Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7201) wwhy válasza Norbi_888 (#7200) üzenetére


wwhy
veterán

hát annak már lejárt az ideje ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7202) audi100td válasza Norbi_888 (#7198) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem jó választás, a 215-el teljes mértékben meg vagyok elégedve és a 216-ról is csak jót hallottam eddig.

(#7203) kingadam


kingadam
csendes tag

sziasztok!

nemrég vettem egy pioneer 116d-t és nem nagyon akar sikerülni a lemezírás. a legelső lemezt tökéletesen megírta azóta viszont 3 lemezt rontott úgy hogy a nero simán hiba nélkül végzett de nem lehet a lemezt visszaolvasni.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#7204) audi100td válasza kingadam (#7203) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen lemezre írtál?

(#7205) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Eladtam a nem olyan rég megszerzett GSA H55N íróm. IDE csatolófelületre nézegettem most típusokat, és ezen megakadt a szemem: PLEXTOR PX-820A/T3.

Az érdekelne, tisztelt topiklakók, hogy ez tud-e valamivel többet, mint egy most új típusú LG, PIO, stb. Ha tud többet, mik ezek? Érdemes-e ilyet venni egy "mezei" helyett?

Előre is köszi a segítséget: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7206) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket javasoljam a vidéki ismerősömnek?
LG GH22LP20 vagy Pioneer 116D ?
5200HUF 5500HUF
2 év Gari 1 év gari
Mindkettő OEM!

Üdv: VBalu987

(#7207) kali válasza 04ahgy (#7205) üzenetére


kali
legenda

először álljon itt PPeter véleménye; #6999
az áltlad kiválasztott író nec (sony/nec/optiarc) belsővel bír, ezzel az erővel 2.5x áron veszed a plextor írót! inkább vegyél 5 e ft környékén egy pio 116(d) vagy egy sony/nec/optiarc 7203a meghajtót!

(#7208) audi100td válasza VBalu987 (#7206) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mindenképp a Pioneert javasolnám. :)

(#7209) audi100td válasza 04ahgy (#7205) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is csak azt tudom mondani mint Kali, ezek már nem igazi Plextorok, csúnya lehúzás.

Szerintem Pio-t vegyél.

(#7210) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Akkor Pinoeer mellett döntöttem. Ebből SATA-t vagy ATA-t érdemes venni, vagy teljesen mindegy? 215D és 216D közt van lényeges különbség? Előre is köszi.

(#7211) audi100td válasza Norbi_888 (#7210) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kérdés, hogy milyen alaplapod van? a régebbi lapoknál lehet gond sata-s írókkal.

Egyébként a 216D SATA-s és ennek az IDE változata a 116D.

A 216/116-ot vedd mivel ez a legújabb és több apróságot finomítgattak a 215/115 óta.

(#7212) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Ok, akkor 216 :) Az alaplapom Asus A8N-SLI, 2005-ös, azzal nem lehet gond, ugye?

(#7213) audi100td válasza Norbi_888 (#7212) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tud Sata2-t? Sata1-es lapba nem vennék 216-ot.

[ Szerkesztve ]

(#7214) kali válasza Norbi_888 (#7212) üzenetére


kali
legenda

azzal nem! két ismerősömnek is tökéletesem megy sata csatolású optikai meghajtó ilyen lappal!

(#7215) 04ahgy válasza audi100td (#7209) üzenetére


04ahgy
nagyúr

kali @ #7207, audi100td, köszi szépen. Épp ezért kérdeztem, hogy ilyeneket megtudjak, mert ilyesmi rémlett. Megerősítettetek, Pioneer lesz.

A legújabb Pio-116D és a 216D ugye semmi másban nem különbözik, mint IDE-SATA?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7216) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Igen, SATA 2-s. :D Holnap meg is veszem. Köszönöm.

