Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) Probert75 válasza Skullwipe (#71100) üzenetére


Probert75
addikt

Ebben túl sok! :) A bőség zavara!
Az INDICATOR beállítás az, amit keresek! Csak azért fura, mert a tenyerem alatti CM logó így mindig kék és a görgő és a sebesség nyilak változnak a sebesség fügvényében. Egyelőre így marad, de még arra nem jöttem rá miért nem indul a vezérlője el a windowssal?

[ Szerkesztve ]

(#71102) kemotox válasza Probert75 (#71101) üzenetére


kemotox
addikt

Keress "start on startup" vagy "start with windows" vagy hasonlo beállítást. Vagy marad az indítópult

(#71103) Probert75 válasza kemotox (#71102) üzenetére


Probert75
addikt

Ilyet nem találok benne sehol.

(#71104) Probert75


Probert75
addikt

"angle snapping" ez mit jelent? Mert amit fordít nekem a gugli, az nagy baromság. Szégyellem ideírni. :B

[ Szerkesztve ]

(#71105) Skullwipe válasza Probert75 (#71104) üzenetére


Skullwipe
senior tag

az egyenes húzásában segít, hogy ne legyen gírbe-gurba. de ez csak ront a szenzoron, ha csak tényleg nincs szükség egyenesek húzogatására, jobb lesz kikapcsolni. [vibejó']

[ Szerkesztve ]

(#71106) Tewe013 válasza Probert75 (#71104) üzenetére


Tewe013
őstag

Összefoglalóban benne van, de kb. annyi, hogy ha gyorsan húzod az egeret akkor kiegyenesíti az egér mozgását, nem ajánlott bekapcsolni, mert játékokban elég rossz tud lenni.

(#71107) Probert75 válasza Skullwipe (#71105) üzenetére


Probert75
addikt

"off"-on van alapból.

A fene gondolta, hogy van ilyenekről is videó. :)

[ Szerkesztve ]

(#71108) Skullwipe válasza Probert75 (#71107) üzenetére


Skullwipe
senior tag

vannak régi egerentyűk, azokon ez alapból meg van, és nem igazán ront rajtuk, de azok teljesen más szenzorok, nem befolyásolja a teljesítményüket. de biztosan rosszul fogalmazok, szóval a lényeg, hogy maradjon is úgy, nem sokat vesztesz vele :)

hát' nem a legjobb videó, de gyorsban ezt találtam :W

[ Szerkesztve ]

(#71109) Bici válasza Bici (#71050) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

Erre esetleg valaki? :B

Thanks!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71110) dobragab válasza Bici (#71109) üzenetére


dobragab
addikt

10k-ból nem fog kijönni.

Asszem még kapni Alin eredeti DA 3.5G-t, de már nem emlékszem, pontosan kitől, remélem, a többiek kisegítenek. Találomra ne vegyél, mert a 90+%-uk hamisítvány.

Ezen kívül használtat keress, tizenpárezerért ki lehet fogni egy-egy szép példányt. Ezek lehetnek jók, a szürkék talán kevésbé:

Logitech G403
Razer DeathAdder bármilyen variánsa
Asus Strix Claw
Zowie EC1-A
Zowie EC2-A, a többinél valamivel kisebb
SS Rival 300, a többinél valamivel nagyobb
Mionix Avior 7000 / SK, szimmetrikus

Szerk:

Erre és erre nézz rá, esetleg ez is jó lehet (a fehér Zowie csúszós).

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#71111) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

15 ezer magasságában vásárolnék egeret. 2 méter magas vagyok és kezeim is ehhez hasonlóképp elég nagyméretűek, bár claw gripem van. Ami fontos lenne még extraként, hogy legyen az egeren programozható gomb. Ezt mediagombként szeretem beállítani, hogy tudjam pausolni, következő számra ugratni a spotifyt. <3

Köszönöm előre is az esetleges ajánlatokat.

(#71112) Bici válasza dobragab (#71110) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen!

Szétnézek a javasoltak között, egyúttal várok; hátha valaki tud megbízható Ali-s linket.

