Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Mercutio_ válasza whYz (#25200) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Olcsóbb bevált, kevésbé halk, de azért nem zajgenerátor tipp, ha ezt leszavazzák mer' "drága"?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25202) whYz válasza Mercutio_ (#25201) üzenetére


whYz
addikt

Miert lenne draga? Boven benne van a keretben amit irtal. Amugy nem igazan letezik mas hangtalan vagy kevesbe halk eger. Igazabol ez se teljesen hangtalan, van egy nagyon kis hangja.

Esetleg ha kis wireless noti eger kell akkor nezzenek logitech-et, de az nem lesz halk.

(#25203) #10691584 válasza Drachande (#25194) üzenetére


#10691584
törölt tag

G400s vagy DA (vagy Ms. 3.0 de akkor már perverz is vagy :) )

[ Szerkesztve ]

(#25204) Mercutio_ válasza whYz (#25202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én tudom, hogy ez enm pénz jó minőségű csendes egérért, de a nyugdíjasok makacs népség ;] gondolom Logitech-ből M235-nél lejjebb nem érdemes menni, vagy a nexushoz képest nincs digi egy M185 esetén se?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25205) #10691584


#10691584
törölt tag

KÖZÉRDEKŰ FELHÍVÁS! :DDD

Ha valaki van olyan elvetemült, hogy Win 8.1-et használjon játékra, akkor a dinamikus DPI skálázódás problémára EZT accel-fixnek meg EZT tudnám nagyon ajánlani. Bár nem lesz tökély, mindenesetre valamennyit érezhetően segít (onnan tudom, hogy kipróbáltam :) De amúgy F05@dék nagy bünti win8/8.1-en játszani szerény véleményem szerint :W nyomorék ballmer.. GATEST VISSZA! AZONNAL!!! :Y )

[ Szerkesztve ]

(#25206) jaffa 2843 válasza #10691584 (#25205) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bakker, azt hittem, hogy legalább valami újat mondasz. Reménykedtem egy usb hack-ben :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25207) WolfheartGR válasza whYz (#25195) üzenetére


WolfheartGR
őstag

De, lehet emelni az ikarit.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25208) #10691584 válasza jaffa 2843 (#25206) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nekem új volt, talán másnak is az lesz :) USB hack pedig nincs, nem volt és nem is lesz (állítólag) winnyócra. Mondjuk nem értem, mert a driver modell nem különbözik (ebben) olyan nagyon a win7-ben lévőtől, ahogy a rendszarfile-ok sem.. Különben is a Microfostnak kutya kötelessége lenne (meg 10 perc meló) megoldania ezt a problémát. Még ha azt mondanák is, mint a ciszta idején, hogy "vegyé új gépet oszt jóvan, a ciszta ilyenolyan modern oprendszer stb" az egerét az ember nem cserélgeti olyan sűrűn, főleg, ha gémer és/vagy a szívéhez (kezéhez) nőtt, meg amúgyis kiválóan eltalált darab, nem olyan szutyok korán pusztuló, silány alapanyagú mint jellemzpen az újak (tisztelet a kivételnek)

(#25209) whYz válasza WolfheartGR (#25207) üzenetére


whYz
addikt

Lehet emelni ha nagyon akarod es odafigyelsz, de jatek kozbe ossze-vissza rangatva az egeret, hirtelen felemelesnek kicsuszhat a kezbol, ami igen kellemetlen tud lenni. En legalabbis kis kezzel ezt tapasztaltam es nem csak kiprobaltam 5 percre. :)

Mas egerrel nem volt ilyen gondom eddig.

(#25210) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Na jó basszus kellett nekem meglátnom ezt az egeret [link]
Nem kerülne ennyibe már meg is rendeltem volna :Y

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#25211) kristof123 válasza Stigma.HC (#25210) üzenetére


kristof123
őstag

Gyönyörű! :Y Nekem elég lenne a háza. Belemókolnám valamelyik egér belsejét. : D

(#25212) jaffa 2843 válasza Stigma.HC (#25210) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]
A szállítás majd ingyenes lesz. $79 felett ingyenes.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25213) Stigma.HC válasza jaffa 2843 (#25212) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