(#7217) kali válasza 04ahgy (#7215) üzenetére


kali
legenda

dvr-216d vs. dvr-116d
a gyártó szerint azért van néhány apró eltérés;
Power Requirement; +5V 1.50A / +12V 1.30A vs. +5V 1.45A / +12V 1.40A
Power Consumption; 23.1W vs. 24.05W

remélem ez még renget meg a döntésben? :DDD

(#7218) Zola007


Zola007
veterán

Hali, sata2-es lapra menne egy író, de vacilálok LG és Pio közt, ezek közül melyik az ami beváltnak mondható, illetve kb 5 kból kijönne
Pár oldalt visszaolvastam, Pio 216 tűnik jónak, de nekem LGvel eddig sem volt bajom
Van tőle olvasóm és íróm is (egy 3 éves 4160B), eddig gyönyörűen működnek, lehet hogy nem a leggyorsabbak, de szépen teszik a dolgukat.
Nem az LG-t akarom favorizálni, de az eddigi 6-700 lemezből 2-t rontott (az egyik kicsit karcos volt szerintem előtte is) csak verbatimra írok cdből és dvdből is, de ami becsúszott néhány tdk, arita, ritek, sony azokat is szépen vitte.

Minél olcsóbban szeretném kihozni mivel olyannak lenne, aki csak nagyon ritkán írna vele (kb havi 2 lemez), viszont akkor dvd-n kell vinnie az anyagot.

Ennek fényében régebbi (1-2 éves) típust is ajánlhattok, nincs kedvem átbújni a topicot miatta.

Köszi előre is, üdv:Zola

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7219) kali válasza Zola007 (#7218) üzenetére


kali
legenda

a pioneer 215(d) és 216(d) írók is ajánlottak, de az újabb típusú lg meghajtók is szépen dolgoznak; gh20, h66, h62, h58 ezek elég jók!

[ Szerkesztve ]

(#7220) Zola007 válasza kali (#7219) üzenetére


Zola007
veterán

Thx
gh20-at nézegettem, 4400ba lenne újonna és legalább 2 év a gari, Pio-t csak egy évvel tudnám beszerezni
Nem kell LS, meg minden fityfenét tudnia, illetve nem sietős a dolog, én se írok 4x-nél gyorsabban (max 8x) inkább írjon lassabban, de jól.
Valszeg egy gh20 lesz a befutó

üdv: Zola

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7221) fer válasza Zola007 (#7220) üzenetére


fer
őstag

Csak arra nem gondolsz, hogy minél alacsonyabb sebességgel írsz, annál rosszabb lesz az írási minőség! Persze ez az újabb meghajtókra igaz, én már ott tartok hogy 12X-en kell írnom, hogy a régebbi meghajtókban is egyenletes legyen az olvasási görbe, és még az elérési ideje is jobb lett! 4X-6X-8X tempóval megírt lemezeknél a régebbi olvasóm a lemez széle felé igen csak küzdött, de 12X-en ez megszűnt! Ez még abból is jól látható, hogy a nero írás alatt sokkal kevesebbet kalibrál (az írási puffer nem ingadozik 98-100 között) Utánaolvastam, és kiderült, hogy ez azért van mert egy lemezhez a firmware-ban 3 írási stratégiát dolgoznak ki a legoptimálisabban és ezek nem a kis sebességek, hanem a legnagyobbak! Egy 20X írónál értelemszerűen a 12X-16X-20X - os stratégiákat! Egy 16X-os drive-nál még elmegy a 8X-os tempó!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7222) Zola007 válasza fer (#7221) üzenetére


Zola007
veterán

Még anno egy ilyen adatlapról szedtem, hogy a 4x-t is tudja optimalizáltan CLV-re.[link]
Azt vettem észre, hogy 8x-nál jobban ingadozik mint 4x mellett, illetve az asztali divx-es olvasó is jobban szereti ezeket a lemezeket.
Másolási különbségbennem vettem észre nagy difit, van egy MSI és egy LG olvasó, az MSI a gyorsabb, de lemez vége felé hozza a nekem megfelelő 10-11x sebességet.