Ez vajon megbízható, és elég jó választás?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71113) kemotox válasza Bici (#71112) üzenetére


kemotox
addikt

MM530

Vanir véleménye

[ Szerkesztve ]

(#71114) vlevi válasza kemotox (#71113) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bakker, de jókor rendeltem a merlintol, tegnap még 10 ezer alatt volt. Ráadásul, ha most ráböx a merlines linkre, 18 ezres árat ír ki....

(#71115) Vanir válasza Bici (#71112) üzenetére


Vanir
veterán

Takasta megbizhato, es jo valasztas lehet.

(#71116) Bici válasza Vanir (#71115) üzenetére


Bici
félisten

Vanir, kemotox: Köszi a válaszokat!

A Razer Deathadder 3.5G vagy a Cooler Master MasterMouse MM530 a jobb választás?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71117) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Jelenleg mi a verdikt a tavaszi frissítést követően az USB polling rate hack-kel? :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#71118) Bence942


Bence942
tag

Helló Zowie EC1-B egérnél a lodot hogy tudom a legkisebbre állítani? Van EZ az oldal ahol azt írja húzzam ki az usb-t majd amikor vissza dugom közbe nyomjam hát de nem vettem észre semmi változást valaki tud ezzel kapcsolatba segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#71119) Skullwipe válasza Bence942 (#71118) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A dobozán is jelölve szokott lenni hogy mit kell nyomni, nem igaz? Dehogynem lehet észrevenni, azonnal meghal ha nem fekete szöveten van alacsony értéken.

(#71120) nyunyu


nyunyu
félisten

Ebben a szar szemét szarban hogyan kell beállítani az egeret, hogy 1600dpin, teljesen lineárisan mozogjon???

Most bekapcsoláskor valami csigalassúsággal vánszorog, régi 1000dpis egeremhez képest háromszor annyit kell tologatni az asztalon.
Ráadásul sebességfüggő, lassan húzom, még többet kell mozgatni...

Már a 6-os szériás SetPointot is rühelltem, de ehhez képest az űrhajó vezérlőpult.
(Pedig már ott is megfelezték a feature listát a 4.80-hoz képest, pl. nem lehet szabadon variálni a gombokat. :W)

Tudtam, hogy nem jó ötlet (ennyi) pénzt pazarolni -techre...

(Mivel nem vagyok hajlandó publikus bétatesztelni az MS hülyeségeit, még mindig Win7 64 bitem van.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71121) kemotox válasza nyunyu (#71120) üzenetére


kemotox
addikt

Nem a Logival magával van baj, hanem hogy nem ajánlott egeret vettél ;]

(#71124) ribizly válasza nyunyu (#71120) üzenetére


ribizly
veterán

kemotox-nak sajnos igaza van. Nem ok nélkül mondjuk, hogy kerülni kell ezeket...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71125) Vanir válasza nyunyu (#71120) üzenetére


Vanir
veterán

A mouse tabon milyen opciok vannak? Windows eger beallitasok milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#71127) Vanir válasza jaffa 2843 (#71117) üzenetére


Vanir
veterán

Varunk SweetLowra, hogy valamit alkosson. Tudtommal meg nincs hivatalos frissites ra, az OCN legalabbis csendes eteren.

(#71128) nyunyu válasza kemotox (#71121) üzenetére


nyunyu
félisten

Szánom-bánom, hogy elkövettem azt a hibát, hogy a billzeteim színéhez passzoló wireless egeret kergettem fél világon át. (szó szerint :W)

Ráadásul lassan cserélem a billzetet egy még tekintélyesebbre, így olyan egér kell, ami a maradék asztalon elfér, nem lesz 20+ centi helyem mozgatni. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71129) nyunyu válasza Vanir (#71125) üzenetére


nyunyu
félisten

Win egér beállítás középen volt, mouse tabon meg kb. semmi értelmes nincs.

Közben uninstalláltam a Optionst, egér csúszka maxon, így nagyjából minden működik (csak a görgő mögötti gomb nem megy középsőként), meg a sebesség is hasonló, mint amit a régebbi egereimen megszoktam.

