló, ugyanúgy megvan a megfelelő dpi, tartós, testreszabható! Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#9573) Muerte válasza benjemin1994 (#9572) üzenetére


Muerte
addikt

Engem is ez érdekelne,az MX518,G500,miben rosszabb?

(#9574) benjemin1994 válasza Muerte (#9573) üzenetére


benjemin1994
tag

Suerintem semmiben? Az egyik ismerősöm régi fajta g5-jét már vagy 5 éve nyúza és kemény gamer, és még az eredetei teflon csúszka van rajta.!!

(#9575) Synthwave válasza benjemin1994 (#9570) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Most Diamondback 3G (meg egy MX 510).

G5 baromi jó? OMG. 1 perc alatt 5x akad ki rántástól, padtól függetlenül. A Refresh is. G500 meg követi a csodás lájzeres™ hagyományokat.
A Razer-féle 3G / 3.5G infra-szenzor sokkal jobb. Vagy akár egy MX 518. Vagy a jó öreg 400 dpi-s MS-optika.

Ha tudod, hogy neked mi kell, akkor miért kérdezel?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9576) eladohardver válasza Balazuz (#9544) üzenetére


eladohardver
őstag

RAT9! A 7 felejtős... nálam is döglött már le egy....

Linuxal kapcs meg passz... sztem game re nem linuxot használ akinek ilyen egere van:) :DD

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9577) Muerte válasza Synthwave (#9575) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor a régebbi MX 518 jobb a G500-tól?
Bocs a lámaságért de kifejtené vki bővebben mert még sose volt egerem és ezt a kettőt néztem ki,de nem vágom mi a lényeges különbség.

[ Szerkesztve ]

(#9578) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok steelseries kinzuról vélemény,tapasztalat? deathadder lett volna de nincs elég pénz igy ezt néztem ki

(#9579) Synthwave válasza Muerte (#9577) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játékra? Igen.
Ok? Megbízhatóbb szenzor (+kisebb súly, bár ez szubjektív). Akkor is azt venném, ha drágább volna, mint a G500. Szerintem az oldalra is billenő görgő, meg a súlyozhatóság hiányát túléljük valahogy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9580) Tothgera30 válasza energy_ (#9578) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Formára mint a WMO, pár tesztet olvashatsz ha rákeresel, szerintem sz érzékelője is jól el lett találva, nyugodtan bevállalható, egy időben én is kerestem Kinzu-t és most is vennék ha elkopna az Intelli.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9581) Muerte válasza Synthwave (#9579) üzenetére


Muerte
addikt

Elég FHD felbontásra az MX518 DPI-je ha próbálnék majd viszonylag kis kézmozdulatokkal mozogni vele?

(#9582) energy_ válasza Tothgera30 (#9580) üzenetére


energy_
senior tag

akkor rossz nem lehet,wmo 1.1-m van az egy kicsit nagy de olvastam hogy kinzu kisebb szóval...elmegyek pixelbe és kipróbálom :DDD

(#9583) Tothgera30 válasza energy_ (#9582) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, PH-s tesztet nézd meg, egy kicsivel kisebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9584) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Sziasztok!
Új egér vásárlás előtt vagyok és kinéztem a Cooler Master Sentinel Advance egeret.
Valakinek van tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9585) jaffa 2843 válasza Gabesz144 (#9584) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ezért nagyon meg fonak kövezni :D

MÁS:

egyébként a PH-s teszteket ujra végigfutva annyi jött le hogy vagy razer, vagy pedig logitech egeret érdemes venni. Steelseries-t kicsit ugy éreztem h lehúzták, valamint a microsoftnak nem a legjobb egereit tesztelték :D

egyébként logi G9x -ről vélemény? (ha az árát most nem nézzük, valamint claw grip-re kellene)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9586) Synthwave válasza Gabesz144 (#9584) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játszani kell vagy szobadísznek?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9587) Tothgera30 válasza Gabesz144 (#9584) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha nem probléma itt [oWn]f4te szokásos listája (Ctrl + C, Ctrl +V), ezt érdemes megnézni és innen válogatni.

Microsoft WheelMouse Optical 1.1
Microsoft Intellimouse 1.1a
Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
Logitech MX 518
Logitech G1 (külföldi webshop)
SteelSeries Kinzu
Razer Abyssus
Razer Salmosa
Razer Diamondback 3G (külföldi webshop)
Razer Krait (külföldi webshop)

Picit fölötte:
-----------------
SteelSeries Ikari Optical
Razer DeathAdder v2

Használtakból (már nem gyártják, újonan sem kapható):
---------------------------------------------------------------------------------
Logitech MX 300
Logitech MX 310
Logitech MX 500
Logitech MX 510
Razer Diamondback

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9588) Gabesz144 válasza Synthwave (#9586) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Mindenre kell :DDD Játék net munka és szobadísz is egyben :)
Nekem nagyon bejön külsőre csak azért jó lenne valami megerősítés hogy mennyire jó vagy egy kacat és válasszak másikat.
Nekem a Razer egerek nem jönnek be sajnos, nem nyerte el a tetszésem.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9589) Synthwave válasza Gabesz144 (#9588) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kacat.