Illetve 1,5 évvel ezelőttig egy 80-as samu vinyóm volt és ott azért tényleg nem szerette, ha 8x-nál gyorsabban írok. Mióta megvan a 2 újabb WD-m, azóta nem is írtam igazság szerint még 4x-nél gyorsabban, valahogy berögzült :)
Megnézem majd 1-2 lemezen most a 8x 12x-st is.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7223) FefeeX válasza Norbi_888 (#7200) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem a RicohDL-t a Pio 215L frankón írja, egyszer nem rontott...

(#7224) kingadam válasza audi100td (#7204) üzenetére


kingadam
csendes tag

audi100td: minuszos TDK-ra 4x-esn. lehet a sebesség a gond...?

[ Szerkesztve ]

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#7225) kali válasza kingadam (#7224) üzenetére


kali
legenda

igen, a sebesség is lehet probléma; a mai írókat (firmware-t) már nem igazán 4x sebességre optimalizálják! próbáld meg gyorsabban, 8x és 12x sebesség mellett is írj lemezt, és majd kiderül.
viszont manapság már maga a tdk név sem garancia semire, talán más (esetlegesen minőségibb) lemezt kellene kipróbálnod.

[ Szerkesztve ]

(#7226) kingadam válasza kali (#7225) üzenetére


kingadam
csendes tag

megpróbálom gyorsabban. lemezből meg azért tdk-t vettem mert az az előző íromnál (lg) nagyon bevált 4x esen szinte egyet sem rontott 700-800lemezből most is csak azért vettem pio-t mert olvasni már nem olvasott csak nagyon döcögősen írni viszont ír.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#7227) fer


fer
őstag

Ilyen szeméthalom lemezekre mint tdk, memor"ex", philips, maxell, nem érdemes írni, hiába kerül 30 ft-ba, inkább veszek verbát 57ft-ért! nekem a pio & verba nagyon bevált természetesen a +-os, ennél a kombónál nem érdemes 12X-es tempó alatt írni (új írokkal) mert a minősége nem lesz a legjobb! de ezt már feljebb írtam!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7228) kali válasza fer (#7227) üzenetére


kali
legenda

létezik azért élet a verbatim lemezeken túl is!
van azért jobb széria az említett "gyártók" (tdk, memorex, pilips és maxell) lemezei között is, csak mid kérdése, hogy az írásra használni kívánt író (firmware) szereti-e?!?!

(#7229) Zola007 válasza fer (#7227) üzenetére


Zola007
veterán

Hali
#7222 kapcsán mit ajánlasz, hogy akkor a 4 éves LG 4160B-vel milyen sebességgel írjam a 16+os verbát? (szinte az elejétől ezt a lemezt használom, régebben taiyo, mostanság mmc)
12x-nél azt vettem észre, hogy nem homogén az írt felület, tehát itt már zclv-ben írja

illetve az újaknál (Pio 116, 216, LG újabb szériái) nézegettem a cdrinfo.com-t és mindegyiknél clv írást maximum 8x sebességre írtak.
Eddig úgy tudtam, hogy mindenféleképpen a constans írási sebességet kell tartani ha tartós lemezeket szeretnénk :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7230) Zola007 válasza Zola007 (#7229) üzenetére


Zola007
veterán

Fer: No, megnéztem 8x mellett is az írást.
4 film került egy korongra, tehát kis fájlokról nem lehet beszélni, ennek ellenére 89-95% között ugrált Neroban a lenti buffer ((6.6.0.16-ot haszálok mióta kijött, eddig gond nélkül, az újabbakkal mindig volt vmi gond)
Ugyanilyen anyagokat 4x mellett 95-100 közötti értékkel ír, tehát stabilabb (bár az sem 100%)
Így szerintem maradok a 4x írásnál, annyira nem sietős és eddig mindig bevált. A 4-5 éves dvd-ket simán vissza lehet olvasni, bár én eléggé ügyelek a tárolási körülményekre, mint fény, por, stb.
Azért köszi a jószándékot :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7231) CptMisi