Tudom, nem optimális, de ez van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71130) kemotox válasza nyunyu (#71128) üzenetére


kemotox
addikt

Jön hamarost a G305 (ez a hónap, vagy a köv, nemtom, valamelyik J betűs :D), isteni wireless fingertipes cucc, lesz fehér is. Mivel fingertipre van ezért viszonylag kicsi, elférne faszán.

(#71131) Tomi_Sci válasza nyunyu (#71128) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vegyél asztalt, aztán egeret ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#71132) nyunyu válasza kemotox (#71130) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem akarok többet költeni beviteli perifériákra.
Nem akarok többet költeni beviteli perifériákra.
Nem akarok többet költeni beviteli perifériákra.
Nem akarok többet költeni beviteli perifériákra.
Nem akarok többet költeni beviteli perifériákra.

(Így is elvertem már idén egyhavi minimálbért pár billzetre+egérre.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71133) kemotox válasza nyunyu (#71132) üzenetére


kemotox
addikt

Csak egyszer kellett volna jót venni ;]

(#71134) nyunyu válasza kemotox (#71133) üzenetére


nyunyu
félisten

Egér az még egyszerű, mert kb. egyelemű a velem kompatibilis featureökkel rendelkező és kapható egerek száma. (max a szoftveres körítése szar.)

Gond inkább a billentyűzetekkel van, amikor szembejön vaterán/piacon/akárhol egy jónak tűnő vintage billzet, akkor röpködnek elfele az ötösök-tizesek.
Aztán 2 hétre rá egy még jobb...

Utolsó taobao körrel szerintem eléggé túllőttem a célon, de legalább meglett a kiszemelt dög, így most már nyugodtan abbahagyhatom a billzetpiac pásztázását.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71135) dobragab válasza jaffa 2843 (#71117) üzenetére


dobragab
addikt

Többen panaszkodtak, hogy nem megy, ami a leírásomban van. Nem volt időm utánajárni, és mivel nem használok Win10-et, nem is fogok egyhamar.

No win10, no cry.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#71138) ribizly válasza Bence942 (#71136) üzenetére


ribizly
veterán

Kérlek erre ne válaszolj!

Van róla több videó is youtube-on, hogy melyik szériánál (EC, FK, ZA) melyik gombokat kell lenyomva tartani miközben bedugod a gépbe, hogy az inicializáláskor azt a beállítást aktiváld.
Ha nagyon nem jön össze, akkor menni kell a másik irányba, tehát magas LoD-ot beállítani az annak megfelelő módszerrel. A legkönnyebb 4 db CD/DVD-vel tesztelni, hogy ha 1 réteg magasságban nem érzékel akkor low, kb 1 réteg a normál (medium), és talán 2 réteg a high.

És akkor a végére:
Ezzel a stílussal és hozzáállással nagyon nehéz dolgod lesz az életben...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71139) dobragab válasza Bence942 (#71136) üzenetére


dobragab
addikt

Na, akkor ebből elég.

ribizly korrektül megválaszolta a szakmai részét, a többit pedig töröltem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#71141) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok! Elhatároztam magam, hogy veszek egy felső kategóriás egeret. Ki is néztem 2-t. Melyiket válasszam a 2 közül? Egyik a Logitech g502 proteus spectrum (70€) a másik pedig a steelseries rival 700 (90€). 20€ eltérés van a kettő között, a rival 700-ban tetszik a vibrálás funkció a kijelző szerintem felesleges, bár nem használtam még ilyet. Megéri a +20€-t a steelseries? Kipróbálni még nem volt egyiket se lehetőségem.

(És egy kicsit off kérdés. Nézegettem asztalt is, mert a mostani cserére érett. Figyelgettem a játékosoknak szánt asztalokat (bár szerintem csak marketing) és miért kerülnek olyan sokba? Pl.: ott van az Arozzi Arena, miért kerül ez 300€-ba? Tud valami olyat amit egy átlagos asztal nem? Mondjuk a magasság állítás jó dolog, azt sima, olcsóbb, nem gamer asztaloknál nem is láttam. Ezek az asztalok is vérpistiknek vannak vagy valóban megéri ilyet venni, mert egyébként szépen néz ki.)

