Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Kicsit valóban drága. Az S23-nak nincs ellenfele ebben a kategóriában. A kamera viszont nappal jó. Fotó, videó, jó. A videó hangminősége kifogástalan. Ám az AI zajcsökkentés kalap kaka. Nagyon lerontotta a hangminőséget. Komolyan mondom egyre több olyan funkciót kapunk, ami inkább elvesz, mint ad. Minek szánnak rá időt, ha nem jó? Vagy dolgozzanak többet rajta. De ez így tré.

A széleslátó, ha nem mozdulunk meg jó képminőséget ad. Mozogva viszont gagyi.

(#2) Rigormortiis válasza janeszgol (#1) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Addig nincs, amíg lehet még hivatalosan kapni, szép lassan ki fog kopni az S23 család. Azt mondjuk nem értem, hogyan mehet ilyen nagyot az S24 a 23 után, de ez már nem a topik témája.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3) Silenzio


Silenzio
addikt

Azért baromi vicces, hogy 4K 30 fps a plafon egy ilyen hardveren, amikor a 4K 60-at az iPhone X már 2017-ben prezentálta, és ez a chipset annál legalább két-háromszor erősebb.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4) janeszgol válasza Rigormortiis (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Úgy megy nagyon az S24, hogy az S21 nem sikerült rosszul, így kevesen váltottak S23-ra, viszont az S22 az alja lett a sorozatnak, így S24-re sokan váltanak (S22-ről és S21-ről). 2 év hűségidőre veszik még mindig a telefonok minimum kétharmadát.

(#5) Franklin


Franklin
addikt

Mecsoda lábak... különösen a vádli... :Y :B

(#6) vence válasza Franklin (#5) üzenetére


vence
junior tag

Kétlem, hogy a userek nagy többsége "eSIM-et akarna programozni" ... :Y ellenben az már kimondottan bosszantó, hogy még az sem derül ki a teszt(?)-ből, hogy hány kártya lehet aktív, ill. milyen kombinációban,
vagy lehet-e egyáltalán két fizikai SIM-et is használni az eSIM-es verzióban. ???
(Nem, a tálca semmire sem biztosíték !!!)
Ilyen információkért olvasna az ember egy tesztett. :U

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#7) janeszgol válasza Franklin (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Alicewake mindig is bombanő volt és marad is az.

(#8) Fecó 11


Fecó 11
csendes tag

Nem értem megint! A kijelző tesztnél miért a Samsung csúcsmobilokat hasonlítják össze az alapmodellekkel?? :W

(#9) Rathrol


Rathrol
aktív tag

"Nincs jack kimenet, microSD foglalat, adapter a dobozban"

Ezt miért kellet oda írni mint negatív? 90 években biztos hiányzott volna a jack kimenet de úgy tudom már 2024 írunk...microSD foglalat hiánya istenem...most ez is komolyan, vagy vesz nagyobb tárhellyel vagy felhőbe menti.
Nincs benne adapter jujjj a telefonok 70% már nincs adapter, na bumm.
:W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Jagon válasza Rathrol (#9) üzenetére


Jagon
tag

Kábé mindháromnál - jack, SD, adapter - az Apple találta ki először, hogy ne legyen(ek)...
;]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#11) cs.zs. válasza Fecó 11 (#8) üzenetére


cs.zs.
addikt

Félreérted a szitut. Itt az nem kérdés hogy alapmodell-e, vagy csúcsmodell. Jelen teszt alanya egy 240-260.000 Ft-ért kapható telefon, és pontosan ebben az ársávban kapható (más egyebek mellett) a Galaxy S23 is. [kép]
Miért ne lehetne megemlíteni egy tesztben, hogy a kb ugyanennyiért kapható S23-nak nagyobb fényerejű kijelzője van?

...itt kérem mindenki!

(#12) cs.zs. válasza Rathrol (#9) üzenetére


cs.zs.
addikt

Oké, de azért ne kezdjük már el helyeselni a folyamatot, hogy valamit elhagyunk (egyszerűbb eszközt építünk) és ehhez árat is emelünk. Aztán majd jövőre is elhagyunk valamit, és akkor is emelünk. Eként nemsokára kábel sem lesz benne, x év múlva pedig amikor kötelező lesz a cserélhető akku, akkor meg már akku sem...

...itt kérem mindenki!

(#13) janeszgol válasza cs.zs. (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S23 minden porcikájában jobb ennél. Aki nem azt veszi bármi más helyett ebben az ársávban, arról megvan a véleményem.