Tothgera már beelőzött, pedig ezt akartam linkelni.

Kiegészítve annyival, hogy bármelyik 3G / 3.5 G infra-szenzoros Razer ajánlott.

Pad mindenképp kell alá.

Szövet:
-----------
QPAD CT
QPAD XL
Allsop Raindrop GigaPad XL
Everglide Titan
Corepad C1
SteelSeries QcK mini/QcK/QcK+/QcK Mass Pro/QcK Heavy
Razer Goliathus

Műanyag:
--------------
fUnc 1030
SteelSeries SS
Razer eXactMat
X-Ray Thunder 8

(szokták még szeretni a SteelSeries 4HD/9HD-t is)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9590) Gabesz144 válasza Synthwave (#9589) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Tapasztalatod van vele vagy csak úgy írtad :F
Sajnos a Razer nekem nem jön be mint már írtam.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9591) Synthwave válasza Gabesz144 (#9590) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak úgy kitalálom ezeket. ;]

Cooler Master maradjon inkább a házaknál és egyéb hűtési megoldásainál, egeret, ha lehet, ne gyártson (legalábbis ne az 1500+ Ft-os kategóriában).

Ha Razer nem fekszik (mondjuk egy DeathAdder v2 Black Edition-re azért nem mondanám, hogy csicsás/giccses, ellentétben az általad linkelt CM-mel, bár ez, mint tudjuk, szubjektív), akkor ott van a másik kb. tucat Logi/MS/SS, amikből érdemes válogatni. Már ha hosszabb távra szeretnél normális egeret (amit feltételezek, hiszen nagyon kevés ember dobna ki 8k </= magyar Forintot fölöslegesen az ablakon).

Ha szigorúan újat akarsz, és nem akarsz kicsit vadászni se a rágcsálóra, itt egy egyszerűsített triumvirátus a Razer-ek kivételével:

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 / Logitech MX 518 / SteelSeries Kinzu.

CM-ből meg inkább egy 830-as nVidia Stacker-t kérnék, ha lehet. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9592) Gabesz144 válasza Synthwave (#9591) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen :R . Bár CM Storm Spawn egeret már próbáltam és baromi jó kis egér csak elveszik a tenyerembe :DDD Most egy A4Tech X7-em van de nem vagyok megelégedve vele.
Logitech MX518 nem is rossz, eddig még nem is néztem :) .
Én maradok a jó kis CM Storm Sniper házikónál ;]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9593) Najz


Najz
tag

valaki erre valamit? :(((

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#9594) Synthwave válasza Najz (#9593) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

nyunyu a wireless rezidens. :(

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9595) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Ezt már komolyan nem hiszem el... Minél többet olvasok a témában, annál inkább nem tudom , hogy mit vegyek :D
képtelen vagyok találni egy értelmes egeret, ami claw gripes, viszonlag kicsi, plusz gombos és nincs rajta gagyi fényes műanyag rész
Már lassan ott tartok hogy XAI vagy G9x.. elegem van már :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9596) Synthwave válasza jaffa 2843 (#9595) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerezz be egy Razer Diamondback 3G-t. Most van egy kék, nagyon szép állapotban 4k-ért aprón. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9597) Balazuz válasza jaffa 2843 (#9595) üzenetére


Balazuz
tag

Ha mindegy az ár akkor várd meg a Razer Imperator New Editon-t! Dual Sensorral (Lézer és infra) Nekem Imperatorom van, és szerintem nagyon jó és a legszebb is az egerek közül! Bár ízlések és pofonok...

(#9598) jaffa 2843 válasza Balazuz (#9597) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

várni nem nagyon szeretnék, mert BECUP-ig be kellene járatnom.

[oWn]f4te

használt egeret/billentyűt nem veszek
diamondback kicsit hosszu lenne nekem

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9599) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Na ma kipróbáltam egy Logitech MX518 at és a Cooler Master Sentinel Advance-egeret.
Szerintem igen jó a Sentinel Advance egér akárki akármit mond minden igényt kielégít baromi pontos és gyors egér ami az érzékenységet illeti olyanra állítja az ember amilyenre akarja, egyedül a 3 kis gomb a tetején ami pici csalódás de a srác is mondta a számtekboltba hogy nagyon jól sikerült kis egér és szerinte jobb mint a Logitech MX 518. Nekem megvan a következő egerem az tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9600) Synthwave válasza jaffa 2843 (#9598) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy gondolod. Én még sosem fürödtem be használt egérrel, pedig vettem már jónéhányat úgy. 4k-t pedig röhögve megér az a 3G. (És ez a fekete IBM SK-8820-as bill is megért 500 Ft-ot 1,5 évvel ezelőtt és még az anti-ghosting-ja is egészen korrekt. Nem mellesleg masszív és ofc PS/2. :D.)
Amúgy nem olyan hosszú az; kifejezetten claw-osok/fingertip-esek közül csak az Abyssus és a Salmosa rövidebb valamivel és ott sem számottevő a különbség.

Balazuz: HC FPS-re azért annyira nem jó az..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.