(#71142) nyunyu válasza Tuhajohn (#71141) üzenetére


nyunyu
félisten

18 éve volt tenyérmasszírozó egerem, de sok értelme nem volt az iFeel MouseMannak, pont egy vibrátorral volt nehezebb, mint a sima MouseMan Optical.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71143) kemotox válasza Tuhajohn (#71141) üzenetére


kemotox
addikt

Fú, nagyon belementél ebbe a gamer parasztvakításba. A rezgős egér pont annyira értelmes, mint sajtreszelővel recskázni. A gémer asztalra meg inkább nem is mondok semmit :D Ha már költeni akarsz bútorra, akkor egy JÓ NAGY asztal (asztalból sosem elég, mindig pakolna még rá az ember :D ) plusz egy normális szék. A széknek úgy is lehet állítani a magasságát, szóval ülő helyzetes optimálisságot úgy is be tudod lőni csak a székkel is.
Ha mág G502 akkor lesd meg a G403-at is, hasonló, de jobb. De a rezgést felejtsd el, hacsak nem más terveid is vannak az egérrel ;] Tökéletesen fölösleges és tökéletesen semmire sem jó.

(#71144) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Asus Strix Claw esetén van értelme a firmware frissítésnek? Azt se tudom megnézni, hogy most mi van rajta. Még csak most vettem, de egyelőre nincs vele gondom, agyonprofilozni nem fogom, 800DPI többnyire és kész.

Meg valami a DPI-vel távolsággal se stimmel, mert a Maurus és a G102 900DPI-je az érzésre ugyanazt jelenti, itt viszont sokkal gyorsabb a kurzor.
Csak sok volt a gomb és az opció.

[ Szerkesztve ]

(#71145) Tuhajohn válasza kemotox (#71143) üzenetére


Tuhajohn
tag

Nem dőltem be neki épp azért kérdezem, hogy mit tud az az asztal, hogy annyiba kerül.
Az egérnél azért gondoltam, hogy jó a vibrálás, mert a kontrolleren is jó.
És akkor mivel jobb a G403? Ezzel nekem csak annyi a bajom, hogy kellene legalább 3 gomb oldalra.
És a rival 600? Ez az ajánlottak között is ott van.

(#71146) Bici válasza Bici (#71116) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Erre a kérdésre tudjátok a választ?
Lehet, hogy hétfőn meg is venném, csak most nem tudok dönteni, hogy melyikat vegyem meg. :B

Kössz!

Illetve egy másik téma: 3D grafikai munkához milyen egeret javasoltok? Másik géphez lenne, mint a játékos egér, és itt kifejezetten lassú preciziós mozdulatoknál kell pontosnak lennie.
Előny lenne, ha tudna két irányű görgetést, de tudom, hogy kevés egér tudja ezt, így nem szabom meg feltételnek.
Itt olyan egér lenne jó, amire gyorsan rá tudok markolni, így itt inkább az ujjaimmal irányítanék.
A keret itt is 10k körül van, de próbálom rugalmasan kezelni ezt is. :B

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71147) ribizly válasza Bici (#71146) üzenetére


ribizly
veterán

Két görgős, jó egér nincs.
Logitech G102 / G203?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71148) Tomi_Sci válasza Tuhajohn (#71141) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Gamer asztal :D Inkább meg sem nézem. Alapvetően 300 euró nem sok egy jó asztalért, egy egyedi keményfa íróasztal kb. ott kezdődik. A magasság állítás is jó móka, csak soha nem lesz olyan stabil mint egy rendes.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#71149) Bici válasza ribizly (#71147) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

És olyan, aminek dönthető a görgője?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71150) dobragab válasza Bici (#71149) üzenetére


dobragab
addikt

G900, G903 és G502. Olcsóbban nincs olyan ajánlott.

Itt olyan egér lenne jó, amire gyorsan rá tudok markolni, így itt inkább az ujjaimmal irányítanék.

Ebben biztos vagy? :) Nem igazán szokott palm és fingertip is kényelmes lenni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.