CptMisi
őstag

helló!
nem akarom még felrakni apróhirdetésre a dvd írom, érdekelne, hogy kell -e valakinek, és hogy mennyiért. 1 Asus DRW-2014s1t dvd íróról van szó(20x dvd+r, 14xdvd-ram, 48xcd, 8xdvd+r(DL), 32x cd-rw) sata csatis(kábelt adnék, ha kell) nem használt, egy év garanciával. eredeti Nero8 eseentials CD jár hozzá, amiről lehet illesztőt frissíteni. ha érdekel valakit az küldjön pü-t, ár, átvétel megbeszélés szerint

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#7232) FefeeX válasza CptMisi (#7231) üzenetére


FefeeX
veterán

ez nem az a hely ahol hirdetni kell. Bejössz ide és hirdetsz????
Egész más lenne ha aktív lennél itt és közben ajánlanád fel, de ez azért elég gáz így...

[ Szerkesztve ]

(#7233) CptMisi válasza FefeeX (#7232) üzenetére


CptMisi
őstag

nem hirdetek, kérdezek...
csak ha valakit érdekel az írjon

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#7234) Zola007


Zola007
veterán

No itt egy olvasási teszt LG 4160B-vel
4x írás után: [link]
8x írás után: [link]

Hát én ez alapján nem mondanám, hogy a 8x jobb lenne, inkább azt, hogy nem rosszabb.
Legalább most már ezt is tudom. Szvsz maradok a 4x mellett, kevesebb a hibalehetőség, 4-5, nekem ez bőven elég, tehát nem igazán nyújtana többet a 8x írás

Minden jót az íróválasztáshoz a többieknek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7235) 7 válasza CptMisi (#7233) üzenetére


7
addikt

A "ha valakit érdekel, az írjon" kategória is az aprókba megy.

Tedd fel oda.

(#7236) Jim74 válasza Norbi_888 (#7200) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azért a 4163B már nem egy mai darab, szerintem simán megérett a cserére :K

(#7237) fer válasza Zola007 (#7229) üzenetére


fer
őstag

Hogy az lg-vel hányszorosan írj azt neked kell ki kísérletezned, én csak a saját tapasztalatomat írtam le Pio 215 & verba DVD+R párossal, és nem a sietés miatt írok gyorsabban, hanem mint már írtam a visszaolvasási görbe, és az elérési idők is jobbak lettek! Ha lassabb tempó mellett is ugyan olyan jó lenne a lemez hidd el én is 4X-en írnék!
Mellesleg én szerintem is megérett az lg a cserére, nem egy mai darab! Azzal meg, hogy clv vagy zclv, nem érdemes foglalkoznod, hidd el többet ér egy olyan lemez aminek a széle is biztonságosabban olvasható, minthogy a clv-hez ragaszkodjak! Én meg úgy tudom, hogy a clv az 6X tempóig van!

Mellesleg az mostanság is MCC nem mmc!
Mitsubishi Chemical Corporation (remélem jól írtam)

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7238) Zola007 válasza fer (#7237) üzenetére


Zola007
veterán

Csak azért kérdeztem, mert úgy láttam benne vagy a témában rég óta és esetleg abból az időből (amikorról az LG-n származik) való tapasztalatra lettem volna kíváncsi, nem az új íróddal lévőre.
Elnézést ha félreérthető voltam :R
Valszeg az LG nyugdíjba vonulna tesómnak a havi párszori használatra, hozzám meg beköltözne az új darab. Bár addig nem akartam lecserélni az LG-t míg meg nem adja magát.