(#14) SkyLine3000 válasza Silenzio (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A 2019-es LG V50-em is tudja a 4K 60fps-t a 855-ös Snapival, pedig az sem mai csirke.
Nekem ez a kamerasziget nagyon nem adja. Egyszerűen nem illik a ház szögletes formájához.

#9 Rathrol: Lehet, neked "na bumm" kategória, ha mindet is kispórolnak a telóból, meg lassan nem adnak hozzá semmit (lassan a telefont sem...), de nagyon sok júzernek fáj. Jack-et még rengetegen használnak, hiába erőlködsz. Az sd hiánya már tényleg nem gáz a mai tárhelyméretek mellett. De az, hogy minden tartozékot kispórolnak a dobozból, szimplán fillérbszás. Főleg, ha amúgy is meg kell venned a drága gyári adaptert, ha ki akarod használni a max töltési sebességet. Mire megveszi a júzer az adaptert a jó tokot és a kijelzővédő fóliákat, nem kevés pénz elmegy pluszba. Szerencsére sok gyártó még nem így gondolkodik. Én pont az ilyen kecseg gyártóktól nem veszek semmit. Lsd alma, samu és társai. Dugják fel maguknak a spúrkodást! Meg aztán nagy környezettudatosság, ha minden szart meg kell venni utólag dobozban, amiket majd kihajigál az ember...

[ Szerkesztve ]

(#15) vence válasza cs.zs. (#11) üzenetére


vence
junior tag

1/ Nem ebbe a kategóriába tartozik;
2/ Kifutó modell, tehát más az árazása;
(emiatt is hátrább kellene, hogy kerüljön a sorban ...
max. ha nem, vagy kevés igazi alternatívát lehet találni.

Így az összes technikai összehasonlítás kb. értelmetlen, a valós piaci helyzetről pedig leginkább semmi, vagy félrevezető információkat ad. És minél inkább nincs képben valaki, annál inkább félrevezeti,
(no offense) - mint ezzel a hsz-el is ezt igazolod.

Majd megnézem jobban, de első ránézésre, szinte minden összehasonlításnál csak problémás és nem igazán odaillő dolgokat láttam.
.......... :(((
Egyébként pedig nem csak Sam és Honor telefonok vannak a világon.

[ Szerkesztve ]

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#16) vence válasza Rathrol (#9) üzenetére


vence
junior tag

Akkor is 25k ~60 € ár befolyásoló faktor lenne ez az adapter kérdés,
ha szabványos töltést használnának !!!

Így pedig, akár még többel is be lehet/kellene számítani, mert más márkához nem vagy korlátozottan lesz használható.
(Remélhetőleg egyéb problémát nem okoz.)

@ #14SkyLine 3000

Ettől már csak a virtuális proximity megoldásuk jobb ...

amikor a 100-150 Eurós belépőbe meg be "tudja" tenni.

És tényleg sokan nem ignorálnak ilyen gyártókat ... :U

[ Szerkesztve ]

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#17) janeszgol válasza vence (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Kifutó modell az S23. :)
Több támogatást fog kapni, mint ez a Honor. Csak a hülye nem az S23-at veszi meg. Még hogy hátrább kell kerüljön a sorban. Mi van? Valakinek annyi esze van, hogy az S23 helyett pl ezzel szivatja magát?
Mindenhol kapható még és jövőre is kapható lesz, ahogy ma is kapható még az S22.

"Majd megnézem jobban, de első ránézésre, szinte minden összehasonlításnál csak problémás és nem igazán odaillő dolgokat láttam."

Jó politikus lennél. A semmiről ennyit írni. Milyen nem odaillő dolgok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#18) cs.zs. válasza vence (#15) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ugyanabban az ársávban van. Ne forgasd ki azt amit tök egyszerűen és egyenesen leírtam.
A hozzászólásoddal már majdnem azt sugallod, hogy ha valaki megvizsgálja, hogy az adott összegért mi mindenből válogathat, az kb hülye.
És igenis ettől teszt egy teszt, hogy összehasonlítási alapot adjon. Az egyik gyorsabban tölt, a másikban jobban bírja az akku, a harmadikban jobb a fénykép, a negyedikben jobb a videó, és mindenki döntse el, hogy NEKI mi a fontosabb. Nem Vencének, hanem saját magának.

...itt kérem mindenki!

(#19) cs.zs. válasza janeszgol (#17) üzenetére


cs.zs.
addikt

Meg akkor kifutó az iPhone 13-14 is.

...itt kérem mindenki!

