Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Lehet az lesz a vége, hogy a gyártóknak elég lesz középszerű érzékelőket és lencsét rakni a telefonban, minden mást majd megold AI-ból a telefon, gyk. újra rajzolja a képet.

Persze a szebb megoldás az lenne, ha megkapnák az aktuális csúcs kamera hw-t és azt javítanák AI-al fényképzezőgép szintre.

(#2) Plug Life válasza bigmasterg (#1) üzenetére


Plug Life
senior tag

A Samsung „Hold-fotói” már így működnek 😂

(#3) bigmasterg válasza Plug Life (#2) üzenetére


bigmasterg
addikt

... és valóban. :)
Itt honornál a portrék fognak.
Pár év és minden fotó.

(#4) RJoe válasza Plug Life (#2) üzenetére


RJoe
lelkes újonc

És? Vesszek meg mint a kutya ha értem ezt a Samsung féle holdfotó trollkodást.
S24 Ultrám van. Ráirányítom a kamerát a holdra, zoomolok és lövök egy képet. A kamera szoftver lát egy fényes pacát, "felismeri" hogy az a hold akar lenni, az AI a geo adatok alapján rásegít és kész a kép. Bár ez sem kerek, mert az ai csak abban az esetben segít rá, ha a jelenetfelismerő be van kapcsolva. Ha nincs, teljesen homályos. Ilyenkor mi van? Még is csak látja a holdat?
Egyébként összesen 1x próbáltam ki a holdfotózást. Legalábbis ebben a formában. Azonnal megállapítottam, hogy sz@r. És pont lesz@rom hogy generált vagy sem. A szűkebb családon belül már szinte mindenkinek Samu van- egy kivétellel, és kapaszkodj meg, mindenki tesz rá hogy esetleg kamu a holdfotójuk...
-Ő csinálta a képet, neki igazi...idézet bezárva.
A júzert nem érdekli, csak hogy "tud" ilyet is és már tök elégedett. Aki meg igazi, komoly asztrofotót akar, az nem telefonnal "bohóckodik."
Tehát, hol a probléma? Szerintem nem a telefonban, vagy az algoritmusban, hanem inkább az emberekben. És a túlzott elvárásaikban. Csoda hogy azt nem várjátok már el, hogy a telefonotok reggel elmenjen helyettetek dolgozni, este meg főzzön és sz.pjon le. :DDD ;]
Ugyanez a hiszti ment anno a Huawei féle holdfotó körül is.

[ Szerkesztve ]

Coffee... because murder is wrong.

(#5) pusszycat válasza bigmasterg (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Úgy érted ezentúl minden selfi jól sikerül majd? Nem rossz kilátások. :D

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.