Jaja, jól írtad, a mostani lemezeim is ilyenek (16+ verba, MCC004)
Én viszont szinte mindig elírom :) , digitális fotóhoz több közöm van és az mmc régebben berögzült, mint ez az alapanyaggyártó :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7239) kali válasza Zola007 (#7238) üzenetére


kali
legenda

régebbi írók esetében azért lehet esetleg problémásabb a gyors írás, mert az utolsó firmware is elég régi, és nem tartalmazza az újabb kiadású lemezek média kódjához a megfelelő írási stratégiát, ezért társít hozzá egy általános stratégiát, és az így felkínált írási sebességek közül nem feltétlenül a leggyorsabb hozza majd a legjobb eredményt!
továbbá az is fontos, hogy a régebbi írók esetében amúgy sem jellemző - az újabb típusú írókkal ellentétben -, hogy inkább a gyorsabb sebességekhez optimalizálják az írási stratégiát.
ezért sem érdemes ilyen téren összehasonlítani a dvr-215 és a gsa-4160b írókat - eléggé eltérő korosztály a kettő!

(#7240) Core2duo6600 válasza Jim74 (#7236) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Miért cserélje le, ha megfelelően müködik.
Egy hw et nem szoktunk lecserélni csak úgy, legalábbis, ha nem befolyásolja a gép teljeesítményét.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7241) Zola007 válasza kali (#7239) üzenetére


Zola007
veterán

Na akkor ismét, mert úgy látszik még mindig félreérthető:
arra lettem volna kíváncsi, hogy abból az időszakból (4 éve) mikor az én LG-m piacra került, milyen emlékei vannak erről az ajánlott sebesség (főként filmekhez) dologról, teljesen elkülönítve a mostani íróktól.
Így akkor olyat kérdezek aki ismeri a 41xx sorozatot, hogy mit ajánl? Bár szvsz az eddigi 4x mellett maradnék, tudod: járt utat.....

Ez teljesen más világ, ezzel tisztában vagyok, ez egy másik kérdéskörömbe tartozik. Ugyanis a sima asztali lejátszók nem okosodtak annyit, mint a dvd-írók, legalábbis ha írót veszek újat, a divx-es asztalit még nem fogok egy darabig, ezek pedig általában nem szeretik a (12)-16x-an írt lemezeket

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7242) Varoz válasza Zola007 (#7241) üzenetére


Varoz
őstag

Üdv.

Nekem 1 Pioneer 110D-m van és 6x-osan írok mindent és tökéletesen megy minden lejátszón.
Szerintem maradj meg a 4x-nél mivel neked ez bevált! Nekem a 6x vált be. Ezeknél a régi íróknál mindig a lassab a jobb. De az ujjaknál nem tudom ott lehet hogy a gyorsabb a jobb, ott nincs tapasztalatom. Meg még annyit hogy a Verbatim lemezhez is ragaszkodj mivel az a legjobb.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7243) kali válasza Zola007 (#7241) üzenetére


kali
legenda

nem volt félreérthető, de legyen, írok én tapasztalatot is, ha kell; amikor kijött a 4160b író, még jócskán csak ritek mid (ridata, ridisc, ritek, traxdata) lemezeket használtam, és a dvd-r 8x ritek mid lemezeket nem is nagyon engedte 4x sebességnél gyorsabban írni! a második és a harmadik firmware környékén már javult a helyzet. de azt már nem vártam meg, váltottam nec íróra! akinek eladtam az írót, ő is minden lemezt 4x sebesség mellett írt, lehetett az bármilye lemez.
ha neked adott firmware - mid párosítás mellett a 4x sebességű írás jött be minőség szempontjából, akkor maradj is annál! újabb firmware már nem nagyon fog kijönni az íróhoz, ami esetleg változtatna ezen... :DDD