(#20) Alaaf Pi válasza janeszgol (#7) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

És mellé nagyon intelligens, remekül, változatosan, olvashatóan ír, szakmailag is abszolút rendben van a tudása...

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezt esetleg szolgáltatói kínálatban tudom elképzelni, túlzó a nyitóár.

Nehezen találja meg a helyét a Honor a piacon.

-

(#22) janeszgol válasza Alaaf Pi (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Én imádtam a bonyolult írásait. Szívesen bogozgattam. Én is néha hasonlóan bonyolultan írok, gondolkodom.

(#23) szkaroly válasza cs.zs. (#11) üzenetére


szkaroly
senior tag

Azért ha azonos kombinációt (8/256) nézzük, akkor az S23 egy normális boltban 290 ezer. A 128-as verzió ugye csak ufs 3.1.

Poco X3 Pro

(#24) szkaroly válasza Rathrol (#9) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nincs benne adapter jujjj a telefonok Samsungok, Iphone-ok, Honor-ok 90%-ában már nincs adapter, na bumm.

Kijavítottam neked, így már okés.

Poco X3 Pro

(#25) vence válasza cs.zs. (#18) üzenetére


vence
junior tag

Ne haragudj, de ha nem tudod, hogy miről kell szólnia egy színvonalas és szokásos tesztnek, akkor nincs miről beszélni.

Tudod egész más a valamit indokolatlanul szerepeltetni, vagy (az ajánlásoknál alternatívaként) megemlíteni!

Érdekes, hogy most nem hiányolod a másik kedvenc márkádat, vagy telóidat (Xi-Sa), mert több modell is jobban illett volna ide, ill. hogy bekerüljön a tesztbe. :D
Ilyenkor kellene következetesnek lenni.

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#26) Graphics válasza vence (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát már itt is ...
Várj kitalálom, a többiek hülyeséget írnak szerinted, és a mobilarenat is ekézted... Ugye?

Ha valaki nem ért veled egyet, már egyből nekimész. Szomorú.

[ Szerkesztve ]

-

(#27) janeszgol válasza Graphics (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt mindenki hülye. Én, cs.zs., a tesztelő, az egész MA. Csak ő nem.
Indokolatlanul szerepeltetni. Tavaly csak azért nem ajánlottuk a frissen kijövő 200 és 300 ezer ft közötti telefonok helyett az S22-t (bár én próbáltam ajánlani), mert nem sikerültek valami jól.

Aki a felsőkategóriába, vagy inkább felső-közép kategóriába küld telefont, az számoljon az 1-2 éves csúcs telókkal is, és úgy kínáljon alternatívát. Tehát ne tré kamerákkal, tré SoC-val, tré hangzással stb jöjjön ki.

Gyakorlatilag minden kategóriában található, és mindig is található lesz olyan alternatíva, ami 1-2 kategóriával fentebbről jött. Csak ez Vence tudatáig nem jut el.

(#28) novinyul válasza vence (#25) üzenetére


novinyul
veterán

Aztán miről kellene szólnia? :U Esetleg dobj egyet össze, aztán meglátjuk hogy milyen is lesz. Amúgy a Samsung S23 egy nagyon jó példája annak hogy ennél a telefonnál sokkal jobbat is lehet venni(azonos vagy minimálisan magasabb áron) De ott van még ehelyett gyorsba a Xiaomi 13-14, Pixel 8, 8a :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#29) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na, csak bejött a tippem a Honor 200 Pro kapcsán, elszarták a hűtést. Ott van a Poco F6 is ugyanazzal a hardverrel a szintetikus tesztek között, sokkal szebb számokkal (mondjuk lassan két hete van nálam az F6, szóval 1st party infóm van erről, de most már itt van táblázatban is). Gondolom jön az F6 teszt is akkor hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#30) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#31) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, nyugi, ne egymás személyét piszkáljátok.

(#32) cs.zs. válasza lugosi (#31) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ne hari.
Janeszgollal együtt hülyék voltunk.
Szuper az eszköz, gyakorlatilag máshoz nem is hasonlítható.
:))

...itt kérem mindenki!

(#33) WhiteWalker válasza janeszgol (#17) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én akkor sem vennék Samsungot ha ingyen lenne!
Erről ennyit és ettől nem vagyok hülye, ahogy más se. Samsungon kívül is van élet , előbb vennék mást mint ezt!
Ezt a személyeskedő hangnemet és Samsung erőltetést légyszives fejezd be , senki se kíváncsi rá , ebben a hangnemben meg pláne.
Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#34) cs.zs. válasza WhiteWalker (#33) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt most félreérted, itt egyáltalán nem Samsung-fényezésről volt szó. Egyszerűen csak abból kerekedett vita véleményütközés , hogy a cikkben szereplő telefon miért pont ahhoz a másikhoz volt hasonlítva, és miért nem bármilyen máshoz.