:R Bár szerintem marad inkább januárra a vásárlás, de még így is kapok a fejemre majd emiatt. :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#25214) doser0717 válasza jaffa 2843 (#25212) üzenetére


doser0717
aktív tag

Honnan szállítják? Mert ha EU-n kívülről, akkor sanszos az ÁFA + VÁM. Mert hogy velük nem egyezel meg abban, hogy írják rá a számlára hogy 20 dollár, az borítékolható.... :DDD

FK8, Valoriani Baby 75

(#25215) Drachande válasza whYz (#25195) üzenetére


Drachande
tag

Igen, tetszik mindegyik, 10e alatt találtam DA-t, G400st és Icari opticalt is újonnan. A problémám az, hogy kb mindegyiknek a fogyasztói értékeléseiben olyanokat olvasni, hogy 1-3-6-12 hónapon belül meghalt az egér. Egyszerűen elkezdett nem-működni. Mondjuk ez inkább a DA-re, az Icarira és a G400-ra vonatkozott. A G400s-nél meg folyamatosan írják, hogy amikor kézbe vették és full gagyinak tűnt. Olcsónak, "cheap"-nek. Olcsó műanyag, nem minőségi és a többi okosság, amivel ellátták még. Komolyan, ha ezek a több 10 ezer forintos egerek ilyen hamar behalhatnak, nem is veszek inkább... Még a G400s-nél volt a legkevesebb ilyen, az Icarinál meg sorozatos volt a 3 hónap utáni egérkattnál a dupla bevétel. A Deathaddernél volt a legtöbb példa arra, hogy egyszer csak elkezdett nem-működni. Folyamatosan fikázták a kábeleiket is, hogy ha nincs mozgatva, akkor marad csak életben és a többi finomság. Ha ezek tényleg így vannak, akkor ugyanazt tudom kérdezni, mint amit a többi vásárlónál olvastam : "Razer, Logitech, etc, I mean... seriously...? c'mon..." Nem tudom, de nekem szinte soha nem romlik el semmim, pedig tróger vagyok. Egyenlőre ezek közül még a G400s a befutó nálam így.

Izee : Itt van ingyenes házhoz szálítás : [link] Meg itt : [link]

Itthon a G400s 19e legolcsóbban, de általában a boltokban 22e. Itt kb 9000 ft free shippingel... Ez a különbség külföld és Magyarország között. Nem elég, hogy szarabb az anyagi helyzetünk, cserébe itthon ezek a cuccok még drágábbak is...

[ Szerkesztve ]

(#25216) drtimot válasza Drachande (#25215) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ha a linkjeiden rámegyek az ingyenes szállításnál a "details" gombra, akkor többek közt ezt írja: "Ship your items to a single U.S. address in one of the 50 states.", vagyis csak az egyesült államokba szállítják ki ingyen. Vagy valamit rosszul látok?

(De ha már amazon játszik, akkor ebay miért nem?)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25217) Drachande válasza drtimot (#25216) üzenetére


Drachande
tag

Aha, igaz, jól látod. Nem olvastam végig, csak az első bekezdést, mert azt hittem, az többi már csak az instrukció.

E-bay is játszik amúgy, szoktam onnan vásárolni. Mennyire igazak egyébként ezek a fogyasztói vélemények, amiket írtam?

[ Szerkesztve ]

(#25218) WolfheartGR válasza whYz (#25209) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Meg kell szokni. Ennyi. Nekem a best az Ikari. 400cpi-n elég low sensen (90cm-es egérpad 70%-át is kihasználom szélsőséges szitukban). Nagy kézzel.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25219) drtimot válasza Drachande (#25217) üzenetére


drtimot
aktív tag

Valószínűleg csak arról van szó, hogy akinek elromlik az egere, az sokkal nagyobb valószínűséggel ír véleményt. Egyik egér sem golyóálló (főleg nem az újak :) ), néha elromlanak, de szerintem egy Logitech vagy Steelseries garanciapolitikával ez még mindig sokkal jobb, mint egyéb gyártókkal. De ha rossz szájízed van a drága egér vásárlásától emiatt, akkor irány az Ebay, és csomó (8-10 félét is talán) ajánlott egeret megkapsz 6000 forint alatt szállítással együtt, akár az általad korábban listázott Kanát is.