(#7244) fer


fer
őstag

Az utolsó jó néhány hozzászólásban mindenkinek igaza van! A régebbi tipusú íróknál valóban a kisebb tempó a nyerő, baj csak akkor van, ha a 16X-os lemezt nem engedi max sebbel írni, akkor ugyan is nem ismeri azt a fajta lemezt az író firmware-ja, és normális minőségben valszeg meg sem tudja írni, és erről legfőképp az lg volt híres! Frissítést is ő adott ki legutóljára! Nekem lg-m sosem volt (leszámítva a 16X-os cd írót) első DVD pörkölőm egy toshiba sd-r5112 igaz az csak minuszos korongokat volt hajlandó megírni max 4X-en, de mondhatni kiváló minőségben, és eddíg még minden lemezt tudtam is olvasni amit az megírt kopp-kopp! A pio 110-nél valóban a 6X-os tempó volt a nyerő, egy csomó ismerősömnek még mindig olyan van. Nekem volt 111-em annak már nem jött be a 6X-os tempó, ha már jó minőséget akartam elérni azzal is 8X-on kellett írnom!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7245) sebo


sebo
tag

Sziasztok!
Szeretnél venni egy DVD írót & tanácsot kérnék, hogy mit ajánlotok.
Igények: Sata csatlakozás, Dual Layer, (LightScribe), viszonylag gyors elérési idő és persze halk :)

(#7246) Zola007 válasza kali (#7243) üzenetére


Zola007
veterán

sorry, azt hittem nem voltam egyértelmű, mivel írtad, hogy ne hasonlítsam össze a régi írómat a mostaniakkal :)

306-os firmwire van rajta, már nem is emlékszem, hogy én frissítettem be, de valszeg igen, mert 2004-es vétel az író és a fórumokon most hogy rákerestem 2005 augusztusra taksálják ezt a verziót. Hát régen volt, mit ne mondjak.

sőt, találtam is egy linket firmwire témában: [link]

8x +os lemezt engedte 8x+-osan írni, 16-os verbatimot most (tehát ma 9.54-kor) égettem egyet a kedvetekért :) , amit 98 %-os stabil puffer mellett szépen meg is csinált 6:01 alatt.

Ez fura volt azért, hogy itt tök stabil a puffer a legnagyobb sebességnél, tehát "elméletileg" ez már 16x-ra optimalizált, pedig ti is írjátok és én is azt hittem, hogy ezeknél végképp nem jó módszer a csúcson írás. Minőség szempontjából majd nyomatok egy tesztet róla, ha hazaértem.

Bevallom most írtam életemben kb ötödször 16x-an dvd-t, de az első négy az sietségből kellett, így nem is figyeltem, hogy írja meg, csak kész legyen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7247) Core2duo6600 válasza sebo (#7245) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha gorsan forog a lemez, akkor hangos, ha lassan akkor halk.
Itt többen a Pioneer -t emlegetik.
Lg -t meg azzal kapcsán, hogy a karcos korongokkal is elboldogul
De a Samsung Sh - S203P -ét egy teszben amit olvastam isntenitik.
Ugyanebben a tesztben az
ASUS 2014L1T -ét meg lehuzzák.
Nekem ez a 2 író van, igazán különbséget nem látok.
Egyik a CD ket, másik a DVD ket olvassa gyorsabban.

Ma már egetverően nagy különbségek nincsenek a ODD ék közt.
Szipátia alapján is választhatsz akár

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7248) Shono


Shono
aktív tag

Üdv!
Ugye nekem ez(ek) kell(enek) egy DVR-216L-hez:
hardver: PIONEER DVR-216DBK Fekete
flash progi: DVRFlash v2.6.0
FW: DVRS16J_106.zip

(#7249) Jim74 válasza Core2duo6600 (#7240) üzenetére


Jim74
nagyúr

Talán azért, amit kali írt:

"az utolsó firmware is elég régi, és nem tartalmazza az újabb kiadású lemezek média kódjához a megfelelő írási stratégiát, ezért társít hozzá egy általános stratégiát"

(#7250) Jim74 válasza sebo (#7245) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Én ezt ajánlanám a DL, SATA, LS igényre :NEC 7201S
Az, hogy mennyire hangos és menniyre gyors az elérési ideje relatív. A Pioneer 216D halkabb szerintem, viszont nem LS képes.

Nekem ez a kettő van, ezekről tudok nyilatkozni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.