Ezen kár hadakoznunk, sokkal nagyobb problémák is vannak a világban, mint hogy mennyire fénylik egyik vagy másik.
Peace :R

...itt kérem mindenki!

(#35) janeszgol válasza WhiteWalker (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs gond ezzel. Xiaomi 13, talán tavalyi csucs Realme is van stb.

(#36) vence


vence
junior tag

Az alapvető gondok ott vannak, hogy vagy két másik elérhető és versenyképes teló is lenne ugyanezzel a csipszettel (SoC),
amik nem csak, hogy nem kerültek be a tesztbe, hanem még csak említésre sem kerülnek.
Ellenben folyamatosan a Pro-hoz hasonlítódik, pedig ugye ott a másik teszt is és amúgy is más kategóriák.
A technikai összehasonlításba (táblázatok) pedig ki tudja hány kategóriával arrébb tanyázó és többszörös árú telók kerültek bele. Ez abszolút nonszensz, ha tetszik egyeseknek, ha nem.

És itt nem márkákról szól a történet - nem különösebben kedvelem a Xiaomi-t - de a Redmi Note 13 Pro és ... - mégis abszolút egyértelműen hiányoznak a táblázatokból.

Sajnálom, ha valaki nem érti érzi ezeket a dolgokat.
És nem kevés jobb ajánlat van a az S23-tól.
Kár ennyire tolni.
És az túl-favorizált Pixel is melegszik elég rendesen ...
és egyébként is, mint már korábban is írtam ... nem mindent AnTuTu-ban mérnek.
A,kit csak az érdekel, nyugodtan veheti a POCO-t, engem nem
zavar és ilyen dolgok miatt nem fogok személyeskedni sem. :)

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#37) Graphics válasza vence (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:U
Nem fogsz, csak csinálod tovább a cirkuszt.....nem fog minden beleferni a táblázatba, és nem fognak a te igenyeidre teszteket készíteni ..Ha meg nem mindent Antutuban mérnek...

Ez a nonszensz.

Ha nem zavarna, nem írnál róla ilyen hosszan.
Csináld meg a Te kis összefoglalód a témában, ott a logout, várjuk írásaidat.

[ Szerkesztve ]

-

(#38) novinyul válasza vence (#36) üzenetére


novinyul
veterán

Jelenlegi eladási árában nézve bizony jobb vétel bármelyik. A nagyon melegedő Pixel 8Pro-m köszöni de tök jól el van a 35 fokban :) Tegnap egy Tihanyi túrát is simán elviselt minden hiszti nélkül. Tessék követni a fejleményeket Tensor fronton. Amúgy meg ahogy írták már, mindent nem lehet egy tesztbe bele rakni. Na meg ha annyira szeretném a legjobb áron a legjobb telefont megvenni, akkor arra már nagyon jó összehasonlító oldalak vannak(Kimovil, Devicespec.)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#39) Luck Dragon válasza lugosi (#31) üzenetére

Jéé , moderátor lettél? Gratulálok :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) Fitzgerald válasza vence (#36) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A POCO-nak konkrétan a fő kamerája is kifejezetten jó a középkategóriában, a tárhely is gyors, a hangszórók is jók...az hogy ugyanazzal a hardverrel és kijelzővel leveri a Honor 200 Pro-t is (nemhogy a 200-at, bár annak gyengébb a hardvere) sokkal olcsóbban, az már csak a hab a tortán. Szóval nagyon nem csak az AnTuTu score szól mellette, hanem még egy rakás egyéb dolog. Tudom, nem kapni itthon hivatalosan...tény.

[ Szerkesztve ]

(#41) szkaroly válasza Fitzgerald (#40) üzenetére


szkaroly
senior tag

Kamerában a flagship modellek és a Pixel emelkedik ki. A többi nagyjából azonos szinten van.

Poco X3 Pro

(#42) Doki42 válasza janeszgol (#7) üzenetére


Doki42
őstag

Én is így gondolom :D
Csak ez miatt olvastam el a tesztet.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#43) p2pp


p2pp
őstag

Vki tudja mi ez a [kép] jel?

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#44) janeszgol válasza p2pp (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

A telefon megnövelt CPU sebességre kapcsolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.