Hogy gagyi érzetű-e vagy sem a G400s, jaffát kérdezd meg, ha jól emlékszem, dícsérte a G100s anyagát nagyon.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25220) Drachande válasza drtimot (#25219) üzenetére


Drachande
tag

Nem kukacoskodni akartam, csak realista vagyok, szeretek tisztában lenni a pontos tényekkel. Most már mindenképp nagy egeret veszek, amit palm fogással lehet használni, átgondolom még, melyiket, meg honnan.

(#25221) Y72


Y72
aktív tag

Sziasztok, segítséget kérnék egér kiválasztásban, mivel kicsit "finnyás" vagyok e területen, nem nagyon találtam megfelelőt.
A történet ott kezdődik, hogy volt egy jó egerem már: Razer taipan, de sajnos rossz helyen vásároltam és garanciális hiba miatt nem tudták kijavítani ill. cserélni, csak levásárolható pénzvisszafizetést kaptam. A nevezett hely az Extreme Digital, jó lenne ha olyan egeret tudnátok ajánlani ami itt kapható

- FPS-hez kell (UT)

- A leírással ellentétben nekem szükségem van a magas felbontásra (6-8000 cpi/dpi), mert sérült a csuklóm, emiatt minél kisebb terülten szeretném mozgatni az egeret.

- Ezenkívül balkezes vagyok, ezért főleg ambidextrous (kétkezes) egeret keresek, de balkezes verzió is érdekel. Ami kétkezes és csak bal oldalt van kiegészítő gomb nem játszik, mert használni is szeretném (Pl. a thermaltake level 10 M ezért nem jó).

- Ne legyen tele gombokkal (MMO, RTS)

- A hossza 115-125mm között legyen: logitech G300 kicsi, a Razer Taipan 124 mm-es hossza majdnem nagy volt.

A Genius gila-n gondolkodom, de ha van praktikusabb az jobb lenne.
Segítséget előre is köszi!

(#25222) #10691584 válasza Y72 (#25221) üzenetére


#10691584
törölt tag

(#25223) #10691584 válasza Y72 (#25221) üzenetére


#10691584
törölt tag

Amúgy milyen UT? Illetve melyik?

(#25224) mcmike


mcmike
őstag

Mindenkinek köszi szépen a segítséget utólag is, most már egy új Razer DeathAdder Black boldog tulaja vagyok. Logi G9x-ről váltok, egyelőre még a beszokási fázis tart, de már most "smooth"-abbnak érzem egy kicsit a mozgást Battlefield 4-ben. :K

Steelseries QCK van alatta, nekem úgy tűnik hogy szeretik egymást... :C

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#25225) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Ajánlhatnátok valamilyen egeret. :)

Nem szoktam ilyet kérni, de most valamiért tanácstalan lettem.
Régen egy MX510-esen és hasonló társain játszottam. De már jóideje nem használtam. Azóta csak nála jóval kisebb egereket használtam. Viszont nemrég újra munkára fogtam a jövőre 10 éves MX510-esemet. És azt vettem észre, hogy túl nagy. :S Nem tudom elég gyorsan mozgatni, lehet kevésbé érzékeny nem tudom, de úgy érzem, hogy egy kicsit kisebb kényelmesebb lenne.
Viszont a Razer és társai meg már túl picik.

Tehát valami olyasvalami egér kéne ami egy MX510 és egy alap Razer mérete között van. Formára inkább a Logitechféle az ami kényelmes. Mindenképpen optikai kéne és vezetékes. Valamint fontos, hogy legyen legalább egy, de inkább kettő bal oldalsó gombja. Felhasználás leginkább fps játék valamint Photoshop.
Amit még érdemes figyelembe venni, hogy anno az MX510-et olyan érzékenységen használtam, hogy kb 2-2cm-t kellett mindössze mozgatnom az egeret balra-jobbra a monitor széléig és kb olyan 3 talán 4cm lehetett játékban fps-ben a teljes 180fokos fordulat.

Szóval nem tudom eldönteni miket nézzek. Persze árban azért ha lehet maradjunk 10k alatt kivételesen. Valahol van egy Roccat Kone-om is, de mióta elköltöztem anyám elkeverte valahová és nem találja... :S Pedig ha meglenne akkor az jó lenne. Volt olyan kényelmes, mint az MX510, viszont a lézeres érzékelő nagyon nem jött be. Valahogy nem éreztem 100%-osnak az egészet.

(#25226) Y72 válasza #10691584 (#25223) üzenetére


Y72
aktív tag

UT3, köszi a tippet, elég f@sza ez az egér, eddig még nem ismertem.
A 2300 dpi nem lesz túl kevés?
Pl. a Razer Taipan-al 400-ra állítottam az egér érzékenységét UT3-ban, az egér pedig 8400 dpi-n volt, így pixel pontossággal lehetett mozgatni kis területen is. Ha szoftverben állítottam magasabbra (~4000) az érzékenységet egy standard egérhez (800dpi) akkor több pixelt ugrott ill. nem lehetett annyira finoman mozgatni, hogy pontos legyen. A razert 2200 dpi-vel használtam a windows-hoz.

(#25227) #10691584 válasza Y72 (#25226) üzenetére


#10691584
törölt tag

UT2k3 régi szép idők.. bár a nagy favorit a 99 :DDD Nem, nem lesz "túl kevés". A razer hibrid patkányát (lézer/optikai) ne hasonlítsd a zowie egyik legpontosabb egeréhez.. Kb. olyan mintha egy túlcsicsázott nintendokijelzős lexus-t hasonlítanál egy porsche carrera gt-hez. Az első mindenben és mindenhol, minden felületen "jó akar lenni" ezért igazán egyikben és sehol sem jó. A másik olyan, mint egy célszerszám és halálpontos. Nem véletlen az sem, hogy megálltak 2kx DPI-nél. Az ilyen 8400 DPI-k csak "felskálázások", a natív DPI halmozásai, az a zowie viszont natívan tudja a 2300-at. Egyébkéntis egy zowie-t ne hasonlítsunk már egy razer-hez :) Hidd el, nem ajánlottam sz@rt. De megkérdezhetsz másokat is, sok ellenvéleményt nem fogsz hallani róla én szerintem. Ami azt illeti, piszkosul jó egér és nagyon el van találva.. egyébként a fekete és a fehér közt a borítás különbözik. A fekete teljesen gumírozott fejtől potrohig, a fehér "csak" fényes plasztik (erre érdemes odafigyelni, mert a gumirozottnak stabilabb a fogása)

(#25225) Dany007: "Valahol van egy Roccat Kone-om is, de mióta elköltöztem anyám elkeverte valahová és nem találja..." Áldottjó asszony, nagyon helyes!

Amúgy lehet, hogy csak nekem ütközik nehézségekbe, de én a leírásod alapján már képtelen lennék behatárolni végülis melyik méret fekszik :F

[ Szerkesztve ]

(#25228) Dany007 válasza #10691584 (#25227) üzenetére


Dany007
veterán

Én sem tudom... Eddig tökéletes volt a Logitech féle MX510. A kialakítás továbbra is jó, csak valami kisebbet. A karom fogás meg a teljes tenyeres fogás közötti állapot kéne. : ) Asszem talán ujjbegyes fogásnak hívják? Nem tudom. :)
Ha meglenne a Kone akkor elég lenne az, kibékülnék vele valahogy. :D De mérges is vagyok anyámra, mert az egy 20k-s egér volt anno... =/ Azért nem hoztam el, mert itthon htpc megy és vez. nélküli egér.
De nemsokára átváltok monitorra és komolyabb VGA-ra... szal kell a jó egér.

(#25229) doser0717


doser0717
aktív tag

Nos!

Ma este vettem itt az aprón egy G9x-et. Kérdés azokhoz, akik használtak már ilyet:

Ennyire lötyögős a görgő gyárilag és nekem kell megszokni, vagy valami nem OK a szerkezettel?

1.: oldalirányba 2-3mm holtjáték.
2.: ha görgetem nagyon nehézkesen akar gördülni.

Ez mind ilyen és én szoktam el az egerektől, vagy a görgővel valami nem OK?

FK8, Valoriani Baby 75

(#25230) #10691584 válasza Dany007 (#25228) üzenetére


#10691584
törölt tag

Intellimouse 1.1? :)

(#25229) doser0717: Wolf-ot kérdezd ő G9x-es és amúgyis vágja az egért :D

[ Szerkesztve ]

(#25231) Y72 válasza #10691584 (#25227) üzenetére


Y72
aktív tag

A 99-es ut-val nem játszottam, 1x kíváncsiságból megnéztem a magyar szinkron miatt, nagyon állat volt.
A Zowie FK lehet jobb lesz nekem, csak az a baj vele, hogy az Edigtial-ban nincs, de magyaroszágon se nagyon kapható.
Utánanéztem és találtam egy összehasonlítást, Razer vs Zowie, azért nincs olyan nagy különbség, lehet a razer körül nagyobb a hype, de ha nem ment volna tönkre a taipan elégedett lennék vele.

(#25232) #10691584 válasza Y72 (#25231) üzenetére


#10691584
törölt tag

Értem :)

(#25233) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Milyen egeret ajánlanátok helyette (NetScroll 100X)
- hasonló formával és mérettel
- 4+ gombbal (olyat amin az elülső szegmensben találhatóak a plusz gombok)
- pontos kis területen mozgatva (nem akadozik az asztalon heverésző apró szöszök és por szemecskék miatt)

Windowsban használnám, de fontos a gyors és pontos pozicionálás.

Ilyesmiket nézegettem. Ennek milyen a szenzora?

Thx a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#25234) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziaztok, a páromnak szeretnék egy vezeték nélküli egeret a notijához, mivel teljesen láma vagyok ebben ezért kérném a segítségeteket. A felhasználás: böngészés lehetőleg minél kisebb területen némi játék. Az ár 10e. alatt szeretném ha maradna! :K

(#25235) whYz válasza kekkec (#25233) üzenetére


whYz
addikt

Nem hinnem, hogy az altalad linkelt a4tech pontos lenne. Szerintem ez a fogalom eleg messze all tole.

Wirelesst szeretnel vagy simat?

Ha wireless akkor abbol csak a logitech-nek vannak olcso/pontos egerei, ott kell nezelodnod.

Ha nem wireless akkor olvasd el az osszefoglalot, esetleg ird valami keretet, hogy mennyit szansz ra. Hasznalt eger vagy ebay jatszik? Ha igen akkor rengeteg lehetoseged van, ha nem, akkor a dragabb szegmens fele kell nezelodnod ha fontos a pontossag.

monti0222w: Szerintem logitech-et nezegessetek. Ha parodnak lesz akkor mutass meg neki parat, es ami legjobban tetszik azt vegyetek. :)
Igazabol teljesen mindegy melyiket veszitek, mivel wireless igy egyik se lesz igazan alkalmas jatekra, viszont szorakozni, bongeszni tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#25236) superg


superg
senior tag

Ezt vigye már el valaki :)
Nem vagyok érdekelt az eladásban,félre ne értsétek.

(#25237) bombibmw válasza superg (#25236) üzenetére


bombibmw
veterán

Én gamer egeret keresek.
Ez olyan jó ajánlat,hogy azonnal le kell csapni rá?

(#25238) superg válasza bombibmw (#25237) üzenetére


superg
senior tag

Ha igaz hogy teljesen új ,akkor mindenképp.De csak ha megfelelő neked is a méret pl.

(#25239) Mardel válasza superg (#25238) üzenetére


Mardel
őstag

Sziasztok!

A logitech performance MX mennyire alkalmas jatekra?
Laptop melle kene, persze nem lesz hc multiplayer gaming.
Asztali gepen egy G500-at hasznalok, ahhoz viszonyitva mennyire rosszabb/jobb?

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#25240) doser0717


doser0717
aktív tag

Ninox Aurora - egy 2013 Karácsonyára szánt egér, de még sehol semmi. :W Elkezdhetnék már árulni.... (vagy csak én nem találom?)

FK8, Valoriani Baby 75

(#25241) deja vu válasza #10691584 (#25227) üzenetére


deja vu
addikt

Jónak tűnik ez a zowie, de miért csak 1 év gari van rá?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#25242) #10691584 válasza deja vu (#25241) üzenetére


#10691584
törölt tag

Foggalmam nincs, de 2 ismi is ezzel tolja és állatira elégedettek (úgy, hogy előtte Ms egerektől fogva Login át razereztek + egyik steelseries-el is tolta egy ideig, de erre esküsznek az előbbiek ellenében)

[ Szerkesztve ]

(#25243) deja vu válasza #10691584 (#25242) üzenetére


deja vu
addikt

Melyik a legjobb egérpad hozzá? Engem csak azért zavar, mert ~20 ezer ez a zowie, és a logitech egerekre 3 év garancia van, a razer-re meg 2 év, és 20 ezres egérre illene 2 évet adni. A sima AM a legjobb nem? A többi variáció csak a gumírozásban tér el, az AM-GS körbe fényes műanyag képen?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#25244) duc válasza doser0717 (#25229) üzenetére


duc
aktív tag

Szia,

kénytelen voltam venni egyet, igen a görgő ilyen (mivel kikapcsolható a racsnis görgetés, jobbra-balra is dönthető) szóval elég bonyolult mechanika van alatta rugókkal meg mindenféle kis basszal. Sajnos meg kell szokni. A 2-3 mm holtjáték azért sok, biztos van az annyi?
Görgetés meg majd "bekopik" és könnyebb lesz.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#25245) doser0717 válasza duc (#25244) üzenetére


doser0717
aktív tag

2mm tuti megvolt. Végül visszaléptem, de érdekelne a dolog, mert nagyon tetszik az egér. De nem is az oldalirányú mozgás itt a gond, hanem a görgetés.
Használt egérről van szó (1 éves), így kétlem hogy nincs még bekopva.

Sajnos elég nehéz ezt szóban leírni, de megpróbálom: előkerestem a 7 éves a4tech x750f-emet meg a kis Microsoft WMM 3500-at. Mind a kettőt ha görgetem előre hátra, akkor gördül. Egyenletesen. Ez a g9x meg ha a mutatóujjamat éppen érintőn 'ráraktam' és görgetni akartam, akkor volt hogy megakadt a görgő és csak az újjam csúszott le fel.
Sima weblap le-fel görgetésnél kipróbáltam mind a hármat. A 2 régi egyenletesen le-fel csinálta amit kell, a Logi meg teljesen mást mint amit akartam. Hiába görgettem előre-hátra, semmi - mikor éppen milyen kedve volt. Akadozott, nem volt egyenletes, stb... Sajnos nem tudom jobban leírni. :( Jó lenne megfogni egy olyat, amelyiknek a tulajdonosa nem akarja eladni és meg van vele elégedve. Akkor lenne összehasonlítási alap.

FK8, Valoriani Baby 75

(#25246) doser0717 válasza superg (#25236) üzenetére


doser0717
aktív tag

Ez sem tűnik rossznak - 'új' G500 10.800 Ft-ért (hazaszállítva)

FK8, Valoriani Baby 75

(#25247) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!
Mx518 használt 3000-ért? Megéri a rizikót?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25248) Dany007 válasza borat26 (#25247) üzenetére


Dany007
veterán

Milyen rizikót? Nincs lehetőség kipróbálni? Szvsz az egyik legjobb Gamer egér ever. Egyszerűség és minőség egyben. Nekem az elődje van az 510-es most lesz 10 éves és kifogástalanul működik. Egy gond van vele, hogy Win7 nem támogatja, illetve nincs W7-es driver.
Azért annak nézz utána, hogy van-e hivatalos win7 driver hozzá, mert driver nélkül nem jó, nincs meg a max dpi alapon meg hiába húztam maxra a windowsos sensit ló...art se ért.

(#25249) borat26 válasza Dany007 (#25248) üzenetére


borat26
aktív tag

Ennek utánna nézek, ám én 8.1 user vagyok.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25250) drtimot válasza Dany007 (#25248) üzenetére


drtimot
aktív tag

518-nak már nem kell driver, mert vannak rajta DPI váltó gombok (amik 510-en a görgető gombok voltak)
Így driver nélkül is tökéletes egér, egyedül a frekvenciát lehet még emelni rajta progival, ha valaki kevesli.

Amúgy ha windowsos sensit elveszed 6/11-ről, már rég rossz, torzítani fog. Windowsban maradjon középen a csúszka, a "rámutatás pontosságának javítása" kikapcsolva, és játékban állítsd az érzékenységet.

@borat26: Ha nincs nagyon leharcolva, mindenképp jó vétel 3000-ért, az egyik legmegbízhatóbb egér, csak próbáld ki átvételkor, hogy működik-e rendben.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.